Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36801) duffbeer válasza labbi (#36798) üzenetére


duffbeer
őstag

Valszeg leégeted a szivattyút, mivel igen sűrű a babaolaj. Egyébként értelmét sem látom.

(#36802) labbi


labbi
tag

azért gongoltam rá mertz ha kijukadna valahol a rendszer akkor a viz vezeti az áramot az olaj viszont nem
vagy esetleg trafó olaj
meg valami erősebb szivattyu

(#36803) 3RROR válasza labbi (#36802) üzenetére


3RROR
aktív tag

a desztvíz nem fogja neked vezetni az áramot...

(#36804) Kvazár válasza 3RROR (#36803) üzenetére


Kvazár
őstag

Desztvíz + por már igen! :(
Tehát, ha nem a friss rendszerednél lyukad ki, hanem egy pár hónapja használt esetén, akkor ciki van.

Eladó cuccaim: -

(#36805) labbi válasza Kvazár (#36804) üzenetére


labbi
tag

én pont e miatt gondoltam olajra
csak ezzel az a baj hogy szivattyu nem birja hajtani meg azt nem tudom hogy lehet-e hozzárakni olyan adalékanyagot amitöl uv-aktiv lesz

(#36806) 3RROR válasza Kvazár (#36804) üzenetére


3RROR
aktív tag

Por?hogy jutna bele por?

(#36807) TaaT válasza labbi (#36805) üzenetére


TaaT
veterán

ha ennyire félsz ettől az elázástól akkor sztem hagyd a 3,14csába az egészet :W
ajánlom figyelmedbe a léghűtést, ott nem lesz ilyen jellegű problémád :U

Give them hell Ukraine!

(#36808) labbi válasza 3RROR (#36806) üzenetére


labbi
tag

nem a rendszerbe jut por hanem amire rácsepeg vagy ömlik azon valószinüleg pár hónapos használat után lessz por
és igy keveredve olyan lessz mint a csapvíz
vezetni foja az áramot és így zárlatot okoz vagyis amire ráfojik mindent lefőz

(#36809) Kvazár válasza 3RROR (#36806) üzenetére


Kvazár
őstag

A gép belseje sajna poros lesz idővel. [link]
Erre, ha a desztvíz ráfolyik, akkor az már vezetni fogja az áramot.

Eladó cuccaim: -

(#36810) labbi válasza TaaT (#36807) üzenetére


labbi
tag

van léghűtésem csak ahoz hogy behűtse a cuccokat elég hangos a vizhűtés ahoz képest szinte hangtalan
és ehez szeretnék még egykis proci tuningot is amihez viszont már kevés lessz ez a léghűtés ami rajta van
de igy inkább teszek rá egy vizhűtést mint másik léghűtést vegyek

(#36811) jones965 válasza labbi (#36805) üzenetére


jones965
Modder

Felejtsd már el ezt az olaj témát.
Mit szeretnél vele elérni? Ha kifolyik a víz, ne legyen zárlat?
Megnyugtatlak nem lesz, mivel a desztillált víz sótalanított, minek kapcsán az elektromos vezetőképessége lecsökken, az ellenállása pedig nő.
Ebből kifolyólag inkább tekinthető szigetelőnek, mint vezetőnek.
Hőterhelésnek meg nyomásnak nincs kitéve a rendszerben a hűtőfolyadék, hogy e miatt nagy hő-és nyomástűrésű anyagot ( pl trafó olaj- kompresszor olaj) keljen alkalmazni.

(#36812) TaaT válasza labbi (#36810) üzenetére


TaaT
veterán

volt 1-2 ember aki írt itt a fórumban hogy elázott 1x 2x a gépe és túlélték az alkatrészek :)
amúgy vannak bizonyos szabályok amiket ha betart az ember minimalizálja a pancsikolás lehetőségét :K

Give them hell Ukraine!

(#36813) Kvazár válasza TaaT (#36812) üzenetére


Kvazár
őstag

Enyém is ázott már el. De akkor ki volt húzva konnektorból :P , és éppen szedtem szét a rendszert.
Hagytam megszáradni és nem lett baja.

