Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54551) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!
Adott egy halott aksis Vega Tablet. Nem volt meg a töltője tegnap, mondom megpróbálom életre kelteni. USB-vel töltöttem, először laptopról, de 2 óra alatt csak képernyő villantásig jutottam csak. Utána Sony telefon töltővel töltöttem, akkor szépen bekapcsolt, működött 2-3 percig, majd a képernyő becsíkozódott és vibrált. Gyorsan lehúztam töltőről. Gyárilag DC 5V-al kellene tölteni a kis töltőjével. Most kinyírtam a tabletet, vagy csak a nagy töltőáram zavarta meg? Azt találtam ki, hogy veszek egy ilyen donor tabot, és abból az akksit átrakom ebbe.

Tisztelet a Gépésznek!

(#54552) Járókeret


Járókeret
senior tag

Köszi srácok a véleményeket, sokat segített :) Marad a lapos :)

(#54553) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

tabletet kellene ajánlani anyósnak, amivel kapcsolatot tudna tartani velünk. Nulla műszaki hozzáértése van.

- hány hüvelykes legyen a kijelző?
7" szerintem elég
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
új
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
itthonról, jó lenne edigitalból (miskolci az anyós és ott van bolt)
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
skype (előlapi kamera fontos tényező), és valószínűleg netezni is fog, talán pár egyszerű játékot is kipróbálna
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
max 40-50K

-egyéb:
2 év garancia jó lenne rá

amit idáig néztem:
Asus MeMoPad HD 7 ME176CX. Csak az a gond vele, hogy a cx széria kamerája 0,3MP/2MP a C 2MP/5MP-ével szemben :W

[ Szerkesztve ]

(#54554) Attila xy


Attila xy
tag

Üdv!

Az érdekelne az mitől van hogy a tabon néhány helyen csúszik az érintés?Tehát nem ott érzékeli az érintést ahová nyúlok hanem kicsit arrébb.Kijelző probléma?
Most volt szervizben alaplap cserén de elég ótvar munkát végezhettek,op-rendszer hiányában el sem indult,nekem kellett rátenni.:)

(#54555) mrsitn


mrsitn
csendes tag

Sziasztok.
Páromnak keresek tabletet, baba mellé.
Méretben 8-9colos, felhasználás szerint böngészés, főként cikkek, leírás olvasása indokolja a nagyobb méretet. Ritkábban video lejátszásra (youtube) lenne, játékra filmezésre nemigen van igény. Esetleg egy közepes minőségű hátoldali kamera jó lenne.
Árban 30-40k van belőve de ez nincs kőbe vésve, igazából az ár érték arány a fontos.
Segítségeteket előre is köszi!

(#54556) Márton


Márton
nagyúr

üdv
a 30-40 ezres kategóriában van olyan 7" tablet ami ezeket tudja?

- min 1280-as IPS kijelző
- hdmi kimenet
- magnetic sensor
- 2 v. 4 magos proc
- wifi, BT, gps, 3G
- USB 2.0 OTG

Ezek az igények :U
Ha nincs, használtan lehet ennyiért szerezni a fentieknek megfelelőt?

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#54557) tjb007 válasza VMatteo (#54551) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szerintem a Sony töltője is 5V-os, szóval nem hinném, hogy ez okozta volna ezt.
Az meg, hogy kinyíródott-e csak azután derülne ki miután kicserélted az akkut. Amúgy még megpróbálhatnád azt, hogy leszeded a burkolatot, lecsatlakoztatod az alaplapról majd vissza. Hátha helyrejön tőle.

(#54553) vegytek

LG G Pad 7.0, vagy Lenovo A7-50. Utóbbinál 2 megapixeles az előlapi kamera, viszont a garancia csak 1 év.

(#54554) Attila xy

A digitizerrel lehet gond, de az sem kizárt, hogy a szervizeléskor nem megfelelően lett visszarakva a kábel a helyére és ki van csúszva, nincs rendesen a helyén.

