Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87451) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!
Itt is feltenném a kérdést, mert a topic-jában csak a tücsökciripelés hallatszik.
Nézegetem a "Tab M10 FHD Plus"-t (4/64 Gbyte, wifi only) ...
Kérdéseim:
• Jól látom, hogy a Gen1: ZA5T0081CZ, míg a Gen2: ZA5T0302SE?
• Mi a különbség a Gen1 és a Gen2 között? :F
• Meglepő módon több helyen is azt látom, hogy a Gen2 HD-n Android 10 van, míg a Gen2 FHD-n Android 9. Tényleg így van, ill. lehet-e az FHD-s verziót is 10-esre frissíteni?
• Mikori az utolsó sec. patch?

Közben felkeltette az érdeklődésemet a Realme Pad. Ahogy elnézem, lehet jobb választás lenne, mint az M10 FHD (Gen2). Esetleg egy Lenovo TAB P11? Bár át/teljestíményben szvsz. a Realme jobbnak tűnik.
A felhasználási terület: netezés, filmnézés, zenehallgatás. Játszani nem játszanánk rajta.

[ Szerkesztve ]

(#87452) novakalex válasza cidalain (#87448) üzenetére


novakalex
aktív tag

És ha külföldi vásárlás is játszik EU raktárból? :R

[ Szerkesztve ]

(#87453) novakalex válasza novakalex (#87452) üzenetére


novakalex
aktív tag

Plusz ha itthon, akkor Realme Pad az okés akkor? :R

(#87454) tibor2010 válasza <Adamsky> (#87451) üzenetére


tibor2010
tag

Mindkettő Gen2-es, műszakilag azonosak.
Lesz rá 10-es:
[link]

(#87455) cidalain válasza novakalex (#87452) üzenetére


cidalain
veterán

EU raktárnál is azt nézd elsősorban hogy 3-4 GB ram, FHD kjelző azért legyen. Illetve legyen jobbfajta kínai márka: Teclast, Chuwi, Alldocube.
Realme Pad is mehet, keress rá itt, volt aki vett innen, és írt visszajelzést, neki tetszik.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87456) <Adamsky> válasza tibor2010 (#87454) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Mindkettő Gen2?
... mármint a ZA5T0081CZ és a ZA5T0302SE?
OK, de akkor hogyan azonosítható be a Gen1, ill. miben több/jobb a Gen2?

(#87457) cidalain válasza <Adamsky> (#87456) üzenetére


cidalain
veterán

Más a Soc.
A gen1-esekbe Snapdragon 450 van, a gen2-be meg Mediatek P22T
a gen1-esek egy évvel régebbiek, elvileg azokon Android 9, míg a gen2-eseken Android 10 van. (De igazodjon ki a Lenovo hardver-szoftverlegózásán aki ráér)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87458) <Adamsky> válasza rtitusz (#87288) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szevasz rtitusz!

Mi sem "gamer" tablet-et keresünk. Vagyis: netezés, filmnézés, zenehallgatás. Szempont az ilyen téren elvárható "pörgő" működés (weblapok görgetés, váltás), a kellően nagy, és jó minőségű kijelző.
Tokod van hozzá? Tudsz-e olyan tokról, amivel képes "magától" ki-be kapcsolni? Amolyan "magic" tok, amit, ha kinyit az ember, akkor feléled a kijelző (becsukáskor pedig ki).
Az USB-je OTG-s? Lehet rá kötni küldős tárhelyet (NTFS?), billentyűzetet, egeret?
Frissítések (sec. patch) milyen gyakran jön rá?

(#87459) Somatom válasza <Adamsky> (#87458) üzenetére


Somatom
veterán

Ha OTG -képes, akkor Paragon -nal minden droid kezel USB -n exFAT -ot és NTFS -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87460) rtitusz válasza <Adamsky> (#87458) üzenetére


rtitusz
őstag

Szia, több bejegyzést is írtam a tabról. Pl itt: https://prohardver.hu/tema/android-os_tablet-ek/hsz_87239-87239.html
meg itt:
https://prohardver.hu/tema/android-os_tablet-ek/hsz_87399-87399.html

Arra használjuk amire te is keresel, eddig megelégedéssel. Általános internetezős, jegyzetelős gép kellett, ami könnyen előkapható és rögtön rendelkezésre áll. Alap elvárás, hogy ezt az alapvető funkcióit viszont gördülékenyen végezze. Ne kelljen hosszú, végtelen másodpercekig várni míg megnyitja a böngészőt, vagy egy weboldalt, esetleg egy google docs fájlt.

