Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-16 19:31:31

LOGOUT.hu

World of Tanks OFF topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Borote válasza fsb1000 (#8000) üzenetére


Borote
addikt

"hogy rajtam keresztül lövi az ellent, mert csak a piros kontúrt látja." - ez pont előfordult velem tegnap. Végre kigrindeltem a KV1-S ágyúját, mondom végre lehet aprítani. Ruinbergen a zászlós részel alulról nézek kifelé, és lőném a környéken levőket, erre hátulról egy 500 csatás pz3-as seggbelőtt, meg leláncolt 2-szer (miután 2-szer szóltam neki, hogy igazán abbahagyhatná, hogy belém lő, és nem tudok visszabújni fedezék mögé).

4-es RPM-mel meg nem fogok figyelmeztető lövést leadni, visszatolattam, és kilőttem a szerencsétlent. Aztán 2k dmg-vel zártam a csatát, ami ugyan nem fényes, de azért nyertünk.
Cserébe kaptam egy 12k-s büntit, úgyhogy a profit az elúszott :DDD

Nem hittem volna, hogy a csucsival is meg lesz az M :P

Mondjuk top tierként nem nagy dicsőség levadászni a kicsiket...

(#8002) Patrick76496 válasza Dobi 562 (#7993) üzenetére


Patrick76496
őstag

Szerintem is valami mod lehet, de érdekes, ilyen még nem láttam. Kíváncsi vagyok, vannak-e még ehhez hasonló dolgok.

(#7994) Dobi 562: Ezért jó az IS-7 a front toronypáncélja, még néhány amerikai nehéz tank is megirigyelné. :) Nem tudom, egyáltalán van e olyan lőszer a játékban, ami beüti szemből, lehet csak a 400 felettiek. Ráadásul a kémlelője/kupolája is nagyon kicsi, plusz nem is mindig sebződik, ha eltalálják.

(#7996) Runo: Ezt mostanában én is tapasztaltam, hogy az ellenségnél gyakran több a nagyobb tank. És akkor még azzal is bele lehetne kötni az MM-be, hogy az med-ek és a TD-k sem egyenlően vannak elosztva (előbbinél nyerd meg Mines hegyet), plusz mostanában nem ritka a csapatonként 5 TD. Komolyan, tiszta olyan, mint régen az arty-kkal.

(#8000) fsb1000: Sajnos messze vagyok a top játékosoktól, egyébként a kék-lila játékosok is megnehezítik a csatákat. Természetesen az ellenséges csapatnál vannak mindig többen. Bár megesik néha, hogy rendesen elverjük őket is, hiába nem volt semmi esélyünk a győzelemre.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#8003) fsb1000 válasza Atlantis (#7995) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Elképzelhető hogy megszűnt. (vagy nem is igazából létezett) 8.6 óta 2 új tankot vettem, és úgy emléxem én sem kaptam meg a tier kedvezményt, vagy csak nagyon benne voltam a negatív randomfaktorban.

Holnap 8.7??? ez nem is tudtam..... már megint rakosgathatom a modokat.

(#8004) #21346560 válasza Patrick76496 (#8002) üzenetére


#21346560
törölt tag

Még a végén bejön, amit mondtam...
Vissza fogjuk sírni az artykat :DDD

Mondjuk én nem, mert mióta meg van az F155, azóta aránylag sokat megyek vele, és főleg az artyktól tartok :))

(#8005) fsb1000 válasza #21346560 (#8004) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Erre már én is gondoltam..

Mert 8.6-ban tényleg generális változás volt arty téren, még ha azt is gondolom, hogy csak egy átrendezés történt és a sok fakezű nem tudott átszokni a megnövelt követelményekhez.

A jó artysták (zöldek), most is szép nagyokat vernek a tankjaimba, de szerencsére kevesen vannak

(#8006) Atlantis válasza fsb1000 (#8003) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha lehet hinni az FTR-nek, akkor elvileg holnap jön a patch EU-ra...ami most nem lesz nagy eresztés, a legtöbb 8.6 mod működni fog vele, remélhetőleg nem kell sokat molyolni vele.

