Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36351) MPowerPH válasza D1Rect (#36350) üzenetére


MPowerPH
félisten

A keret meglesz, ellenben érteni még nem értek hozzá, mivel még nem volt dolgom vízhűtéssel. De ami késik, nem múlik. :)

Don't Tread On Me

(#36352) D1Rect válasza MPowerPH (#36351) üzenetére


D1Rect
félisten

Elég annyit érteni hozzá, hogy megéri-e az árát. ;)
(meg)

(#36353) choler. válasza Fel (#36323) üzenetére


choler.
tag

Hát igen, én sem találtam azóta sehol csak referencia gtx560-ra való fc-blokkot..
Már csak a cpu esélyes a vízre, vagy -ahogy egyre többet olvasok a vízhűtésről- az sem.
Egyszerre mindkettő hűtésének láttam értelmét, a zaj miatt. Viszont a víz sem hangtalan, amellett, h a tápegységnél szintén maradt volna ugye venti.
Nézegettem a Corsair H50-et is, de nem túl jókat olvastam róla :zaj, gyenge hűtési teljesítmény,+ jobban megéri vízhűtést összehozni külön alkatrészekből,
illetve léghűtést kevesebbért mivel extrém tuningra nem készülök.
Talán egy jobb léghűtő a procira és kész.
Nem biztos, h számomra megéri a macera és csak cpu hűtésre elkölteni viszonylag sok pénzt. Még meglátom, de
köszönöm a választ! :)

(#36354) D1Rect válasza choler. (#36353) üzenetére


D1Rect
félisten

Univerzális VGA blokk vagy DH-14? :)

(#36355) jones965 válasza MPowerPH (#36347) üzenetére


jones965
Modder

Viszont ezen sem az a tető van, amit az előbb linkeltél, hanem az EK D X top.
Az ugyan olyan kiképzésű, mint amit én linkeltem.
Tökéletes megoldás, mint D1Rect kolléga is írta, meg kell venni ha jó áron van.

[ Szerkesztve ]

(#36356) sylard8 válasza choler. (#36353) üzenetére


sylard8
tag

nem gondolhatod komolyan,hogy kihagyod a rendszerből az aktív hűtést...sztem nem szabad, hiába van a rendszerben nagyon komoly hőleadó radiátor meg isten tudja mi,azokat is kell szellőztetni! csak ugye ez a fajta szellőztetés már nem hangos vagyis nem jár akkora zajjal mint egy magasabb fordulaton járó ventilátor aminek egy adott hőleadó felületről kell elkergetnie a hőt.
nagyon megéri a vízhűtés,pl ha sokáig maradsz egy adott platformnál és csak az pc alkatrészeit cserélgeted.
nagy teljesítményű vga-ra fc blokk 20-30.000...vicc ennyit elkölteni,de aki megteheti az meg is veszi.vannak univerzális blokkok, ha nem tuningolod a vga-t akkor az is elég lehet, bár én még nem láttam olyan tesztet ahol egy felső kategóriás vga-t vizeztek volna egy univerzális blokkal,ez mellé ugye kellene még egyéb kiegészítők, ram stb... hűtése.

(#36357) choler. válasza D1Rect (#36354) üzenetére


choler.
tag

Igazából be quiet dark rock advanced c1 -re gondoltam, mint léghűtés :B .
Elég jó adatokat írnak a csendességére vonatkozólag.

sylard8: a ram és fet hűtés problémája miatt nem akarok univerzális blokkot, ahogy arra itt felhívták illetve felhívod a figyelmem. Lecserélni nem akarom mostanában (agp konfigot váltottam) de kockáztatni sem egy összetákolt hűtéssel.. :)

[ Szerkesztve ]

(#36358) jones965 válasza choler. (#36357) üzenetére


jones965
Modder

Ebbe a topikba légyszíves ne linkelj léghűtésről szóló cikkeket.
Ezeket inkább privátban beszéld meg az érintettel.

(#36359) 3RROR válasza jones965 (#36358) üzenetére


3RROR
aktív tag

GTS250-re való ramhűtés van?csak külön arra.