Volt olyan tévinfó, hogy nem lesz rá frissebb android, de aztán kiderült, hogy az nem igaz. Nyár végén jön a 12L a gépre, ha minden igaz. Alap frissítéseket párhavonta adnak ki hozzá, arra ne számítson senki, hogy ebben a kategóriánan havonta kap frissítést.

Tokot még nem sikerült venni, mert nem volt időm ezzel foglalkozni, de már magyar webshopban is lehet hozzá kapni, és a leírás szerint zárja/feloldja a kijelzőt.

OTG van rajta, és megy is rendesen, annyi hogy a beállításokban be kell kapcsolni. Valószínűleg ez a tablet is azok táborát erősíti, ahol ugyan usb-c a csati, de régebbi a mögöttes hardver, és nem tudja magától bekapcsolni az OTG-t. Bár azt nem próbáltam ki, hogy mi van akkor, ha bekapcsolva hagyom az opciót, hogy akkor pl tölthető-e, vagy a PC felismeri-e. Egér-billentyűzet kombóval próbáltam, teljesen jól használható, még a magyar billentyűkiosztást és az extra funkciógombokat is kezelte. A vezetékes xbox360 controller is megy rajta. Fat32 pendrive simán megy, exfat és ntfs-t nem próbáltam, de ahogy írták előttem is, a paragonnal ez nem gond és pótolható.

(#87461) HoTaZo válasza Beni2360 (#87440) üzenetére


HoTaZo
őstag

Megjöttek a képek. :)
Tehát, Lenovo Tab M10 full HD+ (TB-X606F)
GPS jel adatok internet nélkül:
[kép] [kép] [kép]

GPS jel adatok internettel, mobilról hotspottal:
[kép] [kép] [kép]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#87462) cidalain válasza HoTaZo (#87461) üzenetére


cidalain
veterán

Akkor van benne GPS, ez letisztázódott

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87463) Somatom válasza HoTaZo (#87461) üzenetére


Somatom
veterán

Óvatosan! Az MTK erőlteti az A-GPS -t akkor is, ha azt hiszed, hogy kikapcsoltad. Egyébként az A-GPS nem kiváltója, hanem segítője a műhódvevőnek. A hideg pozícionálásban van szerepe. Ahhoz, hogy biztosan a műhódvevő képességét lásd, el kell érni, hogy az A-GPS ne kaphasson támpontot. SIM ki és Wifi se legyen a közelben. Eszköz újraindít és úgy nézni a pozícionálást és a pozíció tartását tisztán műhódok alapján.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87464) HoTaZo válasza Somatom (#87463) üzenetére


HoTaZo
őstag

Mivel ez a készülék nem rendelkezik SIM foglalattal, így az első adatok mérvadóak lehetnek.

cidalain :igen. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#87465) Somatom válasza HoTaZo (#87464) üzenetére


Somatom
veterán

Hideg pozícionálás 5mp alatt? Még egy PNA -nak is becsületére válna.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87466) <Adamsky> válasza rtitusz (#87460) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... több bejegyzést is írtam a tabról." - igen, láttam, olvastam őket. :R
Még annyi, hogy egész véletlenül nincs valamilyen Bluetooth LE-s cuccod? Óra, mellkaspánt, stb., bármi amivel tudnád tesztelni az ilyen típusú kapcsolatot? Nálunk ugyanis az a fő gond, hogy Édesanyám (neki lenne a tablet) Huawei MediaPad T5 10.1-es tablet-je nagyon nehezen kapcsolódik a nemrég vásárolt WIWE-hoz.
Előtte is szívtam a Huawei féle bluetooth "implementációval", de kb. most lett belőle (és a márkából is) elegem, ezért agyalok a cserén.
Ja, még egy dolog! Memória kezelés. Mennyi szokott maradni a 4 Gbyte-ból? Mennyire szereti, ha több minden (böngésző 3-6 tab-al, PDF viewer, zenelejátszó) van nyitva? Másképp: éreztétek-e valaha is, hogy nagyon agresszív lenne a memóriakezelése?

