Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) Apollo_21 válasza jones965 (#15449) üzenetére


Apollo_21
addikt

Lenyűgöző! Ahogy a többi alkotásod is:D Ez már nem szimpla gép:D Sajnálnám használni is:)
Fordított alaplaptartó és hogy fent a vga..gondolom ezek sem kis moddolást igényelnek..vagy pedig alapba léteznek ilyen alapkialakítású házak?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#15452) Joshi válasza jones965 (#15449) üzenetére


Joshi
titán

Ez nagyon jól néz ki. :K :C

(#15451) Apollo_21 a ház fordított az alaplap hagyományos pont azért került felülre a vga.

[ Szerkesztve ]

(#15453) jones965 válasza DigitXT (#15450) üzenetére


jones965
Modder

Régóta terveztem már ezt az átalakítást, ezek közé tartozott a gpu-k bekötése is.

#15451) Apollo_21: pedig furán hangzik, de a többi erőgép mellett ezt használom nap mint nap.

All: köszi srácok! :)

Joshi: ezt a házat lehet jobbos, ill. balosként is építeni. Viszont a tervezők azt nem vették figyelembe, hogy mint az én esetemben ha átfordítom, akkor az I/O panel nem passuol, éppen ezért kellett másikat építenem hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#15454) Apollo_21 válasza Joshi (#15452) üzenetére


Apollo_21
addikt

Kezd tetszeni az itt látott..függőleges vga illetve ez a fordított elhelyezés:D
És a megannyi variáció amit csak a "lötyik"; csövek, és ezermillió kis alkotó elem egyvelege képes létrehozni.

Kár volt megtaláljam a topic-ot...olyan csodás gépek készülnek...kábelharisnyázástól a legapróbb részletre odafigyelgetések...ember gondolná szépen megcsinálja a kis kábelmenedzsmentes kuckójába..ide "be néz", és rádöbben h vmit kell tegyen hogy...fertőzőő..ennyit tudnék mondani:) Döbbenetes.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#15455) Joshi válasza Apollo_21 (#15454) üzenetére


Joshi
titán

Azért ehhez a kialakításhoz amit jones965 készített már nem elég hirtelen fellángolás és tettre készség, ide már sok kreativitás és ügyesség se árt. :D Na meg lóvé. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15456) hellboy0415 válasza ThodEE (#15448) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Ismerős a helyzet, az előző blokkomban nekem is volt ilyen szép fekete trutyi és még a pofátlan dögje meg is marta a rezet. Nem értem, hogy hogyan de egy kb 200 forintos nagyságú helyen csinálta. Pedig a radik és a blokk is réz. :W :W :W :F :(((

Samsung S20 ULTRA

(#15457) Apollo_21 válasza Joshi (#15455) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jó, ő nem a hobby kategóriát képviseli:D Vagy az épp volt 10ezrem és vettem vmit:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#15458) Drizzt01 válasza DigitXT (#15444) üzenetére


Drizzt01
őstag

Csak azért gondoltam erre , mert ha takarítani kell a szűrőt , egyszerűbb elzárni a két csapot . Nem kell leengedni a rendszert .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#15459) DigitXT válasza Drizzt01 (#15458) üzenetére


DigitXT
félisten

Abszolút egyetértek. De nézz róla teszteket. Picit szűk keresztmetszet...

(#15460) SkyS1gn válasza jones965 (#15449) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Még most sem vágom párhuzamosítva az első blokkba hogy megy be a víz... logikám szerint csak elhúz a blokk elött tovább :B

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15461) #90933760 válasza SkyS1gn (#15460) üzenetére


#90933760
törölt tag

Van a bemenő cső, amiről van két leágazás. Ne zavarjon meg a külső kinézete. Majd az elmenő cső és arról is két leágazás. Párhuzamosak, egyformán folyik át mindkettőn a víz.
Minimálisan kevesebb fog áthaladni a második karin, mivel annak enyhén nagyobb ellenállása van a távolsága meg amiatt a plusz 5 centi cső miatt, de talán még kimérni is elég nehéz lenne csak annyira kicsi.
Lerajzolva meg így néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#15462) mackosajt válasza SkyS1gn (#15460) üzenetére


mackosajt
addikt

Mivel a blokk a szűk keresztmetszet, és az fogja vissza az áramlást, ezért párhuzamosítva megoszlik a 2 blokkon az áramlás. Ennyi.
Farkas koma megelőzött.

ui: ha megkapom a túlórapénzem, lehet a klímahűtő helyett mégis veszek valami méretes kifejezett PC radit, ami szintén passzívan menne. Javaslatokat várok.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#15463) jones965 válasza SkyS1gn (#15460) üzenetére


jones965
Modder

Pedig egyformán áramlik a rendszerben a folyadék. :) A gpu blokkok ugyanolyan ellenállásúak. Egy kicsit trükközni kellett a légtelenítéssel, de a hőfokok azonosan alakulnak.

