Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) hellboy0415 válasza tomcat78 (#52397) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Igen van hová fejleszteni de sajna már kinőttem a HAF 932 házat. Max még 1 radi és vége. Lassan eljutok oda hogy vennem kell egy cosmos2-házat.

(#52399) TESCO-Zsömle

Azért van pus pul mert venti akció volt és pár éve a varázslónál és gyorsba vettem 12 darabot és ha már volt venti miért ne tegyem rá. Amúgy a sima pull is átszellőztette ebben igazat is adok neked,. A légtelenítés már most is macerás mert annó hülye fejemmel 2 tartályt raktam a körbe, hogy huuu de jól is fest egy 5,25 plexi a gép elejében. A csöveknek még akad hely mert nem merev csövezés hanem 13/10..nem röhög senki igen vékony de ez van :B. Vagy még a másik megoldás hogy a 30-as radit kicserélem egy 45 vagy 60-as ra. Csak a proci és a vga van vizezve, elég lenne a 45-is nem? Csak mert rám jött a szerelhetnék megint

Samsung S20 ULTRA

(#52402) TESCO-Zsömle válasza hellboy0415 (#52401) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha szerelhetnéked van, akkor mindegy is, csak legyen mit szerelni. Esetleg kereshetnél leárazott Technic LEGO-t ahelyett, hogy amúgy is macerás, de még jól működő rendszereket bolygatsz... ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52403) rup1u5 válasza ÁdiBá (#52393) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Bitang! :K Grat! :C

(#52402) TESCO-Zsömle:
:DDD

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#52404) hellboy0415 válasza TESCO-Zsömle (#52402) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

A LEGO kortalan és azzal jól el lehetnék. Hétfőn úgy is bontani kell kicsit a vga miatt. Csatlakozó csere vga ram süni ragasztgatás :DD

Samsung S20 ULTRA

(#52405) hellboy0415


hellboy0415
aktív tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ki hogya szokta a rendszert kimosni? Kb 1 éve volt szétszedve és kimosva de van olyan folyadék amivel bontás nélkül kilehet pucolni a radikat?

Samsung S20 ULTRA

(#52406) proci985 válasza ÁdiBá (#52398) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

normalis.

nekem miota megvan a D5 elso ket nap jellemzoen maxon megy, ott meg ra kell tolteni, aztan nyugalom van. elotte 2 blokk + 3 radi felallassal az alulfeszelt DCPvel hetekig ment a ratoltes.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#52407) Jim Tonic válasza hellboy0415 (#52405) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Radikban nekem soha nem volt semmi, a minimális kosz, amim volt, a blokkokban jelent meg. Mióta raktam szűrőt a tartályba, már ez sem jellemző.

Szerk.: mondjuk nekem nem színezett a folyadék.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#52408) Kbhont válasza hellboy0415 (#52405) üzenetére


Kbhont
senior tag

Én először Nanoxia Kék folyadékot használtam kb 2 évig.
Utána simán csapvízzel kimostam mindent, aztán átálltam Aurora ezüstre!
Lassan ez is másfél éve bent van!
Amikor szint váltasz célszerű a flexi csöveket cserélni...

(#52409) DigitXT


DigitXT
félisten

Na, megvolt a procicsere. Elsőre teljesen beparáztam, hogy idle 72 fokos a max.
Erre kiderült, hogy nem, csak az Aquasuite az adott slot-ból vette az értéket, de
az új procinál ott éppen a Distance from Tjmax volt. Nem mindegy... Leizzadtam:
rosszul raktam vissza a blokkot?:D De idle? És tuning nélkül? Aztán rájöttem.:DDD

ON: 47 lph mellett az i7-920 45 fok dT-t produkált 21x200-on, 1.3V fesszel hajtva.
Ugyanezen beállításokkal, csak 1.35V-on, a W3670 csupán 35 fok dT-vel ketyeg,
ugyanúgy IBT-vel megterhelve, miközben 55 GFlops helyett 82 GFlopsot kiköhög.
Minden szivattyúmat feltekerve jó 174 lph mellett lehet nyerni kemény 3 fokot.:Y

