Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-12 11:19:32

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) laszlohu válasza HornedReaper (#36600) üzenetére


laszlohu
addikt

Nem hinném, hogy elég lenne, pl.
N.O.V.A. 3 -
nak kell a 2 Gb

(#36602) wwhy válasza kelzsoca (#36584) üzenetére


wwhy
veterán

OK, köszönöm.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#36603) Gyula196906 válasza laszlohu (#36598) üzenetére


Gyula196906
senior tag

ha minden igaz a raptorban viszont 4 magos a GPU , viszont a chipsetről nem találok infót de valószínűleg rokchip lehet
ami fájó lehet benne az az hogy hiányzik a szervízháttér?

(#36604) Crytek


Crytek
veterán

Fateless:

NO.1 P7 akksi teszt megvolt már mennyit bír?

Next PC Upgrade: 2022

(#36605) laszlohu válasza wwhy (#36602) üzenetére


laszlohu
addikt

Szerintem ha lesz négy magos a Wayteq - ből,
akkor ilyen procival lesz szerelve, mint ez :

[link]

ATM 7029-es chipset, aminek az órajele akár 4x1200Mhz.

[ Szerkesztve ]

(#36606) fateless válasza Crytek (#36604) üzenetére


fateless
veterán

A wifi-s tesztet még nem csináltam, mert most a 8 collos tabletet használtam (jegyzetelésekhez sokkal jobb, meg amúgy a hétköznapi élethez is).
Ráveszem magam, hogy azt használjam wifi-vel a másik helyett és jelentkezem.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36607) Crytek válasza fateless (#36606) üzenetére


Crytek
veterán

Köszönöm!

Én anno ezeket teszteltem és mértem a Cube-ommal:

Folyamatos wifi kapcsolattal 1080p-s youtube filmeket nézegetve 5 óra 23 perc alatt merült le.
Winamppal mp3 hallgatás (wifi kikapcsolva) 27 óra 47 perc egészen a kikapcsolásig
Készenléti állapot. Tehát csak megy a gép de nincs használva. 248 óra

Next PC Upgrade: 2022

(#36608) RufuszX


RufuszX
senior tag

Sziasztok!

Chuwi V88-ason gondolkozom erősen. Szerintetek 165 dollárt megér most Pandán (2 GB-s verzió, de valószínűleg csak fehér van, ha van)?
Tőlük nem rendeltem még, hallottam jót is rosszat is, de ez a specifikáció nagyon felkeltette az érdeklődésemet.
Előre is köszi válaszokat!

(#36609) laszlohu válasza RufuszX (#36608) üzenetére


laszlohu
addikt

Itt a supportja :

[link]

Vigyázni kell a firmware frissítésnél :

ugyanis van Bluetooth - os és Bluetooth nélküli verziója is, melyhez eltérő firmware kell.

(#36610) Crytek válasza RufuszX (#36608) üzenetére


Crytek
veterán

Ha teheted inkább ne tőlük vedd én azt mondom.
(Garanciával szívattak meg engem)

Next PC Upgrade: 2022

(#36611) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok.
Szerintetek melyik a jobb választás?

Nexus 10 vagy Sony Xperia Tablet Z

Köszönöm

(#36612) RufuszX válasza Crytek (#36610) üzenetére


RufuszX
senior tag

Köszi mindkettőtöknek. Akkor valószínűleg marad Ali. :)
Slatedroidon is onnét ajánlottak egy eladót és az is max 2-3 dollárral drágább.
Remélem elterjed a készülék és lesz hozzá jó kis közösség.

(#36613) z0d1AK válasza laszlohu (#36605) üzenetére


z0d1AK
veterán

Tudtommal a WayteQ nem tervez nagyon az Actions procial. Érkezik az xTAB-70qci belőle nemsokára, 7"-ban. De szerintem inkább a Rockchip, vagy AllWinner megoldásai felé mozognak.

Illetve korábban volt egy megállapodásuk a Ramosszal. Ők meg elsősorban az AMlogic-kal dolgoznak együtt. Az AMLogic négymagosa nyáron érkezik, talán ősszel, télen lehet abból is már itthon valami.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36614) Keresztapper válasza szabessz (#36611) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Nálam az N10 ott bukna, hogy nem bővíthető, de nyilván hasonló csúcsminőség mindkettő.

