Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) vamzi válasza gps76 (#18549) üzenetére


vamzi
őstag

A Ten3 konkrétan előrelépés lenne neked.

(#18552) gps76 válasza vamzi (#18551) üzenetére


gps76
őstag

Mármint teljesítményben? A smartban kétmagos qualcomm van adreno 220-al.Ennél jobb?

(#18553) tjb007 válasza vamzi (#18551) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem feltétlen.
A Ten3 -ban se 3G, se GPS nincs és a SoC is erősebb "valamivel", a kijelzőpanel viszont biztosan jobb (a felbontást leszámítva).

[ Szerkesztve ]

(#18554) vamzi válasza tjb007 (#18553) üzenetére


vamzi
őstag

(#18552) gps76 is

Jajj, nem a smart tab 7-ben gondolkodtam, hanem a tacskós myaudióban, mea culpa. Így viszont nem biztos, hogy megéri lecserélni. A 3G mindenképpen előny, mert a Ten3 jelenleg nem kezel 3G dongle-t. A GPS-t meg neked kell eldönteni, hogy kell-e vagy sem.

(#18555) gps76 válasza vamzi (#18554) üzenetére


gps76
őstag

Igy mar tisztabb a kep.
Az ics romban a kamera,meg a bt ugy se mukodik,gpst nem hasznalok.
Csak netre kell,ez alapjan szerintetek a ten3 hozza a smart tab szintjet?.Mivel kisebb a felbontasa elvileg kevesebb keppontot kell szamolnia,furgebbnek kellene lennie,de a 4330 procirol nem sokat lehet olvasni,a support viszont eddig jonak tunik.

Lehet erdemes lenne megvarni az rk3066-ot,az tenyleg utosebb...

[ Szerkesztve ]

(#18556) kezdő


kezdő
senior tag

Hi!

Tegnap óta egy Asus TF300T-t nyomkodok.
Elég jó a masina, de azért az álleejtès elmaradt.
Remélem hamar jön rá a JB és tényleg "szmússzá" teszi a droidot, mert ez már a vicc kategória, hogy egy ilyen vassal is meg tud akadni néha a felület. (Főleg úgy, hogy most WP7es telot használók)

Amugy melyik billentyuzetet érdemes ilyen 10es tabokra felrakni? (Dokkolot egyelőre nem vettem)
Ezenkívül van valami olyan app amit kifejezetten erdemes felrakni tabletekre?

(#18557) William84 válasza kezdő (#18556) üzenetére


William84
csendes tag

Hali, minden Tescoban kapható ez a myaudio tablet? Pesten vett már valaki és ha igen akkor hol? Köszi.

(#18558) qpakcovboy válasza William84 (#18557) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Fogarasi útiban még van, mert délelőtt voltam tokot nézni.

(#18559) William84 válasza qpakcovboy (#18558) üzenetére


William84
csendes tag

Köszi arénába akartam menni de akkor lehet nem oda megyünk. És van is kirakva olyan amit meg lehet nyomkodni?

Még valami Bluetooth csatlakoztatható hozzá valahogy, külsőleg?

[ Szerkesztve ]

(#18560) kezdő válasza William84 (#18557) üzenetére


kezdő
senior tag

Én vidéki vagyok, itt egy db Tesco van, mikor legutóbb néztem még volt nekik.

(#18561) derrik


derrik
őstag

Én myAudio hoz kiegyeznék egy ilyen tokkal......
http://m.ebay.com/Pages/ViewItem.aspx?aid=370637928064&emvAD=820x539&sv=ipad1%20case&emvcc=0
Meg néztem a fizikai paramétereit.... Csak a vastagság myAudio 9,7 mm ipad1: 13mm

[ Szerkesztve ]

