Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13501) Lucif-R válasza yakuza.tora (#13499) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Gratula hozzájuk én is gondolkodtam hogy áttérek hájfló fet-re csak akko micsinálok ezekkel meg akkor újra is kéne tervezni az csövezést ami má igy is nem kis fejtörést ill víhóbubikat gyártott a kezemen :D Én osztottam a vizet a két blkokk között ugyanakkora ugyan olyan csövekkel igy nem érik el sajna a high flow 10es keresztmetszet áteresztő képességét de erősen megközelíti...

más:

Tegnap végre átrendeztem a szobát... már csak asztal toldás kell meg valami normális OS ( XP64bit vs VISTA ) na meg falfúrás és akkor mehet a jöhet :) vagy jöhet a mehet vagy mittom én... :DDD

szerk.:

Mit érdemesebb hűteni a HDD-n? A keretet amiben foglaltatik : magicool vagy a teljes elekronika az alján : asetek HDD ?

[ Szerkesztve ]

(#13502) BearGOD


BearGOD
tag

Sztetek egy giga X48-dq6-ot érdemes lenne szétkapni passzív hűtése révén és rátenni a vizet?

(#13503) Lucif-R válasza BearGOD (#13502) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Sztem ez eléggé hülyekérdés volt... sőőt ahogy Feribá mondaná... : Nemkicsit... NAGYON :K

Mi itt mint már kiderült a kisfloppyra is vizetteszünk... :)) ergo le van tojva hogy passivan van valami hűtve vagy sem... vizet neki... Amúgy ezek a passzív megoldások addig jók: 1, amíg van légmozgás (CPU-t vizezed mosfet és ált SB NB heatpipja bukik ); 2, ameddig nem kezded el húzni a rendszert ( ahoz kevesek imho másrész +1 es válasz).

Szal sztem ez a kérdés egy rossz kérdés... illetve NEM kérdés. :U

szerk.: szóismétlés meg kis toldás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13504) BearGOD válasza Lucif-R (#13503) üzenetére


BearGOD
tag

Mostani rendszeren is víz van, de ez egy régebbi még nforce4 es rendszer! Nos jelenleg nincs mosfetblokkom, bár gondolom erre van megoldás majd ha lesz lóvém :D!
Meg gondolom a lapról le és felszerelhető az egész hűtőborda-rendszer, csakhá garis lesz a drága és nem akarom egyből veszíteni! Nomeg a macera esetleg! Ilyenre gondoltam a megéri alatt!
Bár bizti megéri :D Csak jobb megkérdezni és ismétlésképp olvasni, mint nem kérdezni és elbaxni valamit! Én pl még nem szedtem le heatpipes hűtőt alaplapról, nemtom mennyi macerával jár!

(#13505) Lucif-R válasza BearGOD (#13504) üzenetére


Lucif-R
senior tag

semennyi... :D én az ASUS P5K-E -ről kaptam le... kb 2perc volt... semmi károsodással nyommal nem jár nemmellesleg nagyon nem lehet elbaxni max ha baltával szeded le :DDD .... szal még a garit sem nagyon veszted el vele sztem... azt hogy anyagilag/vesződésileg megéri azt meg neked kell tudni és nem nekünk. :U

MOSFET vagy Tody farigcsálneked, vagy Öreg és AQ-tunning, vagy OC amelyik jobban esik tetszik stb... :U

(#13506) shteer válasza Lucif-R (#13501) üzenetére


shteer
titán

WD hdd + "keret" hűtő :))

..szerintem jónak tűnik

(#13507) nygma válasza BearGOD (#13504) üzenetére


nygma
addikt

Megéri ,hacsak nem úgy szeded le,mint egyik ismerősöm.

Nem szedte ki az egyik rögzítőt és rángatta,mert azt hitte,hogy nehezen jön le a gyári hűtés.

Végeredmény: Lejött,de 5 felé hajlott a heat-pipe. :DDD

Garancia: Elvesztve,mert ha lenne vele valami nem fogadnák el 5 felé hajlott hűtővel...

