Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13151) Ati.Kiss válasza Nyugdíjas (#13150) üzenetére


Ati.Kiss
csendes tag

Ráadásul ha elég hosszú, és széles a ház, akkor még a szivattyú, is befér mellé.
+ 1-1 fénycső jobbra és balra, a sejtelmes világítás kedvéért.

(#13152) B@bL3ve5 válasza Lehi79 (#13149) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

az egy gyönyörűen szép nagy és nagyszerű 9x12es radi :) :B

(#13153) Nyugdíjas válasza Ati.Kiss (#13151) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én a két radi közé terveztem eldugni a szivattyút anno. De mindenképpen praktikus megoldás szvsz:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13154) Ati.Kiss válasza Nyugdíjas (#13153) üzenetére


Ati.Kiss
csendes tag

Ha már itt vagyok kérdezek is.
Egy nexxos extreem III radi elbír egy egész rendszert egyedül, vagy kettő kell hozzá?
cpu,vga,mem,2*hdd,nb,sb,fet?
Nem arra a konfigra gondolok ami most van nekem, hanem ami lesz (valószínűleg):
e8400 cpu
8800gt
2*1gb valamilyen mem
2*wd 400gb hdd
gigabyte ep35 ds4? alaplap

(#13155) tsar válasza Nyugdíjas (#13153) üzenetére


tsar
aktív tag

Én is ilyet tervezek, csak kicsit lassan készül. :W
Egy hete még csak így állt, bár azóta már haladtam vele egy kicsit.

(#13156) Nyugdíjas válasza Ati.Kiss (#13154) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem túl valószinü, de azért egy próbát megér, talán.. Bár tuningal már nem nagyon hinném. Én most ugyanezt a csodát várom a Thermochilltől,de ebben is kételkedem, nemhogy a Nexxxos,ami nem rossz,de azért a Thermochillnek erősebbnek kellene lennie:U
Szóval nem biztos:D

Csak nehogy le legyek baszva ezért már megint:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13157) Ati.Kiss válasza Nyugdíjas (#13156) üzenetére


Ati.Kiss
csendes tag

Akkor lesz belőle 2.
Viszont, hogy ne kelljen sok venti (és ne legyen nagyon zajos a gép), be lehetne-e őket úgy szerelni, hogy radi-ventik-radi szendvics?

Ja a ventik az 3 s-felx 800-as lenne

[ Szerkesztve ]

(#13158) rob210 válasza fuzik (#13111) üzenetére


rob210
nagyúr

Te alapból hülyének néztél engem ráadásul olyat adtál a "tollamba", amit nem is írtam. Kérlek, hogy a jövőben kerüljük az ilyen helyzeteket, és figyeljünk oda jobban a másik mondanivalójára (Különösen, ha meg akarjuk támadni a másikat....)

Na ezzel kár volt zárnod a soraidat.
Én soha nem néztem itt senkit hülyének, de mivel mindenkinek vannak tapasztalatai és mivel ez a topik a fejlődésről és a tanulásról szól mindenki elmondhatja a véleményét amit max be lehet bizonyítani, hogy nem igaz.

Ha szeretnél ebbe belemenni szívesen előásom a táblázatokat amiben a hőcserélők anyagai keresztmetszetei lamelázatai és egyéb dolgok szerepelnek.
Fajlagos ellenállás áramlási sebesség stb.
De újra leírom ez nem hülyének nézés hanem beszélgetés.
Ahol azt hiszem értelmes emberek beszélgetnek, legalábbis szeretném hinni.
:(((

Renault power

(#13159) Nyugdíjas válasza Ati.Kiss (#13157) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Háthallod, nekem 2 tripla megyen már egy ideje. Ha le vannak egy cseppet szabályozva az S-FLEX-ek, akkor 6darabnak sem lesz hangja. Tapasztalat;) Pár kollégát meg lehet kérdezni,akik jrtak már nlam, hogy halk az ugy is;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13160) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

hát az az érdekes h nálam az van h a triplán h ha lekapcsolom a ventiket akkor max 2fokkal lesznek melegebbek a komponensek :DDD vagy ez nem oylan vicces? akkor itt valami gond van? :D :F

