Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43951) helkis válasza imibogyo (#43950) üzenetére


helkis
addikt

ez nem az én konfigom, csak böngészgetés közben bukkantam rá.. :B

ez a "gyurma" általában LN2-es hűtéseknél kap szerepet.. itt a képen gondolom egy korábban ln2-vel használt cuccot üzemelt be az arc vizzel, és nem akart sokat szenvedni vele.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#43952) imibogyo válasza helkis (#43951) üzenetére


imibogyo
veterán

Értem! És a gyurma alatt nem lesz a kis chip-ekből chips? :DDD

(#43953) helkis válasza imibogyo (#43952) üzenetére


helkis
addikt

nem tudom ilyet még sosem csináltam, de gondolom ahova nem kell hűtés, oda jó a gyurma is.. :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#43954) apollo12 válasza imibogyo (#43950) üzenetére


apollo12
veterán

belső 6mm a külső 8mm

(#43955) imibogyo válasza apollo12 (#43954) üzenetére


imibogyo
veterán

helkis: akkor passz, csak azért gondoltam mert végülis elzárja az ott lévő alkatrészeket a friss levegőtől.

apollo12: köszi. Ha nem sikerül eladnom a "feleslegesen" vett kis egybe vizhűtésemet én is összerakok belőle valamit a tartalék gépembe. És annak is elég vékonyak a csövei. Ezért kérdeztem.

Most megmértem az előbb és 10/6-osak a csövek az enyémen is. :K

(#43956) madaraszf válasza Nippon (#43937) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Lehet, hogy kicsit kevesebbet teljesít nála, de tuningal azért nagyot harap! Nem beszélve az áráról, ami a sandy fele!!!!!!!!!!! Én mindig is az ár érték arány híve voltam és a sandy nem tud annyival többet az I7-nél, mint amennyibe kerül. Ráadásul amit az I7-ből tuningal kihúzok az még egy jó darabig több lesz, mint elég!

Nem csak a proci miatt, hanem a videókártya miatt is kelleni fog a passzív hőleadó helyett egy jó radi. Minél hűvösebb annál jobb! :K :C

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#43957) apollo12 válasza imibogyo (#43955) üzenetére


apollo12
veterán

jó kis hűtő ez, csak nagyobb radi kell,és már veri is a corsair-kat

(#43958) apollo12


apollo12
veterán

na csináltam ideiglenesen egy tartályt [link] [link]

(#43959) sinya85 válasza apollo12 (#43958) üzenetére


sinya85
senior tag

komoly komoly :D

ஜ۩۞۩ஜ

(#43960) imibogyo válasza apollo12 (#43957) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát ha nem viszik el, kap egy 320-as, vagy 420-as radit és kész.

Mivel csak egy 2 GHz-es procit kell elvinnie, azt még lehet passzívban is megoldja. És ahogy néztem van elég ereje is a szivattyúnak, tehát szerintem azt az egy radit, meg azt az egy pici blokkot el fogja bírni.

De a legjobb, hogy nagyon csendes a szivattyú. Csak akkor hallod, ha ráteszed a füled.

Majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#43961) zetorg


zetorg
aktív tag

végre vissza került a gépbe a HHPS. némaság van :))

(#43962) HUfantom


HUfantom
őstag

Elkészült.......

El sem hiszem Szeptember óta gyűjtögetem az alkatrészeket
És nincs gond.........

Most tessék röhögni :) Milyen szép kacskaringot sikerült rakni a rendszerbe.
Viszont a becsavarozott pumpát ki lehet fordítani a segítségével így a feltöltés csak türelemjáték. / Olyan 1.5 Óra volt belecsepegtetni a kb 1.5 Liter Cuccot /

Felhasznált:
k***a a***d: 50 után nem számoltam........
B+ : ismeretlen
WTF : 3 , de az nagyra nyílt szemes volt

Megdöglök olyan fáradt vagyok Így csak üresjáratban Hőfokok

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#43963) sg22 válasza HUfantom (#43962) üzenetére


sg22
senior tag

itt is 10 fokot hozza kell adni a magokhoz mint nalam ugye?

what should I do about this?!

