Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) jFox válasza tjb007 (#18641) üzenetére


jFox
őstag

Nekem minden kérdésemre korrektül válaszoltak. Mondjuk én ott álltam szemtől szemben.
De gondolom milyen e-mail/telefon áradatot kaphatnak, mivel szinte nulla információ van a neten a termékeikről. Ezt szóvá is tettem. Mondtam, hogy jó lenne valami prominensebb portálnak, netes lapnak adni egy-két tesztpéldányt, mert a jó ár nem minden. Erre mondta a srác, hogy úgy tudja adtak a PH!-nak is tesztpéldányokat.
De ha belegondolsz MyAudio tab-ok csak idén jelentek meg. A webshop-uk sem régi, szóval van még hová fejlődni. De Rómát sem egy nap alatt építették fel...
Én szurkolok nekik, ebben a mai világban nem egyszerű egy új termékportfóliót befuttatni.

bozsozso: persze! Ott van a központ, ez rajta van a honlappon is. :K Én is onnan néztem.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#18652) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali 7 colban mi most a best buy samsung és hol érdemes megvenni? ICS/JB kéne rá.
Esetleg 9 netán 10 colban? :R

(#18653) keccsa


keccsa
aktív tag

Van arról valakinek biztos infója, hogy a CC 9.7ips plus hardverével melyik másik tableté egyezik meg, amelyikre kijön/kijött CM10, mondjuk Troy-tól?

Még ezzel megpróbálkoznék, mielőtt az érintés-érzékelési anomália miatt visszavinném a masinát... :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki magának hülye!

(#18654) laszlohu


laszlohu
addikt

Próbálnak és valszeg sikerül is nekik még vékonyabb
Tableteket gyártani :

Elkezdik belerakni az alábbi Memóriákat (0.8mm vékony)
Kevesebbet is fogyaszt és vékonyabb is.

Samsung

LPDDR2 memóriával

Év végén pedig kijönnek az LPDDR3 - asok.

Mondjuk elég borsos áron : LPDDR2 - es rammal pl. 84000 Ft környékén.

(#18655) bozsozso válasza jFox (#18651) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát nem tudom biztosan én nézek be valamit, de sem a szervíznél sem a szervípontnál nem találom. Mondjuk lényegtelen. :(

(#18656) bigdady


bigdady
nagyúr

samsung 8.9 vagy concorde 9.7 plus uazon áron?

(#18657) Shoo válasza keccsa (#18653) üzenetére


Shoo
senior tag

Elvileg nincs megegyező, mert elvileg az érintőfelület vezérlője más, mint a többié és 1066mHz-s ddr-t használ

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#18658) bigdady


bigdady
nagyúr

1 hónapos speedshopban vett, garis, hibátlan Samsung 8.9 P7310 70 e Ft-ért megéri?
Erre van, lesz ICS? :R

(#18659) csibe1 válasza tjb007 (#18647) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi szépen a választ.akkor meglepetéscsomag lesz. :D
Végülis nem a világvége,angolul nagyjából megértem a dolgokat,majd tanulok hozzá ha kell.
Az ICOO ICOU7-et nézegettem én is,a Window N70 nem sokkal drágább,
és ahogy néztem hardveresen erősebb.
A Smart Q S7 is ennyibe kerül,de ott furcsálltam a 4GB-os tárhelyet.
Az S7 teljesítményben hogyan áll az előző kettőhöz képest(CPU-GPU)?

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#18660) Loituma69 válasza derrik (#18646) üzenetére


Loituma69
őstag

Ezt a tipust használom nagy megelégedeéssel : MyAudio Tablet Series9 908A
Itt regisztráltam a kupont : http://myaudioworld.com/
és van "felhő" 30gb tárhely is!

Szerintem ez tök ugyan az : MyAudio Tablet Series9 908A = ConCorde Tab 9.7 IPS

[ Szerkesztve ]

(#18661) Loituma69 válasza keccsa (#18653) üzenetére


Loituma69
őstag

Hozzászólást nem lehet törölni kár! Megint hibáztam. :W

[ Szerkesztve ]

(#18662) Shoo válasza Loituma69 (#18661) üzenetére


Shoo
senior tag

Elnézelődve EZ nem lesz rossz....csak az a fránya support, jó lenne, ha lenne hozzá, mert akkor ajánlható teljes mértékben....

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#18663) qpakcovboy válasza Shoo (#18632) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Hali.
Myaudio s9-hez vettél ipad hajtogatós tokot? Szeretnek hozzá én is ilyet csak eddig azt gomdoltam az csak ipadra jó. Tudzs hozzá valami linket?

