Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Ennek igy mi ertelme van?

koszi

(#852) BB9000 válasza footy (#851) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha a két bejövő vezeték más-más kismegszakítóra van kötve, akkor lehet hasznos átkötni. Így, ha az egyik konnektorba nagyobb áramfelvételű fogyasztót csatlakoztatsz, mint amit a vezeték elbír, akkor a másikon is folyik áram és nem ég le azonnal. Ez elsősorban egy biztonsági megoldás.

(#853) updog válasza updog (#809) üzenetére


updog
senior tag

Ezt a kérdést uppolnám azzal a kiegészítéssel, hogy sikerült megfigyelni, elmegy a power led is arra a pár másodpercre. Abszolút érthetetlen számomra, és csak remélem hogy nem veszélyes.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#854) csemberlen válasza footy (#851) üzenetére


csemberlen
őstag

Kötödoboz helyett így oldották meg. jön a kábel, és megy tovább máshova.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#855) Exian válasza csemberlen (#854) üzenetére


Exian
őstag

Szerintem is csupán ettől van szó és nem arról, hogy két külön vezetékelés jön, külön megszakítóval. Látni kellene, hogy egyik-másik kábel hova megy, honnan jön. Régi lakásunkban nekem is volt ilyen, hogy így voltak felfűzve a konnektorok egymás után. Gyári 60 éves panel megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#856) footy válasza BB9000 (#852) üzenetére


footy
addikt

Koszi, ertem. Viszont a csemberlen valasz fedi le az esetemet, mert utananeztem hogy tovabb van kotve a helyisegen belul egy masik ajzatra.

koszi mindkettotoknek :R

(#857) hódmaci válasza BB9000 (#852) üzenetére


hódmaci
senior tag

"Ha a két bejövő vezeték más-más kismegszakítóra van kötve, akkor lehet hasznos átkötni. Így, ha az egyik konnektorba nagyobb áramfelvételű fogyasztót csatlakoztatsz"

"akkor a másikon is folyik áram és nem ég le azonnal"

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD
Ez jó.......tetszik.
Rég olvastam már ekkora ................
Már bocsánat. :U

csemberlen
Szerintem is valami hasonló lehet.

S mint olvasom footy válaszát igaz is lett

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#858) retesz147 válasza BB9000 (#852) üzenetére


retesz147
addikt

Ne haragudj! De amit írtál az rossz és szabálytalan! (ezt először nem így írtam, de nem akarom, hogy megsértődj)
3x elolvastam, hogy mi akar lenni, de szerencsére nem értettem, mert nem is érthetem, mivel ilyen nincs!
Ugye nem vagy villanyszerelő? De még villamos szakmához közelálló végzetséged sincs?

Csemberlen kolléga írta a megoldást. Fűzött konnektor.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#859) hódmaci válasza retesz147 (#858) üzenetére


hódmaci
senior tag

Rosszul tudod.
Ott a végén a lényeg:
"Ez elsősorban egy biztonsági megoldás"
:DDD
Még most is röhögök rajta.
Ekkora b@r@mságot.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#860) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

Szeretnék venni egy érvéghüvely fogót, de nem tudom milyet lenne érdemes venni. Legfőképpen 1-2.5mm2-es kábelhez kellene, de néha előfordul 6mm2-es is.
Ha jól sejtem saruhoz kulön fogó kell arra is tudnátok ajánlani valamit?

(#861) retesz147 válasza hódmaci (#859) üzenetére


retesz147
addikt

Tök jó ezzel viccelni :C
Csak sajnos laikus emberek komolyan is vehetik, itt marad a fórumban, olvasható marad, terjed a hülyeség gyorsan.
Sajnos a villany nem játék, szóval nem kellene ilyeneket írkálnunk.
De napi viccnek jó volt, valóban, sírok én is :DDD

Nekem a kedvencem:
"Így, ha az egyik konnektorba nagyobb áramfelvételű fogyasztót csatlakoztatsz, mint amit a vezeték elbír, akkor a másikon is folyik áram és nem ég le azonnal."-->csak sokkal később, de akkor jobban fog égni, mert már előmelegedett, hamarabb begyullad. ;]

