Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) Chrys_ válasza rambustibi (#31192) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez a blokk nagyon jó, ilyenem van LGA2011-s (3930K) procin.

(#31202) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#31200) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom, ezt neked kell kitalálni... :B

Esetleg kérdezd meg a gyártótól a sör hőleadását... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31203) ViZion válasza TESCO-Zsömle (#31202) üzenetére


ViZion
félisten

Én teljesen "retro" vagyok... betennék egy liter sört, megmérném hány fokos és óránként rámérnék... ennyiből lehet saccolni, de nagy bikaviadal nem lenne, a hűtő lassú, vagy pl. gyorsfagyasztón lecsavarja a villany orrát... vagy villa nyórát? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31204) Cyberneko válasza #90933760 (#31190) üzenetére


Cyberneko
tag

Sos jegben forgatva percek alatt megvan :)
Raadasul, itt is szamit a holeado felulet merete, szoval, ha tenyleg sort kell huteni, akkor a doboz feluletevel is kell szamolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#31205) ViZion válasza Cyberneko (#31204) üzenetére


ViZion
félisten

+1
És gondolom az sem mindegy, h dobozos, pet vagy üveg... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31206) hszilard666


hszilard666
veterán

Napi fail megvolt :D
Visszakaptam a videókártyát (meggyógyult yaaaay!) és be is építettem a gépbe, viszont rosszul kötöttem rá a rendszerre: Egy oldalon volt a bemenő és a kimenő csati, néztem is nagyokat hogy mi a faxért 65 fok az asztalon a kártya.
Be építettem a rendszerbe a harmadik tripla radit is amit a gép oldalára rögzítettem. A második fail itt történt meg kellet cserélni az oldallapokat, mert csak az egyiken volt furat ventinek, de a másik meg nem ment fel a bal oldalára. Mondom watafakk, aztán láttam hogy a zár mechanizmustól (ilyen kallantyús fos) nem fér fel. Nem kellet több hoztam a kedvenc kalapácsomat és letörtem a kecibe :D Nem látszik kívülről a dolog, csak annyi hogy hiányzik egy kallantyú a hátuljáról.
Kép a radiról ami most jött:

Mindjárt megyek tesztelni hogy mennyivel lett hűvösebb a cucc.

p.s.: A gyorskötözők a csöveken a törés ellen vannak :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31207) hszilard666 válasza hszilard666 (#31206) üzenetére


hszilard666
veterán

GTX 780TI 1200mhz en max 38 fokos :Y :C

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31208) ViZion válasza hszilard666 (#31207) üzenetére


ViZion
félisten

kratulálok! megúsztad... érted? Megúsztad a jó kis VGA-t nem kellett apróra kukába dobni :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31209) hszilard666 válasza ViZion (#31208) üzenetére


hszilard666
veterán

:D :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31210) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Nincs valakinek elfekvőben EK Ekoolant UV green lime 1 literes, lehetőleg bontatlan folyadéka? Megvásárolnám! :U

Szerk.: OFF

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#31211) MiklosSaS válasza hszilard666 (#31206) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

FaCCa kis takolmany! ;] Gratula!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#31212) hszilard666 válasza MiklosSaS (#31211) üzenetére


hszilard666
veterán

:R KöCCe!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31213) #90933760 válasza MiklosSaS (#31211) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ezt a duplacés írást hol tanultátok? Vizionnál láttam még sűrűn. Idegesítő tud ám lenni, kis szivcsi tündcsi arcsi barcsik.

(#31214) hszilard666 válasza #90933760 (#31213) üzenetére


hszilard666
veterán

FX OFF totyik, gyere szívesen látunk! :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31215) MiklosSaS válasza #90933760 (#31213) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vizion a hibas! Terjeszti mint az iget....40 korbacsot neki!! En szivesen megkorbacsolom neked, ha gondolod.. ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#31216) ViZion válasza MiklosSaS (#31215) üzenetére


ViZion
félisten

korbácsolást tartogasd a haveroknak az intel kék osztriga topikban... ;] :D

Farkasfalka: baCCa a csőröd? Hát csúnya szavakat nem írunk le, 'oszt ezért lett. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31217) ViZion


ViZion
félisten

Beszéltük itt is korábban, h a tartály méret nem igazán számít, hiszen pikk-pakk "üzemi" hőfokra beállna akár 5 l víz is... De akkor mi van, ha egy hordó (80 l) vizet beállítok tartálynak? Falon kívül természetesen.
Nyáron csak rányitnám, szaladjon... télen lenne macerásabb, radit bent tartanám és valahogy csak a kintiből kevernék hozzá... :U

Valaki épített itt a padláson vizet azt hiszem. Neten találtam WC vizhűtést... Bakker. Szoba túloldalán a WC volt, srác megfúrta a gipszkartont és a tartályban volt a pumpa. 16-22°C állandóan. :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31218) #90933760 válasza ViZion (#31217) üzenetére


#90933760
törölt tag

Erre is van valami képlet, hogy mennyi vizet mekkora gép mennyi idő alatt fűt fel, meg nagyjából lekalkulálni a hőleadást. Ezt a képletet is Zsömle ismeri, majd benyomja vagy visszakeresed tőle.

