Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-16 19:31:31

LOGOUT.hu

World of Tanks OFF topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Az mi, amikor az IS beszól nekem (M5A1 Stuart), hogy goldnoob? :U (igen, van nálam mindig öt darab a húzósabb esetekre, 130-as pennel még meg lehet ijeszteni a nagyobbakat is egy picit)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#13002) Patrick76496 válasza [HUN]Dani (#12965) üzenetére


Patrick76496
őstag

Ha csak annyit csinálok, hogy berakom ezt a képet, már látszik, hogy OP, szinte oda van írva. :D

Azért OP, mert a 2 Tigrisen kívül ez az egyetlen tank, ami gond nélkül átviszi szemből a legtöbb T8-as tankot, és ennek még a sebzése is normális. A hull-down meg piszok nagy előny (legalábbis régebben az volt, most nem tudom mennyire lövik be a kupoláját). A Tigerrel az a baj, hogy hiába van jó lövege, a gyenge páncél miatt nagyon könnyen szét lehet lőni és a sebessége sem valami jó. Sniperkedni lehet vele, de több kilométerről észreveszik. A D-25T-s tankok meg szerintem a legrosszabbak a tier-ben. Alapvetően nem lenne rossz az IS(-2), KV-3, de a lassú célzásidő és a viselhetetlenül pontatlan löveg használhatatlanná teszi őket. Ráadásként a látóhatáruk is kritikán aluli, 340-350 m-re az átlagos T4-5-ös tankok látnak.

(#12988) myckey: Lehet, hogy csak azért mondom mert régen volt, de talán a 9-es Foch-nál nem rosszabb. Amúgy meg papír, lassú és óriási célpont, amerikai tankos képest gyenge a gun derpessionje. Nincs semmi kiemelkedő tulajdonsága. Ráadásként nagyon rondán néz ki, szvsz a játék legrusnyább tankja. Egyáltalán nem illik az amerikai heavy ágra, én visszaraknám a T34-et T9-be, a T30-at pedig T10-be.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#13003) Máté94


Máté94
addikt

Hamarosan elfognak fogyni a VI-os tankjaim, de VII-sek közül lehet már nem akarok minden ágat húzni, mert félek belenyúlok valamilyen borzalomba, és itt már elég sok XP-t kér egy-egy fejlesztés, így inkább a könnyen húzható ágakat választanám.

Tehát így elöljáróban mik az ajánlható ágak, minden nemzet érdekel, esetleg, amit nem ajánlotok?

(#13004) myckey válasza Patrick76496 (#13002) üzenetére


myckey
veterán

ízlések és pofonok,én nem így látom ;)
remek ágyú.távolabbról pattogós páncél,jó face to face-ra és bőven jó a mozgása is

de ezt már párszor lebeszéltük,úgy se tudjuk egymást meggyőzni
te mindig lehordod a sáága fődig,más meg nem :D

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#13005) Stigma.HC válasza Patrick76496 (#13002) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Eme kép alapján a tigris is az :P

Személy szerint még most is jobban hajlok a tigris felé. Szórakoztatóbb vele a játék számomra. Mióta meg van nem is nagyon megyek a T29-el.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#13006) myckey válasza Stigma.HC (#13005) üzenetére


myckey
veterán

én se sokat amcsizok mióta buffolták a tigrincset

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#13007) [HUN]Dani válasza Patrick76496 (#13002) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Ez mikori kép már? :DDD

magyarsrac

(#13008) Tomi0703 válasza [HUN]Dani (#13007) üzenetére


Tomi0703
őstag

Oda van írva. Tavaly februári. :DDD

(#13009) Angel1981


Angel1981
veterán

Kb. 10 csatát mentem ma eddig, hasonlóak az eredmények - na jó, talán kicsit jobbak voltak általánosságban.

Ha nem lenne tripla XP a legénységnek, nem is erőltetném a mai napot.... :U

(#13010) Mister_X válasza Angel1981 (#13009) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tripla? :F

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#13011) emre válasza Mister_X (#13010) üzenetére


emre
veterán

tripla :K Triple crew experience after every battle!

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#13012) Mister_X válasza emre (#13011) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ja, hogy csapat xp. Én a simára gondoltam.