(#15464) SkyS1gn válasza #90933760 (#15461) üzenetére


SkyS1gn
félisten

No igen a rajz... én úgy gondolom hogy az első blokknál nem megy be a víz hanem egyenesen megy tovább hisz arra könnyebb útja van, meg mitől "kanyarodna" be az első blokkhoz ha nincs az útjában semmi.

De ha aztmondjátok működik akkor oké, de ezekre mindíg is furán fogok nézni :DDD

Amúgy Jones grat, még mindíg top notch a masina.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15465) ThodEE válasza SkyS1gn (#15464) üzenetére


ThodEE
őstag

a felső blokk némi ellenállást tanúsít a víznek és ez miatt már nem olyan akadály mentes az út előre így index balra azt csumi :))

:R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#15466) varmi2 válasza SkyS1gn (#15464) üzenetére


varmi2
nagyúr

Miért lenne könnyebb az utja, ha tovább megy, ott ugyan olyan blokk van. Az egyik ág az egyik kari, a másik a másik. Így egyforma ellenállásba ütközik a víz, és megfeleződik az áramlás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#15467) #90933760 válasza SkyS1gn (#15464) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor lerajzolom így. A kettő egy és ugyan az. Pontosan így folyik át azon is.

[ Szerkesztve ]

(#15468) SzlobiG válasza jones965 (#15463) üzenetére


SzlobiG
félisten

Idle 32 fok körül vannak a magok? Terhelve mennyi?

(#15469) Pista0001 válasza SkyS1gn (#15464) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerencsénk van, hogy a víz ismeri a fizikát. :P

A könnyebb út kisebb ellenállás csak a második blokkig tart, de mivel a folyadék nem összenyomható, ez nem csak ott hat, hanem az elágazásnál is. A lényeg, hogy csak a megtett út nagyobb, de ennek semmi jelentősége nincs.

(#15470) SkyS1gn válasza #90933760 (#15467) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:DDD

Akkor is fura na.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15471) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Nem tudtok olyan helyet, ahol lehet kapni 360-as radi rácsot?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#15472) DigitXT válasza SkyS1gn (#15470) üzenetére


DigitXT
félisten

Pedig nincs vele semmi baj, és tökéletesen működik így, sőt.:D
Kisebb az eredő ellenállás, mint amikor 1 db VGA van a körben.

(#15473) jones965 válasza SzlobiG (#15468) üzenetére


jones965
Modder

43-45°C

(#15474) Drizzt01 válasza DigitXT (#15459) üzenetére


Drizzt01
őstag

Utána fogok nézni . Meg egy kicsit vissza tart a 32€/db is .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#15475) Ijk


Ijk
nagyúr

Aquatuningnál hogy megy a fizetés? Még nem csináltam ilyen nemzetközi átutalást, bemegyek bármelyik bankba és megcsinálják?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15476) seniman válasza Ijk (#15475) üzenetére


seniman
addikt

Szerintem a paypal a legegyszerűbb..............

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#15477) Pug válasza DigitXT (#15472) üzenetére


Pug
veterán

Kisebb az eredő ellenállás, mint amikor 1 db VGA van a körben.

Ez hogyan lehetséges? :F

(#15478) baboss


baboss
őstag

Ezt hogy tudom megvenni,még nem rendeltem soha kintről.
[link] ez már végső ár vagy licitálni kell rá.Mennyi a posta Olaszországból ? Ezt keresem már régóta.Szeretném lecserélni az EK 480-as blokkot.Így 2 egyforma lenne és simán összetudnám kötni a blokkokat nem kéne könyököket használnom.

