Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-12 11:19:32

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) Zeki


Zeki
nagyúr

Üdv a topiknak!

Erről szeretnék véleményt, mivel iszonyat olcsó 10"-os tablet.
Cserébe nagyon rossz?

Vagy legyen ez?

Igazándiból semmi extra, zene, játék, netezés. Gyereknek lenne, hogy ne az én laptopomat nyúzza.

Köszönöm!

(#35102) tjb007 válasza Zeki (#35101) üzenetére


tjb007
nagyúr

Eltaláltad, az első ennyi pénzért nagyon rossz, az ára meg kész rablás.
A második már kevésbé rossz, nem egy teljesítménybajnok, szóval nem tudom mennyire lesz elég játékra (ha nincsenek durva szoftveres hibák, akkor az Angry Birds kaliberű játékoknak gond nélkül menniük kéne).
Nem tudom mennyit szeretnél rá maximum áldozni, de 100 dollár körül már ezeknél jóval normálisabb modelleket is lehet kapni.

(#35103) Zeki válasza tjb007 (#35102) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszönöm!
Ha 100 dollárt szánnék rá, akkor nem olcsó tabletet vennék, hanem ezt.

(#35104) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni a témában jártas emberektől! Nagyon nincs most időm órákat böngészni és utánajárni a dolgoknak, de szeretnék a Kedvesemnek segíteni!

Egy tabletet szeretnénk venni. A lényeg, hogy ne legyen túl nagy, de gyors, és sokáig használható annál inkább.
Valószínűleg tanulásra, szakdolgozat írásra, böngészésre, filmnézésre, és esetleg néha játékokra lenne használva. A galaxy tab 2-t ismerjük, mert a családban van olyan, de nem tudom, hogy van-e esetleg hasonló árkategóriában jobb, vagy hogy érdemes-e másat nézni, vagy az pont megfelel erre. Első ránézésre nem tűnik rossz gépnek, de ha valaki tud esetleg hasonló gyorsaságú és minőségű gépet olcsóbban, vagy ebben az árban jobbat, azt nagyon megköszönném, ha egy-két modell nevet mondana. Köszönöm előre is!

Még annyit, hogy sokat utazik, és azért kellene a tab. Laptopja van, csak azt körülményes mindenhová cipelni. Szerintem az is lényeges lenne, hogy olyan darab legyen, ami az átlagos filmeket tudja játszani konvertálás nélkül, hogy ezzel se kelljen az időt töltenie, illetve, hogy tényleg ne akadjon a gép!

(#35105) Zeki válasza Zeki (#35103) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#35106) b0bcat válasza nagypasztor (#35104) üzenetére


b0bcat
addikt

Szakdolgozat - vagy bármi más - írására nem javasolnék táblagépet. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#35107) nagypasztor válasza b0bcat (#35106) üzenetére


nagypasztor
tag

Igazából azért gondoltunk rá, mert így többet halad, mintha nem írna semmit azalatt a 4 óra alatt, amíg utazik. De a tanuláshoz is szükség lenne rá, mert 300 oldalas jegyzeteket nem szívesen hurcol az ember, mert csak az nyomna 5 kilót a táskában, így elektronikus formában kényelmesebb.

Egyébként csak a gépelés nehézsége miatt mondja, vagy mert nincs hozzá megfelelő app?

(#35108) Tim82 válasza nagypasztor (#35107) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyébként csak a gépelés nehézsége miatt mondja, vagy mert nincs hozzá megfelelő app?

Szerintem érintőkijelzőn csak mazochisták szeretnék hosszabban (értsd: egy 10-15 soros emailnél hosszabb levelet/dokumentumot) begépelni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35109) nagypasztor válasza Tim82 (#35108) üzenetére


nagypasztor
tag

Szerintem manapság létezik már bluetooth-os vagy vezetékes billentyűzet is tablethez, ezért nem hiszem, hogy akár hosszab távon ez probléma lenne.

Illetve a legtöbbet a gép nem írásra lenne használva valószínűleg, hanem ebook-ként, vagy pdf-olvasóként. illetve a böngészés és a filmnézés is viszonylag gyakori lenne.

Szóval ezek a szempontok nem befolyásolnak, mert venni akarunk egyet, csak kérdés, hogy ma melyik a bestbuy...

