Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-16 19:31:31

LOGOUT.hu

World of Tanks OFF topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) diegho válasza kislaszlo83 (#36546) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha E5400-ra cseréltél, akkor az óriási hiba volt, hiszen az a proci elég kevés a játéknak, sőt mondhatni harmatgyenge. Egy bármilyen S1155-ös procival és hozzá tartozó lappal, valamint egy GTX460-al már tökéletesen játszható a játék és ez fillérekből megvan. Egyik barátom G550-el, 4GB memóriával és HD5750-el játszik és teljesen játszható nála a játék.

(#36552) Kakumix válasza fradi81 (#36549) üzenetére


Kakumix
senior tag

Kevés csatát mentek és mintha lenne egy határ, amitől elkezdi számolni/kijelezni.

Legyen szép napod!

(#36553) joergie válasza diegho (#36551) üzenetére


joergie
őstag

Én amd 235e-vel, 2gb rammal és egy 4830al tolom és teljesen játszható a játék(minimumon, az fpshatáron táncolva ;] )

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#36554) diegho válasza joergie (#36553) üzenetére


diegho
nagyúr

A teljesen játszható azt jelenti számomra, hogy 40 alá nem esik az fps és nála nem esik, jó itthon meg 60 alá nem esik, de a 40 is már jó, az alatt nem játszanék.

(#36555) nyunyu válasza zodo (#36544) üzenetére


nyunyu
félisten

1 Játékon belül a "Bővített kistérkép funkciók engedélyezése" "Mindig"-re állítva.
Nem szeretném hogy kétszer jelenítse meg a tankok neveit.

Enable Expanded Minimap functions: never
XVM minimapja lefedi ezt a funkciot. (minimap*.xc)

2 Feltelepítettem a damage-panel-Gambiter & Pyter (Hun) kiegészítőt és az ellenfél csapat lista feletti "Sebzés" és "Blokkolt" számlálót szeretném arrébb tenni.

Ez ket kulon kerdes.

Kiosztott sebzest az XVM irja ki, ennek helyet+formatumat a hitLog.xc-ben allitod.

Alul a benyelt talalatokat meg a DamagePanel Gambiter irja ki, \res_mods\configs\DamageLog\-ban van egy rakat cfg, ahol kulon-kulon tudod allitani a kulonbozo tipusu talalatokra, hogy mekkora betumerettel vagja az arcodba.

Kozben rajottem, hogy a jobb felso sarokban levo szamlalot szeretned odebbtenni, de azt egy harmadik mod csinalja, amit en nem hasznalok.

3 Középen fent, nem tudom mi a neve ami számolja mindkét oldal megsemmisített tankjait szeretném hogy fordítva azaz az életben lévőket számolja.

battle.xc/fragCorrelation/showAliveNotFrags=false

4. Bal fent lévő találati jelzőmből ki szeretném venni a sebzett játékos nevét.
Esetleg ha ide betehető (damage panel mintájára) egy "blokkolt" számláló akkor szinte felesleges lenne a 2. pont csak annyi hogy akkor azt el kellene tüntetni.

hitLog.xc/formatHistory-bol kiveszed a {{name}} es {{clan}} tageket.

Blokkolt szamlalot nem tud az XVM.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36556) nyunyu


nyunyu
félisten

Par napja lattam valakinel egy jopofa ingame screenshotot, amin a jatekosok nevei elott egy szines progressbar volt, rajta a hpLeft / hp feliratokkal.

Elkerhetnem a playersPanel.xc-jet?
Vagy melyik modpackban van ilyen?

Visszalapoztam az elmult ~1000 hozzaszolast, de nem talalom a kepet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36557) emre válasza Enzolord (#36550) üzenetére


emre
veterán

Felesleges, még csak hsz-t törölni sem kellett. :( :DDD

(#36556) nyunyu

Itt az eredeti konfig, amiből én kiszedtem a megfelelő részt és beillesztettem a saját playerspanelembe.

