Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33851) Pttypang válasza SpongyaBob (#33850) üzenetére


Pttypang
veterán

Marciusban kell leadnom a szakdolgozatot, ha ez megnyugtat :)

Everybody lies.

(#33852) savoo válasza snoopycica (#33849) üzenetére


savoo
addikt

Mi, hogy a Viber szr? Nem, nem egyedi.. :P

(#33853) snoopycica válasza savoo (#33852) üzenetére


snoopycica
csendes tag

:)

(#33854) Partyface007 válasza Integrale (#33848) üzenetére


Partyface007
őstag

Sziasztok!

Csak hogy bekapcsolódjak mondok 2 alapvető dolgot ami nagyon hiányzik wp-n (nekem legalábbis, de gyanítom sok embernek jól jönne):

profile színtű testreszabhatóság: (mikor hol ne adj isten ezek kombinációjában esetleg naptár bejegyzéshez köthető viselkedés ) csengetési mód, hangerő,csengőhang, wifi, mobilnet, hívászűrés..... stb. beállításának és kikapcsolásának lehetősége

másik funkció hogy a htc-ket leszámítva nincs notification led és alapvetően erre sincs olyan helyettesítő megoldás (ha jól tudom) ami ezt tökéletesen kiváltaná. Mivel a glance screen folyamatos működtetése gyanítom elég energiaigényes funkció (a villogó ledhez képest mindenképpen)

javítsatok ki ha tévedek....

szóval én igazán nagy MS rajongó vagyok de sajna amíg ezek a funkciók nincsenek addig marad a droid pedig nagyon tetszik a 720 vagy a 925 pl.

(#33855) Azazael válasza mukibuci (#33842) üzenetére


Azazael
aktív tag

Nyilván használok appokat. De pl az autó fogyasztását excelbe írom, sőt szinte mindent amit követek és naplózok azt próbálom excelben (vagy csv-ben) menteni.
A futást nem trackelem, zenelejátszók között simán van átmenet, videolejátszóban is, menetrend appok között is van választék stb. Ha vmit megveszek és később a platform váltás miatt elveszítem (pl amikor droidról váltottam annó optimus 7-re) pedig nem hullatok könnyeket.

Azokat az appokat próbálom kerülni amik vmelyik platformhoz kötődnek (annó még egy hp ipaq 6340-nel kezdtem az okostelefonos működést, azóta próbálok így alkalmazásokat/programokat használni). Nyilván egy adott app használata jelentős könnyebbséget jelenthet, de vele jár a bezártság érzés, hogy nem tudsz tőle szabadulni adott esetben.

De a tendecia amit látok, hogy egyre több sokak által kedvelt és hiányolt app jön wp-re, így remélhetőleg ez a gond megszűnik, de megoldást jelenthetne a tracker appoknál, ha a tárolt adatokat ki lehetne menteni olyan formátumban, hogy azt mással is be lehessen olvasni (különben egy telefon elvesztés/HR is elég kellemetlenné válhat).

(#33856) saiyajin válasza Partyface007 (#33854) üzenetére


saiyajin
senior tag

A notification ledet en is nagyon hianyolom a lumiakrol.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#33857) SpongyaBob válasza Partyface007 (#33854) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"htc-ket leszámítva nincs notification led"

HTC-n is csak a töltés visszajelzésére szolgál.

Tényleg, erre a 8.1 nem fog megoldást kínálni?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#33858) mukibuci válasza Azazael (#33855) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

tehát adjam fel a kényelmet és használjak excelt? ez kb a kockásfüzet szint 21 századi megoldása. a trackerek online szinkronizálnak, tehát HRnél nem tünik el semmi, egy részükből még az adatok is kimenthetőek, de ez továbbra sem járható út, hogy váltsál más alkalmazásra, mert szuper alternatívák vannak.

a téliszaláminak is szuper alternatívája a párizsi, csak nem teljesen ugyanazt az érzést biztosítja, viszont laktat :K

Rubbi: max az újakon, a radar és a titán még bőszen villog nem fogadott hívásnál - egyébként nem hinném, hogy a 8.1től ledek nőnek a lumiákra ;]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33859) SpongyaBob válasza mukibuci (#33858) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Eddig úgy tudtam, hogy a ledes visszajelzés csak töltésnél működik. Most akkor jelez nem fogadott hívásokat, sms-t, mindent? Úgy értettem, hogy 8.1-től esetleg támogatja majd a rendszer a notification jelzést stb..

