Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-16 19:31:31

LOGOUT.hu

World of Tanks OFF topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) #84221696 válasza lacibacsi (#37394) üzenetére


#84221696
törölt tag

Az rendben van, hogy magasabb tierű tankot sokszor csak arannyal lehet átütni (pl, sp), na de egy tier tizes akármi egy tier 8-as biliacélból tákolt medet (P8.8) akár hógolyóval is beüt. És ugye pl. a Cen 7/1 vagy E100 egész sorozatot lőtt belém, tehát nem az van, hogy be volt neki töltve és azzal lőtt, mert folyamatosan azzal lődözött. :)

jozefgucci1: én sem indulok csatába golddal és csak akkor veszem elő, amikor már nagyon reménytelen a helyzet. Pedig mondjuk a P8.8 az T10-ben erősen kívánná. De ott is inkább próbálok oldalró, hátulról lőni. Már amennyire a lehetőségeim engedik :)

[ Szerkesztve ]

(#37402) Ispy


Ispy
veterán

Egyébként ez a gold lőszer utálat honnan jön? Ha jól tudom credítért is lehet venni gold ammo--t, szóval mindenkinek adott a lehetőség. Állandóan csak a gold noobozás megy minden csata alatt.

(#37403) lacibacsi

Köszi, így fogok tenni :R

Most már csak meg kell találnom álmaim prém tankját, az SP-vel mire felérek a csatához vagy vége van és nincsen kit lőni, vagy mindenki halott és engem lőnek sz@rrá.

Ha ezt a nyamvadt T6-os motort kivágnák belőle és kapna egy T8-ast, akkor egész jó kis tank lenne, csak úgy pattognak róla a skulók szemből :) Mondjuk a creditet azt termeli így is rendesen (igaz prém fiókkal).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37403) lacibacsi válasza Ispy (#37399) üzenetére


lacibacsi
addikt

Az alapképzettségük csak 100% lehet!! A 110% a parancsnoki bónusz/ventilátor/BIA/ellátmány kombó miatt látszódik, de átképzésnél a 100%-ból lesz 80%, amihez természetesen újra hozzáadódik képzettség növelő bónusz...

Mindamellett egyértelmű, hogy olcsóbb és jobb megoldás ez, mint minden típusból beszerezni egy prém tankot. Az nem csak pénzügyileg húzós, de gondolj bele, hogy sok nemzetnél nincs is minden osztályhoz tartozó prémium, vagy ha van, akkor a legénysége nem feltétlenül egyezik meg a normál tankokéval...

A legjobb módszer pedig az, amit említettem volt: Kihúzol mondjuk 2 skillt fullosra, a harmadikat pedig nem választod ki. Mivel nincs kiválasztva semmi, az összegyűjtött XP nincs lekötve. Így egy átképzés esetén a 80 vagy 90 százalékosra redukálódó legények a le nem kötött XP-ből rögtön visszakapják a hiányt és máris 100%-osak lesznek.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#37404) grizlisandor válasza szbalogh (#37380) üzenetére


grizlisandor
addikt

A tierlimit előnye. :P Amúgy meg Kakumix-xel küzdöttünk a túlerő ellen, akik javában TierVIII-as tankok voltak.

(#37387) MinionFlasH: Bocsi, ha megsértettelek. Természetesen viccnek szántam. :) Százados for president! ;]

(#37405) Kakumix válasza #84221696 (#37401) üzenetére


Kakumix
senior tag

pl. az SP-t egy KV-85-tel szemből simán be lehet lőni, normál lőszerrel is. A VK Bélát is lőtte már be szemből IS-6 sorozatban a géppuskán keresztül, pedig annak is annyi a penje, mint a KV-85-nek. Szóval a noobok lőnek arannyal :)

Legyen szép napod!

