Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) schawo válasza MPowerPH (#30600) üzenetére


schawo
titán

Hang nem számít, mehet maxon, szobán kívül lesz.

Mi lenne jobb rá?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30602) Grózi válasza schawo (#30601) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Gyere át házventik topicba,lődd be az árat és szívesen ajánlok! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30603) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Van egy Inno3D gtx 660 ti accelero hybrid edition 3gb videókártyám. A gpu core hőmérséklet felmegy 97 fokig, annak ellenére hogy újrapasztáztam és kitakaritottam. Valószínűleg a hütöfolyadék elszivárgot, van valakinek tapasztalata zárt láncú hűtő rendszer feltöltésében?

(#30604) seniman válasza pepejoe (#30603) üzenetére


seniman
addikt

Nem egyszerű,meg kell bontani a csövezését.Mondjuk akkor már a radit is lecserélném egy vastagabbra. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#30605) pepejoe válasza seniman (#30604) üzenetére


pepejoe
tag

Akkor milyen dolgokat kell beszereznem hozzá: egy pár cső, valamilyen rögzitőbilincsek és hütőfolyadék. Ennyi amire szükségem lesz akkor? Gyárilag a hütö 50-52 fok körül tartja terhelés alatt a gpu-t szóval felesleges lenne cserélni és egyébként sem szeretnék többet költeni rá mint muszáj.

(#30606) proci985 válasza pepejoe (#30603) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pumpa megy egyebkent?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30607) seniman válasza pepejoe (#30605) üzenetére


seniman
addikt

Meg kell egy edény,ami akkora,hogy a radiátort teljesen a folyadék alá lehessen nyomni benne.Plusz valami áramforrás,amivel a pumpát meg tudod táplálni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#30608) pepejoe válasza proci985 (#30606) üzenetére


pepejoe
tag

gondolom megy mert néha olyan hangokat hallok mintha légbuborékokat tolna át.

(#30609) MPowerPH válasza schawo (#30601) üzenetére


MPowerPH
félisten

Olyan, ami tudja a minimum 2-2.5 mmH2O-t.

Don't Tread On Me

(#30610) lotTóni


lotTóni
tag

No kérem,meg volt a "nagy" átalakulás:

A felső 240-es,valamint a 120-as radi kiugrott.Helyüket átvette egy 360 V2 push-pull-ba kötve.És ugye egy 240/40-es van alul.

Az eredmény (load):
Víz :35 C
CPU: 56 C
GPU :51 C
VRM1:55 C
VRM2:45 C
Szoba: 29 C

Nyilván még lentebb is mennek a hőfokok,ha nem lesz kánikula.
Azt kell mondanom végre elégedett vagyok.Még egy két szépészeti beavatkozás és kész.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#30611) MPowerPH válasza lotTóni (#30610) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nagyon tetszetos, grat hozza. :)

Don't Tread On Me

(#30612) Chrys_ válasza lotTóni (#30610) üzenetére


Chrys_
addikt

Jól néz ki, de van értelme a radiátor mindkét oldalára ventilátorokat tenni? Ettől nem lesz dupla annyi a légszállítás, szerintem csak a radi ellenállásának kis százalékát tudja a második oldali venticsoport kompenzálni.

(#30613) Goblin12 válasza lotTóni (#30610) üzenetére


Goblin12
őstag

Én csak azt nem értem, hogy hogyan van az, hogy a tartályban még van "hely", ha alacsonyabban van a tartáj mint a felső radi? :S Sry a tudatlanságért. :R

(#30614) MPowerPH válasza Goblin12 (#30613) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez nalam is igy van... En felig ures tartallyal hasznaltam a gepet majd 1 honapot.

Don't Tread On Me

(#30615) lotTóni


lotTóni
tag

Köszönöm urak! :R
De korai volt az örömöm.....A pumpa nem indult ma reggel :(
Ha az asszony felkelt,ránézek,hogy mi a szösz. :F

....two beer or not to be....

