Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) Crytek válasza h-yle (#17500) üzenetére


Crytek
veterán

Halott pixelt screen tesztel sötét háttérnél láthatsz már ha van!

Töltés alatt nyomkodd a gépet és nézd meg minden úgy reagál -e amikre kattingatsz.
+ Ha lehúzod a töltőről nézd meg továbbra is jelzi-e hogy töltődik az aksi.

Next PC Upgrade: 2022

(#17502) Rockerman


Rockerman
csendes tag

Sziasztok,

Nekem ma érkezett meg a Window/Yuandao N101 32GB. :)) Az anyag használat kiváló! (sokkal roszabbra számítottam) Első nyomkodásra minden működik.

Igyekszem a héten egy tesztet összedobni.

Ha valaki szemezik a készülékkel, kérdezzen bátran!

Üdv: Rockerman

(#17503) h-yle válasza Crytek (#17501) üzenetére


h-yle
addikt

Ha hazaérek meglesem, Húgom ilyenekre nem hajlandó. ;)

Rockerman: Annak milyen a hangja?

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#17504) SGalaxYS


SGalaxYS
csendes tag

Sziasztok.
Tablet vásárlás előtt állok.
Egy olcsóbb kategóriás tabletet szeretnék vásárolni 40-50e ft alatti árkategóriában.
Tudnátok valamilyen típust ajánlani, mert teljesen tapasztalatlan vagyok tablet ügyben?
Túl sokat nem várok el tőle...lehessen rajta filmet nézni, egy két alap játék elfuthatna rajta, legyen benne 3G és jó lenne ha legalabb 8"os lenne(esetleg ha lehet vele telefonálni az sem probléma):)
Elég sokat találtam neten, de nem tudom melyiket lenne érdemesebb megvenni ezértis kérem a segítségeteket.
Előre is köszönöm!

(#17505) sirály69 válasza Rockerman (#17502) üzenetére


sirály69
őstag

Nagyon hasonló a Cube U30 gt-hez... Vagy nem jól látom?

Szerver Hosting Debrecenben

(#17506) h-yle válasza SGalaxYS (#17504) üzenetére


h-yle
addikt

Minek akarsz te tablettal telefonálni?

sirály69: Jól látod, majdnem tök ugyan az a 2 csak a Window 32GB, sztereó és (talán) fémházas. Ezen kívül nem tudok róla sokat, ezek még az első darabok.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#17507) SGalaxYS válasza h-yle (#17506) üzenetére


SGalaxYS
csendes tag

Nem feltétlen kell bele telefon funkció...de ha van az sem probléma. A lényeg h ne csak wifi legyen rajta...

(#17508) tjb007 válasza SGalaxYS (#17507) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 8 col és a beépített 3G páros együtt ennyiért (40-50e forint) nem fog menni, szóval vagy megtoldod ezt a keretet vagy lejjebb adsz az elvárásaidból.

"Egy ilyen gépet megéri megvenni?"

Erről az oldalról biztosan nem, na meg beépíttet 3G sincs ebben.

[ Szerkesztve ]

(#17509) SGalaxYS válasza SGalaxYS (#17507) üzenetére


SGalaxYS
csendes tag

http://xdigital.hu/home/detail/12-android-tablet-pc/flypage%7Cask/775-8q-8gb-a10-1ghz-cortex-a8-android-403-wifiout-3g-kapacitiv-md-802-tablet-pc.html?sef=hcfp

Egy ilyen gépet megéri megvenni?

(#17510) SGalaxYS válasza tjb007 (#17508) üzenetére


SGalaxYS
csendes tag

És USBn csatlakoztatni hozzá mobilinternetet? Az megoldható?

(#17511) Rockerman válasza h-yle (#17503) üzenetére


Rockerman
csendes tag

Szia,

Én az előre hozott hangszórók miatt választottam ezt. A hangja szerintem meglepően jó. Nincs dobozhang. Kellemes hangzás. Kicsit sok a magas. Hangerő teljesen elegendő.
Valódi sztereó. Tesztelve!

sirály69: Igen nagyon hasonlít rá hardveresen.