(#31219) carr válasza Tubica (#31166) üzenetére


carr
őstag

Másik kollégával kínai/használt cuccok mennek. :))
Az én variánsom, (alaplapcsere, és egyéb tényezők miatt nincs még készen) de a komponenseket már megvettem. VGA ebayről jött, németo.-ból, Full Cover EKWB, a CPU egy kínai acetal csoda, (repedt tetővel, és valószínűleg cserélve lesz- ő aliexpress-ről jött.), a tartálypumpa szintén kínai csoda, ebay. Eddig ezekre cca 20e ft-ot szórtam el (kínai visszaadta a pénzt 2 hét hőbörgés után), a fittingek 16/10 ali, 10k, kb. :F A csövek tody-tól jöttek, tejfehérek. asszem 3k volt vagy 4k... a phobya G changer V2 240 jött innen apróról 11e.
Remélem nem hagytam ki semmit. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31220) mackosajt válasza ViZion (#31217) üzenetére


mackosajt
addikt

Gabipaci

X79 konfig 30 méter hutessel, vagy mi a blog címe.
De ő írországi, közel a parthoz, ráadásul ott a padlasokon can egy átmeneti viztartaly, neki abban van a radiátor elmeritve. Abba adja le a hőt. Az nem ivóvíz, csak kezmoso, fürdő.

Nálunk rokon most cserélt kazánt. Nézegettem a kettős hocserelojet. Gondolkodtam a falon kivezetett hutesben, amiről a múltkor fantazialtam...

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#31221) carr válasza mackosajt (#31220) üzenetére


carr
őstag

emez :))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31222) MiklosSaS válasza carr (#31221) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Eleg durva, meg kell hagyni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#31223) spanglee001


spanglee001
addikt

jelentem a hőfokmérő zsinegek nyugodtan toldhatóak :K
direkt kipróbáltam 2 db egymás mellé téve azonos hőfok, az egyiket levágtam, és az egyik szálát vastag a másik szálát vékony vezetékkel toldottam meg, összeszigeteltem, és ugyanannyit mér mint a másik amelyik nem volt toldva :R

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#31224) hszilard666 válasza carr (#31221) üzenetére


hszilard666
veterán

:Y Mobilitás gyök2 de így is király! :C

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31225) schawo válasza spanglee001 (#31223) üzenetére


schawo
titán

Lévén, hogy ezek mezei DS18B20 digitális hőmérő ic-t használnak, nyugodtan toldható a kábel.[link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31226) ViZion válasza carr (#31221) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, ez az!
Mert ugye hiába a víz, ha passzívan azért korlátoz kicsit, ventivel meg szinte ott van, mint a lég. Másik, h a szobába tolt meleg csak a gépnek jó, nekem még nem. Van klíma is, de asszony és gyerekek miatt az sem mehet örökké. Valamit fogok fabrikálni vele, jó lenne falon kívülre dobni a zajos cuccokat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31227) velizare válasza ViZion (#31226) üzenetére


velizare
nagyúr

365ben azért ez azért itt nálunk macerás. a víz ha megfagy, simán szétrepeszti a hordódat. a beáramló hideg víz pedig áthűti a csövet illetve az egyéb alkatrészeket, amíg fel nem melegszik. ha ezek hőmérséklete a harmatpont alá csökken, elkezd rajtuk kicsapódni a levegő páratartalma, és állandó nedvesség lesz a környékükön, akár csöpöghet is a víz a házadon bellül, anélkül hogy kilyukadtál volna. úgy kell megcsinálni, hogy be már melegebb víz menjen, legalább 20 fokos.
de majd a profik megszakértik.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31228) JasL válasza Makesz79 (#31113) üzenetére


JasL
senior tag

29 fokos szoba

Egyébként fél éve alatt elpárolgott 1 cm vizem a tartályból, zárt rendszer mellett. Tudnám hogy :U

(#31229) TESCO-Zsömle válasza JasL (#31228) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Van pár lehetőség...
1 - Nem teljesen zárt a rendszer, csak cseppmentesen zár. Hajszálvékony repedés/menet, akármi. A víz érintkezik a levegővel és nagyon kis felületen párolog.
2 - Egyes alkatrészek tágultak, a csövek nyúltak és annyival nőtt a belső térfogat.
3 - Nem volt teljesen levegőmentes a rendszer és azt a levegőt dolgozta ki apránként.