(#54555) mrsitn

WayteQ xTAB-8Q (nem túl jó a kamerája), vagy WayteQ xTAB-9.
Mindkettő nagyon jó ár/érték aránnyal rendelkezik, főleg utóbbi, ami most 15 ezer forinttal olcsóbban szerezhető be. Általában az xTAB-9-et nem szoktuk ajánlani, mert a hardver teljesítőképességéhez képest elég nagy felbontású kijelzőpanel van benne, de mivel játékra nem lesz használva így ez nem nagyon fog érződni. Plusz a kamerája is elég jónak mondható ebben az árkategóriában.
Ha esetleg valami nagyobb névre vágysz, akkor az LG G Pad 8.0-ra lenne érdemes ránézni (igaz ez már 55 ezer forintba kerül).

(#54556) Márton

Nincs ilyen.
A használtakban nem tudok segíteni.

(#54558) Attila xy válasza tjb007 (#54557) üzenetére


Attila xy
tag

Esetleg nincs valami program amivel megoldható lenne a probléma,kalibrálással?

(#54559) taip


taip
senior tag

A hétvégén a kezembe került egy kölcsön cucc, egy 7"-os Lenovo A3300 (A7-30). Nem tudtam belakni, mintha sajátként használnám, szóval nem tudom megmondani, milyen lenne a mindennapokban, de elég gördülékenynek tűnt.
Azért lefuttattam egy Antutu tesztet és nagyon meglepődtem, 18000 pont feletti eredmény jött ki. Nem vártam volna ennyit egy MTK8382 alapú géptől 1 GB RAM-mal.

Mivel egy ideje keresem a jelenlegi tabletem utódját, ezért is voltam kíváncsi, mit tud egy olcsó gép (3G-s változat kb. 35e, szóval nem drága). Azt feltételeztem, hogy az én 2 éves Samsung Galaxy Tab2-m nem nagyon lesz lemaradva egy mai olcsó géptől, hát tévedtem. Azonos képernyőméret, felbontás és RAM mellett a Lenovo agyonverte a sajátomat (11800 volt a Samun az Antutu.) És érzésre is gyorsabb volt a Lenovo. Azért furcsa, hogy ennyire elszaladt az idő a Tab2 mellett.

De igazából ami elgondolkodtatott, hogy ha csak simán le akarnám cserélni egy új készülékre a mostanit hasonló paraméterek mellett, akkor egész olcsón meg lehetne oldani. (Persze nem pont ilyet vennék, de gondolom a vetélytársai is kb. itt vannak.)
Ugyanakkor ha előre akarok lépni, tehát 7" és 3G helyett 8"-t és 4G-t akarok, az legalább 2x annyiba kerül.

És amiért ezt az egészet elkezdtem írni: az egyik kiszemeltem, az LG G-Pad 8.0 az itteni teszt szerint szintén 18000 körül teljesített Antutuban.
Létezik, hogy egy 2x annyiba kerülő készülék ugyanolyan teljesítményt nyújt? A dupla ár a képernyőméret és a 4G ára? Vagy ennyire azért nincs összefüggésben a szintetikus teszt a mindennapi használhatósággal?

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#54560) Looserke válasza taip (#54559) üzenetére


Looserke
őstag

vedd figyelembe hogy nagyobb felbontáson kell teljesítenie az LG-nek (1280 x 720), mint a Lenovonak (1024 x 600)

(#54561) tjb007 válasza Attila xy (#54558) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az esetek nagyon nagy többségében (99%) nincs rá lehetőség, de ha tényleg csak arról van szó, hogy ki van csúszva a kábel (én erre tippelek), vagy csak szimplán rossz, akkor azon amúgy sem segítene semmiféle szoftveres dolog.

(#54559) taip

„Vagy ennyire azért nincs összefüggésben a szintetikus teszt a mindennapi használhatósággal?”