(#35110) Tim82 válasza nagypasztor (#35109) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igaz, csakhogy eddig egy szóval nem említetted, hogy vennétek mellé billentyűzetet. Amúgy azért az már elvesz valamennyit a hordozhatóságból.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35111) mexel


mexel
veterán

Na végre megjött a Cube U30GT2 -es tabletem - RK3188 Quad :) (illetve inkább páromnak, de én fogm rendbekapni a gépet)
Elsőre örülök hogy megjött sértetlenül, és működik is. Sajnos a kínai saját rendszer van rajta, 4.1.1-es, van magyar nyelv is, csak fel van pakolva egy-két kínai alkalmazás. Majd megpróbálok keresni hozzá legfrisebb JB-t. A frissítésnél majd lesznek kérdéseim, nehogy elrontsam, ha valaki majd tud segíteni azt örömmel venném.
Első benyomások, még nem sok de majd írok még: Kívülről szép darab. a kijelzője csodaszép (full HD IPS - ezt hiányoltam itthom a samsung és asus darabokból, azért is nem vettem azokat)
Nagyon gyorsnak tűnik még ezzel az eredeti szoftverrel is, de majd még jönnek tesztek. Remélem nem lesz vele baj. Ezekhez nincs valami teszt ami a kijelzőt teszteli, az érintést, stb?

Ja, a képernyőn volt 2 db fólia, az egyik egy vastag védő, azt levettem, de alatta is van egy vékonyabb. Azt levegyem? Az változtat valamit az érintés minőségén?

[ Szerkesztve ]

(#35112) keszo


keszo
őstag

Sziasztok segítsetek, információra van szükségem.
A topikjában már kérdeztem, de itt hátha hamarabb választ kapok.
Ajándékba vettem ma egy Concorde Tab ONE tabot az edigiből. Bekapcs. , beállítás után a képernyő két oldalán a háttérkép sötétebb, és az egyik oldalán kékebb színű a másik oldalán zöldesebb. Ez természetes jelenség? Jobb lenne egyből visszavinni, hogy még most cseréljék ki?
Valamint nincs rajta google play. Ezt hogy tudom orvosolni?

Attila

(#35113) Švejk válasza keszo (#35112) üzenetére


Švejk
őstag

Visszavinni. Még nem késő :D
Egyrészt a tablet maga is hulladék, másrészt ez nem normális.
Ha nem akarod visszavinni, a rootolás jelenthet megoldást, root után letöltesz egy google Playt, megadod neki a root jogot, és elvileg működik.

(#35114) keszo válasza Švejk (#35113) üzenetére


keszo
őstag

Kösz megy vissza.

Attila

(#35115) tjb007 válasza mexel (#35111) üzenetére


tjb007
nagyúr

Halott/beragadt pixelre: [link]
Ez pedig az érintésre: [link]

A másik fóliát meg rajtahagyhatod, persze csak ha nem találkozol olyan jelenséggel, hogy nehezen veszi az érintést a panel.

(#35116) mexel válasza tjb007 (#35115) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, megnézem ezeket máris. Még rootolom gyorsan ha tudom, elkezdek utánaolvasgatni külföldi oldalakon. Ha valaki esetleg talál jó és friss romot és segít a telepítésben azt előre köszönöm. Szerintem ebből a darabból több is lesz ha nem lesz típushibás. A párom most néz rajta Youtube HD videókat és ájuldozik hogy micsoda képe van :) Ha teljesen alulról vagy oldalról nézem, még akkor is gyönyörű a kép.

(#35117) Hege1234


Hege1234
addikt

Szitasztok!

egy olyan kérdésem lenne hogy létezik olyan samsung tab
ami logómentes mivel iskolai használatra csinálták
esetleg replika ?

ha kézbeveszem miről tudom megállapítani hogy samsung tab ? (van ilyen ráutaló nyom)

van egy ilyen iskolai kedvezmény
de nem nagyon tették közszemlére

gondolom ha megnézem a rajtalevő szoftvert azzal sokra nem megyek
vagy ?

(#35118) keszo válasza Hege1234 (#35117) üzenetére


keszo
őstag

Ha kívül nincs is ráírva
Beállítások - Az eszköz névjegye - Modell száma
elég egyértelművé teszi a dolgot ( GT-PXXXX )

Attila

(#35119) Hege1234 válasza keszo (#35118) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi!

(#35120) mexel


mexel
veterán

Találtam egy oldalt ahol angolul le van írva, hogyan kell flashelni a cube u30gt2-t, és van 4.2.2.-t. telefont, i9000-et már csináltam többet is, de ilyet még nem. Ha valaki tudna ez alapján segíteni akár priviben is az megtenné? pontosan az érdekelne, hogy a 4.2.2-t hogyan tegyem fel. Előre is köszönöm!