(#36360) MPowerPH válasza jones965 (#36355) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rendben, köszi a segítséget. :R Megy privi. :B

Don't Tread On Me

(#36361) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Szerintem ez úgy kivitelezhető ha pl tody féle tarályt veszel akkor feltöltésig a felső menetbe teszel egy csatit arra egy szép darab akármilyen maradék csövet.
Feltöltöd de nem csurig, addig míg a pumpa már nem szárazon fut, és ha víz benn akkor kupak rá(pumpa jár kölönben nyitott rendszernél közlekedő edények elve miatt elúszol rosszabb esetben.)
Nálam a tartály a gép oldalán van a radi kb 1 síkban de így amikor indítom mindíg bluggyan eggyez ahogy kergetik át a bubikat... utána pedig néma:D

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#36362) jones965 válasza 3RROR (#36359) üzenetére


jones965
Modder

Külön ramhűtéseket még nem láttam vga kártyákon, a korábban emlegett süniken kívül.
Egyébként meg tök értelmetlen lenne, mivel ezeket minden vga-n a gpu köré rakják.
Nomár most ha vizet teszek a gpu-ra, akkor már olyan blokkot választok ( vagy gyártok) ami hűti a ramokat és a fet áramköröket is.

Gondolom erre a kártyára értetted.

(#36363) 3RROR válasza jones965 (#36362) üzenetére


3RROR
aktív tag

Igen arra a kártyára értem.A subcoolingon fentlévő sünik jók?nem fognak tulmelegedni a ramok?

(#36364) jones965 válasza 3RROR (#36363) üzenetére


jones965
Modder

Nem tudom milyen sünikre gondolsz, de a gpu-n hiába van vízhűtés, ha légmozgás hiányában a ramok és a fetek megsülnek. Az öszvér megoldások meg nekem nem jönnek be, így azokat nem is minősíteném.
De ezt már leírtam pár hsz-el korábban.

(#36365) 3RROR válasza jones965 (#36364) üzenetére


3RROR
aktív tag

Szóval akármilyen süniket rakok rá nem fogja lehűteni?

(#36366) jones965 válasza 3RROR (#36365) üzenetére


jones965
Modder

Ezt én nem mondtam.
Ezekről a bordákról is el kell vezetni a hőt, ezért írtam az öszvér jelzőt.

(#36367) tom_tol válasza MPowerPH (#36349) üzenetére


tom_tol
addikt

nocsak Te is :D

(#36368) jones965 válasza tom_tol (#36367) üzenetére


jones965
Modder

aki számít, benne van :D

Neked még a procit kellene felbruttósítani.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#36369) sylard8 válasza choler. (#36357) üzenetére


sylard8
tag

igen azok forróak tudnak lenni, fc blokk megoldás erre egy zsák pénzért, vagy egy jól kitesztelt uni blokk az egyéb melegedő részek hűtésével,azokra is lehet venni vizes blokkot, bár nem mondanám,hogy bármilyen vga-ra, mert ha gyártatsz akkor az lehet költségesebb. ez van, alacsonyabb hőfokért áldozni kell egy "kevéske" kis pénzt.

(#36370) Marshall-air


Marshall-air
csendes tag

sziasztok

próbálok röviden tömören segítséget javaslatot, véleményt kérni.

3. hónapja építen és festegetek egy gépházat. fúrok faragok esztergálok marok forrasztok meg egy kis elektronika szóval minden...

vízhűtést készítettem, viszont annyi idő elment az egyebekkel meg a beszerzésekkel hogy nem gondoltam át az elvet, csak a designra fókuszáltam.

a helyzet a következő:

a szivattyú az első üres tesztekhez képest borzasztóan rosszul teljesít.
Laing ddc 1t Plus (elméletileg, de sztem csak a sima ddc) viszont nem koppincs azt már beazonosítottam. (600 l óránként... vödörből vödörbe 10 liter... háááát nagyon nem, na mind 1 nem rossz)

viszont összeszerelve akadtak gondok.