Flash működik a gyári böngézőben. Play van és egyenlőre minden fel is települt amit akartam.

Üdv.

(#17512) tjb007 válasza SGalaxYS (#17510) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, az megoldható.

(#17513) SGalaxYS válasza tjb007 (#17512) üzenetére


SGalaxYS
csendes tag

És tudsz vmilyet ajánlani ahol megoldott??

(#17514) Firka30


Firka30
tag

hdman,kelzsoca kösz a segítséget,működik már a masina :D

Esetleg valami egyszerű magyarosítás nincs véletlen androidra?

Ezt a morelocal2-t kipróbáltam,de kb.semmi nem lett magyar.

(#17515) h-yle válasza Rockerman (#17511) üzenetére


h-yle
addikt

Neked vannak gameloft appok, meg mondjuk instagram?

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#17516) tjb007 válasza SGalaxYS (#17513) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-80 és MyAudio Series 8 DC, itthon ezek azok amik 8 colosak és beleférnek a 40-50e forintos sávba.

(#17517) szilchi


szilchi
őstag

Ma megjött a tablet tok,amit rendeltem.De kicsi a tabletem hozzá.Úgy tűnik,az enyém a kompakt 7"-os tabletek közé tartozik.Mert ahogy néztem,a legtöbb 7-es tok ekkora mint amit rendeltem.Ha azt akarom,hogy rendesen benne legyen a sarkában,akkor csak az egyik sarokkal tudom lefogatni.Ha kettő tartja,akkor már éppen hogy csak tartja.A négy fül meg sehogy sem megy.Akkor kiesik belőle.Lehet ezzel valamit kezdeni?

tjb007:Ha jól emlékszem,annó neked volt hasonló gondod a Wayteq Xpad70-es tablettel.Vagy legalábbis valakinek volt abban a topikban :)

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#17518) malwy válasza Adamis (#17483) üzenetére


malwy
senior tag

Nekem wpa-s hálózatomra gyorsabban ráment, mint a ZTE Skatem, egyedi dolog lesz.
Ez még a pandától kapott firmmel volt, így nem mondhatnám, hogy pl. frissítés megoldja.

(#17519) ityam


ityam
senior tag

Azon filózok hogy lecserélem a tabletem egy olyanra amibe lehet rakni sim kártyát.
Kérdéseim:
-Milyen mali 400 as VGAs tabletet tudtok ami olcsó?
-Milyet tudtok ami már legalább kétmagos proci van benne 1GB rammal?

Igazából a jelenlegi tabletem sebességre kiszolgál ami egy Allwinner A13 1 magos procis 1.2GHz es tablet 512MB rammal, mali 400 al. Jelenleg játékra és filmezésre használom. Mindkettőhöz elég. Viszont netezni kicsit lassan lehet(wifin). Kicsit lassú a böngésző, bár lehet hogy egy normális böngészővel már felgyorsulna. Eddig nem izgatott mondjuk.

Előfizetéses netet nem akarnék rá, viszont van egy DJuicés feltöltőkártyás mobilnetem. Ezt tudná kezelni az a tablet amibe lehet sim kártyát rakni?
Esetleg érdemes lehet csak egy olyan USBs modemet venni amit felismer a jelenlegi tabletem?(jelenlegim sajnos nem ismeri fel. teljesen kiakad tőle a tablet)

Esetleg lehetséges valami driverféleség hogy felismerje a Android 4.0.3 az én ZTE MF110 stickem?

Köszi a segítséget.
Üdv Ityam

[ Szerkesztve ]

(#17520) hdman válasza Firka30 (#17514) üzenetére


hdman
őstag

Szivesen, de kelzsocáé az érdem.

