Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13101) shteer válasza Plazer (#13099) üzenetére


shteer
titán

taperáltál már forrongós ramot? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#13102) Plazer válasza shteer (#13101) üzenetére


Plazer
őstag

Igen,de általában ezek az OCZ heat-pipe megoldások nem olyan forróngósok szerintem..

Nem azt mondom,hogy vizzel nem hűvősebb,de nekem annyira nem jön egyenlőre be a vizes-ramos megoldás. :B

:))

Plazer

(#13103) P00By válasza Plazer (#13102) üzenetére


P00By
nagyúr

Meg viszonylag szűkek, ami jó is lenne, csak nem vízhűtéshez....

(#13104) fuzik válasza P00By (#13098) üzenetére


fuzik
aktív tag

Nekem az nem tetszik ezekben a megoldásokban, hogy oszthatod szerteszét a vizedet a ramokra.... Inkább adnának ki modulokat eleve vízhez, borda nélkül....!

Szerk: Erre meg még be is előzöl :U ...

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#13105) fuzik


fuzik
aktív tag

Most hogy vegyen komolyan az ember egy ilyen "demóképet" ??? [link]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#13106) shteer válasza Plazer (#13102) üzenetére


shteer
titán

ezek? :U hol van ott HP?

0 légáramlattal egy heatpipe-ot sem markolnék :)

fuzik: a megtört cső vagy a levegős cső miatt? :DDD amúgy meg indulás! ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#13107) fuzik válasza shteer (#13106) üzenetére


fuzik
aktív tag

A sorrend mindegy.... de most komolyan... Nem komolytalan???

Megyekmá' ;] !

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#13108) R.Zoli válasza Nyugdíjas (#13091) üzenetére


R.Zoli
őstag

De Te se magyarázd meg az a hülyeséget,hogy nem elég oda egy tripla...

(#13109) rob210 válasza fuzik (#13096) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát én nem vitatkozom de nekem a hőcserélőkből kellett szakdolgozatot írnom ( kitűnőre védtem meg ) és ez, hogy a cső felülete(alakja) milyen, baromira nem számít.
:R

Renault power

(#13110) Gaben01


Gaben01
őstag

Tanácsra lenne szükségem.Adott egy 6850 1,336V@3,5GHz vízzel hűtve és 15 perc prime után 69-70 fokos a core temp 0.98.1 szerint.A rendszer: cpu:Nexxxos HP Pro Socket 775+hdd:Silentstar dual box+eheim 600station+Nexxos triple extreme+2db Silent Blade, 10/8-as csövek és AC5 paszta.Nekem soknak tűnik ez a hőmérséklet.Pláne hogy előtte a Core Temp 0.95 59-60 fokot mutatott. :F

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#13111) fuzik válasza rob210 (#13109) üzenetére


fuzik
aktív tag

Meghajlok nagyságod előtt :R .

Egyébiránt tökéletesen igazad van. "a cső felülete(alakja) milyen, baromira nem számít" Ez alapvetően így igaz. De nagyon is számít az áramlási sebesség, a felület nagysága, illetve az, hogy a radiátorban áramló víz hány százaléka érintkezi a csőfallal. Én azt állítom, hogy a kerek keresztmetszetű csővel szerelt radiátorok esetben, egységnyi hosszra vetítve, a víz kisebb százaléka érintkezik a csőfallal. Ezt a "hiányosságot" természetesen lehet pótolni a csőhossz növelésével, a csövek átmérőjének csökkentésével, illetve az átforgatók számának növelésével. Ezek azonban megnövelik a radiátor ellenállását is, amely az áramlási sebességre nincsen túl jó hatással, azaz visszahatnak a vízhűtési rendszerünk egészére is.

A pro - kontra másik oldala, hogy ilyen sűrű lamellázat mellett nagyobb fordulatú ventire van szükség, ami nagyobb zajt is jelent egyben. Gondolom azt nem kell kifejtenem, hogy a kör keresztmetszetű csővel szerelt radiátorok esetében miért használnak sűrűbb lamellázatot, mint a lapított csővel készített radiátorok esetében.