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#36615) laszlohu válasza z0d1AK (#36613) üzenetére


laszlohu
addikt

Csak azért gondoltam, mert láttam egy Ramost 7" ATM - mel.

(#36616) tjb007 válasza szabessz (#36611) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindkettő.
Mindkettőben erős SoC van, amiben a Nexus 10 jobb az a kijelzőpanel/kijelzőfelbontás és a támogatottság, amiben pedig a Tablet Z jobb az a víz- és porállóság. Árban kb. egy szintem mozognak.

(#36615) laszlohu

Az még önmagában semmit sem jelent.

(#36617) kelzsoca válasza laszlohu (#36615) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ennyire nem kell azért összekötni a WayteQ-et a Ramos-al. :)
Továbbá a WayteQ maga is gyártó/bérgyártó kínában, tehát saját gyárral rendelkezik, így bizonyos tabletek házon belülről érkeznek, amire jó példa a most megjelenő 100dci 3G tablet is.

https://vertigostore.eu

(#36618) DjBlero válasza szabessz (#36611) üzenetére


DjBlero
őstag

én az xperia tablet z választanám :U

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#36619) Źşë' válasza Crytek (#36593) üzenetére


Źşë'
addikt

akkor gyakorlatilag semmi értelme, mert ennyi pénzből már egy gépet lehet összerakni játékra..

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#36620) Crytek válasza Źşë' (#36619) üzenetére


Crytek
veterán

A hordózhatóságért elkérik a pénzt sajnos! Én max 80 k-t költök ilyen erőgépre de az még kb 6-7 éve mire olyan olcsón lesz!

Next PC Upgrade: 2022

(#36621) Viki84 válasza Poplacsek (#36558) üzenetére


Viki84
tag

Colorovo-val kapcsolatban mi újság?

(#36622) Poplacsek válasza Viki84 (#36621) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Most rendeltem meg hozzá a garifutárt. Egyszerűen nem lehet feltölteni, 13%-ig jutottam vele majd egy napi töltéssel... Lehet a hálózati töltője rossz, lehet az akku, vagy a kár szoftveres hiba is, nemtom. Cseréljék ki. :(((

(#36623) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Feleségem részére keresnék egy 7-10" méretű tabletet, amin tud gyorsan wifin keresztül neten böngészni, flickr képeket nézegetni, esetleg kicsit játszani (Angry Birds, Bad Piggies, kártyajátékok stb...) . Ritkábban filmnézés is bejöhet, vagy hosszabb utazás, tehát akksija is bírjon azért jó pár órát. Létezik ~50eFt körül/alatt olyan, ami megfelelő lehet erre a célra?

Köszönöm

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36624) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

szeretnék egy tabletet. Fotózom hobbi szinten, fontos a gyönyörű, nagy felbontású és nagyjából színhű (ips) kijelző, nincsenek egetverő igényeim, talán még a "röccenésmentes" kezelés a fontos, ahogy az iPad is működik. De már a közelében-feeling is rendben lenne. Igazság szerint egy iPad lenne a legjobb, de az alma oprendszerétől irtózom, így marad a robot.

3D játék és egyéb hasonló "marhaság" nem lenne rajta, filmnézés igen, 1080p, tv-re néha-néha előfordulhat, hogy kikötném (ha lehet).

Amire használnám: levelezés, Opera (net) és fotók nézegetése, kisebb belenyúlás vagy szortírozás, crop-olgatás, stb. Kb. este lefekvés előtt, elalvás gyanánt :) Illetve nem tudom, mennyit bírnak így nagy átlagban az androidos tabletek, de nem szeretném kétóránként töltögetni aktív netezéskor sem, a HTC Desire HD-m már nem mai vas, de hihetetlen, mennyire nem bírja akkuval - ebből is szeretnék kitörni a tablettel.

Mit tudtok ajánlani, esetleg van-e "tutifogás" ? Az ár szempont, nincs szívem 200-at kiadni ezekre. (Még 40-et sem, de bilibe sem lóg a kezem, úgyhogy .. )

Szerk: Necro, üdv. Ugyanazt keressük lehet :DDD - csak én nem vagyok a feleséged :))

[ Szerkesztve ]

(#36625) Tim82 válasza #40935168 (#36624) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha nem gond, hogy
1. nem kapható Magyarországon (de eBay-ről beszerezhető, persze így nincs itthon garancia rá),
2. HDMI helyett egyedi rendszercsatlakozót használ (viszont azon keresztül ki lehet kötni átalakítóval HDMI-s TV-re/monitorra),
akkor esetleg egy Nook HD+?

