Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-13 20:12:54

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) dodopek válasza AxBattler (#46050) üzenetére


dodopek
addikt

Prestigio +1!
Nem tudom, hogy bőrtokot adnak e még, úgy tudom, hogy csak limitált ajándék volt...

(#46052) AxBattler válasza dodopek (#46051) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem amelyiknél oda van írva, az gyári tartozék - a dobozban érkezik, és a készülék is ebben van, lásd ITT és ITT.

Egyébként a Diamond változat a legszebb, csak kár hogy nincs belőle 3G-s...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46053) lendvaizs79 válasza DarkByte (#46049) üzenetére


lendvaizs79
csendes tag

Böngésztem egy kicsit a chrome-mal, megnyitottam néhány honlapot, kattintottam linkekre ide-oda. Érdekes, hogy a gyári böngészőt egy picivel gyorsabbnak éreztem, de fagyás nem volt. Persze ez a 30-40 perc lehet, hogy kevés volt igazi tapasztalat szerzésre. Közben rájöttem, hogy a flash hiány miatt nem használom a chrome-ot. Egyébként miért lenne jobb a chrome?

(#46054) DarkByte válasza lendvaizs79 (#46053) üzenetére


DarkByte
addikt

Megszokás alapvetően. Illetve amiatt hogy transzparensen szinkronizálja a könyvjelzőket, history-kat, jelszavakat. Tudom hogy Firefox-al is meg lehet oldani de ez a Google cuccait használva egyszerűbb ha az Ő szerverükön keresztül megy.

Köszönöm a tesztet! :R Szerintem ha fél óra alatt nem fagyott be akkor jó eséllyel az után sem fog.
Azt hiszem megveszem edigital-ban, épp van készleten nekik Szegeden, csak rám vár :D

[ Szerkesztve ]

(#46055) lendvaizs79 válasza DarkByte (#46049) üzenetére


lendvaizs79
csendes tag

Jah, a wifi sztem jónak mondható. 8-9 méterre 3 téglafalon keresztül is van térerő és lehet netezni.

(#46056) lendvaizs79 válasza DarkByte (#46054) üzenetére


lendvaizs79
csendes tag

Hajrá! Szerintem jó választás. Én nagyon elégedett vagyok vele.

(#46057) tigri44 válasza DarkByte (#46049) üzenetére


tigri44
tag

Szia!A lányomnak vettem egy ilyet mármint Prestigio MP4 Quantum 7.85-öt és lassan egy hónapja használjuk.A chrome pont nem a kedvenc böngészőm ezen a tabon de nem azért mert lassabb lenne mint a gyári vagy a Dolphin amit szintén használunk rajta hanem a flash miatt.Azzal nem megy de egyébként jól működik nem akad nem fagy.Ami gondom volt a tabbal az a katasztrofális hangereje pl video/audio lejátszásnál.valakinek van erre valami ötlete hogy lehetne ezen javítani? Wifje jó családi házban udvaron ház előtt simán látja a routert és megy is a net böngészés, youtube ilyesmi.Én a hangerőn megfelelő lejátszóválasztással javítottam de pl mx playert szívesen használnám csak halk.Egyenlőre az ultimate media player a nyerő annál lehet állítani a hangerőt de biztosan van jobb megoldás is.Ha valakinek van ötlete...
Köszönöm
Ja a chrome simán ment ha különböző felhasználó nevekkel jelentkeztem be szinkronizált a megfelelő pc-n használtal.

(#46058) Repsol600 válasza Malklar (#46040) üzenetére


Repsol600
addikt

Ok, köszi a segítséget.
Még nem döntöttem egyenlőre ez és egy Wayteq xTAB-700 qci között vacilálok. :D

(#46059) jobbacsabba válasza jobbacsabba (#46041) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Valaki tud esetleg segíteni a választásban?