Te alapból hülyének néztél engem ráadásul olyat adtál a "tollamba", amit nem is írtam. Kérlek, hogy a jövőben kerüljük az ilyen helyzeteket, és figyeljünk oda jobban a másik mondanivalójára (Különösen, ha meg akarjuk támadni a másikat....) .

Béke :R

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#13112) Nyugdíjas válasza R.Zoli (#13108) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

kötözködő?:P ;]

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13113) Nyugdíjas válasza fuzik (#13107) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Abszolút komolytalan. Nem is értem...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13114) B@bL3ve5 válasza Plazer (#13085) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

aprobléma ott kezdődött h egy ilyen rendszert vettél :) sry :)

(#13115) shteer válasza B@bL3ve5 (#13114) üzenetére


shteer
titán

de gonosz vagy :P tájékozatlan volt csak, ezért nem szabad büntetni :)

visszamennyé... csepelre!!! :))

..szerintem jónak tűnik

(#13116) syckaloz


syckaloz
aktív tag

Üdv Tisztelt Fórumlakók!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek. Van egy konfigom [lásd cuccok..] és szeretnék rá vízhűtést, viszont nemtudom hogy mit honna mennyiért szerezzek be. Az lenne a kérésem, hogy össze tudnátok állítani egy listát az alkatrészekből és hogy kb. mennyibe lenne a teljes rendszer. Előre is köszönöm annak, aki aki veszi a fáradtságot :R .

syc

(#13117) B@bL3ve5 válasza shteer (#13115) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

az nem vissza lesz hanem csak odamennyééééé lesz :DDD :P

(#13118) killerjohn


killerjohn
addikt

sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy a lenti konfigra milyen vízhűtést és hol lehet venni? Minél egyszerűbbre (tehát bolti settre) gondoltam, mert nincs kedvem homemade barkácsolni...

A videókártya hűtése még kérdéses, mert lehet hogy lecserélem a 8800GT-t két db 3870-re...

Előre is köszönöm! :R

(#13119) yakuza.tora válasza killerjohn (#13118) üzenetére


yakuza.tora
addikt

+ syckaloz:

CPU blokk - 9K körül (XSPC)
GT/3750 fullcover blokk (EK) - 18K körül
NB - 6K körül
SB - 6K körül
FET - 8K körül

Tartály - 5K körül
Radi - 13K körül (NexXxos Extreme tripla)
Szivattyú - 8K körül (Laing DDC)
Csati + csövek - 8K körül

Kb. ennyi. :U

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#13120) syckaloz válasza yakuza.tora (#13119) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Köszi szépen a választ. 81 ha jólszámoltam? :W Nemsemmi

(#13121) jenei92 válasza syckaloz (#13120) üzenetére


jenei92
senior tag

Tuningra kell a rendszer? :U

(#13122) syckaloz válasza jenei92 (#13121) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Igen, lufttal már nem nagyon lehet 4ghz fölött hűteni a 8200-est. De nem is ez a baj, hanem, hogy a radeon(nemsokára ok :P ) hangosak. Mellesleg, ha vízzel hűtteném őket, akkor több tuningpotenciál lenne bennük. Az úgy buta elképzelés hogy cpu blokk + vga blokkok lennének és hozzá a kötelező dolgok. Híd blokkok mennyire hanyagolhatóak el, mert az alaplap (talán a hőcsöveknek köszönhetően) 30fok főlé sohasem ment még. Hm?

(#13123) jenei92 válasza syckaloz (#13122) üzenetére


jenei92
senior tag

Hát nagyobb tuninghoz sztem azokat is hűteni kéne vízzel,de ezt mástól kérdezd :B , mert ezt nem tudom,lehet hogy a lapodnak elég ami rajta van gyárilag.

(#13124) Nyugdíjas válasza syckaloz (#13122) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Elég lehet,de akkor valami légmozgás-generáló céleszközt:d hagyj benn a házban,mert azért full passzivban nem mennek azok sem el. Arra vannak trevezve hogy ott ezer venti kavarja a levegőt..

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13125) yakuza.tora válasza syckaloz (#13122) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nincs mit!
Azért ne feledd, hogy ez a rendszer tartalmazza a deszka komplett hűtését is, amit tuning esetén nem elhanyagolandó! Másrészt a radi és a szivattyú azért nincs túlméretezve, szóval le lehet cserélni erősebbre, nagyobbra... ;)
:R

Alléz Olympique de Marseille!