Nincsen, plusz grafikus tesztetek az adott készülék felbontásán futnak le, tehát még ez is bekavar a történetbe. Ha 800x480 lenne az A3300 felbontás még több pontot kapott volna, pedig a valóságban elég messze áll egymástól az MT8382, és az APQ8026/MSM8926.
Amúgy az AnTuTu által kiköpött pontszámra adni már csak azért sem érdemes adni, mert ahányszor frissítenek egyet rajta úgy változnak a pontszámok is, sok esetben gyakorlatilag összevethetetlenek (a valóságtól eltérő dolgokról meg akkor még nem is beszéltem).
Fel lehet vágni vele, másra nemigen jó.

(#54562) beci válasza tjb007 (#54524) üzenetére


beci
őstag

Köszönöm.
Galaxy S 8.4 lett.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#54563) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Van nálam egy Lenovo A8-5500 tablet, amin veszettül akadozik a Youtube a hardware ellenére (4 magos MTK cpu, 1 gigányi ram), holott a jóval gyengébb Vodafone Smart 4 Mini telefonomon kifogástalan. Mi lehet az oka ennek?

(#54564) taip válasza tjb007 (#54561) üzenetére


taip
senior tag

Akkor remélem, hogy a tényleges felhasználói élménynél kijönne, hogy az LG jobb gép. Azért kíváncsi lennék egy 5.2-s verzióval mért értékre.

Amúgy arra jó volt, hogy a saját tabletemmel összehasonlítsam, mert ott azonos volt a felbontás. És azért az is mellbevágó volt, hogy mennyivel lassabb az enyém. És érzésre is.

Looserke:
Persze, több pontot kell meghajtania, de ha ez nem megy neki, akkor azt észreveszem a használat közben, nem? Meg gondolom nem csak grafikáról szól az Antutu mérése.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#54565) Márton válasza tjb007 (#54557) üzenetére


Márton
nagyúr

mi a fő akadálya? A hdmi-ről és 3G-ről esetleg le tudnék mondani.
Hol kezdődik az olyan készülék ami tudja ezeket?
köszönöm!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#54566) Micuir_M


Micuir_M
tag

Sziasztok! Van egy ilyen tabletem.

Ahogy a weboldalon szerepel, elvileg lehet vele telefonálni, de gyakorlatilag nem.

Írtam a Lenovonak, az volt a válaszuk, hogy a hardver alkalmas a telefonálásra, de szoftveresen letiltották.

Tudok én ebből telefont csinálni? Ha igen hogyan?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=micuir_m

(#54567) tjb007 válasza Márton (#54565) üzenetére


tjb007
nagyúr

A HDMI, és az ár.
A HDMI kimenet elég ritkának számít még a felsőbb kategóriákban is, szóval manapság szinte úgy kell vadászni egy olyan modellre, amin van.
HDMI nélkül viszont már akad, igaz nem 30-40, hanem inkább 50-55-60 ezer forintért. Ezek a következők: Prestigio MultiPad COLOR 7.0 3G, Prestigio MultiPad COLOR 78.0 3G, Lenovo A8 3G. Mondjuk azt nem tudom, hogy az a szenzor, amire neked szükséged van melyikben van vagy nincs.

(#54566) Micuir_M

Egy olyan szoftvert kell keresned, amiben engedélyezve van ez a funkció.
Ugyanez volt a helyzet anno az A3000-rel is, azzal is csak szoftvercsere után lehetett telefonálni.

(#54568) Micuir_M válasza tjb007 (#54567) üzenetére


Micuir_M
tag

Hol lehet ilyen szoftvert keresni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=micuir_m

(#54569) tjb007 válasza Micuir_M (#54568) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez az, amire nem fogok tudni pontos választ adni.
Az orosz fórumokon (pl. 4pda.ru) lenne érdemes körülnézni, azokon elég nagy eséllyel fogsz találni.

(#54570) Márton válasza tjb007 (#54567) üzenetére


Márton
nagyúr

ah, pedig a kronoson van hdmi 30e alatt,
csak magneto nincs :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#54571) tjb007 válasza Márton (#54570) üzenetére


tjb007
nagyúr

Meg nem minimum 1280x800 pixel felbontású IPS kijelzője van.