(#43964) asuspc96 válasza HUfantom (#43962) üzenetére


asuspc96
senior tag

gratula ehhez a hőfokhoz....! :R Mennyi s szoba hőmérséklete mellette ?
ezt már szó szerint a falra lehet helyezni fűtőtestként :DDD

A kunkoriságot meg ki nem .... :K ;]
Ez az állvány volt amelyiket készítetted ?

nekem üresben 35-31°C alá nem akar menni semelyik mag sem...terhelésről meg nem is beszélek :DDD :( (remélem majd a H100 javít rajta...)

tartály milyen célt szolgál ? lényeges, hogy egy rendszerben legyen vagy sem ?
(csak a rögtönzött megoldás miatt kérdem...)

asuspc96

(#43965) sg22 válasza asuspc96 (#43964) üzenetére


sg22
senior tag

azis 29-30 fokos üresjáratban :) csak ellett szarva a szenzor az amd prociknal(x6)

what should I do about this?!

(#43966) ThodEE válasza sg22 (#43963) üzenetére


ThodEE
őstag

Különben a CPU hűtené a 24fokos vizet :D

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#43967) Dirtyz válasza HUfantom (#43962) üzenetére


Dirtyz
őstag

Szép darab..., gratula az eredményhez!
Az ott alul egy golyós szelep? Ha az, miért nem ott töltötted fel vízzel?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#43968) asuspc96 válasza sg22 (#43965) üzenetére


asuspc96
senior tag

Akkor ezek szerint nem is érdemes "annyira" váltani a H100-ra ?

asuspc96

(#43969) sg22 válasza asuspc96 (#43968) üzenetére


sg22
senior tag

nem az üresjárat a lényeg szerintem :) nekem a mugen 2vel is 28-30 fokos volt idleben a 870em. az a lenyeg terheles alatt meddig megy fel szvsz

what should I do about this?!

(#43970) asuspc96 válasza sg22 (#43969) üzenetére


asuspc96
senior tag

áhááá... értem :DDD
és nyerek egy "kis néma csendet" is legalább :DD

U.I.: szvsz mit jelent ? nem jövök rá :B

asuspc96

(#43971) ThodEE válasza asuspc96 (#43970) üzenetére


ThodEE
őstag

szvsz= SZemélyes Véleményem SZerint ;)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#43972) sg22


sg22
senior tag

énn is ma reggel raktam össze a rendszert, nekem 20-22 fokosak a magok idle minimumra szabalyzott ventikkel :D
jo huvos van a gép szobában, sztem v 18 fok

majd csinalok par kepet akit erdekel ha teljesen összeraktam estefele (meg elszaladok egy tetőert a szivattyura)

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#43973) Murloc


Murloc
tag

Sziasztok! Egy kérdés: el lehet érni húszezerért mondjuk jobb hűtésteljesítményt, mint ugyan annyiért léghűtéssel? Még egy: ebben az árfekvésben mi a legjobb vízhűtéses megoldás, ha nem ipari teljesítményre, hanem alap órajeles CPU-ra kell csak? Köszi előre is!

(#43974) blasko92 válasza HUfantom (#43962) üzenetére


blasko92
őstag

Szép lett :K A VGA jól be lett pasztázva :D Gondolom az nem a gyári... Te csináltad? :D Meg milyen szövetbetétes az a hővezető lapka? :Y Nem cserélted le az összes gap-pad-et? Én mondjuk a memóriákra is ezüstpasztát kentem fel.
Ha Te is ilyen régóta gyűjtögetted, akkor gondolom Neked is elég alacsonyan van a költség...

zetorg két HPPS-ed volt? Amúgy nekem is tetszik, hogy ennyire hulla csendes a kicsike. Nekem ennél jobb pumpa nem is kell :N

Murloc nekem 30 roppanósban van kb. a vízhűtésem, tripla radival, FC blokkal, meg D-Tek prociblokkal, és szerintem nagyon jók a hőmérsékletek. Csak türelmesnek kell lenni, és sok időt kell tölteni az apró böngészésével.

[ Szerkesztve ]

(#43975) sg22 válasza blasko92 (#43974) üzenetére


sg22
senior tag

nekem csak a radim került annyiba :D

what should I do about this?!