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#33860) Jofi81 válasza Azazael (#33855) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem például nagyon hiányzik a Duolingo és a Steam. Ezeknek sajnos nincs is alternatívája.

(#33861) Azazael válasza mukibuci (#33858) üzenetére


Azazael
aktív tag

A kényelemmel nem tudok vitatkozni, illetve részben egyet értek veled. Sokkal kényelmesebb lehet az app, az online szinkronizálás stb.

A téliszaláminak azonban valóban jó alternatívája a párizsi, sőt a sonka is zseniális de a tarja sem rossz. Én csak azt mondom, hogy valóban ha a Windowsos hentesnél nincs téliszalámi, és te azt eszel mindig, akkor ez kellemetlen, de nem kell éhenhalni, meg lehet kóstolni mást is, és néha talál jobbat is az ember. Az meg, hogy nem a hentes hibája, hogy vki szalámifüggő lett :)

A példában csak az sántit, hogy a kenyér mint platform, általában minden felvágotthoz elég jól megy, és a húsüzemnek sem kell erőlködnie, hogy belemenjen a szendvicsbe. Ezzel szemben itt az appok fejlesztői nem adnak ki portot a WP-re. Bár szerintem ez a tendencia azért kezd megfordulni.

@Jofi81: a steam ki is ment a fejemből abból szintén örülnék egy kliensnek (mondjuk droidon csak egyszer raktam fel, de nagyon nem tetszett), de a Valve szinte kizárt, hogy fejleszt. De pl Bnet autheticator az nagyon gyorsan lett a platformra.

[ Szerkesztve ]

(#33862) saiyajin


saiyajin
senior tag

Duolingot szerintem rengetegen hianyoljak, koztuk en is. Bongeszoben nagyon szenvedes nyomni.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#33863) glehel válasza saiyajin (#33856) üzenetére


glehel
senior tag

nekem a 925-ön villoghatna szolidan az alsó gombsor, azt megvan oldva a led.

(#33864) Panthera


Panthera
őstag

A Lumiákon lehet hasonló kezdőképernyőt kialakítani, mint az S40-en (aktív készenlét)? Azt hiszem a Symbianon is hasonló volt még.
Nekem most a zenelejátszó, naptár, időzítő van kinn és nagyon megszoktam (5310-es a telefon).

Másik kérdésem, hogy a Lumiák hogyan viszonyulnak a régebbi headset távirányítókhoz, tudtok valamilyen kompatibilitási listát? Valószínűleg egy olcsóbb modellt vennék (520/620) és jó lenne ha tovább használhatnám az újhoz kapott silányabb (?) helyett.

[ Szerkesztve ]

(#33865) mukibuci válasza Azazael (#33861) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

finnyás vagyok és nem akarok átállni a teszkós párizsire :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33866) Azazael válasza mukibuci (#33865) üzenetére


Azazael
aktív tag

Szerintem nem csak Tesco-s van, van jóféle fekete erdei sonka is :) szóval lényeg ami lényeg, igazad van, természetesen hiányoznak ezek az appok, és a lista is hasznos lehet annak aki ezeket keresi, a fejlesztők meg dolgozhatnának a kompatibilitáson.
Bár nincs mindennek tökéletes helyettesítője, azért alternatív megoldások vannak, sőt egy új okostelefon felhasználó pedig nem érzi ezeket a kötöttségeket, szabadon próbálkozik más appokkal.

(#33867) kchris78


kchris78
veterán

Ohhm ha már appoknal tartunk... RDP-re mit használtok? 2xet szedtem le, igazából más választásom nem is nagyon volt mert ez volt ingyenes :). Iosre van ingyenes rdp kliens Microsoft írta, ezt kerestem volna WP-on is...

masik, ssh kliens melyik jó?