Továbbra is maradok "low flow".:DD Bár, ha kicsit mennék feljebb tuningban...?;]

Szerk: +25W-ot a szivattyúk szipkáznak be (18W DDC és a D5 "feltekerése").:K

[ Szerkesztve ]

(#52411) TESCO-Zsömle válasza hellboy0415 (#52404) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lassan nálam is beindul a projekt. Sikerült erőt vennem magamon, hogy ne durrantsam el a teljes szabad pénzmagot egy Optane 900-asra, úgyhogy jövőhéten jön a Fractal R6, aztán meglátom mi fér bele. A FD-Support biztosított, hogy pár héten belül külön is vásárolható lesz az üveg oldallap, így egyelőre a teli oldalaposat rendeltem, mert így biztonságosabban szállítható, később pedig kap 2! edzett-üveg oldallapot.

Továbbra is szeretnék 100%-ig házon belül maradni a dolgokkal. Ami biztos, hogy a VGA függőlegesen lesz elhelyezve. Ha sikerül házilag megoldani, akkor két kit-et fogok rendelni és megpróbálom mindkét függőleges slot-ot befogni, mert a VEGA vízzel átgyúrható 1 SLOT-osra. Hogy a másik slot-ba a hangkártya vagy a jövőbeni Optane SSD kerül, azt megintcsak az dönti el, hogy mi és hogyan fog elvérni, mert az Optan-re nincs vizesblokk, kell neki a cúg.

Sok múlik majd azon, hogy miként fér a tetejébe a 420-as radi. Ha sikerül belepréselni úgy, hogy a HDD-keretet nem kell kirobbantani, akkor nagyon boldog leszek, mert a szeretném lehető legkevésbé csonkítani az alap felszerelést. Cserébe a kábelezés maga lesz a rémálom, de valamit valamiért... Erőteljesen imádkozom, hogy ezúttal az előlapban legyen 5mm ráhagyás a ventiknek, mert az R5-be nem lehet a porszűrőt rátenni az eLoop-okra, mivel azok 4mm-rel! vastagabak az átlagosnál.

Blokkok vannak, szivattyúk vannak, csak a tartály és a csövezés kérdéses, no meg új radik kellenek. Eldobok egy 420-as ultra radit 30k-ért, hogy vehessek két, együttesen gyengébben 50k-ért. Az évszázad biznisze. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52412) jeni válasza TESCO-Zsömle (#52411) üzenetére


jeni
félisten

Ha függőleges lesz a VGA akkor nem érdemesebb olyan házat venni amibe az alaplap vízszintesen lehet elhelyezni?

(#52413) rup1u5 válasza DigitXT (#52409) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Miért W7 és HT miért OFF?

(#52412) jeni:
Az R6-ba van függőleges VGA bracket! ;)

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#52414) Tengo válasza TESCO-Zsömle (#52411) üzenetére


Tengo
aktív tag

Ne is hagyd, hogy a Star Citizten ilyen marhaságra rávegyen! (Optane 900 :D)

[ Szerkesztve ]

(#52415) TESCO-Zsömle válasza Tengo (#52414) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem a SC vesz rá, hanem a QD8 alatti 500kIOPS. Hiába tud a Samsung 960 PRO szerény 350k-t, ha QD1-re 15k marad belőle... Átlag 10x teljesítmény 4k random alatt, QD8-nál meg már csak 10%-al marad el a névleges maximumtól.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52416) DigitXT válasza rup1u5 (#52413) üzenetére


DigitXT
félisten

Mert HT-vel hibázik az H.264 AVC kódolás: teljesen kontraproduktív.:DDD
A W7-et meg megvettem anno drágán, s az újabbak konkrétan szarok.

Szerk: OFF

[ Szerkesztve ]

(#52417) Tengo válasza TESCO-Zsömle (#52415) üzenetére


Tengo
aktív tag

Most őszintén, ezt te észreveszed miközben a gépet használod? Vagy adatközpontot használsz PC-nek?

(#52418) MPowerPH válasza TESCO-Zsömle (#52415) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es ettol most 1s-el gyorsabban betolt a Win? Vagy egy game? Mert kotve hiszem. 280Gb araert kapsz egy 512 -es 960 Pro -t, marad loved is, es semmi negativ dolgot nem fogsz tapasztalni. Inkabb egy jokis Raid. :P
Csak kerdezem....

