Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) ricshard444 válasza ThodEE (#15849) üzenetére


ricshard444
veterán

Elfogadnám :) :R

Vannak dolgok...

(#15852) ThodEE válasza ricshard444 (#15851) üzenetére


ThodEE
őstag

De a mostaninak jobban örülnél :B
Most csak a procit hűti a 2 tripla és a fogyasztás is kb feleződött mióta a 930at 3570kra cseréltem :Y
Azért van ez a brutál nagy tápom, mert azt nem cseréltem a 930+3gpus rendszer óta :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#15853) Csavez™


Csavez™
veterán

Bekerült a 3db tripla szenvics! :C Neccesen,de elfért.

(#15854) NFree válasza Csavez™ (#15853) üzenetére


NFree
addikt

:C gratt szép. Van létjogosultsága ennyi radiátornak , tehát 1, vagy 2 db nem elég? mert én ahogy nézegetem , nekem ami jól jönne , egy baszott nagy radiátor azt meg kitenném a falra a házon(lakás) kívül. , mert nem hiinném ha belesajtolnék egy + radit a rendszerbe akkor sokkal lejebb mennének a hőfokok.
Ne kötöszködés , csak érdekel mert nem igazán vagyok toppon.
Szép a cucc egyébként.
:C

[ Szerkesztve ]

vga

(#15855) Ijk válasza Csavez™ (#15853) üzenetére


Ijk
nagyúr

Te aztán maximalista vagy. Kíváncsi lennék egy mérésre 1, 2, illetve a 3 bekötött radiátorral, milyen különbségek vannak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15856) Csavez™ válasza Ijk (#15855) üzenetére


Csavez™
veterán

Amikor 3 radi volt egy rendszeren,1 óra játék után felmentek a hőfokok 50-60 C°-ra,a fő promléma az volt ezzel,hogy az alaplap nem szereti nekem a 60 C°-t. Ketté bontottam a rendszert beállt 30-40 C°-re,itt a ventiket lecseréltem és fújásra raktam,ezzel az volt a gond hogy olyan hangja volt mint egy repülőnek. Vettem gyorsba aquaero szabályzót beállítottam a legalacsonyabb fordulatszámra amin elindulnak a ventik,olyan halk lett hogy a vinyó hangosabban kattogott,de itt meg a vga-k felmásztak 65 C°-re,a többi az ok volt.
A mostani verziómnál lemászik 55 C°-ra akkor... :DD

(#15857) Ijk válasza Csavez™ (#15856) üzenetére


Ijk
nagyúr

Vga 65 fokon majdhogynem fázik. :D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15858) Csavez™ válasza Ijk (#15857) üzenetére


Csavez™
veterán

Pár éve olvastam a guru3d-n egy tesztben,hogy ha vízzel hűtöd a vga-t 70 C° felé nem mehet,mert károsodhat a vga. 65 közel van..

(#15859) NFree válasza Csavez™ (#15856) üzenetére


NFree
addikt

Jó is meg szép is ez a vízhűtés téma , én azon agyalok , hogy ha az ember csinál egy normál vizet házon belül , az szerintem elviszi egy normál gép hűtésigényét, de miest egy kicsit töbre vágyik az ember akkor ott sajna ez a téma is zsebbenyúlós .Egyszer ha nekem ez nem lessz elég mindenképp a radiátorokat egy frigóba helyezem , és úgy lessz megoldva a dolog :)

vga

(#15860) #90933760 válasza NFree (#15859) üzenetére


#90933760
törölt tag

A hűtő nem fogja bírni se a folyamatos üzemet se a nagy mennyiségű hővel nem képes megbirkózni. Ki lehet próbálni, de hosszútávon semmi értelme. Vegyél chillert akkor, azokba nem hűtőkompresszor van hanem klímakompi ami bírja az ütemet 30-35k üzemórát bele lehet tolni szerviz nélkül. Klímás tapasztaltból kiindulva.