#87459 Somatom
" ... akkor Paragon -nal minden droid ... "
Ismerem - nagyon régen - muszájból használtam is (lehet nem pont ezt, mert úgy rémlik az valamilyen TC-s plugin volt, de az is lehet, hogy ennek az elődje), de utóbbi időben nem volt rá szükségem, mert a tablet-em (fűzött ROM-al biztos), és a telefonom is tudja.
Nem dealbreaker az NTFS támogatás, de jó ha tudja ...

#87461 HoTaZo
Nem tudom, hogy ez milyen app, de esetleg próbáld meg a GPS Status-al (abban lehet az A-GPS cache-t üríteni (és ezáltal cold start--ot csinálni).

Egyébként, hol és mennyiért vetted, ha nem titok? Ez a Gen2-es?

(#87467) Somatom válasza <Adamsky> (#87466) üzenetére


Somatom
veterán

Nem TC plugin, de a TC -t javasolja fájlkezelőnek. Nálam fontos az NTFS, mert gyakran kapok kollégáktól Linux disztrókat ;) NTFS háttértárakon.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87468) cidalain válasza <Adamsky> (#87466) üzenetére


cidalain
veterán

A memória azért van, hogy tele legyen. Ha nincs tele, akkor vagy kevés dolgot használtok egyszerre, vagy annyira erős a memókezelés, hogy feleslegesen üríti ki a cuccokat, így legközelebbi használatkor lassabban indul majd el (persze itt másodperc alatti különbségre kell gondolni)
Átlag használat mellett 1.5-2 GB biztosan szabadon lesz annál is (de tény, attól nem gyorsabb a tablet ha 2 GB szabad, mintha csak 0.5 GB lenne szabad)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87469) HoTaZo válasza Somatom (#87465) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem tudom.
Volt kérés, hogy nézzük meg, a gép gyermek kezében van, én ~140km-re tőle. Már azért hálás vagyok, hogy ezt megnézte. Van valami GPS adat, elég vagy sem, már nem zargatom több részletért.

(#87466) <Adamsky> : Nem az én gépem, több alkalmazást nem telepítettek emiatt vele. Lásd feljebb.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#87470) Beni2360 válasza HoTaZo (#87461) üzenetére


Beni2360
félisten

Szuper egy INFO.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#87471) Beni2360 válasza HoTaZo (#87469) üzenetére


Beni2360
félisten

Meg kerdezhetem, hogy egy 10" tabot hol akarod rögzíteni navi szempontjából?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#87472) HoTaZo válasza Beni2360 (#87471) üzenetére


HoTaZo
őstag

A Volvo műszerfal-asztalán elfér. :D

De, nem a navigáció lenne az elsődleges feladata, arra van céleszköz.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#87473) Beni2360 válasza HoTaZo (#87472) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor azt jól látom bal a oldalon.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#87474) Somatom válasza Beni2360 (#87473) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint honnan bal? Látszik a kormány. A vezetőtől jobbra van. Nálam, a DAF -ban is hasonlóan van elhelyezve.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87475) Freiherr válasza Somatom (#87474) üzenetére


Freiherr
őstag

A gyári display- re gondol a KÉP bal oldalán.

XXX

(#87476) Somatom válasza Freiherr (#87475) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jól emlékszem, ahhoz külön kell a navit megvásárolni, amúgy meg az a fejegység 2.3 -as Androidot futtat. Megpróbáltam rajta életre kelteni a TuneIN -t, de folyamatosan elszállt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87477) Beni2360 válasza Somatom (#87476) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen a gyárira gondoltam ami piros csiktol balra van. A havernak van egy ford fókusza 2 éves gyári navival de mivel angol be sem kapcsolja. Vett egy hordozhatót. :DD Arra is én tettem neki navit.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#87478) Somatom válasza Beni2360 (#87477) üzenetére


Somatom
veterán

A kamionban én is külön célhardvert (bal szélen) használok.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87479) Beni2360 válasza Somatom (#87478) üzenetére