először is a vga hűtőblokknál ( heatkiller hibátlan 8800 gtx gyári blokk)
a bemenő ágon teljes volt a víz a csőben, a kimenőn viszont csak spirálisan "pisilte" a vizet és száraz rés látszott a csőben. gondoltam bubi, kártya kivesz forgat cső nyomkod, bubi nem jött de a gond megszünt a hütés jó. ( idle 43-44 fok atitool alatt masszivan 52-54°)
aztán így ment 3 napig zárt és nyitott rendszerrel egyaránt ( mert nincs még teljesen kész)
viszont ma bekapcsoltam a gépet, és az egyébként is gyér vizsugárnak kb csak a negyedével szembesültem, keskenyebb kisebb, valami gond lett. a hőfok még így is szinte változatlan

ÉS most jön a lényeges rész

sajnos elbaktam és a radi tartályba ömlő része jóval magasabban van ugye mint a vízszint a tartályban. tehát a radiban van a magassági pont. ( a kettő egybe van építve)
és arra gondoltam hogy talán a radi le levegősödött, forgattam ráztam , minden néhány bubi de ugyanolyan maradt. nemértem előtte 3 napig hogy volt jó.

másrészt arra gondoltam mikor a rendszer le van zárva, kikapcsolom a gépet, a tartályban megemelkedik a vízszint, tehát a radiátorba onnan levegő megy vissza.
de mi lenne ha a radiátor tartályba ömlő csövét a vízsziont alá vezetném?

így max csak vízet tudna visszaszívni, és számításaim szerint vagy megszünne a kikapcsoláskor visszaeresztés, esetleg beindulhatna az önkeringetés is?

vagy teljesen hülye vagyok... bevallom sokmindenhez értek, de fűtés hűtés technikához nagyon nem

http://www.marshall-airbrush.fw.hu/

(#36371) jones965 válasza Marshall-air (#36370) üzenetére


jones965
Modder

Azt a vga blokkot javaslom szétszedni, mivel nagy valószínűség szerint leradódás van benne, ami gátolja a normális áramlást.
Nem egy őrdöngösség,megéri az időt rászánni mivel nem mai gyártányú már az a blokk.

(#36372) sylard8 válasza Marshall-air (#36370) üzenetére


sylard8
tag

ha nem új blokkot veszel érdemes szétszedni,elrontani nem tudod,de azt amit benne találsz hááát biztos nem teszed zsebre:) ne ijedj meg ha mozog,masszív dolgok ezek a kis rusnyaságok:)
ha kitakarítottad a rendszert, szépen megy és minden klappol, utána pakolj fel képeket :R

(#36373) 3RROR


3RROR
aktív tag

Lehet hogy ezt a kérdést már párszor feltették de...mi a nyitott és zárt rendszer?

(#36374) TESCO-Zsömle válasza sylard8 (#36372) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

elrontani nem tudod

Max a tömítést, ha bele van már rohadva. Az akkor csere.

3RROR: Az a rendszer nyitott, ahol a víz nincs elszigetelve a külső (lég)tértől. Ez általában a tartálynál történik. Ilyenkor a víz emelését is a pumpa végzi el. Zárt rendszernél nincs emelés, csak keringetés.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36375) 3RROR válasza TESCO-Zsömle (#36374) üzenetére


3RROR
aktív tag

Hogy érted ezt az emelést?nem értem...

(#36376) NaNorbert válasza 3RROR (#36375) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Pont ezt akartam én is kérdezni...

Nekem is a dupla radim van legfelül, alatta a tartály, és alatta a szivattyú, vagyis Tartály,-> szivattyú -> felső radi-> alsó radi -> cpu blokk-> vga blokk -> és tartály a víz áramlási köre.
Bár azt szokták írni hogy szivattyú -ra hogy 5m emelő magasság, és 600L /h, nekem a 15 centire lévő radiba alig birja bele nyomni a vizet...

Bár nem rég hallotam róla hogy nem szabad a másik irányba is víznek mennie, vagyis csak 1 irányból szabad neki keringetnie... Lehet nálam ez volt a baj.

Bár nekem szerver házam van, hát nem könnyű vízhűtéssel össze vissza mozgatni a bubik kergetése miatt.