[ Szerkesztve ]

(#15479) #90933760 válasza Pug (#15477) üzenetére


#90933760
törölt tag

Fújj meg egy szívószálat majd fújj meg kettőt. Ha a hangszórókat párhuzamosan kötöd esik az ellenállás szintén.
Bocs de én tudományos magyarázatot nem tudok rá adni, csak parasztiassan elmondani.

(#15480) adatfalo válasza baboss (#15478) üzenetére


adatfalo
senior tag

Eltűnt a hozzászólás amire válaszoltam volna :DD Nah mind1.

Most mértem le újból a házam és kiderült, hogy 8 milliméter eltérés van a radiátor magassága és a ház nyújtotta hely között (elől állítva az optikai meghajtós keretig). Muszáj leszek belevágni egy lyukat a keretbe, ha valaki csinált már ilyet, mivel szoktátok elvégezni a műveletet? Fúró, fémfűrész?

Végső ár, ingyen postával (eu-s országbok között nincs vámse). Csinálj pay-pal accountot, utald oda az összeget (valamivel többet), és utána "buy it now" és intézheted a fizetés paypal adatok megadásával. :R

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#15481) baboss válasza adatfalo (#15480) üzenetére


baboss
őstag

Most nézd. Szerkesztés alatt voltam pont.

(#15482) DigitXT válasza Pug (#15477) üzenetére


DigitXT
félisten

Ugyanúgy, ahogy párhuzamos kapcsolásnál az elektronikában...:K
Megnövekedik az "átfolyási" keresztmetszet, csökken az ellenállás.
(A szívószálas példa is találó amúgy.) Ha sorba kötjük a blokkokat,
akkor simán össze kell adni az ellenállást: az áramerősség állandó.

Az analógia tehát: térfogatáram=áramerősség, feszültség=nyomás
Az ellenállás meg ellenállás. Mondhatni hasonló elnevezése van.:DDD

Annyi a fő különbség, hogy az elektronikai ellenállás általában nem
szokott nőni a rákapcsolt feszültséggel. Tehát egyenes arányosság
áll fenn: I=U/R (Vízhűtéseknél meg marhára nem egyenes arányban
nő a térfogatáram a szivattyú nyomásával, hanem egyre kevésbé...)

(#15483) DigitXT válasza baboss (#15478) üzenetére


DigitXT
félisten

Azt írja free shipping, szóval a kiírt ár kifizetésével elvileg jó vagy.
Ha jól látom nem licites a történet, szóval csak le kell rá csapnod,
s kész; amúgy ezt is a legegyszerűbb (lenne) PayPal-lal rendezni.

Szerk: de most látom, hogy ezt már írták. (Elnézést a dupláért!:F)

[ Szerkesztve ]

(#15484) NFree


NFree
addikt

Sziasztok, na ma rájöttem , mitől bubisodik a vizem,és csörömpöl mint állat, levettem a víztartályom (elég kicsi) és helyette egy 2L es üveget raktam be a gép mögé beleraktam a 2 csövet , és most teljes szépen hangtalanul teszi a dolgát. :DD mostmár csak annyi a dolgom ,hogy szerválok valami rendes tartályt [iesmire] gondolnék , de elég lenne kb 16-20cm es is a fontos , hogy benne legyen a cső amibe visszatér a víz a tartályba , íly módon elég mesze lenne egymástól a szívó , és a beömlő oldal , s lenne a buboréknak idelye , hogy kimenjen a vízből.
Nincs valami tippetek honnan tudnék szerválni( tartályt)
Méretre kb [Ez] felelne meg habár lehetne magasabb.
Csak nem tudom ebben hogy van megoldva a bubisodás gátlás , elég a közepén az a valami?

[ Szerkesztve ]

vga

(#15485) Drizzt01 válasza NFree (#15484) üzenetére


Drizzt01
őstag

Hengeres tartály most is van az aprón 2 db . Viszonylag jó áron , de van 5.25-ös helyre való is . Az sem csobog .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#15486) kaszas19 válasza Drizzt01 (#15485) üzenetére


kaszas19
senior tag

Nekem egy ilyenem van 2db 5.25 helyet foglal el.