Nem mindenki ilyen,csak ilyen műveleteknél érdemes odafigyelni,precízen mindent... :D

[ Szerkesztve ]

(#13508) jones965


jones965
Modder

Na kettő heti kemény munka után átalakult a gépem.
nappal
éjszaka

[ Szerkesztve ]

(#13509) shteer válasza jones965 (#13508) üzenetére


shteer
titán

:C szép elrendezés és összkép, bár az éjszakai nekem túl szines :)

..szerintem jónak tűnik

(#13510) WiZARD


WiZARD
addikt

no végre megjött d-tek-től a fuzion nozzle kitem :)
meg ha már arra jártam rendeltem egy pro-mount cuccot is hozzá, úgyhogy az is megjött.

bár sajnos nem tudom még, hogy mikor fogom beszerelni, és konkrét javulást se fogom tudni lemérni, mert picit nagyobb átépítés keretében zajlik majd a beszerelés (vastagabb csövek, új ház)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#13511) Nyugdíjas válasza jones965 (#13508) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát igen. Ez pont olyan ütős lett, mint ahogy tűnt "félkészen". Nagy gratula hozzá, az egyedi ötletekért külön. Van mit tanulni az "ifjúságnak":D
:C

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13512) P00By válasza jones965 (#13508) üzenetére


P00By
nagyúr

Nagyon korrektnek néz ki. Sztem letisztult és ez tetszik!

(#13513) jones965


jones965
Modder

THX a gratulációt mindenkinek.
Nem kevés munka volt vele, mikorra a Thermaltake házat átszabtam , hogy a jelenlegi elrendezésnek megfeleljen.
A plexi gravírozásáról nem is beszélve. :R

(#13514) BearGOD válasza jones965 (#13508) üzenetére


BearGOD
tag

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz! Le a kalappal a rendszered előtt! :C
nagyon kafa!

(#13515) zoli03


zoli03
őstag

Sziasztok!
Vízhűtést tervezek. A blokkokat az iskolámban az oktatóm kimarná alumíniumból, jó minőségű hollnaderes csatalkozásokkal, tömítésekkel. A csövek szerelvényboltban beszerezhető csövek lennének. Radiátornak valami jobb autóhűtőt használnék (az iskolában az is van bőven).
Pumpának mit ajánlatok?
Köszi

(#13516) tsar válasza jones965 (#13508) üzenetére


tsar
aktív tag

Nagyon szép, gratulálok :C
Nagyon ötletes a tartály szivattyú összeépítés.

(#13517) Lucif-R válasza zoli03 (#13515) üzenetére


Lucif-R
senior tag

bal fent kereső... :U ( szó: pumpa, szivatyú )

szerk.:

jones965: Jólett GRATTz :C

[ Szerkesztve ]

(#13518) KrAt


KrAt
veterán

Asszem bajvan :O

Most néztem meg a vizet ami benne van (még nem volt időm kicserélni desztvízre) de a víz (sima víz) ami a tartályban van, elkezdett sikamlós lenni, meg ilyen zöldes sárgás. Most ez azért van, mert poshad (:D) vagy mert oldódik a ragasztó, ahol 1-2 helyen megragasztottam? Ugye nem a ragasztó? :U

(#13519) yakuza.tora válasza KrAt (#13518) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hány napja van benne csapvíz? :F

Alléz Olympique de Marseille!

(#13520) shteer válasza KrAt (#13518) üzenetére


shteer
titán

talán ellenőrizd a ragasztásokat... ha ott nem puhult fel, akkor a vízben sem lehet belől

sima vizet tettél bele?

..szerintem jónak tűnik

(#13521) Lucif-R válasza KrAt (#13518) üzenetére


Lucif-R
senior tag

zöldes sárgás móka erősen az élet kialakulásának jelei... srága és zöld alga... :D jó takarítást... sztem asapban cseréld a vizet élet mentesre... és csekkold a ragasztásokat...d e a sima víz nem oldja a ragasztókat ált... kiv ami vizzel oldós tapéta ragasztó pl... :U

(#13522) sylard8


sylard8
tag

sziasztok!

tudnátok vmi megoldást asus extreme hd2600xt DDR4 vga-hoz?..leszeretném cserélni a gyári kicsit zajos hűtést egy vizes blokkra,ami mondjuk memot is hűtené...

előre is kszi a segítséget!