[0.9.12] XVM Config by Bones (20Nov15)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#36558) emre válasza zodo (#36544) üzenetére


emre
veterán

Tévedtem, nekem annak ideján Zozyk segített ezt és a küldetés kijelző is kalibrálni.
A \res_mods\configs\damagelog\blocked.cfg-ben tudod állítani a poziciót.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#36559) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

WOT OKJ ;] :DDD

Az lenne a javaslatom, hogy küldjük előre Janót feltérképezni a terepet!!! :DD

(#36560) diegho válasza MinionFlasH (#36559) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez most komoly? Ez személyesen lesz, vagy online? Ha online, akkor beiratkozok és megtanítom az oktatókat játszani :))

[ Szerkesztve ]

(#36561) emre válasza nyunyu (#36556) üzenetére


emre
veterán

Jut eszembe, lehet van az Aslain-ba is de aztat én nem használom.

Amikor először nekiálltam mókolni.
Második mókolás, sokadik mókolás.

Saját playerspanel.xc.
Ilyen jelenleg.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#36562) MinionFlasH válasza diegho (#36560) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

(#36563) diegho válasza MinionFlasH (#36562) üzenetére


diegho
nagyúr

Akkor nálam kiesett. Mondjuk érdekes dolog ez, 1 embert ismerek az országban, aki alkalmas lenne a feladatra tudás alapján, de ő nem az a fajta, aki tök lazán előadja magát, éppen ezért ez az egész egy nagy baromság.

(#36564) Gyuri27 válasza diegho (#36563) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem a legjobb játékosokból lesz a legjobb kócs. Ott a mester José pl. Meg még sorolhatnánk.

Amd - Radeon - Ryzen

(#36565) diegho válasza Gyuri27 (#36564) üzenetére


diegho
nagyúr

Csak ez a játék nem ugyanaz, mint a foci. Itt látni kell megtanulni, azt pedig nem fogja tudni megtanítani az, aki maga sem látja azt, amit kell.

(#36566) grizlisandor válasza MinionFlasH (#36559) üzenetére


grizlisandor
addikt

Túloznák, hogy ha egy szóval elintézném, hogy: vicc.
45k-ért 20 órát foglalkoznak bárkivel, ez alatt csinálnak unicum játékosokat?
Megnéztem az oldalukat, hogy kik is azok a nagy wot tanárok, hát egy sincs publikával, csak a lol-osok, ezek után mit is várnak el a magyar wot-os playerektől, hogy teli pénztárcával jelentkezzenek a látatlanba? A magyar wot közösség 3 nevet tud felsorolni: Scheff, Linkin és Rudi.(+diegho ;] ) Ezek közül valakit nem állítanak maguk mellé, le is húzhatják a rolót a wot-os résznél. ;]
Ha valakit maguk mögé állítanának a fent sorolt listából akkor se jelentkeznék. :B

(#36567) Gyuri27 válasza grizlisandor (#36566) üzenetére


Gyuri27
félisten

A 3-4 név hibátlan. Csak ha nézed a streamet nem jössz rá mit miért csinálnak.
Jól szórakozol. Csak nagyon keveset tanulsz.
Az, hogy nézed a streamen, hogy a t9-10-ben ki mit müvel az aktuális op tankokkal az marha kevés.
Ezt nem bántásnak szánom. De játszani tudni és azt át is adni két külön dolog. Nem csak itt. Nézhetjük a hs-t, hots-t, lol-t bármit.

Amd - Radeon - Ryzen

(#36568) emre válasza grizlisandor (#36566) üzenetére


emre
veterán

Egyben Tévedsz, Linkin tényleg el tudná mondani akár fél órában is hogy kell csinálni. :D

Rudit nem tudom, nem játszottam vele. De Scheff szerintem külön kategória. Azt a stílust lehetetlen megtanulni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#36569) MinionFlasH válasza grizlisandor (#36566) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

"Ha ide jelentkezek akkor leszek olyan profi, hogy bekerülhetek a Zwackba?"

"Én nem akarok e sportoló/játékos lenni. De szeretnék jól megtanulni,játszani(randomban,szakaszban,csapatban ),szeretnék taktikát,stratégiát tanulni."

Erre szerintem lesz igény, sokan vannak akiknek nem megy, viszont nagyon tetszik nekik a játék, illetve a benne látott jó playerek játéka. Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy 600wn8ról megemelik 1000-re, és mindenki boldog.

