Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83251) Bogyó bá' válasza netpeti98 (#83250) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

OK, értem. Illetve nem egészen, hiszen ha az adott készülékre kijött egy komplett hivatalos újabb verzió, akkor minek gyötrődni a régiekkel + frissítésekkel. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#83252) netpeti98 válasza Bogyó bá' (#83251) üzenetére


netpeti98
addikt

Az lenne az igazi, ha lehetne választani a régi készülékek esetében, hogy mit rakjon fel 8.1-et vagy 10-et. Mert így tényleg rámegy egy fél nap mire eljut az ember a legfrissebb buildig.

(#83253) netpeti98 válasza chipesz (#83247) üzenetére


netpeti98
addikt

Csak írtam, egy próbát megér, de ezek szerint tényleg elkezdődött a RPR-en is a Redstone bevezetése.

[ Szerkesztve ]

(#83254) Ryoo válasza #98452736 (#83237) üzenetére


Ryoo
senior tag

Nem kell recoveryzni, én még megpróbálnám a betűméret állítást, mert akkor lefrissíti az összes appot az átállítást követően, az is helyre tudja ilyenkor rakni, és megspórolsz magadnak 1-2 órát.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#83255) Clemi


Clemi
veterán

Még jó hogy anno a Here csomag miatt tettem le a voksom az addig számomra ismeretlen WP rendszer mellett, na és persze Nokia fan voltam. Erre tessék, itt egy büdös nagy orrbavágás.

(#83256) Švejk válasza Clemi (#83255) üzenetére


Švejk
őstag

Még jó hogy Win10 felhasználóként ezzel nem is kell törődni, mert a beépített MS Maps alkalmazás kezeli a térképeket.

(#83257) ΞΔGLΞ válasza Švejk (#83256) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Még jó, hogy egyáltalán van (gyári) offline navi! :DDD

(#83258) Abry


Abry
tag

Sziasztok!

Google Now-hoz hasonló szolgáltatásokat tud nyújtani a W10M (Cortana)?

(#83259) Sjkolrd


Sjkolrd
aktív tag

Vajon lesz-e Prisma app, wm-re 🤔

(#83260) RókalanyLau válasza Sjkolrd (#83259) üzenetére


RókalanyLau
csendes tag

Rendes instagramra vártam kb másfél évet... légy türelmes :DDD

(#83261) taip


taip
senior tag

Instagramról jut eszembe:
El lehet tüntetni valahogy az élő csempéről az utolsó üzenetet? Elég zavaró, hogy folyton pörgeti és mutatja, hogy XY hozzámszólt és mit írt...

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#83262) Clemi válasza Švejk (#83256) üzenetére


Clemi
veterán

Mármint a navigációnak csúfolt "térképek" alkalmazásra gondolsz? :C Hehe kell még pár ezer órát gyúrni azon minősíthetetlen vackon!

(#83263) Sjkolrd válasza RókalanyLau (#83260) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Részemről 1,5 eve van az ms-nek rendbe vágni ezt az os-t es appok téren rendet tenni, ha ez nem következik be megyek ios-t bérelni,s majd minden évben kérem az újat 😀

(#83264) Sjkolrd válasza Clemi (#83262) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Nekem rendben működik, igaz csak tesztelés céljából szoktam elindítani a navit, de eddig mindig jol mutatta a dolgokat. Habar amit en eszre vettem az utakon való forgalmat nehézkesen tolti be, s volt mar ilyen tervezesel való gondja vki-nek mert ott nem látta a térkép a megépült utat, ahogy jelzem a térképek meg az új 10-es elkerülő sincsen fent. Szóval ezt inkább a térkép adatbazisanak tekinthető es nem a program hibájának. De ha ms független akar lenni a volt Here-tol akkor készítse o maga vagy licencelje mástól, mert igy használhatatlan, s aki erre teszi fel utazását nagyon csúnyán igy porul járhat...