[ Szerkesztve ]

(#15861) velizare válasza Csavez™ (#15858) üzenetére


velizare
nagyúr

biztosan volt olyan gpu-architektúra, amire ez igaz is volt, de ha megnézed a mostaniakat, az amd addig hajtja a kártyáit, amíg el nem érnek egy meghatározott hőmérsékletet, amely akár 90+fok is lehet. szóval bírja az.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#15862) Pug válasza Csavez™ (#15858) üzenetére


Pug
veterán

Pár éve olvastam a guru3d-n egy tesztben,hogy ha vízzel hűtöd a vga-t 70 C° felé nem mehet,mert károsodhat a vga. 65 közel van..

Ez konkrétan baromság...

(#15861) cain69

biztosan volt olyan gpu-architektúra, amire ez igaz is volt, de ha megnézed a mostaniakat, az amd addig hajtja a kártyáit, amíg el nem érnek egy meghatározott hőmérsékletet, amely akár 90+fok is lehet. szóval bírja az

Nem igen, hiszen a nagyobb csíkszélességgel gyártott lapkák esetén (azaz a korábbi chippek esetében) még magasabb a hőtűrés.

[ Szerkesztve ]

(#15863) Csavez™


Csavez™
veterán

Kicsit vicces, úgy gyártják le az aquaero hűtőjét ,hogy nem lehet rárakni a csatikat toldó nélkül!
Még jó,hogy volt itthon..Rendelhettem volna,akkor post ktg.10nap...

(#15864) Csavez™ válasza Pug (#15862) üzenetére


Csavez™
veterán

4way 480 sli-m volt akkor olvastam,de konkrétan megkeresem neked! :)

(#15865) Ijk válasza NFree (#15859) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én meg inkább úgy látom hogy az alap hűtés zsebbenyúlós, már ha jó alkatrészeket használsz, és a legkevesebb 15-20k-s használt radiátorral megtoldani.
Mondjuk ezeknek az extrém hűtéseknek nem igen látom értelmét, legfeljebb tuningnál. De a tuning is olyan hogy megtalálod az arany középutat és egy normál rendszer elviszi, a plusz pár százaléknyi teljesítményért meg nem érdemes mélyen zsebbe nyúlni.
Meg persze annak sem látom értelmét hogy egy fillért is arra költsek hogy 65 helyett 55 fokos legyen a GPU, de hát mindenki annyit áldoz a hobbira amennyit akar. Felesleges pénzből inkább az esztétikára mennék, vagy félretenném későbbi hardver fejlesztésre, ha szükséges.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15866) Pug válasza Csavez™ (#15864) üzenetére


Pug
veterán

Nekem is volt 480-am, tőled ;]

80-90 fokon is vígan mentek, sokaknál mennek azóta is. Nincs olyan GPU, mai 65-70 fokon károsodna. :N
Attól, hogy még bárhol leírva megtalálod, nem lesz nagyobb az igazságtartalma. :DDD
De természetesen megköszönöm, ha megkeresed, hogy hol található az a "szakmai" írás. :R

[ Szerkesztve ]

(#15867) Csavez™ válasza Pug (#15862) üzenetére


Csavez™
veterán

[link]
"Keep an eye on temperatures - on water-cooling 70 degrees C is your limit really as you need a little extra reserve for when the weather is warm and hot (we test at a room temperature of 21 degrees C)."
ez ragadt meg bennem,és hozzá teszem h ilyenkor úgy felmelegedett a rendszerem,hogy szinte mindig fagyott.

Viccet félretéve, minek a víz,ha 70 C° felé mennek a karik?

[ Szerkesztve ]

(#15868) Apollo_21 válasza Csavez™ (#15867) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ez inkább úgy reálisabb, h a víz ne legyen 70

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#15869) #90933760 válasza Csavez™ (#15863) üzenetére


#90933760
törölt tag

Most ez mi, az előlapi szabályzót is vízzel hűtöd? :DD

(#15870) Csavez™ válasza Apollo_21 (#15868) üzenetére


Csavez™
veterán

:K valahogy akkor belevésődött a fejemben ,hogy max 70 C° és felette fagyás!
Mivel most külön körön vannak a vga-k,fel lehetne engedni,de attól a meleg szagtól írtózom!