Runo: lehetséges, nagy lett a nyafogás mostanában a láthatatlan TD-k miatt. Sajnálnám, ha bántanák őket, ez azért nagyon más, mint az arty-dominancia volt. MM-et kéne csak reszelgetni, az szerintem nagyon el lett rontva 8.6-tal.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8007) Djuree válasza Patrick76496 (#8002) üzenetére


Djuree
félisten

IS-7 az buzi egy tank. sokszor oldalt se tudom átlőni foch-al :W képes arról minden mindenhonnan pattanni, biztosan csak hátulról lehet átlőni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8008) Taragas válasza fsb1000 (#8005) üzenetére


Taragas
aktív tag

Úgyhogy maradjon csak így. Faxom kívánja vissza az artykat. Nem campelni, meg bujdosni akarok, hanem harcolni és párbajozni. Az artyk ezt rendesen elkúrták, és mivel sok fatökű nem tudott normális tankokkal játszani szívatta messziről az embereket(mer az neki jó, jéééé egylövés egy tizes tank akkor én király vagyok, marhára... :W ). Én nem sírom vissza az artykat. Mivel kevesebb van, jóval többet találkozok ritkább tankokkal is, mivel nem szorítja ki 5 arty csapatonként a csatából őket. Aki vissza kívánja őket, az nem normális. A jó artysták így is alakítanak, ennyi.... Bocsánat ha valakit megsértettem ezzel, de én így látom...

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#8009) Atlantis válasza Djuree (#8007) üzenetére


Atlantis
veterán

IS-7 tényleg trükkös tud lenni, de azért ezt a francia ágyúk bolondozásának is betudhatod. Foch nálam is tud érdekességeket csinálni, bár ez igaz az összes francia tankomra.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8010) bandiras2


bandiras2
senior tag

Felidegesítettem magam hogy KV2 trollcannonnal mindig eltalálnak, úgyhogy kisérleti jelleggel visszatettem a magaméra, és ez valami embertelenül brutális élmény volt.
ok, 192% legénységgel vagyok, de extra modul(tőttés és célzásgyorsító) nélkül, csak egy periszkóp van a tankon, de hogy félpályáról hellcat 2. lövésre, meg hasonlók. 9 ből 8 lövés talált, csata után nézem az eredményt, elborzasztó: 4-5 modul minden tankon amit eltaláltam, üzemanyag, ammorack, legénység, lánc...
netto20k kredit, és 1267xp. duplázós kör volt. 5x volt oneshot: Hellcat, M4, crusader, grille, T28.
T1 heavy, T34-85, KV1S túlélte a találatot, de aztán a többiek kivégezték a maradék kis életüket.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#8011) AlexWolf válasza bandiras2 (#8010) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Egyből mind a két topicba? Jópofa.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#8012) bandiras2 válasza AlexWolf (#8011) üzenetére


bandiras2
senior tag

Hozzászóláshajhászás van most waze, örülök a fejemnek :DDD

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#8013) fsb1000 válasza Djuree (#8007) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Tegnap 4-et lőttem 1 IS7-re az FV(183)-al. Normál AP lőszer 300+ pen.
Mind lepattant, kettőt a hasára céloztam (lehet nem oda ment), kettő meg az oldalába, mert befordult.

Ekkor kifogyott az AP és 1db HE-vel kinyírtam, mert addigra mások lesebezték 5xx-re
Szóval néha tényleg jól pattog az IS7, de E100-al általában lenyomom öket, pedig annak kicsi a penje (többi t10-hez képest)

(#8014) Taragas


Taragas
aktív tag

Nem akarom magasztalni a német tankokat, de az arty nerf óta "kicsit" dominánsabbak tier 10ben. Főleg az e100, meg a td.... :DDD Régen sem a normál tankok nyírtak ki, ha e100al mentem, hanem általában az arty... :U Ha olyan pálya volt hogy 1 arty vagy egy se, és nem szúrtam valamit el, akkor az 4000+damage volt vele...

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#8015) fsb1000 válasza Taragas (#8014) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én is ezt érzem. Csak nehogy emiatt visszavegyék a német TOP-ok tulajdonságait.

