Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43501) sg22 válasza Saint (#43500) üzenetére


sg22
senior tag

cpu blokkról beszéltem. ha hűtőfolyadékot használsz, amiben van anticorro akkor hogy rozsdásodhat?

what should I do about this?!

(#43502) TESCO-Zsömle válasza sg22 (#43501) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Úgy, hogy az AntiCorro szerves foszforsavat tartalmaz. A Laing nem ajánlja a használatét a szivattyúihoz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43503) sg22 válasza TESCO-Zsömle (#43502) üzenetére


sg22
senior tag

nem konkréten az anticorro folyadékra gondoltam, hanem előre bekevert pc vizhuteshez keszitett hutofolyadékhoz, amiben van rozsdásodás gátló anyag

what should I do about this?!

(#43504) Saint válasza sg22 (#43501) üzenetére


Saint
aktív tag

sajnos rozsdásodik a dolog. láttam egy pár képet, sajnos nem csak cpu blokkról hanem bármelyik EK-s blokkról van szó, sajnos valaki hibázott és az anyag amiből a nyers blokkokat öntötték, silány minőség volt, mert szennyezés került bele, és az utóbbi 1 évban gyártott blokkoknál sajnos fentáll ez a probléma, az EK tudja és javitják a hibát, szerintem a blokkot is cserélik akinél ez a hiba előfordul...

igen használok anticorrot, már 3 éve és semmi gondom nincs vele, legalábbis eddig nem volt :) és remélem nem is lesz :):):))

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#43505) ThodEE válasza Saint (#43504) üzenetére


ThodEE
őstag

Szerintetek bármilyen EK blokknál vagy csak a Nickelezetteknél?

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#43506) sg22 válasza ThodEE (#43505) üzenetére


sg22
senior tag

Nemtudom, de most megint szétszedtem a blokkom, és ahol lejött a nikkel, és réz van, pár helyen elég sötét színű, mintha rozsdás lenne. ez lehetséges akkor? vagy csak elszineződött a réz. ezt hogy lehetne megtudni? :R

what should I do about this?!

(#43507) ThodEE válasza sg22 (#43506) üzenetére


ThodEE
őstag

Én most készülök venni egy EK FC-5970 Acetal blokkot, de így kicsit elrettentő, remélem a sima rézzel nem lesz gond :F

Éppen árulnak egy ilyen blokkot de hiányzik belőle valami távtartók, nem érzem magam olyan tapasztaltnak és most teljes problémába vagyok hogy megvegyem e a használtat, vagy maradjak a biztos újnál :F :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#43508) sg22 válasza ThodEE (#43507) üzenetére


sg22
senior tag

láttam azt a hirdetést, ha nincs szétrohadva belülről vedd meg sztem, aprópénzér lehet hozzá venni csavarokat

what should I do about this?!

(#43509) Nippon válasza TESCO-Zsömle (#43502) üzenetére


Nippon
őstag

Kérlek linkeld be nekem azt a hivatalos írást amelyikben a Laing nem javasolja az anticorro-t.
Sose használtam mást csak anticorro-t, igaz kevesebbet kevertem a gyógyszertári vízhez, mint az ajánlás, de soha semmilyen korrozió, lerakódás nem volt a rendszeremben. Egyszerűen leengedem a vizet és kifolyik az átlátszó lé, a blokkokban, radiátorban és a D5-ben nincs nyoma egyik jelenségnek sem...
Szerinted ez miért van, mert a szerencsének aligha van hozzá köze.

A folyadék színezését, alumínium elemek használatát, illetve a fagyállót nem javaslom senkinek.

(#43510) ThodEE válasza sg22 (#43508) üzenetére


ThodEE
őstag

Már írtam a srácnak, még nem reagált, de az se egyértelmű hogy a padok ajándék e hozzá, vagy hogy 5k-ért adja, kértem képeket is, január 3-5körül lesz úgyis csak a vásárlás addig informálódom:)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#43511) TESCO-Zsömle válasza Nippon (#43509) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Két féle AntiCorro van. Még a színük se teljesen egyforma. Nálam járt mindkettő.

