Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-22 06:57:22

LOGOUT.hu

Alapelv: "Ha rendszáma van, itt a helye!":)
Nem a motor mérete a lényeg, hanem az EMBER !!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Alapelv: "Ha rendszáma van, itt a helye" :)

Felmerült az segédmotorkerékpáros közösség részéről hogy válasszuk külön a nagyrobogókat, mert eredendően más problémákkal, más kérdésekkel foglalkoznak a különböző kategóriájú járműveket használók.

Így ezennel ünnepélyesen megnyitjuk a maxi-robogók topikját.

(#2) DigitXT válasza kcsa (#1) üzenetére


DigitXT
félisten

Támogatom a kezdeményezést.:D (És rögtön egy OFF-fal nyitok.:DDD)

(#3) kcsa válasza DigitXT (#2) üzenetére


kcsa
veterán

Nem te lennél :D

(#4) longwild válasza kcsa (#3) üzenetére


longwild
aktív tag

Most még egy oldalt kedvenceljek be? Ejj...

Baráti topic? Lehetne esetleg baráti és technikai topic?

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#5) kcsa válasza longwild (#4) üzenetére


kcsa
veterán

Nézd, ha beválik, a robogósat kiveheted :P

Ha tudok, ma feldobok képet a saját járművemről is. Egyet küldj te is, hogy képgyűjteményt is elkezdhessük :)

Lehet, még úgyis elég képlékeny a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#6) DigitXT válasza longwild (#4) üzenetére


DigitXT
félisten

Baráti, kvázi beszélgetős, ami nem zárja ki, hogy ha értünk valamihez, segítünk.
Ha nem, akkor nem tudunk segíteni, de legalább nincs sértődés... Mert baráti.:DDD

kcsa: ha beválik, a robogósat kiveheted
Hehe. Mondjuk én a motorosat vettem ki, így továbbra is csak 2. (Mint a kerék.)

[ Szerkesztve ]

(#7) kcsa


kcsa
veterán

Kicsit hogy ontopik is legyek: elvileg ma küldik az új szíjat, sikerült kifejezetten olcsón megcsípni. Bár ez a hónap is vastagon mínusz lesz emiatt... :/

(#8) DigitXT válasza kcsa (#7) üzenetére


DigitXT
félisten

Kopáshatáron volt a régi?:R Szerk: ha nem titok, mennyi az az olcsó?:)

[ Szerkesztve ]

(#9) kcsa válasza DigitXT (#8) üzenetére


kcsa
veterán

Eléggé kopáshatáron van. 30k alatt sehol nem találtam daycot se, a gyári meg 50k, de itt a 24k ár meggyőző volt.

Kiszolgálás is korrekt, az ember rögtön hívott hogy gond lesz, nem tudja küldeni (morogtam is magamban hogy másra nem számítottam), de egy óra múlva újra hívott hogy megoldotta, és még a héten küldi.

(#10) DigitXT válasza kcsa (#9) üzenetére


DigitXT
félisten

Na, ez hasznos! Ha esetleg nálam is elkopna, jó tudni, hogy itt 20K.:K
Szerk: a Malossi, ha jól látom a legtöbb helyen 30K-tól kapható...:R

[ Szerkesztve ]

(#11) üszök


üszök
őstag

Írok mán ide is,hogy vissza találjak. :DDD

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#12) kcsa válasza DigitXT (#10) üzenetére


kcsa
veterán

Asszem írtam már, de a Malossit rendesen nézd meg - Xciting esetén a hozzá "való" Malossi szíj gyárilag is a Kymco által meghatározott kopáshatár alatt van 0.1mm-el :F

(#13) DigitXT válasza kcsa (#12) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem, még nem írtad. Majában van X-Kevlar. Kb. egy éve, egyelőre semmi baja.
Igaz, a kuplungcsere óta nem néztem a hajtást, de majd ha bármit érzek, vagy
a futásteljesítmény miatt kell, ránézek, hogy hogy áll: messzi van még a +10K.

(#14) longwild válasza kcsa (#9) üzenetére


longwild
aktív tag

Gates nem volt sehol?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#15) Something_


Something_
őstag

Kezdő felszerelésről vélemény? Ár/érték arányban, ahogy néztem egész jó.
Probiker traveller
Térdvédő ütéselnyelő betéttel
Racer START

Kéne még valami patent kabát, de annyi fajta van, hogy gyááá.