(#35121) dugesz77 válasza keszo (#35118) üzenetére


dugesz77
őstag

Azt sem szabad elhinni amit ott ír. Pl. főzött ramoknál azt írnak oda amit szeretnének. Az MID tabletteknél előszeretettel írják át a neveket Samsung GT-I9100-re (Samsung SII) , hogy google playben jobb legyen a kompatibilitás. Ha nincs ráírva a tabra semmi akkor elég lutri kategória szerintem.
Biztosra úgy lehetne talán menni, hogy mellétennél egy igazi Samut. A kijelző rögtön elárulná a csalást.

[ Szerkesztve ]

(#35122) keszo válasza dugesz77 (#35121) üzenetére


keszo
őstag

Ezt nem tudtam.
Így viszont passz.
Viszont ha telefon típus van beírva akkor egyértelmű, hogy nem samu a tab.

Attila

(#35123) Hege1234


Hege1234
addikt

vagyis akkor én is lazán átírhatom bármelyik tablet
modell nevét
akkor viszont ez sem jó az azonosításra

viszont az már annál inkább hogy lehet rárakni főzött romot
:)

[ Szerkesztve ]

(#35124) thecarver


thecarver
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete vettem egy tabletet, a neve Navroad Nexo. Túl sok mindent nem találtam róla az interneten (itt a fórumon se), csak annyit, hogy lengyel gyártmány. Tökéletesen működik, azonban sajnos mostanában elég sokat fagyogat, általában netezés közben, pedig a háttérben semmi különösebb futó alkalmazás nem megy. Viszont van rajta már pár játék az igaz.

Itt van a termék részletes leírása:

Processzor: Rockchip RK3066 Dual-Core, 2x1,5GHz
Memória: 1GB DDR3
Flash memória: 16 GB
Memóriabővítés kártyaolvasó: microSD / SDHC 32 GB-ig
Operációs rendszer: Android OS 4.1.1 Jelly Bean (Rootolt)
Feloldott operációs rendszer: igen
Akkumulátor: Beépített Li-Polymer, 4100mAh
Kijelző: Kapacitív 7" IPS üveg, multi-touch
1280 x 800 felbontás, szuper HD
Csatlakozok: MicroUSB Host / OTG, miniHDMI, microSD,
3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó
Hangszóró: beépített
Bluetooth: Igen, 4.0
WiFi: 802.11 b / g / n
Egyéb: 2-megapixeles kamera, 0,3 megapixel, gyorsulásmérő, a hozzáférést az Android Market, alumínium ház
Méretek(mm): 197 x 123 x 9,6
Súly(g): 312
Támogatott videó formátumok: 1080p Full HD
Támogatott audio formátumok: MP3, WMA
Támogatott képformátumok: JPG, BMP, GIF, PNG

2 év gyári garancia.

Kérdésem a következő. Szerintetek van ehhez a tablethez kompatibilis főzött rom, vagy kernel, amivel meg tudnám növelni a teljesítményét, esetleg tuningolni a processzort? Gyári firmware frissítés még nincs hozzá, de szerintem nem is igen lesz. :)

(#35125) Švejk válasza thecarver (#35124) üzenetére


Švejk
őstag

Szia,
Ha jól látom ez 1-1-ben egy MyAudio 708AG. Mivel emez ismertebb típus, ennek kapcsán rákereshetsz, esetleg a topicjában érdeklődhetsz róla.

(#35126) this is life válasza thecarver (#35124) üzenetére


this is life
Ármester

Azert mielott nekiallnal a myaudio 708ag romot feldobni ra szerezd be az eredetit is ,utana nekiallhatsz a rom cserenek,de lehet olyan kockazata a dolognak hogy ha nem teljesen egyezik a hw pl touchpanel,wifi,gsm modul ...stb akkor ezek nem mukodnek majd megfeleloen vagy esetleg tegla lehet a tabbol,de ha kell az elerhetosege a myaudio 708ag romnak itt a [link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35127) mexel