Nekem is folyton rá kell töltenem a rendszerre, de mondjuk nekem egy szép 12 centis repedés van a tartályon, szóval betudom annak... ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31230) JasL válasza TESCO-Zsömle (#31229) üzenetére


JasL
senior tag

Repedések nincsenek, szivárgások sem észlelhetők, az ujjam sehol sem lesz vizes tőle (bár az már durva is lenne). Valószínűleg mikro-szivárgások lesznek a meneteknél. Levegős nem hinném, lassan 1 éve lesz benne ugyanaz a víz. Egyébként azt kellene cserélni? :U Mert így azt mondanám, hogy nem, épphogy csak zavaros az újkorához képest, de a hőfokok nem változtat.

[ Szerkesztve ]

(#31231) TESCO-Zsömle válasza JasL (#31230) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A nagy kérdés, hogy mitől zavarosodik...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31232) JasL válasza TESCO-Zsömle (#31231) üzenetére


JasL
senior tag

Lehet rosszul fogalmaztam, nem zavaros, inkább csak nem olyan kristálytiszta, mint új korában, hanem picikét opálos. Első feltöltés volt zsírúj elemekkel, gyári lötyivel és fél deci kerozinnal, arra tippelnék, hogy mocskok és zsírok oldódtak ki a rendszer belső oldaláról. Persze az is lehet, hogy a tartályt kapta meg kicsit a lötyi, de ezt most meg nem tudnám mondani.

(#31233) ViZion válasza velizare (#31227) üzenetére


ViZion
félisten

jah, a télire gondoltam olyan módon, h pl. 3 járatú szeleppel vagy csappal szabályozni. Esetleg bentre egy kisebb tartály és két körös rendszer: belső tartály vízhőfok alapján kintről beletolni a hideg vizet...
Fagy nem lehet gond, alkohol van... ;]

Mondjuk télen ugye nem volt gond a szobába fűtő extra radiátor... már az is nagyon jó lenne, ha nyáron kintre termelné a hőt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31234) spanglee001


spanglee001
addikt

valaki irta hogy win10 alatt gondja van az aquaeroval, mi is volt az?
nálam minden okés :K

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#31235) mackosajt válasza ViZion (#31233) üzenetére


mackosajt
addikt

múltkor agyaltam ilyenen

most itt a rokon régi kazánja, benne egy felesleges kettős hőcserélővel :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#31236) ViZion válasza mackosajt (#31235) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem van egy jó haverom, akinek az apja klímákat szerel... IPARI klímákat, irodákba, ilyesmi. Kb. egy éve is már, h mondta, h vannak ilyen-olyan hibás, elfekvő darabok... de nem léptünk tovább. Meg kellene csörgetnem. :D

80 l-es műa hordóm van, akvárium pumpa van vagy 3 elfekvőben, még aktív akvarista időmből. Falat átfúrni sem nagy kunszt... csak az asszony meg ne lássa :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31237) ZetorGumi válasza ViZion (#31236) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Küldd el az asszonyt egy hétvégére az anyukájához látogatóba. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#31238) DigitXT


DigitXT
félisten

HF Panama PCI-os műanyag átereszt mindenki nagy ívben kerülje!:O
Ma (ill. pár napja) megrepedt a második is, csöpög a hűtővíz... Mivel
muszáj most mennie a gépnek aláraktam egy kis vödröt+letekertem
a D5-öt, így kicsi az áramlás, kicsi a nyomás, kibírja a szétszedésig...

Szerk: visszaolvastam picit. Igen, úgy kezdődik, hogy hová lett a víz?
Aztán folytatódik, hogy kinyitod: jé, vákuum volt a tartályban? Leesik
a vízszint, rátöltesz, esetleg a szivattyút feltekered a légtelenítéshez.
Szóval egy hajszálrepedésből hamar megvan, akár 12 cm-es, LOL.:DDD

Építhetem megint át. Lehet lebontom az SLI-t is, nyugdíjba vonulhat.
Pedig mostanában FC4-et toltam vele, és monitoroztam a dolgokat:

[ Szerkesztve ]

(#31239) Grózi válasza ViZion (#31236) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elég beteg ötlet,pont ezért ha megvalósítod oszd meg velünk!! :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31240) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

A héten kicsit elővettem pár játékot nosztalgiázni. AC-ban pár képhiba jelentkezett, gondoltam érdemes lenne ránézni a vízre, hátha fortyog a kártyában, vagy valamelyik ramsüni elszabadult.
Ráengedtem a 3D Markot a gépre loopolva idő felteker csutkára és hadd szóljon.
Klímát nem kapcsoltam, kb 32-34°C lehet a szobában vinyó hőmérsékletét alapul véve (elötte egy 800-as 120mm-es venti teker).
Délután indítottam el, közben ide-oda futkoztam és itthoni dolgokat intéztem.... meg is feledkeztem róla.
No de 3,5 óra után lepődtem meg, hogy akkora baj azért nincs a géppel. Lehet a proci blokkra ráférne egy kis pucolászás, de ha 10°C-al van melegebb, mint amikor összeraktam a vízhűtést akkor simán jó.
Képek alant.