(#46060) bacsis válasza bacsis (#46036) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mi van már veletek skaccok? Ez itt a PH... tényleg ilyen nehezet kérdeztem volna? pont itt? :Y :P :DDD

(#46061) this is life válasza bacsis (#46060) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem kevesen hasznaljak azt a tipusu tabot... valoszinuleg a rom hibaja lesz amit irtal, azon egy uj rom, vagy valami fozott segithetne, de ahoz tudni kene melyik kinai tabbal egyezik meg a myaudio cucca. Amugy reszvetem az ismerosodnek a myaudionev hallatatol meg most is felsirok.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#46062) DarkByte válasza bacsis (#46060) üzenetére


DarkByte
addikt

Ahogy előttem is írták, alapvetően a gyenge minőségű ROM-ot olvasom ilyen hibának a legtöbb helyen. Gondolom valamelyik driver vagy hardver közeli rendszer modul amit a Chrome és a játékok intenzíven meghajtanak rosszul van illesztve és olyan hibákat produkál ami rántja magával az egész programot. Annó mikor Galaxy S2-n próbálgattam Cyanogenmod nightly-kat, az is rendszeresen ezt csinálta pedig a gyári ROM-mal minden stabil volt. Pont ezért kérdezgettem az előttem lévőeket is hogy amit én néztem ki tablet mennyire stabil ilyen szempontból. Alattomos dolog mert általában az előre rárakott programokkal még épp jó, szóval amikor elkezdi az ember belakni jön elő. :(

tigri44, lendvaizs79: Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :R Hétfőn ebből vásárlás lesz úgy néz ki :)

[ Szerkesztve ]

(#46063) bacsis


bacsis
Közösségépítő

naaa, tudtam én hogy tudjátok a frankót, max csak egy kis provokálás kell :DDD :R :R
Köszönöm szépen tényleg a választ, továbbítom az infót :R
Amúgy meg sajan elég szégyenletes, hogy ennyire lesűlyednek a gyártók, hogy oké, értem én hogy asló szegmens, na de akkor is... lényegében használhatatlan a termékeik :U

(#46064) Amp_usr válasza Amp_usr (#46010) üzenetére


Amp_usr
csendes tag

Úgy látom nehezet kérdeztem.... :F

(#46065) this is life válasza bacsis (#46063) üzenetére


this is life
Ármester

A myaudio nem gyarto ,hanem csak brandel es az olcsosag miatt olyan uzemektol szerzi a cuccait ahol a minosegbiztositast hirbol se ismerik a sw optimalizacio meg szinten zenesz. Persze a fenti irasom nem csak a myaudiora vonatkozik . Kene mar megint egy jo kis minimal konfigos iras :DDD

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#46066) this is life válasza Amp_usr (#46064) üzenetére


this is life
Ármester

Esetleg ez a tab/laptop [link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#46067) Damian


Damian
tag

Üdv mindenkinek!
Olyan gondom lenne, hogy a Navon Raptor 8 tableten nem akar rendesen működni a Viber.
A telepítéssel nincs gond, Playből gond nélkül megy, az aktiválást is megoldottam (egy másik telefon segítségével), az üzenet küldés is rendben van... Viszont a hívásnál rettentően halk a vonal túloldalán lévő fél hangja. Ő jól hall engem, de én őt nem. A Volume Control programmal sikerült az "InCall" (hívás közbeni) hangerőt 0-ról max-ra állítani, de így sem javult a helyzet. Esetleg valakinek van ötlete?

(#46068) parandroid válasza bacsis (#46063) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"lényegében használhatatlan a termékeik"

Tekintve, hogy lényegében ingyen adják, én mindig azon csodálkozom, hogy egyáltalán működnek. a Mai napig értetlenül állok a jelenség előtt, hogy 20-30k közötti áron (amiben még a világbajnok magyar adóterhelés is benne van, lásd a minapi híreket az iPhone-ok árazásáról, tehát simán 100 USD alatt) képesek úgy-ahogy működő gépeket produkálni, azokat még ide is szállítani, forgalmazni, és ezen még gyártói és kereskedői hasznot is képezni. Már ez is kisebbfajta csoda, mégis mit vártok még?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#46069) tjb007 válasza bacsis (#46063) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezekkel a 15-20e forintos már-már ipari hulladék kategóriába tartozó modellekkel együtt jár az összehányt, hibásan működő sz@r rendszer is, amit aztán soha az életbe nem fog senki sem rendbe rakni.
Nem véletlenül próbáljuk lebeszélni ezeknek a megvételéről az embereket.

