Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) CHIPman válasza Zeki (#37450) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Jól beszél, ez tényleg egy vacak, csak a SoC használható belőle. Mondjuk ennyit tény, hogy megér, de aki mindennapi felhasználásra vesz tabletet, és nem csak alkalmira, az nem ezt fogja venni. A freelander meg tényleg név, de a webshop ismeretlen.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#37452) Zeki válasza CHIPman (#37451) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha nem is tabletet, de már rendeltem tőlük, nem ma született cég ez sem.

Amúgy nézzük, ha kell egy teló, aminek nagy a kijelzője, és van benne gps is, azt nem úszom meg ennyiből.
Akkor mi a baj?

(#37453) Fandango


Fandango
veterán

Szerintem ma mar nem szabad 1 giga ram ala adni, ha 4.x Android fut a keszuleken, legyen az tablet vagy telefon.

(#37454) Zeki válasza Fandango (#37453) üzenetére


Zeki
nagyúr

Aha, köszi!
Csak az 1GB ramos telók/tabletek jóval drágábbak sajnos. Már ilyen extrákkal.

(#37455) Mike88 válasza z0d1AK (#37442) üzenetére


Mike88
senior tag

Én konkrét 4:3/16:9 választási lehetőséggel ICS óta nem találkoztam, abban még volt (persze lehet, hogy van, "márkás" gépek túl sokáig még nem voltak a kezemben). JB-ben ha van HDMI beállítási lehetőség (HA!), ott csak a felbontást tudod állítani (s minden esetben jelen van a menüpont), persze van lehetőség itt 4:3 arányt is választani, de ez nem minden esetben van így, sőt az esetek többségében csak 16:9-es képaránynak megfelelő felbontások közül lehet választani, szóval kínai tableteken a beállításokban a legtöbb esetben kb. így néz ki ez a menüpont: [link]. Láthatóan az összes választható felbontás 16:9-es aránynak megfelelő.
Azt meg már csak halkan jegyzem meg, hogy sokszor csak a tablet kijelzőjének a felbontását konvertálja föl, tehát mondjuk 1024×600 a felbontása a kijelzőnek, s ha a kimenetet 1920×1080-ra állítod, akkor pusztán az 1024×600-as képet konvertálja föl 1920×1080-ra, szebbnek látod mint az alacsonyabb felbontást, de akkor sem fullHD! Állítom, hogy a többség nem veszi észre. Ha ilyen elven működik a dolog 4:3 arányú kínai tableteken is, akkor érthető, hogy nem lehet 16:9-es képet varázsolni HDMI-n, hisz ez az állítási lehetőség fals, nem ér semmit, csak azt a felbontást s arányt tudják kiküldeni HDMI-re, amilyen felbontással s aránnyal "hajtja" meg a kijelzőt, max. azt tudják felkonvertálni (így inkább ki is lett hagyva ez a beállításokból). MiniPC-k esetében is fals ez az állítási lehetőség, azért ment a gyári romoknál a rinya, mert fullHD felbontással hirdették, holott csak felkonvertált volt az a fullHD. Ezt azért megoldotta később egy illető, de a gyár a mai napig az újabb s újabb kiadott modellekre HD-ready felbontású androidot rak, közben meg azt kommunikálja, hogy bizony fullHD, mert hát ott is van, mint állítási lehetőség, de persze ez csak mutatóba van.

OFF!!!!
de-nem-bajnak üzenem (ha ki is tiltották, attól még remélhetőleg olvassa), hogy igen, vegyél egy miniPC-t, legegyszerűbb. 2W fogyasztás, nem a tablet van nyüstölve, kicsi, bárhol elfér, a kétmagosoknak iszonyatosan lement az ára s persze nem utolsó szempont az is, hogyha elsősorban filmre lesz, akkor baromira kényelmes a tablettel vezérelni pl. az XBMC-t (de természetesen a teljes rendszert tudod). XBMC pedig az egyik legszebb média lejátszó program.