Insider progi fogyasztása észrevehető?

ami nagyon gáz az az hogy nem tudok spórolni az akksival mert leggyengébb fokozaton is tök erősen világít a kijelző..

(#33868) savoo


savoo
addikt

A világ vicce, hogy nincs Microsoftos RDP kliens...

(#33869) polonic válasza savoo (#33868) üzenetére


polonic
félisten

Van, csak nem wp-re. Androidon és ios-en ott figyel. Ez szánalom vagy szánalom?

(#33870) savoo válasza polonic (#33869) üzenetére


savoo
addikt

Mivel jelenleg, ha jól látom egy Windows Phone szakmai topicban vagyunk ezért szerintem evidens volt, hogy mire gondolok... :)

(#33871) polonic válasza savoo (#33870) üzenetére


polonic
félisten

jól van, igaz :D

(#33872) Azazael válasza polonic (#33869) üzenetére


Azazael
aktív tag

Ez szánalom, hasonlóan a többi saját szolgáltatásukhoz (skype, exchange calendarok stb.) amik jobban működnek a többi platformon. Itt a vicc az, hogy miért nem csinálják meg rendesen, legalább a saját csomagjukat rendbe tehetnék, hogy wp-n ha nem is jobb, de azonos élményt nyújtson.

(#33873) afk22 válasza Воланд (#33738) üzenetére


afk22
tag

Azert meg lehet oldani, hogy latszodjanak. Tipikusan hattereknel sotetitenek, vagy szineznek (pl. kekesitik), hogy kiiras szintartomanya ne essen bele a kep szintartomanyaba, illetve homalyositjak is kepet, hogy a lenyeg elusson a hattertol. Tehat ha valaha lenne is ilyen, akkor ugy kellene megoldani, hogy ezeket a filetereket alapbol ranyomja, es csak a biztos, hogy bizos, utan engedi max az eredeti kepet.

(#33874) consono válasza Azazael (#33872) üzenetére


consono
nagyúr

Ez így túlzás, az Exchange a hozzá tartozó naptár, kontakt, mittoménmivel tökéletesen működik.

"In God we trust. All others must bring data"

(#33875) afk22 válasza mukibuci (#33821) üzenetére


afk22
tag

ez meg van :)? link

(#33876) mukibuci válasza consono (#33874) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

920 topikban küzdenek exchange shared calendarral

afk22: hiszem, ha látom

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33877) savoo válasza mukibuci (#33876) üzenetére


savoo
addikt

Mit? Nálam simán működik. (Jahogy shared calendár, akkor semmi.)

[ Szerkesztve ]

(#33878) Azazael válasza consono (#33874) üzenetére


Azazael
aktív tag

Igen, valóban túloztam, egy része hibátlan, de többen panaszkodtak a shared calendarok kezelésére, egyéb funkciók hiányára.

De pl Lync-es callt se tudok beírni másnak, nem tudok joinolni Lync callhoz, így mindig az AT&T conf callok maradnak megoldásnak, míg droidról ez pl működik. Reméljük a vállalati update-tel ez megjavul, mert nálunk az IT kezdeti lelkesedése a WP iránt alábbhagyott, és már csak droidot adnak céges telefonnak.

(#33879) stewie guy


stewie guy
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
A helyzet a következő: eltűnt az összes névjegyem
Van egy lumia telefonom, amit leválasztottam a windowsphone.com helyen, mint eszközt, ezáltal akartam elérni, hogy a telefon ne legyen microsoft fiókhoz kötve. (Utána vártam reagál-e valamit a telefon, nem tette, mondom megnézem micsinál ha rámegyek a szinkronizálásra, kiírta szinkronizálás, mint ahogy azt előtte is szokta, ezután nem nézegettem tovább, mert vittem a szervízbe, amúgy akksis probléma miatt) (Néhány személyes adatot szerettem volna leszedni a telóról hard reset nélkül így szervízelés előtt, mert ez nálam a szokás,ez miatt lett volna ez a bűvészkedés is)
Erre később nézegetem a live.com-os helyeken a dolgaimat és azt látom, hogy eltűnt az egész névjegyzékem. (A kezelés/törölt névjegyek visszaállításába nem jelennek meg)
Ha valaki tud nekem segíteni, hogy valahogy vissza lehet-e varázsolni az eltűnt információkat, azt nagyon köszönöm!

