Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) polar-x


polar-x
tag

Sziasztok!
Azt nem lehet tudni hogy a WayteQ Xtab100dci melyik kínai gépnek felel meg? Melyiket címkézték át a WayteQ-nek? Érkezésről valami hír?

(#35352) Pribi válasza polar-x (#35351) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Egy másik topicban erre a kérdésre az alábbiakat írta Kelzsoca:

"Üdv!

A készülék ezúttal nem a Ramos-tól érkezik, hanem házon belül a WayteQ anyacég (WayteQ Honkong Ltd.) gyárában készül, tehát nem egy szitázott készülékről van szó, valószínűleg ez az árazáson is megjelenik.
Úgy néz ki, hogy a várható ára bruttó 65.000Ft lesz, tehát aki +10k-s különbséget tippelt, annak bejött a számítása.
Érkezésére Május első felében kell számítani, ~3 hét.

Szoftveres téren várhatóan alapból Jelly Bean 4.1.1-el érkezik, de elképzelhető, hogy készül rá Jelly Bean 4.2.2-es szoftver is a jövőben."

Remélem tudtam segíteni. Egyébként én is erre a gépre várok.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#35353) polar-x válasza Pribi (#35352) üzenetére


polar-x
tag

Köszi! :R Hát én is várom már nagyon! A kijelzőre vagyok nagyon kíváncsi elsősorban ,nekem az a legkényesebb kérdés egy tabletben.

(#35354) z0d1AK válasza polar-x (#35353) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Veletech 2013 kiállításon volt lehetőségem nekem, illetve minden kilátogatónak kipróbálni. Első próbára hozza azt, amit egy HD IPS-től várunk. Nem lesz ez rossz szerintem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35355) polar-x válasza z0d1AK (#35354) üzenetére


polar-x
tag

Samu Tab2 10.1 szintet megüti a kijelző?

(#35356) z0d1AK válasza polar-x (#35355) üzenetére


z0d1AK
veterán

Olyan mélységben és annyi ideig nem volt lehetőségem használni a készüléket, hogy ezt megállapítsam, főleg hogy Galaxy Tab 2 10.1 sem ma volt utoljára a kezemben, így egyelőre nem foglalnék állást.
Ha itt lesz az xTAB-100dci, akkor megpróbálok keríteni egy Samsungot is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35357) polar-x válasza z0d1AK (#35356) üzenetére


polar-x
tag

Köszi! :)

(#35358) jani32


jani32
tag

Sziasztok,

Előre bocs, ha a kérdés hülye, de IPS paneles gép még nem volt a kezemben (a szabadban).

Mennyire láthatóak a kínai tabletek és átmatricázott változatai a szabadban (napsütés esetén pl.)
Használhatóak, vagy szenvedés a böngészés/filmnézés?

Egy tesztet olvasva merült fel a kérdés bennem: a teszt szerint a Colorovo Vision (elég olcsó) tablet erősen tükröződik, és a szabadban sötétebb filmrészleteknél a tulaj csak saját magát látta :D

Ez általános jelenség az olcsó IPS-es tabletek között?

(#35359) z0d1AK válasza jani32 (#35358) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez nagyjából az összes fényes kijelzővel rendelkező készüléknél így van. Tabletet meg nem nagyon csinálnak matt borítással (kivéve Win8-ast és üzletit).
Nekem az iPad Mininek is a kijelzője fekete tartalommal látható éppen napsütéssel, de mindenképpen látom magamat is a visszatükröződés miatt. Ha maszatos a kijelző, akkor rosszabb a helyzet.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35360) jani32 válasza z0d1AK (#35359) üzenetére


jani32
tag

Köszönöm, akkor önmagában ez tehát nem kizáró ok egy tablet vásárlásánál...

(#35361) jani32


jani32
tag

Még egy kezdő kérdésem volna ;)

Ha szeretnék beazonosítani egy tabletet, hogy mi a kínai megfelelője, akkor hogyan kezdjem?
(Külső alapján? Belső alapján? Nézegessem a kínai tabokat aztán hátha szerencsém lesz? Melyik oldalon?)

Konkrétan az előző hozzászólásomban linkelt Colorovo City Tab Vision-t szeretném.

(#35362) this is life válasza z0d1AK (#35356) üzenetére


this is life
Ármester

Szia ha debrecenben elsz akkor osszehasonlitas kepp rendelkezesedre tudom bocsajtani a samu p5110 et...

Jani32
Probald kihamozni a buildprop filet a gepbol, ott jo eselyel ra rehet lelni az eredetere,e mellett segithet a hw es kulso is.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35364) polar-x


polar-x
tag

Hali!
Valakinek van tapasztalata erről a tabról? Szerintetek milyen ez?
BluePanther Voyager GT 7" Wifi+3G+GPS

[link]

(#35365) XDModesty


XDModesty
aktív tag

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy a tablet nem tud felcsatlakozni a wifi hálózatra? Eddig minden tökéletesen működött, most meg valami megmagyarázhatatlan dolog miatt nem megy. WPA2PSK titkosítás, jelszót beírom, kiírja h mentve, de ennél tovább nem lép, nem hajlandó kapcsolódni. Router restart tablet restart volt már, nem segít.