[ Szerkesztve ]

(#83265) Clemi válasza Sjkolrd (#83264) üzenetére


Clemi
veterán

Az, hogy a Here térképek milyenek, az egy dolog, de az, hogy a program hogy dolgozza fel, mi az az információ amit kiszed belőle és kiteszi az alkalmazásba az egy másik dolog. A térkép hibák előfordulnak, ismerek én is párat, de hogy mennyi mindent nem jelenít meg a térképek alkalmazás az felháborító. Használok Here térképeket Igo navigáció alatt is, de hogy ég és föld a különbség az tuti.
Az, hogy olyan szinten melegszik tőle a telefon, hogy túlmelegszik és a hardver védelem miatt a készülék leveszi 20%-ra a fényerőt felháborító és itt az első lépcső ami miatt használhatatlan a program. Fekvő nézetben az egyéb információ elfoglalja a képernyő felső 1/3 részét kész röhej. A hangos navigáció beállításai... :F van egyáltalán ilyen menüpont? Persze miután elindult valaki, menet közben el lehet némítani, de ennyiben ki is merül az összes lehetőség. Tömegközlekedés? Na bőven van mit tanulni. Ha gondol egyet, akkor egyszerűen nem veszi figyelembe a metrót, mint lehetséges utazó eszközt, helyette a fölötte a felszínen futó villamossal akar utaztatni buszra átszállással. Mindegy nem sorolom tovább. Az egész Here helyett készült "Térképek" nevű navigációnak csúfolt valamit fejlesztő csapatot egy az egyben kéne lecserélni mert így ebből soha nem lesz használható program.

(#83266) consono válasza Clemi (#83265) üzenetére


consono
nagyúr

Mivel tömegközlekedésre nem használom, engem ezekhez a problémákhoz nem tudok hozzászólni. Autóval eddig akár hányszor próbáltam, rendben volt. 830-on melegedési problémák sincsenek, én elégedett vagyok vele, igaz, nálam másodhegedűs a program a Waze mögött.

"In God we trust. All others must bring data"

(#83267) bszg@ válasza Sjkolrd (#83264) üzenetére


bszg@
tag

Csinál néha ilyeneket, bár ez a Here-vel is elfordult. (A kiindulási pont is "normális" helyen volt.

(#83268) Sjkolrd válasza Clemi (#83265) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

En általában az autos részét használom,mert nem közlekedek mar tömeg közlekedéssel. De mellékeltem oar képet első találatra kidobott különböző variációkat es az általad emlitett metro útvonalak is ott vannak.

[ Szerkesztve ]

(#83269) bluemirage válasza Sjkolrd (#83263) üzenetére


bluemirage
őstag

Ahogy várható volt... De ván még lejjebb nem kell félni
http://m.origo.hu/techbazis/20160729-tobb-ezer-embert-rug-ki-a-microsoft.html
:(

Meliora sunt bono inimica

(#83270) Sjkolrd válasza bszg@ (#83267) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Jah tudom ez bosszantó bug, de nem szoktam varosban navit használni,de attól függetlenül működhetne is

[ Szerkesztve ]

(#83271) Sjkolrd válasza bluemirage (#83269) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Igen olvastam,de nem az origon

(#83272) Clemi válasza Sjkolrd (#83268) üzenetére


Clemi
veterán

Nem azt írtam, hogy soha, csak azt, hogy ha úgy gondolja hogy most nekem jobb a felszínen, akkor számításba se veszi. Talán mert a metro közben elkanyarodik? Fogalmam nincs, de tömegközlekedésre BP-en inkább a Futár, autósra meg a Sygic, térképet megnézni meg a google maps (egy az egyben hiányzik egy sziget a here térképről a Lupa tó csücskénél a Dunán) .

Gondolom egyértelmű, hogy melyik a Here és melyik a Google

[ Szerkesztve ]

(#83273) zsoltzsolt válasza Clemi (#83272) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Az biztos sziget?
Here, vagyis Térképek app:

[ Szerkesztve ]

(#83274) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Sziasztok!

Elköszönni jöttem!

Egyelőre még megvan a L735 és követem a W10M sorsát, de már nem olyan elánnal.