(#37406) kchryss válasza #84221696 (#37401) üzenetére


kchryss
addikt

Centurion 7/1 jól tette ha golddal lőtt. 7/1-nek tudniillik HESH a prémium lőszere és APCR a normál. A HESH-nek pedig kisebb az átütése, de nagyobbat sebez. Vagyis a 7/1-gyel nem akkor tölt az ember goldot ha kemény páncéllal találkozik és azt akarja átütni, hanem ha puhával (mint például a P8.8) és abba akar nagyobb sebzést bevinni.
Illetve remélem nem az APCR-t nézted el gold ammonak, mert többször előfordult már velem, hogy 7/1-gyel vagy Charioteerrel amikor az alap lőszert használtam (ami ezeknél APCR), legoldnooboztak a chaten. :DDD
Egyébként szerintem taktikusabb lenne a játék ha minden tanknál így működne a prémium lőszer, hogy kisebb az átütése, de nagyobbat sebez. Így többet kéne gondolkodni mikor melyiket érdemes használni és az lenne előnyben aki tudja a gyenge pontokat és oda vinne be nagyobb sebzést. Nem pedig az lenne mint most, hogy semmi gondolkodás, ha nem tudsz valamit beütni alap lőszerrel, mert nem tudod hol kéne lőni, akkor töltesz goldot és belövöd bárhol.

(#37407) MinionFlasH válasza grizlisandor (#37404) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Nincs gond, félreértettem. Amúgy tény, hogy nyomi vagyok JT 8.8-al, 1000 csata alatt 3700 volt a maximum sebzésem vele, a Stug küldi is akkor lett meg, amikor lecsökkentették a TD-15-öt 4000-ről 3000sebzésre.

A JPII van kifejlesztve amivel nagyobb eséllyel indulhattam volna, de nem vettem meg, és nem is szeretnék már forgótorony nélküli páncélvadásszal menni.

(#37408) sith7 válasza Kakumix (#37405) üzenetére


sith7
nagyúr

A VK Bélát is lőtte már be szemből IS-6 sorozatban a géppuskán keresztül

Ha úgy alakul, akkor erről lécci csinálj egy képet

(#37409) Kakumix válasza sith7 (#37408) üzenetére


Kakumix
senior tag

Remélem többet nem lesz benne részem, hogy egy ennyire képzett ellenféllel találkozzak a Bélában ülve. Először belőtte a kupakom, majd mivel csak ketten voltunk rámentem, hogy akkor férfi módjára rendezzük le és ne tudja újra belőni a kupakot. Nekitoltam a falnak/dombnak Abbey-n a víz mellett és ekkor lőtt még 3-4-et szemből, amiből egyetlen egy pattant le. Aláírom, hogy én vagyok a nyomi, de akkor is meglepett, hogy én többször pattantam le róla, mint ő rólam. Lehet, hogy nem többször, hiszen az IS-6 gyorsabban lő és a végén mégis én éltem túl, de akkor is, ne már! :)

Ez talán még a 9.10-esben volt, szóval most elégedj meg ezzel, hogy 200mm a géppuskánál a vastagság (balra fent a Collision-t állítsd át Live-ra).

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#37410) nyunyu válasza Ispy (#37393) üzenetére


nyunyu
félisten

Érdemes prém tankba kinevelni ugyanazon országbeli más kategóriás tank legénységét?

Azonos tankosztalyra atkepzesnel 90%-ra esik vissza a base skill szinje, buksz ~39k XPt.
Masik tankosztalyra atkepzesnel 75% lesz, 72k XP bukta.

Annak mondjuk lehet ertelme, hogy valamilyen prem tankban kinevelsz egy legenyseget legalabb masfel skillel, de nem osztod ki a skilleket.
Igy masik tankba atkepzeskor a ki nem osztott skillek XPjebol feltolti 100%-ra az alap skilledet, es meg mindig marad annyi, hogymeglegyen a 6th sense a parancsnoknak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37411) zozyk válasza Kakumix (#37409) üzenetére


zozyk
addikt

Az már elég régen volt,azóta a Béla keményebb dió...