(#30616) lotTóni válasza lotTóni (#30615) üzenetére


lotTóni
tag

Hol elindul,hol nem.Érdekes.Leszabályozva nincs pedig.Valami kismanó elbújt benne...
Gondolom csereérett a dolog. :F

....two beer or not to be....

(#30617) #90933760 válasza Chrys_ (#30612) üzenetére


#90933760
törölt tag

60-as radinál már kijön az előnye.

(#30618) seniman válasza lotTóni (#30616) üzenetére


seniman
addikt

DDC-nél nem az első eset lenne :(

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#30619) Snip3r_HUN válasza Chrys_ (#30612) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

60mm vastag radinál van értelme... Nálam is így van :

[link]

[link]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#30620) MPowerPH válasza #90933760 (#30617) üzenetére


MPowerPH
félisten

86-osnal meg vegkept.... Ott a legaram talan mar keresztul sem jutna rendesen, hiaba az extrem statikus nyomas.

Don't Tread On Me

(#30621) spanglee001


spanglee001
addikt

Erre valaki?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#30622) #90933760 válasza spanglee001 (#30589) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem lesz melegebb a két kártya egyformán fogyaszt kb.

Én nem tennék be több radit, tök felesleges, az a quad 60 radi röhögve viszi a sima egykártyás rendszert procival, nem lesz már hidegebb ha több radit teszel be, elérted a végét már. Inkább még 4 ventit tegyél rá, és akkor még talán lassabban is foroghatnak, miközben picit hűvösebb is lesz talán.
Nem kell egyforma venti, de érdemes úgy csinálni. Vagy ha nincs akkor olyat ami nagyon hasonló paraméterekkel rendelkezik, és hasonló minőségi kategóriában van.

(#30623) seniman válasza spanglee001 (#30589) üzenetére


seniman
addikt

Venti elosztója van ekkora a Phanteksnek meg a ModMyToys-nak is.Nem biztos,hogy a 980Ti jobban fűtene,mint a 7970 :N

A pull oldali ventiknek nem feltétlen kell tök ugyanolyannak lenni,de azért méretre egyezzenek ;)

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#30624) TESCO-Zsömle válasza Chrys_ (#30612) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A maximális légszállítás nem, de a statikus nyomás összeadódik, így a valós légszállítás megnő, mivel nagyobb teljesítmény viszi át a levegőt a radiátoron. Mivel az ellenállás négyzetesen arányos az áramló közeg sebességétől, így az elérhető javulás gyökös, de sok esetben ez a kis javulás is jól tud jönni.

Arról nem beszélve, hogy nem kötelező egyforma ventiket feltenni. Egyik oldalra mehetnek lassú, de halk ventik, a másik oldalra meg lehet rakni valami izmosabbat, ha kell. A vezérlést meg meg lehet oldani, hogy a combosabbak csak igény esetén kapcsoljanak be.

(#30589) spanglee001: Ha opció, én mindig inkább a + hőleadóra szavaznék.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30625) pepejoe


pepejoe
tag

Előzmény: [link]

Szétszedtem a rendszert, kb. 1dl sárgás folyadékot (tele barnás ősszeállt szennyezödéssel) engedtem le belőle. Átmostam és feltöltöttem csapvizzel, külön a radiátort és külön a csöveket a pumpával (jövö héten majd beszerzek desztilált vizet és alkoholt). Ezután a hütést videókártya nélkül mükötettem pár percig. Rendszerinditás utána a gpu hömérséklet alapjáraton felment 65 fokra (korában csak 42 fok volt). Valami ötlet hogy mit ronthattam el hogy még rosszabb lett mint volt? Gondolom levegő maradt a pumpában.

(#30626) KAMELOT válasza kovab0de (#30593) üzenetére


KAMELOT
titán

A radiátort inkább fel tehetted volna, hogy a meleg levegő tudjon távozni jobban!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30627) spanglee001


spanglee001
addikt

:R köszönöm a válaszokat, akkor +4 venti és elosztó lesz :R sajnos ebből az olcsó fajtából kell 4 db :W
ha nem sokat segít, akkor muszály lesz delidelni a procit, az biztos sokat segítene, de nem olcsó mulatság ha balul sülne el.

közben találtam egy ilyen osztót ez akár jó lenne nem?