Eladó cuccaim: -

(#36814) labbi válasza jones965 (#36811) üzenetére


labbi
tag

én értem hogy mit akarsz nekem elmagyarázni
az igaz hogy a desztillált viz szigetelő de amint szennyeződés éri vezető anyaggá válik
pont emiatt tud megrázni egy embert az áram
nem hőterhelés vagy nyomás miatt gondoltam olajra

(#36815) labbi válasza TaaT (#36812) üzenetére


labbi
tag

lehet hogy nekik nem volt ahoz elég poros a gépük hogy baj legyen
tapasztalatok szerint mennyi eséje lehet annak hogy ijesni baja legyen egy vízhűtés rendszernek?
mien szabájokra gondolsz?

(#36816) labbi válasza Kvazár (#36813) üzenetére


labbi
tag

akkor szerencséd volt vele :)
ha nincs bekapcsolva és a kondik sincsenek töltve akkor ha megszárad nincs vele baj
akkor van baj ha be van kapcsolva és poros alkatrészekre folyik rá

(#36817) jones965 válasza labbi (#36816) üzenetére


jones965
Modder

Szerintem ilyen megfontolásból semmit sem szabad csinálni....

Azért csak leírom, bár először úgy gondoltam hagyom az egészet a francba, minek győzködjek én bárkit-bármiről.
Nos, a legalapvetőbb szabály vízhűtés építésekor, hogy beüzemelés során külső tápról indítjuk a rendszert.
Elsőként, mert így a légtelenítés során a hardverek nem kapnak áramot, ergo hőt sem termelnek.
Másodsorban az esetleges nemkívánatos vízfolyások ( csepegés) nem okoz kárt az egyébként lakkozott PCB-ken. Célszerű így járatni 1/2-1 órát, majd utánna mehet élesben.

(#36818) labbi válasza jones965 (#36817) üzenetére


labbi
tag

értem
köszönöm a segitséget

(#36819) TaaT válasza labbi (#36815) üzenetére


TaaT
veterán

amit jones az előbb leírt, gépen kívül összerakod és ha ott rendesen működik mehet be a gépbe :K
rendes csatlakozók, rendes csövek és nagy baj nem lehet (jah és semmi kókányolás) :)

sztem hamarabb nyírja ki egy villám a géped minthogy a víz megúsztassa :DDD

Give them hell Ukraine!

(#36820) yakuza.tora válasza labbi (#36802) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Kilyukadna???? :F
Mi? Ezek a csövek - még a legvékonyabb falúak - sem lyukadnak ki olyan könnyen. A plexi megrepedése sem villámcsapás szerű, folyamatosan pókhálósodik be. A csatik, blokkok tömítőgyűrűje ha normálisan van feltéve, ill. a blokk szétszerelése után újra van cserélve, akkor megint nem ereszt.
A lényeg, hogy körültekintő összeszerelés esetén elég kicsi a valószínűsége annak, hogy elöntse a víz a gépet. Nekem a korábbi konfigom minden egyes elemén (CPU-VGA-RAM-HDD-Full deszka) víz volt, 2db MO-RA2-re kötve, de nem volt elázásos balesetem, pedig ilyen csatikat használtam mezei gyorskötözővel...

Alléz Olympique de Marseille!

(#36821) labbi


labbi
tag

értem
akkor nem tul nagy a valószinüsége hogy kijukadjon
ha jól van összerakva akkor elég megbízható rendszer

(#36822) duffbeer válasza labbi (#36821) üzenetére


duffbeer
őstag

Ne haragudj, de most így sokadik hozzászólásodat olvasva lenne pár javaslatom:
Kezdd a mondatokat nagybetűvel, használj helyesírás ellenőrző programot, ha nem vagy biztos magadban! Ezen kívül a különböző írásjelek használata is javasolt, mint vessző, pont, felkiáltójel stb., mert idővel fájdalmas olvasni és írásjelek nélkül az egymás után írt szavaknak néha több jelentésük lehet.
Ezt tényleg maximálisan jóindulattal írom, a jövőre való tekintettel, mert ezt párszor meg fogod kapni más topicokban, ha nem figyelsz erre oda! :R

UI.: És tényleg felejtsd el az olajat!:)

(#36823) csib41 válasza TaaT (#36819) üzenetére


csib41
aktív tag

rendes csatlakozók, rendes csövek és nagy baj nem lehet (jah és semmi kókányolás) :)
nebutáskodjunk :) az én rendszerem (kiv pumpa és radi) kókány :DDD pl blokkot hegesztettem és most 2000essel átmegyek a talpán majd hétvégén beszerelem :)
a tartályt meg kemény ételhordóból és 1 csőből ragasztottam :)
eddig kb 2 hétig kifogástalanul ment a garázsban tehát sok baj nem lessz vele :)

és még mindig csak 6500ft-nál tartok mint költség...