Az elsővel nem volt semmi bajom, de a másodiktól kék lett a vizem, pedig csak réz volt a körben, mert a D5 rozsdamentes acélja. Lényeg a lényeg, hogy elkezdett leválni a réz a rendszerből és kirakódni a D5-re...

Enzotech Sapphire
XSPC RX480
Laing D5

Ezek voltak a körben, meg egy PET palack.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43512) Saint válasza ThodEE (#43505) üzenetére


Saint
aktív tag

sajnos nem tudom, hogy mindegyiknél e, de az utóbbi 1 évben gyártaottakál nagy az esélye.... és nem csak a nikkelezetteknél, hanem a tisztáknál is....

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#43513) sg22 válasza Saint (#43512) üzenetére


sg22
senior tag

közben utánanéztem, meg megkérdeztem tody kollégát, ezt irta:

"rozsda semmi képen nem lehet. A réz nem tud rozsdásodni. Egyszerűen csak oxidálódik. Az nem okoz bajt.
Az ek nikkel problémájáról pár hónapja hallottam már.
Azóta orvosolták a hibát.
Nyugodtan használd a rendszert, nem lehet gond. Csak az okozhat idővel hibát, ha van valami alumínium alkatrész a rendszerben és idővel reakcióba lépnek. (ilyenkor is az alumínium szokott inkább "sérülni". (apró kis kráterek keletkeznek a felületen és "taknyosodni" kezd a víz)
Szóval 1 szó mint 100 használd és egyszer mondjuk kb fél év múlva cserélj vizet és nézd meg a blokkot megint. Nem lesz gond."

ha valaki, hát ő ért hozzá

what should I do about this?!

(#43514) Saint válasza sg22 (#43513) üzenetére


Saint
aktív tag

láttam képeket, ahol igen is kilukadt a réz és szivárgott a blokk, az mindegy hogy oxidáció volt , vagy rozsda, de a tömités mentén ki volt lukadva a réz , és elég szépen szivárgott a balhé :),,

megkeresem a képet és feltöltöm ide

egyenlőre ezt találtam

Teljes cikk

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#43515) Nippon válasza TESCO-Zsömle (#43511) üzenetére


Nippon
őstag

Az enyém sárgásbarna és az összetételnél benzotriazol szerepel (illetve bezotriazol, mert elírták :) )
Szóval ez az anticorro gyógyszerári vízzel keverve teljesen problémamentes, próbálom javasolni azoknak akik szenvednek a különböző fagyállók kevergetésével és a lerakódások kitisztításával, de mindig le vagyok ugatva...

Nem tudom mi lehetett, akkor nálad a PET palack a ludas :D

(#43516) sinya85 válasza sg22 (#43506) üzenetére


sinya85
senior tag

A réz nem rozsdásodik teeeeeeeee.

ஜ۩۞۩ஜ

(#43517) Razermazer


Razermazer
őstag

Reagálva az ek problémára fotókkal jövök majd, mert úgyis szétszedem az egészet, és kitisztítom hogy nálam mi újság. Én csakis készrekevert natur folyadékot használok(Tody tanácsára ekkora értékeknél él nem varázsolok lötyiket inkább. Az a 2500ft megéri nekem hogy nyugodtan aludjak) aquatuningot semmi problémám nem volt vele eddig. A rendszeremben 1 mora van per pill, egy gtx 480-as ek blokk nikkel, és egy ek supreme nikkel cpu blokk. A gtx 480-as blokk az újabb, a supreme blokk a régebbi.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#43518) TESCO-Zsömle válasza Nippon (#43515) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mindkettő sárgásbarna, csak az egyik sötétebb. Neked akkor a jobbik van. Ag asszem tartalmaz egy kevéske glikol-t is, de ebben már nem vagyok biztos. Az sav viszont elektrolitot csinál a rendszerből, és megindul a reakció. Persze csak akkor, ha eltérő anyagok vannak a rendszerben... Lásd réz->acél.