(#13126) syckaloz válasza yakuza.tora (#13125) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Ok. :) Azért 1-2 venti lenne benne mindenképpen, azzal szerintem nem lenne gond.Csak radeonokra mindenképpen akarok tenni hűtést, mert cf esetén közel vannak egymáshoz és melegítenék egymást mint a bu..k :)

(#13127) killerjohn válasza yakuza.tora (#13119) üzenetére


killerjohn
addikt

köszönöm, de 80K-t nem ér meg, hogy annyival halkabb/hüvösebb legyen a gép :(

(#13128) jenei92 válasza killerjohn (#13127) üzenetére


jenei92
senior tag

Szerintem azért le lehet faragni belőlle egy kicsit... :)

(#13129) yakuza.tora válasza syckaloz (#13126) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Akkor a VGA blokkot meg kell szorozni kettővel! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#13130) yakuza.tora válasza killerjohn (#13127) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ezt neked kell eldönteni. De ahogy nézem a konfigodat, azért nem lehetett olcsó... :DDD

jenei92: Nosza! Miből és mennyit faragnál? :U ;]

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#13131) szacsee válasza yakuza.tora (#13130) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szerintem arra gondolt, hogy 2 EK blokk, a lapot meg nem vízzel hűti..csak a VGA (kat) és a procit.
Viszont ez sem olcsó, de bőven jobb, mint pl léggel...de én 2 VGA-t nem tennék a gépbe...max csúcsragadozót, mivel 3850-esen lehet bukni nagyot majdan és a blokkokon is..hacsak nem lesz jó a 4000-es szériára.. :)

(#13132) yakuza.tora válasza szacsee (#13131) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igen, én is vettem, hogy a deszka nem kap vizet...
Bizony! A VGA-t érdemes körültekintően kiválasztani, ha fullcover blokkot vesz rá az ember! (főleg, ha 2-3db-ot akar "láncba kötni")

Alléz Olympique de Marseille!

(#13133) syckaloz válasza yakuza.tora (#13132) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Úgy terveztem hogy ugye most 38 körül kapni 3870et, így veszek még1et, és CFben elmuzsikálnak majd 2-3 évig szépen. Ha ki tud szolgálni addíg, akkor már megérte.

(#13134) yakuza.tora válasza syckaloz (#13133) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nem akarok belepofázni, de én a helyedben, ha nem szükséges a másik kártya, akkor kivárnék, amíg lejjebb zuhan az X2 ára! :B
Na az már ütős CF lenne! ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#13135) syckaloz válasza yakuza.tora (#13132) üzenetére


syckaloz
aktív tag

hopsz, 2x, szar net :U

[ Szerkesztve ]

(#13136) yakuza.tora válasza syckaloz (#13135) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:F Nagyon úgy néz ki, hogy egyszer sem... ;] :P

Alléz Olympique de Marseille!

(#13137) syckaloz válasza yakuza.tora (#13136) üzenetére


syckaloz
aktív tag

a #13133-ra értettem :)

Miért, szerinted mennyire fog lemenni az X2 ára? Mert most ugye kábé 80 körül van.

(#13138) Játékos válasza syckaloz (#13137) üzenetére


Játékos
addikt

Ha már az 80 körül, akkor inkább, mint 2x 38 körül. Miért? Mert elég rá 1 blokk, meg csak 1 kariért kell aggódni, hogy meghibásodik-e... :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#13139) yakuza.tora válasza syckaloz (#13137) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ha kijön a 4xxx-es kari, akkor lesz az még olcsóbb is. Nem is kicsit! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#13140) Lehi79


Lehi79
csendes tag

Tudos vizbajtarsak!