(#37456) Treff86 válasza csiribacsi (#37445) üzenetére


Treff86
csendes tag

Szia.
Van vmi jó ajánlatod 10 colos (vagy nagyobb) tabletre, ahol fő szempont az aksi és a kijelző? Elsődlegesen filmnézésre és olvasásra kellene, és olyan, ami "gyárilag" használható, tehát ne kelljen frissítgetni buherálni stb, a fenti célokra megfeleljen mikor kézhez veszem.
Köszönöm.

(#37457) Treff86


Treff86
csendes tag

Lejárt az 5 perc...kihagytam, hogy max 50-60e-ig.

(#37458) laszlohu válasza Zeki (#37450) üzenetére


laszlohu
addikt

Nekem ilyen Soccal bíró kb. ugyanez a konfigom van, leszámítva a hátlapi kamerát:
Acer B1-A71,
Antutu v3 -ban 6847 pontot tud, ahogy olvastam a neten, ez a SOC,

jó vételnek tűnik, ha olyan, mint az Acerem, főleg ennyiért, átszámítva 23000 Ft

(#37459) Tobika1


Tobika1
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi két tab között filózok de nem tudok dönteni.:

Acer iconia a1 w810
Asus fonepad

Az asus jobb lenne a 3g miatt de félek az egy magos intel procitól. Van valakinek tapasztalata intel procik terén? felveszi a versenyt mondjuk egy 2 magossal? szintetikus tesztek nem adnak megbízható eredményt...

(#37460) Tobika1 válasza Tobika1 (#37459) üzenetére


Tobika1
senior tag

ja és az acer-nek milyen a supportja? van rá esély hogy a jövőben kiadnak rá újabb romot?

(#37461) ktg3


ktg3
őstag

Sziasztok!

Biztos marha sokan kérdezik,de beállok a sorba.
10 colos tabit szeretnék. 3G nem kéne feltétlenül. Max keret 80K körül van.
Mik a jó ár/érték arányú táblák?
Mik azok amiket szoktatok általában ajánlani?
Különböző keretektől függően? 40-50-60-70-80K-ig?

Előre is kösz! :R

(#37462) this is life válasza Tobika1 (#37459) üzenetére


this is life
Ármester

1 mag de 2 szalon futtatja az alkalmazasokat az atom proci benne, van benne ero, amivel gond lwhet a nativan arm irt alkalmazasok futtatasa, de azok meg se jellennek telepitesre a playben. De hogy melyik tab a jobb valasztas azt nehez eldonteni. Ha szamit a telefon funkcio akkor asus, ha nincs szukseg gsm-re es a meret a fontosabb akkor az acer. Az acerrol egy gyorsteszt [link]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#37463) Tobika1 válasza this is life (#37462) üzenetére


Tobika1
senior tag

Igazából félek hogy az asus laggol és ez zavarni fog. Élőben már megtapogattam mindkettőt de nem volt lehetőségem megizzasztani egyiket sem.

Acernél ami pozitív az a 4 magos proci 8 colos képernyő, hdmi kimenet. ami negatív: kijelző felbontás, fényerő.

Asusnál pozitívum: nagyobb felbontás szebb kijelző, 3g modem/telefon funkció, negatív: 1 magos proci...

(#37464) monti0222w válasza gjoe (#37418) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia neked is Csuwi-d van?

(#37465) justice84


justice84
tag

Sziasztok
Kis segítség kellen nem tudok dönteni a Tabok között eddig kettőt néztem ki de nem tudom mennyire beváltak e illetve használhatók.
Fő használatba ,böngészés,e-mail,prezentálás lenne a feladata , lehetőleg 9.7. , 10.1 inch lenne a legjobb.
1. CUBE U30GT 2 Quad Core Tablet PC 10.1 Inch
2. Freelander PD800 Quad Core Tablet PC 9.7 Inch
midkettő Rockchip RK3188, Cortex A9 quad core, 1.8GHz; GPU: Mali 400 MP4 szerelt, árba 10k a külömbség, Lehet elfogult vagyok a Rockchip felé mer nekem android mini pcbe bevált.Tabokba mennyire bevált chip? Vagy melyik chipel felszerelt Tabok a preferáltak?
Köszi előre is a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#37466) laszlohu válasza Tobika1 (#37460) üzenetére


laszlohu
addikt

Most én csak a saját Acer - emről tudok nyilatkozni,

Szerintem ehhez nem is nagyon kell a support, mivel az alábbi hibája van és
kifújt

Szoftveres bug-októl mentes, úgy különösebben nincs vele gondom,
OTG nem műkszik, de azt lehet, hogy javítják valamikor rom frissítéssel,

a hardware - est meg szerintem úgysem lehet javítani szoftveresen :
100 %-os töltöttségnél melegedik.

