Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) z0d1AK válasza Maybourne (#17649) üzenetére


z0d1AK
veterán

45 ezerről igazából sosem volt szó. Itt a mobilarénán is és máshol is szokáshoz híven tévesen tüntették fel az árat, hiszen a 199 dollárt átszámolták egyszerűen a napi árfolyamon.
Azt figyelembe kell venni, hogy az amerikai dolláros árak mindig nettók, áfa nélkül, mivel ott államonként más-más adókulcsok vannak.

Másik amit figyelembe kell venni, hogy a Google Amerikában a tablet nyújtotta szolgáltatásokból is szerez bevételt, mint a zenevásárlás, filmkölcsönzés és hasonlók. Ez viszont hazánkban nem működik, így alapból rászámolja azt a körülbelüli profitot amit az ilyen vásárlások megnem történtével úgymond elveszít.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17652) z0d1AK válasza Prien (#17650) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az előző hozzászólásom itt is él, a 250 dollár nettó ár.
Inkább a német 249 eurós árból érdemes kiindulni, onnan nem olyan nehéz szerezni, persze ott is csak szeptembertől kapni majd.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17653) Maybourne válasza z0d1AK (#17651) üzenetére


Maybourne
tag

jaja, tudom sajnos, tisztában vagyok vele, de akkor is felejtős így a részemről a nexus 7. egyre inkább szemezek a CC 9.7 IPS-ével annak ellenére, hogy eredetileg 7 colos méretben gondolkodtam.

(#17654) tjb007 válasza Maybourne (#17653) üzenetére


tjb007
nagyúr

Addigra (várhatóan, vagy egy kicsit később) már itthon is kaphatóak lesznek olcsó 7 colos kétmagos modellek, plusz megérkezhetnek az első négymagos kínai fecskék is, persze a Nexus modellek legnagyobb előnyével egyik sem fog rendelkezni.

[ Szerkesztve ]

(#17655) z0d1AK válasza Maybourne (#17653) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hozzáteszem, én is szemezgetek azzal, hogy hozatok magamnak egyet az ismerősömmel Németországból.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17656) Maybourne válasza z0d1AK (#17655) üzenetére


Maybourne
tag

Nekem haverom most jön haza majd angliából és hozatni akartam vele, de aztán ha beszarik, akkor nem akarom ugráltatni a garanciális ügyintézéssel, szóval maradok a hazai kínálatnál.

(#17657) Maybourne válasza tjb007 (#17654) üzenetére


Maybourne
tag

az nem lenne rossz, mert szeptember után tervezem a vásárlást. érdekes, hogy erre a hazai piaci résre még egyik gyártó / forgalmazó sem vetette ki a hálóját.

(#17658) z0d1AK válasza Maybourne (#17656) üzenetére


z0d1AK
veterán

Itthon az ASUS világgarival kínálja a tabletjeit, azt hiszen Európa legnagyobb részén így van ez, tehát elvileg az angol notebook, tablet is garis itthon.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17659) ZsZso válasza Maybourne (#17644) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Haha! Hát nem tudom, hogy most sírjak vagy nevessek... persze tudtuk előre, de mégis pofán b*sz a hír.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#17660) VMatteo


VMatteo
őstag

Na a concorde túl van az első héten. A kijelzője nem szemből világít a legerősebben! Most ez a gyári fólia miatt van, vagy mindegyik ilyen? Akksija is kezd beállni. Az érintésérzékeny gomboknak nincs háttérvilágítása?

Tisztelet a Gépésznek!

(#17661) Loituma69 válasza tjb007 (#17634) üzenetére


Loituma69
őstag

De mi akkor a helyes út a 120.000ft samsung galaxy tab 2 !? Mert akkor ez egy drága megfizethetetlen út számomra! :W
z0d1AK Még egy dolgot figyelembe kellene venni, hogy 90.000ft-os áron ott fog megroh.. a kütyüjük a bolti polcokon!

