Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Nézegettem az itt linkelt tabletet, amiben van GPS is, van belőle a PD20-as verzió, egész komoly kis készüléknek néz ki. Faternak kéne, és neki csak a GPS rész lenne fontos. De androidosban nem nagyon kapni 30k körül csak GPS-es készüléket. Meg abban csak 128 meg ram van asszem, és annak PNA a neve:DD
Na mindegy, igazából az lenne a kérdésem, hogy vki vett e ilyesmi készüléket, vagy hasonlót, és próbálta e a GPS-t, hogy mennyire jó benne. Mármint nem dobálja el e a jelet, ilyesmi.
erről lenne szó:

[link]

előre is köszi a válaszokat.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#18902) Mandarinn válasza tjb007 (#18899) üzenetére


Mandarinn
senior tag

És az AmLogic AML8726-MX --> RK3066 között van szerinted érezhető különbség? Főleg netezésnél (beépített videók, betöltési sebesség! stb) esetleg kis 3D HD játéknál? Vagy észrevehetetlen mindennapos használatnál?

(#18903) gps76 válasza tjb007 (#18899) üzenetére


gps76
őstag

Az a gagyi karakter a neved utan veletlen,a nagy f betubol lett,mert elotte a : van.

[ Szerkesztve ]

(#18904) arnyekxxx válasza GrooveHero (#18901) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha csak a gps a fontos akkor miért nem vesz egy gps-t?

van tabletem is gps-em is, eszembe se jutna a tablettát felcuppantani a szélvédőre.

(#18905) gps76 válasza tjb007 (#18899) üzenetére


gps76
őstag

Csak azert kerdezem,mert a smartq-t kozben eladtak a va..ran,- akkor fizettem volna ki,ha tenyleg jo az erintoje -,a smart tab 7-est meg lehet elviszik ma,igy tabletta nelkul maradok,elvonasi tuneteim lesznek. Es milyen procival erdemes foglalkozni ami erosebb esetleg,vagy egy szinten van a qualcommal? Nem rossz a smart tab,de ez a support idegesit,a beta ics meg olyan kompromisszumokra kenyszeriti az embert,ami neha azert jol jonne.

[ Szerkesztve ]

(#18906) GrooveHero válasza arnyekxxx (#18904) üzenetére


GrooveHero
addikt

Mert a használni kívánt GPS proginak kevés a 128 meg ram, amit a 7 collos PNA-k tudnak, ráadásul ugyanezért az árért, tehát olyan 30-35k-ért.
Nézd meg ezt, ez mennyivel gyengébb hardveresen:

[link]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#18907) arnyekxxx válasza GrooveHero (#18906) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ok, nekem eleve a 7' mint gps kérdéses, persze ha kamionba kell akkor ok, de hardvert winCE pna vs. android tablet viszonylatban összegasonlitani értelmetlen, egy 128megás pna-n röccenés nélkül megy bármilyen navigáció, egy androidos gép meg tán be se bootol ennyivel.

(#18908) tjb007 válasza gps76 (#18900) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egy jól megírt ROM -mal egy Allwinner A10 is elég ezekre de mivel gyakorlatilag egy árban van a 9,7 colos Allwinner A10 -es és a 9,7 colos RK3066 -os is ezért érdemesebb inkább akkor már azt választani (vagy ha nem is RK3066 akkor AML8726-MX).

(#18902) Mandarinn

Ez egy jó kérdés mivel gyakorlatilag "megegyeznek", a legfőbb különbség a MP4 -es Mali-400 konfigurációban rejlik de míg az RK3066 -ban 266MHz -en jár addig az MP2 -es konfig az AML8726-MX -ben 400HMz -en, szóval az a kérdés, hogy mennyire tudja a kettő különbsége kompenzálni egymást.