Üdv.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#83275) Sjkolrd válasza Clemi (#83272) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Akkor nézd meg kérlek muhold felvételről az általad jelzet térkép hibát, google adatbázisában mikor a duna viz szintje meg van emelkedve, here amikor nincs... Lehet hibákat keresni a térkép adatbázisokban mert van, de a here térkép adatbázisát nem az ms frissíti, majd az a 3 nagy autogyar most elkezdi fejleszteni, ha mar megvásárolta.

(#83276) Sjkolrd


Sjkolrd
aktív tag

+1

(#83277) zoger


zoger
tag

Pár hét után újra használtam a waze-t. Nem tudom mi változott, de hangosan navigálta az útvonalat. Mióta használom soha nem jött hang belőle.

(#83278) Clemi válasza zsoltzsolt (#83273) üzenetére


Clemi
veterán

Nem a műholdas felvételt mutattam szerintem :) De egyébként igen, biztos hogy sziget! Amúgy meg tessen akkor ránézni a Lupa tavakra. Annak a vízszintje azért nem szokott ám ennyit változni. Na mindegy, ez csak egy apróság volt és van még ilyen több.

(#83279) #78032384 válasza bluemirage (#83269) üzenetére


#78032384
törölt tag

Ezzel Nadella már 12-13 ezer kirúgott embernél tart. Ballmer idejében ő ellenezte a Nokia felvásárlást, nem csoda mióta ő a főnök leépítette teljesen az okostelefon üzletágat. Ballmert szokták bohócnak titulálni, szerintem Nutella nagyobb vicc. Legalábbis egyéni vásárlói szempontból, őt csak a vállalati dolgok, Office, felhő érdekli. Nokia és az eredetileg egyedi WP leírva, a lufi linkedinre persze simán odadobott 26 milliárd dollárt... és persze az iOS appok fejlesztése is fontos, tudjon mit tesztelni Belfiore az ún. nyaralásán ;]

(#83280) zsoltzsolt válasza Clemi (#83278) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Tudom, csak csodálkoztam, hogy nem mutat a Térképek app egy szigetet, és ezért néztem meg műholdas képen, de a win-es esetében ez egyértelműen nem sziget, addig a google-nál igen. :D

(#83281) mukibuci válasza #78032384 (#83279) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

izé, szted az 1 milliárd szifonon fogják többen használni az akár fizetős szolgáltatásod, vagy azon a néhány, többségében alsókategóriás wp-n?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#83282) #78032384 válasza mukibuci (#83281) üzenetére


#78032384
törölt tag

Nem kell magyaráznod nekem, tudom Nadella a szolgáltatásokra hajt. Csak kár ahogy kivéreztette a Nokiát/WP-t. Mint a fenti elköszönő, én is már spórolok a váltásra. :((

(#83283) #97246720 válasza mukibuci (#83281) üzenetére


#97246720
törölt tag

szerintem a számok magukért beszélnek [link]

ios 2,2millió app
android 2millió app
windows phone alig kevesebb mint 700ezer

azért igen csak nagy számban le van maradva appok terén

2013as felmérés a piaci részedésből

ez 2012 és 2016 összehasonlítása(látható hogy a piaci része nőtt a windowsos telóknak, de ez még nem indította be azt a folyamatot hogy közel ugyan azok az appok meglegyenek wp-re mint ios-ra vagy droidra, pedig nagyon rövid időn belül kéne hogy behozza a lemaradást, mert mit ér egy jó teló ha nem lehet rá tenni semmi hasznosat

az a baj még az android appok száma évről évre bővül, addig a wp és az ios is stagnál

ez nem telefon hanem tablet oldal, de ezen is látszik hogy mennyire foglalkoznak a fejlesztő végek a versenypiaccal

sajnos a számok mást mutatnak és valami nagyon drasztikusnak kell történnie ahhoz hogy egyensúlyba kerüljön a piac, mint látható, meg olvasható is hogy egyre jobban nő az androidos telefonok eladása, míg a többi, az apple és a microsoft/nokia eladásai nem hogy nőnek, inkább csökkennek vagy stagnálnak,ami persze baj,az apple is zsebre teheti az iphone-nyait, hiába jó és drága, kevesen veszik, mert 1 jobb iphone árán már akár 2 jobb androidos telefont vagy 4 használható wp-s telefont lehet venni...
de ez az én szerény véleményem....

