Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) finecsa válasza baratka87 (#34046) üzenetére


finecsa
tag

Szerintem, 37k-ért: Prestigio MultiPad 7.0 Pro Duo PMP5570C
Talán az öt órás akksi necces benne.

[ Szerkesztve ]

(#34052) tjb007 válasza Predator2 (#34048) üzenetére


tjb007
nagyúr

Felbontásban 1080p a plafon, potnos bitráta plafonértéket nem tudom mondani, de 20-35Mbps még simán megy. Mondjuk mivel amúgy is kicsi a kijelzőfelbontás és HDMI sincs, ezért felesleges 25Gb-os Blu-Ray filmeket nézni rajta.

(#34053) Zozzer888 válasza finecsa (#34050) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nem rég azt írtátok hogy az ilyen 20ezres tabletek semmire se jók:/

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#34054) tjb007 válasza Zozzer888 (#34053) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egyéni preferenciák kérdése, hogy kinek mi mire jó, és mire nem jó.

(#34055) Melack válasza Zozzer888 (#34053) üzenetére


Melack
veterán

Anno rendeltünk páromnak 7"-os ICOO D50-et, eBay, 78$. Vannak hibái, de:
- konyhában mikor főz/mókol, arról nézi a filmet
- eBookot tud rajta olvasni
- hazaúton tud filmet nézni rajta

Ergó ez is jó valamire, még ha nem is feltétlen napi használatra.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#34056) polar-x


polar-x
tag

Hali! A WayteQ Xtab100dci-ről nincs még senkinek friss infó a megjelenésről :F ? Valószínűleg azt veszem meg és kíváncsi lennék már rá... :C

(#34057) kelzsoca válasza polar-x (#34056) üzenetére


kelzsoca
félisten

~Május eleje.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#34058) polar-x válasza kelzsoca (#34057) üzenetére


polar-x
tag

Köszi! Remélem jól sikerül a tab,bár nekem a kijelző a legfontosabb és remélem szép lesz! :DD

(#34059) baratka87 válasza finecsa (#34047) üzenetére


baratka87
tag

Hát elolvastam a tesztet és nem tudok dönteni:

Wayteq pro: jobb felbontás.olcsóbb ár, megfelelő teljesítmény.
kontra: nincs hdmi, üzemidő rosszabb mint a pro duo,1év gar

Pro duo pro: van hdmi, jobb üzemidő,2 év gar
kontra: rosszabb felbontás, drágább mint a 70dci

Nem tudok dönteni :W

A prohardveres teszten van mindkettőről videó és látható a felbontás közti különbség....viszont üzemidőben és feltöltés idejében rosszabb a 70dci, igaz van rá 4.2.2....
Várható mostanság valami vérvonal frissítés? Mert akkor várok 1 hónapot....
A hdmi hiányán túltenném magam, mert van itthon egy android tvm (mk808). Vajon mennyivel gyengébb az üzemidő a 70dci-nek? Meg ezeknek cserélhető az akksi? Mert laptopot váltanám ki és elég sokat lenne töltőn.

[ Szerkesztve ]

(#34060) tjb007 válasza baratka87 (#34059) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Vajon mennyivel gyengébb az üzemidő a 70dci-nek?"

A 70dci kb. 3-4 órát bír, persze ez beállításfüggő (fényerő, Wi-Fi on/off, CPU governor stb.).

"Meg ezeknek cserélhető az akksi?"

Otthoni körülmények között ? Természetesen!
Ha sikerül úgy megbontanod a házat, hogy nem okozol semmiféle sérülést, és sikerül valahonnan akkumulátort os szerezned bele akkor minden további nélkül.

