Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43351) TaaT válasza Neil Watts (#43350) üzenetére


TaaT
veterán

"Többségében EKL cuccokat néztem."

EKL -> EK

használtan, apróból olcsóbban össze lehet hozni csak nem azonnal... :)

a léghűtés mely részével van problémád?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#43352) Nippon válasza Neil Watts (#43350) üzenetére


Nippon
őstag

Ki lehet hozni sokkal olcsóbban használt alkatrészekből. A konfigodat nézve teljesen fölöslegesnek tartom a vízhűtést, simán le lehet hűteni jó léghűtéssel, halkan. Miért szeretnél vízhűtést?

[ Szerkesztve ]

(#43353) Razermazer válasza Neil Watts (#43350) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Kéremszépen átlátogatsz Tody oldalára és a feléből kijössz. Ráadásul ha itt megkeresed privátban válaszol is, és korrekten összeállít neked egy rendszert, amit eldöntesz hogy megfelel e neked. Ha kell meghozatja aquatuningtól. Subcoolingot hanyagolnám 3 hónapja nem képes meghozni nekem egy gtx 480-as hátlapot(ami közben elfogyott raktárról is EK-nál) telefonra sem válaszol e-mailre sem.
Todyval most volt egy nagyobb rendelésem, korrekten időre, a megbeszéltek szerinte minden megérkezett ahogy kell. Benne sose csalatkoztam most sem kellett. Szóval ha emberi léptékben, és időben gondolkodsz akkor Tody ;)

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#43354) TaaT válasza Razermazer (#43353) üzenetére


TaaT
veterán

"...és a feléből kijössz."

ezt azért megnézném :D

Give them hell Ukraine!

(#43355) Saint


Saint
aktív tag

Sziasztok kérhetnék egy -ot liveact-nek ezért a 2TB-os WD vinyóért, minden a megbeszéltek szerint zajlott, a termék kifogástalanúl müködik, csak ajánlani tudom.. köszönöm

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#43356) blasko92 válasza Saint (#43355) üzenetére


blasko92
őstag

Hát egy pöppet eltévedtél :D Rossz topik :D

(#43357) Razermazer válasza TaaT (#43354) üzenetére


Razermazer
őstag

Tody összeállított csomagjával ami a kollégának bőven megfelel simán.
Hogyha a vga-t is hűteni akarja, akkor vagy vadászik az apróba blokkot, vagy megveszi teljes áron. 130 akkor sem lesz

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#43358) szijartg válasza Razermazer (#43353) üzenetére


szijartg
senior tag

Úgy-úgy... Tody jó gyerek :DDD

(#43359) blasko92 válasza szijartg (#43358) üzenetére


blasko92
őstag

Szerintem Todyban nem nagyon lehet csalódni :) Nagyon rendes, segítőkész ember. Én is rendeltem már Tőle, mind árban, mind gyorsaságban le a kalappal előtte, pedig nem is volt a cucc nála raktáron.

(#43360) TaaT válasza Razermazer (#43357) üzenetére


TaaT
veterán

VGA nélkül only cpu-hoz ilyen szett is van a subcoolingon [link]

arra azért kíváncsi vagyok hogy jött össze a kollégának a 130K...

Give them hell Ukraine!

(#43361) Saint válasza blasko92 (#43356) üzenetére


Saint
aktív tag

ja az Avant Browser-nál az ürlapnál félre nyomtam, és igy sajna ide került a balhé :)

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#43362) Neil Watts válasza TaaT (#43351) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az. Megkavart a léghűtés :D

(#43363) Neil Watts


Neil Watts
veterán

MOD:

számolgattam:

T56 v3. Extrem 2010 AM3 - fekete 12500,-Ft (CPU)
T56 HF Black ramhűtő 4 slot + 4db befogó 12000,-Ft (memória)
T56 Hdd single box 9000ft (HDD1)
T56 Hdd single box 9000ft (HDD2)
Phobya tartály 150 Aranyozott 8000,-Ft
Alphacool TPP644 1/2" (Laing D5) 25000,-Ft
MagiCool Xtreme Triple 360 17900,.Ft

Eddig: 93400 Ft
és még nincs VGA blokkom, meg csöveim.

Ha túlméreteztem a rendszert, akkor szóljatok! ;)

Üdv. core2

(#43364) Razermazer válasza Neil Watts (#43363) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Minek hűtesz ramot? teljesen felesleges elenyésző a hőtermelésük még tuningal is csak felesleges pénzkidobás(bár ha rekordok döntögetésére törekedsz csak rajta).
A hd-k hűtése is abszolút felesleges, egy jobb, csendes alacsony fordulatú ventilátor megoldja a problémádat, ami a vinyók előtt van. Ha menőzni akarsz meg versenyre mész ahol a látvány a lényeg, akkor megint csak rajta, de haszna nincs. Így mindjárt nem 93000ft

Nah közös nevezőn vagyunk TaaT ;)

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#43365) TaaT válasza Neil Watts (#43363) üzenetére


TaaT
veterán

"Ha túlméreteztem a rendszert, akkor szóljatok!"

