Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) troland26 válasza z0d1AK (#45893) üzenetére


troland26
őstag

De érdekes ., milyen útvonalon megy a repcsi ? Merről érdemes megközelíteni a nyugati partot ? :) Hozzál sok CES-es kucstartót ;]

(#45902) z0d1AK válasza troland26 (#45901) üzenetére


z0d1AK
veterán

Budapest-London-Las Vegas lesz ezúttal, egy átszállással, igaz közel 6 órát kell várni Londonban, de kényelmesebb, mint idén januárban, amikor Budapest-London-New York-Las Vegas útvonalon mentünk és előre nem lehetett tudni, hogy biztosan időben leszünk-e a csatlakozáshoz.

Kulcstartókat szerintem már a CES 2013-on sem osztogattak, legalábbis én nem futottm bele egybe sem.

(#45900) tvamos: Nekem már meg sem kell hirdetni az ilyeneket, GPS76 szinte visz mindent. :D
Tavaly házhoz jott a Nexus 7-emért, múlt hónapban a Yoga Tablet 8-ért, de szerintem ha kapnék Dell Venue 8-at, valószínűleg azt is azonnal elvinné, még akor is, ha nem is akarom eladni. :D

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45903) parandroid válasza tjb007 (#45895) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, a Pro verziót természetesen. A másik szerintem Eu-ban nem is kapható, azt meg eleve nem is tudom, hogy érdemes-e US-ből behozni 200 USD körüli áron. Azon kívül, hogy 8"-os, mit tud, amit egy Nexus 7-2 nem? az meg kint is ugyanannyiba kerül kb, mint ez a droidos Dell. De tényleg nem figyeltem, hogy a másik verzióról van szó.

gps76: Gondolkodtam a belső tárhelyen egy ideig, de ez most 50 EUR-val le volt akciózva, a normál ár eleve 300-ról indulna extrák nélkül, és ehhez jönne még a +32GB belső tárhely 50 EUR-s felára, tehát akkor alapár ott kezdődiik, hogy 350 EUR. Másrészt ez a gép szinte csak és kizárólag online tartalomfogyasztásra lesz használva (streamelt filmnézés, mint watchever, lovefilm.de és akár youtube), meg néha szükséges dropbox doksik elérésére és azokba való beleszerkesztésre, ahhoz meg elég lehet az SD kártya sebessége is. Kiegészítő tárhelyre max akkor lesz szükség, amikor utazunk a gyerekekkel, akkor szoktak filmet nézni tableten, de ha a Galaxy Tab 2 le tudott mindent játszani egy olcsó 32GB-os microSD kártyáról, akkor bízom benne, hogy ezzel a gyorsabb és márkás kártyával sem lesz gond.

tvamos: Ott a link a kedvedért az első sorban.

z0d1ak @ 45902: Most már úgy tűnik, késő, tudja, hol laksz...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45904) keszo válasza tjb007 (#45899) üzenetére


keszo
őstag

:) így még jobb :R

Attila

(#45905) gps76 válasza z0d1AK (#45902) üzenetére


gps76
őstag

Abban biztos lehetsz...
PeterkeT: Így logikus a kisebb.

(#45906) Ace owner


Ace owner
addikt

Külföldről rendelve mennyibe kerül a legolcsóbb win8 tag? Nem bírok magammal, kell egy olyan :(

Galaxy Fold 4

(#45907) z0d1AK válasza Ace owner (#45906) üzenetére


z0d1AK
veterán

Sokkal nem olcsóbb, mint itthon. Akcióban találni helyenként Dell Venue Pro 8-at 250 euróért, azaz kb. 75 ezerért, de azt még haza is kell jutattni valahogy. Ha olyan webshopból rendeled, ahonnan szállítanak ide, onnan kb. 80.
De akkor mér jobban megérhet a hazai Toshiba Encore, vagy Lenovo Miix2, amire nem csak hazai garanciát kapsz, de még tart az akció, ahol az eredeti, 100 ezres áron kapsz mellé egy Xbox 360-at. Azt meg ha eladod (45 a boltban), akkor valamennyivel olcsóbban kijösz. Bár ugyan ilyen elven más a tabletet adja el, az apró tele van ilyen modellekkel 65-100 ezer forint közötti áron, tehát még olcsóbban is megveheted itthon, mintha külföldről rendelnéd.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45908) parandroid válasza z0d1AK (#45907) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk az hozzátartozik a dologhoz, hogy az XBox 360 a 4GB-os flashmemóriás változatban kb semennyiért sem jó vétel, de ha eladható, akkor miért ne? Az más kérdés (különösen a jelenlegi akció után, mert gondolom pillanatok alatt telítődik az alapesetben sem túl nagy magyar használtxbox-piac), hogy ténylegesen mennyire, illetve mennyiért eladható...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45909) DoxaM