mexel
veterán

Közben fel is raktam a 4.2.2-t a Cube U30GT2-re. Sokkal gyorsabb lett, eltűntek a kínai alkalmazások is, van magyar nyelv is. igaz hogy csak béta, de jónak tűnik. Egyetlen nagyon kis hibát vettem észre a kijelző tesztnél: egy kb 3mm-es kis foltszerűség, ami fehér és szürke képnél látszik ha nagyon nézi az ember, kb a fülhallgató csati környékén. Párom nem vette észre még ha mutattam is neki.
Töltés közben is jó minden, érzékel jól a képernyő. Nagyon gyors a masina :)
Ami fura: voltak elmentett appjaim mobilról, főleg játékok, egyszerűek. Pl doodle jump. Ha felmásoltam az appot és telepítettem, akkor kilép mindig, hogy alkalmazáshiba, és a felbontás is fura volt. Úgy viszont hogy az áruházból letöltöttem, úgy megy rendesen. Végül is ez nem tűnik hibának. Tehát egyelőre nagyon tetszik.

(#35128) so86 válasza keszo (#35080) üzenetére


so86
tag

Pusztán könyvolvasásra? :) Ár-érték arányban erre az egy funkcióra kicsit sokallom. Volt ipad-em 2 éve, azért váltam meg tőle, mert luxusnak gondoltam egy (akkor, használtan) 140 ezres készüléket tartani könyvolvasásra, majd okostelefonba "fektettem" az árát.

(#35129) thecarver válasza this is life (#35126) üzenetére


thecarver
csendes tag

Értem, köszönöm szépen Švejk neked is az infókat! :)
this is life, köszi szépen neked meg a linket! De igazából nem az original Myaudio firmware-re gondoltam, hanem valami olyan custom firmware-re (mint pl cyanogenmod stb.) ami rámenne erre a tabletra is és nem téglásodna el tőle. :)

(#35130) nagypasztor


nagypasztor
tag

Tudna akkor valaki ajánlani a 7 "-es Samsung galaxy tab 2 kategóriájában egy gyors, használható és több évig működő tabletet, amit most megéri megvenni?

Főleg írásra, böngészésre, e-könyv olvasásra, film nézésére és esetleg játékra lenne használva. Előre is köszönöm a fáradságotokat!

[ Szerkesztve ]

(#35131) ZS3NI válasza nagypasztor (#35130) üzenetére


ZS3NI
őstag

Ha olyan sokat lenne használva írásra, akkor lehet érdemes lenne elgondolkoznod pl egy Asus TF300T-n. Jó az a dokkoló. :)

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#35132) b0bcat válasza nagypasztor (#35130) üzenetére


b0bcat
addikt

Mi a baj magával a Samu G Tab 2-vel? ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#35133) keszo válasza so86 (#35128) üzenetére


keszo
őstag

Abból indultam ki, hogy ha nem e-inkes kijelzőjűt akarsz venni, akkor másra is fogod használni előbb-utóbb.
Szerintem pl. iPad2-est már 70-75e-ért kapsz használtan garival.
Ha én most vennék ezen is erősen elgondolkodnék: Kindle Fire HD 8.9

Attila

(#35134) b3Ro válasza mexel (#35111) üzenetére


b3Ro
senior tag

szia! kivancsiva tett a tableted, es lenne par kerdesem.

- milyen a wifi, gps es bluetooth? pl.: a wifi stabil, es eleg eros ?
- milyen az osszerelese ? ha nyomkodod recseg/ropog ?
- komolyabb jatekokkal hogy birkozig meg ?
- a gyari szoftveren az aruhaz korlatozott v mindent megtalaltal ?

ha volnal szives megnezned/tesztelned oket ? lehet mas is hasznosnak talalna.
koszonom

(#35135) Sonja


Sonja
veterán

35eHUF-ig tud valaki ajánlani 7"-os IPS kijelzős normális tabletet (A ConCorde tab SPEED nem az!)? :F Olyan kell, amit idehaza kapni. :K Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35136) tjb007 válasza Sonja (#35135) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-70dci ? Persze csak ha nincs szükség a HDMI-re.

(#35137) z0d1AK válasza Sonja (#35135) üzenetére


z0d1AK
veterán

Talán csak az xTAB-70dci jön ezen paraméterek alapján szóba.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35138) |AP| válasza Sonja (#35135) üzenetére


|AP|
veterán

Vagy a Wayteq xTab70-dci (szép kijelző, de recsegős ház, nem túl jó anyagokkal)
vagy a Wayteq xTab70-qci (egy hónap múlva jelenik meg kb. Alu ház, szép képernyő, HDMI. Kérdés mennyire sikerül optimalizálni a rendszert, mert ugyan 4 magos, de nem túl izmos a SOC és a bemutató példány a Veletechen azért elég döcögős volt)

[ Szerkesztve ]

(#35139) Sonja


Sonja
veterán

Köszönöm a válaszokat. :R Szimpatikus, majd beleolvasok a fórumába, ha van. :K HDMI nem érdekel, tehát nem probléma. Gondolom játékra nem is nagyon ajánlott?! :F :D Mondjuk ez csak sokadrangú szempont, mert nem igen játszanék rajta (net, olvasgatás, csevegés amire lenne igazán használva).