És abban is igazad van, hogyha ha nem 4-5 arty van hanem helyette "normal" tankok T10 csatában. akkor 4-5K-val több dmg is szerezhető /csapat.
Erre még nem is gondoltam, hogy az artyk nem csak a csatákat cseszték el, de még kevesebb dmg is jutott a többieknek. Hát tényleg ne jöjjön vissza az a sötét korszak....

(#8016) Bingisz


Bingisz
addikt

Ha van arty akkor az a baj, ha nincs arty akkor meg nincs aki elvégzi a piszkos munkát és azért jön a sírás.
Érti a dolgát SerB, tudja ő nagyon jól, hogy a játékosoknak soha se jó semmi. El tudom képzelni, hogy hogyan mulatoznak, a hivatalos fórumon lévő "éppen melyik tankokat kell nerfelnie a WG-nek" topicokon...
Persze sírni egyszerűbb, mint alkalmazkodni. :U

(#8015) fsb1000: Ebben csak az a szép, hogy mivel nem tudsz pl. az E100-al annyi sebzést kiosztani átlagban, mint a saját életerőd a csatákban valaki másnak kell kiosztani a győzelem érdekében. Ezt a 8.6-ig az arty jó szívvel végezte el, de mivel most nincs annyi arty, ezért a győzelem nem rajtad múlik, hanem a többi csapattársadon. Így természetes, hogy csökken a győzelmi arányod.

Én viszont általában kiosztom vele a saját életerőmnek megfelelő sebzést, ami hozza is a 62% győzelmi arányomat vele. Pedig egy 75%-os sima legénységgel, és felszerelések nélkül kezdtem el vele a játékot.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#8017) fsb1000 válasza Bingisz (#8016) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem rosszul gondolod.

1. Eddig is több sebzést osztottam ki E100-al, mint amennyi HP-t vesztettem.
2. Ha nincs arty, akkor valószinűleg tovább élek és több sebzést tudok kiosztoni
3. Ha nincs arty akkor taktikai előnyben is vagyok a korábbiakhoz képest E100-al

Összeségében több sebzést tudok kiosztani és jobban tudom a csaták menetét befolyásolni, mint amikor 4-5 arty volt a csatában. Ez a szubjektív érzetem, de elvileg stattal is vissza lehetne igazolni. Pl 8.6 elötti átlag dmg-t és a mostanit összahasonlítva.

Persze mivel 2400+ csatát mentem E100-al ez csak kis mértékű növekedést fog mutatni, talán 3-4 dmg-t, de korábban levezettem, hogy nagy bázishoz viszonyítva jelentősen nagyobb változást kell produkálni, hogy valami kis is lássunk.

Ha 8.6 elött 20x többet mentem mint azóta, akkor durván 20-al kell szorozni a nagy átlagban bekövetkezett változást azaz 60-80 dng/csata növekedést jelentene, ha a fenti példa valós lenne.,
Ez durván 3%-os javulás ami szerintem reális.

De ha nem így lenne, akkor is nagyon jó hogy eltűntek az artysták, vagy max 1-2 öt látni csatánként és csak a jobbak jelentenek komoly veszélyt.

(#8018) Stigma.HC válasza fsb1000 (#7991) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Nem jön ki minden nap így a lépés, de azért szépen lehet vele osztani az áldást. Elég gyors is, hogy a frontvonalra érjek vele és már az elején kiosszak sok sebzést mellé bírja azért a gyűrődést is ilyenkor. Most a teljes átlagsebzésem 3250 körül van vele 58 csata után. Ha marad 3000 felett a későbbiekben is akkor nem lesz okom panaszkodni.

