Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18819) Ghandi válasza fsb1000 (#18818) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Én probálkoztam már rengeteget peltier elemes vizhütésel.
Szerintem nem éri meg vacakolni vele.Amit én tapasztaltam : az álltalános 40-60wattos peltik szinte semmit sm érnek,alig érezhetö a hatása.Aztán sikerült szereznem 275W-os(!!!) peltier elemet.Az már hütött rendesen,meg annaka következtében termelte is a kondenzvizet DE! Ekkora teljesitményhez már iszonayt nagy táp kell hogy elvigye a konfigot is aminek az ára hát nem kicsi.Én inkább külön tápot használtam a peltinek de ekkor jöttek a további problémák.Ez a pelti már annyira melegedett hogy tartós lehütéséhez elég nagy vizhütés kelett,nem csak egy kis BigWater vagy valami hasonló bolhafing.Na szereztem kolyabb radit meg szivattyút.Na de ekkor megint egy probléma jött! Ugyanis a pelti maga 65*65mm volt,akkoriban nem találtam sehol sem ekkora blokkokat igy egy rézlappal küszöböltem ki méretkülömbséget.Hiába volt minden okés,hiába szinte majdnem lefagyott a hideg oldal,akkor sem hozta az elvárható teljesitményt.Rájöttem hogy a viz hamar átszalad a blokkban és nincs ideje lehülni.Szóval vagy a rendszer pumpáját kelett volna leszabályozni drasztikusan(ami nem biztos hgy jó dolog) vagy sokkal nagyobb hütöblokk kellene amiben hoszabb a viz utja vagy nagyobb a viztér.Akora blokkot nem gyárt senki,én meg nem akartam már beruházni a legyártatásába
Én ugy probálkoztam hogy a peltier két hütöblokk között volt,a hideg oldarra rendszer vize ment,a meleg oldarra meg a pelti saját hütése.Meg lehet még azt is próbálni hogy a peltit magára a CPUra teszi az ember és azt hüti a vizzel,na de erröl már rengeteg rémtörténetet és pár képet is láttam.
Szóval ha valakinek rengeteg idelye és pénze van akkor probálkozzon a peltierrel,de részemről felejtös a dolog.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.