(#35366) Gebriel válasza Gebriel (#35343) üzenetére


Gebriel
veterán

:F

(#35367) Armagedown válasza polar-x (#35364) üzenetére


Armagedown
őstag

szerintem hiába a gps és 3g, látszik hol spóroltak, az egymagos processzor az kevés ennyi pénzért

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#35368) albinolynx


albinolynx
őstag

Használtok ablakkezelőt? Ki milyet?
Valami profit szeretnék, lehet fizetős is. JB-t ne kérjen, ICS 4.0.4. van csak.

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#35369) xysdrtz


xysdrtz
tag

Sziasztok!

Mostanában szeretnék vásárolni egy tabletet max. 30.000ft értékben. Mivel nem túlságosan értek hozzájuk szeretném kérdezni, hogy Ti melyiket ajánlanátok mindennapi használatra. Lényeg, hogy Wifi-t tudja azért :DDD

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#35370) this is life válasza xysdrtz (#35369) üzenetére


this is life
Ármester

Wayteq 70dci, vagy prestigio prime duo... es wifi is van bennuk ;]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35371) Ace owner


Ace owner
addikt

45k a plafon. Ennyiért keresek tabot, használtat leginkább ugyanis cserélnék. REfurb N7 8GB-k mikor akarnak felkerülni apróra? :(

Galaxy Fold 4

(#35372) this is life válasza Ace owner (#35371) üzenetére


this is life
Ármester

Hat azokmcsak akkor ha megunjak a tulajaik...samu nem lenne palya neked p31xx..?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35373) xysdrtz válasza this is life (#35370) üzenetére


xysdrtz
tag

navon raptor 7? (most találtam jurónics újságba)

Vagy ilyen semmitmondó nevűt inkább ne?

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#35374) Ace owner válasza this is life (#35372) üzenetére


Ace owner
addikt

Gondolkoztam rajta, lehet hogy folytatok egy reklámhadjáratot, hátha érdekel valakit a telcsim.

@xysdrtz: Akksija jónak tűnik, kár hogy csak annyi a felbontás.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#35375) xysdrtz


xysdrtz
tag

:R

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#35376) this is life válasza xysdrtz (#35373) üzenetére


this is life
Ármester

Mivel en mar megjartam brandelt kinai tabbal ,inkabb messzire kerulom oket es nem is nagyon javaslom,egyedul a fent emlitett 2 darabot, azok ismertek nem tul sok nyug van veluk, akksi ido elmegy kb3-4 ora ... a teljesen nonamek , keves felhasznaloi tapasztalattal a nem javasolt kategoriaba tartoznak... ha csak nem akarsz beta teszter lenni..amiket messzire kerulj overmax,myaudio e kettonek gyik support es szerviz..de lehetne meg sorolni.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35377) wwhy


wwhy
veterán

Vélemény a HP Slate 7-ről? :)

Illetve milyen a Yarvik? Szintén nagyon noname?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#35378) tjb007 válasza wwhy (#35377) üzenetére


tjb007
nagyúr

Gyakorlatilag egy brandelt kínai gép HP logóval és pár extra alkalmazással. Ennyi pénzért nem rossz, inkább ez mint egy ASUS MeMO Pad.

[ Szerkesztve ]

(#35379) Zeki


Zeki
nagyúr

El ne feledjátek, az Aldiban is van tablet, saját márkás. 3év garanciával.

(#35380) HAX


HAX
tag

Sziasztok.

ConCorde tab NOVUM vagy WayteQ xTAB-100dci 3G?

(#35381) albinolynx válasza albinolynx (#35368) üzenetére


albinolynx
őstag

Ezzel menjek máshova, vagy csak senki sem használ ilyet?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#35382) this is life válasza HAX (#35380) üzenetére


this is life
Ármester

A wayteq meg nem kaphato, meg aztan kene varni a felhasznaloi tapasztalatokra,de ha belefer idoben akkor varj inkabb. A ccnovumra mar nem nagyon varhato frissites,hiba javitas a wayteq meg frisskent szamithat hiba javitaskora,frissitesekre...a novum meg mar kifutott darab.. lassan teszteli majd kelzsoca ,es tan zodiak is ranez,ha valami gond lenne a wayteqel gondolom szolnak majd. Ami a wayteq mellett szol meg hogy masszi honi kozossege van.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35383) HAX válasza this is life (#35382) üzenetére


HAX
tag

Köszi.