(#16) kcsa válasza longwild (#14) üzenetére


kcsa
veterán

USA fórumokon megmerítkeztem rendesen :DDD NA ott vettek páran Gates szíjat, ami valahogy nem teljesen klappol: csak egyik oldalán bordás pl.. Cserébe arcátlanul olcsó, viszont aki megvette, mindnek elszakadt párszáz kilométeren belül. Európában nem is láttam :D

(#17) longwild


longwild
aktív tag

Akkor jövök én is egy új keletű problémával :)

Elmúlt három napban 2szer állt le alattam a motor. Mindig akkor, amikor lámpához gurultam.
Hazaérve elkezdtem játszani a gázkarral, épp csak pici gázt húztam rá és engedtem vissza úgy, hogy még ne fogjon a kuplung. Meglepetésemre elkezdett bizonytalankodni a fordulatszám és 2-3 alkalommal sikerült megfullasztani is, mert annyira beesett a fordulat, hogy már nem jött vissza.

Utóbbi kísérletet azért csináltam, mert arra gondoltam, hogy esetleg a kuplungnál van valami balhé, nem old le rendesen és megfullad a motor fékezéskor... De nem...

Tippeket várok :)

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#18) longwild válasza Something_ (#15) üzenetére


longwild
aktív tag

Kabát kabát... Nem is tudom, hogy jók-e nagyrobogóra... plexid van a motoron?

Csak mert én tavaly kezdtem az egészet, vettem kivehető béléses kabátot, de még a bélés nélkül is lehet főni a plexi mögött... Épp ezért kezdtem gondolkodni protektoringen...

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#19) kcsa válasza longwild (#17) üzenetére


kcsa
veterán

Háhá, ez nekem is megvolt. (ééés pont ma először a kymcoval is). A már korábban említett fullos takarítás (alapjárati motor + szelepek kokszmentesre csiszolása) megoldotta, soha többet nem csinálta.

szerk.: töltésed is nézd meg azért ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) DigitXT válasza Something_ (#15) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem egy gerincvédőt kalkulálj bele. Amik a kabátokban vannak, azok rém
gyengék. Adott esetben csak egy polifoam szerű szivacs, ami sz*rt sem ér...:(
Okés, hogy akár cserélhetők (zseb), de akkor sem nyújtják azt a védelmet, amit
egy dedikált gerincvédő nyújt. Tudom ajánlani a Forcefield termékeit. Bár drágák,
de csúcskategóriásak. Egyben nagyon kényelmesek. Nekem egy Pro L2-m van,
jó pár éve. Olyan, mint az új. A kabátomban is lecseréltem a gyári szivacsszerű
protektorokat FF-re: jobban érzem magam benne (könyök+váll védelem). Amúgy
a kabátom Prexport, olasz. Eddig bírja. 5 éves. Vizet bírja, de a cipzárnál beázik.

(#21) longwild válasza kcsa (#19) üzenetére


longwild
aktív tag

Na ne... Tényleg ez volt a baja neked?

Lassan tényleg lesz egy márkaszerviz, amit senkinek sem fogok ajánlani.... Múltkor légszűrőt cseréltek és ahogy nézem a ház alján lévő kis csőben olaj van. Azaz a klasszikus olajos benzines beitatást alkalmazták. Lehet, hogy attól van?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#22) kcsa válasza longwild (#21) üzenetére


kcsa
veterán

Nem teljesen. Az alapjárati motor is azért lesz főleg retkes, mert ha szelepek kokszosak, nem zárnak rendesen, és visszapöfög kicsit. Olaj is juthat vissza, de persze, a szivacsból is lehet.

Igazából szívesen ajánlanám neked a solymári srácot aki nekem csinálta, de úgy kell kiimádkozni belőle egy időpontot, mert képtelen beosztani az idejét, úgyhogy nem ajánlom :)

(#23) Something_ válasza longwild (#18) üzenetére


Something_
őstag

Még semmilyen, most nézegetem őket :D Ha számít, akkor csak Bp-n használnám. Habár a gerincnek nem számít, hogy városi padka vagy vidéki padka :-)

DigitXT: megnézegetem őket, köszi :-)

(#24) longwild válasza DigitXT (#20) üzenetére


longwild
aktív tag

A két protektorhoz tudnál linket adni?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#25) longwild válasza kcsa (#22) üzenetére


longwild
aktív tag

Hát a szelephézag tavaly volt ellenőrizve, 8k km alatt csak nem kokszosodnak be...

