Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36451) TaaT válasza duffbeer (#36450) üzenetére


TaaT
veterán

nem jellemző...
a hűtőfolyadék színező löttyök kicsapódása és az "élet" megjelenése problémásabb :U

Give them hell Ukraine!

(#36452) duffbeer válasza TaaT (#36451) üzenetére


duffbeer
őstag

Színezni nem akarom, nem fog látszaniNekem mindenképpen fagyállóra van szükségem, mert kültéri használatra lesz... Autóba való fagyállóval lehet gondom?

(#36453) aproo


aproo
tag

Hali mesterek.
Vizet szeretnék a videokarimra,(Gainward gtx 260) a blokkot már kinéztem, de érdekel milyen radit ajánlotok hozzá. Azt hallottam,hogy a radi lamella nagysága,távolsága sokat befolyásol.
Nagyobb lamella távolságúak jobbak kis venti fordulathoz-halkabb rendszer-,(ez lenne a cél)
Esetleg passzívban lenne esély hűteni a karit? :F

[ Szerkesztve ]

(#36454) sylard8 válasza Landor (#36445) üzenetére


sylard8
tag

annyiból tudsz építeni, ph-n van mora is már felszerelve,igaz használt,de a vízhűtéses alkatrészekre nagyon odafigyelnek,főleg ha valaki 30+ os radit vásárol.
mivel elég nagy rendszered lesz ahogy elnézem, a szivattyún sztem ne spórolj és vegyél egy ütőset, mondjuk D5+kiegészítők, újonnan 40+!
egyes alkatrészeken lehet spórolni ha nem fontos számodra az esztétika!

(#36455) sylard8 válasza duffbeer (#36450) üzenetére


sylard8
tag

megerősítem, nekem most kényszerből van alu blokk a rendszerben és az alu kezd szétesni,vagyis morzsolódik ha így jobban tetszik.
kitakarítottam,most már nem szutykolja össze a rendszert,de oda kell rá figyelni.

(#36456) jones965 válasza aproo (#36453) üzenetére


jones965
Modder

Mindent meglehet valósítani, csak a kérdés, hogy megéri-e?
Egy ilyen hőtermelésű kártya, mint írtál legalább 200 w-nyi hőt termel. Ezt passzív hőcserélőn keresztül is is lehet disszipálni, viszont ez esetben ehhez kell méretezni a hőcserélőt. Passzív hőcserélőknek, ami jól írtál, nagyobb lamella távolságuk van, valamint az átfolyási keresztmetszetük is nagyobb, mint az aktív hőcserélőké.
Sokan próbálkoztak ezen a fórumon is ennek a megvalósításával több kevesebb sikerrel.
Az hogy ez hatékonyan működjön, jobban a zsebbe kell nyúlni, mint egy aktív hűtés esetén.
Gondold végig.

(#36457) laccczka válasza duffbeer (#36450) üzenetére


laccczka
tag

2 év alatt a rézblokk szétmarta az alu hűtőt. Veteményesbe jó lesz csepegtetőnek. :D

Bár hozzátenném, hogy nem használtam anticorrot. Lehet akkor tovább bírta volna. :F

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#36458) aproo válasza jones965 (#36456) üzenetére


aproo
tag

Hát igen,kb 250-280W hőt kéne elvezetni ha jól tudom a kari teljesítményét.Hát így a fúl passzív mód pihen kicsit még. Aktív hűtéshez van olyan radi ami kifejezetten alacsony fordulatú ventikhez van kialakítva,nem olyan brutáll sűrű a lamellázata?

(#36459) jones965 válasza aproo (#36458) üzenetére


jones965
Modder

Nem véletlenül sűrű a lamellázat a radiátorokon. valahol le kell adni a hőt.
Vegyél quad radit, és azokra 600 rpm-en forgó ventiket.

(#36460) NaNorbert


NaNorbert
aktív tag

Sziasztok nekem is lenne egy kérdésem...