(#13161) Nyugdíjas válasza B@bL3ve5 (#13160) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

MEnnyi idő terhelés után?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13162) B@bL3ve5 válasza Nyugdíjas (#13161) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

20perc
nah meg már le se írom de megint csobog ez a kaki :(((

(#13163) Nyugdíjas válasza B@bL3ve5 (#13162) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor azt jelenti, hogy elég passzivban is az a radi:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13164) fuzik válasza rob210 (#13158) üzenetére


fuzik
aktív tag

Megintcsak igazat kell adnom neked, mert valóban elvetettem a sulykot, amikor a záró akkordot készítettem. Elnézésedet kérem. :B

Ha megtennéd, hogy előásod a jegyzeteid, táblázataid, akkor kitárgyalhatnánk a dolgot. Sőt ha megtisztelnél azzal, hogy elolvashatom a szakdolidat, azt is szépen megköszönném (különsen, hogy aktuális egy hőcserélős "projekt"). Én személy szerint szeretek értelmesen vitatkozni, és nagyon szeretek hatékonyan tanulni (a kettő valahol összefügg). Ellenben ha valki egy fél mondattal el akar intézni, akkor azonnal elgurul a gyógyszerem (van még mit csiszolnom a személyiségemen - elismerem). Ha félreértettelek, akkor elnézésedet kérem. Ha úgy érzed, hogy van még benned feszültség, akkor folytassuk priviben.

:) Béke :R !

ui.: Back to vizet szerelni..... már megint elrepedt egy blokkom....

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#13165) B@bL3ve5 válasza fuzik (#13164) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

Nyugdíjas és még be se kötöttem a MO-RA-t :DDD
Fuzik azok a fránya müanyagok :D full "vasat" kéne venni nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13166) fuzik válasza B@bL3ve5 (#13165) üzenetére


fuzik
aktív tag

Legalábbis ne kezdődjön "en" -el a gyártó neve... :(((

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#13167) djtoomi válasza fuzik (#13166) üzenetére


djtoomi
addikt

Mi a gond az enzotechel? :F :DDD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#13168) Nyugdíjas válasza djtoomi (#13167) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

létezik...:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13169) Thrawn válasza fuzik (#13166) üzenetére


Thrawn
félisten

Mint az envídija? :D
Hupsz, azt hitem ez a vizes off :B

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13170) B@bL3ve5 válasza djtoomi (#13167) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

". már megint elrepedt.." by Fuzik
:U :DDD

(#13171) Nyugdíjas válasza Thrawn (#13169) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

te megteheted ;]
najó, télleg befejezzük, visszamennyünk mosmá:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13172) varga911


varga911
senior tag

Beraktam az Enzóm, az normális hogy nem megy 27°C fölé az E8200? :DDD

(#13173) Tidor00


Tidor00
tag

vki mondja meg h a d5-ben miért lesz levegő leállítás után amkor előtte van a légtelenítő tartály (bekapcsoláskor csak úgy nyomja kifle a levegőt :( persze 2 perc alatt kimegy a rendszerből de kikapcsolás és kezdődk előről )
vmi ötlet? :F
vízszintben van amit az utmutató is megenged

még gondolkodom rajta

(#13174) Nyugdíjas válasza Tidor00 (#13173) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

VAlószinüleg túl erős. 1-es fokozaton van?
Ha igen akkor dobj egy szivacsot a tartlyba.
Hogy érted egyébként, hogy levegős? Nagy mennyiségben "végig levegősödik" a cső, vagy csak apró bubik, netán hab?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13175) H_Zozo válasza Tidor00 (#13173) üzenetére


H_Zozo
tag

Kicsit többet kellene tudni a rendszerről. Milyen tartályod van? Hogy vannak elhelyezve, milyen magasságba?