[ Szerkesztve ]

(#83284) #97246720 válasza #97246720 (#83283) üzenetére


#97246720
törölt tag

ezt meg most találtam az origón---pucolja a microfos a mobilos részleget [link]

(#83285) Daffni2 válasza #97246720 (#83283) üzenetére


Daffni2
addikt

Nemrégen olvastam egy statisztikát arról,hogy az apple store valamivel több mint 2 millió app-ból vagy 70% soha egyetlen egyszer sem töltötték le.

Az android vonalon is közel hasonló a helyzet.

"Aki ad,az nyer"

(#83286) tomboy0013 válasza Daffni2 (#83285) üzenetére


tomboy0013
veterán

Linkeld

(#83287) mtomi95 válasza Daffni2 (#83285) üzenetére


mtomi95
senior tag

Hát igen a minőségeikről, színvonalaikról, hasznosságukról szó sincs! Csak van aztán kész, ez a lényeg. :DDD Nyilván abba a mobil toj-toj wc-be ül be az ember aminek már tele van kulázva a tartája mert, hogy azt mennyien használtak már, biztos jobb.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#83288) #97246720 válasza Daffni2 (#83285) üzenetére


#97246720
törölt tag

ez az,arány kb. a wp áruházra is igaz...a 670ezerből alig van értelmes és használható app...

[ Szerkesztve ]

(#83289) mukibuci válasza #97246720 (#83283) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

szerintem meg az ms saját appjairól volt szó :P

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#83290) Clemi válasza mukibuci (#83289) üzenetére


Clemi
veterán

Nos én még az asztali W10-en se használok egyetlen W10 appot se.

(#83291) #97246720 válasza mukibuci (#83289) üzenetére


#97246720
törölt tag

mondjuk úgy,abból meg annyi van mint égen a fehér holló

[ Szerkesztve ]

(#83292) d@minator válasza #97246720 (#83283) üzenetére


d@minator
addikt

Sokkal inkább iPhone-on vagy WP-n használok MS Office-t, mert androidon egy kalap sz@r. Csak hogy jót is mondjak. :)

(#83293) betyar1974


betyar1974
senior tag

Melyik jobb a L930-ra? WP10 vs. 8.1?

(#83294) Boonen007


Boonen007
őstag

Lumia mozgásadatokhoz milyen alkalmazást célszerű telepíteni ami a legjobban kihozza belőle az adatokat? :)

(#83295) zsoltzsolt válasza Boonen007 (#83294) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem tudom, de a Sensie

[ Szerkesztve ]

(#83296) Sipka81 válasza Medical (#83129) üzenetére


Sipka81
tag

arról lehet már tudni, hogy mi kerül a mobilos anniversary frissítésbe konkrétan? :F

(#83297) #97246720 válasza Sipka81 (#83296) üzenetére


#97246720
törölt tag

ammi eddig az insideres rs1be a th2höz képest, rengeteg javítás,sok új funkció

(#83298) Sipka81 válasza #97246720 (#83297) üzenetére


Sipka81
tag

konkrétan? :F

(#83299) #97246720 válasza Sipka81 (#83298) üzenetére


#97246720
törölt tag

googlebe beírod hogy windows 10 mobile wiki, megnyitod az angol nyelvű wikipédia oldalát, és itt megnézed hogy a th2 .494 alatt mennyi rs1 build van és miket javítottak,bővítettek

[ Szerkesztve ]

(#83300) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Windows Phone 8.1-re tudtok ajánlani olyan térképet, ami működik internet nélkül is?
Vagy esetleg a gyári térképben van offline mód?
Lumia 640-ről lenne szó, ha esetleg számít.
Előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.