Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37351) laszlohu válasza szabi__memo (#37327) üzenetére


laszlohu
addikt

Az, amit Tin belinkelt :

Acer Iconia A1-810 WiFi 16GB

némely oldalon pl. itt is, de több oldalon is IPS - el írja:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37352) Tin válasza laszlohu (#37351) üzenetére


Tin
veterán

igen, a dobozán, és a gyártó oldalán is IPS-nek írják, gondolom akkor az. a betekintési szögei teljesen jók minden irányból, de hogy még milyen előnye van az IPS-nek azt nem tudom, a galaxy tab 7+ kijelzője is volt legalább ilyen jó.

(#37353) z0d1AK válasza laszlohu (#37351) üzenetére


z0d1AK
veterán

IPS kijelző van az Acer Iconia A1-ben!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#37354) Gyuszi83


Gyuszi83
tag

Sziasztok. Egy Polaroid mpc700g-hez szeretnék venni érintőképernyőt. wm8650-es digitizer kellene nekem hozzá. Esetleg valaki nem tud eladót, mert amiket addig találtam az nem jó hozzá. Az a legtöbbel a gond, hogy más helyen van a szalagkábel. Sajnos már nincs meg az érintő, de ha jól emlékszem ilyen volt benne.
Köszi.

(#37355) bazsy_ válasza z0d1AK (#37349) üzenetére


bazsy_
tag

z0d1AK, BomiBoogie: köszi az infót.

Ez egy ilyen tablet nagyon olcsó volt , 50 dollár. A wifi adatpert akkor kiejtettem a lehetőségek közül. Nem hiszem h antenna mert felhúztam a routert max teljesítményre és közel raktam a tabletet nem talált hálózatot :( . Erősítő mellé vettem egyébként a hdmi kimenet miatt főleg zenéhez, ezért gondolkozom még a LAN adapter lehetőségén az működhet?

vegyszer: köszi megpróbálkozom a visszatérítéssel , ha megy lannal a dolog.

(#37356) z0d1AK válasza bazsy_ (#37355) üzenetére


z0d1AK
veterán

A LAN adapter is vagy megy, vagy nem. Leginkább a kerneltől függ, hogy bele van-e rakva az adapterhez szükséges driver.
Az antenna hiba akár azt is jelentheti, hogy egyszerűen elfelejtették a csatlakozót rápattintani az alaplapra, aztán akkor húzhatod a 30 dBi-s antennát az egekbe, akkor sem lát majd wifit.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#37357) Tin válasza z0d1AK (#37353) üzenetére


Tin
veterán

itt pedig egy angol nyelvű review az iconia a1-810-ről

és összességében egyet is értek vele.

az aksija viszony tényleg ekkora (~3500 mAh), amin most meglepődtem, mert ahhoz képest jól bírja.

(#37358) z0d1AK válasza Tin (#37357) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem meglepő ez, jó hardver és optimalizáció kérdése csak, hogy meddig bírja az akkumulátor.

Bár ha optimalizáció, akkor arra leszek kíváncsi, hogy az új MyAudio penge tablet hány percet megy majd...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#37359) bazsy_ válasza z0d1AK (#37356) üzenetére


bazsy_
tag

Nem akaródzik nekem visszaküldeni :) Lehet szétszedem. Nem tudom számít-e de a menüpontok között benne van a lan opció. Ha sikerült valamit alkotni beszámolok.

(#37360) z0d1AK válasza bazsy_ (#37359) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha ott a LAN opció, akkor szerencséd lehet, próbáld meg. Igaz, egy LAN adapter sem feltétlenül 2 forint. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#37361) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!
ASUS MeMO Pad 10 Smart-t nál tudtok olcsóbb megoldást, ami hasonló tulajdonságokkal rendelkezik?
(Különös tekintettel: GPS, 1 giga ram)

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#37362) Viki84


Viki84
tag

Sziasztok!
4:3-as oldalarányú tableteknek van valami hátránya? Filmnézésnél tudom. De egyébként? Az android app-ek milyen oldalarányra vannak optimalizálva? Érdemes 4:3-ast venni vagy inkább széles kijelzős?