(#54572) Márton válasza tjb007 (#54571) üzenetére


Márton
nagyúr

igaz, de ha csak ezen múlna, valószínű beáldoznám ezt is :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#54573) con_di_B


con_di_B
tag

Sziasztok,

Tavaly nyaron vettem egy Samsung Galaxy Tab 2 7.0-s tabletet (vegyunk barmilyen szart amin lehet RenderScript programokat tesztelni cimszoval), amit gyakorlatilag egyaltalan nem hasznaltam iden oszig, amikor is elkezdtem vonattal jarni dolgozni, szoval eleg hasznos kiegeszito lett, viszont elegge tulkoros joszag, es tekintve h elotte par hetig egy Nexus 10-et hasznaltam, hat, van vele bajom, erik az upgrade. Kb. ezek a szempontjaim:

Hasznalat:
- e-book olvasas (sajnos ehhez nekem kene a nagy felbontas, enelkul eleg frusztralo)
- Coursera videok, fejhallgatoval
- neha film, de akkor kihangositva
- e-mail iras billentyuzettel tamogatva
- nem jatszom rajta
- nem bongeszek rajta, tul lassu es suta hozza, de lehet, hogy egyebkent csinalnam
- cellular nem kell, megosztom mobilrol

Elvarasok:
- 8 inch legalabb Full HD kijelzo, IPS
- rendszeresen frissitett Android, 5.0 azert elobb-utobb jojjon ra
- mersekelt arfekves
- SD-card slot

Na, az mar kb. lejott, hogy sikerult kineznem magamnak a felso kategoriat, viszont annyi penzt sajnalok erre kolteni, amennyibe kerul, ez eleg tipikus, gondolom.

Amiken gondolkodtam:
1) Galaxy S 8.4 teljesen jo lenne, csak eppen baromi draga az en igenyeimnek.
2) Sokaig a Nexus 9-et vartam, de nincs SD-kartya tamogatas, es az is draga.
3) NVIDIA Shield Tablet mifelenk 240GBP-ert mar kaphato, full HD, minden ami kell, es frissitik is szepen, de nem tudom meddig fogjak. Mindenhol azt olvastam rola, hogy a kijelzo szinei, fenyereje nem valami jo, de nem tudom, hogy ez mit jelent mondjuk a jelenlegihez kepest, mi a merce.
4) LG G Pad 8.3 - nekem szuper lenne, az elavult SoC pont eleg eros meg nekem, viszont nem ugy tunik, mintha frissitenek 5.0-ra, a Google Edition-t pedig mar nem lehet kapni. Van akciosan 180 GBP magassagaban.
5) Tesco Hudl2 (nem rohog) - 100GBP magassagaban hozza lehet jutni, full HD IPS kijelzo, ami mondjuk egyes review-k szerint sok baja van (meg egyszer, mihez kepest? az S 8.4-hez kepest nyilvan, de mondjuk egy HTC One M7 kijelzojehez kepest mennyire jo, rossz?), szinte tuti, h soha nem frissitik, de meg csak CM sem fog hozza jonni, viszont olyan olcso, hogy ha az lesz az Android frissites, h jovore kell vneni egy Hudl3-at, meg akkor is olcsobb, mint egy Shield Tablet.

Ezek tukreben, ti mit valasztanatok, illetve milyen tabletekkel lenne erdemes boviteni a latoteremet?

A masik, kevesbe fontos kerdes, hogy a SmartEye (figyeli, h nezem e akijelzot, es nem altatja el, ha igen), az mennyire Samsung specifikus feature? Android alapbol tudja?