Mikor leültem a gép elé, 40k XP hiányzott az IS2-höz. Most már kevesebb, mint 6k kell. Aztán rájöttem, hogy úgyse lenne pénzem megvenni :O

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#13013) emre válasza Mister_X (#13012) üzenetére


emre
veterán

Olvastam hogy akciós a jp2, kb negyed órán keresztül azt kerestem hogy hol, meg hogyan, mire megtaláltam a top of tree oldalt. :DDD Meg is vettem azt is meg a JpzE100-at mérgemben. :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#13014) sith7 válasza emre (#13013) üzenetére


sith7
nagyúr

juj de mérges valaki ... :P

(#13015) emre válasza sith7 (#13014) üzenetére


emre
veterán

hát ja mert a wotinfo.hu oldalon nem találtam a hírt :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#13016) sith7 válasza emre (#13015) üzenetére


sith7
nagyúr

szégyeljék magukat :))

(#13017) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Búcsú az IS-8-tól. Utolsó meccs, nem lett rossz, de megsiratni nem fogom... :D

Replay

IS-7 pedig már a garázsban. Ezt is megéltem 6640 csata és több mint másfél év után (első 10-es). E-100-at már régebb óta kifejlesztettem, de azt nem vettem meg :DDD

Más: Legénységgel kapcsolatban. Hogy is van? Ha ledobom a skilleket (kreditért) és átképzem őket akkor egyből 100-asak lesznek ugye?
Ezen gondolkozom, hogy előbb skill dobás, majd átképzés és 100%-os legények (némi xp-t veszítenek) vagy 90% legénység de a skillekből nem veszítenek. Bár most, hogy tripla legénységi xp van, nem lehet olyan sok idő azt a 10%-ot feltornászni.

(#13018) emre válasza Tomi0703 (#13017) üzenetére


emre
veterán

Szerintem egy skilles, de csak mondjuk 90%-os legénységgel jobban jársz mintha egy skill nélküli, de 100%-os csapat ülne a tankban. Ráadásul a mostani crew xp akció miatt az a pár százalék veszteség marha gyorsan visszajön.

(#13019) Tomi0703

Azt meg tudod nézni, hogy mennyit veszítenének. :K

Itt a 3-ik veszítene 10%-ot 90%-os képzéssel

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#13019) Tomi0703 válasza emre (#13018) üzenetére


Tomi0703
őstag

De mivel 100%-osak azonnal oszthatnám is nekik a skilleket nem?
Csak annyi lenne, hogy a 3-ik skilljük kicsit megcsappanna. Vagy nem?

Szerk.: Azt tudom, csak most nem tudom, hogyan csináljam. Na de akkor +1 a 90-es legényekre. :)

[ Szerkesztve ]

(#13020) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Mentünk pár kört szakaszban Enzoval. A random istene igen szerethet ma minket.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#13021) Enzolord válasza Stigma.HC (#13020) üzenetére


Enzolord
addikt

Nem volt rossz..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#13022) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Na, megvan az XP az IS2-re, ellenben a pénz sehol :( Nem volt kivel platoonozni és így nem dőlt a lé küldikből. A havi küldetésekhez meg még kell jópár menet. És még azt is hozzá kellene számolni, hogy a legénységet is képezve kel a tankba ültetni... Goldot nem szívesen fogok átváltani, a felesleges tankok is max 300k-t adnak ki, összesen kell még majdnem 1M.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#13023) Patrick76496 válasza myckey (#13004) üzenetére


Patrick76496
őstag

Szvsz az ágyú csak átlagos, mondjuk távolabbról a front tényleg képes pattintani néhányat. Viszont e mellett a páncél mellett miért csak 34 a max sebessége? :U Mondjuk azért nem hiszem, hogy mindenki annyira isteníti. Más is utálja, csak nem mer megszólalni. :D

(#13005) Stigma.HC: De az a kép nincs watermarkolva OP felirattal (már csak a ЦАМО РФ hiányzik :DDD ) és a te sebzésed kisebb 12-vel. A találati arány meg 6-tal, pedig sokkal pontosabb a Pz6 csöve. :P