Úgy érzem a képzavar abból adódhat, hogy kedves fórumtárs azt "hiszi?", hogy a kismegszakító lekorlátozza az áramerősséget és többet nem enged át, így a "másik" oldalról egy másik kismegszakítón keresztül érkezhet a többlet áram, amit a "nagyfogyasztó kér". Na ez így ahogy van nem igaz, hülyeség!!!
A kismegszakító leold-lekapcsol-megszünteti az energiaellátást akkor, amikor az ő határértékét túllépi az áramfogyasztás (ez nagyvonalakban, ettől bonyolultabb, de így egyszerű), azért, hogy a vezetéken ne folyhasson nagyobb áram, mint amit biztonsággal el tud viselni komoly melegedés nélkül. A kismegszakító a vezetékeket védi a nem kívánt nagy áramoktól és ezáltal a károsodástól.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#862) Exian válasza Kommy (#860) üzenetére


Exian
őstag

SZERINTEM csak EZT a fajtát szabad megvenni (mármint nem pont ezt, hanem ami így szorít). A 6 ponton préselő a klafa.

(#863) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

adott egy fűtésvezérlő, ami igény szerint kapcsolja a kazánt. A kazankapcsoló jelet szeretném leágaztatni, ami egy relét kapcsolna, a relé pedig behúzáskor tápot adna egy keverőszivattyúnak.

Ha jól gondolom, erre a legalkalmasabb az impulzus relé lenne, de valaki tudna segíteni egy bekötési rajzzal?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#864) csemberlen válasza McSzaby (#863) üzenetére


csemberlen
őstag

Kérdés, hogy milyen jelet ad a kazánkapcsoló? Fázis, nulla, szárazkontakt?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#865) McSzaby válasza csemberlen (#864) üzenetére


McSzaby
őstag

Ennek utána kell néznem, nem tudom, de szerintem egy alacsony feszültségű fázis ÉS nulla. De ez csak tipp, mert csak 2 kimenő kábel van jelölve a 'kapcsolási rajzon', tehát nrm megszakít egy fázist, vagy nullát, mint egy villanykapcsolónál. Ez csak egy alacsony feszültségű 50/60 hz-s AC jelet ad ki szerintem.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#866) McSzaby válasza McSzaby (#865) üzenetére


McSzaby
őstag

Tévedtem.

Itt a kapcsolási rajz. Sima megszakító reléről beszélünk, tehát akár nullát, akár fázist is tudok kapcsolni róla.

Sárgával jelölt rész.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#867) McSzaby válasza McSzaby (#866) üzenetére


McSzaby
őstag

Lol. Megkérdeztem a forgalmazót, szárazkontaktról beszélünk. :D

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#868) csemberlen válasza McSzaby (#867) üzenetére


csemberlen
őstag

Akkor sima relével kapcsolhatod.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#869) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Azt mi okozhatja, hogy ha egy nagyobb fogyasztó beindul a ház bármelyik pontján, a villany egy pillanatra elhalványul, "pislog egyet". Tipikusan a kútban lévő szivattyú, a fűnyíró vagy egy flex indulásakor történik ilyen.

(#870) st6969


st6969
őstag

Üdv,
azt tudja valaki, hogy most mi a helyzet a 16A-ról 32A-ig teljesítmény bővítéssel? Még mindig ingyenes? Amennyiben a házban bent van a villanyóra, egy ilyen bővítésnél kirakatják az utcafrontra? Esetleg ez területenként változhat? (nálam tavaly előtt még ingyenes volt, és nem rakatták ki az órát sem, de azóta sok minden változhatott, egy szomszédnak kellene)

(#871) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Otthonra keresek, hobbi medence bekötéséhez életvédelmi kapcsolóval ellátott, kültéri hálózati megoldást.

A terasz konnektorától kb. ~3, max. 4 méteres kábellel szeretném kihozni az áramot a terasz mellett, kint elhelyezett vízforgatóhoz.

A fröccsenés elleni védelem, és az életvédelem fontos.

Üzemen kívül egyébként ki fogom húzni/áramtalanítani fogom a vízforgatót. A hosszabbítót, és/vagy életvédelmi dugaljt betakarom nylonnal, vagy berakom a teraszra, ha jön az eső.