(#18664) laszlohu válasza bigdady (#18658) üzenetére


laszlohu
addikt

Inkább ilyet vegyél,ha Samut akarsz ezen alapból ICS van :

Hátrányok : nincs Gorilla glass rajt, amit linkeltem nincs 3g modem,csak opcionális.
rossz hangszóró(fülhallgatóval jó)
Előnyök : Jó GPS vevő, szép kijelző

[link]

(#18665) z0d1AK válasza laszlohu (#18664) üzenetére


z0d1AK
veterán

Annyira nem rossz azért az a Galaxy Tab 2 7.0 sem, bár a 8.9 a méret miatt lehet jobb akkor, ha otthon is sokat használná. Meglehetősen kényelmes tud lenni ez a 8,9"-os kijelző néha.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#18666) laszlohu válasza z0d1AK (#18665) üzenetére


laszlohu
addikt

Ez igaz, viszont ahogy olvastam, 3.0 -ás Android van a 8.9" -es alatt.

[ Szerkesztve ]

(#18667) Shoo válasza qpakcovboy (#18663) üzenetére


Shoo
senior tag

Szerintem ez az a tok, de nekem 5000 volt a győri e-digitalban. Délután tudok róla képet készíteni, nem teljesen tökéletes, de majdnem az. Ips+-hoz vettem..

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#18668) z0d1AK válasza laszlohu (#18666) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egészen pontosan 3.2, mert hogy a 3.0 nem támogatta volna még a 8.9-et. Egyébként érkezik rá az Ice Cream Sandwich frissítés is, a többi modellre már szépen érkeznek az update-ek. Amúgy Honeycomb külsőre nem sokkal tér el az ICS-től, külsőre közel megegyezik a kettő, néhány funkcióban tud többet az ICS, bár ott is kérdés, hogy kihasználásra kerülnének-e azok.

Egyébként azért is írtam, hogy otthoni használat függvényében, mert a 7" nagyon is jó útközben, viszont ha főleg otthon használná az ember, akkor viszont kevés lehet sok esetben, ott már jobb a 9,7-10", persze ez felhasználónként eltérhet.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#18669) tvamos válasza z0d1AK (#18668) üzenetére


tvamos
nagyúr

En otthon s szerettem a 10-es tabot, akkor inkabb kinyitottam a notebookomat. Tulajdonkeppen a 8"-os is nagy... en nekem a 7"-os tetszik., az a pont jo nekm, minden szempontbol. De persze izlesek, es pofonok... Szerencses az, aki tudja probalgatni oket.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#18670) Mankó válasza bigdady (#18656) üzenetére


Mankó
veterán

Nálam volt egy ilyen Samsung 8.9-es tablet május környékén, s hát engem nem nagyon győzött meg. Nincsenek szabványos csatlakozói, se hdmi, se usb, szinte semmi. Usb is csak a samsung fordító csatlakozóján. Ez persze töltésre sem jó, másrészt elég körülményes rá bármit felpakolni. Azért hozták, hogy tegyem fel rá a Mama Mia-t. Hát mondanom se kell, hogy amíg a Samsung driverét nem teszed fel, addig szóba se áll veled. Utána is csak a kezelő szoftveren belül tudtam felmásolni rá a kért anyagot, amit persze nem oda tesz ahova te akarod, hanem ahová ő akarja. Szóval kezdő szintű felhasználóknak nem ajánlott, ha másolgatni is akarnak rá.

Akkor el is ment a kedvem a tabletektől. Gondoltam, hogy ha 100 fölött adnak ilyet, akkor milyenek lehetnek a gyengébb modellek.
Szerintem jobban jársz a Concore-dal, bár ez utóbbi még nem volt a kezemben, csak youtube-on láttam tesztet róla.

(#18671) Mankó válasza tvamos (#18669) üzenetére


Mankó
veterán

Én is hasonlóan vagyok vele, a 7-es kicsinek tűnik, a 10-es meg már nagy. Meg kell várni a 8-as MyAudio DCC-t, s nézni egy tesztet róla, hogy milyen is lesz ez a nagy felbontású tft panel benne. Ha nem győz meg, még mindig megvehetem a Concorde 9.7 IPS+-át.

(#18672) tjb007 válasza bigdady (#18658) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha együtt tudsz élni a korlátaival (pl. szabvány csatlakozók hiánya) akkor igen, ICS pedig érkezni fog rá.