(#15487) NFree válasza Drizzt01 (#15485) üzenetére


NFree
addikt

Köszönöm, megnézem :R

(#15486) kaszas19
Sajna nekem már nincs 5.25 helyem 1 darab sem :(

vga

(#15488) kaszas19 válasza NFree (#15487) üzenetére


kaszas19
senior tag

Ebbe is szépen mozog a víz pedig a csonk jóval a víz alatt van és mégis rendesen mozgatja pedig CPU,VGA,240 radiátor 2X szóval egy kis tartályban biztos habosra veri a vizet a pumpa.

(#15489) Goose02


Goose02
tag

Sziasztok!

Kellemes Ünnepeket mindenkinek! Most, hogy van időm kicsit szöszölni a vízhűtéssel abba a problémába futottam, hogy kifogytam a csőből :), Ha van valakinek 16/10 XSPC UVs átlátszó csőve fölösbe, vagy lehet kipróbálnám a fekete csövet is, akkor írjon egy privátot és megbeszéljük az anyagiakat :)

Illetve ti Aquán kívül honnan szoktatok csövet venni? Régen PCgearből rendeltem, de annak egy ideje már nem megy a honlapja:S.

Üdv.:
Ádám

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#15490) baboss


baboss
őstag

Az mitől van,hogy a LAING DDC1T pumpa nem akar elindulni,meg kell kocogtatnom,hogy elinduljon.2 napja cseréltem vizet a rendszerben.Most nézem,hogy a tartály és a pumpa között a cső ovális 20 cm-es darab,valamint a CPU blokk kimenő ága és a radiátor között is ovális 30cm-es darab.

[ Szerkesztve ]

(#15491) fatal1ty1984 válasza baboss (#15490) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

12v-olton nemindul?

(#15492) baboss válasza fatal1ty1984 (#15491) üzenetére


baboss
őstag

:K

(#15493) kaszas19 válasza baboss (#15492) üzenetére


kaszas19
senior tag

Akkor ott bajok vannak.

(#15494) DigitXT válasza baboss (#15490) üzenetére


DigitXT
félisten

Sanszos, hogy kicsit ráfeszült a tető.:K Szétszedném
és újra összeraknám. Ezeket a feszítéseket elkerülve.
Szerk: a cső ugyanis nem véletlen lett ovális... Habár
most nem tudom, hogy 16/10-esed van-e? (A 13/10
kisebb erőhatásoktól is megtörhet, kilapulhat.:R)

Ultrazord: itt nem foglalkozunk ezekkel. Van topik rá.

[ Szerkesztve ]

(#15495) Ultrazord


Ultrazord
tag

hello
csak a proceszzorra vennék egy fasza kis vízhűtőt, a corsair h90et néztem i7-es procira. Van tapasztalatok róla? Illetve szerintetek jó ötlet? Nem nagyon ismerem eddig ezeket a teknikákat, de a folyadék mennyi ideig bírja benne? Ilyen laikusoknak felmerülő kérdéseim vannak egyenlőre :)köszi

(#15496) fatal1ty1984 válasza baboss (#15492) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

ahogy az elüöbb irták,vedd le a tetöt és indisd ugy ha akkoris akad akkor az kuka lesz nemsokára.a lapitja a csövet akkor annak meg vékony a fala.anno nekem a 13/10-est szivta össze laposra én azota 16/10-est használok

(#15497) Ijk válasza Ultrazord (#15495) üzenetére


Ijk
nagyúr

Inkább vegyél egy Noctua D14-et, vagy egy olcsóbb jó léghűtőt.
A húzott i5 3570k-mat a gyári hűtő vígan elviszi 60 °C körüli max hőmérsékleten, igaz jó szellőzéssel. Az viszont más kérdés hogy traktor hangja van, de még egy 10k-s hűtő is elviszi ezeket a 70-100W TDP-s procikat halkan.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15498) Rruuer válasza Rruuer (#15432) üzenetére


Rruuer
senior tag

senkinek semmi tippje?

(#15499) mrbig25 válasza Rruuer (#15498) üzenetére


mrbig25
őstag

Jó lenne tudni, hogy milyen prociról van szó és hogy miből áll a vízhűtéses rendszered + ha lenne egy képed róla az még jobb lenne.
Ezek nélkül elég nehéz bármit is mondani.

...

(#15500) seniman válasza Rruuer (#15498) üzenetére


seniman
addikt

Az áramlási irány szerintem jó,írd le a pontos típusokat(blokk,radi,pumpa,proci)lehet úgy könnyebb......

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.