(#18906) GrooveHero

Létezik normális hardverrel rendelkező 7 colos, Androidos navi de nem 35 hanem 45e forintért: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18909) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

40k alatt milyen tableteket ajánlanátok általános felhasználásra, na persze annyi követelmény lenne hogy ne fél óra alatt merüljön az aksi.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#18910) Markgx10 válasza tjb007 (#18899) üzenetére


Markgx10
őstag

Hát, először ezt találtam, hogy ők fejlesztettek hozzá:

http://fdzonerom.blogspot.tw/2012/08/0801fdzonerombypg1104-ultrapack-icou7.html

De mivel ott nem tudtam letölteni, ezért bemásoltam a nevét a keresőbe, akkor kiadta ezt:

http://5i01.com/topicdetail.php?f=605&t=2857324&p=4

Aztán pedig, innen a sendspace-re találtam egy linket, ahonnan letöltöttem:

http://www.sendspace.com/file/a8kki3

Lehet tök hülyeség volt :B , de csak így találtam :D Mivel nem értek hozzá, így csak letöltöttem, még semmit nem csináltam vele (nincs is itt velem a munkahelyen a kis gép)

(#18911) Prien válasza mipityu (#18896) üzenetére


Prien
addikt

Köszi a linket, feldobom!
Sajnálom a dolgokat, de azért maradj velünk, tablet fronton én se tervezek semmi újdonságot már az idén! :U

A kevés is több a semminél.

(#18912) Mandarinn válasza tjb007 (#18908) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Meg a proci 1,6 helyett 1,2-n megy talán az Amlogicban? Ha jól tudom. Ez mennyire tapasztalható netezésnél.

(#18913) tjb007 válasza Markgx10 (#18910) üzenetére


tjb007
nagyúr

Végül is hülyeséget nem csináltál mert az első oldalon nem volt semmi letöltési link.
Most letöltöm (csak lassan jön) és mondom, hogy mit kell csinálni vele.

(#18914) Adamis


Adamis
őstag

Gyors kérdés:
Leesett a Novo7 a földre és azóta az panel egy része nem érzékeli az érintést. Gondolom hardveres gond lehet, de vajon a panelnek lett baja, vagy valamelyik kábel szakadhatott meg? A többi része (2/3) tökéletes azóta is, ezért azt gondolom, hogy a panelnek nincs baja, de akkor a vezérlő-elektronika így szakaszonként vezérli a panelt?
Használható amúgy, mert forgatom a tabletet, akkor minden gombot elérek, csak kényelmetlen. Ezért kell nekem egy kis segítség.
Aki nagy elektronikus, segítsen. Akár privátban is felvehetjük a kapcsolatot! Köszi!

(#18915) zseko


zseko
veterán

No, ma felhívtam a MyAudio-t, azt mondták előreláthatólag 16-án jön egy szállítmány és 17-én már nálam is lehet a tab, majd meglátjuk. Mindenesetre megrendeltem, volt vele egy kis macera (én végettem, mert live linux alól ment, de ez végülis itt mindegy), aztán kíváncsian várom, és remélem pénteken tényleg itt lesz :)

HR24.hu

(#18916) atike válasza Mandarinn (#18867) üzenetére


atike
nagyúr

816DCC-t várom nagyon. Meg hogy valami teszt vagy "tapasztalat" legyen róla. Szerintem olyat fogok venni. :)

Szerk: Elírtam :D

[ Szerkesztve ]

(#18917) Markgx10 válasza tjb007 (#18913) üzenetére


Markgx10
őstag

Nagyon szépen köszönöm előre is :R :R

(#18918) GrooveHero válasza tjb007 (#18908) üzenetére


GrooveHero
addikt

A tablet jobb lenne, mert olcsóbb, elég fontos szempont. Viszont egy hátrány, hogy nem tudom, és nem is találom meg a neten, hogy milyen típusú GPS chip lehet benne. Mert ha nem annyira tökéletes, és eldobálja jelet, vagy nem pontos, akkor teljese felesleges kiadni rá 25-30 ezer forintot, nemde?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#18919) nightmare13 válasza GrooveHero (#18918) üzenetére


nightmare13
senior tag

Döntő többségében A-GPS van ezekben, igazi GPS chip tjb007 által linkeltben van, meg 5 colon a WayteQ gépében. Persze előfordulhat még itt-ott Sirf chipes, de nem nagyon van ilyen.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#18920) GrooveHero válasza nightmare13 (#18919) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ok, köszi. Szóval az meg gondolom nem olyan jó. Az A-GPS az nem vmi kisegítő netes gps cucc? Vagy rosszul tudom? Szóval akkor elég gyengus lehet mi? A Sirf Star IV tudom, hogy jó, az volt fater régebbi Mio C520-asában is. Szóval akkor az A-GPS nagyon szar mi? :F