[ Szerkesztve ]

(#17662) Loituma69


Loituma69
őstag

Lejárt a szerkesztési idő :(
Akkor én inkább kínából rendelek 120.000 ft - ért 2db Cube U30GT-t, csak jó lesz az egyik! :Y

(#17663) z0d1AK válasza Loituma69 (#17661) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából rendelhetsz Kínából több tabletet is ha gondolod.
Egyébként azért, mert itt forrongnak sokan, hogy miért 199 dollár duplája hazánkban a cucc, még kelendő lesz itthon is a Nexus 7 legalább annyira, mint mondjuk a Galaxy Tab 2 7.0.
Nem lesz olcsó, de még mindig a legjobb ár/értékű 7"-os készülék lesz.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17664) tjb007 válasza Loituma69 (#17661) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem értem a problémát.
Le lett írva, hogy mi az ami belefér abba a keretbe amit te erre szánnál és az is le lett írva, hogy mi miért nem ajánlott. Az is meg lett mondva, hogy lehet Kínából is rendelni olcsón jót csak cserébe bizonyos dolgokról le kell mondani, olyat viszont senki sem mondott, hogy ezt meg ezt nehogy meg merd venni mert le fog rohadni a kezed ha hozzányúlsz.
Dönteni szerintem neked kell és nem nekem/nekünk.

(#17665) azozo válasza z0d1AK (#17663) üzenetére


azozo
senior tag

Vagy rendelni kell ocso kinait :)

[ Szerkesztve ]

(#17666) Metal213


Metal213
tag

van rá esély, hogy a TV-re kössem valahogy a nexus7-et ?

archaic.bandcamp.com

(#17667) Loituma69 válasza z0d1AK (#17663) üzenetére


Loituma69
őstag

szerinted

(#17668) z0d1AK válasza Loituma69 (#17667) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, szerintem. Lehet itt szidni a hazai forgalmazású készülékeket, hogy milyen drága, etc., de munkámból kifolyólag nagyon is jól látom, hogy mely modell mennyire keresett, mennyire sikeres.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17669) tjb007 válasza Metal213 (#17666) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincsen.
HDMI ugye nincs rajta az MHL -t meg nem támogatja.

(#17670) z0d1AK

Valóban, úgy látszik ez az amúgy nem túl hasznos doboz csak jó lesz valamire.
Az a baj, hogy ez megint plusz 23e forint amit ha hozzáadok ahhoz a 90e forinthoz inkább már veszek egy egy TF300 -zat ami tudja azt is amit a Nexus 7 nem (igaz ehhez még hozzá kell raknom egy tízest).

[ Szerkesztve ]

(#17670) z0d1AK válasza tjb007 (#17669) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért van lehetőség tévére kitenni a képet, csak nem HDMI-vel. :)
Wi-Fi Media lets your Nexus 7 play movies on any screen via HTC's Media Link HD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17671) ans válasza tjb007 (#17669) üzenetére


ans
aktív tag

Csak az nagy.

7"-ban nem várható Wayteq vagy Concorde tab, 2-magos, IPS képernyővel?

(#17672) CoolBoy323 válasza z0d1AK (#17670) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

es olyan progirol nem tudtok, ami a "hetkoznapi" tabot megjeleniteni a tvn? (samsung smart tv)

[ Szerkesztve ]

(#17673) tjb007 válasza ans (#17671) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nekem nem (mondjuk én nem a zakózsebemben cipelem a 7 colost sem) :P

Hogy lesz e 7 colos kétmagos IPS kijelzővel ezeknél a cégeknél ?
Az lenne a csoda, ha nem lenne, bár, hogy IPS lesz e és, hogy mikor azt én meg nem mondom.

(#17674) azozo válasza CoolBoy323 (#17672) üzenetére


azozo
senior tag

Engem is ez érdekel mot ;)
:))

(#17675) Maybourne válasza z0d1AK (#17658) üzenetére


Maybourne
tag

ezt meg tudná erősíteni valaki? mert akkor gyorsan hozatok egyet haverral kb. 59k-ért. :DD

(#17676) sirály69 válasza Maybourne (#17675) üzenetére


sirály69
őstag

Milyet kapsz ennyiért?

Szerver Hosting Debrecenben

(#17677) Maybourne válasza z0d1AK (#17663) üzenetére


Maybourne
tag

Nem lesz olcsó, de még mindig a legjobb ár/értékű 7"-os készülék lesz.