(#13007) [HUN]Dani: Még a HAD-érából való. :) Azért ezt raktam be, mert az új Service Record nem tetszik. Egyébként még mindig ugyan annyi, direkt nem is veszem vissza, úgyis csak elb@sznám.
- - - - - - - - - - - - -
Végre teljes a Lend-Lease kollekció

Nem éppen stronk gép ez a Matilda, bár én ettől függetlenül bírom. Legénységet húzni jó (de azért ilyen téren le van maradva a Churchill III-hoz képest), nem bántam meg, hogy megvettem. Aki gondolkodik rajta az vegye meg, 375 goldért szvsz megéri.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#13024) Mister_X válasza Patrick76496 (#13023) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Matilda IV vagy Matilda BP a jobb?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#13025) Patrick76496 válasza Mister_X (#13024) üzenetére


Patrick76496
őstag

Az átütésen és a DPM-en kívül szinte mindenben jobb a Matilda IV. Nagyobb a max sebessége, az alfája, jobb a fajlagos teljesítménye, a gun depression-je, gyorsabban céloz és olcsóbb is. Amúgy a IV-esnek is majdnem ugyan olyan papír a tornya, mint a BP-nek, legalábbis nem tudom hogy lövik be ilyen könnyen a lövegpajzsot (meg hogy mindenki honnan ismeri a weakspotot).

Ha nagyon zavar a kis átütés (még golddal is), akkor érdemesebb Churchillt venni (ha akciós lesz), az annyival tud kevesebbet, hogy (jóval) kisebb a gun depressionje és a teste is lassan fordul. A Matilda IV megtanít a többi tank weakspotjaira. Néhány lövésénél már a ChIII-mal és a T-34-el is jól rá kell célozni, na ennél meg még jobban. Régebben eszem ágában sem volt, hogy megvegyem ezt a tankot a lövege miatt (még a gold ammoja is gyenge), de egy kis odafigyeléssel használható gép ez is. A gun depressionje nagyon durva.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#13026) Mister_X válasza Patrick76496 (#13025) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem nagyon számítottam rá, hogy ilyen hamar érkezik a válasz, megvettem a BP-t. Eddig nem csalódtam benne, tetszik, hogy tierjében kb. mindent átvisz (eddig a Churchillel és a KV-1-el voltak kisebb gondok), de gyorsan köpi a skulót és rengeteget pattint, ami jó. És hozza a pénzt. Egy kutya közönséges menet után 25k gold, a két kezem össze tenném, ha ilyenek összejönnének Type 58-cal - most aktiváltam is egy csöpp prémiumot a hétvége maradékára, így tényleg van bevétel. Mondjuk átkozottul lassú, de a mostani tankjaimmal szerintem az a gond, hogy túl gyorsan ott vagyok az élvonalban, míg ezzel a Matildával tök jól elvagyok.

Esetleg megvehetem a IV-est is, ha az is ilyen jól hozza a pénzt, akkor felváltva megyek a kettővel. Mondjuk nem biztos, hogy hosszabb távon örülnék, mert a mostani tankjaimmal amikkel sokat megyek (Type 58, Hetzer) az átlagsebzésük szerintem jóval 1000 fölött van (meg tudom nézni valahol?), az összátlagot meg csak lehúznák ezek.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#13027) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Ez mondjuk elég hülyén van megcsinálva, hogy amíg nem 100-asak a legények annak adja a pluszt aki skillekben is le van maradva. Ő már rég 100-as a többiek meg még nem... Utána adhatná neki folyamatosan, de amíg nincs meg a 100 addig oszthatná egyenlően.

(#13028) myckey válasza Patrick76496 (#13023) üzenetére


myckey
veterán

hogy vagy?!
Serbék nem adnak neki nagyobb tempót,mer akkor már ópé lenne,oszt nerfelni kellene :P :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#13029) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Ezt el is felejtettem megmutatni, én jól mulattam rajta.
A srác tényleg méltó a nevéhez :DDD
A móka kedvéért a végén szemből lőttem ki igaz már közelről, hagy mérgelődjön :)


"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#13030) myckey válasza Stigma.HC (#13029) üzenetére


myckey
veterán

tudtam én hogy gódot hasznász,csak ném mutattad meg :DDD
amúgy ha he vel lődözzük,még akkor is aranra panaszkodott volna :))

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#13031) Gaz 78


Gaz 78
aktív tag

jó kis csata volt

(#13032) emre


emre
veterán

Na ezért adom a heavy tankokon is a látótávnövelő skill-t a parancsnoknak.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#13033) isti101


isti101
tag

van különbség a "normál"matilda és a prémium között? gondolkodom ezen a matilda IV esen az orosz prémiumoson, nem a BP én,csak ahogy nézegetem átütés meg teljesítményben nem latom jobbnak mint a normál matildat. vagy?

