Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49930) Alu válasza ThodEE (#49922) üzenetére


Alu
senior tag

Akkor elmesélem.. úgy terveztem, hogy veszek egy nagyobb házat és egy kompakt vízhűtést csak a procira, a vga meg vagy egy 480 Lighting lesz vagy egy 580. Addig gondolkoztam, amíg felküldték a H80 árát 24e -ről 26e -re, a H100 árát meg 26e -ről 38e -re.. Itt azért már kicsit betelt a pohár,és valami olyan gondolatok keringtek a fejemben, hogy ennyit ráköltök és lehet, hogy selejtes terméket kapok? Na menyjenek a jó... Itt kezdtem hoztam fel újra a külön-külön összerakogatós vízhűtés gondolatát. Számoltam egyet, csak a cpu vizezése, szinte csak a legolcsóbb cuccokkal, csak a radi volt a felsőkategória közelében és olyan 40e -körülire jött ki a végösszeg. Én 30, de 35 a plafon, amit vízhűtésre szánok, így ez az ötlet ment a kukába. Megláttam k.mamut hírdetését és kértem tőle egy listát, hogy mi mennyibe kerülne. Természetesen jóval olcsóbb volt minden, és még egy olyan ajánlatot is kapta, hogyha "ezeket mind elviszed, ajándékba adok annyi csövet és csatlakozót, hogy teljesen ki tudd építeni a rendszeredet" ez már elég jól hangzott, hogy nem kell költeni +5e -ret csőre meg csatira.. de gondolom milyenek lehetnek azok a cuccok, ha ajándékba adja. :)
Sőt, a postaköltséget se kellett volna fizetnem, mert ő is Tatabányai.
De akkor úgy fest ebből se lesz semmi, mert ahogy írtátok sz@r hőfokjaim lesznek ):

HUfantom:
35K azért már egész sok pénz egyetlen alkatrészért amitől mégcsak nem is lesz gyorsabb a gép. Sokan a megvétel után jönnek rá hogy nem épp az amit szerettek volna. Hangos a pumpa zörög a gyári venti kompakt
Igen egyet értek, 35e már sok egy olyan alkatrészért, amitől nem is lesz gyorsabb a gép, de ennek ellenére még mindig piacra dobja a Corsair és nem csinál ellene semmit, mint pl. nemrég a H100-akat visszavette,amelyiknek az XXYY kódszáma volt.. most meg csak az árát emeli -> 26-ról 38 -ra. Nekem ez maga.. :(((

Aztán apró meg Ebayről jött rengeteg jó cucc.
Én nem nagyon vágom még ezt a vízhűtéses rendszert, ilyen 1/4 -es cső, olyan 13mm -eres vastagság ilyen 16/13-as cső.. még nem találtam oldalt, ahol ezt el tudtam volna olvasni. Legalábbis magyar oldalt nem. Így meg azért nem szivesen rendelek Ebayről meg innen-onnan cuccokat, hogy még nem is értem az egészet. :( Az meg a másik, hogy időm sincs ilyenekkel nagyon foglalkozni.

Mindenkihez:
Ha csak a cpu -t szeretném vizezni és ha fel tudom tornászni 5GHz -re, akkor ott se kell, hogy 50fokos legyen, hanem ott is mehet 70-75 fokig a proci, akkor melyik radit lenne érdemes megvennem az előzőek közül? Ismételten a lényeg hogy olcsó legyen és csak a cpu- t szeretném vizezni. :R
Bocsi a helyesírási hibákért. :B

λŁƯ™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.