[ Szerkesztve ]

(#36824) yakuza.tora válasza csib41 (#36823) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Azért kezdőnek - főleg ha nem volt ötös technikából - én sem adnék olyan tanácsot, hogy állj neki és faragj magadnak egy rendszert. Akinek nem gond, az inkább vegye meg azt a pár db csatit és a hozzá passzoló, hajlékony csövet. ;)

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#36825) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv urak.

Eléggé amatőr kérdéssel fordulok hozzátok.

Többször is láttam már 'szendvicselt' radiátorokat. A kérdésem az, hogy hogyan csavaroznak fel két tripla radit egy sor 120-as ventire? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36826) sylard8 válasza labbi (#36798) üzenetére


sylard8
tag

én inkább a legkisebb használható csőméretre lennék kíváncsi babaolaj mellett..:)

(#36827) csib41 válasza yakuza.tora (#36824) üzenetére


csib41
aktív tag

figy én totál kezdő vagyok ezen a téren :) sose láttam még vízhűtéses gépet csak képeken és régi nagy álmom volt még 15-6 évesen 1 bigwater rendszer mert 27-8e körül volt de se pénz se semmi tehát maradt a vágy most meg jobb rendszert hozok ki az akkori ár negyedéből tehát remélem eleget teszek a vágyaimnak :)
bár ehez hozzáadódik a rengeteg szerencse is mert haveroktól osztálytársaktól és egyéb helyekről tudtam szinte ingyen hozzájutni az "alkatrészekhez" ami miatt elég hálás is vagyok nekik :)

(#36828) Fel válasza TESCO-Zsömle (#36825) üzenetére


Fel
addikt

Rövid, kb. 6mm-es csavarokkal, amelyek hatlapfejűek, hogy oldalról meg tudd őket húzni. (Ilyesfélékre gondoltam, a Neked megfelelő menettel)
De én próbáltam annó "nagyfejű" csavarokkal is, amelyeket kézzel is megfelelően meg lehet húzni, csak így 2db csavar fogott egy ventit az egyik radihoz, de így is stabil lett a "szerkezet".
Ilyen hatlapfejű csavarokat általában adnak bőven a házakhoz, bár kérdés, hogy milyen radihoz lesz (milyen a menet rajta).

[ Szerkesztve ]

(#36829) TESCO-Zsömle válasza Fel (#36828) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ahham... Hát ebből van itthon 2 kiló... :B

Én elsőre valami Imbusz-fejűre gondoltam, amit buzogányfejűvel lehetne betekerni, de nem voltam biztos benne. Köszönöm.

Azt nem merem megkérdezni, hogy van-e értelme, mert egyrészt biztos sokszor ki lett tárgyalva, másrészt úgyis a hely dönti el, hogy mi/hogyan/hova kerül...

Én törekszem az egyszerűségre.

Viszont kikérném a véleményed egy témában.

Többen is mondták már, hogy ha a radiátoron levő venti a házon kívülről befele tolja a (meleg) levegőt, az nem jó, mert az alkatrészeket fűti. Erről mi a véleményed?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36830) TaaT válasza csib41 (#36823) üzenetére


TaaT
veterán

ezekkel a csövekkel gépen belül dolgozni :DDD ahogy látom szeretnek megtörni...
volt már sima nem szgépvízhűtés csövem, soha többet :N

Give them hell Ukraine!

(#36831) robyg


robyg
senior tag

Üdv mindenkinek.

Az alaplapi chipsetre szeretnék egy vizhűtő blokkot tudnátok ajánlani egyet ami jó.
Az alaplapom egy Gigabyte GA-EP35C-DS3R.

Még egy kérdés hogy nem tudjátok véletlen hogy ezt a csatlakozót ha betekerem a blokkra akkor a 45 fokos részét lehet forgatni?

[ Szerkesztve ]

(#36832) sylard8 válasza robyg (#36831) üzenetére


sylard8
tag

3/8"as,lehet nem fog tetszeni a menet.amúgy meg nem kell túlbonyolítani,nem cpu-t kell hűteni vele...
a csatiból nekem is olyan van,igaz 90° és az forgatható, sztem a 45° is mivel valami "nyakra" ül rá,amin foroghat...javítsatok ki ha tévednék.