(#37412) szbalogh válasza nyunyu (#37410) üzenetére


szbalogh
őstag

Ez csacsiság. Minek menne egy teljes első skillnyi csatát mondjuk álca vagy javítás nélkül?
Ki kell osztani a skilleket amint lehet és átképzéskor meg úgy is hamar visszajönnek 75-ről (vagy 80-ról) 100-ra.

Nick: HE_Storm

(#37413) #84221696 válasza Ispy (#37402) üzenetére


#84221696
törölt tag

Én nem utálom a goldot, meg azt sem, aki azzal lövöldözik. Csak azt furcsálom, hogy azt is golddal lövik, amire abszolut nincs szükség. :)

Kakumix: az sp-t azért hoztam fel, mert kevés a penje, ezért sokan eleve golddal használják. Lehet, félreérthetően fogalmaztam. :)

kchryss: úh, erre nem gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#37414) sith7 válasza Kakumix (#37409) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem vagy nyomi, csak azóta a Bélát keményen buffolták, ... azt hittem ez mostanában történt

És akkor nem sima lőszerrel lőtt, mert a 200 mm - es géppuskát a 175 pen nem üti be :N

(#37415) Kakumix válasza zozyk (#37411) üzenetére


Kakumix
senior tag

Most fejeztem be a keresést, nem találtam meg, de a 9.10-ben (szept. 2 - okt. 17) vettem meg a Bélát. Ez már 2-3 patch-csel a buff után volt, nem olyan régen.

sith7: 170+25%=212mm 175+25%=219mm, szóval beüti, de nem olyan biztonsággal, mint ott és akkor az az IS-6.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#37416) Kakumix válasza Kakumix (#37415) üzenetére


Kakumix
senior tag

Eléggé világosan emlékszem a helyzetre, mert azon ritka esetek egyike volt, amikor megpróbáltam okosan játszani :)
Elsőnek 50-100m-ről belőtte a kupolát én pattantam róla. Majd másodjára is eltalálta, de lepattant és ekkor jött a sugallat, hogy nekitolom a falnak, el nem tud menni és majd az ágyúval fedezem a kupolát, ha esetleg még onnan is rálátna. Forgatom is bőszen erre belő, körülnézek hogy most akkor mi történt? Második lövése után vettem észre, hogy nem is felfelé néz, hanem le a géppuska felé. Nem volt őszinte a mosolyom.

Legyen szép napod!

(#37417) kchryss válasza Kakumix (#37415) üzenetére


kchryss
addikt

Amit linkeltél oldalt ott meg lehet nézni konkrétan az IS-6 ágyújával lőszert kiválasztva mennyi az esély adott pontokon: [link]
A Collisont váltsd át Live-ra a Comparenél pedig válaszd ki az IS-6-ot. Alapból az AP lőszerével mutatja de aki akarja megnézheti prém lőszerrel is. Így forgatva a tankot szépen jelzi színekkel hogy adott szögben hol mennyire belőhető a tank az adott ágyú adott lőszerével.
Mint látható a bal oldali géppuskafészek belövésére 15-20% esély van. Nem egy nagy esély, de ha fortuna kegyeltje az illető, nem lehetetlen hogy van egy csata ahol valakinek sikerül 4-ből 3x belőni. :)

(#37418) Szepi1979 válasza Kakumix (#37409) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Amikor nekitoltad a falnak akkor nem toltad fel az is6 hátulját? Így esetleg olyan szögbe került hogy a döntött frontod egyenes lett és pont merőlegesen érkezett az is6 lövedéke.

“ nem kell mindig nyerni “

(#37419) Kakumix válasza Szepi1979 (#37418) üzenetére


Kakumix
senior tag

Egy kicsit, de nem a felső vízszintes lemezt vagy a hasa felső részét lőtte be (ez egyébként még merőlegesen is vastag lett volna), hanem a gépágyút. Az meg szerintem szemből a leggyengébb, mert függőlegesnek gondolom ott a páncélt (megnéztem itt, minden szögből 200 körüli). Egyszerűen sorozatban kapta a +rng-s átütéseket.