(#18562) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Mivel a Concorde oldalán nem válaszolnak már több napja itt kérnék segítséget:
7015 probléma, MXPlayerrel csinálja, hogy egy 1,5 óra után el kezd rosszalkodni a kijelző, nem érzékel a nyomás pontoknál vagy el kezd villogni a kijelzés a képernyőn. Ha kikapcsolom és újraindítom, akkor megjavul de megint jelentkezik ez a probléma ilyen felhasználásnál.
Mit tudok tenni, mi lehet, szoftveres gond, hw probléma?
Az MXPlayerre szükség volna, mert normálisan kezeli a felirat időzítést és tudja is tologatni, telefonjaimon normálisan megy.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#18563) gps76 válasza F.B.I. (#18562) üzenetére


gps76
őstag

Szerintem a proci melegedése lehet a ludas,mert ha nem egyből csinálja csak valami ilyen kavarhat be.Az egyik sony telefonnál is ilyen probléma van,ha leterhelve működik,10-15 perc után az érintő megbolondul

(#18564) F.B.I. válasza gps76 (#18563) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor megy vissza, mert játékoknál is 1 óra alatt leadja a kulcsot, bár akkor a hátlap is felmelegedik keményen, a gyerek panaszkodott is rá, én azt hittem csak a videókari nem bírja de gondolom, akkor el sem indulna. :(

Iyenkor talán jobb a MyAudio tablet, nem kellene utazni vidékről Pestre.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#18565) fudi2002


fudi2002
veterán

Hi
Tudnátok nékem ajánlani kínai táblagépet?
Elvárásaim:
-9.7 col felbontás mind1
-dual core lehetőleg rockchip 3066
-7000-es aksi minimum
-metbízható és jó support

Találtam i97d,teclast, smartq, cube márkákat. Elsõ kettőnek weboldalát se találtam, cuberól meg vegyes dolgokat olvastam itt. Segítséget és a türelmet előre is köszönöm.

Fudi

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18566) Mankó


Mankó
veterán

Mennyiben lehet más egy nagyobb felbontású 1280*768 8"-os TFT és egy 9.7"-os 1024 x 768 -es IPS kijelző? Fogyasztás (5000 vs. 7200-es aksi megfontolásból is), tükröződés, színek, felhasználás + egyéb általatok említett szempontból?

MyAudio Series 8 816DCC és a ConCorde Tab 9.7 IPS PLUS tabletekre való tekintettel.
Azért mégis csak 30 papírral többe kerül a ConCorde. :U

Persze jöhetnek másfajta érvek, ellenérvek a két tabletre vonatkozóan.

[ Szerkesztve ]

(#18567) koncsik válasza Mankó (#18566) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nálam okosabbak majd írnak hozzá még: betekintési szög, fényerő (IPS javára)
(Vagy kijavítanak...)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#18568) bijesz válasza gps76 (#18549) üzenetére


bijesz
aktív tag

Tesconál van 3 napos csere. Visszaviszed és kicserélik ha nem jó.
Akadozás nálam is volt, nekem segített a factory reset, eddig megy röccenés mentesen.

(#18569) Mankó válasza koncsik (#18567) üzenetére


Mankó
veterán

Köszi a véleményt.
(Ha csak ezek lennének a + 30-at tuti nem érné meg.)

(#18570) derrik


derrik
őstag

Myaudio ips..... Nem szinkronizálja a gyári böngésző könyvjelzőit s a beállítás...... Szinkron.... Ott sem jelenik meg..... Mit lehet tenni....?

(#18571) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Kéne valami kütyü netezni meg flashet nézegetni(néha játszani), max 3 hetem van, hogy ideérjen, és addigra mindenképp itt kéne lennie. Keret 50k, minimum 7" 1024-es felbontás, Android 4, és nem lenne baj az 1GB RAM, és az átlagnál erősebb WiFi(MyAudio Series 8-asom volt, a lakás másik végében már alig fogott valamit). Ötlet? :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#18572) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, voltam ma a budapesti fogarasi Tescoban és van nekik még a Myaudióbol.
Ha megkéritek az ott ülő hölgyet ki is hoz egyet amit meg is lehet tapogatni, bekapcsolja és mindent ki lehet rajta próbálni!