[ Szerkesztve ]

(#46070) koppim válasza imiadmin (#45844) üzenetére


koppim
csendes tag

Ezeket a beex-es firmwareket , hogya lehet feltenni?

"Fevettem a kapcsolatot a Beexmobile-al... innen letölthetőek a Beex firmware-k:
Az alábbi linkre kattintva tudja elérni a BEEX készülékekhez tartozó firmware és driver csomagokat.
https://drive.google.com/folderview?id=0B67dE2rYFvS4dGM4ZVkxTnE5SUk&usp=sharing
Amennyiben rákattint a kívánt firmware ikonjára, a következő hibaüzenetet kaphatja: "Sorry an error has occurred, retrying", de a képernyő jobb alsó sarkában lévő kis nyíl ikonnal le tudja tölteni a fájlt.
Sok sikert..."

[ Szerkesztve ]

(#46071) Milka 78 válasza bacsis (#46036) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk a 708 is elég tág fogalom(708DR/GN/DCC/DCC+ és még sorolhatnám),mert a kilépkedés lehet kevés memória miatt is(708DR kilépkedett nekem is böngésző alól,vagy kicsit komolyabb alkalmazásoknál).Az óra probléma típushiba a 708o-és a vele egy eresztésű gépeknél(van rá javítás,de ezt a gép fórumán kell kinyomozni).Angry Birds akadás?Na innentől van bibi,mert az még a leg gagyibb tabomon is futott akadás mentesen.

(#46072) KKrapulax


KKrapulax
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék tabletet vásárolni elsősorban navira de nem szeretnék mellé lőni ezért tőletek szeretnék tanácsot kérni
kb~ 30000Ft ból kéne kijönnöm. ezt nézegetem : Alcor Access D785M
A segítséget előre is köszönöm

(#46073) tjb007 válasza KKrapulax (#46072) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az Alcoron felül még ott van a Nextbook Premium 7 SE is.
Ezeken kívül más nincs is.

[ Szerkesztve ]

(#46074) dioka7


dioka7
senior tag

Vettem karira egy Prestigio 8.0 HD dual tab-ot. A kérdésem mindössze annyi, hogy a dobozán van egy infó, miszerint jár hozzá 5 GB felhőszolgáltatás. Azt tudom, hogy ez mit takar, de hogyan tudom igény bevenni? Tud ebben valaki segíteni?
Köszi

(#46075) scream válasza dioka7 (#46074) üzenetére


scream
veterán

Ha jól tévedek, akkor a SugarSync az az ingyenes 5GB felhős tárhely... :U

Innen gondolom : KÉP

[ Szerkesztve ]

(#46076) Malklar


Malklar
tag

Sziasztok, Alcor Q883H root-olható?

(#46077) KKrapulax válasza tjb007 (#46073) üzenetére


KKrapulax
csendes tag

Ezzel az a gáz ,hogy csak 1GB tárhely van rajta pedig az IPS panel tetszene.

(#46078) Repsol600


Repsol600
addikt

Üdv.

Egy GoClever R83.2 megéri 1,5év garival kb 25.000ft-ért? Esetleg valakinek tapasztalat ezzel a géppel? :)

(#46079) Shatanka


Shatanka
csendes tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm betörte nem rég vásárolt tabletjének az érintő kijelzőjét. LCD alatta hibátlan csak borítást kell cserélni. A tablet típusa:
navon platinum 10

Ingyen odaadná nekem, de ugye ha használni szeretném meg kellene csináltatnom. Ehhez tudtok valami jó boltot/ Pesten buherátor srácot?

Illetve találtam egy szervizest ott 15 000 ftért csinálnák meg. Érdemes megcsináltatni vagy ez a tablet már nem ér ennyit?
Felhasználását tekintve film és könyvolvasás lenne.

(#46080) keszo válasza tjb007 (#45899) üzenetére


keszo
őstag

Szia!
Javaslatodat megfogadva vettem egy Alcor Zest D714I tábla gépet olvasónak. 4 nap távlatában azt kell mondjam jó választás volt. PL. közel ugyan olyan használat mellett az akksija kétszer addig bírja mint a 79qci-é.
Köszönöm a segítséget.

