Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36951) NaNorbert válasza helkis (#36936) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Bocsi de ez az összeg forintban mennyit takar?

TaaT: Én megkerdeztem a srácot menyibe fályt neki a hűtés. Vészesen nem volt sok érte. Ahhoz képest hogy nem noname cuccokat raktak bele "OC" kolléga.

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#36952) helkis válasza NaNorbert (#36951) üzenetére


helkis
addikt

minden nap más.. :) a hsz-ed másik fele nekem is fájt..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#36953) Steady74 válasza jones965 (#36946) üzenetére


Steady74
addikt

Szia,

fogalmam sincs mennyi az áramfelvétele a karinak, de igen, 6990-es VGA.ról van szó, illetve egy 980-x CPU lenne a rendszerben.

(#36954) Steady74 válasza TaaT (#36945) üzenetére


Steady74
addikt

TaaT: tetszik a rendszer, valóban jól néz ki. Meg tudod adni, h ki állította össze a rendszert? Elvileg, amennyiben rászánom magam, max 150k körül gondolkodom, viszont minden igényemet ki kell elégítse a leendő rendszer.

(#36955) Phvhun válasza Kvazár (#36950) üzenetére


Phvhun
őstag

A vga ami az őrületbe kerget a visítással, azzal kéne kezdeni valamit.

Olyasmi árakra gondoltam, mint 5k pumpa, 5k radi, 5k blokk, 5k egyéb kiegészitők.
Használtan is jó lenne.
Radim mondjuk van, egy jó nagy, légkondibol kiszedett ( kb kétszer akkora mint egy atxes alaplap )
Csövek vannak itthon, viztartályt tudnék gányolni, van plexi meg szilikonlaucsuk.
És akkor abból az 5k-ból kijönne mondjuk egy cpu blokk, és annyi.

De akkor lehet átnézek léghűtős topikba.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#36956) Kvazár válasza Phvhun (#36955) üzenetére


Kvazár
őstag

Vga-ra:
-120 W hőt tud ez eldisszipálni, ami a te esetedben lehet szűkös: [link]
- Ez viszont 320 W-ot tud, ami még tuninggal is bőven elegendő lenne neked:[link]

Az árak esetén jól látod a dolgot. Annyiért csak használt és nem HF alkatrészeket tudsz venni. Viszont, ha jól körülnézel a PH apróján, akkor elég jó dolgokat is ki lehet fogni. :K

Eladó cuccaim: -

(#36957) TaaT válasza Steady74 (#36954) üzenetére


TaaT
veterán

Ő dobta össze [link], óhaj, sóhaj, igény tekintetében vele kell egyeztetni :K
150K jó nagy keret, és sztem elégedett leszel a végeredménnyel :C

NaNorbert: ekkora rendszernél gondolom kapott egy kis kedvezményt is :DD

Give them hell Ukraine!

(#36958) Kvazár válasza TaaT (#36957) üzenetére


Kvazár
őstag

Nem OC csinálta, hanem Cshavez! Kb. itt kezdte el építeni: [link].

Eladó cuccaim: -

(#36959) DigitXT válasza Kvazár (#36958) üzenetére


DigitXT
félisten

OC egyik referenciavevője: nem OC a tulaj, de ő csinálta.:)

(#36960) Kvazár válasza DigitXT (#36959) üzenetére


Kvazár
őstag

Ok! Csodálkoztam is, hogy egy olyan ember aki eleinte azt sem tudta, hogy az fc-s hf blokkot eszik, vagy isszák, ilyen profin össze tudta rakni. De, gondoltam vannak született tehetségek.

Eladó cuccaim: -

(#36961) csib41


csib41
aktív tag

az létezik hogy a pumpában maradt voltna levegő? mert mást nemtudok elképzelni...