Elvileg már van hozzá újabb béta rom, de még eléggé bug-os ( RC5, RC6 ), ezért nem engedték frissíteni
Acerék erre, ami pozitív, hogy csak atomstabil romot adnak ki,

pl. a Tech.hu - n lévő tesztben RC8 - as rom volt,
az enyém RC4 - es , és azt írja, hogy naprakész, tehát nincs újabb rom egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#37467) monti0222w válasza justice84 (#37465) üzenetére


monti0222w
addikt

Jó nagyon a Rockchip 2 magosban is, de jól sikerült a 4 magos is, pont ilyet használok csak nem ezeket a márkákat.

Amúgy Cube, de én valszeg v. Pipo v. Chuwi közt hezitálnék! :K

(#37468) Tobika1 válasza laszlohu (#37466) üzenetére


Tobika1
senior tag

az otg pedig fontos lenne...

(#37469) Viki84


Viki84
tag

4 versenyző maradt (edigital árlista alapján). Mi a véleményetek? Ami a fő szempont, erős hardver, zökkenőmentes működés bármilyen helyzetben. 3G nem lényeg, képarány szintén nem mérvadó. Olyan különbségek amik az adatlapokból nem látszanak?

MyAudio Series 9 916DCC
Prestigio MultiPad 9.7 Ultra Duo
WayteQ xTAB 100dci
MyAudio Series 9 916QI

Melyiket?

(#37470) Chaser válasza Viki84 (#37469) üzenetére


Chaser
titán

Én wideot vennék, 1024-es felbontás elég karcsú ekkora méretben. Myaudiot hanyagolnám.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37471) ggeleven


ggeleven
őstag

Akcióvadász megint jelentkezik! :DDD

Ainol Novo 7 Crystal II Quad Core 7" mindössze 88,5$ ingyenes házhoz szállítással! :))

A gyártó oldala:
Ainol Novo

Az ajánlat holnap estig él!
Forrás

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#37472) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, vettem pénteken egy ASUS memo pad me172v tabletet, és az vele a problémám, hogy az akksit kb 10-11 óra alatt tölti fel (10%-ról maxra), közben alvó állapotban van. Normális-e ez a töltési idő? Visszavittem a media marktba, ahol össze-vissza dadogott az ürge mindenfélét, de mivel nem tudtam biztosra, igazam van-e, ráhagytam, viszont továbbra is idegesít a dolog, elvégre a telefonok, laptopok 3-4 órán belül fullra feltöltődnek (annyi se kell), ez meg 10-11 óra... Ja, hálózatról töltöm, nem usb-ről.

(#37473) gjoe válasza monti0222w (#37464) üzenetére


gjoe
őstag

Chuwi lesz, ha ideér. Elméletileg már valahol európában van.

(#37474) z0d1AK válasza Tobika1 (#37463) üzenetére


z0d1AK
veterán

Miből gondolod, hogy laggolni fog? Azért az ASUS sem szarral dobálózik. Nézd meg a videómat róla, abban látszik a rendszer sebessége.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#37475) Tobika1 válasza z0d1AK (#37474) üzenetére


Tobika1
senior tag

hol találom meg a videót?

(#37476) Viki84


Viki84
tag

A MyAudio Series 9 916QI 4 magos processzora jobb mint a WayteQ xTAB 100dci?

(#37477) tjb007 válasza Viki84 (#37476) üzenetére


tjb007
nagyúr

Teljesítmény szempontjából mondhatni egy szinten vannak, tehát hiába a négy mag és a papíron erősebb GPU, nem sokkal nyújt többet, mint a 100dci-ben található RK3066.

[ Szerkesztve ]

(#37478) Viki84 válasza tjb007 (#37477) üzenetére


Viki84
tag

Akkor még mindig marad a WayteQ.