Ezzel mondjuk én is vitatkoznék, mert ott a CC 7015, vagy az új Wayteq tab ami úgy gondolom netezésre, filmezésre teljesen alkalmas, szóval ha valakinek nincsenek extra igényei (én pl. egyáltalán nem játszom) akkor az is jó szolgálatot tehet. Másfelől ha lenne 90k-m tabletre, akkor még hozzácsapnék vagy 15k-t aztán vennék egy ipad 2-t már csak a feeling miatt is. :)

(#17678) Maybourne válasza sirály69 (#17676) üzenetére


Maybourne
tag

természetesen a 8 gigásról van szó, mint már korábban említettem.

(#17679) Crytek


Crytek
veterán

Ezt nem hiszem el.

"We are sorry for your trouble .
So your problem is you can do nothing when the tablet is charging
But after you pull out of the charger ,does it function well except the wrong battery display ?
Maybe it will be better for you to send us a vedio to show your problem."

Most tényleg el kell kezdeni büdös parasztozni meg anyázni meg fogyasztóvédelem szavakkal dobálózni,hogy végre leírják hogyan küldjem vissza a gépet nekik?

Érthetően leírtam mi a problémám anyát akarnak videózni.Na majd holnap megy vissza olyan mail amiért nem fogok elnézést kérni. :W

Next PC Upgrade: 2022

(#17680) ronson válasza Crytek (#17679) üzenetére


ronson
őstag

Milyen fogyasztóvédelem?
Ha külföldről veszel valamit, neked senki nem garantál semmit. Bármilyen kár ér, akkor az "így jártál" kategória. Max lejárathatod őket a neten, hirdetheted az igét.

(#17681) Dzsur


Dzsur
tag

Sziasztok!Myaudio series 9 ill. egy wayteq xtab100is között vacillálok!Tudna segíteni valaki a döntésemben?Netre és filmnézésre használnám!

(#17682) Prien válasza Crytek (#17679) üzenetére


Prien
addikt

Nem lenne egyszerűbb egy videót küldeni, ha azt kérnek? :U

A kevés is több a semminél.

(#17683) Shoo válasza ans (#17671) üzenetére


Shoo
senior tag

Biztos, hogy lesz, de nem tudni mikor...lehet szeptember közepén már lesz valami :)

(#17677) Maybourne
Én meg a 90kból vennék egy ips+-t és egy 32gigás kártyát... :P

(#17681) Dzsur
A MyAudio-t cseréld le inkább a ConCorde 9.7ips-re és úgy vacilálj, vagy tegyél hozzá 20at és 80ért kapsz talán holnap egy ips+-t wesq fülessel....

(#17679) Crytek
Már az elején mondta mindenki, hogy mindenképp videót kell küldeni..abból sok mindent lehet látni, mert nem írt hanem vizuális...van úgy, hogy távolból is tudnak segíteni

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17684) z0d1AK válasza Maybourne (#17677) üzenetére


z0d1AK
veterán

A felső kategóriában értettem a legjobb ár-értéket.

Amúgy meg ha mondjuk csak 7" kell, akkor mit sem érsz azzal, hogy kicsivel több az iPad.
Otthonra tényleg jobb az Apple, de ha hordoznád, kényelmesebb a 7".

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17685) tjb007 válasza Dzsur (#17681) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-100is

(#17686) Crytek válasza Shoo (#17683) üzenetére


Crytek
veterán

Nincs a videó felvételére alkalmas eszközöm.Mivel a tesztemben is látható volt a telefon amivel felvettem nem tud közelre fókuszálni.
Pedig az lenne a lényeges hogy lássák hogy miután bedugtam a töltőt nem megy fel a mV meg nem jelez hőmérsékletet + ha lehúzom ugyanúgy megy fel a töltöttségi szint.

A másik meg ha lehúzom töltőről akkor még az aksi tartja a craftot és ha akkor kapcsolom ki utána még egyből visszakapcsolva visszakapcsol.De teszem azt kikapcsolom és hagyom lehűlni az aksit akkor mondjuk 7-8 óra múlva bekapcsolva már nem kapcsol be.

Mivel angolul nem tudok a leveleket is fordíttatom így a videót feliratozni kéne mikor mi látható de a feliratozáshoz sem értek.

De a hozzáállásukból látom nem is akarnak segíteni.