(#36962) Fel válasza csib41 (#36961) üzenetére


Fel
addikt

Laing DDC? A tápcsatlakozóját igazgasd, mozgasd meg egy kicsit. Mivel csak két érintkező van benne, nem tart olyan biztosan, lehet emiatt nem érintkezik rendesen, és emiatt van érdekes hangja.
Esetleg ha a rendszerben maradt levegő és mindig "utazik" a vízzel, akkor hallhatsz "sercegést" (mintha vmilyen szénsavas lötyit öntenél ki), mikor áthalad a pumpán. Ha van tartályod, akkor ennek nem kellene előfordulnia, mert a levegőnek oda kellene távoznia.

[ Szerkesztve ]

(#36963) Fel válasza TaaT (#36945) üzenetére


Fel
addikt

Nagyon jó, hogy ezt megtaláltad. Olvasgatva a hszeket, nekem is ez a hűtés ugrott be elsőként.
Árban most ez így nézne ki: [link]

(#36964) csib41 válasza Fel (#36962) üzenetére


csib41
aktív tag

igen laing ddc 18W-os. a csatival nincsbaj. tartály van pont ezért nemértem miért viselkedik így. majd május felénél meg nekiállok befejezni a házmodot és akkor majd szétszedem megnézem mi lehet a baja. A problémám viszont az hogy egy másik tápnál nem produkálja így magát. az új házat meg alapból úgy terveztem hogy bennelesz ha nem változik semmi.
Ha 9V-ról szeretném,hogy menjen 50ohm-os ellenállás kell? én ezt számoltam de lehet rossz képlettel valaki tud ebben segíteni?

(#36965) helkis válasza csib41 (#36964) üzenetére


helkis
addikt

itt kezdődnek a problémák a ddc-vel, ugyanis az indítófesze 11-12v körüli.. legalábbis amik eddig nálam voltak azoknak ennyi volt.. ha elindult utána már kb 8v-ról is eldöcög..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#36966) csib41 válasza helkis (#36965) üzenetére


csib41
aktív tag

akk beszerzek 1 potit. a hangerőszabályzó potija megfelel a célra? most ment ki a rendszerem :S

(#36967) Steady74 válasza Fel (#36963) üzenetére


Steady74
addikt

Hát ez forintra 150k-ra jött ki:)

(#36968) csib41 válasza Steady74 (#36967) üzenetére


csib41
aktív tag

most vettem egy seat motorhűtőt 1000+posta fejében :DDD nemkell ide a márka ha ellátja a feladatát :P :C

(#36969) DigitXT válasza csib41 (#36968) üzenetére


DigitXT
félisten

Mondjuk azt a radit nem egészen PC vízhűtésre találták ki, kíváncsi leszek,
mennyit tud hűteni, ha pl. 12-es ventikkel akarod halkan (!) átszellőztetni.:DDD

(#36970) jones965 válasza DigitXT (#36969) üzenetére


jones965
Modder

A hőleadási képességével semmi gond, de mint írtad is, nem pc körülmények között.
Inkább jöhetne szóba egy gk. fűtőradiátor, mert az a kialakításából adódóan közelebb áll a pc-s hőcserélőkhöz.

(#36971) Sanya595


Sanya595
senior tag

Sziasztok.
Milyen hütöfolyadékot ajánlattok vagy mit kevertek a vizbe,ha vizett használtok?

Kocsi hütö?
Peddig van NEM egy belöle.

[ Szerkesztve ]

(#36972) jones965 válasza Sanya595 (#36971) üzenetére


jones965
Modder

Fagyálló hűtőfolyadék 10%-os keverékét.
De ez már sokmilliószor le lett írva.

Amit linkeltél csak 1 példa, ráadásul ezer +1 éves. A mai hardverek hőtermeléséhez igen karcsú lenne. Voltak itt olyanok, akik IFA hűtőradival próbálkoztak, mégsem értek el vele lényegesen jobb hőfokokat, mint a gyári coolerekkel.
A gk. vízhűtést és fűtést nem szabad álltalánosítani a pc-vízhűtéssel.
A működési mechanizmusa megegyezik, de a térfogatáramok, valamint a hőleadő felületek kialakítása lényegesen eltérő.