Azalábbiakat találtam:
Brennenstuhl IP54 dugalj
+
NVO kültéri elosztó
vagy
STANLEY 2-es elosztó kapcsolóval, leszúrható


Alternatívaként:
STANLEY 4-es elosztó kapcsolóval, RCD dugóval

Kérdéseim:
1. Melyik a legjobb megoldás?

2. Létezik olyan gyári megoldás, mint a fenti Brennenstuhl dugalj, de az aljából kijövő, villás dugóban végződő ~3-4 méteres vezetékkel? Esetleg földbe szúrható kivitelben...

3. A dugalj + elosztó kombójánál számít az összekötés sorrendje?

Tehát
terasz konnektorba a Fi relés dugalj --> abba a kültéri elosztó --> abba a vízforgató villásdugója
vagy
terasz konnektorba a kültéri elosztó --> annak egyik csatalkozójába a Fi relés dugalj --> abba a vízforgató villásdugója

4. Bármilyen más, ajánlott márka, típus van ezeken kívül?


Köszönöm a segítséget! :K

"Aquila non captat muscas."

(#872) Chal válasza Piftuka (#871) üzenetére


Chal
addikt

Ebből a fajta ÉV reléből szerintem létezik szerelhető változat, mert nekem a vízforgató vezetékének a végén egy fixre szerelt volt gyárilag egy ilyenből. Én levágtam róla úgy, hogy maradjon egy kb. 20cm-nyi kábel az ÉV-n, majd erre a csonkra került egy ip65 doboz szelencékkel, amiben egy ShellyPM lakik (ezzel vezérlem időzítetten a vízforgatást). A dobozból kijön egy hosszabb kábel, aminek a végén egy lengőaljzat van (IP44), és végül egy ilyenben találkoznak a forgató villásdugójával: kép. Ez is csak IP44, de szintén fedett részen van.

Ami fontos:

- Az ÉV nálam egy olyan konnektorban van, ami a terasz fedett részén van.
- A Shelly bekötésénél nagyon figyeltem, hogy a fázist bontsa, ne a nullát. Bár az ÉV bedugható lenne fordítva (mivel sima konnektorról beszélünk), de a belőle kilógó vezetékdarab és a kötődoboz miatt szerintem ezt senki nem fogja megtenni, na meg rajtam kívül nem is nyúl hozzá más. Ugyanakkor tény, hogy e miatt ez nem egy 100%-os megoldás.

Egyébként szerintem számít a sorrend, nem mindegy hova teszed az ÉV-t. Ha van előtte olyan vezetékszakasz ami vizet kaphat, vagy egyéb okokból veszélyes lehet, akkor azt nem fogja védeni, szóval én szándékosan tettem minél távolabb a forgatótól, védett helyre, előtte vezetékszakasz így már csak a falban van.

A többi kérdésre majd a szakik válaszolnak, sőt igazából az ötletadáson kívül valahol egy véleménykérés is a commentem, mert engem is érdekelne, hogy lehetne e ezt jobban csinálni :)

[ Szerkesztve ]

(#873) Piftuka válasza Chal (#872) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-t! :R

A "Shelly"-s részből nem sokat értettem, de az alapján, amit írtál, talán az a Stanley hosszabbító a legideálisabb megoldás.

A leges-legjobb ugyanilyen volna, konnektornál RCD, abból egy hosszú kábel, és kint egy földbe szúrhatós, egyetlen, teljesen időjárás álló dugalj csatlakozóval. IP65, 66?

Nem tudom, létezik-e ilyen egyáltalán? ("Barkácsolgatni" én nem akarok, és emiatt egy villanyszerelőt megkérni sem. Ráadásul sürgős. Nem akarok újabb heteket medence nélkül tölteni.)

Amúgy nem írtam, de természetesen a terasz teljesen fedett, és körben zárt; tehát a konnektora is a természettől védett.

És tényleg jó volna, ha az itteni szakik válaszolnának, hátha van a fentieknél még jobb megoldás, vagy éppen olyan, amilyet keresek!

"Aquila non captat muscas."