Távolból is tudnak segíteni: Bármelyik értelmi fogyatékos megmondja ezt távolról sehogy semmivel nem tudják megoldani csak az időt húzzák.
Valami rossz az töltés/aksi részen amit cserélni kell.

Plussz arra sem méltatnak hogy az emailekben feltett kérdésre válaszoljanak.Már chaten is kérdeztem ,meg mailben is többször mit kell visszaküldeni a géppel (töltő,kábelek stb) milyen címre milyen , módon. Ezekre semmi válasz csak a küldjél videót.

Next PC Upgrade: 2022

(#17687) osztraksajt válasza Crytek (#17686) üzenetére


osztraksajt
őstag

Csak hogy megbiztassalak ez lehet azért is ragaszkodnak hozzá hogy küldj videót mert a videóval tudják bizonyítani a gyártónak hogy tényleg szar, és kérnek helyette másikat. Nekem is volt olyan hogy megcsináltam a videót és szó nélkül küldték a másik cuccot visszaküldés nélkül, gondolom ráverik a gyártóra. Nekik sem érdekük a küldözgetés, ügyintézés, ők az eladásokból élnek.

(#17688) Loituma69


Loituma69
őstag

Mit tudtok erről a tipusról : Point of View Protab 2 XXL
A gyártó oldalán ezzel a névvel 2 gép van egyik 2.3 a másik 4.0 androiddal a 2.3 tipushoz 1.2ghz proci és mali 400 3d gyorsító van írva a másikhoz a 4.0 androidoshoz meg nincs feltüntetve a gpu tipusa, és van ahol nem 1.2 ghz a proci leírása hanem 1ghz!? Most akkor mi van help? Mennyire használható ez a kütyü játékra, lányomnak venném ócson használtan 34.000ft. Help please!?

(#17689) z0d1AK válasza Crytek (#17686) üzenetére


z0d1AK
veterán

De legalább van egy fasza tableted. ;]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17690) tjb007 válasza Loituma69 (#17688) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindkettőben ugyanaz a SoC van, név szerint az Allwinner A10 így a GU is ugyanaz.
Játékra használható, ha jó állapotban van, nincs nagyon lestrapálva akkor ennyit megérhet.

(#17691) Crytek válasza osztraksajt (#17687) üzenetére


Crytek
veterán

Kb te a világ legszerencsésebb emberének mondhatod magad,hogy a hibás gépet nem kellett visszaküldened és úgy kaptál érte cserébe másikat.

Mivel az enyém még így is használható 100% hogy visszakérik majd.Ami miután utánanéztem nem 5-6 ezer lesz ahogy itt valaki írta hanem bőven 10k-n felül!

Next PC Upgrade: 2022

(#17692) hun_gery válasza Crytek (#17686) üzenetére


hun_gery
aktív tag

ehhhh..... kb. minden kínai webshopban bevett szokás, hogy a legolcsóbb regisztrált módon küldöd vissza CSAK A GÉPET, sallangokat, dobozt NEM.
Gondolom a pandánál sincs másképp, itt le is írja, hogy mit kell tenned.
Az meg, hogy nincs egy nyomorú videokamera, meg egy angolul tudó a környezetedben, ne haragudj, de nem a panda problémája.
Segítenének ezek, valószínű a video elküldése UTÁN küldenének egy akkut, ha bevállalod a cseréjét, vagy egy RMA számot, de így nem fognak veled mit kezdeni, mert NEM TUDNAK MIT.

Ne vedd sértésnek, de ha elég ügyes vagy Kínából rendelni, akkor legyél elég ügyes egy garanciális problémát intézni is. Spóroltál, beletenyereltél a sz@rba, van ez így.
Nem te leszel az első, aki ilyenbe belefut.

Tényleg nem megbántani akarlak, de napok óta a sírod tele a fórumot a sirámoddal, és azt látom, hogy a problémát keresed, nem a megoldást, amit mellesleg a panda felajánlott.
no offense
----
A visszaküldést kb. 5000ből megúszod.
-----

z0d1AK: ne cinkeld má' a srácot, jó tábla lenne ez, csak tényleg kifogta az elsőszériás táblák átkát.