(#36973) csib41 válasza jones965 (#36972) üzenetére


csib41
aktív tag

most egy kadett fűtőradim van a gépben. másik csak azért kell mert teljes konfigot hűteni már nehéz lenne neki.

(#36974) Skeleton01


Skeleton01
aktív tag

Sziasztok!

Vga vásárlást terveztem, és kaptam egy nagyon jó ajánlatot, egy gyárilag vizes GTX 295 Rev. 2 személyében. Nem vagyok otthon vízhűtés terén, ha csak a vga-t szeretném így hűteni, ahhoz milyen cuccok kellenének?

(#36975) Fel válasza Skeleton01 (#36974) üzenetére


Fel
addikt

Szia!

A 295-ös hőtermelésére való tekintettel, minimum egy 3x120-as radira szükség lenne. Szerintem egy vékony (30mm-es vastagságú) is megteszi, de ha sikerül egy 45mm-eset találnod, akkor tuti jó lesz. Ezen kívül kell még egy szivattyú (apróban találsz laing ddc-t), egy tartály, 4-6db csatlakozó, illetve min. 10mm-es belsejű cső.

(#36976) Skeleton01 válasza Fel (#36975) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Köszönöm a válaszod! :R
Közben nézelődtem és találtam egy komplett vízhűtést: Thermaltake BigWater 760I. Ez is megfelelő lenne?

(#36977) TaaT válasza Skeleton01 (#36976) üzenetére


TaaT
veterán

:N

Give them hell Ukraine!

(#36978) Skeleton01 válasza TaaT (#36977) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Miért?

(#36979) TaaT válasza Skeleton01 (#36978) üzenetére


TaaT
veterán

1db 1x120-as slim aluminium radi van benne, az finoman szólva semmire sem jó... :U

Give them hell Ukraine!

(#36980) Kvazár válasza Skeleton01 (#36978) üzenetére


Kvazár
őstag

A radi a legkisebb baja. A csövezése túl vékony, a pumpa egy 4e-s ddc-nek a nyomában sincs...

Szerk.: Utána néztem, 289 W hőt termel az a kari, így a radi a legkisebb baját, visszavonom. Az is halovány hozzá! :K

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#36981) Skeleton01 válasza TaaT (#36979) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Értem. :R
Igazából valami olyasmit szeretnék, mint amilyet a BFG követett el anno.

(#36982) TaaT válasza Kvazár (#36980) üzenetére


TaaT
veterán

akkor az egyetlen használható cucc belőle a tartály :DDD

Skeleton01: ez lényegébe véve egy Corsair H50 (azt is a coolit gyártja aszem) :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#36983) Kvazár


Kvazár
őstag

Azt érti valaki, hogy ezt hogyan hozták össze? Nézd meg a kis videót a hőfokokkal, és megérted mit kérdezek!

TaaT: Túl kicsik a csatlakozói, tehát az sem! :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#36984) TaaT válasza Kvazár (#36983) üzenetére


TaaT
veterán

Specially designed for enthusiasts and hardcore gamers, the new system uses Digital Storm’s Hailstorm gaming PC and Sub-Zero cooling system, which is a series of TEC peltier coolers that work in conjunction with other high-end liquid cooling components, to achieve unmatched overclocking potential.

ebben minden benne van :Y

Give them hell Ukraine!

(#36985) tom_tol válasza TaaT (#36984) üzenetére


tom_tol
addikt

ha mondjuk egy 245W-s peltier-t tennénk a proci és a blokk közé ?

(#36986) Phvhun válasza Kvazár (#36983) üzenetére


Phvhun
őstag

Ebbe talán az a necces, hogy a hűtőbordáról meg lejön talán több mint 100 fok full load alatt..

tom_tol: nem megoldható akkora felületen, a peltierek teljesen külön vannak.