Az iróniát félretéve, a szervizben bármikor kicserélik neked garancia időn túl is egy "kevéske" kis pénzért cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#34061) violentSt válasza baratka87 (#34059) üzenetére


violentSt
tag

2 ezressel dragabb a pro hozzateszem kapsz hozza meg egy igenyes tokot is (szvsz ugy is kell ergo az kompenzalja az arat)
Uzemidoben max 1 oraval bir tobbet a pro (ha bir) nekem 4-4,5 ot bir
A concorde speed elviekben mindket gep elonyeit tartalmazza, ha tudsz varni az ara 35 asszem edigitalba le tudod checkolni

[ Szerkesztve ]

(#34062) Dyde válasza violentSt (#34061) üzenetére


Dyde
aktív tag

És az árban kb hol lesz?

(#34063) baratka87 válasza violentSt (#34061) üzenetére


baratka87
tag

Hát ahol néztem, a 70dci most 30ezer a mediamarktban, a pro duo meg 37 bárhol néztem.

Erre gondoltál? : http://www.edigital.hu/Tablet/ConCorde_Tab_SPEED_8GB_tablet_(Android)-p349046.html

[ Szerkesztve ]

(#34064) this is life válasza Dyde (#34062) üzenetére


this is life
Ármester

Elvileg az is a wayteq ,prestigio ara korul lesz majd emlekeim szerint,de a cc se mindig nyero cuccokat ad el,ha be is indul a forgalmazas legyel turelmes hogy ne te legyel beta teszteloje a concordnak. Amugy a dontesnel az legyen a szempont mi a fontos 7 colon a prestigio felbontasa is untig eleg,hdmi-t kihasznalnad ? Amugy a leglenyegesebb a magasabb uzemido,azt valaszd majd amelyik a leg problema mentesebb es amelyik tovabb birja egy toltessel. En is gyengebb gepet vettem hardveresen,de uzemidoben verhetetlent es ez boven karpotol. Mert hiaba az erosebb vas,vagy nagyobb felbontas ha hasznalni nem tudja az ember mert lemerult...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#34065) Dyde válasza this is life (#34064) üzenetére


Dyde
aktív tag

Várok amúgy. Gondolkoztam nagyon a Ghoo 7000sen is mivel csak 18k és nekem csak olvasásra+net/fb+filnézésre kéne. Játszani nem akarok rajta. Ez meg ugye mármajdnem a duplája árban, cserébe viszont IPS+2mag. Nem tudom elég lenne-e a ghoo

(#34066) violentSt válasza baratka87 (#34063) üzenetére


violentSt
tag

hát vagy tényleg akciós és akkor simán megéri
vagy kevered a wayteq 700dc vel (annak 30k az ára) de az nem IPS és a felbontása is 1024x600... akkor inkább 70dci vagy pro duo

igen az a tab speed

(#34067) this is life válasza Dyde (#34065) üzenetére


this is life
Ármester

Hat alapdolgokra az 1 magosok is elmennek,de akkor legalabb 1 giga memoria legyen benne,ahol elojon a gyengebb hardver az a web,pontosabban a flash animaciok,youtube webrol es ilyesmik,meg kevesbe gordulekeny a rendszer. Nekem 2 magos van ,de hogy oszinte legyek valahogy nem nagyon kene 1 magos,igaz en a neten sokat logok,ha szukseges a flash is fusson korrektul de ez egy mas lap. Ha a ghoo nem ips akkor felejtos,mert a szemed kifolyik napfenynel,illetve forgatni se mindig jo mert a tn csak szembol jo tobbnyire,ha van lehetoseged nezd meg oket egymas mellett es ugy konyebb donteni mint vakon.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#34068) kisocsi válasza this is life (#34003) üzenetére


kisocsi
tag

Szerintem megpróbálom a ModeCom Tablet 10,1'' - FreeTab 1002 IPS X2 + BT Billentyűzet szerkezetet. Lengyel oldalon olvastam 2 tesztet(gugli fordítóval),és nem írtak rosszat róla. A GPS és a fényérzékelő hiányát hozták fel negatívumként. Nem tudom hogy a többi márkánál hogy van,de a Modecomnál gorilla üveg van a kijelző fölött. Szerintem ez óriási előny,főleg 1 gyerkőc esetében.
A Modern Combat 3-4,vagy más komolyabb játékok mennek normálisan ezen a hardveren?