Arty dolog: felőlem ki is szedhetik az összeset a játékból, én aztán nem fogom bánni (régen is ezt írtam, most is ezt vallom, háh szóval nekem baromi jó így). Egyedül ami most nem tetszik az MM-ben, hogy nem képes azonos szintű tankokat pakolni a két csapatba, ha ezt képesek lesznek megoldani akkor sok gond nem lesz itt :)

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#8019) Taragas


Taragas
aktív tag

Nem tom én inkább tartom azt jó játéknak amikor a saját hpm 2xét sebzem le, vagy egy arty elvégzi helyettem a piszkos munkát. Főleg hogy az artyknak még mindig ott a -30% credit xp, tehát élvezetesebb csata közben farmolni, mint egy terepasztalt nézni és nyomni a bal egérgombot.
Én amúgy nem akartam mondani, de sokkal jobban kijönnek ki milyen jó játékos mint sem szerencsés. Az artyk előtt szerencse kellett mert sokszor(ha nem városos pálya volt), sokkal inkább rajtuk múlott a csata, mint a csapaton(egyszer felszpotoltak halott voltál, most meg valójában is kell dolgozniuk a spottereknek, mert azért a kemény spot damageért is meg kell dolgozni, nincs ingyen free spot damage, nincsenek ingyen free fragek.... én most kezdtem el igazán spotterrel játszani, és marhára élvezem, haver is klánból, sokkal jobb mint korábban amikor mindenki hümmögött, ha nem mentél kapásból halálkört az artykért). Amikor még artyztam(én is, bizony... :DDD ), sokszor volt, hogy elég volt a spot, és kiirtottam az egész pályát. Most meg azt élvezem, hogy végre nem rajtuk múlik a csata, hanem "rajtunk" a csata valós szereplőin. Aki igazán a face to face küzdelmet vívja. Az artyk szerepe a support, ami patch előtt nagyon nem úgy volt, nem a csata megnyerése. Utáltam hogy minden artys a spotért nyavalygott, vagy minden játékos az artyra bízta a piszkos melót, amikor ő is elvégezhette volna azt Végre elérték, hogy értelmesebb legyen a játék, Így is van hogy belém ver egy raty 1000hpt, de nem nyavalygok mert én voltam a hülye, hogy ott vártam, ezelőtt meg 70el mentem akkor is telibe kaptak, és már nagyon untam. Meg azt hogy minden tier 10es csata tele volt velük, mert sokan nem tudták használni a saját 10-es tankjukat, és artval nem volt javítási költéség(feltéve ha le nem vadászták őket, de még mindig jobb mert volt ár 50% esélyed, hogy a közeledbe nem megy egy ellenséges tank sem). Körülbelül most az van, hogy akik eddig szerencsétlenek voltak az artyk miatt jobban kimernek állni, és lőni, kevésbé félnek az artyktól. Ez a nagy büdös helyzet..... :K

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#8020) Taragas válasza Taragas (#8019) üzenetére


Taragas
aktív tag

(bocs lejárt a szerkesztési idő). Jah és kevésbé kötöttek a pályák, Sokkal szabadabban lehet rajtuk mozogni, új dolgokat ki lehet próbálni, nem annyira kötött a meccs. Sokszor ez húz ki a szarból, hogy az eszemet használva kicselezem az ellent, ami eddig nem ment, mert véletlen felszpotoltak és kilőtt az arty. Ez amúgy főleg a meccsek második felében érvényesül. Nagyjából mindenki elindul a saját kis megszokott helyére, de a vége a csatának sok esetben sokkal izgalmasabb lett így, míg régen az esetek nagyon nagy többségében a végjáték így nézett ki, 2-3 arty mindkét oldalt, és ki spottol először.... :W
Meg amúgy néztem pár bajnoki meccset, baszki senki nem mert mozogni egy nagy campparádé volt az egész, mert mindent az artykra hagytak, meg is untam ki is léptem. :W

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#8021) Dobi 562 válasza Bingisz (#8016) üzenetére


Dobi 562
addikt

Ezt az alkalmazkodást nem értem. A 8.6 előtt annyi arty volt a legtöbb 10 szintű csatában, hogy a csata egy unalmas bujkálássá degradálódott. Aki bújt aki nem... Aki nem az gyorsan meghalt. Ha 1-2 tank nem a bujkálást választotta akkor elhullott segítség híján mert sok játékost annyira frusztrált a rengeteg arty, hogy megelégedtek azzal hogy végig kempelték a csatát.

Hogy lehetett volna alkalmazkodni a helyzethez? Játszhattam volna én is arty-val, de az számomra nem okoz örömöt.