Nem régiben felépítettem a vízhűtésem, és tele is van vízzel, (nem töltöttem a tartályt tele mielőtt megkérdeznétek).

Mennyi időnként érdemes a víz szintre ránézni? Vagy csak majd akkor ha talán bubis lesz a víz? Mert a szivattyú a következő a tartály után, és sajna nem látok a tartályba bele.

Ha pedig "elfogy a víz akkor a szivattyú elkezdi a levegőt is kergetni... Vagy nem így van?

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#36461) sylard8 válasza NaNorbert (#36460) üzenetére


sylard8
tag

légtelenítéssel van problémád?

(#36462) HalasKYO válasza laccczka (#36457) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

:O Ilyenről még nem hallottam. Volt másnál is ilyen ? Nálam minden réz, pom, plexi, kivéve a DDC tetejét az nikkelezve van de az is réz...

Valaki aki többet ért hozzá leírná hogy ezt mi okozza , milyen esetekben fordul elő? hogy lehet csökkenteni, vagy teljesen megszüntetni ?

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#36463) Fel válasza HalasKYO (#36462) üzenetére


Fel
addikt

Egyszerű... Korroziót gátló adalék nélkül a nyers felültetű alumínium alkatrészekről Al ionok lépnek ki a hűtőfolyadékba, amelyek később a réz felületeken kiválnak. Ha sokáig nem teszel ellene semmit, akkor előbb-utóbb a alu alkatrész elfogy.
A legegyszerűbb fagyálló is képest ezt meggátolni (ez az egyik feladata). A lényeg, hogy a használt hűtőfolyadék ne vezesse az áramot (ezért kell a fagyálló), és hogy a rendszerben ne legyen nyers felületű alu alkatrész. Csak olyat szabad használni, amelyik valamilyen felületkezelést kapott (pl.: eloxidálás). Az is segít a dologban, ha a réz felületek nikkelezettek, de ez csak a blokkoknál kivitelezhető. Én még nem találkoztam nikkelezett belsejű radival...

(#36464) duffbeer válasza Fel (#36463) üzenetére


duffbeer
őstag

Szóval akkor, ha veszek normál alu hengerfejes autókba szánt hűtőfolyadékot, az nekem teljesen jól fog működni, korrózió nélkül?

(#36465) sylard8 válasza duffbeer (#36464) üzenetére


sylard8
tag

Shell Glycoshell-t ajánlják, ha jól emlékszem Nyugdíjas ajánlotta nekem először azóta többen is mondták már,hogy jó.

(#36466) 3RROR


3RROR
aktív tag

Tegnap volt 8 éves a topik:D

(#36467) HalasKYO válasza 3RROR (#36466) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Hát akkor még ugye 8 napon belül utólag is Boldogot :D és még sok sok vízben gazdag gépet :D

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#36468) sylard8 válasza HalasKYO (#36467) üzenetére


sylard8
tag

csatlakozom :C

(#36469) yakuza.tora válasza duffbeer (#36450) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Az egyik elrettentő példa... ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#36470) HalasKYO válasza Fel (#36463) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Nekem most készre kevert cucc van benne, aquatuningos elvileg UV aktív kék de áltlátszó. Nem a csilivili miatt vettem meg hanem mert készrekevert stb.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#36471) NaNorbert válasza sylard8 (#36461) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Már mint hogy érted a légtelenítést? Normálisan feltöltöttem a rendszert, mindenhól teljes a víz a csövekben, nincs bubi sehol.

De mennyi időnként kell ránézni a víz szintre? Vagy nem kell?

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#36472) #16939776 válasza NaNorbert (#36471) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha tényleg sehol nem rekedt meg levegő akkor nem csökkenhet a vízszint, ha teljesen zárt a rendszer!

a radiátort többször át kell forgatni, meg kell egy picit rázni hogy elszabaduljanak a buborékok belőle.

nálam egy mm-t sem változott a vízszint a az elmúlt 2 hónapban :)

A korróziós dolog engem is érint, hétvégén szétszedem és átnézem a blokkokat, két kis fehér dolog lebeg a szivattyúban, szerintem a cpu-blokk-ból jöttek elő :U

[ Szerkesztve ]

(#36473) NaNorbert válasza #16939776 (#36472) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Nincsen buborékom sehol... csak mondom megkérdezem hogy tűnik-e el víz a rendszerből...