[ Szerkesztve ]

(#54574) nemlehet


nemlehet
őstag

Az egyik ismerősöm szeretne tabletet venni. Én sajnos ebben az árkategóriában nem vagyok otthon úgyhogy kérnék egy kis segítséget.
10"-os legyen és 30-40-ből kijöjjön. Igazából teljesítményileg egy Galaxy Tab 2 7" volt az amit mondott, hogy olyasmit szeretne, ez szerintem egy nem túl combos követelmény. Külföldi/kínai rendelés is játszik minden gond nélkül, de ebben az esetben az áfa is legyen benne az árban.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#54575) nemlehet válasza con_di_B (#54573) üzenetére


nemlehet
őstag

Egy Xiaomi Mi Pad-ot megfontolhatnál. Jó gyártó, rendes támogatás Tegra K1, IPS, 2 gb RAM, 2048*1560-as kijelző, 8.3" és elég jó áron vámmal áfával (ha angliában laksz akkor még kevesebbért) 85 körül hozzá lehet jutni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#54576) Sequadon


Sequadon
tag

Üdv!

Tablet vásárlás előtt állok, és érdekelne 40-45 eFt környékén mit ajánlotok.

Ami kell:

- 7-8" képernyő
- GPS
- 3G

Eddig a WayteQ xTAB-7x Quad-al szemeztem, de szánnék rá picit többet is, ha megéri. Asus Fonepad?

Köszi!

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#54577) q2w3 válasza con_di_B (#54573) üzenetére


q2w3
senior tag

Ha kint élsz akkor lehet ott már lehet kapni Lenovo TAB S8-at. Kb hasonló mint az itt gyakran emlegetett Asus Me176C vagy 181C, csak 2GB ram-al és full hd kijelzővel. Szerinem azokra a dolgokra amiket írtál ez elég jó választás lenne, feltéve hogy ott is normális ára van. Persze még sok teszt nincs róla mert elég friss, de érdemes rajta elgondolkozni.

(#54578) Kasya


Kasya
nagyúr

Sziasztok!
Edesanyamnak szeretnek ajandekba egy tabletet. A keret cca. 100k. Amire hasznalna, az dokumentumok olvasasa, netes media (bongeszes, online tv - youtube). Valamint az egesz rendszer mukodese legyen smooth...es birja az aksi is.
A kulso fontos, ezert a vekony kavaju keszulekek fele fordulnek eloszor. Amire gondoltam:

-Mi Pad
-Ipad air 2

(#54579) tboy93 válasza Kasya (#54578) üzenetére


tboy93
nagyúr

Anyukádnak inkább az ipad, könnyebb használni. (mondom én ezt abszolút android fanként)

[ Szerkesztve ]

(#54580) kissj83


kissj83
tag

10 colos tabletet szeretnék, főként netezésra, videók nézésére. Semmi erőforrás igényes játék, inkább Plant vs. Zombie 2, vagy valami egyszerűbb.
Semmi komolyabb igényem nincs, csak, hogy pörgősen és megbizhatóan működjön. Csak otthon használnám, nem kell se 3G, se HDMI, se nem fontos a FHD felbontás. Hátlapi kamera se kell, helyette lehet tőlem sörnyitó is, annak is több hasznát venném. Egy elfogadható szintű előlapi kamera elég, skyphoz.
Úgy voltam vele, hogy 70e-t szánok rá, de szeretném minél olcsóbban megúszni a dolgot és reménykedek, hogy pénteken, az Edigitalnál, 50e körül hozzájutok egy használható példányhoz. :)
Eddig amikben gondolkoztam: LG G TAB 10.1, ASUS MEMOPAD 10.
Ezekre tudtok most valami jó alternativát?
Gondolom nem tudtok semmilyen infót, várható-e valami jó akció ebben a kategóriában pénteken, az Edigitalban? :)
:R

(#54581) Kasya válasza tboy93 (#54579) üzenetére


Kasya
nagyúr

Akkor Apple...bar nem epp androidos kerdes, de jol sejtem hogy az Air2 most a legjobb valasztas?
A segitseget koszonom! :R

(#54582) Lallerboy85 válasza Kasya (#54581) üzenetére


Lallerboy85
tag

Sziasztok.