én inkább ésszerűsíteném a rendszert:

-ramhűtő nem kell...
-hdd box nem kell...
-Laing D5 helyett innen az apróból DDC-1Plus újonnan 3K-ért...

a többi jó, és marad pénzed FC blokkra és a sallangra (csövek, csatik)... :)

Give them hell Ukraine!

(#43366) Neil Watts válasza TaaT (#43351) üzenetére


Neil Watts
veterán

& Nippon:

Igazából minden tök jó, csak az nem egyszerű, amikor felugrik a proci 50 fok fölé jó pár fokkal terhelésnél. A VGA ugyanekkor 60-70 fok is lehet. A merevlemezek hőmérséklete jó.

Elől, hátul és oldalt van egy venti, így sikerül ezt elérnem.
Szóval ezért szeretnék elgondolkozni vízhűtésen. Röviden, tömören ennyi. :)

TaaT: :R
Razermazer: Én és az extrém tuning? meg menőzés? Jajj, kinőttem már abból :) :R

[ Szerkesztve ]

(#43367) Neil Watts válasza TaaT (#43365) üzenetére


Neil Watts
veterán

ClearFlex 60 cső 15,9/9,5mm clear 1250,-Ft
Laing DDC-1 plus T 4500 Ft
T56 v3. Extrem 2010 AM3 - fekete 12500,-Ft (CPU)
Aquacomputer Twinplex Pro HD5770 G1/8 10.190 Ft (VGA)
Phobya tartály 150 Aranyozott 8000,-Ft
MagiCool Xtreme Triple 360 17900,.Ft

Ez már normálisabb, Mester? :R

(#43368) HUfantom válasza Neil Watts (#43367) üzenetére


HUfantom
őstag

TE is látod mennyivel olcsóbb lett :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#43369) Neil Watts válasza HUfantom (#43368) üzenetére


Neil Watts
veterán

Persze, csak hogy ez így jó most? Elég ennyi? Csövektől, csatiktól most tekintsünk el.
Ha esetleg a kásőbbiekben mégis szeretnék blokkot a HDD-kre vagy a RAM-okra, akkor azokkal tudom tovább bővíteni a rendszert, igaz?

Jó ez a radiátor és tartály típus akkor?

[ Szerkesztve ]

(#43370) TaaT válasza Neil Watts (#43367) üzenetére


TaaT
veterán

a mester kifejezés kicsit... nem, nagyon erős :DDD

na ez már jó lesz :K

Give them hell Ukraine!

(#43371) Neil Watts válasza TaaT (#43370) üzenetére


Neil Watts
veterán

:B

Rendben, köszi!
Akkor a következő: milyen csövek legyenek? :DDD

(#43372) TaaT válasza Neil Watts (#43371) üzenetére


TaaT
veterán

a 16/10-es clearflex tökéletes lesz...
volt már dolgom nem pc vízhűtéshez kitalált csővel, soha többet olyat... :o

Give them hell Ukraine!

(#43373) nemethati


nemethati
senior tag

Na kérem, nálam ez a fantasztikus mCubed FanAmp és nem akar működni.
Nem indítja el a DDC 1T Plus-omat, de még az egy db ventilátort sem amivel próbáltam.
V a maxon, ledje is ezt mutatja üresben, de mihelyt rádugom a ventit vagy a pumpát leveszi minimumra és a led is alig világít.
Ötlet?

(#43374) Nippon válasza Neil Watts (#43366) üzenetére


Nippon
őstag

Az 50 fok nem sok, a VGA-k pedig 100fok környékén is üzembiztosak. Nyilván nem árt nekik ha alacsonyabb hőfokon üzemelnek, de alapvetően ezt is elbírják.
Még mindig nem értem, hogy miért szeretnél vízhűtést? Ha nem akarsz tuningolni, akkor csak a halkság lehet szempont. Akkor viszont nincs helye DDC-nek a rendszerben és a HDD-ket pedig hangszigetelt dobozba kellene tenni.