De ez az egész onnan indult, hogy ne használjon senki goldot, mert még a KV-85-tel is be lehet ütni a Bélát szemből :). Erre volt példa ez az iS-6-os beütés, ami azért volt fájó/emlékezetes, mert
1. direkt azért mentem rá, hogy ne üssön be
2. új volt a tank, előtte pár csatával jöttem rá, hogy kicsit beforgatva már bemegy az oldalán egy csomó lövés
3. nem néztem meg a páncélját, elfogadtam a közvélekedést, hogy szemből belőhetetlen
4. van nekem is IS-6-om és tudom, hogy egy IS-3 ellen már problémás és eléggé magabiztosan mentem kivégezni (mikor megláttam még mind a ketten full hp-sak voltunk). Ha Bélával találkozok vagy ott hagyom vagy mellé megyek és onnan lövöm, de meg sem próbáltam a géppuskáját lőni. Úgy emlékeztem, hogy mikor az E-75-öt és úgy általában a német heavy-k páncélját buffolták a géppuska megszűnt weakspot lenni (kb. egy éve).

Legyen szép napod!

(#37420) Tarill


Tarill
őstag

helló! letöltöttem ezt a jactor mod packot amit wlőző peccsben is használtam egyetlen gondom van vele hogy a képen látható százalék jeleket hogy tudnám eltűntetni? minden tank előtt ott van ellenfélnél is

[link] - itt van nagyba a kép

[ Szerkesztve ]

(#37421) kchryss válasza Tarill (#37420) üzenetére


kchryss
addikt

Régen használtam már jacktor packot. Most nézem egy xvm fájlba rakta az összes konfigurációt így sokkal macerásabb ha valamit változtatni kéne.
xvm.xc fájlban keresd meg ezt a részt és töröld vagy a visible-t állítsd false-ra:
{
"alpha": 100,
"color": "{{c:rating}}",
"font": { "align": "center", "bold": false, "italic": false, "name": "$FieldFont", "size": 12 },
"format": "{{rating%2d~%|--%}}",
"name": "OTM Win rate",
"shadow": { "alpha": 100, "angle": 90, "color": "0x000000", "distance": 0, "size": 6, "strength": 200 },
"visible": true,
"x": -55,
"y": -20
}

Több helyen is szerepelnie kell mert külön van a saját csapaté és az ellenfeleké.

(#37422) Tarill válasza kchryss (#37421) üzenetére


Tarill
őstag

Köszönöm szépen!! :R

(#37423) Departed


Departed
őstag

Örülök hogy végül megjött az akció és megvettem a WT auf E100-at, úgy lehet FUN csatában szanaszét cincálni az ellenfeleket hogy meg se izzadok. Akinek még nincs meg szerezze meg gyorsan és játszon vele sokat amíg még a játékban van. :D

(#37424) #84221696 válasza Departed (#37423) üzenetére


#84221696
törölt tag

Meddig lesz?

(#37425) Departed válasza #84221696 (#37424) üzenetére


Departed
őstag

Egyelőre nincs hír az időpontról, remélem soká. Csak a lehetséges utódról volt szó eddig, egy egylövetű WT auf Pz4 utánzatról.

(#37426) sith7


sith7
nagyúr

Működő célkereszt zoom mod van már ?

(#37427) emre válasza sith7 (#37426) üzenetére


emre
veterán

Tegnap tettem az on-ba egy orosz nyelvű linket.
De még nem teszteltem hogy jó-e. Viszont a replay-eket az előző modpackommal simán meg tudom nézni.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37428) sith7 válasza emre (#37427) üzenetére


sith7
nagyúr

igen, azt láttam ... csak gondoltam van másik fajta esetleg :B

(#37429) emre válasza sith7 (#37428) üzenetére


emre
veterán

Mi vele a bajod?
Csináljak egy direct linket?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37430) sith7 válasza emre (#37429) üzenetére


sith7
nagyúr

Rá se kattintottam, nem értek oroszul :( ... vagy egyértelmű ?
Csak be kell másolni ?