[ Szerkesztve ]

(#34069) this is life válasza kisocsi (#34068) üzenetére


this is life
Ármester

A hardver birni fogja a jatekot amit emlitesz ,esetleg a gond azzal lesz hogy gameloftos ,es ahogy olvasom eleg heklektikus hogy min indul el es min nem pl s3 on se indul,de htc one x rol is irtak ilyet illet sony ray,de pl a sony playen megy. A modecom nagyon szimpi,de meg kene infot gyujteni ,nem csak teszteloi hanem felhasznaloi oldalrol is,es ha ott minden klappol akkor rossz valasztas nem lehet. A gorilla nagy jo pont,a gps meg az olcso tabletekben ritka mint a feher hollo,az mtk sockal szereltekben van gps....

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#34070) baratka87 válasza violentSt (#34066) üzenetére


baratka87
tag

http://bolt.mediamarkt.hu/ajanlat/Tablet_PC/WAYTEQ_XTAB-70DCI/1108318/2013-03-16
netes rendelésnél ingyenes házhozszállítással :)

(#34071) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Tabletet keresek főként ebook olvasásra ezért isp paneles és a 1200×800 felbontás a minimális követelmény.Legyen rajta bluetooth, hdmi, dual core processzor 1GB memória és minimum az androidbol 4.1.2 verzió legyen fent.A gari 2 év legyen és max 40ezer forint körül ár,van egyért ilyen tablet?

(#34072) this is life válasza qwertly (#34071) üzenetére


this is life
Ármester

Nincs.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#34073) qwertly válasza this is life (#34072) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Nem akarok egy Nexust venni az jó lenne csak az 70 ezer körül van max 50ezerért már kaphatok egy olyan típust amely nagyjából Nexus paraméterekkel rendelkezik?De jelentősen olcsóbb és van rajta sd kártya bővítő hely.

(#34074) Stephan89 válasza qwertly (#34073) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Samsung Galaxy Tab 2 7-et már helyenként meg lehet venni 50.000 Ft körül. :K

(#34075) gonger válasza Stephan89 (#34074) üzenetére


gonger
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#34076) Zozzer888 válasza gonger (#34075) üzenetére


Zozzer888
addikt

A T-nél már az is elég,ha van valami T-s szolgáltatásod és 1évig hosszabbítasz.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#34077) gonger válasza Zozzer888 (#34076) üzenetére


gonger
senior tag

közben ITT megtaláltam előfizu nélkül is 52 ezerért.

(#34078) this is life válasza qwertly (#34073) üzenetére


this is life
Ármester

a 2mag jo aron csak alom,foleg ha megbizhatot is szeretnel,2 magos 7 colos meg a samu van de alacsonyabb felbontassal...esetleg prestigio de az is csak 1024×xxx felbontas, de 7 colon yzerintem eleg annyi is.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#34079) Zozzer888 válasza gonger (#34077) üzenetére


Zozzer888
addikt

így már nem is olyan eget rengetően jó ár a T-s 47ezer:/

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#34080) .DLL válasza qwertly (#34071) üzenetére


.DLL
veterán

Amit itt ritka az a 2 év gari, és a BT - vagy - a HDMI.
Valamit mindig lehagynak hogy 40e alá férjenek árban.

(P.H.)

(#34081) csibe1 válasza .DLL (#34080) üzenetére


csibe1
addikt

A HDMI az a többségen van.A Bluetooth ami sokkal ritkább,és nem csak ebben a kategóriában.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#34082) gonger válasza csibe1 (#34081) üzenetére


gonger
senior tag

A Prestigio Pro Duo-val meg tudom azt csinálni, hogy OTG kábelen egy USB elosztóval külső vinyót és egy kártyaolvasót csatlakoztatok(közben a tab-ot tápra teszem) és a kártyaolvasóban lévő kártyáról fájlokat másolok a külső vinyóra?
Illetve van olyan képnézegető app, amivel slideshowt tudok vetíteni, egyszerű szép és időzíthető áttűnésekkel hdmi-n keresztül egy TV-re kötve?