Attila

(#46081) S e t h


S e t h
nagyúr

Elkelne egy kis segítség.Kolléga jelezte, hogy a karácsonyra kapott tablettjével egy kis baleset fordult elő, mivel azt elsősorban a kislánya használja és a kis angyalka olyan feloldó kódot adott neki, amit kb. egy hete nem tudnak feloldani, szóval így használni sem.
Sajnos nem tudom a készülék típusát - még- , de gőzöm sincs, hogy az most fontos-e egyáltalán.Miképpen lehetne működőképessé tenni, azt mondta a srác, hogy nagyon nincs is még rajta személyes dolog, szóval lehetne-e gyári beállításokat visszaállítani ilyen esetben.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#46082) laszlohu válasza tjb007 (#46073) üzenetére


laszlohu
addikt

A Nextbook és az Alcor között annyi a különbség,
hogy az Alcorhoz adnak autós tartót is, meg autós töltőt,
Hátrány:
Alcor : TN paneles kijelző

Nextbook : IPS paneles kijelző, 4 Gb háttértár

Alcor : 8 Gb háttértár

[ Szerkesztve ]

(#46083) buci30


buci30
addikt

Sziasztok páromnak kéne tablet légyszi segítsetek benne.
Max 50.ezerig.
10" wiffi vagy 3G az mindegy.

Eddig amit láttam:
- beex minibee 3g
- Akai TAB-1088 Tablet 10.1" 8GB Android 4.2

Facebook nettezés meg hasonló dolgokra kéne.
Film nézés is esetleg ha elfut rajta az jó lenne de nem fő szempont :)
Meg ugye pár játék ami letölthető a Play áruházból.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#46084) ratkaics


ratkaics
senior tag

Szerintetek melyik lenne a jobb választás:

Toshiba
vagy
Overmax

Elsősorban a sebesség szempontjából érdekelne a véleményetek

Köszi előre is!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#46085) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Volna egy olyan gondom, h az Iconia 810 es tabletemen van fent UC web browser. Kisfiam rengeteget néz rajt meséket youtube-on. A gondom az, h amikor egy mesének pl playlisten vége, akkor nem vált a köv mesére, vagy nem adja ki a következő mesék listáját stb... Így minden mese után oda kell menjek hozzá. Nem olyan mint a laptopon. A böngésző desktop nézetben van. Van valakinek ötlete hogy oldható meg a nagy mese probléma? :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#46086) laszlohu válasza vilmaboy (#46085) üzenetére


laszlohu
addikt

Youtube appal?

[link]

(#46087) Brett001


Brett001
aktív tag

Sziasztok!

Tudom, hogy hülyén néz ki majd, de létezik olyan műszerfalra erősithető autós GPS tartó, ami normálisan megtart egy 10.1-es tabletet? Mert amiket eddig láttam azok mind telefon vagy max. 7"-os cuccok méretéhez voltak jók. De ha már van GPS a tabeltemben időnként szeretném is használni az autóban. :)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#46088) tjb007 válasza Brett001 (#46087) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#46089) DarkByte


DarkByte
addikt

Meglett a Prestigio. Egyelőre nem vagyok elájulva a sebességétől, kimondottan döcögős. Viszont még nem a decemberi legutolsó firmware van rajta, szóval gondoltam lefrissíteném hogy lássam mennyit javul.
Nem tudok rájönni hogy az update tool-nak mi kell hogy lássa.
Simán rádugom nem történik semmi, ha bekapcsolom a Debugging opciókat a tablet-en akkor pedig jön egy új eszköz (elvileg az ADB port) amihez nem talál drivert a Win8 update-en, sem akkor nem telepít semmit rá ha ráirányítom a firmware update drivers mappájára. Más esetleg járt így?
Gyanítom hogy hülyeség a leírás és fastboot módban kellene elindítani valami gomb kombinációval és úgy felrakni a mellékelt driver-eket, majd flash-elni.

[ Szerkesztve ]

(#46090) SUPREME7 válasza DarkByte (#46089) üzenetére


SUPREME7
őstag

Le kellene tölteni a rockchip drivereit, anélkül nem fog menni :) Windows update ilyeneket nem tart ...