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#36377) TESCO-Zsömle válasza 3RROR (#36375) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mindegy, itt nem számít, mert elhanyagolható érték, a szivattyúk pedig így is durván túlméretezettek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36378) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Végre fél év után, de lehet hogy 1 év is volt, csak összeszedtem a dolgokat, a kis kockagép lehűtésére. Jöjjenek a képek az ek Suprem HF csilivili blokk :DDD a heatkiller és a phobya 90 fokos csatik nagyon jó barátságot kötöttek, a kábelezést nem nézni az egy későbbi project harisnyázási macera lesz. A funkció volt számomra a lényeg egyenlőre pumpa tartály álvány szrintem jól kötöttem be scythe és nosiblokker együtt teszik a dolgukat [link] a lelke a gépnek :) gtx570 meghálálta a blokkot és olyan vele mint egy ékszer high-flow kuplungok így indultunk de túl nagynak bizonyult tody 300-as tartálya mivel nem fért volna alá már a pumpa.

A rendszer most már tökéletesen üzemel, hátránya a levegő nehéz kikeringetése a bazinagy radiból. Oka a gyorskuplungok viszonylag kicsi áteresztő képessége, gondolom én. Próbáltam mindenhol megtartani a 10-8mm-et ami sikerült is(csőméret 13/10-es koolance fekete. Nekem annyira nem jött be mert elég kemény, a csatikra úgy szültem rá őket pedig méreteseket vettem direkt. Pozitívum, hogy nagyon hajlik ahhoz képest hogy ilyen merev). A gyorskuplung is 10mm, de a csatlakozásánál szerintem lemegy 8-ra. Döntögetés, finom rázogatás, vízszintes elfektetés azért meghozta a gyümölcsét. Anyagilag nem volt éppen egy olcsó menet, de csak azért álltam meg 60-70-ezernél, mert hál istennek csatlakozók, és tartály, és pumpa adott volt. A hőmérsékletek durvák lettek a léghűtéshez képest 30 fokkal javultak az értékek alapon, tuningot még nem néztem az várat magára. Biztos rengeteg mindent nem írtam le kérdezzetek válaszolok. Azért nem írtam le mindent, mert tök kómás vagyok mivel 4 napja hajnali 1-ig szereltem a kicsikét hogy jó legyen. Amiből lett a dolog[link] [link] [link] A kis Lian Li v351 a képeken még a régi 750-es tápom van ami azóta egy Seasonic x-660-nak adta át a helyét az 5970-pedig a gtx 570-nek.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#36379) D1Rect válasza D1Rect (#36324) üzenetére


D1Rect
félisten

Megoldottam:
~40-50cm csövezést fogok így spórolni és teljesen szabadon maradnak az 5.25-ös helyek.

(#36378) Razermazer: A képeket feltöltenéd egy albumba?
Így kicsit nehéz követni. :B

(#36380) Razermazer válasza D1Rect (#36379) üzenetére


Razermazer
őstag

Persze folyamatba van éppen mindjárt kész is

A házad meg nagyon szép ez a fehér dizájn nagyon tetszik. Én nagy marha meg már válnék a Lian Li-ről mert nagyon megtetszett az a házikó[link] de nem most :)) hiszen most raktam össze a kis masinát, év végére meglepem magam vele azért, a nyughatatlan mindenit :DDD .

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#36381) Razermazer válasza D1Rect (#36379) üzenetére


Razermazer
őstag

Persze folyamatba van éppen mindjárt kész is

A házad meg nagyon szép ez a fehér dizájn nagyon tetszik. Én nagy marha meg már válnék a Lian Li-ről mert nagyon megtetszett az a házikó[link] de nem most :)) hiszen most raktam össze a kis masinát, év végére meglepem magam vele azért, a nyughatatlan mindenit :DDD .

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#36382) Razermazer


Razermazer
őstag

[link] nah csak sikerült :) sorry a dupláért

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#36383) TaaT válasza Razermazer (#36382) üzenetére


TaaT
veterán

nagyon tetszik, szép munka grat! :C

Give them hell Ukraine!