___________________________________________________________________________

(#13176) yakuza.tora válasza Lehi79 (#13140) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Mielőtt fúrnál, faragnál!
[link] ;)

Fuzik: Már megint mi történt???!!! :Y

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#13177) Tidor00 válasza Nyugdíjas (#13174) üzenetére


Tidor00
tag

csak bekapcsoláskor jön ki nagy bubis levegő a szivattyúből addig teljesen légmentes a víz
s bekapcsolás után 2 percel is teljesen légmentes szal tiszta a víz

d5 alul felette 10-15 centire a tartály(nem találom a aqua.de-n így nem ugrik be a neve szép kék kör alaku mindenkinek ilyen van nem jut eszembe :W )

még gondolkodom rajta

(#13178) Tidor00


Tidor00
tag

lejárt az időlimit :((
szal vizualitás érdekében egy gyors kép

még gondolkodom rajta

(#13179) Joshi


Joshi
titán

Üdv mindenkinek. Kérdésem az lenne hogy adott egy vízhűtéses rendszer D5 szivattyúval és egy Isolator tartállyal plussz a többi kütyü. A gond az hogy ha rátekerem az Isolator tartály plexi tetejét hermetikusan, akkor egy idő után vákum keletkezik(talán fogy a lötyi) és elkezd hangosan ciripelni a D5 szivattyúm. Előszőr azt hittem, hogy levegős a rendszer pedig az előbb említett dolog okozza. :U A plexi tetőt vákumnál kézzel nem is lehet letekerni csak vízpumpafogóval tudom megindítani és ilyenkor szisszenik egyet(igaz nincs túl jó fogása).
Mitől párologhat a folyadékom? Lehet hogy azért mert gyorscsatikat használok és nem olyan jó az illesztés? :F De ha nem zárnak jól a csatik, akkor miért keletkezik vákum? :F

[ Szerkesztve ]

(#13180) H_Zozo válasza Tidor00 (#13178) üzenetére


H_Zozo
tag

A felső vagy az alsó csonkról szív?

___________________________________________________________________________

(#13181) Tidor00 válasza H_Zozo (#13180) üzenetére


Tidor00
tag

azt hittem egyértelmű.. természetesen az alsóból :))

még gondolkodom rajta

(#13182) yakuza.tora válasza Tidor00 (#13177) üzenetére


yakuza.tora
addikt

AGB Noise Isolator...
Egyébként a D5-öt így nem illik elhelyezni! :U

Alléz Olympique de Marseille!

(#13183) Nyugdíjas válasza Joshi (#13179) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez a jelenség nálam is van a D5-el. Igaz nálam nem hangosodik fel, vagy ilyesmi,de nekem is embert próbáló levenni az Isolator tetejét 1-2 hét után:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13184) Tidor00 válasza yakuza.tora (#13182) üzenetére


Tidor00
tag

gyorsan került a helyére és manual szerint fejjel lefele való elhelyezés a tiltott
szal illik így is :B

még gondolkodom rajta

(#13185) yakuza.tora válasza Tidor00 (#13184) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Én arra gondoltam, hogy a talpára állítva. Ez a félig oldalt fekve, félig döntve hát...nem tudom! :(

Alléz Olympique de Marseille!

(#13186) Nyugdíjas válasza yakuza.tora (#13185) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Elvileg nem lesz tőle baja... De azért ugye biztos ami biztos...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13187) yakuza.tora válasza Nyugdíjas (#13186) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Egy 25K-s szivattyú esetében én biztosra mennék! :B :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#13188) Tidor00


Tidor00
tag

gyártóipdf3.oldal
megpróbálom a talpára állítani(ha engedi a cső) hátha megszünik a levegő is egyben

mod:
lol talpára állítottam és bubik jöttekXD szal raktározza a levegőt :F
járatom majd restart kiv vok h levegő marad-e :B