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#52419) Jim Tonic válasza Tengo (#52417) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hétköznapi adatbázissal sem lehet kihozni érezhetőre a különbséget. Fogalmam sincs, mi az, ami miatt megérné az Optane.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#52420) hellboy0415 válasza Jim Tonic (#52419) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Csak az a kell érzés, hoögy sokkal jobb lessz. ha nekem lenne annyi lóvém akkor én is vennék. :R

Samsung S20 ULTRA

(#52421) TESCO-Zsömle válasza Tengo (#52417) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudhatom, mert még sosem volt Optane-em. Ha lesz, ígérem beszámolok a tapasztaltakról valahol. A második kérdésed eléggé kötekedésnek tűnik, így arra nem reflektálnék.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52422) Tengo válasza TESCO-Zsömle (#52421) üzenetére


Tengo
aktív tag

Bocs nem kötekedés volt, csak annyira ecsetelted a QD8 alatti IOPS-ot, hogy gondoltam, adatközpontnak használod a géped, mert a windows sokat nem profitál ebből. hands down a legjobb SSD az OPTANE, de a gyorsasága ma kb csak mérhető, alkalmazásokban nem igazán veszed észre. Olcsóbb megoldás a meglévő SSD-t ramdiskkel gyorsítani, egyszerűen túl drága a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#52423) Jim Tonic válasza hellboy0415 (#52420) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Otthonra bármire jobban megéri elkölteni ezt a pénzt, többet fog hozni. RAM, proci, bármi. Otthon még az NVMe előnyét sem lehet kiérezni, a IOPS-ot meg egyáltalán nem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#52424) TESCO-Zsömle válasza Tengo (#52422) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha tudod hogy működik a QD, akkor tudnod kell, hogy pont QD8 alatti különbség a lényeges. A QD-re a legjobb analógia, hogy hány párhuzamos folyamatszálat szolgál ki a tároló. QD8 azt jelenti, hogy már 8 párhuzamos Queue mellett képes 500kIOPS-ra a cucc, de ez nem lényeg. A lényeg az, hogy QD1-en, vagyis "egy szálon" kb 5-10x-esét hozza az Optane a 960 PRO-nak. De ezeket inkább csak méregetik, valós gain nem tudom mennyi lenne, ha lenne. Annyit tudok, hogy spec a SC azt is megérzi, ha SATA vagy M.2 az ssd.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52425) hellboy0415 válasza Jim Tonic (#52423) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Bizony ez így van. Kapásból vennék egy i9-es procit. Na de csöveskedek tovább az i5 3570k procival és a 120gb-os ocz agility ssd-vel.

Na én OFF a témában tovább mert így is elég rendesen eltértünk az adott topiktol. Nem szeretném ha meg lenne moderátorozva a hátsóm. :R

Samsung S20 ULTRA

(#52426) rup1u5 válasza DigitXT (#52416) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Azért remélem beaktiváltad W10-re is ha már lehetett! Később még jól jöhet. Én anno oem W7-et vettem itt olcsón és úgy lett 10-em.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#52427) Jim Tonic válasza rup1u5 (#52426) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én 2x éve winezek, de mára én is azt mondom, hogy egy retek az összes. Win10 pro-m van, win 8.1 pro-ra, amit én is drágán megvettem. Ez se ér sokat.

ON: megtetszett a piros csövezés. Esetleg a fehér. Tudtok ajánlani? 13/10-es kellene. A hőmérő beépítése miatt úgy is le kell vszeg. engednem.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#52428) Iphone256


Iphone256
csendes tag

Egy megmaradt radi, egy talált ház, egy G4600 / ITX esete alakulóban. Csak lehűti passzívan a procit :)

(#52429) Leon77 válasza Jim Tonic (#52427) üzenetére


Leon77
őstag

Én ilyet vettem, nagyon jó minőség, nem törik meg könnyen.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#52430) Jim Tonic válasza Leon77 (#52429) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Tetszetős. Dobnál fel képet róla, milyen élőben? :)
Jöhet privátba is akár.
Köszönöm!