(#37431) emre válasza sith7 (#37430) üzenetére


emre
veterán

Direkt link, csak be kell másolni miután kicsomagoltad.

fórum link

Zoom, ZoomX, ZoomIndicator, NoScroll servercross All In (direkt link)

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37432) sith7 válasza emre (#37431) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

(#37433) nyunyu válasza emre (#37431) üzenetére


nyunyu
félisten

noscroll.xml-t azert tegyetek false-ra, ha nem akartok ugy jarni, mint en az egergorgovel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37434) sith7 válasza nyunyu (#37433) üzenetére


sith7
nagyúr

Miért ? Te hogy jártál ?

(#37435) nyunyu válasza nyunyu (#37371) üzenetére


nyunyu
félisten

Igy.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37436) sith7 válasza nyunyu (#37435) üzenetére


sith7
nagyúr

:F

(#37437) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Próbálom nyomon követni a wot híreket, de eddig még találkoztam semmi információval arról, hogy lesz-e valami észbontó (a tavalyi 8 biteshez hasonló) event az idei ünnepek alatt... Valakinek van valami információja erről?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#37438) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sose lesz meg az ász ezzel a tankkal... :O
A buff nagyon jót tett neki. visszajátszás(katt) a csatáról, jó döntésnek bizonyult az elején visszavonulni, pedig a csapattársam le is b*sz*tt érte. :DDD A vége meg izgalmas volt 2v2 IS-3+én VS 7/1+T95.

(#37439) fradi81 válasza grizlisandor (#37438) üzenetére


fradi81
veterán

Na ez op volt :R

moto g72, Ninebot d28e

(#37440) MinionFlasH válasza grizlisandor (#37438) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Szép karika egy ***talicskával! :D Otthon megnézem.

Jozef!

TÖRÖLD légyszi a szabály az szabály, mindenkire vonatkozik!!!!

[ Szerkesztve ]

(#37441) csapee


csapee
senior tag

Reggel T5-ig kihuztam freebol az cseh agat, hat az a T5- os gep eleg jo. :)
Elso korre asz, 6 kill egyebek. Eleg jol pattint.

Csapee

(#37442) zozyk


zozyk
addikt

Tudom,hogy a másik játék,de akinek van itt is-ott is regje,lépjen be az ajándékért. :)

Free type 59

[ Szerkesztve ]

(#37443) MinionFlasH válasza zozyk (#37442) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Köszi, ez rendes Tőled! :R

(#37444) sith7 válasza zozyk (#37442) üzenetére


sith7
nagyúr

Mekkora troll ez a WG - nek :D

(#37445) Tomi0703 válasza zozyk (#37442) üzenetére


Tomi0703
őstag

Köszi. :R Már ezer éve nem játszottam, de akkor belépek.

(#37446) grizlisandor válasza fradi81 (#37439) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszi, de a Tank Ász az kell! :DDD

(#37440) MinionFlasH: Buff után jobb lett, gyorsabban tölt+szűkül.

(#37447) Kakumix válasza grizlisandor (#37446) üzenetére


Kakumix
senior tag

Össze fog az jönni! Kár, hogy el kellett adnom a buff előestéjén, mert másnap már akciós lett.

Legyen szép napod!

(#37448) Macka


Macka
veterán

Végre... 5.2K dmg

[ Szerkesztve ]

(#37449) emre válasza Macka (#37448) üzenetére


emre
veterán

Te projektoron játszol? :Y

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37450) Bingisz válasza Macka (#37448) üzenetére


Bingisz
addikt

Neked szerintem sokat segítene, az UI mod. Felskálázza 4k-ra a felhasználói felületet. [link]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.