Beni2360
félisten

Na ez már egy média center.
Az a kék ott a szélvédőnél micsoda?
Ilyen 5.3 " volt nekem a kocsiban, most szétszedve aksi csere után kiszakadt a miki drótok és 2 éve nem forrasztottam vissza, gondolom az aksi is meghalt közben. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#87480) Somatom válasza Beni2360 (#87479) üzenetére


Somatom
veterán

Az a kék a francia útdíjbox. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87481) HoTaZo válasza Somatom (#87480) üzenetére


HoTaZo
őstag

Francia, spanyol, portugál,lengyel, S most már olasz is. Nekem legalábbis.

Hú, de jól ki OFF-oltuk magunkat. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#87482) <Adamsky> válasza cidalain (#87468) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A memória azért van, hogy tele legyen."
"More or less ... " - inkább úgy fogalmaznék, hogy az a jó ha "idle" (ez most legyen az, amikor "csak" a rendszer fut, nincsenek user app-ok) állapotban azért van hely, és mikor elkezd fogyni a memória, akkor nem az éppen futó böngésző legrégebbi tab-jait "eszi meg" a rendszer, hanem hibernál pár még régebben nyitott alkalmazást.
Azért szerintem mindannyian láttunk már olyan rendszert, aminek a világ össze memóriája sem elég, és/vagy mindig épp azt zárja be, amit k*rvára nem kéne.

#87469 HoTaZo
Részemről elengedhetjük a GPS dolgot, mert engem annyira nem érdekel (csak gondoltak segítek...) :R
Viszont ha legközelebb a gyerkőc / tablet közelében jársz, akkor esetleg kérdezz már rá légy szíves, hogy milyennek érzi a srácod a memóriakezelést. Ha, nagyon esetleg akad otthon OTG csati, akkor esetleg az NTFS file support-ot is megnézhetnéd (előre is köszi :R )
... és amit majdnem mindig elfelejtek: tokot használtok hozzá? Ha, igen, milyet (ki-be kapcsolja a tablet-et)?

(#87483) cidalain válasza <Adamsky> (#87482) üzenetére


cidalain
veterán

Az más, ha úgy kérded, hogy csak a rendszer mennyi memóriát használ. Ez releváns lehet, de hogy hány böngésző tab van nyitva az kevésbé hasznos infó, mert nem mindegy milyen oldal: egy statikus szöveges cucc, vagy egy js-sel teletolt oldal.

A Smart Covereknél kell hardveres támogatás a gépben: vagy mágneses érzékelő, vagy közelségérzékelő. Szerintem ilyen középkategórás Lenovoban ezek nincsenek. Ugyanakkor kapható hozzá smart cover de hogy ez valóban smart cover, vagy csak az a neve, az kérdéses.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87484) helixP válasza <Adamsky> (#87482) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, de erre az alkalmazások "lakatolása" a megoldás, és a noráli memória optimalizáció, ami nem = a szabad gigák számával :)
Nehogy már 6-8 GB ne legyen elég :)

(#87485) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok! Andoidos tabletekkel szemezek, jó volna valami ismert márka, Chuwit pl kerülném :) Ez a Lenovo pl mennyire ajánlott? Specifikációi bejönnek meg az appban lett 8 USD kuponom is.
[link]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#87486) HoTaZo válasza <Adamsky> (#87482) üzenetére


HoTaZo
őstag

Egyelőre nekem is el kell engednem a tablet GPS tulajdonságait, mert maga a vásárlás tolódik. Lányom meg nem fog GPS, navigációs dolgokkal foglalkozni a tabletjén.
...akkor esetleg az NTFS file support-ot is megnézhetnéd"... Ez csak azért lesz problémás, mert pont nem fogunk találkozni jó pár hétig. De megkérdezem tőle, hogy milyennek érzi a memória kezelést.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#87487) <Adamsky> válasza cidalain (#87483) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Igen, kissé bonyolultan kezdtem neki a kérdés felvezetésének, aztán arra jutottam, hogy egyszerűbb kevésbé szakmai irányból közelíteni. Ahhoz nem kell semmilyen szakértelem / tesztprogram, hogy egy-két nap v. pár hét után az ember el tudja dönteni, hogy jó-e az adott eszköz memóriakezelése vagy sem.

