Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43551) kabanka válasza TaaT (#43550) üzenetére


kabanka
aktív tag

ment Pü

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#43552) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Sziasztok!
Vízhűtésen gondolkodom erősen. A problémám viszont, hogy kevés lesz a helyem a mini PC-mben (Shuttle ház), a komplett CPU-s megoldásokra épp van hely, de többre nem igazán. Lehet akkora méretben komplett vízhűtést összerakni, vagy esélytelen?
Kompletten VGA+CPU-t értek, max alaplapi hidat még. Egy 120as venti + 120as radiátoros rendszer elbírna CPU+VGA+alaplapi hidat?
Ja és nem "gyenge" cuccok mennének bele, i7 2600 (vagy i5 2500) meg HD 6850es.
Elég lenne nekem a csak CPU-s hűtés is, de megkérdezem, hátha a teljes víz is megoldható lenne ekkora méretben. Válaszokat előre is köszönöm! És Boldog Új Évet Nektek! :R
Másrészt van valakinek Antec H2O 620 és Corsair H50/60 szettekkel is tapasztalata? Még nem tudtam dönteni...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#43553) TaaT válasza SQX_Barto (#43552) üzenetére


TaaT
veterán

1db normál vastag single radi talán a procit elvinné ha nincs meleg (nyáron) a szobádban...

Give them hell Ukraine!

(#43554) blasko92 válasza SQX_Barto (#43552) üzenetére


blasko92
őstag

Corsair H50/60 nagyon gyenge és hangos. Nekem volt H50, de az ASUS V60 szerintem simán verte. A H50-nél csak úgy tudtam viszonylag jó hőfokokat elérni, amikor kívülről kapta a hideg levegőt, de akkor meg nagyon megkeverte a ház szellőzését, így a vga jobban melegedett......

(#43555) SQX_Barto válasza TaaT (#43553) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Akkor nagyon hatékonyak ezek... :U
Amúgy még egy vízhűtés bolt hirdetésénél vettem észre, hogy a komplett szetteket nagyon leszólják. Ennyivel rosszabbak? Pedig a vízhűtéstől félőket is jobban belecsábítják a vízhűtés világába. Én se biztos, hogy mernék összerakni egy vízhűtést, de a komplett csak csavarozás és kész...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#43556) HUfantom válasza SQX_Barto (#43555) üzenetére


HUfantom
őstag

Ennyivel rosszabbak?

Nagyon röviden igen :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#43557) SQX_Barto válasza HUfantom (#43556) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Csak nálam az a baj, hogy lehető legkisebb helyre rakom össze a konfigot, és vagy komplett CPU vízhűtés szettet használok, vagy valami nagyon low profile léghűtést... Kb az Intel gyári hűtő épp be fog férni pedig az nem túl magas...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#43558) marci102


marci102
csendes tag

Üdv

Egy ASUS-os nvidia 295 GTX-em van, azon belül pedig a két nyákos (két alaplapra szeretl).
Az a problémám, hogy nem tudom leszedni a burkolatát, mivel a rögzítő csillag csavarok el lettek nyalva. Tudnátok valami ötletet adni, h mitévő legyek?
Előre is köszi!

(#43559) ZetorGumi válasza marci102 (#43558) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Fúrd át. :D
Amugy neem, fogsz egy vékony vasfűrészlapot, és kézzel átalakítod a csavart ilyenre:

Amugy ez nem az a topik. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#43560) HUfantom válasza SQX_Barto (#43557) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát a fizika törvényeit akkor sem lehet meghazudtolni ha te nagyon szépen kéred. Akkora helyre nem lehet ekkora hűtési teljesítményt összerakni. Egy tripla azaz 3*12X12es radi kell a hhoz a hardverhez, vagy rosszabb lesz a teljesítmény mint léghűtés esetén.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#43561) SQX_Barto válasza HUfantom (#43560) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Köszi szépen a válaszokat :R
Első körben még Intel gyári hűtő lesz, aztán később meg lehet Corsair H60.
VGA meg mindenképp marad stock hűtővel. (Húzni nem akarok semmit, a garantált teljesítményt minden cucc adja le, az nekem elég) Komplett vízhűtés meg egyrészt hely miatt kell, másrészt tetszik :) Az Intel Stock cooler-nél biztos, hogy jobb lesz...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#43562) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#43560) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vannak GPU-blokkok oldalra álló csonkokkal, csak a rögzítést kell megoldani. A házra két duplaradi kívülre és el van intézve a hűtés...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43563) marci102 válasza ZetorGumi (#43559) üzenetére


marci102
csendes tag

Köszi a válaszod, csak az a baj h nem tudom hogyan tudnám átalakítani a csillagcsavarokat.
Ezek azok a csillaga csavarok amik a videokari burkolatát rögzítik a blokkhoz.
De most akkor fúrjam át, és csavarjak bele új csavart? Vagy mire gondoltál?
Nekem még az is eszembe jutott h levágni a picsába az egész burkolatát, mert már nem fogom visszarakni a vizesblokkra.
Egy másik lehetséges pedig az jutott eszembe, h imbuszkulccsal megpróbálni.
Neked mi a véleményed?