(#18659) csibe1

SmartQ S7 ≤ ICOO ICOU7 < Window N70

(#18673) jFox válasza bozsozso (#18655) üzenetére


jFox
őstag

A Kapcsolat-nál próbáltad?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#18674) bigdady


bigdady
nagyúr

kösz mindenkinek

(#18675) delbarta


delbarta
senior tag

Szerintetek mennyire jó mostanság egy P5110-es samsung galaxy tab2 10.1-es? Ami tetszik benne (a 2 év gyári garin kívül) az előlapi sztereó hangszórók, a microsd bővíthetőség, a hatalmas xda-s support. Mennyire jól pörgeti a gépet a 2magos 1 ghz-es proci és powervr gpu? Tudja hozni felhasználói élményben és a játékok, appok futtatásában egy SGS2 telefon szintjét? Megér most 77ezret?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#18676) bozsozso válasza jFox (#18673) üzenetére


bozsozso
őstag

MySupport-nál néztem külön kapcsolatot nem is találok :(

Ok már megvan.

[ Szerkesztve ]

(#18677) laszlohu válasza Mankó (#18670) üzenetére


laszlohu
addikt

Mivel a Samukban ált. van Bluetooth(BT), ezért szerintem BT - n keresztül is lehet rá másolni.

[ Szerkesztve ]

(#18678) tjb007 válasza delbarta (#18675) üzenetére


tjb007
nagyúr

77e forintot megér (főleg, hogy 100e forint körül van az ára újonnan) még ha nincs is hardveresen olyan szinten mint egy SGS2.

[ Szerkesztve ]

(#18679) laszlohu válasza tjb007 (#18678) üzenetére


laszlohu
addikt

Semmi

[ Szerkesztve ]

(#18680) delbarta válasza tjb007 (#18678) üzenetére


delbarta
senior tag

Azt mondod, nem hozza az a szintet, mint az sgs2? Annál gyengébbet nem nagyon akarok venni. (A 77 az nettó, most ennyiért megkapnám, de nem ez az elsődleges szempontom)
Van valakinek ilyen gépe? A saját topikja teljesen kihalt. Ennyire érdektelen gép lenne? Vagy mindenki megelégedéssel használja és nem írogat. :)

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#18681) tjb007 válasza delbarta (#18680) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az SGS2 -ben (is) levő Exynos 4210 erősebb mint a P5110 -ben is levő OMAP4430 de ha csak nem 24/7 szintetikus teszteket fogsz futtatni akkor nem nagyon fogod észrevenni a különbséget.

(#18682) Mankó válasza laszlohu (#18677) üzenetére


Mankó
veterán

Ott a pont, de nem kezdő szintű informatikai tudással rendelkező userek számára. Esetemben pl. nincs BT adapterem, csak a telefonon. Filmet, zenét másolgatni pedig csak egyszerűbb lenne USB-n keresztül másolgatni. Ez még a kezdő felhasználók számára sem nehéz.

(#18683) gps76 válasza tjb007 (#18681) üzenetére


gps76
őstag

Ezt en is alatamasztom,mert ami nalam volt Smartq ten3-ban is ez a hardver van,csak 9.7-es.Osszehasonlitva a Smart Tab Qualcomm 8260-assal talan picit lassabb,meg igy is hogy ez 1280-allal kuzd. Nekem ugy tunt a Qualcomm procis gephez kepest ugyanolyan felbontas mellett,erzetre 80-90%-at tudja a 4330.

(#18684) laszlohu válasza tjb007 (#18681) üzenetére


laszlohu
addikt

A vicc az, hogy mind2 - chip - ben hasonló proci van :
dual core
2 db Cortex A9.

(#18685) tyavika


tyavika
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, vettem egy P5110 Tab 2-t, és hozzá 32Gb sd kártyát,
létezik, hogy a Tab csak Fat32-re formázott kártyát ismert fel, NTFS-t nem?
Mert Fat 32-be ugye nem tudok rámásolni 6-7 Gb-os mkv filokat.
Van erre ötletetek, hogy lehetne megoldani, hogy rárakjak nagy filokat is?

És még tudnátok ajánlani vmi jófajta lejátszó programot, ami feliratot is kezel.

Előre is köszi P.

(#18686) laszlohu válasza tyavika (#18685) üzenetére


laszlohu
addikt

Ad1 - Gyári Firmware frissítés, ha van újabb a jelenleginél, hátha,
Ad2 - olyan, nem gyári firmware, ami alapból támogatja az NTFS - t,
általában root-olt készülékkel
Ad3 - Exfat fájlrendszerre formázni a pen-drive-ot(ezt nem teszteltem),
ui. azt jobban szokta szeretni az Android ( maximum 32 GB )

[ Szerkesztve ]

(#18687) delbarta válasza tyavika (#18685) üzenetére


delbarta
senior tag

Szia. Pont ezzel a tabbal szemezek én is. Leírnád a tapasztalataid pár nap múlva. Érdekelne az akku üzemidő (pl. egy normál xvid lejátszás teljesen feltöltött tab esetén 100% fényerőn, kikapcsolt wifivel teljes lemerülésig mennyi ideig bírja), erősebb játékok elindulnak-e, hogyan futnak, böngészés mennyire folyamatos, nincsenek-e akadások. És ezeken kívül bármi amit fontosnak tartasz. Akár ide, akár a saját topikjába írnád, megköszönném.