[ Szerkesztve ]

(#36987) matyi94


matyi94
senior tag

Itt egy cikk róla.

Legyen szép napod!

(#36988) tom_tol válasza Phvhun (#36986) üzenetére


tom_tol
addikt

[link] egy ilyenre gondoltam, de lehet abszurd ötlet (hasonló képpen mint ez)

(#36989) Phvhun válasza tom_tol (#36988) üzenetére


Phvhun
őstag

Wow, tévedtem, de nem is baj.

Volt valamikor discovery-n, hogy egy nagy, kb 5 méter átmérőjű parabolatükör fókuszpontjában lévő napelemet hűtöttek le egy kb 2literes szódásszifon méretű cuccal passzívan. Na azt kéne kideriteni hogy mi lehetett.

(#36990) TaaT válasza Phvhun (#36989) üzenetére


TaaT
veterán

jah azt el is felejtettem, ha ilyen alacsony hőmérsékletű folyadék kering a rendszerben, nem lesz párakicsapódás a hardvereken? :B

Give them hell Ukraine!

(#36991) Erdei88 válasza tom_tol (#36988) üzenetére


Erdei88
veterán

Ez megvalósítható? Mert hónapok óta gondolkoztam hogy lehetne lejjebb vinni a vízhőmérsékletet. Pontosan hogy működik?

(#36992) Phvhun válasza TaaT (#36990) üzenetére


Phvhun
őstag

tom_tol 2. linkje:

"This product is intended for advanced users and requires appropriate insulation measures to prevent the formation of condensation in sensitive areas of the motherboard. "

Erdei88: Feszt kapcsolsz a cuccra, és egyik oldal melegedik, másik hűl.

[ Szerkesztve ]

(#36993) Kvazár válasza Erdei88 (#36991) üzenetére


Kvazár
őstag

Ott egy peltier elemet tettek a proci blokk és a proci közé. Ami viszont igencsak veszélyes tud lenni! A peltier elem áramfelvétele hatalmas, és ha valami történik annak a hűtésével, akkor a procinak garantáltan annyi. Arról nem is beszélve, hogy sérülékeny...

Viszont van egy másik megoldás is, amikor a vizet hűtik peltier elemes egységekkel. Az már egy fokkal biztonságosabb.

Eladó cuccaim: -

(#36994) Erdei88 válasza Kvazár (#36993) üzenetére


Erdei88
veterán

Az lenne a legjobb. Hol tudnék ennek utána olvasni?

(#36995) Kvazár válasza Erdei88 (#36994) üzenetére


Kvazár
őstag

Ordasinak (Gigahertz-nek) voltak régen ilyen írásai: [link], [link], [link], [link] PowerBox-nak nevezte el. Az egyik alján ott van egy folytatásos írás.

Eladó cuccaim: -

(#36996) TaaT válasza Phvhun (#36992) üzenetére


TaaT
veterán

abban a bazi nagy és szép Sub-Zero Liquid Chilled System-ben hol a szigetelés? :DDD

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#36997) Kvazár válasza TaaT (#36996) üzenetére


Kvazár
őstag

Gondolom az alaplap hátulján, csak nincs róla kép.

Eladó cuccaim: -

(#36998) LBandi válasza TaaT (#36996) üzenetére


LBandi
aktív tag

Szerintem meg csak gyors beüzemelték lőttek pár képet hogy legyen mivel vakítani a vásárlót. Hosszútávon szerintem a képeken látható állapotában (szigetelés nélkül) nem életképes a rendszer.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#36999) TaaT válasza LBandi (#36998) üzenetére


TaaT
veterán

sztem is :K

Give them hell Ukraine!

(#37000) Phvhun


Phvhun
őstag

Alaplap full cover blokkot látott már valaki ?
Nem olyanra gondolok ami csak a északi/déli hidat meg a feteket hűti és egy darabban van, hanem igazi full cover.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.