A 8.6 óta elkezdtem újra a játékot 9-10-es szinten, sőt vásároltam is két 10-es tankot, mert újra jó érzés játszani ott. És bár az artyk továbbra is képesek egylövésezni, de már jóval kevesebben vannak és nem érzem úgy, hogy csak róluk szól a csata. Inkább hasznos tagként válnak a csapat részeivé, aki eddig tudott artyzni, annak ez a "nerf" nem is volt igazi "nerf". Ezt jó stattal rendelkező artistáktól hallottam.

A "sírás" természetes velejárója a játékban átélt csalódottságunknak, ez a fórum pont erre lett kitalálva. Ide lehet jönni e-péniszt mutogatni, sírni vagy akár tanácsot kérni, nekem ezzel nincs bajom (persze én is a "sírók" közé tartozok sokszor).

(#8022) fsb1000 válasza Bingisz (#8016) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Akkor elemezzük ki a tévedésed más oldalról is.

"Ebben csak az a szép, hogy mivel nem tudsz pl. az E100-al annyi sebzést kiosztani átlagban, mint a saját életerőd a csatákban valaki másnak kell kiosztani a győzelem érdekében."

Ez a megállapítás akkor lenne igaz, ha a csatákban 15/15 E100 venne részt, vagy legalább a csatában résztvevők átlag HP-ja elérné vagy meghaladná az E100 HP-ját.
A valóságban az átlag HP, még a t10-t12 csatákban is jóval alacsonyabb mint az E100 HP-ja, és különböző tankok is vesznek részt a csatában elvileg különböző feladatokkal.

Véleményem szerint a fórumokon oly divatos axioma hibás (bár célkitűzésnek kiváló és én is előszeretettel használom), mely szerint a saját HP-dnál többet kell sebezzél akkor vagy eredményes.
Ez nem így van, mert matek oldalról nézve az ellenfél átlag HP-jánál kell többet sebezzél, és 1.0 killnél kell többet teljesíts, akkor tettél többet mint az átlag.

Ezt a matekos szemléletet lehetne tovább bonyolítani a tankok szerepével. Sarkitva:
Egy szuperhevy (pl E100, Maus) feladata, hogy előretörjön a sebzéseket is felvéve, a csapattársait hozza kedvező helyzetbe. Egy artynak meg az a szerepe hogy sebzést osszon, sebzést nem tud felvenni.
Egy felderítő tank sem van hogy saját HP-janak megfelelő sebzést kiosszon.
Ellenben a TD-k jellemzően igen. (alacsony HP, nagy sebző képesség)

****

Az E100 eredményed elismerve és csöppet sem kisebbítve megjegyezném, hogy az E100 az a tank (és a Maus-is), amely szakaszban jóval eredményesebb tud lenni. Ennek oka hogy nem egyedül kell vállalnia a tulajdonságai által predesztinált szerepét illetve mindig van biztos támogatása.
Ami random csatákban nem mindig mondható el.

A mi két példánkból szerintem nem lehet végleges következtetést levonni a sebzés és wr és kill helyes arányáról, de nyilván jól mutatja a tendenciát.

Bingisz: 2762 / 62 % / 1,29 dmg/kill= 2141
FSB...: 2233 / 52% /1.22 dmg /kill = 1830

Előny: 23% / 19% / 5% dmg/kill 311

******

Gratulálok a 23%-os dmg előnyödhöz, de úgy gondolom, nem csak ez az egyetlen kulcsa a 62%-os winrátádnak az E100-al. Bár az is lehet sosem játszol vele szakaszban.

[ Szerkesztve ]

(#8023) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Van valamilyen stat progi, ahol időszakosan vagy diagrammon lehet nézni, hogy adott tankkal hogy változott a wr és a dmg:

A régi wotlogger ezt tudta.... az új nem és más ilyen programot nem ismerek.
A wotplaneten azt látom, hogy az E100 wr-em kicsit ingadozott, de tartja magát, viszont dmg-t nem tudok nézni.
Az globál adat meg nem mond semmit, mert volt 50-80% akció kis tankokra, amikor hétvégeken hülyére kertestem magam, tier 5-6 és alatta. Ez látszik is a hullámvölygeken.