Sopron city :)

(#17521) tjb007 válasza szilchi (#17517) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nekem csak annyi problémám volt, hogy a 4:3 -as képarány miatt nehezen találtam direkt az ilyen méretű tabletekhez készült tokot de méret alapján vadásztam egyet (amit amúgy nem igen használok).

(#17519) ityam

Amit itthon is meg lehet vásárolni, Mali-400 van benne és léteznek 3G -s változatban is azok a Samsung tabletek. Ezek közül most a legolcsóbb a Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus de ebben nincs beépített 3G modem és nem is csatlakoztatható semmilyen módon sem hozz.

Szintén Mali-400 -as a hamarosan megjelenő ConCorde tab 9.7 IPS Plus, ebben szintén nincs beépített 3G modem viszont van lehetőség USB stick csatlakoztatására.

"Ezt tudná kezelni az a tablet amibe lehet sim kártyát rakni?"

Ezek a tabletek ha csak nem valamelyik szolgáltatónál vásárolod kártyafüggetlenek, tehát bármelyik szolgáltató SIM kártyáját belerakhatod.

"Esetleg érdemes lehet csak egy olyan USBs modemet venni amit felismer a jelenlegi tabletem?"

Ha szükséged van rá akkor érdemes de ehhez nem ártana tudni, hogy mely modemeket kezeli a készüléked.
Mi ennek a tabletnek a pontos típusa ?

"Esetleg lehetséges valami driverféleség hogy felismerje a Android 4.0.3 az én ZTE MF110 stickem?"

Megoldható de ez nem Windows, nem két kattintásból áll. Kell hozzá az adott modem drivere, ezt bele kell forgatni a kernelbe etc. etc., szóval elviekben lehetséges a gyakorlatban viszont -ha csak nem vagy ROM főző- nem.

(#17522) ityam válasza tjb007 (#17521) üzenetére


ityam
senior tag

Ilyen az én tabletem: [link]
Itt a PH apróján vettem.
Nem mondtam, hogy fontos nekem, hogy csak 7 colos legyen, hogy elférjen zakózsebben, farmer farzsebben(jelenlegim elfér).
Nem szeretnék igazából sokat rákölteni, mert nem érzem annyira szükségét a netnek, de néha csak jó lenne.
Szal lehet hogy a stickemet kéne valahogy ráerőltetni mert amiket a szolgáltatóknál látok tabletek azok méregdrágák. 20Kért vettem a mostani tabletem. Ha jóval erősebbet kapnék amibe bele lehet építeni sim kártyát akkor is max 2X ennyit adnék érte.

[ Szerkesztve ]

(#17523) szilchi válasza tjb007 (#17521) üzenetére


szilchi
őstag

Aham,akkor nem egészen az volt,mint nekem van...mondjuk nekem is ez a gond,hogy olyan méretű tokot nem találtam,ami pontosan jó lenne a gépemhez.Valahogy meg kellene próbálnom átszabni a gumipántok helyét,hogy elérje a tab sarkait.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#17524) Shoo válasza ityam (#17522) üzenetére


Shoo
senior tag

A CC gépek kezelik az mf110-es modemet...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17525) ityam válasza Shoo (#17524) üzenetére


ityam
senior tag

ööö. Mit jelent hogy a CC gépek? nekem olyan van? Gyakorlatban nem megy valamiért. Amint rádugom elkezd villogni a kép majd teljesen lefagy :(

(#17526) tjb007 válasza ityam (#17522) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez annyira noname, hogy még kinyomozni sem lehet azt, hogy mely modemekkel kompatibilis.
2x ennyiért használtan kapsz 3G -s tabletet de az nem, hogy jobb lenne hanem rosszabb (legalábbis hardverben).

(#17524) Shoo

Az összes WayteQ tab is elboldogul vele.