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#52431) Weareus válasza DigitXT (#52416) üzenetére


Weareus
addikt

"...az újabbak konkrétan szarok."

Tyű, akkó' nem csak én érzem így. :)

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#52432) seniman válasza Weareus (#52431) üzenetére


seniman
addikt

Nem. :N

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#52433) Leon77 válasza Jim Tonic (#52430) üzenetére


Leon77
őstag

Remélem látszik némelyik képen valami, egyelőre ezek a fotók vannak, jórészt merev csöveket használtam, de ahova lágy kellett, oda ezt a pirosat használtam.

Volt már 2 féle lágy csövem amit merlintől rendeltem, meg szilikon cső is, de ez a legjobb minőségű eddig.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#52434) Jim Tonic válasza Leon77 (#52433) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Klassz! Köszi! :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#52435) Weareus válasza DigitXT (#52416) üzenetére


Weareus
addikt

"Mert HT-vel hibázik az H.264 AVC kódolás:..."

Hehe, a HT-vel kapcsolatban van más - talán kevésbé releváns, de ugyanígy érdekes - tapasztalat is a kontraproduktivitást illetően, amire a Haswell topikban hívták fel a figyelmemet: HT-offal nem egy bench-programban (LinX, IBT, ha jól emlékszem) többet hoz a konyhára a kocka, mint onnal. Normális?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#52436) DigitXT válasza Weareus (#52435) üzenetére


DigitXT
félisten

Normális, mert a HT az virtuális magokat jelent, és bizonyos feladatok esetén
maga a váltogatás a szálak közt többletterhelést jelent (overhead), elveszik az
előnye. Tipikusan amúgy játékoknál is* csak rontani szokott a helyzeten.:R
Más feladatok esetén meg rendesen gyorsul vele a történet. De ha hibázik, ott
hajadra kenheted a gyorsulást. Nem tudom, hogyan hibázhat, de anno így volt!

De ez nagyon OFF. (Amúgy HT-val többet is fogyaszt, emlékeim szerint, pl. ha
egy tuning adott feszen stabil, HT OFF, akkor HT ON több fesz kellhet neki.:K)
Csak annyiban ON, hogy Aquasuite-ban rajzolhatok belőle (újabb) grafikont.;]

*: van amúgy egy szerverünk a cégnél 2 db hasonló Xeon procival (tuning nuku!),
és tök jó, hogy 24 szálat kezel... Viszont ha ennyi folyamat elkezdi egyszerre a
RAIDX tömböt csesztetni (írni-olvasni ezerrel) abból lesz a szűk keresztmetszet.
(Érdekes optimalizálási probléma, hogy hány szálon érdemes egyszerre futtatni
az adott feladatot, esetleg egy újabb párhuzamos feldolgozás nem lassít-e rajta.)

Az gond, hogy az oprendszer 24 procinak látja, pedig csak 2 db 6 magos (+HT),
és nem teljes értékű procimag a virtuális... De annyira nem vagyok benne.:R

[ Szerkesztve ]

(#52437) Weareus válasza DigitXT (#52436) üzenetére


Weareus
addikt

Csak mint érdekesség...

"...Amúgy HT-val többet is fogyaszt, emlékeim szerint, pl. ha
egy tuning adott feszen stabil, HT OFF, akkor HT ON több fesz kellhet neki..."

Igen, de ez csak az egyik része a HT-nak, ti. hogy HT off-nál elviekben kevesebb fesz. kell neki ettől, de attól meg viszont több, hogy HT off esetén a HT "helyett" a fizikai magokat nyüstöli (egy bench alatt) és jobban melegedhet/melegszik a proci, mint HT onnal. (egyes benchekre értendő csak, de lehet hogy máshol is előfordul..., ezt nem tudom.).