(#43564) DigitXT válasza marci102 (#43563) üzenetére


DigitXT
félisten

Bár nem engem kérdeztél, de ha megengedsz (még) egy véleményt:
ha még valaha az életben el akarod adni azt a kártyát, akkor nehogy
levágj róla bármit is! Persze, a csavarok még pótolhatók, ha muszáj,
de a burkolatát ha szétgányolod, nehezen fogsz szerezni. (Nem tuti,
hogy örökre megtartod a kártyát, szóval előbb utóbb jól fog jönni, ha
vissza tudod alakítani gyári állapotába, a vizesblokk nélkül. Azt sem
triviális eladni mondjuk, főleg, ha nem a legújabb generációs a karid.)

(#43565) marci102 válasza DigitXT (#43564) üzenetére


marci102
csendes tag

Igen az nekem is csak ilyen legeslegvégső lehetőségként merült fel, és igazad van, h miért kerülendő az ötlet.

(#43566) apollo12


apollo12
veterán

heló erre valaki 43497

(#43567) Saint válasza apollo12 (#43566) üzenetére


Saint
aktív tag

szia, szerintem inkább épits egy új rendszert :) feltéve ha már a corsairt megvetted :(

vegyél egy szivatyút, bár én laing párti vagyok, de ez a legolcsóbb:) Csatlakozók, 10-es csővet, és egy processzorodnak megfelelő blokkot, ajánlom a Tody56-ot, de a subcooling-ról is vehetsz,, és egy radiátort, ha csak a procit akarod hűteni, akkor egy kisebb is jó, megfelelő ventikkel, de ha már vga- is benne van akkor egy nagyobbat , esetleg Mo-ra 3-at, ez csak pénztárcától függ :), de erre nem kell ventillátor, ha csak proci, és vga lesz rajta, ha mást is bevonsz már a rendszerbe, akkor egy nagyobb 600-on pörgő 25-os venti nem árt rá, de ha esetleg meghalna a venti, akkor sincs semmi baj, mert nem fog a rendszer károsodni, nekem is igy van , és nagyon jól teszi a dolgát :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#43568) apollo12 válasza Saint (#43567) üzenetére


apollo12
veterán

15 ezer forintom lenne rá

ezért marad ez a megoldás

milyen folyadékot érdemes venni ?

[ Szerkesztve ]

(#43569) blasko92


blasko92
őstag

Ezennel én is beléptem a vizesek táborába :) Nem a legtutibb, nem a legszebb, de az első, és én raktam össze. Délután 1 óra óta ezzel bíbelődtem :D
Itt jól látszik, hogy milyen hőfokok vannak. Sajnos elfelejtettem csinálni egy "előtte" képet, de a vga-memória 90°C volt, az gpu-árnyaló pedig 72°C volt, a gpu pedig 58-60 körül mozgolódott.
A videókártya blokk egy kicsit tákolt lett. (ez azt jelenti, hogy egy Sapphire HD 4870 Vapor-X 1GB GDDR5 kártyára, egy EK-3870 blokkot tettem fel :D [jöhet a fika, meg a leugatás, de milliószor jobban hűt, mint a gyárija] )

Szerk.: Ja, itt van pár kép a gép életéről :)

[ Szerkesztve ]

(#43570) Destructo válasza apollo12 (#43568) üzenetére


Destructo
aktív tag

Desztillált vizet :)

(#43571) blasko92 válasza Destructo (#43570) üzenetére


blasko92
őstag

Pont az van a gépemben, ma kevertem alkohollal :D

(#43572) apollo12 válasza Destructo (#43570) üzenetére


apollo12
veterán

ez jó?

vagy van olcsóbb?

(#43573) ThodEE válasza apollo12 (#43572) üzenetére


ThodEE
őstag

Igen, olcsóbb a desztillált víz :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#43574) Destructo válasza apollo12 (#43572) üzenetére


Destructo
aktív tag

Ami azt illeti nekem van 2 darab amerikai vízhűtéses löttyöm.Egyiket szagmintára felbontottam másik fel sincs bontva.....maradtam a sima deszt víznél...:D

Bizti jó,kb annyit tud mint a víz.Igazából lehetnek ilyen jó spéci löttyök,de én egyel sem találkoztam szóval más biztos megmondja aki okosabb ebbe nállam.