A tisztítást megoldom magam. Vagy másra ajánlanád a solymári srácot?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#26) kcsa válasza longwild (#25) üzenetére


kcsa
veterán

Nálam úgy lett gyanús a dolog, hogy szelephézag be lett állítva, de mégis ketyegett utána. Hengerfej leborítás után rögtön látszott, hogy csak pucolni kell a szelepeket, és újra beállítani.

Srác amúgy mostanában főleg autókat javít, motorok háttérbe szorultak. Most én is úgy vagyok, hogy keresem az igazit :DD

Másra nem ajánlanám a srácot, van menyasszonya:DDD

[ Szerkesztve ]

(#27) Something_ válasza longwild (#24) üzenetére


Something_
őstag

(#28) longwild válasza kcsa (#26) üzenetére


longwild
aktív tag

Áhhá!

Szóval a szelephézag állítás nem jelenti azt, hogy nem kokszos a szelep?
Mi az hogy ketyeget?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#29) kcsa válasza longwild (#28) üzenetére


kcsa
veterán

Elég erős szelephangja volt - fordulatszámfüggő erős kattogó-ketyegő hang.

De mondom, mérd meg te is a feszültségeket még egyszer. Emlékszem anno lemérted nekem amikor én kínlódtam vele, de ki tudja azóta mi történt :) Meg mondjuk nekem kifejezetten meleg időben csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#30) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, akkor a könyvjelző miatt én is OFF-oltam egyet... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31) longwild válasza kcsa (#29) üzenetére


longwild
aktív tag

Hmm az nekem is van :p Mondom ezt hozzá nem értőként... olyan egyenletes kerepelő hang, bár lehet, hogy csak az egyhengeres jellegzetes hangját hallom...

Mennyi idő szétkapni kitakarítani (cserélni? ) a szelepeket és összelegózni?

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#32) kcsa válasza longwild (#31) üzenetére


kcsa
veterán

Én nem kezdtem bele. Biztos dupla idő és dupla költség, mintha olyanra bízom aki csinált már negyven ilyet, úgyhogy passzolom. Szelepcsere viszont tudom hogy nem játszik, simán tizen-huszonezer darabja, és ugye négy van belőle :)

(#33) vaksi8 válasza Bogyó bá' (#30) üzenetére


vaksi8
senior tag

Szintén zenész.. :C

(#34) longwild


longwild
aktív tag

Srácok lányok!

Itt jobb oldalon van olyan, hogy Elmentem ezt az oldalt. A kedvencek fejléc alatt a bejelentkezési adataitok alatt....

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#35) Something_


Something_
őstag

Hopp, lehet, hogy én is majestys leszek :D
Dumálunk kollégámmal, erre bemondja, hogy xy kollégánknak van egy 250es majája, amit el akar adni, mert nagyon ritkán használja.
Gyorsban fel is hívtam, 2002-es, tipp-topp, 300 körült mondott, de holnap személyesen átbeszélgetem vele, hogy ez bizony baráti alapon 250-nél álljon meg:D

Mit érdemes tudni a 250-es majákról? Városba nem túl nagyok? Könnyen kezelhetőek a nagy test miatt?

(#36) kcsa válasza Something_ (#35) üzenetére


kcsa
veterán

Nem olyan nagy az. Nézz meg egy 650-es burgit, na az már valami :D

(#37) longwild válasza kcsa (#32) üzenetére


longwild
aktív tag

3 szelepes a quasar ;) Nem is! 4 lesz az!

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#38) SirKero


SirKero
őstag

Csak azért,hogy be illeszkedjen az Itt szóltam hozzá sorba :P

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#39) canniball válasza kcsa (#1) üzenetére


canniball
nagyúr

Szvsz ha már külön frakció akkor az új lehetett volna egy smkp. topik, most lehet a régit is átnevez(tet)ni. :))

(#15) HGabor89!
Mielőtt elindulnál vásárolni azért érdeklődj a boltnál, ezek úgy látom 2012-es árak.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#40) Something_ válasza canniball (#39) üzenetére


Something_
őstag

Néztem én is, hogy elég rég volt frissítve. Majd elugrok, úgyis közel van a Váci út.