Még a MyAudio 916DCC-t nézegettem. 10k-val olcsóbb mint a WayteQ. A 3G hiánya nem zavarna, se a 4:3-as képarány. Rockchip RK3066 ez is. Tudja hozni azt amit a 100dci? Érdemes MyAudio tablet-tel foglalkozni?

Szóval MyAudio 916 DCC vagy WayteQ 100 DCI?

[ Szerkesztve ]

(#37479) Chaser válasza Viki84 (#37478) üzenetére


Chaser
titán

Olvass bele myaudio topikokba.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37480) Crytek


Crytek
veterán

Hm.Bátyám Nexus 7-jéhez egy időbe "romlott el" mindkét érintős ceruza.

Ezekkel ilyenkor mi a szar történik elrévül a gumi vagy mi a fene?
Alig bírt 4 hónapot! :( A másik meg használva se volt csak állt a nylonjában!

Next PC Upgrade: 2022

(#37481) vegyszer válasza Crytek (#37480) üzenetére


vegyszer
addikt

Érdekes eset ez...

Kipárolgott belőle a műanyag lánytól.
;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#37482) ma.ci23


ma.ci23
tag

Üdv!

Ezt érdemes innen megrendelni?

(#37483) ktg3


ktg3
őstag

(#37484) Cyrin válasza Crytek (#37480) üzenetére


Cyrin
addikt

mosd meg szappanos vízzel és hagyd megszáradni

(#37485) Crytek válasza Cyrin (#37484) üzenetére


Crytek
veterán

Kipróbálva semmi hatás egyiknél se.

Next PC Upgrade: 2022

(#37486) bambano


bambano
titán

tudna abban segíteni valaki, hogy ilyen tableteket: [link] [link] érdemes megvenni?

nagy képernyős, androidos tablet kellene pdf meg epub olvasásra. klavi kifejezetten nem kell. ha emellett még filmet is le bír játszani, az jó. nem baj, ha olcsó, de nem elsődleges szempont, a méret fontosabb.

kösz

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37487) varmi2


varmi2
nagyúr

Erről mi a véleményetek?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#37488) üszök


üszök
őstag

Mi a legolcsóbb 7"-es tab amit érdemes megvenni?
Ez mi lehet?
Ilyesmi árban keresnék. :C

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#37489) z0d1AK válasza üszök (#37488) üzenetére


z0d1AK
veterán

Leginkább átverés szagúnak tűnik, 30 dollárért még nem nagyon van tablet Kínában sem.

Hozzáteszem, kezditek az igénytelenség határát súrolni azzal, hogy már ilyen összegekért akartok luxus cikket venni (mert bárki bármit mondjon, luxuscikk, 5 éve is volt világ...)!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#37490) bambano válasza z0d1AK (#37489) üzenetére


bambano
titán

oké, akkor mondj nagyképernyős, androidos tabletet, amin nincs fizikai klavi. bármilyet.
de ne 11 collos egérmozikkal gyere, hanem nagyképernyőssel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37491) z0d1AK válasza bambano (#37490) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem tudom pontosan, hogy is jön ez ide, illetve mit akarsz.
Ha igazán nagy képernyőt akarsz, akkor ASUS Transformer AiO.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#37492) bambano válasza z0d1AK (#37491) üzenetére


bambano
titán

magamra vettem ezt a mondatodat: "Hozzáteszem, kezditek az igénytelenség határát súrolni"
nem azért venném meg azt a tabletet, amit kérdeztem, mert ennyire futja (persze ez is focizik), hanem azért, mert eddig nem találtam másik tabletet, ami nagyobb, mint 10 coll és a feltételeknek megfelel.