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#18921) Mandarinn válasza atike (#18916) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Én is kíváncsi vagyok a kijelzőjére meg, hogy milyen fürge :)

(#18922) nightmare13 válasza GrooveHero (#18920) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nem szar, valamivel nehezebben talál jelet. Az A-GPS tudtommal cellainformációk alapján be tud tájolni, úgyhogy nem szükséges net hozzá.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#18923) tjb007 válasza Mandarinn (#18912) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az órajelben valóban van különbség (a maximális 1,5GHz az MX -nél, a 3066 -nál pedig 1,8) de ez egy olyan dolog amin 1. lehet utólag is változtatni 2. a gyártó olyanra állítja amekkorára szeretné (figyelembe véve a rendszer stabilitását).
Netezésnél akkor jöhet elő különbség ha valami combosabb Flash oldalt szeretnél megnézni, más esetben nem igazán.

(#18917) Markgx10

Lejött és megnéztem, ez valóban az ICOU7 -hez van.
Annyi a dolgod, hogy azt a letöltött rar -t kicsomagolod és a benne található 4db fájlt (a zip -et nem kell kicsomagolni) felmásolod egy üres SD kártyára.
Ha ez megvan akkor rakd be a készülékbe az SD kártyát kikapcsol állapotban majd a hangerő + és power gomb kombinációjával indítsd el a készüket. A telepítési folyamat automatikusan le fog futni, ha minden jól megy akkor magától újra fog indulni és a frissített rendszer fog fogadni kínai nyelven.

(#18920) GrooveHero

Amit tudni kell az A-GPS -ről: [link]

(#18924) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Valaki válasz? link

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#18925) GrooveHero válasza tjb007 (#18923) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszönöm a választ. De akkor egy kérdésem még hadd leygen, tudom már nagyon untok:DD
Ha az A-GPS-nek cellainfó alapján küldi el a GSM szolgáltató....oppá...ez hogy működik a tabletben? Mert ugye ez nem tud sim kártyát fogadni. Tehát nem gsm alapú. Vagy vmit itt nagyon nem jól tudok?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#18926) hdman válasza zseko (#18915) üzenetére


hdman
őstag

Na, ez jó hír, végre valami konkrétum ;)

Te is a 1016-ot várod, igaz?

Sopron city :)

(#18927) tjb007 válasza Moonwolf (#18924) üzenetére


tjb007
nagyúr

Itthonról WayteQ xTAB-70w , ConCorde tab 7015, Kínából Ramos W17Pro, ONDA VI30, ICOO ICOU7, Window N70, SmartQ S7.

(#18925) GrooveHero

Az csak egy kiegészítő szolgáltatás, ha nem elérhető akkor ugyanúgy pozicionál mint a többi.

(#18928) GrooveHero válasza tjb007 (#18927) üzenetére


GrooveHero
addikt

Csak lassabban. Köszi a választ, mostmár világos. Van olyan tablet, ami 99 dollárba fáj és A gps chip-hez Surf Star IV van írva. Hihető vajon a dolog? Egy 4.0-s gépről van amúgy szó. Semmi márka, 1.5 GHz-es CPU, ilyesmi. Ebay-en találtam.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#18929) tjb007 válasza GrooveHero (#18928) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nagy valószínűséggel kamu de egy linket dobhatnál róla.