(#36833) sylard8 válasza TaaT (#36830) üzenetére


sylard8
tag

sztem ezek csak tesztelésre vannak neki, amúgy nem rossz az! nekem az okozott gondot,hogy ilyen csővel a cpu-t és alaplapi fetet összekötni, kis hely félkörívben...húzós,ja és idegesítő :)

(#36834) csib41


csib41
aktív tag

szerintetek 1 óra prime alatt az értékek jók? a radin csak 1 80as őskori tápventi volt 5V-ról.
a szobában kb 24 fok van

(#36835) csib41 válasza TaaT (#36830) üzenetére


csib41
aktív tag

énis ezzel a gondal küzdök "megtörnek" de alapból lapos és ellentétes irányba hajlítani meg lehetetlen mert megtörik de akk végig
ilyenkor köszönöm nagyapámnak h 3m csövet feltekert az 5cm-es dobra :DDD
majd ha lesz zseton meg újítok vmi 13-as csőre mert ez nemállapot :DDD
az online boltokban hogy vannak árazva a csövek? métere kerül x forintba vagy y hosszúság kerül x forintba?

[ Szerkesztve ]

(#36836) universiti válasza csib41 (#36835) üzenetére


universiti
csendes tag

métere x ft
jó lett a rendszer gratula
egész jó hőmérsékletek szerintem, bár amd-énél nem tuom

[ Szerkesztve ]

WC:D5-öt és Mazda hátsó fűtés radi 2*120mm (full v.réz 10/9mm csövek alkotják),házi készítésű CPU blokk 2000Ft-ból + sok meló,A csend volt a lényeg nálam!!

(#36837) universiti


universiti
csendes tag

bár vannak olyanok is ami y méter x ft,de általában x ft/m
próbáld ki hogy a radira 12cm-es ventit raksz,mondjuk egy Coolink swif 2 1201 5v-ról,de csak ötlet

[ Szerkesztve ]

WC:D5-öt és Mazda hátsó fűtés radi 2*120mm (full v.réz 10/9mm csövek alkotják),házi készítésű CPU blokk 2000Ft-ból + sok meló,A csend volt a lényeg nálam!!

(#36838) csib41 válasza universiti (#36837) üzenetére


csib41
aktív tag

azabaj h nincs nagyobb ventim
ha lesz időm fabrikálok rá 1 keretet ami nem engedi el mellette a levegőt és a ventit meg rárakom bár lehet h még ma nekiállok megcsinálni ha meg nagyobb venti lessz csak alakítok rajta picit így belegondolva nemis hülyeség :)

(#36839) Carl97


Carl97
csendes tag

Sziasztok! Egy vízhűtéses házat építek, de amí az nem készül el addig a mostani ba kellene ideiglenesen vízzel hűteni egy 8800gts-t. Viszont nincs víztartályom, amit még nem is akartam venni mert 10 mátyást kérnek érte. Arra gondoltam, hogy a vissza folyó ágra beteszek egy T csatlakozót aminek az alsó ága menne a szívattyúra, a felsőre pedig raknék egy kb. 10cm-es csövet amit ledugóznék és ez lenne a tartály. Szerintetek? kb. 1-2 hónapot használnám így.

[ Szerkesztve ]

Lada, egy vírus, amely ha megfertőz; örökké rabja maradsz..

(#36840) helkis válasza csib41 (#36834) üzenetére


helkis
addikt

erre minek víz? :F ezt egy tx2-es cooler is hozza 2.5k-ért..

(#36839) Carl97 - a T-t elforgatnám, hogy a T-szára legyen felfele, a DDC egyébként elég erős, lehet így sem fogod tudni ezt kivitelezni, viszont van egy ilyen tartályom eladósorban: 5k-ért postával: [link]

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#36841) helkis válasza csib41 (#36834) üzenetére


helkis
addikt

lejárt a szerk.idő..

itt egy régebbi vizem eredménye: 2single radival, egy T56 blokkal, 8-as csővel:

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#36842) csib41 válasza helkis (#36840) üzenetére


csib41
aktív tag

ez még csak tesztelés...
nem akartam az új konfignál a mostani alap,kezdő hibákat elkövetni...
tapasztalatszerzésre meg nemjó?! nemértem a felesleges indulathullámokat.
a lekezelő hangnemet meg nemszeretem...
am meg 85fok helyett az 59 nekem tökéletes főleg úgy h még kussban is van a rendszer
bár a gtx 460am játék alatt néha visít
ui: műanyag ételhordó kb 200ft 2 komponensű ragasztó ~1000ft szal ugyan ottvagy mint a praktikerben kapható T elosztóval nemakartam tartályt csinálni de mikor megláttam hogy 1400ft akk jó kösz pápá...