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#36474) D1Rect


D1Rect
félisten

Acetal tömböt(csövet) keresnék amit meg lehetne munkálni.
Valakinek vmi ötlet?

(#36475) yakuza.tora válasza D1Rect (#36474) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Tody56?
Mi az elképzelés???

Alléz Olympique de Marseille!

(#36476) duffbeer válasza yakuza.tora (#36469) üzenetére


duffbeer
őstag

Akkor mindenképpen fagyálló kell.

(#36477) sylard8 válasza NaNorbert (#36471) üzenetére


sylard8
tag

óvatosan mozgasd át a radit,többször!
hallani is lehet ha lötykölődik a víz,az baj akkor kergetheted a buborékokat!
ennyi az egész, és nem kell vele többet foglalkozni.

(#36478) HalasKYO válasza D1Rect (#36474) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Acetál tartályt szeretnék?
Tody nál szerintem is találsz.Vagy csinál neked némi kemény valutáért.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#36479) NaNorbert válasza sylard8 (#36477) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Nem értitek.....

Nincsenek buborékok a rendszerembe....

De hogy mondjam... kell nézni a víz szintet a rendszerben? Nem Tűnik csak úgy el belőle a víz?

Zárt rendszer, nem tud párologni.. El tud fogyni a víz?

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#36480) 3RROR válasza NaNorbert (#36479) üzenetére


3RROR
aktív tag

Hát hogy fogyna el?Megissza valaki?:D

(#36481) shteer válasza NaNorbert (#36479) üzenetére


shteer
titán

ha zárt a rendszered akkor nézd meg havonta 1x

..szerintem jónak tűnik

(#36482) NaNorbert válasza shteer (#36481) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Ezt miért kell ? Tényleg hova lesz belőle a víz?

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#36483) yakuza.tora válasza NaNorbert (#36479) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"Nincsenek buborékok a rendszerembe...."
Ebbe azért ne legyél olyan biztos! Simán meg tud rekredni néhány buborek a radiban. Sot akár még a csövek falán v. a blokkban is.

"Nem Tűnik csak úgy el belőle a víz?"
Túl sok X aktákat nézel! ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#36484) shteer válasza NaNorbert (#36482) üzenetére


shteer
titán

nem hallottad még azt, hogy a víz talál magának utat? ;]

nem biztos, hogy észlelsz fogyást de jobb ellenőrizni, nem? :))

..szerintem jónak tűnik

(#36485) 3RROR válasza shteer (#36484) üzenetére


3RROR
aktív tag

Utat?o.0 Elmegy nyaralni?:D

(#36486) shteer válasza 3RROR (#36485) üzenetére


shteer
titán

utat, kutat - egyre megy :D

..szerintem jónak tűnik

(#36487) 3RROR


3RROR
aktív tag

Ioncserélt/desztillált vízből mindegy hogy milyet választok?vagy valami márkásat nézzek ki?
És az AntiCorro adalék jó választás?

[ Szerkesztve ]

(#36488) Fel válasza 3RROR (#36487) üzenetére


Fel
addikt

Van aki csak a gyógyszertári desztvízre esküsik, nekem jó a benzinkúti/autósbolti ioncserélt is. Adalék gyanánt továbbra is azt mondom, hogy fagyalló. Ugyanazt a feladatot tölte be a kocsik hűtésében is, mint amire a vízhűtésedbe kell.

[ Szerkesztve ]

(#36489) 3RROR válasza Fel (#36488) üzenetére


3RROR
aktív tag

De van esetleg valakinek tapasztalata az adalékkal?esetleg valami összehasonlítás?