Mert amúgy 10" körüli méretű, IPS, 1920x1280 (!) felbontású, jól bírja akkuval, normál Android-os és teljes értékű tablet, bővíthető microSD-vel. Gyárilag azt hiszem, ICS van rajta, de akár CM10-et (Jelly Bean) is lehet rá tenni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36626) #40935168 válasza Tim82 (#36625) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hmm, egyik pont sem akadály, utánanézek. eBay-ezek is néha. Architektúra nagyjából ok ? (Proci, ram). Köszönöm :)

(#36627) Tim82 válasza #40935168 (#36626) üzenetére


Tim82
nagyúr

Architektúra nagyjából ok ? (Proci, ram).

1.5 GHz OMAP4470 Dual-Core + PowerVR SGX544 + 1 GB RAM. Szerintem ha nem játszol nagyon 3D-s játékokkal, akkor bőven elegendő a teljesítménye. (Ilyenkor sajnálom, hogy csak itt a topikban említés után figyeltem rá fel, május elején meg tudtam volna venni Londonban.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36628) Real_Necro válasza Tim82 (#36627) üzenetére


Real_Necro
veterán

Összevetve egy Hero I-el erősebb vagy gyengébb, vagy miért ajánlottabb?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36629) Tim82 válasza Real_Necro (#36628) üzenetére


Tim82
nagyúr

Eperkutyus nagyobb felbontású tabletet keres.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36630) csiribacsi


csiribacsi
tag

itt van egy kis irományom az IPad klónok terén. (pl Chuwi V88)

Üdv. Ádám

(#36631) z0d1AK válasza csiribacsi (#36630) üzenetére


z0d1AK
veterán

Feltételezem, hogy még csak most jelölted be, hogy elkészült a cikk, a Logout vezetői azt még nem hagyták jóvá. Ezáltal te látod ugyan, de nálunk csak 404 Error van most még a link alatt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36632) csiribacsi válasza z0d1AK (#36631) üzenetére


csiribacsi
tag

igen akkor bocsesz, már tegnap elkészült, azthittem mára már okés lesz.

Üdv. Ádám

(#36633) fateless válasza csiribacsi (#36630) üzenetére


fateless
veterán

Ha azt akarod, hogy mielőbb olvashassák mások, akkor egy PDF dokumentumban feldobod pl a google drive-ra és onnan linkeled be ide. Kommentelni meg majd lehet, ha megjelenik itt a cikk.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36634) zolkas68 válasza #40935168 (#36624) üzenetére


zolkas68
csendes tag

Javaslatom FHD felbontas 10" 1980*1020 vagy 1600*1200 környéke vagy 9"7 Ips retina 2048*1536 Rk3188 vagy A31 procival es 2Gb memóriával. Jo keresest kivanok.

ebben a rohanó világban legyen időd futni is:)

(#36635) Coolby84


Coolby84
tag

Hyundai X900 Quad core kapcsán nem tudjátok hol találok infókat root-ról, firmware-ről. Egy csomó külföldin még az RK0366-osról írnak, plusz egy csomóan a hyundai-digital.cn oldalt linkelik firmware kapcsán, de az nálunk nem érhető el... Plusz melyik egyéb kínai gépek amik teljesen kompatibilisek ezzel szerintetek? Mintha pár helyen azt láttam volna, hogy kvázi egy és ugyanazonként emlegetnek pár tabletet...

(#36636) Real_Necro válasza Tim82 (#36629) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor B verzió ugyanebben a márkában: [link] :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36637) #40935168 válasza zolkas68 (#36634) üzenetére


#40935168
törölt tag

Értettem is meg nem is.. :DDD

(#36638) csiribacsi válasza Real_Necro (#36636) üzenetére


csiribacsi
tag

nekem már volt párszor a kezemben mindkét tablet amit említettél...