(#15869) Baltoafarkas: Aquatuningtól kaptam karácsonyra,amúgy a 18db venti miatt van.,

[ Szerkesztve ]

(#15871) velizare válasza Pug (#15862) üzenetére


velizare
nagyúr

hm, most így belegondolva, igazad van. az átlagos load hőmérsékletek folyamatos emelkedése megtévesztett. :)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#15872) NFree válasza Csavez™ (#15867) üzenetére


NFree
addikt

Lehet azért van ez mert ahoz hogy 70c elérj víz alatt a gpu-val olyankor már a több komponens rég izzik, mert ha nem lenne rajta víz az kb 100 fokot jelentene gondolom, én, de víz alatt , nekem anno a 98gtx em soha nem ment 50 fok fölé voltmoddall széthuzva sem.

(#15865) Ijk
Igen ha mai árakon kellne megvenni a rendzserem , lehet kicsit húzós lenne , de lassan 4 éve megvan, meg szépen lassan jöttek hozzá dolgok , nem egyszerre, hozzáteszem a mai napig nincs olyan állapotban, hogy azt mondjam rá hogy kész.
Most egy tartályra gyúrok , a jelenlegi befőttes üveg helyett, de nem bírtam a kis tartályal a csobogást :D :B

[ Szerkesztve ]

vga

(#15873) Ijk válasza NFree (#15872) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, van egy olyan érzésem már most hogy ez a vízhűtés, modding ilyen "never-ending story". Ha az ember kész van az aktuális elgondolással akkor már azon agyal mit lehetne változtatni. ;]
Nekem a szivattyúhoz épített kis tartályom van, de szerencsére nem csobog. Mondjuk ha feltekerném a D5-öt 4-esre már lehet hogy nem így lenne.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15874) MrPetya19 válasza Ijk (#15873) üzenetére


MrPetya19
addikt

Megjött már a második radi?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#15875) TomiLi


TomiLi
addikt

Egybe (játék) víz helyett, ha komponensenként rakja össze az ember a vízhűtést, akkor egy 4670-hez milyen vastag 140mm-es radiátor "illik"? És milyen venti passzolna hozzá?

Előre is köszi!

Bogyorisz

(#15876) Kikiri7


Kikiri7
tag

http://www.xoxide.com/phobya-xtremenova1080-radiator.html

ehhez mit szóltok 7970 és i5 4670k mellé? elég?:)

(#15877) TESCO-Zsömle válasza Csavez™ (#15858) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Cefetmód érdekelne miféle VGA az, ami vízzel 70°C-on már károsodik, de levegőn 100°C-on elvan, mint a befőtt...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15878) NFree válasza TESCO-Zsömle (#15877) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem van benne valami amit a koléga mond, csak gondold végig, mien hajtás kell , hogy víz mellett elérje a gpu a 70 fokot??? a többi áramkör pillenpatty a kártyán ienkor szerintem már károsodik, (szerintem) vagy nagyon rosszul gondolom. a 100c is sok levegővel, de szerintem már ott is lehal a kártya.

vga

(#15879) TESCO-Zsömle válasza NFree (#15878) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Dafuq? :F

Egy hűtéscsere önmagában hogyan befolyásolja a kártya működését? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15880) NFree válasza TESCO-Zsömle (#15879) üzenetére


NFree
addikt

Sajnos nem értitek mit akarok kinyögni met hülyén fejezem ki magam ezért bocsánat. és nem is akarom tovább feszegetni a témát mert lehet oltári nagy baromságot mondok :B

Hogy más is legyen
, beraktam ma a rendszerbe egy ek supermacy vga blokkot a kis gts 450-re, hát mit mondjak , nagyon le tudja fogni a hőmérsékletet ez a kis szar , de félek hogy a vga vrm-jei elfognak melegedni , mert 1 venti megy áltlába a ház alján.
Így általába , hogy venti off , olan 35fok-ra melegíti fel a rendszer a vizet, a cpu, és avga, még bőven a normál környék alatt dübörög. Jól van ez így ugye?