(#36384) AssAssynn válasza Razermazer (#36382) üzenetére


AssAssynn
őstag

Üdv!

Nagyon tetszetős lett! A legjobban az fogott meg benne, ahogy megoldottad, a radiátor, tartály, pumpa elhelyezését egy kupacba!

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#36385) sylard8 válasza Razermazer (#36378) üzenetére


sylard8
tag

nagyon jó lett :C
a ház elképesztően jó.
köszi a képeket! :R

(#36386) csib41


csib41
aktív tag

hali
most kezdtem bele 1 projektbe régi alublokkot beburkolok (lamellák közt elvezetem a vizet)
mennyi hátrányom lehet mert alu?
addig oké h kevesebb hőt ad át mint a réz de másrészről? ha vki csinált ilyet v van tapasztalata az írja már le megköszönném! :R

(#36387) Marshall-air válasza csib41 (#36386) üzenetére


Marshall-air
csendes tag

abból mert alu sztem 1-2 fok hátrányod lehet maximum... de lehet hogy semmi...
én is ha most kezdeném újra már nem biztos hogy kergetném a vörösrezet ...
az nyilván köztudott hogy a vörösréznek azért nagyobb a hővezetési képessége...
ugyanakkor a talpán mondjuk van 3mm falvastagság az én blokkomban egy dupla S alakot martunk mert a szimpla már nem is elég :) így a lamellák kb 2mm esek lettek.
ezekkel a méretekkel meg nemhiszem hogy meglátaszana a különbség.
a gyári blokkokat is sztem azért csinálják rézből hogy a kis hülyegyerek ne vágka rá hogy gagyi... a réz árát meg úgy is tízszeresen megfizettetik.
jah és nem kell forrasztgatni!!! lehet avizni óvatosan és bizony az a tuti

az én projectemhez visszatérve, még a gép vázban sincs benne a gép... valami p3 a házát tudtam ideiglenesre szerezni most ebbe van berakva a vizes gép, bár maga a víz meg a radi külön van, és kívülről lesz a házhoz csavarozva, elég trükkösen :)

ha érdekel titeket majd rakok fel képeket ha kész lesz :)

van benne 5-6 méter 4cm es laposvas, 70x70x300 mm es alu tartály és radiblokk meg a lada fűtőradiátor, őőő meg vagy másfél kiló autókitt koponya alakot öltve, 2x 10 ledes sztereo VU meter aminek esztergáltam gyűrűt ami egy háhűtő védőpereme is, meg van egy 5.25 x 2 slotos panelem 4x20 as lcd vel, usb, meg kapcslók, és az aux is ketté van osztva hogy egy kapcsolóval válthassam a hifit meg a fülest, ja és mindez matt fekete, és fényes gyöngyház lime, egy kis zöld tűzzel....

mazohista vagyok...
és maga a házat nagyjából össze kellett raknom mikor a mintát festettem rá... hát lan partyra nem kell vele menni :)

http://www.marshall-airbrush.fw.hu/

(#36388) csib41 válasza Marshall-air (#36387) üzenetére


csib41
aktív tag

nekem 1 kadett és 1 talán lada fűtőradim van :DDD
viszont az egyik full alu a másik full réz... :))

(#36389) Razermazer válasza AssAssynn (#36384) üzenetére


Razermazer
őstag

Igen direkt így akartam, és hogy leválasztható legyen a géptől. Erre a phobya állványra mindent fel lehet aggatni. Természetesen a pumpát rezgésmentesíteni kellett szilikoncsíkokkal, mert rezgett. A ventilátorok alatt is gumialátétek vannak, így csak minimális szélzaj van ami még véletlenül sem zavaró.
Nem olcsó megoldás az állvány maga csak 18000ft és semmi extrát nem kapsz hozzá. Tény és való, hogyha egyszer beruházol rá akkor kiszolgál az összes vizes rendszeredhez. Nem kell a házadban elrejteni semmit csak pár cső marad, és a blokkok minden szépen elfér a radiálványon. Amit diszkréten a csöved hosszának megfelelően elrejthetsz bárhova azután.