"A Smart Covereknél kell hardveres támogatás ... " - ja, vágom, csak az én filléres szürke importos (ma is hibátlanul működő Lenovo Tab3 8Plus (TB-8703F) tablet-em tudja), míg a korábban említett - jóval drágább / nagyobb Huawei nem. És sajnos ez az egyik olyan paraméter, amiről nagyon kevés infó lelhető fel a neten. Én spec. nem találtam a Realme Pad-al és a Lenovo Tab M10 FHD Plus-al kapcsolatban ilyet. Ha, te igen, megköszönném.

#87484 helixP
"Nehogy már 6-8 GB ne legyen elég ... " - hö-hö. Nem is olyan rég még azt írtuk, hogy nehogy már 2-3 Gbyte ne legyen elég. :) Egyébként a kiszemelt tablet-ek "csak" 4 Gbyte-osak, szóval nagy a para, hogy ez mire lesz elég :D

#87485 HornedReaper
Hmm... ha jól értem, akkor ez egy kínai verziós P11, amire előbbi szoftverjét flash-elik rá. Így lesz "international". Elég jó az ár ... elgondolkoztató ... még nekem is.
Vajon a "unlocked" alatt az értik, hogy a bootloader van nyitva vagy azt, hogy "független"? :F

[ Szerkesztve ]

(#87488) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Jó ár/érték arányú tablet vásárlásában kérnék segítséget (sim nem kell).

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 8" vagy 10" vagy nagyobb?
inkább 10-es
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
új
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés (pl. Amazon, Banggood, Aliexpress, stb.) is opció?
Belföld
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, filmnézés, rajzolás, böngészés, stb.)
Yt, Net esetleg Face. Játék nem játszik és film sem annyira.
■ Mennyi pénzt szánsz rá maximum? (Lehetőleg konkrét összeget írj).
60-80 ezer forint körül.

Az alábbi tableteket néztem:
-Samsung Galaxy Tab A7 Lite T220 (50k): csak 3Gb, HD
-Lenovo Tab M10 HD TB-X306F (63K): csak Hd
-Lenovo TAB M10 Plus (75-82K)
-Samsung Galaxy Tab A8 (81k)
-Samsung Galaxy Tab A7 T500 (85-90k): csak 3Gb

Nekem az A8 tűnik a legjobbnak. Van esetleg jobb olcsóbban?

Köszönöm

(#87489) cserewarrior


cserewarrior
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen vagyok-e de megkérdezem.

Nekem egy iPhone XS, legújabb iOS van rajta és van egy Huawei MediaPad T3-as Tablet amin 5.1.3-as rendszer van.
Csatlakozni szeretnék a tabletre iPhone-ról Hotspot-on keresztül, de nem engedi.
Látja de csak a kapcsolódást írja ki és kis idő múlva kidobja hogy rossz jelszó.
A személyes hotspot beállításaimnál az APN: online , többi pedig üres. (Ahogy a Telenor adta meg gyárilag.)

Valaki tudna segíteni?
Köszönöm!

(#87490) <Adamsky> válasza cserewarrior (#87489) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Csatlakozni szeretnék a tabletre iPhone-ról Hotspot-on keresztül ... "
Én ezt nem, értem (de lehet más se fogja). Mit szeretnél?
a) netezni a tablet-en az iPhone hotspot-jával
b) átmásolni valamit a két eszköz között

Én esetleg itt próbálkoznék (mert ez itt tényleg OFF), de én sose vagyok semmi jó elrontója (hátha meg tudjuk oldani pár OFF-os hsz.-el)

(#87491) cserewarrior válasza <Adamsky> (#87490) üzenetére


cserewarrior
csendes tag

Szia!

Köszi a gyors választ!
Netezni szeretnék rajta, pl.: YouTube-ot nézni.