(#8024) fsb1000 válasza Bingisz (#8016) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mégvalami:
Emléxel mennyi volt régebben az E100 HP-ja? A csatáim többségét a buffolása elött mentem vele. Arról nem is beszélve hogy a 150-es lövege 2x jobban pattogott mint most.
Te pedig a buff után mentél vele többet ha jól gondolom

Nem magyarázkodás (nem érzem úgy hogy kéne), csak mutatja ez a dolog is, hogy milyen nehéz szilárd lábakon álló elméleteket gyártani a statok alapján.

///////////

Egyébként az átlag statod is picivel jobb mint az enyém (wn6 +3% ), de csak a magas WR miatt ami szerintem a szakaszozás következménye (de lehet nem), úgyhogy nem csodálkozom, hogy E100-al is jobb vagy wr-ben.
Csak a dmg és wr összefüggéssel kapcsolatos véleményeddel nem értek egyet.
Attól sokkal több változós ez a játék.

(#8025) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Ez a nem tudsz annyi sebzést kiosztani mint a saját életerőd és ezért kárára vagy a csapatodnak, ez is érdekes dolog. A csapatok ki vannak egyenlítve életerő tekintetében? Ha összeadogatnánk a két csapat tankjainak életerejét akkor szerintem lennének érdekes dolgok, de még sosem csináltam ilyet.

Reggel mentem egy kört T110E5-el, ketten voltunk X-esek a csatában. Értelemszerűen az én csapatomban jómagam, ellennél egy Leo 1. 2200 hp vs 1950hp.

3000 HP-s Maus-al egyébként baromi nehéz lehet hozni a 3000 dmg/battle arányt. Az xmv szerint a szerver top 2690 vele.

(#8026) fsb1000


fsb1000
nagyúr

A 8.6 óta tartó arty csökkenés és következményei, illetve az a vitapont hogy artyk nélkül lehet többet sebezni vagy sem, továbbra is foglalkoztat. Nem hiszem hogy könnyű lenne bármely álláspontot számadatokkal alátámasztani, de úgy határoztam, hogy a saját statomon lemérem.

Kiválasztottam 4 t10-es tankot amivel elég sokat megyek és szubjektív érzetem szerint ezek közül 3-ra jó hatással volt a 8.6 egyre meg semleges vagy csak rontott rajta. Az FV a kakukktojás. Pár hét múlva talán már lesz értékelhető eredmény. Íme a kiinduló állapot:

[ Szerkesztve ]

(#8027) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Gyözelem/Csata: 1 (6) (16.67%)

Mikor a két 42%-os E100 volt top tank a csapatban, majdnem lefordultam a székről.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#8028) Dobi 562 válasza Stigma.HC (#8027) üzenetére


Dobi 562
addikt

Elvettem a győzelmeidet. Bocs. :DDD

Wins / Battles 4 / 6 66.6%
Avg. / Total Exp. 1 331 / 13 097
Credits total 265 619

Sikerült ledupláznom amit nagyon leakartam, elég jó xp eredményekkel. Végre egy ilyen nap!

(#8029) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Wins / Battles 6 / 9 66.6%
Avg. / Total Exp. 1 235 / 19 021
Credits total 339 456

Ez lett a vége, mára rá is hagyom.

(#8030) Stigma.HC válasza Dobi 562 (#8029) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Akkor kérem szépen vissza a nyerő csapataimat. 2/9 :DDD

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#8031) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Meg van a 9. egérfogóm:

(#8032) kirjak


kirjak
aktív tag

Holnap érkezik gyors futárral:

A "nyóc pont hét":

Remélem jobb lesz a játék mint volt ! Kezdhetjük az addon vadászatot újra.
Akinek lesz jó pakkja linkelje majd be ha teheti, köszönöm előre is!

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#8033) #21346560 válasza fsb1000 (#8031) üzenetére


#21346560
törölt tag

gratula!

(#8034) Máté94 válasza kirjak (#8032) üzenetére


Máté94
addikt

Végre artyzhatok egy kicsit, britekre kíváncsi leszek. :DDD

(#8035) fsb1000 válasza kirjak (#8032) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azt várom a 8.7-től, hogy visszaállítják a randomfaktor eltérítőt (azoknál is akik nem artyztak eleget régen)

Runo: Köszi. 3 db volt egy csatában. Elég könnyen kinyíródtak...