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#30628) Joshi válasza spanglee001 (#30627) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem olcsóbb a delidelés, nekem akoska07 csinálta 7k-ért, az a lényeg hogy olyannal kell csináltatni akinek van gyakorlata, laychi is vállal ha jól tudom.

(#30629) spanglee001 válasza Joshi (#30628) üzenetére


spanglee001
addikt

igen beszéltem velük is de ha 1-2 órás meló lenne akkor nem lenne gond, nem tudom mellőzni a gépet most annyi időre.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#30630) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#30624) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ekkora radiátor mellett semmi értelme, ha neki még így is meleg valami akkor ott más gond van. Pl. a procit delideltetni kell. Mások feleekkora radival hajtják az ilyen gépeket gond nélkül.

Írta is régebben, hogy 40 fokon ment a 8 magos AMD energiatemető, lecserélte 4790-re és 65 fokos. Nem a radiátor a baj ott.

Persze az igaz, ha kicsi lenne a radiátor akkor nem a több ventivel, hanem nagyobb radival lehet segíteni rajta, az sokkal hatásosabb.

[ Szerkesztve ]

(#30631) seniman válasza spanglee001 (#30627) üzenetére


seniman
addikt

Ez egy pwm splitter,kicsit drágább a sima elosztónál,de a célnak ez is megfelel.Csak asszem már nem gyártják :(

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#30632) spanglee001 válasza seniman (#30631) üzenetére


spanglee001
addikt

akkor tudnál linkleni egy sima kábeles elosztót esetleg? kerestem a gyártókra amik írva lettek, de nem találtam :R

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#30633) seniman válasza spanglee001 (#30632) üzenetére


seniman
addikt

ModMyToys 8x3

ModMyToys 8x4 pwm

NZXT 10x3

Phanteks-ét most nem találom,régebben azt is lehetett külön kapni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#30634) Grózi válasza spanglee001 (#30627) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az elosztó okés,de ennyi pénzért sokkal jobb ventit is vehetnél-csak azon nincsenek ilyen dizájnos karikák...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30635) spanglee001 válasza Grózi (#30634) üzenetére


spanglee001
addikt

de ilyen van a rendszeremben, mivel a nagy tuning gépeken is ilyet láttam gondolván nekem is megfelelnek akkor :DDD

köszi a linkeket, az első szerintem nem vezérelhető csak tápegységről kapja a naftát és ennyi, a másik kettő jónak tűnik :R de azért rákérdezek merlinnél, mert nehogy véletlen valami gebasz legyen.
remélhetőleg csak az egyik venti fordulatát jelzi vissza, nem az összesét, mert az bekavarhat :F

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#30636) Grózi válasza spanglee001 (#30635) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen mert mutatós+ szponzorálta a Corsair-legtöbben ezért veszik.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30637) Joshi válasza spanglee001 (#30629) üzenetére


Joshi
titán

Nyár van és mindenképpen pihenj legalább egy hetet, ez idő alatt megoldják a delidelést. ;)

(#30638) spanglee001 válasza Joshi (#30637) üzenetére


spanglee001
addikt

én pihennék, de határidő sajnos az csak közeleg :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#30639) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Off

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#30640) Chrys_ válasza pepejoe (#30625) üzenetére


Chrys_
addikt

Vagy rosszul raktad vissza a hűtőt a GPU-ra (esetleg túl lettek húzva a csavarok, emiatt homorú lett a kártya a hűtő felől nézve) és nem érintkeznek a felületek, vagy az összeszerelt rendszerben nem áramlik a folyadék rendesen (nekem nemrég ez volt éppen). Az utóbbi esetben szedd szét a GPU hűtőt teljesen és takarítsd ki, ha már annyi szutyok volt benne előtte is.