(#36570) Tomi0703 válasza MinionFlasH (#36569) üzenetére


Tomi0703
őstag

Én a feléért is szakaszozok vele 20 órén keresztül és TS-en elmondom a dolgokat... :DDD ;] 600-ról 1000-re emelni valaki wn8-át szerintem nem nagy ördöngösség. Kb. annyi, hogy használja a WASD gombokat és az egeret, valamint a monitort sem árt bekapcsolni. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#36571) MinionFlasH válasza Tomi0703 (#36570) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Rudi egyszer élő streamen, nézői nyomásra behívott egy srácot szakaszba... Lehet, ha beletörne a bicskád, és visszautalnád a lóvét! :DDD

(#36572) nyunyu válasza emre (#36561) üzenetére


nyunyu
félisten

Koszi, megnezem oket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36573) zolika15


zolika15
tag

Kello utanajarassal barki megtanul jatszani aki kepes felfogni a dolgokat nem egy bonyolult jatek ez, nemi utana olvasassal nagyon sokat megtanulsz melle par video es mindent megkapsz, utana rajtad mulnak a dolgok szerintem. :)

Mas, tegnap megvasaroltam a Cent 7/1-et kivancsi leszek milyen lesz remelem nem szenvedos a nagy agyuig. :DD

[ Szerkesztve ]

Zoli

(#36574) Linkin válasza MinionFlasH (#36559) üzenetére


Linkin
senior tag

Hohó jelentkezek úgy is van felesleges pénzem ;]

Wot csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCu5WdaeI6J16mxqAjlAfHyQ

(#36575) diegho válasza zolika15 (#36573) üzenetére


diegho
nagyúr

Megtanul? Milyen szinten? Mert itt ez a legnagyobb kérdés. Van egy szint, ami fölé gold ammo spam nélkül nagyon kevesen képesek jutni.

(#36576) zodo válasza nyunyu (#36555) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm, emre-nek is!

(#36577) zolika15 válasza diegho (#36575) üzenetére


zolika15
tag

Turelem kell nem gold spam, ha igy sem megy ugy sem fog ha fizetnek erte.

Zoli

(#36578) emre válasza zodo (#36576) üzenetére


emre
veterán

Na, megnéztem, nálam ezzel a beállítással volt az előző patch-nél bal oldali playerspanel alatt

"position" : {
"x" : 100, // координаты элемента по оси Х.
"y" : 449, // координаты элемента по оси Y.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#36579) diegho válasza zolika15 (#36577) üzenetére


diegho
nagyúr

Türelem? Mihez? Definiáld nekem a jó játékost, mert szerintem mérhetetlen különbség van aközött, amit ketten jónak tartunk.

(#36580) nyunyu válasza emre (#36561) üzenetére


nyunyu
félisten

Kipofoztam magamnak a Bones v3-at:

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36581) zolika15 válasza diegho (#36579) üzenetére


zolika15
tag

Szerintem kell turelem hogy utana nezz a dolgoknak az elejen mindenkeppen onnan pedig jon aminek jonni kell vagy nem, de lehet rosszul gondolom es annyira jo sem vagyok, szivesen meghallgatom a te velemenyed errol.

[ Szerkesztve ]

Zoli

(#36582) grizlisandor válasza Gyuri27 (#36567) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igazad van, de én próbálom "más szemmel nézni" a steameket több/kevesebb sikerrel...

(#36568) emre: 30 perc tanítás egy Löwé-ért? :D Keressétek Linkin-t! :DDD

(#36569) MinionFlasH Biztos nem megalapozatlan az ötlet... Bár a hülyékből lehet meggazdagodni. :C

Rudi tegnap emlegette a srácot, hogy nem volt mikrofonja a random gyereknek, és nem volt nagyon együttműködő, míg Rudiék meghaltak, addig a srác kempelt hátul. ;]

(#36583) rlazol válasza diegho (#36565) üzenetére


rlazol
addikt

"Itt látni kell megtanulni, azt pedig nem fogja tudni megtanítani az, aki maga sem látja azt, amit kell."

szerintem ez a lényeg.
persze, nem lesz minden unicumból automatikusan jó tanár, de aki nem lát a pályán az csak olyan, lexikális tudást tud átadni (spotter helyek, tankjellemzők), amiket az ember replayek és a wot-wiki tanulmányozásával maga is elsajátíthat.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#36584) Bingisz


Bingisz
addikt

45/kopf?
Átalakítom a klánt. :D :D

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#36585) grizlisandor válasza Bingisz (#36584) üzenetére


grizlisandor
addikt

45k/20óra helyesen. :DDD

(#36586) diegho válasza zolika15 (#36581) üzenetére


diegho
nagyúr

Már rengetegszer leírtam, hogy ezt a játékot ésszel kell játszani. Meg lehet tanulni a weakspotokat, a jó helyeket a pályákon, de ez semmit nem ér, ha nem tudod használni, használni pedig akkor tudod, ha látod mi történik a pályán és jó döntéseket hozol. Nagyjából 2 óra elég arra, hogy megtanuld a gyenge pontokat és a pályákat, onnan már csak a döntéseiden múlik, hogy milyen játékos leszel.