DoxaM
aktív tag

Sziasztok,

A fejem már 100 felé áll annyi féle tab van :D lényeg, hogy nem arany áron szeretnék venni és eddig 2-t néztem ki Goclever és Overmax (az overmaxról láttam már itt balhékat, meg tiltásokat... :D de nem tudom, hogy mi igaz és mi nem) . Szóval a goclever M813G 8" és az overmax solution 8 között vacilálok.Esetleg még a solution 10...fontos lenne a micro usb,az ICS,gps..jó lenne egy jobb felbontás is, de 8"ba csak 1024-et látok, de gondolom 50k körül esélytelen amúgy is a nagyobb felbontás + IPS.De mivel nem tervezésre meg ilyenekre kell, azért megfelelőnek érzem még ezeket az értékeket.A két gagyibb közül melyik lehet a jobb vajon?Vagy esetleg létezik, minőségibb használt 8 (4:3) vagy 10-es tab?40-50 körül mondjuk (gps,ips,dual core,1gb ram,micro usb,3.5 jack , ICS-el) :DDD ?

[ Szerkesztve ]

(#45910) krisztyann


krisztyann
tag

Sziasztok!

70-80 körül milyen új 9-10 colos tabletet ajánlotok itthoni vétellel?Lehetőleg minél erősebb legyen.Köszi előre is!

(#45911) Haapaet válasza violentSt (#45710) üzenetére


Haapaet
csendes tag

köszönöm szépen

(#45912) Ace owner válasza krisztyann (#45910) üzenetére


Ace owner
addikt

valamelyik 10-es asus memopad esetleg.

Galaxy Fold 4

(#45913) laszlohu válasza wallace (#45881) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha mondjuk a Chrome 31 böngészőnél csinálja, akkor ne csodálkozz,
mert sajnos Androidon hivatalosan van ilyen újraindulás bug,
erre megoldás, a böngésző cserélése,
ha nem csak ennél a programnál, akkor ott más gond lesz,
mármint, akkor beadhatod gariba.

[ Szerkesztve ]

(#45914) lajszer


lajszer
tag

Sziasztok!
Egy Koobe S7 Dual táblagépről lenne szó. Tudom nem egy csúcs model, de erre futotta. Az lenne a kérdésem, hogy a "cellekészenlét" miért meríti folyamatosan 45 %-ban az akksit. Valószínű emiatt, van hogy egy délelőtt lemerül. Nem is értem ezt a "funkciót", mert van egy Acer A1-em is és abba, nincs is ilyen kategória az akksinál. Ami jogos is, hiszen egyik se mobilinternet képes.
Hogyan tudnám kiütni a Koobe-ből ezt, hogy ne merítse az akksit?
Köszi előre is és BUÉK! :C

(#45915) Repsol600 válasza AxBattler (#45829) üzenetére


Repsol600
addikt

Köszi. :R

(#45916) z0d1AK válasza lajszer (#45914) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez a mobilinternet opció van (USB-n lehet rádugni 3G modemet). Régebben a build.prop-ban lehetett letiltani ezt (root megléte mellett), gondolom itt is ez segítene.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45917) Nutshell


Nutshell
csendes tag

Minden kedves Fórumtársnak és szeretteinek boldogabb, lefagyásoktól mentes, stabil oprendszerekben és szuper gépekben gazdag új évet kívánok! :-)

[ Szerkesztve ]

L520

(#45918) lajszer válasza z0d1AK (#45916) üzenetére


lajszer
tag

Juj, erről egy kicsit bővebben hol találok? Vagy tudnál segíteni pm-ben?

(#45919) tjb007 válasza lajszer (#45918) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#45920) zoltan6 válasza Ace owner (#45906) üzenetére


zoltan6
őstag

én is egyre jobban hajlok inkább egy windows-os tablet felé,pedig androidos telom van,meg van a családban androidos tablet,de annyira nem vagyok elájulva tőle,úgyhogy én összegyűjtők egy Dell Venue 8 Pro-ra nagyon tettszik. :DD

(#45921) lajszer válasza tjb007 (#45919) üzenetére


lajszer
tag

Köszi, de ez mit jelent? "Az átíráshoz root szükséges és egy root explorer funkcióval rendelkező fájlkezelő."? Tudnál ilyen fájlkezelőt ajánlani?

(#45922) zoltan6 válasza lajszer (#45921) üzenetére


zoltan6
őstag

(#45923) Tim82 válasza lajszer (#45921) üzenetére


Tim82
nagyúr

ES File Explorer például.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45924) R_Betis


R_Betis
csendes tag

Sziasztok
erről a tabletről véleményt tudtok mondani? [link]
ha ilyen árban van jobb, megbízhatóbb, akkor mutassátok nyugodtan :)
filmre lenne meg netezésre :)

(#45925) oregnigger


oregnigger
csendes tag

Sziasztok.