Szóval ez az egész legalább annyira érdekes, mint amennyire nem értem. :)

Hogy on is legyen: úgy néz ki, hogy visszaállok a külső Mora radiátoros megoldásra, de mivel a 360-asom elment (én balga :B ), ezért ha veszek (legyen már kövér) beújítok egy rozsdamentes 420-ast, sőt le is betonozom a szobában, hogy ha egy gyenge pillanatban eladnám, már előre kivitelezhetetlen legyen. :DD

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#52438) #65675776 válasza Weareus (#52437) üzenetére


#65675776
törölt tag

Viszont a HT virtuális magjainak van valós hw backendje (bizonyos erőforrások valóban megkettőzötten vannak benne a prociban), amelyek a HT kikapcsolásakor kapuzva lesz, így nem vesz fel energiát.

[ Szerkesztve ]

(#52439) LLKobe


LLKobe
veterán

Nincs valakinek egy ilyesmije eladó? :U Rendeltem egyet, de nem akar megérkezni, és holnapután robbantanám szét a gépet ;)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#52440) Iphone256


Iphone256
csendes tag

Overkill hűtés a kis pincsin :)

(Nem nem vagyok olyan elvetemült, hogy egy G4600-ra külön építek vizet :) - az előző konfigból megmaradt vizes cuccok)

[ Szerkesztve ]

(#52441) rup1u5 válasza DigitXT (#52436) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Régóta ki akarom tesztelni ezt a HT dolgot de még sosem jutottam el odáig. Most már tényleg meg fogom nézni játékok, hogyan reagálnak ha kikapcsolom.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#52442) Weareus válasza #65675776 (#52438) üzenetére


Weareus
addikt

:R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#52443) hellboy0415 válasza Iphone256 (#52440) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Ez kicsit brutál, biztos nem lessz nagyon nagy melege a procinak és még a háttérben a kiwi szörp is finom lehet. :K Lenne egy olyan kérdésem, hogy a radi alatt mi az a kis plexi tetős valami?

Samsung S20 ULTRA

(#52444) Iphone256 válasza hellboy0415 (#52443) üzenetére


Iphone256
csendes tag

(#52445) syC


syC
addikt

Én elég lassan alakulgatok, pumpát ma helyére tettem:

A rezgéscsillapító szerepét a laminált padlózásból megmaradt lépésálló tölti be, maradt belőle néhány négyzetméternyi.. Kiváncsi vagyok mennyire lesz hatékony.

(#52446) proci985: :K

[ Szerkesztve ]

(#52446) proci985 válasza syC (#52445) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez egy regi mac pro akar lenni?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#52447) LLKobe válasza syC (#52445) üzenetére


LLKobe
veterán

Ejha, szép lesz ez :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#52448) syC válasza LLKobe (#52447) üzenetére


syC
addikt

Már amennyiben kész lesz. Az utolsó adag hozzávaló kb 2 héten belül megjön, addig illő lenne szerelhető állapotba hoznom, de elnézve a napi / hétvégi programokat, esélytelennek látom :D

(#52449) Atmil


Atmil
aktív tag

Megjött a csere pumpa.

Valami nem jó mert magasak a hőfokok. 70-75-fok IBT alapon 4,5 Gigán a 7700K
Épített víz előtt, kompakttal 5 Gigán 80-85 IBT

A pumpából megy az alsó radiátorba - felső radiátor - cpu - tartályok - pumpa.
Valami ötlet? Köszönöm :R

Üdv! Atmil.

(#52450) NFree


NFree
addikt

Sziasztok , szóval jelenleg egy elég idős nexos extrem tripla radim van 3db 12 ventivel . ventilátorok kb 1500rmp körül mennek . cpu-t és vga-t is hűtök vele. az lenne a kérdésem a meglévő rendszerhez ha tennék még 1db 280 aránylag vékony radiátort az kb mennyit segítene a rendszeren? megéri-e az upgrade a+40k-t.
Töbnyire tesztelek ezzel a rendszerrel van, hogy maxon mennek a ventik az erkélyen . Sajnos nem képes megbírkozni vele a jelenlegi rendszer. Ugye az lenne a legjobb ha minnél közelebb lennék a levegő hőmérsékletéhez de jelenleg terhelés alatt az kb 10 fok külömbség . Szóval lehet e ezt lejebb tornászni még az említett beépítéssel? :B :F

[ Szerkesztve ]

vga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.