Lerakódás ellen én alkoholpárti vagyok. Nincs semmi, ami kirakódhatna belőle, vízzel korlátlanul elegyedik...

sg22: Klasszikus értelmében véve nem tud rozsdásodni, mert a rozsda a Vas egyik oxidja, de oxidálni tud, és igenis okoz problémát.
1 - Az oxid nem vezeti olyan jól a hőt.
2 - Az oxid durvává teszi a sima felületeket, így növelve a blokk ellenállását.
3 - Az elfogyó anyag lékhez, szivárgáshoz vezethet, az oxid pedig a rendszerben máshol lerakódva okozhat keresztmetszet-csökkenést, dugulást, vagy mechanikai kopást, ha a szivattyúban kezd el kiülni az acél részekre...

Razermazer: Az a 2500ft megéri nekem hogy nyugodtan aludjak

És mégis mi nyugtat meg? Talán garanciát vállalnak a rendszerre, amibe beleöntöd? Mert ha nem, akkor pont ugyanakkora rizikót vállalsz, mint bárki más, aki otthon keveri...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43519) turho válasza TESCO-Zsömle (#43518) üzenetére


turho
őstag

Izopropil alkohol szó szerint az orrom előtt csapta szét a TT VGA-blokkom plexitetejét. Persze majdnem töményet kapott.
De el tudom képzelni hígítva is hogy napok-hetek alatt eldeformálja a plexit :S
Azóta messze kerülöm.
Én medence-algagátlót (pár csepp) és kb. 2 cl Hypo-t, illetve 3 cl ablaktisztítót tettem 8 deci ioncserélt vízbe. Június óta tiszta maradt minden. Gumicső (asszem piros, borászati) és TT szilikoncső van a rendszerben. Dualradi, öreg TT pumpa (Aminek utódot keresek), és egy 4 dl körüli tartály.
Mindez Jasper x360-on.

(#43520) csib41 válasza TESCO-Zsömle (#43502) üzenetére


csib41
aktív tag

A frissen kimart és összerakott blokk nyomáspróba után "ready to use" vagy lehet javítani élettartamán valami bevonattal? pl alu-eloxálás. Ha az egészet bekrómoztatom hőfok terén mit alakít?

(#43521) sinya85 válasza csib41 (#43520) üzenetére


sinya85
senior tag

Az eloxálás esztétika és korrózió ellen is jó "szép kékre eloxált aluk jol mutatnak" és végső soron a nikkel is ugyan ezt a célt szolgálja.

Szerk. Nincs valakinek cooler master cm690 II háza? mutathatna pár képet, hogy rakta bele a vizet.

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#43522) Nippon válasza TESCO-Zsömle (#43518) üzenetére


Nippon
őstag

Pontosan nem értem, hogy mit írtál :) Nálam is ott az acél a D5 belsejében és semmi baja...
Korrózió ellen?

(#43523) sg22 válasza TESCO-Zsömle (#43518) üzenetére


sg22
senior tag

nade rengeteg réz alapu blokk van akár cpu akár vga. szóval ha normális folyadék van benne, akkor csak nem oxidál :F szal most csak azért mert lejött róla a szép csilligó nikkel pár helyen, mert rossz folyadékot használtam, nemfog ezután kilyukadni normális elorekevert folyadékkal :F

what should I do about this?!

(#43524) blasko92 válasza TESCO-Zsömle (#43518) üzenetére


blasko92
őstag

Te simán alkoholos vizet használsz? :)
Milyen arányban? Valamint hány százalékos alkohol?

(#43525) csib41 válasza blasko92 (#43524) üzenetére


csib41
aktív tag

Ha szimpla alkoholt használ, akkor gyógyszertári lesz 1:10 arányban, ahogy a fagyálló esetében. Úgy tudom olyan 90% körül vannak.

(#43526) blasko92 válasza csib41 (#43525) üzenetére


blasko92
őstag

És az is megfelel a rendszerbe? Mármint azt sejtem, hogy vízkövesedni nem fog, és gondolom a vörösrezet sem kezdi ki.

(#43527) sinya85 válasza blasko92 (#43524) üzenetére


sinya85
senior tag

Nekem volt olyan, hogy nem volt ioncserélt vizem és feltöltöttem jó kis házi tőrkőpálinkával. hőfokokban semmi változás nem jelentkezett, benne volt kb fél évig és semmit nem bántott.