Nyilván az RK3188 driver csomag kell neked, és az oprendszernek megfelelő:

http://www.rockchip.nl/downloads/

Nem telepítős, úgyhogy manuálisan kell megetetni a windows-zal.

Szerk:
Bocsánat, közben látom, hogy felkerült egy telepítős változat is:

RK3066 / RK3188 / 32BIT (X86) / 64BIT
Autoinstaller Windows 7 / 8 – download NEW

[ Szerkesztve ]

(#46091) SUPREME7 válasza DarkByte (#46089) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ja és az kimaradt, hogy nézd meg, hogy az új firmware lehet, hogy már tartalmazza a Rockchip 2.0 SDK-t ami javítja az ekkora felbontású gépek akadozását, úgyhogy érdemes feltolni.

(#46092) forestwow


forestwow
csendes tag

Üdv!

lehet nem ide kellene írnom, de ha tud valaki segíteni akkor kérem ne fogja vissza magát!

A következő gondom van:
Van egy Acer Iconia A100 típusú tabletem amihez kaptam egy tablettokot ami micro usb-s billentyűs.
Csatlakoztatom a tablethez de semmi nem történik, a tablet sem jelez semmit és a bill. en sem villan fel egyik led sem. Az útmutatón annyit írnak, hogy kapcsoljam ki az eszközt, majd csatlakoztassam az usb-s bill-t ezután bekapcsolhatom és működik, ámde mint mondtam semmi nem történik. Felhívtam az üzletet ahonnan vásárolva lett és egy enyhén tudás hiányban szenvedő dolgozó ilyen tanáccsal látott el, hogy: (és most szó szerint idézem) "A Google-ba keressek rá a Külföldi billentyűs tabletok softver kifejezésre, mert az kizárt, hogy a tok nak van baja" Megfogadtam bölcs tanácsát és keresgéltem az interneten a "Google" segítségével, nem mintha ezt már előtte nem tettem volna meg, de nem találtam semmi használhatót. Itt fórumon is olvasgattam de semmi érdemlegeset nem találtam számomra. A tok típusa valami noname "tracer keytab 7" "

Szóval aki tud segíteni, esetleg milyen program segítségével tudnám életre kelteni a bill-t azt nagyon megköszönném! :K

További szép napot!

Ami elromolhat, az el is romlik.

(#46093) Batib


Batib
őstag

Egy munkatársam aki nagy Panasonic fan érdeklődik tőlem erről a tabletről. Sajnos az előző 50 oldal átolvasása nem segített. Van valakinek tapasztalata ill. véleménye erről a cuccról. Köszi!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#46094) KKrapulax válasza ratkaics (#46084) üzenetére


KKrapulax
csendes tag

Mielőtt overmaxot veszel nézz szét itt:
http://logout.hu/tema/re_overmax_dualdrive_a_hasznos_utitars/friss.html

(#46095) DarkByte válasza SUPREME7 (#46090) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi, nézem.

(#46096) SUPREME7 válasza forestwow (#46092) üzenetére


SUPREME7
őstag

-

benéztem :)

[ Szerkesztve ]

(#46097) tjb007 válasza forestwow (#46092) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az A100 USB portja nem támogatja az OTG szabványt, így hiába csatlakoztathatsz hozzá bármit is, nem fog működni.

(#46093) Batib

Ennek semmi köze sincs a Panasonichoz, hiába PanaTAB a márkája. Ez csak egy brandelt kínai modell.
A Panasonic ilyen tableteket gyárt: [link]

(#46098) Arween válasza Batib (#46093) üzenetére


Arween
senior tag

Ez nekem is tetszik talán a minősége sem lehet rossz mégis csak panasonic? Csak fura hogy a neten semmit nem találni róla...de lehet bevállalok egy ilyen rendelését max. visszaküldöm ha nem jön be:)

de ha nem panasonic miért a márkaboltokban lehet kapni??Nem hiszem hogy kinai akármiket adnának el a márkaboltokban :U

[ Szerkesztve ]

(#46099) Zeki válasza tjb007 (#46097) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hmm... nincs is ráírva a Panatabra, hogy Panasonic.
Viszont amit te linkeltél, azokon szépen rajta van.
Szép átverés. :(

(#46100) tjb007 válasza Arween (#46098) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nézd csak végig a kínálatot: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.