Kiválasztottam 2 tabletet(azonos árkategória), melyik lenne a jobb választás, és miért?!

1:
Lenovo IdeaTab A3300 táblagép Quad-Core 1.30GHz-es processzorral, 7", IPS, Multi-Touch, 1GB RAM, 8GB, Wi-Fi, 3G, Bluetooth, Android 4.2.2 Jelly Bean

2:Samsung Galaxy Tab 3 Lite táblagép, Dual-Core™ 1.20GHz-es processzorral, 7", 1GB DDR2, 8GB, Wi-Fi, Android 4.2 Jelly Bean,

Köszi

(#54583) taip válasza Lallerboy85 (#54582) üzenetére


taip
senior tag

Szerintem nem egy kategória.

A Lenovo 4 magos, magasabb órajelű, jobb SoC, plusz van benne 3G. Elérhető rá a KitKat.

A Samsung nagyon gyenge, ha tényleg ugyanannyiba kerül, nem tudom ki veszi meg...

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#54584) M3oH


M3oH
addikt

Üdv!
Nexus 7 2013 vagy LG G Pad 8,3? Szakik melyiket ajánlják? N7 mellett szól a szoftveres rész, főleg, hogy én stock android párti vagyok. Viszont méretben jobban bejön az LG.Pro, kontra? Esetleg vmi más bestbuy? Thx

(#54585) 2rda


2rda
tag

Üdv!
Az asszonynak keresek egy tabletet tanuláshoz(pdf, .ppt), netezéshez.
7-8" méret
Lehetőleg új, garanciás.
Az ár max 35k.
A 3g előny, de ha ez az ár/érték rovására megy akkor elhanyagolható.
OTG fontos lenne.
Eddig ezeket néztem:
-Lenovo A7-30 (59-426079) 8GB Wifi + 3G 34990Ft
-Lenovo A7 (59-410282) 8GB Wifi 24990Ft
-WayteQ xTAB-79qci 29900Ft
-WayteQ xTAB-7X Quad GPS + 3G 29900Ft

Eddig a második Lenovo áll nyerésre.
Tudnátok esetleg segíteni egy sorrend felállításában?
Esetleg egyéb versenyző? :R

[ Szerkesztve ]

(#54586) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Ha vennék tabletet, valószínűleg kellene hozzá billentyűzet is. Tudtok ajánlani 7,8, 10"-es méretekben megbízható billentyűzeteket?
Köszönöm! :R

(#54587) motoflug


motoflug
őstag

Kifutottam az időből: Most néztem, hogy az xtab-9 mennyibe kerül. A 4.4 droiddal milyen a gépezet? Felveszi a versenyt egy G pad-el mondjuk? :R

(#54588) con_di_B válasza nemlehet (#54575) üzenetére


con_di_B
tag

Koszi! Igen, azt is neztem mar, review-k alapjan nekem az jott le, hogy az nem annyira jol sikerult modell, tulmelegszik es throttlingol, mint az allat, ezen kivul a Xiaomi valami irtozatos bloatware-t pakol ra (ertsd, meg a Samsungnal is durvabban, pedig...), ami eleg messze van a stock Android-tol. Lehet, hogy ezt lehetne orvosolni Cyanogenmod-dal, de ne legyen mar kotelezo. Persze valoszinuleg az a baj, hogy eloiteletes vagyok.

A 4:3-as keparany mondjuk nem hangzik hulyesegnek olvasashoz, ezen meg kotlok egy kicsit.

(#54589) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Egy ismerősöm szeretne tabletet. Kinézte az új ipad air2-t. Én mondtam neki, hogy az marha jó, de legalább annyira túlárazott. Csak filmre, netre, zenére használná. Tudtok ajánlani valami alternatívát.
A lényeg: 10 col, "smooth" működés. Az említett dolgok szépen fussanak rajta. Ha lehet fehér legyen. És persze olcsóbb mint az említett air2.
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#54590) con_di_B válasza q2w3 (#54577) üzenetére


con_di_B
tag

Nagyon koszi, errol eddig meg nem hallottam, de a kepeken (tudom, nagyon tudomanyos...) nagyon-nagyon megtetszett, specifikacio reszemrol rendben van, review-kba majd még beleásom magam.