(#87492) <Adamsky> válasza cserewarrior (#87491) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Tehát a tablet-en szeretnél netezni úgy, hogy az iPhone-odról osztod meg (hotspot) azt.
Sajnos az almákhoz nem értek. Ezt fusd át, hátha sikerül rájönnöd mit szúrtál el.
Egyébként gondolom iOS alatt sem egy ördöngösség egy hotspot létrehozása: megadod a hotspot nevét (ez lesz majd a wifi, amihez csatlakoznod kell), a titkosítást (pl: WPA2-PSK), és a jelszót. Utána már csak be kell kapcsolni a telefonon, a tablet-en pedig csatlakozni az előbb említett wifi-hez.

(#87493) cserewarrior válasza <Adamsky> (#87492) üzenetére


cserewarrior
csendes tag

Köszi!
Régebbi Lenovo tabletre sikerült csatlakoznom
számtalanszor de a Huawei-hez nem.
Megváltoztattam a telefon nevét, jelszót de nem sikerül. :/

(#87494) cidalain válasza user112 (#87488) üzenetére


cidalain
veterán

még egy tipp, a Realme Pad (a 4GB-os verzió fér be a keretbe, a 6GB már fölötte van).
Én ez, és a Samu A8 között döntenék

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87495) Dr.NX válasza cserewarrior (#87489) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Én is néztem, hogy mit akarsz mivel.
iPhone: Setting/Personal Hotspot
Ott állítod be a hotspot jelszavát.
Allows others to join: bekapcsolod.

Tablet:
Megkeresed a telefon wifinevét ("cserewarrior's iPhone XS") és csatlakozol a wifihez, beírva a fent említett jelszót.

Az APN-t nem tudom, hogy sikerült idekeverni. :F

Elfogadom a sütiket.

(#87496) cserewarrior válasza Dr.NX (#87495) üzenetére


cserewarrior
csendes tag

Ez oké. Eddig sikerült mindenhez kapcsolódni de ehhez a Huawei tablethez nem, mert a tablet ugyan felismeri a telefonomat, de nem csatlakozik hozzá.
Most egy régi Lenovo tableten nézem a videókat és erre simán csatlakozott.
Személyes Hotspothoz kell az APN

(#87497) f_sanyee válasza cserewarrior (#87496) üzenetére


f_sanyee
senior tag

SSID kell hozzá nem APN. APN a szolgáltató felé kell, tehát azon az eszközön állítod be amelyikben van a SIM mobilnettel.

(#87498) Dr.NX válasza cserewarrior (#87496) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Próbáltad a jó öreg "újraindítunk minden eszközt" megoldást?
A tableten látod az iPhone SSID-jét, rányomsz és mi történik?
A jelszót beírod és utána?

Elfogadom a sütiket.

(#87499) cidalain válasza cserewarrior (#87496) üzenetére


cidalain
veterán

Nem bántásiból írom: Mivel a leírásodban is tartalmi hibák vannak, így el tudom képzelni, hogy a megvalósításba is valahol hiba csúszik.
Azt írod többször is, hogy a tablethez csatlakoznál. Ez így nem jó, a tabletnek kell a telefonhoz csatlakozni. Pontosítva a telefon által generált hotspothoz.
Az APN a mobilhálózati hozzáférési pont neve, értelemszerűen a mobilszolgáltató adja, és ott van beállítva, ahol a SIM kártya van. Jelen esetben a telefonban. A netezéshez kell ez. Hotspothoz nem kell. De hogy a hotspoton keresztül tudj netezni ahhoz nem közvetlenül de természetesen szükséges.

Szóval a feladat:
A telefon net-ét kell megosztani, amihez a tablettel csatlakozol.
Ehhez a telón létre kell hozni egy hotspotot, jelszót állítasz be.
Tableten a wifi menübe mész. Megkeresed a teló nevét (ami a hotspot neve), majd a jelszóval csatlakozol a telefonhoz.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87500) cserewarrior válasza cidalain (#87499) üzenetére


cserewarrior
csendes tag

Persze, mert mobilnetet osztom meg, igaz ezt nem írtam, bocsánat.
Igazad van, a tabletnek kell csatlakoznia.

Így csinálom:
Telefonomon megosztom a netet Hotspot-tal.
Huawei tablet látja a listában a telefonomat de nem csatlakozik rá.
Kapcsolódik de kiírja hogy időtúllépés és helytelen jelszó.
Ez most ebben a pillanatban egy másik Tablettel simán megy.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.