(#17527) Shoo válasza ityam (#17525) üzenetére


Shoo
senior tag

A ConCorde-ot rövidítjük CC-nek.

tjb:
Azért írtam a CC-t, mert azt ajánlottad és meg akartam erősíteni, hogy jók...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17528) Máté94


Máté94
addikt

Hú, de nem lesz egyszerű, amit kérek:

Létezik e 5"-os vagy, GPS-es, WIFI-s, 3G-s, telefonos valamilyen tablet vagy még éppen telefonnak nevezhető kínai csoda? Igazából egy HTC X7500-at kellene kiváltania, ami épp GPS üzemmódban van, és a végét járja. :DDD

(#17529) z0d1AK válasza Máté94 (#17528) üzenetére


z0d1AK
veterán

Keress egy Dell Streaket, jobb, mint a kinaiak. Nalam is van eppen egy ilyen, bar ezt bar viszi mas, ha minden jol megy. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17530) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Az Ice Cream Sandwich alapú kínai tabok nagyon hamar kijöttek. Szerintetek idén még látunk Jelly Bean tabokat? Várnék 3-4 hónapot egy 4.1-re belőtt 10"-os, HDMI-s cuccra.

(#17531) Máté94 válasza z0d1AK (#17529) üzenetére


Máté94
addikt

K-Kicsit drágállom. :DDD

(#17532) tjb007 válasza Máté94 (#17528) üzenetére


tjb007
nagyúr

Elég sok olyan kínai telefon létezik ami a kritériumoknak megfelel.
Itt van például egy kétmagos 197 dollártért és egy egymagos 165 dollárért, ennél olcsóbban nem kapsz olyat ami az elvárásaidnak megfelel.

(#17530) Bone123

Biztosan lehet rá számítani.

(#17533) Máté94 válasza tjb007 (#17532) üzenetére


Máté94
addikt

Köszönöm szépen a segítséget! Már csak azt kell felfognom, hogy képesek kihagyni a "magyar" nyelvet, ugyanis nem én használnám. Édesapám kamionozik, és GPS-ként üzemelne. Már ha bírj a strapát. :)

Mégegyszer köszönöm! :R

(#17534) Loituma69 válasza h-yle (#17500) üzenetére


Loituma69
őstag

Szia honnét rendelted és pontosan mennyibe fájt!?

(#17535) f4lcon válasza Rockerman (#17502) üzenetére


f4lcon
őstag

engem érdekel, főleg az eddig itt olvasott U30GT-s tapasztalatok után.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#17536) Crytek


Crytek
veterán

Arra van valami esély hogy Magyarországon lehet kapni olyan aksit ,mint ami az U30 gtben van?

Mert most néztem csak hogy töltésnél a mv nem emeledik pedig ugye kéne mert kapja a kraftot.

Next PC Upgrade: 2022

(#17537) Shoo válasza Crytek (#17536) üzenetére


Shoo
senior tag

nem sok esély van...ezek az akkuk nagyon ritkák és baromi drágák, szerintem lenne vagy 20ezer ez a kis csomag...én már kerestem ilyeneket más célra és még külföldről se olyan egyszerű 1-1 darabot beszerezni...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17538) Crytek válasza Shoo (#17537) üzenetére


Crytek
veterán

Akkor csak aksi csere kell bele nem is kell a gépet kicserélniük.

Next PC Upgrade: 2022

(#17539) ZsZso válasza Loituma69 (#17534) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

PandaWillről rendelte, HongKong posttal

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#17540) ZsZso válasza Rockerman (#17511) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Meg szabad kérdezni, hogy honnan rendelted, illetve cakli-pakli mennyibe fájt?

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#17541) h-yle


h-yle
addikt

Megnyomkodtam én is az U30GT-t.

Első benyomás, hogy jól össze van rakva, néha nagyon nyúzom nyikorog, de nem kell nagyon nyúzni. A cucc nehéz, kb. mint egy iPad2-3.