(#18930) zseko válasza hdman (#18926) üzenetére


zseko
veterán

Igen, én is azt várom. Csak aztán tényleg itt legyen pénteken :)

HR24.hu

(#18931) GrooveHero válasza tjb007 (#18929) üzenetére


GrooveHero
addikt

parancsolj:

[link]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#18932) ngyjns


ngyjns
tag

tjb007 kérdeznék tőled, hiszen te már véleményezted: a Navon Platinum 10 10.1-es tabletjében allwinner a10 és 1 magos mali400 van benne? Jól használható-e régebbi Gameloft játékokhoz (Asphalt6, Shadow Guardian) az újabbak elindulnak-e rajta? Tesztet láttál-e már valahol, magyar forgalmazója van-e? Melyik kínai tablet lett átcimkézve Navon-ra? Én is várok a myaudio 8dcc-re, de azért árban ez kb annyi lenne, és 10 collal.

(#18933) osztraksajt válasza GrooveHero (#18931) üzenetére


osztraksajt
őstag

Legalább okozott pár vidám percet, akkora csúsztatások vannak a leírásban hogy szánalom.

Szerintem navira vegyél itt az aprón 10k alatt valami 3,5-4,3 colos navit, fényévekkel jobban jársz.

(#18934) fudi2002 válasza GrooveHero (#18931) üzenetére


fudi2002
veterán

Haladjunk sorba. Nem tűnt esetleg fel ez?

mkm_seller ( 0 )

Tudod mit jelent...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18935) vamzi válasza GrooveHero (#18931) üzenetére


vamzi
őstag

0 visszaigazolással? :))

Látom, közben megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#18936) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Srácok, nem is azt mondtam, hogy már utaltam is neki a pénzt, szó sem volt erről. Azonnal kiszúrta a szemem ez, nem vagyok azért annyira kezdő:DD Nem lesz megvéve,csak a GPS chip miatt volt érdekes. Márha persze igaz az, ami oda van írva

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#18937) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Hozzám került egy Maxell 8"-es tablet.
Vodafone mobilnetes stick-et szeretnék működésre bírni rajta, és ELVILEG APN beállítással menne is... Vagy sem? Ezzel kapcsolatban a kérdésem, hogy HA megcsináltam az APN beállítást, sehol nem találok MENTÉS gombot, vagy MENÜ-t... Csak a vissza, a főképernyőre ugrás és a taskmanager opció van. Ami ugye egyik sem jó.

Esetleg valakinek valami ötlete erre? Vagy esetleg más ötlet, hogy hogyan lehetne használni a stick-et?

Köszönöm előre is!

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#18938) Mandarinn válasza csusza` (#18937) üzenetére


Mandarinn
senior tag

A 808DCC-ről ismeri valaki az igazi adatokat? Például kijelző felbontásra is kétféle adatot írnak egy oldalon belül.... 720 és 780 és procinál is csak annyi van, hogy max 1500Mhz de hogy most az valósan mennyit megy? Gyárilag stabilan? A memóriára is DDR2 van írva pedig szerintem ezekben már DDR3-nak kellene lenni.

(#18939) Mankó válasza Mandarinn (#18938) üzenetére


Mankó
veterán

Meg kell várni az első érdemleges tesztet, s csak utána vételre adni a fejünket.
Én is erre a tesztre várok, mert ha a híresztelések jók és a teszt is alátámasztaná jó eredményekkel, akkor én is beruházok egy ilyenre, csak a 16Gb-sra.
Addig meg csak a találgatások maradnak.

(#18940) Markgx10 válasza tjb007 (#18923) üzenetére


Markgx10
őstag

Hazaértem, megcsináltam, tökéletesen működik, nagyon hálás köszönetem :R Megy a Gmail, Google Play és a legújabb Youtube alkalmazás is, sőt most már alapból benne voltak, így már szinte tökéletes a tablet, mert egyébként nagyon gyors (Quadrant St 3300pont), szép az IPS kijelző képe, az akku is jól bírja, egyedüli egy hibája van (csak tapasztalatként, ha valaki ilyet venne) gyenge a wifije, ha csak két szobával arrébb megyek, már jelentősen gyengül a vétel, eddigi gépeimnél ilyet nem tapasztaltam. Köszi még egyszer!