[ Szerkesztve ]

vga

(#15881) DigitXT válasza Csavez™ (#15863) üzenetére


DigitXT
félisten

16/10-es csatik rámennek...:F

Baltoafarkas: teljesen normális. (Hiszen nálam is pont így van.)
Tud ám melegedni a VRM, ha alacsony feszeket kell generálnia.

---

A 70 fokot szvsz arra írják, hogy 21 fokos szobahőmérséklet mellett,
feltehetőleg akörül lévő vízzel (hiszen épp csak elkezdték a tuningot)
legyen az a limit, mert így marad tartalék a melegebb napokra+vízre.
Azt is írják ugyanott, hogy ha 100 (!) fok, az nem valami jó. Nem hát.

Supr@: nem, kifejezetten a GPU hőmérsékletet monitorozzák épp.

[ Szerkesztve ]

(#15882) Supr@ válasza Kikiri7 (#15876) üzenetére


Supr@
senior tag

:K soot, meg sok is:) nekem huzott 3570k es huzott 7970 van a 360as 45-os radin, es a gpu/vrm max 45, cpu 50-60, viz hofok meg nem erte el a 40-et

(#15879) TESCO-Zsömle: sztem arra gondolnak, hogy a viz 70fokos :F de az meg mar regen rossz, ugy elhiszem hogy lefagynak a kartyak:)

[ Szerkesztve ]

(#15883) Ijk válasza MrPetya19 (#15874) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem még, Merlintől rendeltem 2.-án.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15884) Lacza_26 válasza TESCO-Zsömle (#15879) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Arra gondolhat hogy a ventis hűtésnél azért éri némi légáramlat a többi komponenst, amíg egy full blokknál a gpu, vrm, memóriákat hűti, de a többi komponens már nem kap semmi hűtést és nem éri légáramlat ami hűtené. Beszorul a meleg a nyák és a blokk közé. Mondjuk a blokk vízhőfoka kérdéses számomra.

(#15885) TESCO-Zsömle válasza NFree (#15880) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem, nem értem, hogy miért lenne jobban megterhelve elektronikailag egy VGA, ha lecserélsz rajta egy 80 dekás fémdarabot egy 150 dekásra. A kártyával semmi nem történik, ugyanúgy kell működnie, ugyanakkora terhelés éri, stb.

Lacza_26: A bibi az, hogy:
1 - Nem igazán van más melegedő komponens. Az összes többi hőtermelése elhanyagolható ezekhez képest.
2 - Ezen komponenseket ma a 80-90°C-os GPU-hoz tervezve igazítják, szóval jóval többet kibírnak, mint 100°C.
3 - Mivel a víz a képzeletbeli rendszerünkben 80°C-ra hűti a hő 95%-át termelő komponenseket, így a PCB se lehet melegebb ennél a hőmérsékletnél, tehát az egyéb alkatrészeket hűti a nyák.

Nem akarok itt senkit ledurungolni, de aki nem ért hozzá, csak úgy gondolja, az kérem ne szóljon bele szakmai jellegű dolgokba, mert az lesz a vége, hogy "ha túl gyorsan áramlik a víz, az nem jó, mert nincs ideje lehűlni"...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15886) NFree válasza TESCO-Zsömle (#15885) üzenetére


NFree
addikt

Én aláírom, de akkor mért van az a 70 fokos ajánlás szerinted? már csak azért mert engem érdekel és baszkurálja az agyam miért lehet :D
Terhelés alatt nem a súlyt értem

(#15881) DigitXT habár ez a hsz ben benne az igazság , úgyhogy kussolok :B

[ Szerkesztve ]

vga

(#15887) TESCO-Zsömle válasza NFree (#15886) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pár tipp:
- Nem kétkörös rendszer.
- Régi cikk.
- Hozzá nem értő cikkíró.

Mindegyikből van doszt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15888) fatal1ty1984 válasza NFree (#15886) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

ha alapon van a vga akkoris elérheti a 70 fokot egy alulméretezett radival,nemkell szénné huzni egyiket sem,hogy annyi legyen.de pl nekem a a 7970 ha 1350-re van huzva az már azért kap rendesen+egy körön van egy 5ghz-re huzott i7 3820-al+a rampage iv extrem 2db blokkjával és még igyis vigan elvan 56 fokon a vga full terhelés alatt.szoval tesco jol mondja a dolgokat,mert igazábol itt 2 lehetöség maradt, 1- vagy totál hülye a cikkiro ezekhez a dolgokhoz . 2 - amit elöször irtam,hogy alulméretezett a vizhütés.