Üdv. Ádám

(#36639) Real_Necro válasza csiribacsi (#36638) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az Ainol topicban korábban azt olvastam, hogy a Hero I jó, mert eléggé kiforrott, erős gépezet és nem túl drága. A Sparkról sok dolgot még nem tudtak mondani legutoljára, mikor ott jártam. Most meg azt látom mintha beindult volna a gépezet és már pár embernek van. Mik a tapasztalatok vele?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36640) csiribacsi válasza Real_Necro (#36639) üzenetére


csiribacsi
tag

mondom nálam többször is volt mindkettő én a hero-t ajánlom de mondd el hogy mire szeretnéd használni mik az elvárásaid, és irj össze pár konkrét kérdést és szivesen válaszolok

Üdv. Ádám

(#36641) Real_Necro válasza csiribacsi (#36640) üzenetére


Real_Necro
veterán

A fő dolgokat itt leírtam. Igazából kíváncsi lennék megéri e a különbözet a Hero I és a Spark között. Általános dolgokra szeretnénk használni, mint neten böngészés/olvasgatás, képnézés, néha egy kis játék. Ha hosszú távra gondolkodom, akkor a jó felbontás jól jön képeknél, esetleg képszerkesztés minimális fokon. Fagyásmentes problémamentes eszköz lenne megfelelő, amire max feldobom egy új rendszert (mint pl a Defy+-omon) és minden szépen megy.

Szerk.: természetesen nem akarom leszűkíteni a kört erre a két eszközre, nyitott vagyok más megoldásra is.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36642) zolkas68 válasza Real_Necro (#36636) üzenetére


zolkas68
csendes tag

Hasznalhato kijelzo nagyon jo 'Ipad retina, ha netezni yutubozni akarsz ok jatekok is mennek, de ha sokat szeretnel jatszani akkor rk 3188 jobb. Aksi nagyon ok.

ebben a rohanó világban legyen időd futni is:)

(#36643) Real_Necro válasza zolkas68 (#36642) üzenetére


Real_Necro
veterán

Miben van RK3188?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36644) zolkas68 válasza Real_Necro (#36643) üzenetére


zolkas68
csendes tag

http://www.pandawill.com/notebook-tablet-pc-mid-c438.html?resolution=229&size=15&tablet_cpu_model=244
Pl ha ra keresel a pandan.

ebben a rohanó világban legyen időd futni is:)

(#36645) Coolby84 válasza Real_Necro (#36643) üzenetére


Coolby84
tag

én most rendeltem ezt, bár még nincs tapasztalat, még útnak sem indították:

[link]

(#36646) zolkas68 válasza zolkas68 (#36644) üzenetére


zolkas68
csendes tag

Jelenleg ondaV972 -m van de ha most vennek ezek kozul valasztanek.

http://www.pandawill.com/huawei-mediapad-10-fhd-tablet-pc-101-inch-quad-core-android-40-1gb-ram-8gb-dual-camera-silver-p67506.htm

http://www.pandawill.com/cube-u30gt-2-quad-core-rk3188-101-inch-tablet-pc-hd1080p-ips-screen-android-41-2g-32g-bluetooth-white-p72311.html

http://www.pandawill.com/notebook-tablet-pc-mid-c438.html?quad_core=259&resolution=229&size=15

ebben a rohanó világban legyen időd futni is:)

(#36647) zolkas68 válasza Coolby84 (#36645) üzenetére


zolkas68
csendes tag

Hmm a kijelzobe belefogsz szeretni. Velem is ez tortent.

ebben a rohanó világban legyen időd futni is:)

(#36648) Real_Necro válasza zolkas68 (#36646) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egy kissé drágának tűnnek. Tudásukban annyira elrugaszkodnak A31-hez képest?

Egy kérés: Jobb oldal alul van a szürke Link gomb. Használd. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36649) zolkas68 válasza Real_Necro (#36648) üzenetére


zolkas68
csendes tag

Most szerintem ezek érik meg, de holnapután lehet már elavultak lesznek, és nem egy napra veszed.

ebben a rohanó világban legyen időd futni is:)

(#36650) Real_Necro válasza zolkas68 (#36649) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az oké, csak nem mindegy, hogy ~200$-ért vagy 400$-ért veszek valamit, főleg, hogy ~2-3 év és kuka lehet...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.