(#18941) tjb007 válasza GrooveHero (#18931) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szerintem nekem már felesleges is leírni a véleményem erről, a többiek már megtették.
A teljesen laikus embereket ezekkel a hirdetésekkel nagyon könnyen át lehet verni, ezért is jobb ha mindenki előbb kérdez és csak utána cselekszik.

(#18932) ngyjns

Nem találkoztam vele még hírből sem így egyelőre nem tudom megmondani, hogy milyen SoC van benne.

(#18940) Markgx10

Nincs mit :)
Ha esetleg valami probléma lenne vele a következő ROM telepítések során akkor nyugodtan gyere segítségért.

(#18942) ngyjns válasza tjb007 (#18941) üzenetére


ngyjns
tag

Köszönöm, hogy válaszoltál. Másnak nincs Navon Platinum 10 tabletje?

(#18943) laszlohu válasza GrooveHero (#18936) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha ez segít, a
Google Nexus 7 tabletbe, ami Google Androidot futtat,
az alábbi gps chippet tették bele ,
gondolom ők tudják, hogy a Jelly Bean - hez melyik a legjobb :

Broadcom
Integrated Monolithic GNSS Receiver
BCM47511 ( Glonass Ready )

[ Szerkesztve ]

(#18944) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Segitsetek kérlek, van nálam egy 8-as tablet, fém hátlapos, márkajelzés nincs rajta, 1024x768 kijelző, 1Gb ram, modellszám M805, 2 kamera, csak fizikai gombok vannak rajta, kopp-kopp hibátlanul megy.
Milyen hw lehet benne, mert amiket találtam egyik sem hasonlít rá kinézetre?
Mindjuk most, hogy nézem a myaudio 808A teljesen megegyező kinézetű.
Az enyémen van még egy hw esc feliratú gomb is.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#18945) CyberSoma


CyberSoma
tag

Valaki próbálkozott már szervízbe vinni myaudio S9- et? Hova kell vinni? Van egyáltalán szervizük?
Idegesít, hogy az én gépem csak 1004 MHz-n megy (magasabb frekin kifagy) és emiatt láthatóan jobban is szaggat, mint a többieknek, akinek 1200 -on megy :( meg sajnos a főképernyő hullámzás elég sűrűn előjön (sajnos nem a háttérkép volt, mert bármivel csinálja) :W

(#18946) tboldi válasza F.B.I. (#18944) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem ezzel, meg ezzel kideríthető. ;)

(#18947) Mandarinn válasza CyberSoma (#18945) üzenetére


Mandarinn
senior tag

(#18948) Clueso válasza delbarta (#18884) üzenetére


Clueso
csendes tag

A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság honlapján található állásfoglalás szerint még akkor is él a nyolc napos elállás joga, ha az interneten megrendelt árut személyesen vesszük át az üzletben:

"Ebben az esetben is távollévők között kötött szerződésről beszélünk, azaz élhetünk elállási jogunkkal. Internetes vásárlás esetén ugyanis a felek csupán virtuálisan vannak jelen, melynek folytán a fogyasztónak nincs arra módja, hogy a termék valós tulajdonságairól – így például állagáról, méretéről, esztétikai minőségéről – meggyőződhessen.
Ezen információhiány kompenzálása érdekében biztosítja a jogszabály az elállás jogát, amelyet a teljesítés módjától függetlenül – akár személyes átvételről, akár postai, illetve egyéb kiszállításról van szó – az átvételtől számított nyolc munkanapon (!) belül gyakorolhat a fogyasztó. "

[link]

Ne higgy el mindent, amit gondolsz!

(#18949) F.B.I. válasza tboldi (#18946) üzenetére


F.B.I.
veterán

Megnéztem őket de nem lettem okosabb, nem tudom milyen proci és gpu csak annyit tudtam meg, hogy 1,2Ghz-t tud.
Azért köszönöm.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#18950) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!

Egyik barátom venne egy tabletet. ~30e Ft-ért mik az ajánlottak?

indul a sörös aludni

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.