(#37363) tjb007 válasza helixP (#37361) üzenetére


tjb007
nagyúr

A hasonlóban benne foglaltatik a 10 hüvelykes WXGA (1280x800) kijelző is ?
Ha igen, akkor a válasz az, hogy nem.

(#37364) helixP válasza tjb007 (#37363) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm a választ!
Esetleg, ha a válasz arra egy 'nem', akkor mi jöhet még szóba?

(#37365) tjb007 válasza helixP (#37364) üzenetére


tjb007
nagyúr

Például az Acer A1-810.

(#37366) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!

Na beszereztem pár darab Cube U30GT2 (RockChip RK3188) nagyon de nagyon jó tablet (Szerintem)
1.0.5 fimrwarevel tökéletes akadásmentes gördülékeny a rendszer ha valaki érdekel írjon privátba :)

Van már hozzá 4.2.2 final is de szerintem még kell pár hiba javítás és jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#37367) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Sziasztok, otthoni használatra keresnék 7-7,9"-os tebletet. Felhasználás semmi extra: netezés, pdf olvasás, youtube, egyszerűbb játékok, esetleg filmnézés.

Van egy pár amit már nézegettem, ti melyiket ajánlanátok:

[WayteQ_xTAB-70dci]
[ConCorde_Tab_SPEED]
[Prestigio_MultiPad_7.0_Pro_Duo]

Meg ajánlották máshonnan az Overmax Steelcore 7-et, de arról elég lehangoló véleményeket olvastam.

Köszi

(#37368) tjb007 válasza Malibutomi (#37367) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igazából mindhárom ajánlott.
Amiben jobb az első kettő, az a nagyobb felbontású panel, amiben pedig az utolsó jobb, az a másik kettőhöz viszonyított nagyobb akku, és a 2 év garancia.

(#37369) Malibutomi válasza tjb007 (#37368) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen elég hasonlóak, igazából ami érdekelne, az hogy nincsenek-e hibás sorozatok ezekből, vagy kiugró hibák, pl valamelyiknél irták az edigitalon, hogy nagyon nehézkesen érzékel a kijelző, elég erősen kell nyomni.

(#37370) BomiBoogie válasza Malibutomi (#37367) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem erről [WayteQ_xTAB-70dci] van személyes tapasztalatom, otthoni használatra szerintem jó választás, mert a rövidebb üzemidőt (3-4 óra) kárpótolja a szép IPS kijelző (paraméterei, mint a Nexus 7-nek), olvasásra is sokkal jobb, kontrasztosabb, otthon meg úgyis van mindig hálózat, ha épp merülne.

(#37371) Malibutomi válasza BomiBoogie (#37370) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Na ez jó ajánlólevél, nem is gondoltam hogy itt is csúszmászól Bomi ;)

(#37372) BomiBoogie válasza Malibutomi (#37371) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Oda csúszok, ahová épp a szükség hozza. :D

Én egyébként szülőnek vettem, első kütyünek, és eddig jók a visszajelzések, amennyit én pötyögtem rajta (beállítás), nem tapasztaltam akadást sem.

Ja, és van hivatalos 4.2.2-es Jelly Bean hozzá, az enyémen is már 4.1.1. volt gyárilag.

(#37373) motoflug válasza BomiBoogie (#37370) üzenetére


motoflug
őstag

Játékra is megfelel ez a trió?

(#37374) BomiBoogie válasza motoflug (#37373) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A kérdés jó, de ezt átadnám valakinek, én pécés játékos vagyok, de mobilon és tableten az nem az én asztalom. Ahogy olvastam, a WayteQ-en elfutnak a legújabb címek is, nem rossz a hardvere.

(#37375) tjb007 válasza motoflug (#37373) üzenetére


tjb007
nagyúr

:K

(#37376) motoflug válasza tjb007 (#37375) üzenetére


motoflug
őstag

Lejárt a szerk. idő: Van, amiben kompromisszumot kell kötni egy Nexus 7-hez képest? (Support,szériahiba,vagy bármi, ami szóba jöhet..)