(#34083) .DLL válasza gonger (#34082) üzenetére


.DLL
veterán

Elméletben egyiknek sincs akadálya, persze a külső winyónak külső táp is kell.

Csibe1: 40e alatt azért az sem általános, de tény, hogy gyakoribb, mint a BT.

(P.H.)

(#34084) gonger válasza .DLL (#34083) üzenetére


gonger
senior tag

Én is így gondolom, de az egyik eladó egy boltban azt fejtegette, hogy nem feltétlen kell külső tápos usb hub, mert van olyan otg kábel, amin van tápcsatlakozó és ha közben rádugom a tab töltőjét, akkor az ad tápot a külső USB-s vinyónak is (???).persze kipróbálni nem tudtuk.

(#34085) .DLL válasza gonger (#34084) üzenetére


.DLL
veterán

Jaja, olyan Y elágazásos OTG kábel, az is jó, csak kérdés, hogy olyan hüvely van-e rajta, mint a tabod töltőjének a dugója... ezért jobb a külső tápos hub, sőt olyankor a tabot is tudod tölteni a saját adapterével.

(P.H.)

(#34086) CHIPman válasza gonger (#34084) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Y kábelnek hívják, két USB apa és 1 USB anya vége van, az egyik apát kell az OTG-be dugni, a másikat pedig egy normál USB-s töltőfejbe, vagy notebookba, vagy valami hasonlóba. Bár a töltőfej nem tudom mennyire tesz jót neki.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#34087) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

szeretném megkérdezni, hogy melyik márka az amelyik kintről ajánlott vétel? Normális minőség jó akku(hosszú használati idő, és nem megy tönkre 3 hónap alatt), a wifi működjön, ne dobálja el a jelet.
Van most valami jó vétel, vagy ami kintről jön és olcsó az még mindig rossz minőség? :U

(#34088) violentSt válasza gonger (#34084) üzenetére


violentSt
tag

En mar probaltam y kabeles megoldast de sajna nem mukodott, a tab nem vesz fel toltest, a 2,5 es hdd viszont futott kulso tap nelkul
Mas kerdes h majdem egy ora alatt leszivta az akksit kozel nullara

(#34089) RunTimeError


RunTimeError
tag

Megrendeltem a ConCorde tab Speed-et az ED-tól, remélem minél hamarabb megérkezik :C
Elvileg pénteken már megjött a szállítmány, és ma küldik szét a raktárakba :Y

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#34090) Dyde válasza RunTimeError (#34089) üzenetére


Dyde
aktív tag

Majd egy beszámolót tudnál róla írni? :)

(#34091) RunTimeError válasza Dyde (#34090) üzenetére


RunTimeError
tag

Nem vagyok egy nagy cikkíró, de majd megpróbálok valamit összedobni 1-2 nap tesztelés után :K

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#34092) Dyde válasza RunTimeError (#34091) üzenetére


Dyde
aktív tag

:R

(#34093) baratka87


baratka87
tag

Én meg lemaradtam a 70dci-ről, tegnap este még 30ezer volt a médiamarktban, ma már 35.....na mind1, megvárom mi lesz a concorde tab speedről a vélemény.

(#34094) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok,

erről tudtok valamit?

Épp akciós, sógor érdeklődött, de nem találok semmi értelmes infót neten róla.

(#34095) apuc válasza baratka87 (#34093) üzenetére


apuc
őstag

Felvitték?De szemetek, túl jól fogyott...bár 34.900- et is megér.. :) Nekem ez van, abszolút jó.