Lenovo-éknál már mennyire veszik komolyan az Android frissítést, általában? Erre a SoC-ra az Intel speciel támogatja az 5.0-t, szóval rajtuk nem múlik.

(#54591) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok.

Felmerült bennem az igény hogy lecserélném az ipad air 1 em mert a tabot leginkább(90%) játékra használom és IOSre nincs az a választék mint androidra.
Kínai gazdaságos megoldást keresek. Telefonom is ilyen, korábbi is az volt és nincsenek ellenérzéseim velük kapcsolatban. Természetesen nem a leggagyibbat szeretném.
Cél hogy játékra ideális legyen 10 col körüli méretben(ha nem dobja meg nagyon az árat lehet picit nagyobb). Viszont nem tudom milyen SOC al szereltek a legjobbak mostanság.
Elképzelés valamilyen 8 magos tablet. jó minőségű nagy fényerejű kijelző. Felbontás nem szükséges a létező legnagyobb hogy ne terheljük a SOCot fölöslegesen a sok képpont számolással 3Dben ekkora méretnél full hd bőven sok az én szememnek..
-ramból 2 gigánál kevesebb nem játszik.
-ROMból 16 minimum(ebben az esetben lehessen bővíteni 32 essel legalább) de inkább 32 GBos.
-nagy aksi
-nem ormótlan kinézet. (relatíve kis kávájú nem bazi vastag.tudom hogy ipad air kinézet elvárás az túlzás de közelíteni minél jobban próbáljuk)
-Sim kártya foglalat nem feltétel de nyugodtabb lennék ha lenne.
-kamera lényegtelen.
-Árban 100K nál többet nem akarok rá költeni.

Ha van konkrét tipus javaslat azt megköszönöm.Ha javaslat is van honnan rendeljem mégjobb.
Ha csak SOCra javaslatot tudtok azt is szívesen veszem már.

Köszi Ityam

(#54592) nemlehet válasza con_di_B (#54588) üzenetére


nemlehet
őstag

Mint tulaj ezt minden szempontból meg tudom cáfolni. A thermal throtting ha jelentkezik is nem igazán befolyásolja a játékokat, nekem legalábbis 3 óra Most Wanted illetve 1,5 San Andreas után sem kezdett szaggatni. Nem tudom talán ha órákat benchmarkolsz akkor kijön throttling kimutathatóan.
A bloatware nem tudom mi akar lenni, egyik Xiaomi szoftvert sem kötelező használni (pedig amúgy marha jók) a rendszer meg nincs megpakolva mindenféle hülyeséggel, meglehetősen minimál. A MIUI főleg az új V6 olyan vajsimán fut, hogy öröm nézni. Még az új iPad Air-el rendelkező ismerősöm is azt mondta, hogy nah ilyen ha valami smooth. Semmiféle szaggatás vagy akadozást nem láttam mióta megvan a tablet.
Amúgy kb 2 hetente jön OTA frissítés, új funkciók, támogatás, javítás úgyhogy ezzel a résszel sincs gond.

Szerintem a rewiev-k nagy része valami kezdetleges szoftverrel készült, én is sok postot láttam, hogy így meg úgy szaggat, de azok 90%-a nyáron keletkezett, mondjuk októberi postot nem igazán látni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#54593) q2w3 válasza ityam (#54591) üzenetére


q2w3
senior tag

Szerintem ha játékra keresel, akkor vagy a méretet kell csökkentened, hogy beleférjen a 100k-ba, vagy a keretet növelni. A High-end modellek androidnál is elég drágák, pl Samsung Tab S 10.5 , vagy Sony Xperia Tablet Z2.
Viszont ha beéred 8"-el akkor ott már 100 alatt kapásból van a Xiaomi Mipad , vagy Tab S 8.4, esetleg LG Gpad 8.3. Legjobb játékra az Nvidia Tablet Shield lenne, de azt nemtudom itthon mennyire kapni.
1 biztos, hogy intel soc-ot ne nézz mert azokra még pár játék nem kompatibilis, vagy épp rosszul fut.