Az ötletet Helkis adta, és ezúton köszönöm is neki, mert neki akartam állni a ház szétvágásának, hogy mindet egybezsúfoljak. De a hűtési teljesítmény elég gyér lett volna, mivel belefér minden, de radiátorból csak slim dual ami egy ilyen melegedő procihoz, és vgahoz nem igazán lett volna elég.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#36390) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Segííítsetek, mert mekkhülyülök....
Egy órája keresem guglin a S1155-ös hűtő lefogatásának lyukosztását, de nem találom sehol.
Vettem egy AM3 -as lapot, és a régi blokkom nem tudja ezt sem lefogni, illetve gondoltam, ha már úgy is új előlapot tervezek rá, akkor a Sandy-re is felkészítem.
SOS, sűrgős. :R

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#36391) Csorosz válasza Csorosz (#36390) üzenetére


Csorosz
aktív tag

http://download.intel.com/design/processor/designex/322912.pdf
86.oldal
75x75 mm :W

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#36392) Erdei88


Erdei88
veterán

Régebben írtam, hogy elnyírtam a tömítőgyűrűm a blokknál összeszerelés alkalmával. Ezek után akárhogy szereltem folyt, csöpögött a blokk. Visszaküldtem OC-nak és megkértem, hogy nézze már meg Ő is. Sajnos megtalálta a hibát.

Ki kellett cserélni a tetőt, 4,5k a tető, plusz új gyűrű szállítás stb... ~7k.
Ezzel nem dicsekedni szerettem volna, csak leírtam hogy jártam. Másoknak intő példa vagyok. Egy dolgot megtanultam: Vízhűtést csak frissen, üdén szerelek ezentúl, mert már máskor is volt, hogy elnéztem valamit a fáradtság miatt.

(#36393) csib41 válasza Erdei88 (#36392) üzenetére


csib41
aktív tag

miértnem cserélte ingyen? még ha izomból megcibálod a csavart akk is max a menetet szabad eltépnije nem megrepedni...

(#36394) Erdei88 válasza csib41 (#36393) üzenetére


Erdei88
veterán

Fizikai sérülésre nem vállal garanciát az EK

(#36395) csib41 válasza Erdei88 (#36394) üzenetére


csib41
aktív tag

így már világos :R

(#36396) TESCO-Zsömle válasza Erdei88 (#36392) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jól látom, hogy a tömítőgyűrű vájatát sikerült leamortizálni?

Fém tetővel ezt nehezebb eljátszani.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36397) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Azt hogy sikerült ?:O:O Én is szétszedtem a D-tekem , és féltem is nehogy szétcsesszem a gumitömítést, mert az enm pótolható és 2 van belőle a szendvics kialakítás miatt.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#36398) universiti válasza Csorosz (#36391) üzenetére


universiti
csendes tag

köszi
Mert én is kerestem ,csak az a FRÁNYA "design" szó nem jutott az eszembe,hogy azt kéne még mögé írni :D :B

WC:D5-öt és Mazda hátsó fűtés radi 2*120mm (full v.réz 10/9mm csövek alkotják),házi készítésű CPU blokk 2000Ft-ból + sok meló,A csend volt a lényeg nálam!!

(#36399) Erdei88 válasza TESCO-Zsömle (#36396) üzenetére


Erdei88
veterán

Sajnos igen. HF Nickelt szerettem volna először, de azon nem fér el a két 19/13 Bitspower csatlakozó

(#36400) D1Rect


D1Rect
félisten

Na megint itt vagyok. Nem létezik olyan tartály ami kielégítené az igényeimet. :(

Igazság szerint nem is tudom, hogy meg lehet-e oldani a nyűgöm.
Azt szeretném elérni, hogy a 20-30cm-es tartály tetejébe csatlakozzon a "be ág" és ne csobogjon/levegősödjön fel.
A "ki ág" a tartály alján lenne.

Amit kitaláltam, hogy a "be ág" kap egy belső 10-es átmérőjű csövet(a tartályon belül), ami leér majdnem az aljáig.

Elméletileg így működnie kellene, ahogy szeretném.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.