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18573) tjb007 válasza fudi2002 (#18565) üzenetére


tjb007
nagyúr

Olcsóbban Teclast A10T, drágábban SmartQ Ten3, esetleg még egy 10,1 colos SmartQ T19 (ha bővebb információkra van szükséged a T19 -cel kapcsolatban akkor keresd vamzit, neki ilyenje van).
Mindegyiknél van support, ha van új frissítés akkor azt az oldalukon (Teclast, SmartQ) megtalálod.

(#18566) Mankó

Az IPS -nek nagyobb a betekintési szöge, szín gazdagabb és jobb a kontrasztja is, egyes fajtáinak (IPS+) elég magas a maximálisan elérhető fényereje.
Ha van rá lehetőséged nézz meg egy IPS és egy sima TFT paneles modellt.

(#18571) CHIPman

Itthon hamarosan kapható lesz a MyAudio S8 DC ami feltételeknek megfelel, az ár/érték aránya egész jó csak kár, hogy nincs support (a lassan két hete írt és elolvasott levelemre még annyit sem írtak, hogy bú vagy bá).
Kínából rendelve elég nagy a választék, ár szerint növekvő sorrendben:
Ramos W17Pro, ONDA VI30, ICOO ICOU7, Window N70, SmartQ S7, SmartQ K7
A két SmartQ különösen ajánlott.

(#18574) Shoo válasza fudi2002 (#18565) üzenetére


Shoo
senior tag

az utolsó szempont miatt mindenképp a Concorde 9.7 ips+-t javasolnám, a többiben meg 100%-ig megegyezik, csak nem kínai....

Köszönöm a tok ajánlatokat, ez a trust nagyon is jó! A MyAudiós tokot lehet farigcsálni kéne.... Hát ha találok egy másik tokot, vmi kedvezményes áron eladhatom a bill-es tokot...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#18575) CHIPman válasza tjb007 (#18573) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Igen, én is gondoltam erre, csak myaudioval már sz@ptam egyszer, mivel semminemű gyári fw nem érhető el hozzá, és gyárihibás volt a cucc. Írtam mailt, visszakérdezett a supportos, hogy hol vettem, leírtam, és utána szartak a fejemre. :D Meg nekem gyanús, hogy még pandán sem találom ezt a típust. Az összes többi MyAudio tabletet megtaláltam, sőt még a Navon platinumot is, de ezt nem...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#18576) tjb007 válasza CHIPman (#18575) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pont az ilyenek miatt nem ajánlott a márka pedig elég jó áron adják a termékeiket.
Az meg, hogy nem találod önmagában még semmit sem jelent, sok olyan (ODM) modell létezik amik csak megrendelésre készülnek és nem kerülnek értékesítésre.

(#18577) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Galaxy P1000-t érdemes még venni mindenesnek, néha napján pár telefon róla?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#18578) ityam


ityam
senior tag

Egy kicsit sikerült összekarcolgatnom a tabletem kijelzőjét. Pontosabban remélem csak a rajta lévő védőfóliát sikerült, de amíg nem veszem le nem tudom biztosan. Szal a lényeg hogy szeretnék rá fóliát venni. Milyet érdemes venni ami legkevésbé tükröződik/nem sötétíti a kijelzőt? Budapesten lehet kapni normális áron ilyesmit vagy ezt is külföldről kell rendelni?

ui: 7 colos tabletre kell a fólia

[ Szerkesztve ]

(#18579) tjb007 válasza F.B.I. (#18577) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha sikerül olcsón hozzájutni akkor érdemes.