Segítsetek légy szíves. 10” es tabletet szeretnék venni második gépnek otthonra (wifi vel net(ez kellene,hogy erős legyen), gyengébb játékok a két gyereknek (5-8 évesek), e-book, és autóban dvd nézés). Használtakat nézegettem,mert nem szeretnék nagyot bukni,ha leejtik,elromlik.
Ezeket találtam:
1. NAVON platinum10 tok+bill 30k
2. FLY touch 10’2 3D 26k
3. Yarvik 10” 30k
4. WAYTEQ xtable 100 38k
5. MYAUDIO 2magos 32k
6. MAYAUDIO 1 magos 29k
7. Alcatel T100 as 25k
Az első nekem szimpatikus lenne,mert tok+bill, de abszolút nem értek hozzá,ezért ha valaki szaki megírná,hogy inkább melyiket,és esetleg,hogy melyeket nem,azt megköszönném!
köszönöm zsolt

(#45926) lacko1970


lacko1970
csendes tag

Sziasztok,van egy Samsung galaxy tab 8.9 lte-m,én már nem gyári op.rendszerrel vettem és már kezd akadozni a dolog és nem működik sim kártyával (t-mobilos),valaki már ajánlott innen egy oldalt (SAMMOBILE.COM) ahonnan le lehetne tölteni egy magyar t-mobilos op.rendszert de valahogy mindig csak 1%-ig jut a letöltés utána leáll.Tudna esetleg valaki segíteni,budapesten.Előre is köszi.

(#45927) dunkel


dunkel
őstag

Sziasztok, BUÉK!
Tabletet szeretnénk venni otthonra, ebben kérnék kis segítséget, mondjuk 3-ra szűkítsük le az opciókat, abból már tudunk mi is választani

- hány hüvelykes legyen a kijelző?
10, lehetőleg keskeny kávával
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
min. fél év garanciával
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
jöhet külföldről is
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
filmezés, internet, facebook, házimozi vezérlés, média lejátszás, játék
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
90.000

Otthon használnánk első sorban, barátnőm a helyi hálózatról (van egy NAS-unk) szeretne rajta sorozatokat nézni, netezni.

Én leginkább arra szeretném használni, hogy zenehallgatást le tudjam vele vezérelni, ne kelljen hozzá a TV-t bekapcsolni - és ez inkább szoftveres kérdés. A lejátszásért egy Dune HD H1 médiajátszó felel, a forrás a NAS. Láttam van Zappiti amivel a filmeket, sorozatokat lehet vezérelni, de ugye ott van kijelző, és sajnos zenét nem támogat csak a saját lejátszójával.

(#45928) Tomiboy65


Tomiboy65
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene. karácsonyra vettem kislányomnak egy Koobe Quadrum X8SLIM tabletet. Azt kezdte el csinálni, hogy nem kapcsol ki, hanem újraindul mindig. Reset megvolt, nem segített. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#45929) Tomiboy65 válasza Tomiboy65 (#45928) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Megoldódott a probléma. Bár nem értem hogyan...
A kezdőképernyőn kikapcsoltam a wi-fi-t, mellette van két nyíl kört alkotva, azt is kikapcsoltam, bár nem tudom az micsoda, hmm.. Így már kikapcsolt. Ez normális?

(#45930) parandroid válasza Tomiboy65 (#45929) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az nem az automatikus képernyőelforgatás? :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45931) gps76 válasza Tomiboy65 (#45929) üzenetére


gps76
őstag

A két nyilacska az auto szinkronnak a kapcsolója,amit a beálítások-google-email címednél bepipált dolgokat szinkronizálja magától.Ezeknek elvileg nem sok közük kellene lennie,az említett problémához...Nincs véletlenül töltőre dugva,amikor újraindítod?

(#45932) this is life válasza lacko1970 (#45926) üzenetére


this is life
Ármester

Felteheted ra az olasz, vagy horvat romot is , odinnal tedd fel ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#45933) Alex91 válasza dunkel (#45927) üzenetére


Alex91
félisten

Nezz egy iPad2-ot!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45934) $p@rr0w válasza Bozek (#45865) üzenetére


$p@rr0w
őstag

"filmeztem egy erdő közepén"

Bocsi, ezt nem bírtam kihagyni. :DDD

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#45935) beers


beers
addikt

Létezik olyan oldal, mint a telefonok esetén needrom?
:R

M&N

(#45936) Bozek válasza $p@rr0w (#45934) üzenetére


Bozek
nagyúr

És mi ezzel a gond? Igazából egy parkerdő volt, jó kis padokkal és asztalokkal. Amíg az Onlajnok.com-on követtem a ZTE edzőmeccsét, addig a BSPlayer-en ment a stand-up comedy felugró ablakban. :)

(#45937) krisztyann válasza Ace owner (#45912) üzenetére


krisztyann
tag

:R

(#45938) dunkel válasza Alex91 (#45933) üzenetére


dunkel
őstag

Köszi. Elfelejtettem mondani, hogy android platformot szeretnék.