(#33881) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Skype-ba hogy lehet egy meglévő nem microsoft fiókomba belépni?

(#33882) Kbali válasza dudikpal (#33881) üzenetére


Kbali
nagyúr

Úgy látom, ez az új kliensverzió feature-e :( belépsz az MS fiókkal, utána fogja megkérdezni, hogy van-e skype fiókod és utána összeköti a kettőt

(#33883) Dzsosy


Dzsosy
senior tag

[link]

Bridge Constructor

[ Szerkesztve ]

(#33884) mukibuci válasza Dzsosy (#33883) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

na ezt majd akciósan 235ért megvesszük :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33885) Oppenheimer válasza mukibuci (#33884) üzenetére


Oppenheimer
veterán

de meg ám

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#33886) Dzsosy válasza mukibuci (#33884) üzenetére


Dzsosy
senior tag

én is pontosan így gondoltam.. :P

(#33887) kiszi07


kiszi07
senior tag

Sziasztok,
egy hang file-t szeretnék gépemre rakni a készülékemről. Letöltöttem egy Hangrögzítő nevezetű app-et.. semilyen mappát nem csinált, ahol lehetne a telefonon, így nem találom. Megoldás, hogy tehetném fel? Skydrive-ra nem tölti fel.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#33888) consono válasza mukibuci (#33884) üzenetére


consono
nagyúr

+1

"In God we trust. All others must bring data"

(#33889) mukibuci válasza kiszi07 (#33887) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

jack-jack kábel

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33890) Dzsosy válasza Dzsosy (#33886) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Ha már akció..
[link]

[ Szerkesztve ]

(#33891) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Ha a beépített jelez egy üziről, akkor a facebook app nem jelez automatán, vagy csak elkúrtam valamit?

Ha kikapcsolom a beépítettet már jelez. Okosabb ez mint hittem. Pedig semmit nem hittem

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#33892) kiszi07 válasza mukibuci (#33889) üzenetére


kiszi07
senior tag

Írtam, hogy nem csinált külön mappát, így nem érem el a telefonon belül.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#33893) mukibuci válasza kiszi07 (#33892) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

és telefonon nem tudod lejátszani azzal a programmal, amivel felvetted?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33894) savoo


savoo
addikt

Valaki a múltkor itt is említette, hogy eltűntek a google névnapok a naptárjából, és a link sem él már. Megoldás: [link]

(#33895) kiszi07 válasza mukibuci (#33893) üzenetére


kiszi07
senior tag

Nem lejátszani akarom, hanem felrakni a gépemre és átküldeni másnak :D Még átküldeni sem tudom bluetooth-on nincs olyan lehetőség.. csak feltölteni Skydrive-ra.. oda viszont nem tölti fel.. WP8

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#33896) aero. válasza kiszi07 (#33895) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

elobb kapcsold be a bt-t, utana ott lesz az opciok kozott, ha nem akkor egy hulladek az app

(#33897) mukibuci válasza kiszi07 (#33895) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

jack-jack kábel egyik végét bedugod a telefonodba, a másik végét a géped mikrofon csatlakozójába. gépen elindítasz egy hangrögzítőt, a telefonon pedig a lejátszást. legközelebb pedig olyan alkalmazást használsz telefonon, amiből ki lehet menteni a dolgokat.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33898) kiszi07 válasza aero. (#33896) üzenetére


kiszi07
senior tag

Nemjó.. 40 percnyi felvétel, így nem igazán akarom átvenni max átküldeni:)
mukibuci, 715 értékelés alatt 4 csillagra értékelték, jobbat nem találtam..

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#33899) Pttypang válasza kiszi07 (#33898) üzenetére


Pttypang
veterán

De meg mindig nem linkelted be az alkalmazast.

Everybody lies.

(#33900) kiszi07 válasza Pttypang (#33899) üzenetére


kiszi07
senior tag

Erről lenne szó

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.