ஜ۩۞۩ஜ

(#43528) csib41 válasza blasko92 (#43526) üzenetére


csib41
aktív tag

Vízkő azért alakul ki, mert nem tiszta a víz. Pl desztvíz is ~99.9% tisztaságú víz. Az alkohol is inkább azért kell, hogy ne kezdjen el benne élet kialakulni (algásodás és egyéb trutymók).

(#43529) blasko92 válasza sinya85 (#43527) üzenetére


blasko92
őstag

Ekkora bűűűűnt :Y :Y :Y
Akkor gondolom a leeresztés öröm volt :D Szívni a slaúgot :D

csib41 kezdem akkor már kapizsgálni :) Szóval megfelel az alkoholos víz is (nem gyümölcspárlat formájában :D )

(#43530) ThodEE válasza csib41 (#43528) üzenetére


ThodEE
őstag

A desztilállt víz az 1000% H2O, ha nem akkor ott valami nem megfelelő :K

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#43531) Razermazer válasza TESCO-Zsömle (#43518) üzenetére


Razermazer
őstag

A lassan 3 éve való folyamatos használat, és évenkénti csere engem meggyőzött. Az összes eddigi eladott használt vizes cuccom patyolat tiszta volt. Lerakódásnak nyoma sem volt semmiben. A rizikót akkor vállaltam mikor először a rendszerbe töltöttem, hogy meglátjuk mi lesz, semmi nem lett, még szerencse hogy nem színezettet vettem, bár nem is vonzott.
Akkor kaparhattam volna az arcom, de hallgattam Todyra és megérte.
Mindenki azt használ amit akar, aki tudja hogy kell keverni annak nincs is gondja. Aki nem meri az inkább vegyen készrekevertet, de ne színezettet hanem naturt ami rózsaszínes.
Az a baj hogy 100% leírtátok, hogy milyen a keverési arány, és milyen rendszerhez milyen keverés kell, de a keresőt kevesen használják pedig megérné.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#43532) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Lassan átállok vízre, kis segítségre lenne szükségem...

Nincs valakinek egy kallódó T-csatlakozója (anya)?
Továbbá keresnék egy univerzális VGA blokkot is...
bocsi, nem működik a hardverapró...

A benzinkútnál kapható desztillált víz AntiCorro folyadékkal megfelelő? A rendszerben kb mindenféle fém lesz... :D

köszönöm!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#43533) MontyCrew válasza rlazol (#43532) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Nekem van mindkettő:) :R

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#43534) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!
Először is BUÉK! és kellemes újévet mindenkinek :)

Az érdekelne hogy ez a csati belül végig 10mm es csak nincs külön kiemelve mint másik jelentősen drágábbnál?

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#43535) blasko92 válasza ThodEE (#43534) üzenetére


blasko92
őstag

Technikai adatok:

Anyaga: Felületkezelt sárgaréz
Szín: matt fekete
Magasság: 29mm
Szélesség: 35mm
Vastagság: 17mm
Csőátmérő: 13mm-es belső átmérőjű csövekhez
Belső átmérő: 10mm

Szerintem végig 10-es :)

U.i.: Szintén B.U.É.K. Mindenkinek! :)

(#43536) ThodEE válasza blasko92 (#43535) üzenetére


ThodEE
őstag

Igen elolvastam az adatait, de ennél külön ki van emelve hogy végig, azért kérdezek, mert ez jelentősen drágább csati :O

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#43537) blasko92 válasza ThodEE (#43536) üzenetére


blasko92
őstag

Bocsi, mondjuk lehet, hogy a kanyarulatban nem 10mm-es :S

(#43538) TaaT válasza ThodEE (#43536) üzenetére


TaaT
veterán

sztem egyszerű a képlet, kérdezd meg OC-t :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#43539) ThodEE válasza TaaT (#43538) üzenetére


ThodEE
őstag

Írtam már neki, de 13adika óta szünetelteti magát PHn :/ , nem tudom merre jár.

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#43540) TaaT válasza ThodEE (#43539) üzenetére


TaaT
veterán

most nézem...
bár az oldalukon van telefonos elérhetőség is... :)

Give them hell Ukraine!