(#54594) ityam válasza q2w3 (#54593) üzenetére


ityam
senior tag

egy 6.5 colos telefonom van. azon is rengeteget játszok, csak zavar hogy jobb játékok vannak rá mint az ipadomra. De méretben mindenképp a 10 col körüli kell mert játszani sokkal jobb a nagyobb.

Túlárazott Samsung és Sonyk nem érdekelnek. inkább a gazdaságosabb kínai megoldások.

[ Szerkesztve ]

(#54595) ityam


ityam
senior tag

Az Onda tabletekről jól emléxek hogy jókat írnak? Egy ilyesmi első ránézésre szimpinek tűnik. Onda V989
Ez még ki is jönne 100K alatt mindenestől. Kérdés hogy van e olyan ami jobb választás. Esetleg sim kártyás nem sokkal drágábban de sebességből nem nagyon leadva?

(#54596) con_di_B válasza nemlehet (#54592) üzenetére


con_di_B
tag

Na, ez viszont nagyon jól hangzik már, köszi! Beszerezni honnan érdemes, ahonnan 85k-ért tudod? Amazonon nem éppen annyi, ott drágább a Shield-nél.

[ Szerkesztve ]

(#54597) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok!
Gondolkodom egy tablet vásárlásán, eddig még csak androidos telefonom volt.
Kijelző mérete: 7-10' (ár miatt szerintem inkább 7-8' között)
Amire használnám:
- pdf,word és ppt fájlok olvasására
- böngészésre
- néha film és youtube nézésére
- nagyon ritkán egyszerűbb inkább logikai játékokra
OTG és 3G előny, ha a hardver rovására megy nem feltétel.
Akkumulátora kb 4-5 órát bírjon (főleg utazáshoz lenne használva)
Használ, új és külföldi rendelés is lehetséges(itt fontos, hogy eu-n belülről vagy áfával együtt ára legyen benne a keretben).
Fontos, hogy alkatrészeket be lehessen hozzá szerezni (pl.: touch screen, akkumulátor).
Árban 30-40eFt felé nem nagyon szeretnék menni.

(#54598) Milka 78 válasza kissj83 (#54580) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Plant vs pont erőforrásos game.Kipróbáltam az első 5 pályán 10.1-en és egész jól fut minimálisan szitál be az elején,de egy G Pad 8.3-ason szebben megy.Valami optimalizácios probléma lehet,bár szerintem bőven élvezhető szintet üt meg a játék futása.
A Memo 10 alatt az ME103-at érted,mert az még nem nagyon elérhető (viszont bitang soc lesz benne).
Az ME102-őt feljetsd el,elavult,túlárazott.
A TF103C/CX ami még szóba jöhet de a CX csak 8gb-s.Nem tudom van az ED-nél,be az MM/Euronics-ben van CX.

(#54599) kissj83 válasza Milka 78 (#54598) üzenetére


kissj83
tag

Nem is gondoltam, volna, hogy egy ilyen Zombis, ami viszonylag régi is ilyen erőforrás igényes. Minimum 9-10 colosat szeretnék, ez alá nem mennék.
Én is inkább az LG-t szeretném, az új ASUS Memopadot én is várnám, ha ugyanazon az árszintem jönne, mint a régi.
Esetleg tudsz most valami hasonló készüléket az LG G PAD árában, ami jó vétel lenne?
Köszönöm a segítséget!

(#54600) csendes válasza ityam (#54595) üzenetére


csendes
őstag

Inkább a Cube TALK 9X [link][link]. Van benne 3G. Papíron kicsit gyengébb a V989-nél [link], de azzal nemrég még gondok voltak [link].

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.