Volt iphone3-am, az kb 2 évig volt jó, addig tudtam szeretni. Folyamatosan lassult az egyre újabb iOS-től. Az iPad2 pedig most jár kb 2 évnél ha jól látom. Jailbreakkel és hasonló finomságokkal sem szeretnék már foglalkozni, nem beszélve az iTunes-ról.

(#45939) lajszer válasza tjb007 (#45919) üzenetére


lajszer
tag

Sikerült megtalálnom a build.prop-fájlt, de nem találtam olyan sort amit említettél:
Feltöltöttem txt-be, ha esetleg így meg tudnád mondani mit írjak át:
[link]

(#45940) Alex91 válasza dunkel (#45938) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, hat Air-t is vehetsz, csak azt azert nem mondtam, mert 90k nem eleg :). Az biztos nem lassu... :DD

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45941) tjb007 válasza dunkel (#45927) üzenetére


tjb007
nagyúr

ASUS MeMO Pad 10 (ME102A), Samsung Galaxy Tab 3 10.1, Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1

Ha esetleg a tízes kategóriába belefér még a 9,7 is, akkor szólj.

(#45939) lajszer

Akkor marad a B terv: [link] (a hozzászólásban lévő linkkel ne foglalkozz)

A biztonság kedvéért azért csinálj ezekről biztonsági másolatot, hátha szeretnéd még használni 3G stickkel.

(#45942) Arween


Arween
senior tag

még mindig nem döntöttem tablet ügyben,túl széles a választék :)Viszont egy msi-tesztnél láttam érdekes dolgot:
16gb-os tableten 1GB volt a programok telepítésére,ez szerintem nagyon kevés ez más típusoknál is így lehet?

(#45943) z0d1AK válasza Arween (#45942) üzenetére


z0d1AK
veterán

A B brandeknél nagyon gyakori, hogy a háttértárat két részre partícionálják és 1-2 GB-ot hagynak a programoknak. A nagyobb gyártóknál előfordul néha, de jellemzően inkább egyben hagyják a tárhelyet általában.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45944) wallace válasza laszlohu (#45913) üzenetére


wallace
tag

Az van, hogy TÉNYLEG a Chrome 31-es verziója miatt indult újra. Amint kilőttem a memóriából a Chrome-ot (merthogy az MINDIG benne van, még akkor is ha restartolt a tablet, tehát ahogy elindul a tablet automatikusan berakja a Chrome-ot a memóriába), szóval ahogy kilőttem és letiltottam, soha többet nem indult újra most már 30 órája megy a tablet, korábban pedig maximum néhány óránként újraindult, amikor nem nyúltunk hozzá. Még jó, hogy megírtad ezt, mert nem gondoltam volna, hogy ez a szar app okozhat ilyet én meg vittem volna gariztatni a hibátlan tabletet, ami amúgy nagyon jó kis darab... Köszi mégegyszer a tippet! :)

(#45945) Boldika11


Boldika11
csendes tag

Helló!
Egy csúcskategóriás tabletet szeretnék vásárolni hosszabb távra. Igazából két lehetőségre szűkítettem a listát: iPad Air vagy Samsung galaxy note 10.1 2014.
Szerintetek melyik érdemesebb?
Köszi

(#45946) Alex91 válasza Boldika11 (#45945) üzenetére


Alex91
félisten

Air

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45947) Bozek válasza Boldika11 (#45945) üzenetére


Bozek
nagyúr

Xperia Tablet Z. Jah, az nincs a választási lehetőségek között. :D

[ Szerkesztve ]

(#45948) wallace válasza $p@rr0w (#45934) üzenetére


wallace
tag

Hardcore természetjáró :DD

(#45949) mike1334 válasza Boldika11 (#45945) üzenetére


mike1334
veterán

Attól függ mire szánod elsősorban. Filmezés, net, játék, olvasás...Meg, hogy melyik rendszerrel vagy jobban kibékülve, android vagy IOS.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#45950) dunkel válasza tjb007 (#45941) üzenetére


dunkel
őstag

Köszönöm a listát. Igen, 9,7 is belefér még.
Nexus 10-ről mi a vélemény a felsoroltakhoz képest?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.