(#36587) szbalogh


szbalogh
őstag

Végre Malinovkára kerültem szpotterrel... 30% esélyünk volt. Azonnal felszpotoltam a fél bandát de nem lőtt senki....
5700 szpot lett a vége és valami 3:15... :O

Nick: HE_Storm

(#36588) zolika15 válasza diegho (#36586) üzenetére


zolika15
tag

Ezzel egyet értek teljes mértékben de, van aki nem képes megtanulni eme apró dolgokat és így várja a csodát.

Zoli

(#36589) zodo válasza emre (#36578) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm megpróbálom mert eddig nem sok sikerrel jártam.

(#36590) benvolio


benvolio
őstag

A "no comment" kategóriába: Fontos kérdés csata előtt: kép :O

(#36591) emre válasza Bingisz (#36584) üzenetére


emre
veterán

Már régóta gondolkozok rajta hogy nem átalakítani hanem csinálni kellene egy tank akadémiát az SGTA mintájára, kizárólag magyar nyelven, kőkemény szabályokkal. Itt nem zsold lenne hanem a tagdíj.
Csak sajnos egyrészt nem is érdekel annyira már a játék, másrészt nincs időm rá hogy komolyabban foglalkozzak a dologgal.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#36592) kchryss válasza zodo (#36589) üzenetére


kchryss
addikt

Melyik nem sikerül?
Ha a pajzs és a kard jel, blokkolás és sebzésszámoló, akkor azok a configs/damagelog-ban vannak.
Blocked.cfg a blokkolt és Damaged.cfg az összes lőtt. Legegyszerűbb ha a J1mb0 xvm configban lévő damageloggal felülírod a mostanit. Nála a bal alsó sarokban a bekapott találatokat jelző panel alatt vannak. Szerintem ott van a legkevésbé zavaró helyen. De olyat is láttam, hogy a panel fölött van, egyébként a koordinátákkal oda rakod ahova akarod csak figyelni kell merre van igazítva, mert van ami bottomra vagy rightra van állítva top és left helyett.

[ Szerkesztve ]

(#36593) zodo válasza kchryss (#36592) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen azokat szeretném arrébb tenni (pl a panel fölé vagy felülre a hitlog helyére) de már a hajam kihullik tőle.
Megjártam már a hivatalos oldalakat is, privátban is kértem kaptam segítséget a válaszért de hiába, amint akár csak egy értékkel is megváltoztatom, konkrétan már meg sem jelenik a játékban.
Hivatalos fórumon is a res_mods\configs\damagelog\Blocked.cfg és Damaged.cfg megfelelő sorait ajánlják.

"position" : {
"x" : -200, // координаты элемента по оси Х.
"y" : 33, // координаты элемента по оси Y.
"align" : {
"x" : "right", // выравнивание элемента по оси Х (left, center, right).
"y" : "top" // выравнивание элемента по оси Y (top, center, bottom).

Ha pl csak a monitor közepe felé raknám hogy legalább rálássak:

"x" : -400, // координаты элемента по оси Х.

Mintha fel sem lenne telepítve.

Szerk:

J1mb0 -val, lekerült a panel alá, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#36594) Atti777


Atti777
senior tag

Felvilágosítana valaki, hogy a T7 CC hogyan kapott több xp-t nagyjából nulla teljesítménnyel, miközben én meg majdnem lesebeztem a tankom hp-jának dupláját?
És nem az egyik sarokból lövöldöztem, Mineson bent voltam középen.

Nem az zavar hogy többet kapott, hanem az, hogy miért kapott többet?
(Azért megyek Tetrach-kal, mert nincs letöltve a teljes kliens, és jelenleg ez az egyetlen használható tankom)
Replay, de semmi érdekes ezen kívül

Путин, иди нахуй!