[ Szerkesztve ]

még gondolkodom rajta

(#13189) varga911 válasza Tidor00 (#13188) üzenetére


varga911
senior tag

Miközben jár mozgasd/forgasd finoman, így tuti kimegy belőle a levegő. Esetleg tekerd kicsit feljebb a fokozatot rajta amíg légtelenedik. :K

(#13190) Joshi válasza Nyugdíjas (#13183) üzenetére


Joshi
titán

Ha a jelenség normális, akkor nem foglalkozom vele különösebben. Végülis sok folyadék nem fogy és az Isolator kupakjának meglazításával megszűnik a zavaró hang. :D

(#13191) kobak112


kobak112
tag

Hali Én jelenleg egy Zalman Resarator XT-n gondolkodok, egy QX9650et kéne lehütenie. 100 ropi alatt szeretnék jo vizhűtést, szerintetek jo választás lenne?

(#13192) Nyugdíjas válasza Joshi (#13190) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hogy normális-e azt nemtom,de az enyém is rászivja rendesen, bár hangosabb nem lesz tőle,de még él, szóval csak nem nagy baj:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13193) varga911 válasza kobak112 (#13191) üzenetére


varga911
senior tag

100 ropi alatt összerakhatsz egy normális rendszert, Zalman és egyéb szetteket meg felejtsd el úgy ahogy vannak...

(#13194) rob210 válasza kobak112 (#13191) üzenetére


rob210
nagyúr

:W
Ne vegyél ilyen kész vízhűtéseket.
Ahogy azt az előttem szólaló is mondta, 100.000.- alatt lehet jó vízhűtést csinálni.
Kérdés mennyire kell 100.000.- alá menni mivel a 15.000.- is alatta van és aból nem lehet ugyebár.
:R :C

Renault power

(#13195) jones965 válasza Nyugdíjas (#13192) üzenetére


jones965
Modder

Mivel teljesen zárt rendszerről beszélünk, a hőtágulásból eredő jelenségről van szó.
Teljesen természetes.

(#13196) rob210 válasza fuzik (#13164) üzenetére


rob210
nagyúr

Ahogy időm engedi megteszem, de most sok a dolgom sajna.
300-órát dolgoztam a hónapban és még van egy kicsi.:-(
Május elején privibe elküldöm a lényegesebb dolgokat ha gondolod.
A szakdolgozatom sajna a suliban van, elkunyerálta a tanárom, oktatási célokra.
:R

Renault power

(#13197) B@bL3ve5 válasza kobak112 (#13191) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

na ne haragudj de Te vagy a 120. aki komoly rendszert egy szarral akar hűteni. már értem, hogy az igazán nagyok akik rendszeres látogatói VOLTAk ennek a topiknak mért tüntek el :F
sry, h ilyen indulatos vagyok de....szerintem vannak akik ugyan ezt a véleményt osztják... :R

(#13198) rob210 válasza B@bL3ve5 (#13197) üzenetére


rob210
nagyúr

De te meg azt értsd meg, hogy mindig lesznek kezdők akiknek el kell magyarázni mit vegyenek, hogy nehogy pórul járjanak.
A másik tapasztalataiból kell tanulni és ezért van ez a topik.
A régi nagyok eltűnését meg hagyjuk.....
:R

Renault power

(#13199) B@bL3ve5 válasza rob210 (#13198) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

jó..oké. igaz. én is kérdezgettem olyat h mért nem jó a BigWater? :DDD
reggel kicsit ideges voltam s ez csak olaj volt. peace :R

(#13200) H_Zozo


H_Zozo
tag

Nem értem mit kell ezen ennyit idegeskedni. Sokan ameddig nem próbálják ki mit is tud, addig úgy sem biztos hogy elhiszik. Aztán ki tudja lehet hogy éppen megfelel a teljesítménye. Ha meg nem, akkor majd valaki jól jár vele olcsó pénzért egy kisebb teljesítményű rendszerhez.

___________________________________________________________________________

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.