Akkor ha pozitívak lesznek a visszajelzések a Wayteq lesz. Hónap közepe, vége fele tervezem megvenni szóval belefér. (Ma néztem még Tescoba a Myaudio Series9 908DCC-t 45k-ért nem tűnik rossz vételnek de a TN+film panel elriasztott. :F )

Tegnap óta megváltozott a véleményem, úgy döntöttem, hogy bepróbálok egy 10" körüli tabot. :D

[ Szerkesztve ]

(#35384) nagypasztor válasza tjb007 (#35378) üzenetére


nagypasztor
tag

Vajon mennyire lehet reális a 13 órás feltüntetett üzemidő? Mert ha valós lehet a 10 óra, akkor jobban megéri a hp, mint bármely más hasonló kategóriás, nem?

(#35385) tjb007 válasza nagypasztor (#35384) üzenetére


tjb007
nagyúr

Gyári adatként 5 óra van megadva videólejátszásra,ebből következik, hogy az a 13 óra nem aktív használat mellett értendő (főleg nem egy 3500mAh-s akkuval).

(#35386) this is life válasza HAX (#35383) üzenetére


this is life
Ármester

Ha myaudio akkor csak egy tabletuk volt ami gond mentes, az pedig a 916dcc ami nem mas mint concorde novum iker testvere, de mind ketto tablet mar kifuto szeria... Orulok hogy turelmes vagy,de erdemes annak lenni a tavolkeleti taboknal.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35387) hbala válasza tjb007 (#35378) üzenetére


hbala
aktív tag

A kijelzője IPS? Mert nem írja az oldalon.

(#35388) wwhy válasza hbala (#35387) üzenetére


wwhy
veterán

Nem IPS, hanem HFFS.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#35389) hbala válasza wwhy (#35388) üzenetére


hbala
aktív tag

Az meg milyen? Mármint az IPS-hez képest?

(#35390) wwhy válasza hbala (#35389) üzenetére


wwhy
veterán

A linken le van írva szépen. A lényeg, h a HFFS hasonlít az IPS/S_IPS-hez, tehát kb. ugyanolyan betekintési szögekkel, mint az IPS, de jobb színvisszaadással és fényerővel.

AFFS-applied notebook applications minimize color distortion while maintaining a wider viewing angle for a professional display. Color shift and deviation caused by light leakage is corrected by optimizing the white gamut which also enhances white/gray reproduction. .... Shortly thereafter, Hydis introduced a high-transmittance evolution of the AFFS display, called HFFS (FFS+).

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#35391) Ace owner válasza wwhy (#35390) üzenetére


Ace owner
addikt

Most nézem hogy segítesz az embereknek ebayes vásárlásban. Egy Nexus 7-et megérné ebayról rendelni esetleg? Sajna nincsen ismerős külföldön, úgyhogy magamnak kell intézni az ilyesmit. Volt már olyan aki külföldről rendelt Nexus 7-et?

Galaxy Fold 4

(#35392) wwhy válasza Ace owner (#35391) üzenetére


wwhy
veterán

Ha találsz jó árban, akkor megéri :) De vszleg nem fogsz :( EU-n kívüli rendelés esetében meg számolj az árhoz +27% áfát, mert azt még ki kell csengetni a magyar államnak ...

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#35393) Ace owner válasza wwhy (#35392) üzenetére


Ace owner
addikt

Akkor marad a kivárás. Tudni mikor árazzák le 150 dolcsira? Hátha lenyomja az itteni árakat.

Galaxy Fold 4

(#35394) wwhy válasza Ace owner (#35393) üzenetére


wwhy
veterán

szerintem mind1, h mennyire árazzák le, újonnan nem fog az itthoni 35e-s tabletek alá kerülni, de még a közelébe sem, mert akkor ki venne Wayteqet és Concorde-ot? ... Az eddigi példák is ezt mutatják: pl. Samu Galaxy7Plus hiába lett olcsóbb, külföldön, itt meg hipp-hopp eltűnt a kínálatból...

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#35395) Ace owner válasza wwhy (#35394) üzenetére


Ace owner
addikt

Én használt 45k-nak bőven örülnék. Ritkán felkerül 1-1 de hamar elviszik.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#35396) wwhy válasza Ace owner (#35395) üzenetére


wwhy
veterán

Bakker, csapj hozzá 5e-t, és vedd meg kvázi újonnan az Edigitalban ... :U

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#35397) Ace owner válasza wwhy (#35396) üzenetére


Ace owner
addikt

Az a gáz hogy csak cserélni tudnék. Na mindegy nem offolok tovább.
Majd ha nyerek tippmixen, N10 is meglesz! vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#35398) z0d1AK válasza wwhy (#35396) üzenetére


z0d1AK
veterán

No igen, itt már komoly problémák vannak, mikor felsőkategóriás tabletet akar valaki venni és 5 ezer forintért inkább rendelne egyet külföldről, mint hogy venne egyet itthon. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35399) hbala válasza wwhy (#35390) üzenetére


hbala
aktív tag

Köszönöm!

(#35400) Zeki válasza z0d1AK (#35398) üzenetére


Zeki
nagyúr

OTT A PONT!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.