(#18580) hevizms válasza tjb007 (#18573) üzenetére


hevizms
addikt

fudi2002-nek:
Nekem Teclast a10T tabletom van,igaz még az előző procis.
Viszont nagyon jól szuperáló kis gép.
Egyetlen egy hibája van csak.
A G sensora 2 tengelyes,ezért vannak olyan játékok(pld Temple run),amik nem játszhatóak vele.
Amúgy stabil,jól összerakott,jól működő gép.
Ha ebben az új procis gépben már jobb G sensor van,akkor én mindenképp merném ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#18581) fudi2002


fudi2002
veterán

Köszönöm.
Weboldalát megtaláltad? Mert én nem. Már a support miatt.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18582) tjb007 válasza fudi2002 (#18581) üzenetére


tjb007
nagyúr

3 órája linkeltem már de akkor most itt van újra: [link]
Ha nem megy a kínai akkor Google Translate a barátod.

[ Szerkesztve ]

(#18583) rocket válasza tjb007 (#18573) üzenetére


rocket
nagyúr

Jol gondolom, hogy a MyAudio S8 DC TN+Film paneles kijelzovel jon?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#18584) Mankó válasza rocket (#18583) üzenetére


Mankó
veterán

Ennek a modelnek a tftjére én is marha kíváncsi vagyok. Ezzel a hardverrel, meg árral tuti befutó lenne, csak kellene egy teszt főleg a kijelzőre és az aksira kihegyezve. Másrészt azt is jó lenne kideríteni, hogy valójában mennyin megy a procija, max 1.5. Ez most 1.2 vagy 1.5 a vgaval együtt?

(#18585) tvamos válasza F.B.I. (#18577) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha jol tudom, van ra GB, (2.3.6,) ami egyenlore meg tamogatott. Megy rajta a Play aruhaz... bongeszo... ilyenek. Ha nem tervezel tul hosszu idore, akkor jo lehet.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#18586) CHIPman válasza tjb007 (#18576) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Egy a bibi, hogy a ram mennyiségéről szó sem esik sehol. Két mag mellett ritkán látni 512MB ramot, de mégiscsak Kína...
A többi kütyüvel meg az a gond, hogy ha megint egy gyárihibást fogok ki, akkor legalább 2 hónap, amíg fordul egyet. Meg kerek három hetem van megvenni, addig onnan ide se érne... Aprón meg jócskán ráhúznak a kínai árakra.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#18587) F.B.I.


F.B.I.
veterán

tjb007, tvamos kösz. :R
Ahogy láttam 40-50K között mözögnak a 3G változatok és már felmegy az ICS is rájuk, ennyit is megérnek?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#18588) nightmare13 válasza Mankó (#18584) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nagyon hasonlít belseje alapján az Ainol gépére, Aurora 2-re, ha minden igaz. Teljesítmény tekintetében megkérdezheted tvamos kollégát, ő Aurora 2-t nyüstöl, hogy mire lehet számítani.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#18589) tvamos válasza F.B.I. (#18587) üzenetére


tvamos
nagyúr

En ugy tudom, nincs gyari ICS a P1000-re. Amikor en probaltam, nem volt stabil fozott ROM se. Ez persze nem azt jelenti, hogy meg mindig nincs. En szeretem a GB-t!

// www.androidauthority.com/galaxy-tab-gt-p1000-android-4-0-4-ics-aokp-rom-97483/

(Egyebkent mar sajnalom, hogy nem vettem meg. De 50-et mar nem adnek erte. Persze van 2 tabom...)

( #18588) nightmare13 válasza Mankó ( #18584) üzenetére
A gyerek hasznalja otthon az Aurora II-t. O szereti. A tobbi tabon csak meset nezett, jatszani mindig elszedte a telefonom. Atrix 4G. Azert most is beprobalkozna, csak rovid a keze...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#18590) fudi2002


fudi2002
veterán

Köszi kevertem, ezt megtaláltam, csak nem tudtam vele mit kezdeni :)
De a fordítóval okés.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18591) laszlohu


laszlohu
addikt

Teclast A10T -vel csak 1 baj van, nincs benne Bluetooth(BT),
így pl. nem lehet külső BT - s GPS vevőt hozzá csatlakoztatni,
mondjuk választék az van.