(#13523) varga911 válasza sylard8 (#13522) üzenetére


varga911
senior tag

Erre nem sanszos hogy kapsz fullcover blokkot, de szvsz amúgyis jobban járnál egy jó blokkal a GPU-ra és bordákkal minden másra.

Swiftech MCW-60R-t tudom ajánlani olyan 11 ezer kredit körül. HD3850: 30°C idle, 34°C load, HD3870 32°C idle, 37°C load, mindkét kártya húzva és szolidan vmoddolva. :K Volt még egy 8800GT-m és egy 9600GT-m is alatta, azokkal is hasonló értékek voltak leolvashatóak, 40 fok fölé nem nagyon engedte őket a blokk. Ramra/fetre vagy használj olyan bordát ami van otthon (pl. P4-es hűtő bordája feldarabolva + kétoldalú PVC ragasztő, tökéletes!!), vagy 1k körül kapni gyári bordaszettet ha nem az a barkács-lowcost type vagy.

;)

(#13524) Bulitt válasza KrAt (#13518) üzenetére


Bulitt
őstag

az kemény :C :C :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#13525) KrAt válasza yakuza.tora (#13519) üzenetére


KrAt
veterán

Olyan 5 napja kábé.. :U

De holnap lecserélem, a ragasztásokat azért nemtom ellenőrizni, mert körbeszigszalagoztam, és nem akarom lebontani :U

(#13526) yakuza.tora válasza KrAt (#13525) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Melegben, és álló vízben ennyi idő alatt bőven elindulhat az élet...

Alléz Olympique de Marseille!

(#13527) varga911 válasza KrAt (#13525) üzenetére


varga911
senior tag

Desztvíz 2L 400 ft alatt kapható bármilyen gyógyszertárban, én is most vettem, ennyit csak ki tudsz adni. :) Hozzákeversz valami jófajta antikorrót (1k egy üveg és életed végéig elég 2%-os keverés mellett) vagy fagyállót, és elfelejted. :K

(#13528) BearGOD válasza varga911 (#13527) üzenetére


BearGOD
tag

A fagyálló már kikezdheti a ragasztását, bár attól függ mivel! Viszont ha szigetelőszallaggal, akkor sztem 90%-ban kikezdi 1-2 héten belül! Mondjuk erre is van megoldás: Párnaponta újra szallagozni!
Deviszont nem lesz benne élet! azmeg nem 90, hanem 100%!
Enyémben a szett adaléka van (innivaprotekt vagy mi), 1:9hez és jóideje megy! Párhavonta csepegtetek neki egy-két cseppet, de semmi zöldülés...!
Nemtom mi a jobb, szivárogni, vagy szó szerint életet lehelni a hűtésbe!?

(#13529) nygma válasza KrAt (#13525) üzenetére


nygma
addikt

[Thermaltake CL-W0148 UV folyadék]én ilyet használok...

(#13530) varga911 válasza BearGOD (#13528) üzenetére


varga911
senior tag

Én is az antikorrót próbálom ajánlani mindenkinek, minthogy fagyállóval/egyéb adalékkal szenvedjen. Én rózsaszín alphacoolos lötyit használok, ezt 2%-ban kell hozzákeverni, és gátolja a korróziót és az életet is. :) Annyira kevés kell belőle hogy kb fél cm-nyi fogyott a fél literes üvegből, és tavaly augusztus óta egykétszer már lett cserélve víz a rendszerben...

(#13531) jones965


jones965
Modder

Nekem az antikorro lötyiről nem valami jó tapasztalatom van.
Az első alkalom után mikor szétszedtem, tele voltak a blokkok fehér zselészerű anyaggal.
Azóta desztvíz-fagyálló keveréket használok, már kétszer szétszedtem a blokkokat, de hasonló jelenséggel nem találkoztam.