(#43976) blasko92 válasza sg22 (#43975) üzenetére


blasko92
őstag

Én megelégszek a tripla Nexxxos Extreme-mel :D Mora-t nem is tudnám sehova se rakni, és én mindenképpen szerettem volna házon belül maradni (szerencsére sikerült is, hála a Chieftec Scorpio-nak :D ) Valamint a rendszerem teljesítménye se követelte meg azt a nagy hőleadót :D

(#43977) sg22 válasza blasko92 (#43976) üzenetére


sg22
senior tag

nem morám van, phobya 1080

what should I do about this?!

(#43978) Ijk


Ijk
nagyúr

Sziasztok.
Adott rendszer: Phenom II X4 840, Asus M4A87TD (AMD 870), VTX 6790.

Erről mi a véleményetek?: [link], [link]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43979) sg22 válasza Ijk (#43978) üzenetére


sg22
senior tag

több helyen sem tetszik ez az egybe megoldás. a proci blokkal nincs baj, az jóféle, de az a tripla radi igen nyavadtnak nez ki. a csövezés sem a legjobb, 13/10.

what should I do about this?!

(#43980) blasko92 válasza sg22 (#43977) üzenetére


blasko92
őstag

Elnézésedet kérem :) Későbbre lehet én is "megbolondulok", és jóval több pénzt fektetek a vizezésbe, de ez még csak az első rendszerem, még hozzá kell szokni, ki kell tapasztalni mindent. Nem akartam egyből a lecsóba csapni. :)

(#43981) sg22 válasza blasko92 (#43980) üzenetére


sg22
senior tag

nekem is az első rendszerem, énis nyár óta spórolgattam össze a cuccokat, és még koránt sincs kész. úgy voltam vele minek vegyek kisebb radis rendszert, mivel úgyis egyből a legnagyobbat akarom majd :D inkább kispórolgattam

egy dolgot megtanultam, ilyen csatlakozót többet nemveszek :D

a tody féle viszont szuper

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#43982) blasko92 válasza sg22 (#43981) üzenetére


blasko92
őstag

Mi a bajod ezzel a csatlakozóval? Nekem is ilyenek vannak a rendszeremben :D Amúgy nekem ez a tripla is szépen csendben lehűti a Q6600-ast és a 4870-est :) A HPPS Plus-szal is nagyon meg vagyok elégedve.

Épp hogy csak kész vagyok a géppel, de máris elkezdtem új HW-k után leskelődni :D Nem tudok megmaradni a p..csámon :D

(#43983) Ijk válasza sg22 (#43979) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez egybe megoldás? Azt hittem hogy az számít annak ahol minden egybe van építve.
Szóval azt mondod nem valami jó? Zajcsökkentés miatt akartam, és hogy azért nyáron ne süljenek ropogósra az alkatrészek. A VTX 6790 azért be tud fűteni. Gondoltam az nb-re és sb-re is teszek blokkot, de fogalmam sincs melyik menne fel:F

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43984) sg22 válasza Ijk (#43983) üzenetére


sg22
senior tag

igazából nem "egybe megoldás", hanem az EK cég a saját termékeiből csinált egy költséghatékony szettet, ez az amit néztél. mint itt szerintem mindenki, énis inkább arra buzditanálak, hogy tudj meg minél többet hogy kell összerakni/megvenni egy vizes rendszert, aztán innen apróról vásárold össze a cuccokat(kb fele annyiból kijössz, ha nem olcsóbban)

amit linkeltél 60k-ba kerül kb, abból egy egész korrekt rendszert össze lehet vásárolni magadnak apróról

szerk: en full cover blokkot favorizálom inkább, az ilyen univerzál blokkokal ellentétben, mert ott minden hul. e mellé a vga blokk mellé kellenek még sünik, illletve ház szellőzés.
a full cover blokk meg 20któl kezdődik, inkább 30-35k, annyit meg maga a kártyád nem ér

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#43985) Ijk válasza sg22 (#43984) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, többe kerül egy full-cover blokk mint a kártyám. Valamennyi szellőzés maradna a házban, gondoltam elég néhány öntapadós borda a többi részre.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43986) sg22 válasza Ijk (#43985) üzenetére


sg22
senior tag

persez ugyis meglehet csinálni, nincs azzal semmi gond, csak azt mondom, hogy szerintem ne ezt a szettet vedd meg. inkább jobb teljesitményűeket, amik drágábbak, ezért vedd meg itt hardveraprón. nem egy emberke árul korrekt hűtéseket áron alul.

what should I do about this?!