(#36843) labbi


labbi
tag

hali
lenne egy kérdésem
mire való a tartály?

(#36844) 3RROR válasza labbi (#36843) üzenetére


3RROR
aktív tag

abba öntöd a vizet...és tárolod.

(#36845) helkis válasza csib41 (#36842) üzenetére


helkis
addikt

indulathullám? lekezelő hangnem? :F miről beszélsz? csak egy tényt közöltem..
ha tesztelés akkor ok, javaslom hogy rakj be még egy radit.. vagy annak az árából egy CMz600-at vegyél és passzívan is elviszi a procidat + azzal sem lesz magas hőfokod..

én úgy vagyok bármivel amibe belekezdek, hogy ha már veszem a fáradságot hogy csinálok valamit, akkor az már legyen normális, ne kelljen 2x dolgozni vele, ne érjenek meglepetések, esetleg károm se legyen később belőle.. az ilyen sufni megoldásokkal szokott a legtöbb gond lenni szvsz, egyszerűbb és biztonságosabb (nem utolsó sorban esztétikusabb is) egy gyári megoldást választani, nyilván többe kerül, de az ilyen félmegoldásoknak szvsz nincs értelme.
(kollégista szöveg volt a mi időnkben: fél berúgás kidobott pénz :D)
szóval aki olcsón akar vizezni annak valszeg jobb megoldás egy erősebb léghűtést választani, ahol azok elfogynak, vagy zajossá válnak ott kezdődhet a víz..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#36846) csib41 válasza helkis (#36845) üzenetére


csib41
aktív tag

nemkell + radi szerintem (majd kiderül) elég ha rárakok 1 normális ventit mert ez nemfúj át rajta szinte semmi levegőt olyan mintha passzívan menne
ha minden igaz lehet tudok szerezni egy 40x60cmes hűtőt azzal meg már végképp nemlenne baj
tartályt is akarok csinálni 1 másikat jóval nagyobbat de aztis csak a design kedvéért
bevallom van még mit rajta alakítani de valljuk be hogy mennyiből hoztam ki egy vízhűtéses rendszert házilag szerintem elfogadható
főleg ha aztnézzük hogy az én elvárásom csak azvolt h 60 alatt tartsa a hőt amit majdnem passzívan megis tesz
lehet hogy hülyeségnek hangzik sőt biztos de ami a lakásban van radiátor amit nem használunk ha arra kötném a rendszert milenne? nemfog rozsdásodni? a mágnes szereti:DDD

(#36847) Ati_X_321


Ati_X_321
aktív tag

sziasztok!

van lehetőség akvárium pc-t építeni úgy, hogy az alkatrészeket az esetleges meghibásodás esetén lehessen garanciáztatni?

http://indavideo.hu/video/Akvarium_PC
ebben a videóban tesztett meg az ötlete a dolognak, de itt Mineral Oil-t használnak, ami utánaolvasva nem lesz levakarható a hardver elemekről, ha gariztatni kellene.

amúgy arra gondoltam, ha minden fullosan lesz hűtve, akkor nagyon nem is tud mi tönkremenni, hiszen, ha konstans 60 fokon tudom tartani az összes alkatrészt, akkor ami 3 hét alatt nem romlik el, az nem is fog, vagy ez nagy hülyeség?

esetleg be lehet vonni az alkatrészeket olyan anyaggal, ami gariztatásnál nem látszik?:D

üdv,
Attila

(#36848) csib41 válasza Ati_X_321 (#36847) üzenetére


csib41
aktív tag

van olyan ragasztó amit ha felviszel utána nyom nélkül leszedhetsz
peltier elemeknél és kompresszoros hűtésnél is láttam a nevét is olvastam de most fejből nem mondom meg neked miaz :(

(#36849) Carl97 válasza helkis (#36840) üzenetére


Carl97
csendes tag

Köszi a tippet! :R Az ajánlatodon meg elgondolkodom, még nem tudom, hogy hogy férne el a készülő házamban :F :R

[ Szerkesztve ]

Lada, egy vírus, amely ha megfertőz; örökké rabja maradsz..

(#36850) csib41


csib41
aktív tag

ráraktam még1 ventit és a mostani órás prime tesz után: idle 31-2fok load 50-52

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.