De a kinézett cuccokról vélemény? A kesztyűkből sokat néztem 20k körül, de millió fajta van. Egyszerűen káosz egy tudatlannak :-)

[ Szerkesztve ]

(#41) Something_ válasza Something_ (#40) üzenetére


Something_
őstag

Írtam e-mailt, kb 3 percre rá kaptam választ.
Amiket kinéztem azok mind vannak készleten (plusz a két fajta FF gerincprotektor is), viszont kesztyűből csak S, M van, szóval az bukta.

Az árak is aktuálisak, ha netán valaki gondolkodna a vásárláson.

(#42) balazs1011


balazs1011
aktív tag

Jó ár érte.317e+forg.

http://www.kepesmotor.hu/kymco-nagyrobogo/p1356399

[ Szerkesztve ]

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

(#43) DigitXT válasza longwild (#24) üzenetére


DigitXT
félisten

Kabátba ilyesmiket raktam: alul. A Pro L2 újonnan már nem kapható ugyanabban a kialakításban, csak fejlettebb verzióban, viszont elég horror áron (37K). Ugyanitt vettem amúgy a protektoringemet, ami szintén nagyon jó cucc, de szintén horror áron van, még akciósan is. Viszont akkor nem kell külön "tuning" protektorokat venni, mert abból is ki lehet venni (zsebes), és át lehet rakni a kabátba.:) Ezeket több év alatt vásároltam össze, szóval így alakult.

A túraplexit amúgy nem nagyon erőltetném, ha csak városban jársz vele, mert valóban nagyon lefogja a menetszelet, és az még a protektoringnek sem árt nyári 40 fokban. Persze, ha sokat túrázol, és amúgy zavar a nagy menetszél, akkor nem szóltam.:R

(#44) canniball válasza Something_ (#40) üzenetére


canniball
nagyúr

A Louis csizma nekem nem jött be: felhúzás után az eladót kellett megkérnem hogy operálja már le a lábamról, de próba-cseresznye.
A térdvédőről jókat olvastam, de van rövidebb verzió is (esetleg azt lehet olcsóbban megkapod). Illetve a pántjai elég szélesek (én is vettem ilyesmit), ez nem biztos hogy kényelmes hosszútávon, de ezt is ki kell próbálni.
A kesztyűt illetően a Racer márkáról sosem hallottam (de én sem vagyok túl művelt e téren), viszont 20k körül már tényleg lehet válogatni olyan "nagyobb nevek" termékei közül is mint a Difi, a MugenRace vagy a Berik, illetve egy kicsivel többért már Arlen Ness is kapható. Ha gondolod kérdezz rá a motoros topikban, ott az "öreg motorosok" jobban vágják a témát.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45) DigitXT válasza Something_ (#35) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem nagyon bejönnek kinézetre, és nagyon kényelmesnek éreztem (ráülve). Emellett megbízható japán technológia, szóval csak megy, és megy...:R Ha rendesen karban van tartva, szerintem kimegy a világból is.:))

Ki kell próbálni, rá kell ülni, menni kell vele egy kicsit.:K Méretre amúgy nem olyan hatalmas, legalább van rajta lábtér.:D Ahogy írták: egy nagy Burgi sokkal durvább, aztán van, aki azzal is nyomja városban. (Nekem mondjuk ránézésre már túl nagy lenne ide, de nem ítélem meg addig, amíg nem próbáltam.) Ha esetleg mennél próbakörre, szívesen megyek veled kibickedni: mindig is szerettem volna kipróbálni egy 250-es Maját.:DDD

Kesztyűvel kapcsolatban: 18K-ért vettem egy JÓ bőrkesztyűt (asszem az is Prexport, talán azon belül Pro Race), ami már 5 éve hibátlan. Szóval nem biztos, hogy érdemes nagyon lejjebb adni, mert van, ami egy szezon alatt szétmegy (AndrewTdi mutatott olyat:B), és azért nem kerül az sem ötödébe, sőt.:( Ezen meg tök jó protektorok is vannak, mégis kényelmes is. Jó cucc, na. (Nem tudom linkelni, mert már nem él a link, de ha összefutunk esetleg, akkor meg tudom mutatni, milyen.:D)

[ Szerkesztve ]

(#46) DigitXT válasza DigitXT (#45) üzenetére


DigitXT
félisten

Na, csak megtaláltam a jó linket, valami régi link nem élt már.:B

De ahogy írják, ilyen árban nagy nevek is vannak - bőség zavara.