(#13034) PAtr0n válasza emre (#13032) üzenetére


PAtr0n
addikt

Nem kérdés számomra sem, hogy szükség van e rá. Volt már erről vita, hogy Heavy-re minek, ami nálam egyenértékű a csigaszem szükségességével.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#13035) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Beléptem én is a Tier 7-esek táborába :K

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#13036) sith7 válasza Mister_X (#13035) üzenetére


sith7
nagyúr

welcome :))

(#13037) dfsz34


dfsz34
őstag

Beszéltünk nemrég T29 kontra Tiger, most volt egy olyan nemzetek csatája, hogy 14 T29 + t25/2 és 14 tiger + sturer emil.

Abszolút kiegyenlített csata volt, 48% nyerési esély mellett indultunk neki. Az eredmény, mi 6 db T29-t vesztettünk és minden ellenfél kilőve.

Győzelem!
Csata: Airfield 2014.02.16. 15:41:56
Jármű: T29
Szerzett tapasztalat: 2 720 ( x2)
Szerzett kredit: 37 207
Csatában elért Achievement: Kiváló sofőr jelvény: "3. osztály"

Nem tudtam különösebben jó eredmény hozni, mert beszorított három tiger és sokáig nem tudtam moccanni (hull down volt, sebezni nem bírtak), de a 2e sebzés így is megvolt, 2130 egész pontosan.

Mit lehet erre mondani? Ez tényleg a puding próbája volt. Szinte teljesen kiegyenlített erőviszonyok mellett indult a csata, de a T29 jobb használhatósága és a remek hull down és a nagyobb alfa eldöntötte a csatát elég simán a T29 irányába. Hiába lő gyorsan a tiger, ha nem tud sebezni illetve ha ugrál ki-be, akkor meg egy 80-100-al nagyobb pofont kap, mint amilyent ad.

(#13038) Angel1981 válasza isti101 (#13033) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem véletlenül nem látod jobbnak, sőt!
A prémium tankok általában gyengébbek, mint a normál megfelelőik, de cserébe ott van a kedvező MM, a büntetés nélküli legénység áthelyezés, és persze a kredit bónusz.

(#13039) jahrn válasza Patrick76496 (#13023) üzenetére


jahrn
senior tag

Szerintem is problemas az M103 (nekem legalabbis). Ugyan csak az IS-8-hoz tudom hasonlitani mert nem volt mas t9 hvy-m, de a gun depression kivetelevel semmi plusszt nem tud felmutatni ugyanakkor lassabb es nagyobb.

Hamar akcio van elkezdtem a JPz 2-t, felig stock-kent elegge borzalmas volt. Mondjuk amint meglett a lanctalp egybol mehetett fel ra a 10,5cm igy mar egesz jo (sot, messze elvezetesebb mint az ISU Bl10 nelkul), tippre a 12,8cm-el elegge brutko lessz.
Es hamar mazohizmus, megvettem melle a P 2-t is :D Szinten felig stock, borzalom a negyzeten. Felszereleskent ezt tettem: EGLD+Vert Stab+Rammer, ugyanakkor tobb helyen inkabb coated optics-ot vagy ventit ajanlottak. Ha valakinek van hozzaszolasa a temahoz ossza meg :)

[ Szerkesztve ]

(#13040) Flayer


Flayer
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy fent van a Jacktor MOD pack v3 - 0.8.11 és a vitiris_golddetector_pack_0.8.11_V2_hun.
Az a gondom,hogy tudnám azt megcsinálni engem ért lövések a damage panel mellett is legyen kiírva ne csak a chat ablakban menjen. :F
Thx előre is a helpet!!!!