Párolgó vízhez, nálam kb 3 méter cső van a rendszerben és egy jó nagy radi belső huzagolású csővel. Nem látok sehol sem csepegést, de kb 2-3 havonta elnyel 1/2-1 dl folyadékot a rendszer. Nyomassam meg sűrített levegővel 2 bar nyomáson, vagy mit csináljak, mert én már feladtam. :W :DDD

(#31241) JasL válasza szacsee (#31240) üzenetére


JasL
senior tag

Ez még az a blokk amit tőlem vettél?

Hát igen, a CPU kicsit magas vizesnek, de ilyen hőmérsékletek mellett még nincs ok aggodalomra, messze még a forráspont :U

A 2-3 havonta fél-1 deci azért elég durva, nekem fél év alatt kb 20 ml.

Ha feltöltött rendszert megnyomatod sűrített levegővel, lehet, hogy megreped a tartályod, mert kevés az összenyomható levegős rész, én nem ajánlom. Viszont ha kiveszed a loop-ból a tartályt meg a pumpát és nem baj ha porlasztót gyártasz a gép belsejében esetleg, akkor úgy talán ok. Én valószínűleg hagynám a fenébe és töltögetném tovább.

(#31242) carr válasza JasL (#31241) üzenetére


carr
őstag

juteszembe: BLOKK!
Mivel repedt az egyik acetal saroknál a rögzítéstől nem messze, mit javasoltok?
Felrakjam, kicsit megmókolva, vagy cnc-ztessek egy új tetőt rá? Elvileg ismerős ki tudja maratni... de meg kéne kérdezni, hogy tudjon róla. :)
Vagy, megfúrom kicsi fúróval, h átlyukassza a sarkot, és egy alátéttel, + anyával rászorítsam, h ne repedjen tovább?
Másik:
Ilyen blokk jó?
Az olcsóbb fajzat volt az MTX-C aminek repedt a sarka. Így jött kínából.
(teccikérteni: repedt sarkú kínai :DDD )

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31243) velizare válasza szacsee (#31240) üzenetére


velizare
nagyúr

klímásék uv-reagens lötyivel töltik fel a rendszert, utána meg rámennek uv-lámpával. persze ehhez nem-uv-s és nem-átlátszó csövek kellenek, ami autóban adott, pc-ben annyira már nem okvetlenül. :)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31244) JasL válasza carr (#31242) üzenetére


JasL
senior tag

Nekem ez egy amatőr (alap) blokknak tűnik, de ha nincs pénzed jobbra, valószínűleg ez is megteszi.

Szerintem akkor onnan ez jobbnak tűnik: [link]

Nem reped és a fém blokk is lead hőt, az acetál nem annyira. Tartósabb is. És nem reped! Meg nem reped. :D

[ Szerkesztve ]

(#31245) carr válasza JasL (#31244) üzenetére


carr
őstag

Ajj... Acetal a FC blokk a VGA-n is. Szerettem volna tartani a kinézetet valami egységben...
:))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31246) Modst3R


Modst3R
senior tag

off topic kicsit...ekwb-nél ami nickel+acetal az akk belül nickel?

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#31247) szacsee válasza velizare (#31243) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi, azt tudok szerválni.
Fekete UV csövem van, annyira nem vészesen világít UV hatására sem, de talán így meglesz a hiba. :))

(#31248) carr válasza Modst3R (#31246) üzenetére


carr
őstag

Nálam egy VGA FC blokk van, az belül, alul, kívül, felül is nikkel...

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31249) Modst3R válasza carr (#31248) üzenetére


Modst3R
senior tag

Igen azt tom h a nickel a jó, csak h ami náluk úgy van kiírva h nickel + acetal az logikus belül nickel nem?

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#31250) carr válasza Modst3R (#31249) üzenetére


carr
őstag

félreértesz? Nem biztos, hogy jó, vagy jobb, mint a sima, csak kívül bevont réz. Csak mutatósabb.
Az hogy a belső járatok is nikkelezettek-e, nem tudok érdemben válaszolni.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.