Én a procit és a VGA-t hűtöm vízzel Laing D5 szivattyúval 1-es fokozaton 3 db letekert SFlex ventivel, a HDD-k Scythe Himuro fiókban vannak ami nem sokat ér (de jól néz ki) szóval a HDD-k így is zavaróak, amikor pedig lekapcsolnak, akkor hallom, hogy búg a táp a monitorban. Játékok alatt pedig jön a cicergés. Sehogy sem jó ez... :D

(#43375) Neil Watts


Neil Watts
veterán

ClearFlex 60 cső 15,9/9,5mm clear 1250,-Ft
Laing DDC-1 plus T 4500 Ft
T56 v3. Extrem 2010 AM3 - fekete 12.500,-Ft (CPU)
Aquacomputer Twinplex Pro HD5770 G1/8 10.190 Ft (VGA)
Phobya tartály 150 Aranyozott 8000,-Ft
MagiCool Xtreme Triple 360 17900,.Ft
ClearFlex 60 cső 15,9/9,5mm clear 1250,-Ft
Egyenes HF+ csatlakozó (dupla kúpos 12-13mm) + bilincs 600,-Ft

Akkor ez lenne a végleges. :)
Megvárom azért Tody válaszát természetesen :)

Nippon: jaja, kezdem látni :D
Akkor a Laing helyett mit ajánlasz?

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#43376) TaaT válasza Nippon (#43374) üzenetére


TaaT
veterán

ez mongyuk igaz, HD5770 100W-ot eszik amit azért léggel nem egy nagy ördöngösség hűteni, a procit úgyszintén... :)

bár ha később berak vmi fenevadat akkor már van értelme vizezni...

Give them hell Ukraine!

(#43377) Saint válasza Nippon (#43374) üzenetére


Saint
aktív tag

kell a vizhütés :), én nem tuningolok semmit nekem a hőfok, és a csend számit leginkább :),, itt a vizhűtésem és itt az új 480 GTX a blokkal, én nagyon dijazom a vizhűtést, már 3 éve ven vizem :) és mindent hűtök amire lehet blokkot kapni, és amire nem arra Tody56 csinál nekem, mint pl tv-tuner kártyára, és 2 db 7-es elosztót is csinált nekem, nagyon jól dolgozik, csak ajánlani tudom én is ...

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#43378) Nippon válasza Neil Watts (#43375) üzenetére


Nippon
őstag

Hát ha tényleg csendeset szeretnél akkor Laing D5 Alphacool tetővel. Nem olcsó viszont nincs nála jobb, ez olyan eleme lesz a vízhűtésednek amit soha nem fogsz lecserélni.

Ne érts félre, nem akarlak megbántani, sem a kedvedet elvenni az egésztől, de ez egy drága mulatság és csak akkor van értelme ha jól csinálod. Ha nem éred el vele a célodat, akkor kidobott pénz, viszont ehhez sokat kell beletolni, ellenkező esetben jobb vagy léggel.

Miért nem veszel egy jobb VGA-t vagy cseréled le a gépedet inkább Sandy-re vagy jövőre Ivy-re? Sokkal jobb, nem melegszik annyira stb. Komolyan kíváncsi vagyok!

Saint: Nem kell a vízhűtés! Jó dolog, de nem kell. Azért próbálom megérteni, hogy mi lenne core2 célja vele, mert nem biztos, hogy szüksége van rá. A vízhűtést megvenni nem nehéz de értelmes áron túladni rajta művészet. Mindenkit megkímélnék a csalódástól és a nem kicsi anyagi bukástól, akit lehet.

[ Szerkesztve ]

(#43379) nemethati válasza nemethati (#43373) üzenetére


nemethati
senior tag

OK, user error :DDD
De a pumpát nem indítja el akkor sem.
Lehet nem ez az átalakító kell? A DDC alapból 4pines...

(#43380) HUfantom válasza nemethati (#43373) üzenetére


HUfantom
őstag

Sajnálattal hallom hogy gond van :(
A beigli finom..... :)

Core2:
Hát még azt találd ki hogy a tripla radi befér-e a házba vagy kivülre rögzíted ?
Meg azt hogy a csatik milyenek legyenek. Mert ha hollandis csatikat szeretnél amik ráfogják a csövet / picit többe kerül / , akkor ahhoz csak a hozzá jó csövet szabad használni. Viszont ha a sima csati + bilincs akkor nincs gond.

Talán picit körbenéznék Tripla esetleg Quad radi után. A radiátort nem lehet eléggé túllöni. :)
A DDC pumpa körülbelül egy BMWnek vagy Mercinek felel meg amíg a Laing D5 egy Rolls-Royce. Látni több forumtárs a DDC-nek a hangproblémáját egyedileg gyártott szivacsdobozzal kitűnően oldják meg.