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#17693) hun_gery


hun_gery
aktív tag

lejárt az időm.

visszaküldéshez árak:

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#17694) Loituma69 válasza tjb007 (#17690) üzenetére


Loituma69
őstag

Köszönöm a gyors választ! :R

(#17695) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Ha szeretne esetleg valaki nyerni egy tabletet...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17696) Crytek válasza hun_gery (#17692) üzenetére


Crytek
veterán

"itt le is írja, hogy mit kell tenned"

Igen ezt kb minden üzenetben megkérdem mi a teendő stb.
De ők a szaros videót akarják. Ezeket az adatokat a szaros videó megkapása nélkül is eltudnák küldeni ha akarnák.

Nem veszem sértésnek, az ember sérthetetlen a neten. :C

Az általad megjelölt olcsó feladási módon soha életbe nem adnék fel bármindenű gépet még Magyarországon belülre sem pláne nem a doboza nélkül ahogy leírtad az legalább ad némi védelmet mert elég masszívnak tűnik. (Bár ellen szól hogy nehéz :D)
Látom nem esik jól hogy írok a problémámról akkor eztán nem fogok majd 2013 közepe felé amikor kb elintéződik az ügy megírom hogy végződött!

Next PC Upgrade: 2022

(#17697) Sanzaa válasza Crytek (#17696) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Egy blogot viszont írhatnál róla a fentebb lévő hasznos linkekkel és a tapasztalataiddal, amint sikerült elintézni.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#17698) hun_gery válasza Crytek (#17696) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Félreértesz.
Engem nem zavar, hogy a problémádról írsz, hisz azért van a fórum. Ami szemet szúrt, az az, hogy nem a probléma MEGOLDÁSÁN vagy, hanem pörögsz azon, hogy videót akarnak, vagy bármi egyében.
Hidd el, nekik sem érdekük, hogy postázgassatok egymásnak oda-vissza kontinenseken át.
Az ő szemszögükből: mi van, ha nem is szar a tábla, csak nem tetszik, akármi. Ezért kérik a videot, hogy lássák, hogy mi a helyzet.
HA a videon látják, hogy mi a gebasz (töltő nélkül töltést ír stb) AKKOR visszaküldetik a te kontódra (a linken elolvashatod, hogy miért a normál postát javasolják a csomagküldő cégekkel szemben /vámot, egyéb költségeket nem állnak, azt rádverik/), majd az ő költségükre kapsz egy másikat.

Az, hogy te ilyen formán nem küldenél csomagot, az szintén nem az ő bajuk (lásd feljebb). Egyébként a doboz védelménél nagyságrendekkel többet ér , ha a táblát betekered agyik buborékfóliába, majd 300 méter barna ragszalaggal körbetekered.

Az a küldési mód, amit linkeltem, ad ragszámot, az elég szokott lenni a kínaiaknak. (Az, hogy a ragszám elküldése után egyből feladják-e a csomagot, vagy csak akkor, ha megkapták a visszárut, ez már rajtuk múlik, de szerintem az utóbbi.)

A lényeg, hogy csinálj egy nyamvadt videot nekik valahogy, tedd fel youtube-ra, ott tudod feliratozni, és meglátod, az ügymenet fel fog gyorsulni.
Ha kell, segítek mind a video feliratozásában, mind az angol levelezésben, hátha nem 2013 nyarára oldódik meg a dolog :)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#17699) Maybourne válasza z0d1AK (#17684) üzenetére


Maybourne
tag

Igazából éppen ez a dilemmám, hogy hordozni szeretném, tehát fontos lenne a mobilitás. Egy tablet lélektani ára azonban nálam olyan 55k környékén van, mivel 90-ért már notebook-ot kap az ember, ami az office programok használhatóságát tekintve nem figyelmen kívül hagyható tényező. Arról nem is beszélve, hogy a folyamatos cipelés következtében nagyobb az esetleges sérülés, lopás veszélye, szóval nyugodtabb lennék, ha inkább egy 30k-s készülékkel történne valami, mint a méregdrága nexus-szal. A végén lehet egy 7015-ös lesz a dologból. :)

(#17700) hdman válasza z0d1AK (#17689) üzenetére


hdman
őstag

Gonosz, de igazad van :)

Sopron city :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.