(#36595) zozyk válasza zodo (#36593) üzenetére


zozyk
addikt

Az azért van,mert a pozíciót a monitor közepéről számolja,ha úgy állítod be.

pl:
"x" : -200, // координаты элемента по оси Х. -> jobb sarok,akkor a -400 már kilóg és nem látod.

Ez a dmg panel fölé rakja:
"position" : {
"x" : 280, // координаты элемента по оси Х.
"y" : -270, // координаты элемента по оси Y.
"align" : {
"x" : "left", // выравнивание элемента по оси Х (left, center, right).
"y" : "bottom" // выравнивание элемента по оси Y (top, center, bottom).

(#36596) kchryss válasza zodo (#36593) üzenetére


kchryss
addikt

Sikerült? Akkor jó. Amúgy mivel szerkesztetted előtte? Nekem régebben voltak gondjaim cfg fájlokkal ha sima jegyzettömbbel szerkesztettem. NotePad++ jó hozzá, azt ajánlom.

(#36597) zodo válasza zodo (#36593) üzenetére


zodo
nagyúr

Esetleg még annyi lenne hogy miért nem tudom az ellenség utolsó spot helyének beállítani hogy csak "pont"-ként jelölje és ne egy körülbelüli helyzet + tank név ill. ha sikerül beállítani a "pont"-ot akkor minden tank nevét kétszer jeleníti meg.
Ehhez a játékban kapcsolgattam a bővített funkciókat soha vagy mindig-re.

Továbbá az xvm / MinimapLabels.xc:
Labels/units/format alatt próbálkoztam az alábbival de nem jártam sikerrel, mintha semmit nem tettem volna.

"lost": "<span class='mm_dot'>\u2022</span><span class='mm_l'><i>{{vehicle}}</i></span>",

(#36596) kchryss

Igen, az sikerült már csak ez a dupla név kijelzés ill hogy nem pont a hely hanem név.
Előző patch-ben jó volt, nem tudom mi változhatott.
Jegyzett tömbbel szoktam mert eddig nem volt gond ha azzal szerkesztettem.

[ Szerkesztve ]

(#36598) zodo válasza zozyk (#36595) üzenetére


zodo
nagyúr

Most látom csak a válaszod, köszi szépen.
Lehet van valami a jegyzett tömbös szerkesztésben mert átírtam az általad megadott értékekre és megint nem látszódik semmi a kijelzőkből pedig előtte ott volt a panel alatt.

Mindegy, jó lesz ott is max egy kicsit nagyobbra kell vennem de azt már nem jegyzett tömbbel teszem.

(#36599) kchryss válasza zodo (#36598) üzenetére


kchryss
addikt

zozyknál left-bottom az align nálad meg right-top, azokat is átírtad? :)

Minimap: Ha xvm minimapot használsz akkor a játékban mindig ki kell kapcsolni a bővített minimap funkciót és mindent xvm-ben állítani amit akarsz. Tulajdonképpen a bővített beállítás helyett van az xvm csak részletesebben be lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#36600) zodo válasza kchryss (#36599) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem figyeltem de az ajánlott notepad++ -al szerkesztve másodjára már jó lett :) mert elsőre mindkét cfg-nél ugyanazt az értéket adtam meg :))

Ha másnak is megtetszene a panel feletti pozíció:

res_mods\configs\damagelog\Blocked.cfg

"position" : {
"x" : 380, // координаты элемента по оси Х.
"y" : -270, // координаты элемента по оси Y.
"align" : {
"x" : "left", // выравнивание элемента по оси Х (left, center, right).
"y" : "bottom" // выравнивание элемента по оси Y (top, center, bottom).

res_mods\configs\damagelog\Damaged.cfg

"position" : {
"x" : 280, // координаты элемента по оси Х.
"y" : -270, // координаты элемента по оси Y.
"align" : {
"x" : "left", // выравнивание элемента по оси Х (left, center, right).
"y" : "bottom" // выравнивание элемента по оси Y (top, center, bottom).

Szerk:

res_mods\configs\damagelog\Message.cfg -ben pedig ki lehet kapcsolni a végzetes találatot okozó tank és annak bevitt sebzés értékét, külön ablakban felugró üzenetét.

"MESSAGE" : {
"enable" : false, // отображение элемента (true, false).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.