Nippon:
A vízhűtést megvenni nem nehéz de értelmes áron túladni rajta művészet.
IGAZ :C , mindenképp érdemes nagyon alaposan átgondolni mielőtt belevágsz

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#43381) TaaT válasza Nippon (#43378) üzenetére


TaaT
veterán

nemrég találtam ezt a videt, nem minden DDC egyforma, ez pl nagyon halknak tűnik :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#43382) nemethati válasza HUfantom (#43380) üzenetére


nemethati
senior tag

Áh most találtam ezt.
A leden látszik hogy erőlködik, működik a cuccos de a kábel nem akarja. Itt írják is hogy sokat zabáló ventivel nem jó...
Szerintem megkrimpelem azt csá :))

(#43383) opti06 válasza nemethati (#43382) üzenetére


opti06
aktív tag

DDC pumpa nem fog szerintem kevesebb feszen működni rendesen, 12v-on megy szvsz, kevesebben egyszer csak leáll nem lassul, legalábbis én próbáltam fesz szabályzós potival ez lett az eredmény, folyamatosan azonos rmp veszem le feszt és egyszer csak leáll

(#43384) sg22


sg22
senior tag

ez nagyon tuti...
link2

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#43385) nemethati válasza opti06 (#43383) üzenetére


nemethati
senior tag

Én is próbáltam már rendes ventiszabályzóval, nekem gond nélkül ment. Csak nagyon melegedett ezért rendeltem ezt a fanampot.

(#43386) opti06 válasza nemethati (#43385) üzenetére


opti06
aktív tag

nem tudom nálam nem ment 18w os laing plus -t
ford. visszajelzős, végig 4500on ment hiába vettem le feszt, és egyszer csak leáll ha már kevés volt fesz.
lehet valami más fajta ez akkor nem tudom

(#43387) HUfantom válasza nemethati (#43385) üzenetére


HUfantom
őstag

Menni fog az csak minden kezdet nehéz
Veled vagyunk lélekben :))

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#43388) blasko92


blasko92
őstag

Mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok! :)

(#43389) sg22


sg22
senior tag

valakinek van előre bekevert hűtőfolyadéka eladóba?

what should I do about this?!

(#43390) MontyCrew válasza sg22 (#43389) üzenetére


MontyCrew
senior tag

mennyire lenne szükség? van egy fül üveggel ebből az aquatuningosból, rózsaszín.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#43391) sg22 válasza MontyCrew (#43390) üzenetére


sg22
senior tag

az fél liter? az kevéske :N
1 lityó kéne, de ha van több az se baj

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#43392) MontyCrew válasza sg22 (#43391) üzenetére


MontyCrew
senior tag

igen fél liter, sajna csak ennyi van, ez esetben sok sikert és Boldog Karácsonyt(:

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#43393) HUfantom


HUfantom
őstag

minden kedves elvetemült vízhűtéssel foglalkozó fórumtársnak kellemes ünnepeket és Boldog Karácsonyt kívánok

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#43394) Vartanus


Vartanus
őstag

Én is Kellemes Ünnepeket és Boldog Karácsonyt kívánok :))

Esett hó szvsz megyek havat gyűjteni a hűtőrendszerbe :DDD :DD

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#43395) rob210


rob210
nagyúr

Na végre volt időm a géppel foglalkozni.
Kicseréltem végre a blokkot.
Mint látjátok egy kis sufnituning van, muti foglalatot kellett csinálni az LGA ból:)
A hőfok 35°C-on stabilizálódott az egész rendszerben.
Nekem teljesen megfelel.
:R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#43396) sg22


sg22
senior tag

hogy tegyem fel a 9 ventit szivjon vagy fujjon? és hogy vezessem el a venti kábeljeit ?

what should I do about this?!

(#43397) Saint válasza sg22 (#43396) üzenetére


Saint
aktív tag

Szia, elől beszivja a levegőt, és oldalt meg hátúl kifújja azt, és igy a házban jól fog mozogni a levegő, valahogy el kell osztani, hogy megfelelő levegő jusson a házba és onnan ki is tudjon rendesen menni...

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#43398) blasko92 válasza Saint (#43397) üzenetére


blasko92
őstag

Szerintem arra gondolt, hogy a radiátoron lévő ventik elszívják, vagy ráfújják a levegőt. :)

(#43399) Saint válasza blasko92 (#43398) üzenetére


Saint
aktív tag

ja oké, a radiról eltávolitani a meleget, és nem ráfújni, igy hatékonyabb a meleg szállitás, el minnél messzebb a meleget a vastól:)

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#43400) TaaT válasza sg22 (#43396) üzenetére


TaaT
veterán

én úgy raknám fel őket hogy fújjanak, a proci bordákra nem véletlenül rakják ugyanígy... :)

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.