Ez az új Wayteq xTab70-qci jó lenne, de ilyen gyenge lenne a leendő 4 magos proci benne?!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35140) z0d1AK válasza Sonja (#35139) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából a játékkal sincs gond, a legtöbb megy rajta gond nélkül.

Az xTAB-70qci ATM7029 SoC-ja a legolcsóbb négymagos chip, így nem meglepő az, hogy a leggyengébb is. Bár nagyon sok pontos adat még nincs, de lehet, hogy az RK3066 két maggal erősebb nála.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35141) Sonja válasza z0d1AK (#35140) üzenetére


Sonja
veterán

Erről a SoC-ról most hallok először. :B

Vajon érdemes lenne megvárnom (Ki tudja kb. mikor jelenik meg?), vagy megvehetem a 70dci-t?! :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35142) |AP| válasza Sonja (#35141) üzenetére


|AP|
veterán

70dci: nincs HDMI, gyengébb összeszerelési minőség és anyagok (kopogós, recsegős, nyikorgós), de gyakori és jól optimalizált SoC.

70qci: van HDMI, jó összeszerelési minőség, alu ház (lehet gyengíti a wifit, nem tudom), de még kiforratlan SoC. Veletech-en azt mondták kb. 4 hét mire kapható lesz.

(#35143) tjb007 válasza |AP| (#35142) üzenetére


tjb007
nagyúr

"még kiforratlan SoC"

Meg alapból sem egy teljesítménybajnok.

(#35144) z0d1AK válasza Sonja (#35141) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából a fentebb írt probléma az xTAB-70dci esetében létező, tehát ha elkezded csavargatni, akkor hajlamos recsegni. Mondjuk szerintem nem arra gyártották, hogy összehajtogasd. Normál használat esetében kb. annyit érezni rajta, hogy nem vastag a műanyag ház. Összességében ettől eltekintve viszont nem rossz készülék.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35145) |AP| válasza tjb007 (#35143) üzenetére


|AP|
veterán

Arra azért kíváncsi leszek, hogy egy normális rendszerrel hol lesz az RK3066-hoz viszonyítva. Eléri egyáltalán a teljesítményét?

(#35146) wwhy válasza tjb007 (#35143) üzenetére


wwhy
veterán

Döcc-röcc nélküli netezésre+HD videóra+(alap) játékra elég lehet :F

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#35147) z0d1AK válasza wwhy (#35146) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az ilyen játékokra biztosan elég lesz. Általában ahogy észrevettem most már a kisebb 20-25 ezres tabletek is kezdik normális minőségben görgetni az oldalakat, persze ha szar a touch panel, akkor megette a fene a rendszert.
A HD videók meg majd kiderülnek gyakorlatban. Én például pénteken 720p-s MKV-t az xTAB-700dc-n keresztül néztem a tévémen, mert az LG nem akarta lekezelni a hangsávot, ott nem volt gond, igaz itt RK3066 volt az elkövető

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35148) tjb007 válasza |AP| (#35145) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem éri el.
Ha Cortex-A7 magos, akkor kapásból mínusz kb 30%, ha pedig Cortex-A5-ös, akkor mínusz 40% egy azonos órajelű Cortex-A9-hez képest. Az a probléma ugye, hogy nem tudni pontosan, hogy az ATM7029 most Cortex-A7 vagy Cortex-A5 magos.

(#35146) wwhy

Elég lesz.

(#35149) dugesz77


dugesz77
őstag

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy Onda vi40 dc állandóan eldobálja a wifi jelet(egy-két percet megy utána kb. öt percre lekapcsol). Már négyféle firmware telepítettem, kicseréltem a wifi antennát+kábelt de semmi. Lehet még életet lehelni bele?

(#35150) z0d1AK válasza dugesz77 (#35149) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mondhatjuk, hogy mindent elkövettél, valószínűleg a tablet részéről nem tudsz mást tenni.
Egy, vagy több routerrel is próbáltad? Illetve a routertől nézve milyen távolságra szakad meg?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.