(#37377) Crytek


Crytek
veterán

Uh na ez odavágott :(

Azt hitem minumom az lesz már elseje óta hogy megérkezett a célországba ehelyett még csak tegnap adták fel :(

Next PC Upgrade: 2022

(#37378) tjb007 válasza motoflug (#37376) üzenetére


tjb007
nagyúr

A támogatás egyik modellnél sem lesz olyan, mint a Nexusoknál.
Szériahibákról nem tudok, szoftveres gondok viszont előfordulhatnak, de azokat általában rövid időn belül orvosolni szokták.

(#37379) laszlohu válasza Malibutomi (#37367) üzenetére


laszlohu
addikt

Én továbbra is ezt ajánlom :

[link]

Bár felbontásban gyengébb, meg a kijelző sem IPS - es ,
az OTG - t nem tudja jelenleg ( ez utóbbi változhat gondolom rom frissítéssel )
de :

Van benne GPS( bekapcsolás után 5 perc alatt 7 műholdat lát a 11 - ből ), és ha nem erős ellenfényben használod, szobában tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#37380) tjb007 válasza laszlohu (#37379) üzenetére


tjb007
nagyúr

Meg a RAM is 512MB, és a SoC is gyengébb.
Ha fontos neki a GPS, akkor mondhatni ajánlott (jelenlegi árán már kevésbé), de ha nem, akkor inkább a felsorolt három közül válasszon.

(#37381) Malibutomi válasza tjb007 (#37380) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Gps nem fontos, van a telefonban.
Ugyanigy a 3gp sem, mert itthoni használatra lesz.

Jó az avatar! Firefly?

[ Szerkesztve ]

(#37382) tjb007 válasza Malibutomi (#37381) üzenetére


tjb007
nagyúr

Castle :)

(#37383) Seprioth


Seprioth
csendes tag

Sziasztok!

Segítség kéne hogy filmnézésre melyik lenne jobb mert nem tudom eldönteni.Egy psp vita aminek a kijelzője OLED 960 x 544 vagy pedig egy Ipad 4 ami retina kijelzős.Psp vita OLED vetekszik a retina kijelzővel ? Mert azt tudom hogy mindenki az OLED tévékre vár szóval nem tudom melyik lenne jobb és nem nagyon értek hozzá és ajandékba venném.A másik ipad4 valami itunes progival lehet rárakni gépröl adatot az ipadra a netről leszedet pl sorozatott rá lehet rakni vagyis vizsgálja hogy eredeti ?Elöre is köszi a segítséget ! :R

(#37384) Flyme


Flyme
senior tag

Üdv, 60K környékén melyik táblagép(ek)et ajánlanátok droid vonalon? Köszi! :R

(#37385) tjb007 válasza Seprioth (#37383) üzenetére


tjb007
nagyúr

A retina kijelző nem egy kijelző-technológiát takar, hanem magas felbontást, ppi értéket.
Az iPad 4-ben IPS panel van amúgy.

Hogy melyik lenne jobb filmnézésre...........
Tudod, nem éppen egy kategória a kettő, árban és méretileg sem. Az iPad a nagyobb kijelzőátmérő és felbontás miatt jobb választás filmnézésre, mobilitás szempontjából meg a Vita. Ha nem akarsz játszani, és csak filmnézésre kell, ne Vitát vegyél, hanem tabletet.

(#37386) Treff86


Treff86
csendes tag

Ha főleg filmezésre, mp3+pdf egyidejű futtatására keresek 10 col körüli tabletet, melyik a legjobb vétel stabilitás, akku és kijelző szempontjából?
Prestigio 9.7 ultra duo
Prestigio 10.1 ultmate duo
Sencor element 10.1
Sencor element 9.7
Overmax Solution 10
vagy vmilyen kínai tab, de úgy hogy én nem nagyon piszkálnék bele, gyárilag is müxik stabilan és legalább angolt tud
Köszönöm.
Jah ár az max 65.

(#37387) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Na mégegyszer. :)
Jól érzékelem, hogy ugyanazért az árért a Concorde Speed egy hajszálnyival jobban felszerelt mint a Wayteq?