az asus aio majdnem jó ötlet, két és fél kilós tablet... de ezt még le is nyelném azzal, hogy nem volt teljesen pontos a kérdésem, viszont a majd valamikor sokára kerül piacra dolog nem jön be.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37493) Tim82 válasza bambano (#37492) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha megnézed, valóban mire írta, akkor rájössz, hogy a magadra vevést nem kellett volna. (Persze ha mégis 6700 Ft-ért akarsz 7" tabletet venni, akkor jogosan húzod fel magad.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37494) bambano válasza Tim82 (#37493) üzenetére


bambano
titán

megnéztem, sőt, azt is megnéztem, hogy többes számban írta a válaszát. előtte hárman kérdeztünk, egy 6700 forintos kérdés, egy 400 dolcsis kérdés, ami szerintem már nem az igénytelen kategória, meg volt az enyém. A magam részéről erősen tamáskodom, hogy lehet-e 90 rugóból rendes 13 collos tabletet készíteni, ezért kérdeztem itt. Mivel három kérdezőből egyről tudtam, hogy neki biztosan szól, a másikról úgy gondolom, hogy neki nem szól, így azt feltételeztem, hogy nekem is szól.

de mindegy, mert én csak örülni fogok, ha mond egy jobb ötletet, mint amit én találtam.

szóval semmi sértődés vagy morgás nincs bennem, ezen lépjünk túl és ömöljenek az ötletek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37495) üszök válasza z0d1AK (#37489) üzenetére


üszök
őstag

Lehet,hogy igénytelen vagyok,de erre van szükségem.Vagyis erre sincs,de vennék valami olcsó gagyit.Holnap felhívom megkérdezem van e személyes átvétel.Egy 1000-est megér,hogy megnézzem személyesen.
Amúgy volt Myaudio 808DCC-m,(nekem semmi bajom nem volt vele)nem használtam,elcseréltem egy Dell Inspiron Minire,azt sem használom igazán,(k.b.hetente egyszer bekapcsolom)ugyanott áll mint a tab előtte,az éjjeli szekrény polcán.Ezért tudom,hogy a tabot is k.b. hetente egyszer használnám,ezért nem érdekel drága készülék.


Tim82
(PH! kedvence)

A 6700Ft-os én voltam. :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#37496) Endless


Endless
aktív tag

Tablet vásárláson gondolkodom 50-60.000Ft-om lenne rá. Tudtok valamit ajánlani nekem? Igazábol Nexus 7-et és Acer A1-810-et nézegettem. A kettő közül melyik lenne jobb? (melyik bírja tovább akksival, kijelző stb.) Esetleg más alternatíva?

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#37497) z0d1AK válasza üszök (#37495) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem igazán értem, hogy heti fél órára miért van szükség ilyen esetben tabletre. Főleg olyanra, ami inkább szenvedés abban a rövid időben is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#37498) Tim82 válasza bambano (#37494) üzenetére


Tim82
nagyúr

azt is megnéztem, hogy többes számban írta a válaszát.

A topikot majdnem a nyitása óta követve szerintem átlag 2-3 naponta van ilyen "ez a nagyon olcsó tablet megéri-e"-kérdés (az olcsóság meg 90k-nál jóval lejjebb kezdődik), szóval a többesszáma ezért volt. :)

ezen lépjünk túl és ömöljenek az ötletek.

Az általad választott méret elég mostohán kezelt kategória, nem nagyon hiszem, hogy van itt bárki, akinek 13" körüli tabletje lenne és tudna válaszolni a kérdésedre. Kínai rendelés nem játszik? x86 nem játszik? Azzal egy kicsit szélesebb lenne a paletta.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37499) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

30 és 50k között szeretne ismerősöm tabletet venni. Böngészésre, facebookra, filmezésre használná. Méret lehet 7 vagy 10 coll.
Én amit ajánlani mertem neki tutira az a nexus7 vagy a refuised( bár azok nem tom mennyire megbízhatóak), igaz ez nem épp az az árkategória de sztem érdemes rááldozni azt a pluszt.

Szóval ti mit ajánlanátok? 3G-t is szeretne bele de ez megoldhato usb stickel is. Amúgy mennyire jók a mobilszolgáltatók ilyen szolgáltatása? Mennyire használhatók miután lekorlatozzak a sebességét a megadott adat tullepese után?
Ja és jó lenne ha az aksija se lenne vmi gagyi, meglehessen rajta nézni kb 3 filmet.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Gábor

(#37500) üszök válasza z0d1AK (#37497) üzenetére


üszök
őstag

Nincs rá értelmes magyarázat. :N

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.