(#43987) Ijk válasza sg22 (#43986) üzenetére


Ijk
nagyúr

Átfutottam az aprót, de nem igazán találtam egybe rendszert. Majd még keresgélek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43988) asuspc96


asuspc96
senior tag

(#43989) apollo12


apollo12
veterán

heló érdekelne egy profi vízhűtéses ürge

skypon tudna-e segiteni

skype nevem : arpasi.ricsi

próbáltam megcsinálni de nagy gondok vannak :O

(#43990) rob210 válasza asuspc96 (#43988) üzenetére


rob210
nagyúr

két x2 es kártya összekötve akár hogy is nézem quad.
:U

Renault power

(#43991) asuspc96 válasza rob210 (#43990) üzenetére


asuspc96
senior tag

jó ha a magokat nézzük... ;] :P
de én magára a kártyára gondoltam :DDD

asuspc96

(#43992) DigitXT válasza Murloc (#43973) üzenetére


DigitXT
félisten

el lehet érni húszezerért mondjuk jobb hűtésteljesítményt,
mint ugyan annyiért léghűtéssel?

Határozottan nem.

alap órajeles CPU-ra kell csak?
Arra minek?:R

(#43993) sinya85 válasza apollo12 (#43989) üzenetére


sinya85
senior tag

mi a gond?

ஜ۩۞۩ஜ

(#43994) apollo12 válasza sinya85 (#43993) üzenetére


apollo12
veterán

le írni nehéz, azért írtam skypon megbeszélni valakivel

(#43995) blasko92 válasza asuspc96 (#43988) üzenetére


blasko92
őstag

(#43996) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Nem rendel mostanaban valaki aquatunintol? Dragallom a futart, igy inkabb kozoskodnek:)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#43997) sinya85 válasza apollo12 (#43994) üzenetére


sinya85
senior tag

azom nincs sry

ஜ۩۞۩ஜ

(#43998) HUfantom válasza asuspc96 (#43964) üzenetére


HUfantom
őstag

sg22
Én inkább nem szoktam a magokat külön külön nézni. Fent a 31 fok jó

asuspc96
Olyan 20-21 fokos volt a szobában ment a fűtés.
Igen ez az az állvány amit készíttettem. Sajnos elsőre elbaszta a szaki / Azok az U alakú felfogatók befelé kéne nézniük. / így lett ilyen. Jövő héten jön még a 4 csavarra még1 MORA
A tartályon keresztül könnyű a feltöltés és hőtágulást nyeli el. Meg persze jól néz ki.

Dirtyz
Hát szerintem azon keresztül életem végéig töltögethetném így is nagyon kellett ügyelnem hogy a befelé menet a víz hagyjon helyet a levegőnek.

blasko92
De az a szövetes lakocska a gyári hűtés volt. Én még a blokkhoz kaptam GAP-padokat illetve a gyáriból 1-2 jobb lappal pótoltam a hiányosságot. Papírban tartottam picit kiszáradt ezért ezüstöt pasztával mindkét oldalát bekentem. Szóval RAM-Pasta-GAP-Pasta-Blokk.
Valahogy az egész blokk kialakítás kivánja a GAPot mert pasta nem ér elég magasra. Persze ha kiveszed a kis műanyag pöcköket akkor rá lehet feszíteni a kártyát a blokkra. Én inkább pasta+gapot válaszottam.
Az ezen a képen látható állapotot szét kellett szednem mert a blokkra nem feküdt fel rendesen. A Gap padok vastagabban és néhány memórachip nem érte el a blokkot. Kivéve mikor a csavarokat távtartó nélkül raktam fel akkor perszer elérte.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#43999) blasko92 válasza HUfantom (#43998) üzenetére


blasko92
őstag

Nekem szerencsém volt a 3870-es FC blokkal, mert pont hozzáér a ram chipekhez. :K

Amúgy nem kentél egy picit sok pasztát a gpu-ra? :F

(#44000) HUfantom válasza blasko92 (#43999) üzenetére


HUfantom
őstag

Nem hinném mivel annak külön 4 csavarja van
Miután azokat betekertem még mindig túl nagy volt a lyuk

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.