(#43575) Saint válasza apollo12 (#43572) üzenetére


Saint
aktív tag

szia, én vettem egy ilyen lötyit :), meg anticorró folyadékot, és deszt vizzel kevertem, most az van benne, egy kicsit zöld a viz de kit érdekel, legyen hatékony :)

ugyan az amit te linkeltél, csak a tied bekevert, olcsóbban jössz ki, mert ezt 5 literhez kell önteni, az én rendszerem 3 litert nyelt be, szóval nekem nagyon megérte, a koncentrátumot megvenni :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#43576) Destructo


Destructo
aktív tag

(#43577) apollo12 válasza ThodEE (#43573) üzenetére


apollo12
veterán

akkor sima deszt vizet rakok, kárt nem csinál rem

(#43578) apollo12 válasza apollo12 (#43577) üzenetére


apollo12
veterán

anti korrózió adalék nem kell ?

(#43579) Destructo válasza apollo12 (#43578) üzenetére


Destructo
aktív tag

A deszti víz miatt nem korrodál!

(#43580) apollo12 válasza Destructo (#43579) üzenetére


apollo12
veterán

hány liter kellhet? [link]

[ Szerkesztve ]

(#43581) blasko92 válasza apollo12 (#43580) üzenetére


blasko92
őstag

Ezt nem literekben kell mérni :D Pár deci megy a rendszerbe.... Veszel egy 1 litereset, és kész :)

(#43582) TaaT válasza apollo12 (#43578) üzenetére


TaaT
veterán

csak simán deszt víz nem elég, kell bele adalék hogy ne algásodjon el a cucc... ;] [link]

Give them hell Ukraine!

(#43583) apollo12 válasza TaaT (#43582) üzenetére


apollo12
veterán

és milyen adalék?

de ha 1liter bőven elég akkor ezt veszem [link] elvileg ezt csak bele kell önteni

[ Szerkesztve ]

(#43584) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Sziasztok!

Van egy core unlock-olt 960T-m, amin jelenleg egy Katana3 van egy Noctua hütövel. Amig csak a negy mag aktiv, addig minden rendben, de ha hatmagositom, akkor sajnos felteker a hütö mert terheles alatt 50° föle megy a CPU hömerseklete.

Ezert cseren dongolkozom. Idealis egy "standalone", zart vizhütes lenne, elsödleges szempont a hangerö. Inkabb legyen kicsit melegebb a proci, mint hangos. Sajna a penztarcam sem vegtelen, kb. 30ezer lenne a max, amit kiadnek eme celbol.

Mit tanacsoltok?

(#43585) apollo12 válasza apollo12 (#43583) üzenetére


apollo12
veterán

na szerintetek még érdemes mást venni [link]
igy már össze lehet kötni a csöveket a tartályhoz jók a csatlakozók ?

(#43586) DigitXT válasza apollo12 (#43585) üzenetére


DigitXT
félisten

8/6-os cső? Az hogy jött ki? Szerk: jah, hogy a H60-on olyan csonk van?:D
Szerk2: amúgy a H60 már megvan?! Mert írtad, hogy 15K-d van a projektre.
(Igazából pont a kompaktságát veszti el a H60-ad, ha így moddolni kezded,
ha meg már magadnak építesz, akkor lehet olcsón jobbat. Egyáltalán az is
kérdés, hogy miért is éri meg egy (drága?) H60-at venni, aztán moddolgatni,
ha úgyis veszel hozzá cuccokat. Megvehetnéd az egészet alkatrészenként:
a blokkot/szivattyút, radit (írtad, hogy azt is akarod bővíteni amúgy is), tehát
végül olyat építesz, amilyet akarsz, csak így saját magadat is megszívatod,
mert eleve olyan úton indulsz, amin magadnak épített cuccal nem járnál.:N)

Vegyük pl. rögtön a csöveket: 10/8 ill. inkább a merevsége miatt 11/8 az egy
alap csövezés, de 8/6-ot szerintem magadnak amúgy nem vennél.:))
Vagy ha már HF (nem sokkal drágább, és könnyebb a szivattyú dolga), akkor
13/10, vagy szintén a merevsége miatt 16/10, stb. De persze te tudod.:R

#43588: a külső vastagságnak ilyenkor nem nagyon van jelentősége, max. ha
túl vékony, akkor könnyebben törik... Saint arra gondolt, hogy inkább 13/10 ill.
16/10 felé kellene nézegetni azok jobb csövek, csak hát ha 6-os csonkod van
akkor úgyis teljesen tökmindegy, mert az lesz a szűk keresztmetszet - illetve
arra nem is lenne jó egy 10-es belsejű cső. Miért kell amúgy a H60-ról indulni?