[ Szerkesztve ]

(#8036) kirjak válasza fsb1000 (#8035) üzenetére


kirjak
aktív tag

Milyen jó is lenne! Csak reménykedek. 8.5 ig nekem jó volt a játék és az SP is. Azóta nem tetszik annyira.

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#8037) fsb1000 válasza kirjak (#8036) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Van egy sejtésem: az SP-d nem lesz jobb... Az árához képest nerfelik.

(#8038) Bingisz válasza Dobi 562 (#8021) üzenetére


Bingisz
addikt

Huhh. Pont rosszul írtam a dolgot le. :B
Persze, hogy jó az arty nerf. És abban is igazad van, hogy a profi artystáknak semmi sem változott, ugyan úgy jól szerepelnek. Viszont nagyon sok nyavalygást hallok a TD-kről. Arról, hogy milyen OP-k, mert olyan sokat sebeznek. És engem ez már kicsit zavar, csak nem teljesen egyértelműen írtam le a sírásomat mások sírásáról. :)

FSB100: Sok hozzászólást írtál nekem, megpróbálok egyben válaszolgatni rá.
Az hogy az E100 milyen volt régen, nem tudom, mert a 8.6-ban vettem meg, természetesen az artyk újrabalanszolása miatt, de azt tudom, hogy most jó, azt meg el sem tudom képzelni, hogy a gold korszak előtt milyen jó lehetett (nekem a sima AP-val is elég jól megy, se persze egy hull down IS7 azért meg tud izzasztani). Sajnos legtöbbet egyedül játszom vele, mert a régi barátom már nem játszik aktívan. (Kereshetek megint platoontársat...)

Az, hogy miért az a cél, hogy a saját HP-mat kiosszam vele körönként? Akármennyire is E-pénisz fényezőnek tűnik, de azért mert ez látszik a statisztikában. Mondjuk nekem inkább a 2900-300 dmg a cél (haladok is abba az irányba), mert érzem, hogy ennyire képes képes vagyok vele, még egy kis plusz odafigyeléssel.

Viszont azt látom, hogy TD-vel olyan tier8-ig tartható a HP-m kétszeresének a kiosztása, ezért azokon az ágakon már ez lesz a célom.

Amúgy a lényegre nagyjából azzal tapintottál rá, hogy sokváltozós a játék, nem lehet ilyen egyszerűen számolni vele. Viszont mivel mi (legalábbis én) kicsit statisztika függők vagyunk, valamihez hozzá akarjuk kötni az eredményességünket. Ez van.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#8039) Steelheart2 válasza Bingisz (#8038) üzenetére


Steelheart2
senior tag

A sok nyavalygàst a td-k miatt azok teszik,akik nem probàltàk ki.Azért a nagy dmg hez nagy töltésidö és papir pàncél is jàr.Persze ezt nem veszik észre. :)

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#8040) Bingisz válasza Steelheart2 (#8039) üzenetére


Bingisz
addikt

Nyilván. Ezért írtam az alkalmazkodás hiányát.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#8041) #21346560 válasza Steelheart2 (#8039) üzenetére


#21346560
törölt tag

Azért a papír páncéllal nem igazán értek egyet...

(#8042) Steelheart2 válasza Bingisz (#8040) üzenetére


Steelheart2
senior tag

A haver is pont ezzel cukkol.Ö pont a su152 est tudja csak felhozni példànak,mert tapasztalta hogy nagyot rug. :) Persze ö soha nem fog td-zni,mert az m3lee- töl is agyhugykövet kapot. :)

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#8043) Steelheart2 válasza #21346560 (#8041) üzenetére


Steelheart2
senior tag

Na azoknàl még nem tartok. :) Németeknél a jp2, a többinél t6-7.