(#15889) SzlobiG válasza Csavez™ (#15853) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az igen, nagyon komoly a cucc. :K

(#15890) #90933760 válasza SzlobiG (#15889) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez egy Mora tulajdonképp. Csak talán még jobb is a nem csőkígyós felépítése miatt. Örülök neki, hogy másnak is van radiátorfétise. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15891) F e Z o


F e Z o
veterán

Info kellene erről a csőről, ha esetleg van valakinek ilyen, mennyire hajlékony, illetve rugalmas, mert ez is xspc cső, s itt azt írja a srác, hogy abszolút nem rugalmas.

H2O über alles!

(#15892) seniman válasza Csavez™ (#15853) üzenetére


seniman
addikt

Ez a ház nagyobb,mint a mi lakásunk :DDD

Mi ez,az a nagy kocka Lian Li?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#15893) mackosajt válasza seniman (#15892) üzenetére


mackosajt
addikt

Ha igaz az adatlapja (és miért ne lenne), akkor ilyesmiről van szó.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#15894) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok,

lassan de biztosan sikerül szert tennem erre a házra + kis infó.

Az érdekelne engem, hogy a 60mm vastag radiból kettő plusz mindegyik radinak az egyik oldalára venti az + 25mm így 85mm vastag 1 radi ha ebből kettő az 170mm az szerintetek normális elfér, vagy slimradikra van tervezve? Mert semmi infót nem találok ezzel kapcsolatban. :W Az addig oké, hogy P/P-ban nem fér bele két radi, de egy Push vagy Pull oldallal elfér szerintem 2 radi.

Ha a bekötési sorrendet nézzük, ha a ház előttünk lenne:

Radi-Radifönti kettő-CPU-alaplapnem igen tudom, hogy lenne jó a délihíd teljesen bekavar-tartály-pumpa-Radi-Radi lenti kettő-VGA

Szerintetek? :B

Köszi. :R

(#15895) Drizzt01 válasza Goblin12 (#15894) üzenetére


Drizzt01
őstag

Szerintem , ha alulra is és fentre is raksz egyet , az is jó . Úgy biztosan elfér .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#15896) Ijk válasza Goblin12 (#15894) üzenetére


Ijk
nagyúr

Megnézed a befoglaló méreteket, belül pedig kivagdosod a sallangot. ;]
Ennél a szörnyetegnél már jobb egy nagyobb ház oldalára erősített mo-ra-val.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15897) Kikiri7


Kikiri7
tag

1150 -es foglalat i5 4670k-hoz milyen blokkot ajánlanátok?
illetve milyen csövezést? i5-4670k, 7970 + lap
ezeket fogom hűteni ami eddig van az egy D5 réz tetős, 79x0 heatkiller VGA blokk, és nova 1080 radiátor.

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#15898) energy4ever


energy4ever
addikt

Hetfon erkezik a vizhutes a 6990-emhez.
Milyen sorrendbe kossem be? A kephaz oldalara szeretnek csavarozni mindent. Magassag alapjan mi, hol helyezkedjen majd el?

(#15899) mrbig25 válasza energy4ever (#15898) üzenetére


mrbig25
őstag

Tartály a pumpa felett legyen, hogy a gravitáció is besegítsen a feltöltésnél...illetve sorban is úgy legyen bekötve, hogy a tartály közvetlen a szivattyú előtt legyen.
Nagyjából ennyi, a többi alkatrész sorrendje és elhelyezése tetszőleges...ahogy a csövezés kényelmesebben kiadja.

[ Szerkesztve ]

...

(#15900) Goblin12 válasza Ijk (#15896) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

tényleg eszembe se jutott a Mora, vagy a Phobya 9*120-a. :W
És akkor máris nem is kell ekkora ház. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.