És hogy válaszoljak is: videó lejátszó: MX Player ;)

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#18688) Loituma69


Loituma69
őstag

Kis video Myaudio Tablet Series9 908A benchmark vs Xperia arc Wayteq xTAB 50
[link]

(#18689) Alliterato


Alliterato
csendes tag

Üdv,

Van valami érdemi különbség a MyAudio Series 9 916A tablet 16GB és a ConCorde Tab 9.7 IPS PLUS tablet között? Mert árban csak ott van az a 15 ezer.
Melyikre érdemesebb beruházni?

(#18690) Markgx10


Markgx10
őstag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Vásároltam itt a hardveraprón egy új ICOO ICOU7 táblagépet. Gyönyörű IPS kijelző, nagyon erős kétmagos processzor 1GB/16GB stb stb, minden nagyon szép lenne, de nem megy rajta a Google Play (meg a Gmail stb), ahogy a neten nézegettem ez nem csak nekem gond.

Nem tud rá valaki olyan stabil rendszert, amiben működik a Market, mert így végtelenül körülményes a programok letöltése.

Vagy nincs valami olyan, mint a Market (Google Play)? Vagy bármilyen infó a témában? :D

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki válaszol :R

(#18691) vamzi válasza Alliterato (#18689) üzenetére


vamzi
őstag

Csavarra megegyezik, csak a support sokkal biztosabb a Concorde termékeire. Döntsd el te, hogy neked megér-e plusz 15K-t egy rendes support.

(#18692) Sanzaa válasza Alliterato (#18689) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Még szép, hogy van. A ConCorde 9.7 IPS Plus kétmagos RK 3066 procit használ
1600Mhz órajelen.
A Myaudioban egymagos Allwinner A10-es proci van elvileg 1,2 Ghz órajelen, úgy
mint a ConCorde 9.7 IPS-ben.
Ez a sebességben is látszik.
A két CC gépről már olvashatsz több tesztet, videó is van, több fórumuk is van,
köztük a hivatalos is a concorde.hu oldalon.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#18694) T0rnad0 válasza Alliterato (#18689) üzenetére


T0rnad0
addikt

Series9 916DCC-vel kell inkább összehasonlítani. Még csak előrendelhető, 70e ft lesz.

Z Fold 4

(#18695) Sanzaa válasza T0rnad0 (#18694) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Azért elég gány ez a névválasztás...

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#18696) ZsZso válasza Sanzaa (#18692) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Te a 908A -ról beszélsz. A kollega szerintem a 916DCC -re gondolt (916A ugyanis nem létezik), abban pedig ugyanúgy RK 3066 -os proci figyel mint az IPS plusban.

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#18697) Vovi1 válasza Markgx10 (#18690) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Próbáld meg ezt:

[link]

(#18698) maiden8 válasza vamzi (#18691) üzenetére


maiden8
csendes tag

"Csavarra megegyezik"

Halkan kérdezném, hogy te magad szétszedted és állítod ezt vagy csak úgy gondolod?
Mert még véletlenül sem egyeznek sem hardveresen sem szoftveresen!

Egy korábbi hozzászólást ajánlanék épp A és B gép hasonlóságával kapcsolatban amit a concorde válaszolt.

Én egy senki vagyok, de mindezeken túl szoftver oldalról ehhez én még egy apró adalékot tennék hozzá. ITT szó volt a Baseband-ekről.
A ConCorde már az 1.5-öst használja, javították az én felsorolásomat is.
Nagyon nem mindegy, hogy a szoftverbe milyen állapotú és frissességű driverek kerülnek bele!
Én azt mondom, hogy meglátjuk ki fogja kiadni hamarabb a Jelly Beant. :)
A ConCorde-nál ellenőrzötten letölthető három darab frissítés ( A 4.0.3-ból volt két változat és a 4.0.4)
A Myaudio esetében én sehol sem látok hivatalos forumot, hivatalos supportot és hivatalos romtámogatást.

(#18699) keszo válasza ZsZso (#18696) üzenetére


keszo
őstag

(#18700) vamzi válasza maiden8 (#18698) üzenetére


vamzi
őstag

Bocs, igazad van!

Egy korábbi modelljükre gondoltam, kicsit hirtelen voltam :) Ez esetben nem szóltam!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.