Visszaolvastam tobbezer hozzaszolast, es atneztem parszaz internetes es nyomtatott mediat. Nagyjabol kepben vagyok, kiveve:

Radiator elhelyezes:
Lattam erre keszitett hazakat ahol alulra be lehet rakni, ez OK.
Masok a gep hatuljara eszkabaljak, es igy log le rola, nah ezek nem tetszenek.
Van kulturalt megoldas vhogyan hazon kivul elhelyezni? Vagy vegulis hova szoktak rakni a radiatort? Mert ugye hazba nem nagyon illik befujni a meleget, meg onnan kiszivni se nagyon kellene... :F
Ez a hazam, es nem tudom elkepzelni hogy mi lenne a kulturalt megoldas egy radiatornak...
[link]
Az uj haz vasarlasa meg hat.... mert neztem ilyen silverstone hazakat amibe beleferne... hat horror azert... szoval a hutes maga meg megegyszer annyiert meg egy haz is amibe belefer... :F
Otletek?

http://uk.pcpartpicker.com/user/gabriellehr/saved/bvfkcf

(#13141) yakuza.tora válasza Lehi79 (#13140) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Pl. fektetve a ház tetejére. ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#13142) Lehi79 válasza yakuza.tora (#13141) üzenetére


Lehi79
csendes tag

Es akkor honnan szivja / ohva dobja a levegot?

http://uk.pcpartpicker.com/user/gabriellehr/saved/bvfkcf

(#13143) nyunyu válasza Lehi79 (#13140) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha nem Casetek hazad lenne (Tt dizajn miatt 2x annyiert...), akkor azt mondanam, hogy tetejebe triplaradi, aztan ra 3 venti, atszivni rajta a haz meleget.
De ehhez utban van a hazad tetejere rakott "front panel" USB+FW+hang, igy oda meg egy dupla sem fer el.
Raadasul a tap folotti res sem biztos, hogy eleg nagy egy radihoz.

Igy viszont maradt az oldalara Mora2 opcio. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13144) nyunyu válasza yakuza.tora (#13141) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha kivagja a komplett front panel "pupot"+hatrafele, es kivulrol erositi fel a radit, akkor alulrol alafer a 3 venti.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13145) BearGOD


BearGOD
tag

Látom radielhelyezés az aktuális téma.
Új házam nemsoká megjön és annak a tetejébe tervezem tenni a radit, úgy hogy 2 12es venti szívja kifelé a meleget és hűti a conf-ot.
Ez mennyire jó megoldás? Házban lesz még 3-4 8as venti, tehát annyira meleget nem fog szívni hogy a hőleadást rontsa sztem.
Mi a tapasztalat porszűrőkkel? Ront-e a dolgon, megéri-e? Vagy inkább hetente egy kis takarítás???

(#13146) nyunyu válasza nyunyu (#13144) üzenetére


nyunyu
félisten

akkor alulrol alafer a 3 venti

Vagy sem.
CK-1020-ban kevesebb hely van a tap folott, mint a Casetek nagytornyaiban. :(

Marad a haz tetejen kivul radi+ra a venti.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13147) BearGOD


BearGOD
tag

Jameg, mennyit segít a radin, ha atetején lévő 2 12cm-es szívóventit megsegíti az ember alulról 2db 12es Fújóval??? Van értelme?

(#13148) Ati.Kiss válasza Lehi79 (#13140) üzenetére


Ati.Kiss
csendes tag

Üdv!
Hasonló gondolatok forognak nekem is a felyemben, hogy hova tegyem a leendő vízhűtésem alkatrészeit a gépben.
A radival kapcsolatban a következőt agyaltam ki:
A ház alá. Méghozzá úgy, hogy készítek egy keretet neki, és ráteszem a házat. A keretbe pedig élére állítva teszem be a radit, rajta a ventikkel. Így nem a házban lévő levegőt tolom keresztűl a radin, és nem is a házba szellőzik. Borításnak pedig valami sűrű lyukas lemezt neki, színre festve.

(#13149) Lehi79 válasza nyunyu (#13143) üzenetére


Lehi79
csendes tag

Es a mi az a Mora2 opcio?

http://uk.pcpartpicker.com/user/gabriellehr/saved/bvfkcf

(#13150) Nyugdíjas válasza Ati.Kiss (#13148) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez elég jó megolds. Anno én is pont ezt terveztem, csak lusta voltam megcsinálni:B De elég jól, praktikusan meg lehet igy csinálni...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.