(#47) kcsa válasza DigitXT (#45) üzenetére


kcsa
veterán

Kell a ruhavásárláshoz mázli is.

Bevallottan a legolcsóbb kabátot kerestem anno sok éve (<20k), és vagy hat évig használtam. Most is megvan, hibátlan, tépőzárak vannak felbolyhosodva csak. Másodiknak is ugyanazt a gyártót választottam, most is pár éve használom (17k), még mindig jó. Nagy esőben beázik. A márkás is, max később :D
Kesztyű dettó - ugyanaz a gyártó mint a kabát, legolcsóbb vékony bőrkesztyű (~6k) 10 foktól fölfelé jó vagyok, nem szakad, nem rojtos, pedig vagy négy éve használom. Kicsit kitágult a tépőzár "visszaforduló" része csuklóban, ezért nem tudom szorosra venni, de ennek javítása is csak lustaság kérdése :D

[ Szerkesztve ]

(#48) DigitXT válasza kcsa (#47) üzenetére


DigitXT
félisten

ennek javítása is csak lustaság kérdése
Na igen.:D Nekem is elengedte magát az egyik patent a kabát ujján, viszont
mivel a kesztyű úgyis odafogja, már legalább 1 éve legalább járok vele így.:DDD

Anno sok fogalmam nem volt a motoros ruhákról, bár most sem sokkal több
van, mert amit elsőre bevásároltam, az teljesen jól bevált. Oké, a gatyát azt
kihíztam, de úgyis inkább farmberben szeretek motorozni. Tudom, ha perec
van, akkor sírni fogok a cordura jobb kopásállóságáért. Esetleg egy kevláros
farmer, vagy egy farmerszabású "bőrnaci"(:D) szóba jöhetne, de az meg már
egy picit overkill. Fene tudja. Egy elcsúszáson kívül (még a bérelt SMKP;]),
eddig semmi nem volt (kopp-kopp-kopp): autósok hülyeségét kivédekeztem.

25 fokig simán jó a kabát, fölötte meg volt, hogy mentem ing+gerincvédőben,
de tavaly vettem a protektoringet, szóval azt csak fel fogom venni a nyáron...
Anno a térdvédőt is "nyárra" vettem, hogy ha rövidnadrágban gurulok, legalább
a térdemet védje vmi, de akkor baromira nem tetszett...:O Aztán elkezdtem a
hűvösebb időkben hordani, mert szélfogásra is kiváló - szóval egyelőre ez van.

Előfordul, ha sietek, nem vesződök vele. De akkor sem megyek állat módjára.
(Az asesso még szimpatikus. De gondolom egy kicsit meleg lenne a nyárra.)

HGabor89: ja jó.:D Úgyis lesz majd vmi topiktali (legkésőbb talán nyáron, ha
a szervező is idekeveredik a bokros egyetemi teendőit követően), aztán lehet
"hasonlítani" a gépeket. Mondjuk ha már megvetted, akkor nem számít, hogy
miben jobb/rosszabb a másik, inkább csak tapasztalatcserének jó.:))

[ Szerkesztve ]

(#49) Something_ válasza kcsa (#47) üzenetére


Something_
őstag

Hmm, ez még jól is néz ki és elég olcsó :D [link]

DigitXT: majd összefuthatunk, hogyha megveszem. Holnap szócsata, majd meglesem élőben is és ha a szócsatában nyerek, akkor kész :-) Ismerős, szóval nem kell kibickedni :D Azért szerelőt viszek magammal, hogy meglesse.

(#50) kcsa válasza DigitXT (#48) üzenetére


kcsa
veterán

az assesso térdprotektor nekem is szimpi, én is szélvédelemre venném főleg. De most nincs kedvem. Ha érted mire gondolok :D

Farmerban nyomom én is. Meg utcai cipőben. Lehet köpködni, de itt nincs váltogatás, a cipő arra kell hogy letehessem a lábam a pirosnál, arra meg jó :D

És igen. A motorosnadrágomat én is kihíztam :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.