(#43541) sinya85


sinya85
senior tag

Valaki nem akar beruházni egy Laing D5 -re? réztetős. van hozzá tartály és csatlakozok is

ஜ۩۞۩ஜ

(#43542) Razermazer válasza sinya85 (#43541) üzenetére


Razermazer
őstag

Énnékem jó lenne, de csak márciustól előbb nincs zseton :N

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#43543) Saint válasza sinya85 (#43541) üzenetére


Saint
aktív tag

mi lenne az ára, csak a pumpa érdekelne. szia

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#43544) veréb


veréb
tag

sziasztok!
BUÉK mindenkinek! vizre szeretnék váltani és 1 fx 6100-ra milyen vizhűtést vegyek alaplap gigabyte 990fxa ud 3 :R thermaltake friom van annál jobb a viz? :R

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#43545) TaaT válasza veréb (#43544) üzenetére


TaaT
veterán

van jobb is, meg rosszabb is...

ha nincsenek problémák a hőmérsékletekkel akkor nem érdemes váltani :)

Give them hell Ukraine!

(#43546) kabanka


kabanka
aktív tag

Sziasztok! Az i5 750es procimara (1156os foglalatú) keresek vízhűtést, mivel abszolút nem értek a lovakhoz:) valaki világosítson fel milyet érdemes nem pont a legolcsóbbra gondolok hanem ami jó ár érték arányú pl. Meg hogy kb mennyiből megoldható úgy mégis:) Köszönöm előre is:)
A gép jelenleg 10 celsius fok körüli szobában van, de nyáron a hőmérséklet eléri a 35-öt is.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#43547) TaaT válasza kabanka (#43546) üzenetére


TaaT
veterán

én a helyedben nem cserélném le a Ninja 3-at :N

Give them hell Ukraine!

(#43548) veréb válasza TaaT (#43545) üzenetére


veréb
tag

szia! mivel a hütő alatt nem férnek el a hűtőbordás corsair ramjaim ezért vagy hűtőt vagy a ramokat cserélem le! és ha már hűtőt váltok /vagy ramokat/ gondoltam átváltok vizre :R milyet érdemes venni a közép ár kategoriában?

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#43549) kabanka válasza TaaT (#43547) üzenetére


kabanka
aktív tag

annyival nem lesz jobb a hűtés? Ninja 3 az valami brutálisan hangos sajnos még LOW fokozaton is ha BIOSban is leszabályozom a hűtése mintha nem is lenne. Noctua D14en gondolkozom még de azért körbenézek a vízhűtésnél is:)

A c2d-met egy arctic freezer 7 pro rev2es hangtalanul hűtötte. Az i5öt már csak határesetként ezért váltottam Ninja-ra ami jobban hűt de a gépet konkrétan kitettem a szobából.

A vízhűtésről meg azt olvastam hogy közel szobahőrmésékletre képes visszahűteni a dolgokat ami azért eléggé jó marketingszöveg valljuk be:) de ha erre képtelen akkor egy forintot nem ér a vízhűtés, mégis miért jó akkor? Csak drága hobbi?

Kérlek indokold a kijelentésed mert nem értem:) ezzel most minden eddigit amit megtudtam a vízhűtés előnyéről azt kereszt behúztad:) Mondjuk ahogy néztem neked nincs is vízhűtésed. hm...

[ Szerkesztve ]

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#43550) TaaT válasza veréb (#43548) üzenetére


TaaT
veterán

vannak "keskeny" CPU bordák is :)

középkat egybe vízhűtések közül corsair h70, antec 920 már jók...

kabanka:
"Ninja 3 az valami brutálisan hangos"

nem a borda a hangos hanem a venti :DDD cseréld alacsonyabb fordulatúra...

"A vízhűtésről meg azt olvastam hogy közel szobahőrmésékletre képes visszahűteni a dolgokat ami azért eléggé jó marketingszöveg valljuk be"

ezt belinkelnéd? csak hogy tudjam kit kell körberöhögni :D

"Kérlek indokold a kijelentésed mert nem értem:) ezzel most minden eddigit amit megtudtam a vízhűtés előnyéről azt kereszt behúztad:) Mondjuk ahogy néztem neked nincs is vízhűtésed. hm..."

nincs hát, én csak osztom itt az ész(t) nélkül :P [link]

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.