[ Szerkesztve ]

(#30641) qisqaqas válasza qisqaqas (#30545) üzenetére


qisqaqas
senior tag

145 W-s gpura és egy 90W cpura elég egy 12centis radiátor? Értem ez alatt, hogy terhelés alatt sem üvölt egy minőségibb ventillátor rajta. Vagy mindenképp gondolkodjak el valami nagyobb hőleadón?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#30642) Bakus válasza qisqaqas (#30641) üzenetére


Bakus
tag

Ebben az esetben egy minőségi venti is üvöltene. Ekkora hőmennyiségre ajánlott a 360-as radi és ha azon vannak "minőségi" ventik ekkor észre se veszed , hogy megy a gép.

"A víz örök, de a gép változik"

(#30643) MPowerPH válasza qisqaqas (#30641) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kizart. :N Ahogy elottem is irtak, min. egy 360-as.

Don't Tread On Me

(#30644) mrbig25 válasza qisqaqas (#30641) üzenetére


mrbig25
őstag

Személyes tapasztalat alapján elég lehet. (GTX760 + i5 2400 egy Alphacool UT60 120-on, 1db ~700-1200rpm között üzemelő ventivel)
A halk üzem is megoldható, de ilyenkor kompromisszumot kell kötni -> nem lesz 40-45°C-os GPU-d és 50-55°C-os CPU-d, hanem valamelyest magasabbak lesznek a hőmérsékletek.

Szóval működhet a dolog, de amennyiben a lehetőség adott akkor természetesen érdemesebb egy nagyobb hőleadó a rendszerbe.

...

(#30645) MPowerPH válasza mrbig25 (#30644) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a gond, hogy akkor ertelmet veszti az egesz vizes project. Uvolto venti, es a homerseklet magasabb lesz mindket esetben, mint egy minosegibb leghutessel, es a vga gyari hutesevel.

Don't Tread On Me

(#30646) MiklosSaS válasza slider0 (#30598) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, ahogyan a kollega is mondja a fordulatszamot jelzi vissza.

Nekem is hasonlo (PWM-es) van, brutal eros egy pumpa...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#30647) qisqaqas válasza Bakus (#30642) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Köszi! :R

A 360as radi nem opció sajnos. Ellenben hűtőfelületre majdnem akkora mint a 200mm es négyzet alakú társa. Hűtésre meg mondjuk BitFenix Spectre PRO Black 230mm, ha befér. Ha nem akkor a kisebb társa.Igazából a nem pro változata tetszett meg, de az nem igazán szállít sok levegőt. Ez így jó lehet?

remélem nem követtem el azzal nagy baklövést ha a hűtő területét vettem számításba

(#30644) mrbig25: Ha kis terhelésnél nem hallom, az már jó. Azon kívül annyira nem zavar. Ha játékkal terhelem meg akkor fejhallgató, ha számoltatok vele valamit úgysem leszek gép előtt sokat. Ellenben inkább legyen hűvös is és halk is. Ha lehet.

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#30648) mrbig25 válasza MPowerPH (#30645) üzenetére


mrbig25
őstag

Én a saját példámon nem ezt vettem észre...kis helyeken bizony egy kisebb hőleadóval is elérheti az ember a célját és lehet halkabb/hűvösebb a gép, mint légen. Valószínűleg a kolléga se egy nagy ATX-es házba akar 1db 120-as radit, hanem valami kisebb háza van.
Én nem 40°C körüli/alatti hőmérséklet mellett akartam néma csendet. Pusztán az volt a célom, hogy a léghűtésnél halkabb és valamivel hűvösebb legyen. És ezt el is értem 1db 120-as radival. Másfelől egy normális ventit azért nem neveznék üvőltőnek 700-1200rpm között.

[ Szerkesztve ]

...

(#30649) Tournament


Tournament
aktív tag

Üdv ennek menyi értelme van előnye vagy hátránya ? hogy a vga és cpu így van bekötve

[ Szerkesztve ]

(#30650) TESCO-Zsömle válasza Tournament (#30649) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azon túl, hogy szép (lehetne, ha nem ilyen bivalynyál módjára lenne elvezetve) az össz-ellenállást csökkenti. Ha olyan radiátora van, aminek kell a nagy térfogatáram, akkor megoldás lehet, de annak meg inkább egy rendes oszltó kéne.

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.