(#34096) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,

Egy kérdésem lenne, és ebben kérnék tőletek segítséget:
Adott egy feladat, mely szerint egy szerelő kitölt egy word dokumentumot, és ezt alá kell iratnia a háziakkal. Mivel nem tud magával hordani egy nyomtatót, és a kitöltendő adatok előzetesen többnyire nem állnak rendelkezésre, ezért az alábbi módon oldanák meg: adott eszközön kitöltik a dokumentumot, majd az érintőképernyőn az érintett ügyfél aláírja, és azt a dokumentumot elmentik. Később ezt a fájlt kinyomtatják, és szétküldik az aláírt dokumentumokat a megfelelő helyekre.
Az aláírás elvileg megfelel így, azaz nem kell, hogy "eredeti" legyen a nyomtatáson, de mindenképpen alá kell íratni az ügyféllel.

Engem kértek fel, hogy javasoljak hozzá eszközt.
Azt gondolom, hogy egy Tablet erre alkalmasnak kellene, hogy legyen, értem ez alatt. hogy kitöltik a word fájlt (lehet bármilyne más, amihez van free Androidos progi) és azon belül egy ablakban aláírást is el lehetne menteni.
Szerintetek ez így megoldható? Milyen ceruza kellene hozzá, hogy ez működjön?

Mindenképpen valamilyen 9-10 colos gép lenne, kisebbett nem akarnak.

Első körben egy érintőképernyős notebook volt az elképzelés, de azok eléggé drágák, és szerintem meg lehetne oldani ezt egy Tablettel, fele/negyede annyiból is.

Előre is köszönöm ha valaki segíteni tudna!

;) - The Power of the Light Side

(#34097) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Szerintetek megéri cserélni egy Samsung Galaxy Tab P1000-et (16 GB, T-függő, + 16 GB micro SD) egy HP Touchpad 32 GB-ra? A P1000 kezd lassan kevés lenni, májusban lesz helyette majd egy iPad Mini Wifi + 4G a T-től a tervek szerint, viszont addig is/amellé szeretnék egy 4:3-os, IPS kijelzős tabletet. 32 GB belső háttértár nekem bőven elég (most is elférek egy 16 GB-os micro SD-n + Dropbox), a Touchpad hardveresen még mindig elég jó (1 GB RAM, két mag, Adreno 220), valamint eleve tud WebOS / CM 9 vagy 10 dual boot-ot. (A WebOS nekem egyáltalán nem hátrány amúgy - szeretem azt a OS-t, de jó, hogy van teljes értékű CM is, nem vesznek el az Android-on eddig megvett app-jaim sem így.)

Mivel főleg olvasásra (ebook és e-képregény egyaránt) és böngészésre használnám, a 4:3 nekem sokkal jobb, mint a 16:10 vagy 16:9. (Annak idején 2011 első felében kb. a Tab volt megfizethető és értelmes alternatíva az iPad mellett, így a 16:9 ellenére ezt vettem, és a fenti kompromisszummal együtt jól szolgált mostanáig.)

Elvileg nekem kellene ráfizetnem a Tab-omra még 8000 Ft-ot. Az enyém megvannak a tartozékok, doboz, még másfél hónapig garanciális. A Touchpad-hoz csak töltő van, de elvileg karcmentes állapotú.

Köszi előre is. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34098) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Tegnap érdeklődtem itt 7 de komolyabb tablet árrakról amely nagyábpl hozza a nexus szinvolnalt sajnos 40-50 sem tudtok ajánlani.Igy kénytelen vagyok elmenni 70 ezerig.Nem kell a 3G modem de a isp panel és a 1200×800 az legyen a minimum a bluetooth,plusz a 2 év gari és androidból minimum 4.1.2 az elvárásom.Vagy ilyen összegnél már érdemes a Nexuson elgondolkodni?

(#34099) CHIPman válasza qwertly (#34098) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Szerintem akkor már Nexus.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#34100) kisocsi


kisocsi
tag

Sziasztok!

A linken lévő gépről és a boltról tudtok valamit? [link] Nem rossz specifikáció csak a postaköltség sok 1 kicsit(8 159FT).

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.