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#13041) Gyuri27 válasza jahrn (#13039) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az M103 gunja a legjobb a tierben. Nem egy arcra mászós mint az e75.
Úgy kell vele játszani mint az elődökkel (29-32). Akkor jó tank lesz az.
Az is8 meg inkább med. A 2 tankot nem lehet összehasonlítani (nem is ugyanarra valók).

Amd - Radeon - Ryzen

(#13042) jahrn válasza Gyuri27 (#13041) üzenetére


jahrn
senior tag

Az az agyu nem igazan jobb mint az IS-8 agyuja, annyival meg plane nem h megmagyarazza h miert szarabb minden mas szempontbol. Es ossze lehet oket hasonlitani, mindketto t9 hvy nemde?
Az elodok pedig... a T32 pont a facehugging, a troll front meg a jo gun depression miatt volt zsenialis. M103nak ebbol csak 1 van meg.

[ Szerkesztve ]

(#13043) Bingisz válasza Gyuri27 (#13041) üzenetére


Bingisz
addikt

Nem azért de a Conqueror ágyúja sokkal jobb nála. Gyorsabban tölt, kisebb a szórás menet közben, és az aim time gyakorlatilag nulla.

Szerk.: Ja és a gold ammo APCR hozzá, nem a sz@r HEAT.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#13044) Gyuri27 válasza jahrn (#13042) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nagyobb rof, gyorsabb célzás, pontosabb.
Nyilván stílus függő. Én utáltam az is8-t.
A 103-l bujkálni kell, supportálni, csak a tornyot kint hagyni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13045) kicsitrash válasza Gyuri27 (#13044) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

Lassan ott tartunk, hogy minden tankot második-harmadik vonalból kell játszani, bújni kell vele, rejteni a hasát...
Ezeket hivjuk td-nek, nem? :)

(#13046) jahrn válasza Gyuri27 (#13044) üzenetére


jahrn
senior tag

Valoban jobb a RoF. A pontossag 0.37 vs 0.38 ami nem eszreveheto. Az IS-8on a celzasi ido valoban szarabb, de mivel nem hatulrol rejtozve lovoldoznik vele az ember ezert nem zavaro (persze EGLD jo ha van rajta). Az alfa IS-8nal nagyobb 10%-al.

De az igazi gond amit (#13045) kicsitrash is irt. ha hatulrol akarok lovoldozni arra ott vannak a TD-k amik ezt a feladatot jobban is ellatjak.

(#13047) Magany


Magany
tag

Valaki szakaszozni V.-VI tankal? Mondjuk ejfelig :)

(#13048) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Amatőr kérdés, de mi az az alfa és a hull down? Előbbi a célzókör lenne?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#13049) Patrick76496 válasza Mister_X (#13026) üzenetére


Patrick76496
őstag

Csak azért siettem ennyire a hsz-szel, mert nem akartam, hogy megbánd a vételt (akármelyiket is vetted volna meg), mégiscsak prém tankról van szó. Amúgy szvsz farmolásra legalább T7-es prém tankot érdemes venni, az az annál kisebbek nem sokkal hoznak sokkal több pénzt a normál társaiknál. Pl én a Matilda IV-et csak hülyülésre meg legénység-képzésre vettem.

El kell, hogy keresítselek, de hetzerrel szinte biztos, hogy nem sebzel 1000-et átlagban (még 5-ös tankkal is nagyon nehéz annyit összehozni). :D Type 58-al lehetséges, bár ahhoz is nagyon oda kell tenni magad.

(#13028) myckey: Azért igazán mehetne legalább 40-el, de ha legalább az E5 max sebességét megkapná, már akkor is azt mondanám, hogy jó'van. Bár oly mindegy, úgy sem játszok már vele még másik accounton sem, az biztos. :)

(#13033) isti101: Így röviden annyi, hogy ha legénységet szeretnél képezni, csak akkor érdemes elgondolkodni a prémium matildákon, viszont ha csak hülyülésre kell, akkor a sima Tier 4-es angol matildát vedd meg.

(#13039) jahrn: Nekem bejött az IS-8, de inkább az ST-I-et vettem vissza. Amúgy a lehető legjobb felszerelést pakoltad fel a P2-re, nekem még a KT-n is inkább EGLD van a venti helyett. Hiába "csak" 2,5 sec alatt céloz, így is lassúnak hat.