(#37388) BomiBoogie válasza Malibutomi (#37387) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez alapján úgy tűnik, jól érzékeled. :K

Nem, mintha a mindennapi használatban ez észrevehető lenne, én pl. tudtam, hogy nincs HDMI kimenet a WayteQ-en, de édesanyám nem fog tévére kötve filmezni. :)

(#37389) Malibutomi
Illetve arra van 4.2.2-es Jelly Bean, a másikról nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#37389) Malibutomi válasza BomiBoogie (#37388) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igazából nézegetem őket és a Wayteq valahogy szimpibb, az meg hogy bluetooth meg hdmi van igazából szinte mindegy, mert egyiket sem fogom használni. Ha tévén akarok filmet nézni arra itt az asztali gép.

(#37390) pbeni10


pbeni10
csendes tag

Tabletet szeretnék vásárolni, szerintetek milyet vegyek?

Egyenlőre két gép között gondolkodok. Az egyik a WayteQ xTAB 100DCI, a másik a MyAudio Series 9 916QR. Számomra fontos a jó képminőség, viszonylag nagy tárhely, jó proci, és persze legyen megfelelő az ár/érték arány. A MyAudio-t nagyon szidják, egyes emberek szerint erre a hardverre túl sok a retinakijelző, és nagyon akad a gép. Mellesleg nem vagyok jártas a témában.Szerintetek?

(#37391) Chapel


Chapel
addikt

Hyundai T7

Ainol Novo 10 Hero

Onda V811: 41k

PIPO S2 3G WCDMA VERSION (beépített 3G)

Hyunday Rock X800

Freelander PD80

Ezeket a tabokat tudom most jó áron, ezekből egyedül a T7-ről olvastam tapasztalatot, a többiről sok esetben azt láttam ami neten van, vagy max képet. Van olyan ezek között ami különösen ajánlott/nagyon nem ajánlott?

Segítséget előre is köszönöm!

Xtab 70i-t fogja leváltani.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#37392) Real_Necro válasza Chapel (#37391) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ainol Novo 10 Hero I-et használnak páran Ainol topicban. Egy ideig az lett volna nekem a befutó, csak a keleti beszerzés miatt ugye a gari kétes.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#37393) this is life válasza pbeni10 (#37390) üzenetére


this is life
Ármester

A wayteq 100dci-nel még varnod kellene mert nemi sw hibaval rendelkezik, ha javitjak akkor erdemes lesz megvenni. A myaudiorol meg keves az info,emiatt lutri a vetele, de ettol meg lehet jo is ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#37394) tjb007 válasza this is life (#37393) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ma jött ki rá a friss ROM, amiben javítva lettek a hibák.

(#37395) Flyme


Flyme
senior tag

Erre valaki? [link]

(#37396) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Na megnyomogattam az Acer A1-et... Hááát, nagyon elkeseredtem, nekem nagyon halvány a kijelzője :(((
Amúgy rendben van a készülék nagyon, de nekem maxon is halvány. Kár érte :((

• Honor Magic5 Pro •

(#37397) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, vettem pénteken egy ASUS memo pad me172v tabletet, és az vele a problémám, hogy az akksit kb 10-11 óra alatt tölti fel (10%-ról maxra), közben alvó állapotban van. Normális-e ez a töltési idő? Visszavittem a media marktba, ahol össze-vissza dadogott az ürge mindenfélét, de mivel nem tudtam biztosra, igazam van-e, ráhagytam, viszont továbbra is idegesít a dolog, elvégre a telefonok, laptopok 3-4 órán belül fullra feltöltődnek (annyi se kell), ez meg 10-11 óra... Ja, hálózatról töltöm, nem usb-ről.

(#37398) this is life válasza tjb007 (#37394) üzenetére


this is life
Ármester

Koszi az infot :) le a kalappal a wayteq elott ez furge problema megoldas volt :R

Pbeni

Az uj infok miatt a wayteq100dci a nyero!

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#37399) Chaser válasza Real_Necro (#37392) üzenetére


Chaser
titán

Nagyon korrekt gép, nekem volt. Azért az árért be lehet rizikózni a garit sztem, bár ezt mindenki maga dönti el.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37400) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Chuwi v88-hoz ez milyen lenne szerintetek? Passzolna bele?

[link]

• Honor Magic5 Pro •

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.