(#36490) Fel válasza 3RROR (#36489) üzenetére


Fel
addikt

[link] Egy kicsit olvasgathatsz ezen hsz után következőkben is róla.

(#36491) 3RROR válasza Fel (#36490) üzenetére


3RROR
aktív tag

Látom hogy Alu alaktrész is volt a rendszerében de nekem csak réz lesz.(persze a radi az alu...)Akkor is kell ilyen adalék?

[ Szerkesztve ]

(#36492) duffbeer válasza NaNorbert (#36482) üzenetére


duffbeer
őstag

Ha zárt a rendszered, nem megy sehova. Autóknál sem megy sehova, ha nincs valami sérülés, pedig ott sokkal összetettebb körön folyik és elmegy 100 fok fölé a hőmérséklet.

(#36493) duffbeer válasza NaNorbert (#36482) üzenetére


duffbeer
őstag

Egyébként, ha mindenképpen őröl a paranoia, a tartály aljáról kivezetsz egy áttetsző csövet a házon kívülre a tartállyal egy szintbe, azzal párhuzamosan, a tetejét vagy visszavezeted a tartály tetejébe, vagy ráoktojálsz a cső végére valami kis szűrős-szellőzős cuccot, így csodálatosan látszani fog az aktuális vízszinted kívülről.

Nem egészen ide illik, de valami ilyesmi felépítésre gondolj!

(#36494) NaNorbert válasza duffbeer (#36493) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

És ha nem a tartály a legmagasabb pontom, hanem fölötte van egy radiátor...

Ez egy jó ötletnek számít. Annyira nem érdekel a víz szintem, csak kíváncsi voltam hogy kell-e ilyenre is figyelnem.

Szerk.: És nagyon köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#36495) duffbeer válasza NaNorbert (#36494) üzenetére


duffbeer
őstag

Igazából látnom kellene, hogy van bekötve a rendszered.

Mindenesetre szerintem az a legstabilabb, ha a kiegyenlítőtartály van legfelül, ahogy a legtöbb egyéb keringési rendszerben, kivéve persze a nyomás alattit, mivel a levegő felfele törekszik. //Például az ilyen lakás-fűtésrendszereknél nincs szükség légtelenítőszelepre, csak azoknál, ahol alul van a nyomás alatt tartott kiegyenlítőtartály.// A tartályból belefolyik a szivattyúba, vagy már benne van a szivattyú, az áttolja mindenen és szépen felül visszacsordogál a tartályba. Így a legtöbb bubiképződést kiküszöbölheted. Persze az se mindegy mi van hova kötve és milyen szögekben mennek a csövek.

[ Szerkesztve ]

(#36496) NaNorbert válasza duffbeer (#36495) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Hát ez lenne a rendszerem felépítése...

Esti felvétel... ne haragudjatok a kép minőségért.

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#36497) duffbeer válasza NaNorbert (#36496) üzenetére


duffbeer
őstag

Akkor ha jól látom a szivattyú van legfelül az 5,25-ös helyeken, ami pont nem látszik?
A tartályból a szivattyú felnyomja a felső radiátorba, amiből lefolyik az alsóba, majd onnan CPU, végül VGA?

A kiegyenlítőt érdemes lenne függőlegesen elhelyezni és alá a szivattyút, szerintem minden más maradhatna. Ezután tartály alsó és felső csatlakozásaira szerelsz valami T-elágazót, összekötöd átlátszó csővel, amit kivezetsz a házon kívülre.

(#36498) sylard8 válasza NaNorbert (#36496) üzenetére


sylard8
tag

adhatnál valami leírást a víz áramlásáról illetve a szivattyú tartályhoz viszonyított helyzetéről

(#36499) D1Rect válasza yakuza.tora (#36475) üzenetére


D1Rect
félisten

Egészen pontosan 2db "felső" kupakot szeretnék a tartályra.

(#36500) yakuza.tora válasza D1Rect (#36499) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:F
Ezt nagyon nem tudom elképzelni.... :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.