(#13041) Gyuri27: "Úgy kell vele játszani mint az elődökkel" Meg lehet próbálni, de úgy sem fog menni a gyenge toronypáncél és gun depression miatt. Amúgy nem tudom mitől olyan kiemelkedő az az M58, most azért, mert 2,3 sec alatt céloz, nem lesz még annyira jó. A német 128-asnál és a kínai 130-asnál sokkal nagyobb előny a brutális sebzés. Nekem most van T20-am, vert stabbal és ventivel használom. Ugyan úgy 2,3 sec-es aiming time-mal rendelkezik, még így is piszok sokáig kell várni, mire rászűkül.
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Más: Ma elkezdtem játszani a Cérnával, eddig nagyon tetszik. A hasát kivéve nagyon durva a frontja, hulldownban megvan a T32 feeling. Ebben a körben 2 IS-3 lövöldözött rám gold ammoval, ez lett az eredménye:

:DDD

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#13050) sebijani1982 válasza jahrn (#13046) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Az a gond, hogy NEM látják már el ezt a feladatot a TD-k!
A TD-k az új spotterek, golyófogók, fedezékek, amik védik a Heavy-k alját a bekapott lövésektől. rengetegszer látom csatákban, hogy a heavy-k küldik előre a TD-t, mert annak biztos keményebb a frontja, hogy majd ők fedezik, csak spottoljon. Aztán, ha a TD el is indul esetleg, viszont a pálya másik oldalán feltűnik egy ellenséges scout, minden HEavy ráfordul és csak úgy mennek át a pályán a lövedékek. Igaz, hogy esélyük sincs ekkora távolságból elkapni a scout-ot, mert nem képes elé célozni, viszont fel van háborodva, hogy az ellennél ő felvillant és kapja az áldást. Lásd pl. Prokhorovka, Malinovka, Murovanka.

Számtalanszor van olyan, hogy megbújok két bokor mögött, hogyha lövök ne spottolódjak. (ISU) Viszont mikor a térképre nézek és látom, hogy a Heavy-k még tőlem hátrébb vannak szinte a pálya szélét jelző piros vonalon, akkor elszokott szakadni a cérna!

A másik dolog, rengetegszer történik, hogy nem mernek bevállalni egy-egy lövést és megreked a támadás, pedig 99,9%, hogy maximum 2 tank védi azt a területet +esetleg az egyujjas játékos :)) a pálya másik végéből.. Nekem az ISU-n 1010 HP-m van egy TIER-8 Heavy-nek minimum 1400. Vicces tud lenni az, amikor előre kell menjek a TD-vel, berongyolni a sarkon. Az ellenfelek közül az egyik pattan, a másik sebez - közel fél HP oda - és végre befordul két saját heavy és kiszedi a 150-200 HP-s Tier 8-as ellenfelet, akiket kb 3-4 perce csiki-csukiznak, "szájdszkrípereznek".
Mert, ugye arról még nem hallott egyik Heavy sem, hogy inkább visszajövök, elindulok ellenkező irányba -tolatva akár-, hátha lesz olyan Balek az ellen, hogy kirongyol utánam és azok a TD-k, akik a seggem védésére vannak, simán kiszedik az ellent. Ergó támadás nem törik meg, lehet haladni.
A még viccesebb, amikor nem jönnek be utánam és kiszed az egyik megmaradt ellen. Utána jön a noob-ozás, hogy mekkora balfasz vagyok, mert az én 14,5-ös újra töltésem alatt a BL-10-el, nem tudtam megvédeni magam a következő támadástól ami már kb 9-11 mp-re az első bekapott lövéstől jön is. Ismétlem 99,9%, hogy csak a két 150-200 HP ellenfél van már csak, nálunk 1000 feletti HP-val a Heavy-k.

A goldnoobozást meg minden TD-nek viselni kell, még akkor is amikor repesszel vagy sima lőszerrel lősz. Nem képesek felfogni, hogy a TD-knek kicsivel magasabb az átütésük -némely esetben-, mint a mezei tankoknak, vagy troll gun van feldobva és a repesz mindig sebez, hol kisebbet, hol full hp-t.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.