(#13532) Laraxior


Laraxior
titán

Megérkezett a radimra a Sunon ventim... bakke,felette nyitva van a szekrényajtó és úgy mozgatja...pedig a radiról szívja le a levegőt..betyárerős,és hangos :D huhh,és én még azt hittem hogy a Tt Big Typhonnak van erős ventije,pont mellé tettem hát elnyomja az hót tuti :C még kettő ilyen aztán a víz jó is lesz nyáron a 40fokban :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13533) P00By válasza Laraxior (#13532) üzenetére


P00By
nagyúr

Én a vizemet úgy képzelem el, hogy hallkabb, mint a léghűtés... :) :P

(#13534) Laraxior válasza P00By (#13533) üzenetére


Laraxior
titán

az enyém is passzív ne aggódj :) csak ha tuning köll vagy épp 3dmark ..ami mostanában elképzelhetetlen mert nicnsen procim :C akkor csak bekapcsolom a mercury tápot azt süvít a 4 venti...egyelőre 4 :DDD telepakolom ventikkel a radit ;]
íme a gyönyörűségek :DDD :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13535) P00By válasza Laraxior (#13534) üzenetére


P00By
nagyúr

Jahm az más :)

(#13536) BearGOD


BearGOD
tag

Múltkor felvetettem a muternak, hogy kikéne költöznünk falura, mert akarok egy nagyobb radit a gépbe és a padlásra tervezem! ;]
kiröhögött, dehát ő uccsem érti!

(#13537) P00By válasza BearGOD (#13536) üzenetére


P00By
nagyúr

Eleinte lehet, hogy kiröhög...de ha ráérez... ;] :P

(#13538) BearGOD válasza P00By (#13537) üzenetére


BearGOD
tag

Múltkor próbáltam ráéreztetni! Mondom: mutter nem akarsz leszokni a cigiről és a havi cigipézt nekemadni?
Erre is gondolhatod a választ!
Pedig új proci új vga új cpu blokk....
Ésmég a tüdeje is megmaradna!

(#13539) Laraxior válasza P00By (#13535) üzenetére


Laraxior
titán

Majd 10 fokkal viszi lejjebb a vízhőfokot ha bekapcsolom a ventiket... király a cuccos :C
132cfm-es légszállítással jóhogy...kiszippantja a csöveket a bordák közül :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13540) P00By válasza BearGOD (#13538) üzenetére


P00By
nagyúr

Erre nem szeretnék reagálni...

Laraxior: Az klassz, már cska egy jó proci kell :C

(#13541) Laraxior válasza P00By (#13540) üzenetére


Laraxior
titán

:P

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13542) nygma válasza Laraxior (#13541) üzenetére


nygma
addikt

Q6600-asod ha lenne... :Y

(#13543) Laraxior válasza nygma (#13542) üzenetére


Laraxior
titán

akkor se vinné el a tápom :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13544) P00By válasza Laraxior (#13543) üzenetére


P00By
nagyúr

Akkor a proci elött egy normális tápot vegyél... :P

[ Szerkesztve ]

(#13545) P00By


P00By
nagyúr

(#13546) BearGOD válasza P00By (#13545) üzenetére


BearGOD
tag

Nekem KELL egy ilyen! Jólnéz ki!! sztem jobb lesz mint elődje!
Csakmár teszt kéne pár!

(#13547) P00By


P00By
nagyúr

V1 vs. V2 külsö/belső különbségek:
kép
kép2
kép3
kép4
kép5
kép6
kép7

(#13548) yakuza.tora válasza P00By (#13547) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Remek!
Akkor már csak a teszteredmények hiányoznak! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#13549) P00By válasza yakuza.tora (#13548) üzenetére


P00By
nagyúr

Dolgozom rajta ;]

(#13550) shteer válasza P00By (#13547) üzenetére


shteer
titán

pofás darab lett... amolyan autóknál alkalmazott ráncfelvarrás :) haladni kell...

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.