(#18592) F.B.I. válasza tvamos (#18589) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz nézek egyet, miután javították a CC7015-t. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#18593) fudi2002 válasza laszlohu (#18591) üzenetére


fudi2002
veterán

Ergo marad a Smartq mint olyan? :)
Egy kérdést urak:

PowerVR és a Mali közt gyakorlati kül?
Mali400-am van most(wayteq tab-70) a Mali400 Mp4 mennyivel jobb a gyakorlatban?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18594) tjb007 válasza rocket (#18583) üzenetére


tjb007
nagyúr

Jól gondolod, azzal jön.

(#18584) Mankó

"jó lenne kideríteni, hogy valójában mennyin megy a procija, max 1.5. Ez most 1.2 vagy 1.5 a vgaval együtt?"

Régen, amikor elkezdődött ez a tablet mánia volt a kereskedők szokása, hogy összeadtak mindent és így lett kétmagos,1 GHz -es a WM8650.
Ilyen ma már nincs, senki semmit nem ad hozzá semmihez, az a 1,5GHz tiszta 1,5GHz, ez a processzormagok maximálisan elérhető órajele (a Allwinner A10 marketing 1,5GHZ -étől most vonatkoztassunk el).

(#18586) CHIPman

AZ S8 DC -ban 1GB RAM van, az viszont vicces, hogy a saját oldalukon belül egyik helyen DDR2 van írva a másikon meg DDR3.

(#18587) F.B.I.

Igen, ennyit megér.

(#18593) fudi2002

Kérdés, hogy melyik PowerVR és melyik Mali ? Van belőlük jó pár.

"Mali400 Mp4 mennyivel jobb a gyakorlatban?"

Szabad szemmel gyakorlatilag semmi különbséget nem fogsz látni de azért nem lesz haszontalan az a plusz 3 darab fragment processzor.

(#18595) fudi2002 válasza tjb007 (#18594) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszönöm. Egyre erősödik bennem az érzés, hogy Rockchip 3066+mali400 mp4-et kell keresnem :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18596) tvamos válasza fudi2002 (#18595) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Rockchip 3066 nem is tudnad Mali400 nelkul venni!..
Ez is olyan: Teclast P85
Esetleg probalkozhatsz az elorendelessel, ha nem surkos: PIPO U1
Mutatos ez a 1280 x 800 -as IPS... ha normalis lesz a keszulek...

De ha ennyire a teljesitmeny erdekel, akkor szerintem Tegra 3!

(#18592) F.B.I. válasza tvamos (#18589) üzenetére
Ha meg varsz, esetleg te is gondold meg a PIPO U1-et...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#18597) fudi2002 válasza tvamos (#18596) üzenetére


fudi2002
veterán

9.7-esek játszanak főleg, esetleg 10.1
Amúgy a pipo m1-et leskelődtem már, de hiányos a weboldaluk, fapados, nuku support, nuku update. Olyan mondvacsinált fajta, ez meg nem megnyugtató számomra.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18598) tjb007 válasza tvamos (#18596) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezt a PIPO -t jobb lesz egyelőre elkerülni.

(#18599) tvamos válasza tjb007 (#18598) üzenetére


tvamos
nagyúr

Miert? Ugyan ugy kinai, mint a akarmelyik masik.
Vagy olvastal rola valahol valamit?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#18600) gps76


gps76
őstag

Nalam van az emlegetett Smartq ten3,es olyat csinal hogy ha 10 percet netezek,vagy akarmit csinalok rajta,az erintopanel egyszeri erintesre tobbszor reagal."Hidegen" nem fordul elo,csak bemelegedve.Probaltam masik rommal is,ugyanaz.Van otletetek? Xperia mini telefonnal a vissza "gomb" csinalt ilyet ugyanigy,de ott egy script helyrehozta.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.