[ Szerkesztve ]

(#43587) Saint válasza apollo12 (#43585) üzenetére


Saint
aktív tag

Elméletileg okés, a dolog, ugyis akkor derül ki mikor már épited :)

én inkább 10-es átmérővel épiteném a cuccot :)

a csövek elvágására figyelj, mert nagyon becsapós, pár centivel mindig többet vágj, és inkább levágni belöle, mert toldani nyújtani nem lehet :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#43588) apollo12 válasza Saint (#43587) üzenetére


apollo12
veterán

van 10/6 es átmérő ?

persze inkább több mint kevesebb

a másik, a h60 hoz és a radihoz elég gyors-biztosítóval megfogatni a csöveket, mint így?

[ Szerkesztve ]

(#43589) TESCO-Zsömle válasza apollo12 (#43588) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Még 6*13-as is van. ;)

sz: Meg 10*20-as... ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43590) apollo12 válasza TESCO-Zsömle (#43589) üzenetére


apollo12
veterán

hol lehet olyat venni ?

(#43591) Saint válasza apollo12 (#43588) üzenetére


Saint
aktív tag

Igen elég a kötegelő-vel megfogatni, a cső amúgy is szorosan ráfekszik a csatlakozóra, a kötegelővel meg oda lehet rendesen fogatni, ha van pisztolyod is hozzá az már fél siker :)
nekem a középső van- több darab is és nagyon jól lehet vele kis helyen is dolgozni...

2-3000-ft nem egy olyan vészes :)

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#43592) apollo12 válasza Saint (#43591) üzenetére


apollo12
veterán

én ezt fogóval szoktam :D de lehet veszek egyet baumaxban biztos van

[ Szerkesztve ]

(#43593) TESCO-Zsömle válasza apollo12 (#43590) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Itt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43594) opti06


opti06
aktív tag

ezek a csövek mennyire szigetelnek jól szorító bilincs nélkül?
cső ez lenne
csati pedig sárgaréz hf, 12 körüli külső átmérővel, igazság szerint már pár napja össze raktam a rendszert eddig nem vettem észre, hogy eresztene, eléggé rászorul a cső csatikra
rátenni is alig bírtam :D
csak hosszútávon nem tudom mennyire tartanak így

(#43595) Saint válasza apollo12 (#43592) üzenetére


Saint
aktív tag

vegyél egyet, nem bánod meg az biztos, én is 1-et vettem aztán olyanyira bevált, hogy már 4 db-om van, igaz villanyszerelő vagyok nekem kell, a melómhoz is, 3 táskám van és mindegyikben van 1 db, és itthon meg a negyedik, de megéri, régen én is fogóval szerencsétlenkedtem, de úgy ahogy ez meghúzza fogóval nem lehet :) ja és le is vágja végül, , azért az már nem hátrány,,, kicsi helyre is befész ahova fogóval nem, csak 1x csússzon meg a kezed és máris lekaptál az alaplaról egy alkatrészt a fogóval :)

jártam már igy sajnos :):):))

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#43596) Saint válasza opti06 (#43594) üzenetére


Saint
aktív tag

szia, azért kötegelővel én biztos ami tuti alapon rőgziteném, és nyugadtan alszol az éjjel :)

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#43597) apollo12 válasza TESCO-Zsömle (#43593) üzenetére


apollo12
veterán

ez már jobb [link] már csak az a kérdés hogy hogyan kössem a tartályhoz?

mert ez már nem jó akkor hozzá [link]

Saint

elsőnek kint szerelem össze, és utána kötöm be, tápegység már van, ami nem kár ha valami balul üt ki

[ Szerkesztve ]

(#43598) blasko92 válasza apollo12 (#43592) üzenetére


blasko92
őstag

Tökéletesen elég kézzel. Én is ma raktam össze a rendszerem, és én is gyorskötözővel fogattam meg a csöveket.... Sehol nem ereszt. Ja és én a desztvíz mellé kevertem gyógyszertári alkoholt az algásodás elkerülése érdekébe. :)
A másik a csövezés. Én 12/10-es csövet vettem egy mezőgazdasági boltban. Hidegen is nagyon rugalmas (még a boltban vásárlás előtt megnéztem) , és 180 Ft/m árban volt.

[ Szerkesztve ]

(#43599) opti06 válasza Saint (#43596) üzenetére


opti06
aktív tag

konkrétan most csak proci blokk van rátéve, pumpánál kötelegővel rögzítettem 2-2db -al
az valamivel kisebb átmérőjű volt (laing ddc 1t)
csatik meg szerintem 13/1x es csövekhez valóak mert nagyon nehezen ment rá tényleg 9,5-es belsejű cső, kábelkötegelővel nem akarom csúfítani :D majd valami boltban keresek szép csavaros bilincset, már szétszedni nem fogom, hogy rácsúsztassam a bilincset :D

(#43600) TaaT válasza apollo12 (#43583) üzenetére


TaaT
veterán

én a kocsiból kimaradt Agip Antifreeze cuccot öntöttem bele (megfelelő hígítás mellett), szép halvány kék lett :)

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.