A képernyő rendben, van egy halott pixel, de túlélem. :) Bevilágítás szintén ok. a széleken éjjel látni fekete háttéren egy kicsit, de ez is csak a szar összeszerelésnek köszönhető, tehát lehet orvosolni. A Touch rendben eddig mindent érzékelt, még töltés közben is.

WiFi rendben, BT rendben. Google Play még kicsit foghíjas, de azt majd orvosolom.

Ami nagyon tetszik, hogy gyors. Nem különösebben érdekelnek a 3D játékok (tableten), de maga a rendszer nagyon fürge, böngészni appokat használni egy élmény. HDMI kábelt még nem próbáltam (nincs) OTG 3G nem érdekel (ott a telefon).

Mivel tegnap éjfélkor értem haza ma fogom érdemben tanulmányozni, de eddig én meg vagyok elégedve. :))

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#17542) ZsZso válasza h-yle (#17541) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Azért elég elkeserítő, hogy szinte mindenkinek jut egy-két pixelhiba... lehet mégsem vártak a Class-A képernyőkre a Cube -nál?! :U

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#17543) h-yle válasza ZsZso (#17542) üzenetére


h-yle
addikt

A kínai kereskedő ha megkérdezed tőle lepippant-e a tablet arra is igent mond. Lehet nem azért mert hazudni akar, csak nem érti a kérdést :D

Szóval én nem vagyok ilyeneken meglepődve, de 1280x800-nál tényleg csak közelről (20 centi kb.) vehető észre a hiba, és akkor sem feltűnö, mert nem fekete képernyőt bámulok folyamatosan ezért nekem elfér.

A hang jobban zavar mert nagyon halk, de egy két hét és úgyis szétszedem, megfordítom a hangszórót, vagy ha találok hasonlót akkor le is cserélem.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#17544) tjb007


tjb007
nagyúr

(#17545) h-yle válasza tjb007 (#17544) üzenetére


h-yle
addikt

Ideje volt. :K

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#17546) z0d1AK válasza tjb007 (#17544) üzenetére


z0d1AK
veterán

Még az USB 3.0 is csal valamikor az év végén, jövő év elején jelenhet meg először tableteken, 100 wattot leadó USB meg pl egy ARM-es tabletre nem is fog kerülni, mert nem lesz miből akkora teljesítményt leadni. Ez inkább PC-n, notebookon lesz érdekesebb, illetve tévéken, médialejátszókon szerintem. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17547) tjb007 válasza z0d1AK (#17546) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért remélem, hogy a mobil eszközök felé is csordogálni fog valami ebből.

(#17548) z0d1AK válasza tjb007 (#17547) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mindenképpen jó lenne, de hát szerintem nagyon sokára lesz még ebből valami sajnos. :((

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17549) Crytek


Crytek
veterán

Nos ismét cseteltem pandával. A csaj azt mondta ,hogy hamarosan jön egy frissítés a Cube U30GT-hez azt még várjam meg.
Kérdeztem mikor ,de nem tudta megmondani. Rákérdeztem hogy ha az sem segít mi a teendő.Adott egy mail cimet hogy oda írjak.
Most elküldtem oda is a bánatomat.

Remélem azért 2013-közepe felé sikerül elintéznem a cserét vagy a javítást :C Addig használom a gépet így arzheimer módban. (kikapcsolás után az aksi szivárogtat és elfelejti hogy felvolt töltve)
De tuti ezen a firmware nem fog segíteni mivel az aksiról nincs hőfokinfo se mV info az állandóan ugyanazt mutatja. Ha felment a töltöttség 99%-ig onnantól nem látom hogy most mennyire merül vagy mivan vele mert 99%-ot jelez még 5 óra nyúzás után is.

Szóval fullosan halott az aksija vagy nem tudom.

Next PC Upgrade: 2022

(#17550) ZsZso válasza Crytek (#17549) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Szopópályára álltál :)

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.