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#8044) Taragas válasza Steelheart2 (#8042) üzenetére


Taragas
aktív tag

Aki viszont a tdk ellen vannak, annak már nincs ki a négy kereke, vagy sose próbálta ki őket.... :))
Feeling velük menni, és mégis izgalmasabb mint arytval.... :) (és értelmesebb is, sok taktikát, helyezkedést igénylő tankok, és spot tank kötelező melléjük platoonba:D)

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#8045) Steelheart2 válasza Taragas (#8044) üzenetére


Steelheart2
senior tag

Ez igy van.Én is szeretek velük menni.Artyval meg talàn 5 kört mentem,de nem fogott meg. :)

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#8046) Enzolord válasza Taragas (#8044) üzenetére


Enzolord
addikt

Az biztos..
Én imádom az OBJ704et, így, hogy az artykat nerfelték, valszeg visszaveszem a T95öt is...:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#8047) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Asszem megvolt a legjobb köröm Maussal.
A városba senki sem ment a mezőre meg 12 (tizenkét) tank lemmingezett ki.

Mivel én volt a leglassabb visszaküldtek a bázisra védeni a 2 arty-t.... hiába mondtam hogy ez nem lesz jó, mert a városból lerusholnak... 1 Maus nem maus. Szerencsére egyesével jöttek, aztán egy IS7 meg rám szaladt és csodálkozott hogy 300 HP-kat rammolok le róla. lett jó fedezékem. Artyk elbujtak semmit nem segítettek.

Na a lényeg: lemming csapat elbukta a foglalást 3-an maradtunk + 2 fakezű arty, ekkor elindultam az ellen bázisa felé duli-fulizva.... szerencsére full béna jagdPZ-t meg t30-at le tudtam küzdeni és közben a két artynk is magához tért egy kis szidalmazás után.
És nyertünk... csoda.

[ Szerkesztve ]

(#8048) fsb1000 válasza Bingisz (#8038) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"de azt tudom, hogy most jó, azt meg el sem tudom képzelni, hogy a gold korszak előtt milyen jó lehetett"

A helyzet az, hogy 8.6 óta a legjobb az E100.

(#8049) Patrick76496 válasza #21346560 (#8004) üzenetére


Patrick76496
őstag

Igazából ezzel a 8.6-os patch-el az a baj, hogy felborította a WoT kő-papír-olló rendszerét. Ugye light üti az arty-t, arty a TD-t, TD a heavy-t, heavy a medet (és a másik heavy-t), med a light-ot, a másik medet és a lassabban mozgó, flankelhető tankokat.

És mivel most nincs, ami "megfékezze" a TD-ket, ezért rendesen elszaporodtak, szabadon garázdálkodhatnak. Nem az a baj, hogy vannak, hanem a mennyiségük. 2-3 még úgy-ahogy viselhető csapatonként, de a 4 és felette már a vicc szintjét karcolja. Ráadásul az sem mindegy, hogy melyik csapatnál van több. Néhány pályán jobb, ha nálunk van több, néhányon nem. Nekem is van TD-m, AMX AC Mle. 48 2050-es átlagsebzéssel.

Az arty-k is részei a játéknak szükségünk van rájuk. Viszont nem 4-5-re csapatonként, hanem 1-2 már elég is lenne.

(#8007) Djuree: :C

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#8050) fsb1000 válasza Patrick76496 (#8049) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Ugye light üti az arty-t, arty a TD-t, TD a heavy-t, heavy a medet (és a másik heavy-t), med a light-ot, a másik medet és a lassabban mozgó, flankelhető tankokat."

Ez szerintem nem így müxik. Sem randomban, sem szervezett / irányított csatában (CW).

És a TD-ket sem kell "megfékezni", nincs azokkal semmi gond, most is meg van a helyük és kibalanszírozott szerepük a csatákban. Semmilyen formában nem idézik az artysta időket, amikor az arty valóban domináns volt a csatában és ha volt 4-5 belőlük, akkor játszhatatlanná élvezhetetlenné tették a játékot.

A TD-k megnövekedett száma inkább annak köszönhető, hogy javult a kredtit szerző képességük.
Egy usert ez valószínűleg jobban motivál, mint taktikai megfontolások.

*****

Az arty-k is részei a játéknak szükségünk van rájuk.

Nekem spec. nincs szükségem rájuk, de 1-2-öt elviselhetőnek tartok csatánként, de jobban ürülök, ha fakezűkém tankkal jön.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.