(#874) viraga válasza footy (#851) üzenetére


viraga
tag

Úgy látom a képen, hogy a két dugaljat összekötő fázis vezetéknek meg van sérülve a szigetelése!!! Ugyanott mintha a földé is meg lenne nyomódva. Úgy látom ez a tipikus a dugaljat rögzítő csavar által okozott sérülés. Azt a két rövid vezetéket mindenképp cseréld ki és nagyon figyelve rakd vissza a konnektorokat. A szigeteléseken mintha még több helyen is lennének kisebb sérülések, de máshol legalább a réz nem látszik ki. Gondosan végig kell nézni az egészet.

Az alsó konnektorban nem teljesen szabályosan van az egyik nullavezető, ez lehet túl hosszú blankolás de kicsúszott vezeték is. Előbbi sem annyira szerencsés, utóbbi eset viszont érintkezési hibát is okozhat, semmiképp nem jó.

(#875) szabifotos válasza st6969 (#870) üzenetére


szabifotos
senior tag

Talán júniustól van újra módosítás, hogy mostmár nem rakják ki. NKM területen ezt mondta több regszerelő is nekem. És tudtommal a 32A továbbra is ingyenes.

(#876) zadir1


zadir1
tag


Sziasztok!

Gyakorlati vizsgára készülve szeretnék otthon csinálni egy gyakorló panelt motor bekötésekhez.
Légvár, forgásirány, dahlander, csillag-delta kötések lesznek. Ezekhez már beszereztem 2 be 1 ki nyomógombot, 3 mágneskapcsolót (dilool 62), kismegszakítókat, sorkapocsokat. 230/400 motorom lesz. Milyen időrelét, hőkioldót és kiegészítőket ajánlotok még? Keresnék még erről tananyagot, aki most végzett nemrég, segítsen 😄. Youtube-ot átnéztem, inkább elmélet van.

(#877) Demokatona


Demokatona
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Vettem egy érintős [fali] kapcsolót.Van hozzá ez: [kép]
Hova kell bekötnöm?Enélkül bekötöttem a kapcsolót és működik rendesen.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#878) retesz147 válasza Demokatona (#877) üzenetére


retesz147
addikt

Fóliakondi. Led-es fényforrások elé kell jelzőfényes kapcsolók miatt általában, ha lekapcsolt állapotban halványan világítanának a LED-ek.
Ha nem világítanak, akkor nem kell.

Xiaomi 13 eu dev...

(#879) Demokatona válasza retesz147 (#878) üzenetére


Demokatona
tag

Köszi.Nem világítanak.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#880) Piftuka válasza Piftuka (#871) üzenetére


Piftuka
veterán

Senki nem tud segíteni ebben? :F

"Aquila non captat muscas."

(#881) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Egy fogyasztót háromféleképpen lehet jelenleg vezérelni: 1. távirányító, 2. relé, 3 időkapcsoló.
Az időkapcsolót ki kell cserélnem, illetve a vezetékek elég kuszák a táblán (pl. kapcsolt fázis zöld/sárga vezetékkel van megoldva Villanyszerelő csinálta :( ). Szeretném rendbe rakni.
Ha a három "kapcsolóból" (távirányító panel, relé, időkapcsoló) kijövő kapcsolt fázisokat és a fogyasztó fázisát egy 4-es wagoval összekötöm, akkor az úgy rendben lesz, ugye?
Ugyanaz a fázis megy mindegyikbe. Nem lesz gond, ha esetleg 2 vezérlő (pl. relé és időkapcsoló) is egyszerre kapcsol ugye?

(#882) Chal


Chal
addikt

Egy szünetmenteshez szerettem volna gyártani pár darab kábelt, aminek C14 aljzat a vége. Rendeltem pár darab ilyen (lásd lenti képek) lengőcsatlakozót egy webshopoból, de a termékfotókat elnézve mindenhol ugyanez a fajta van a magyar oldalakon (legalább is a külső ház alapján úgy tűnik).

Hogyan kellene ezt szakszerűen bekötni? Szemes saruval? Mert nekem más ötletem nincs, az kizárt hogy az érintkező és a csavar közé oda lehessen fogatni biztonságosan bármilyen vezetéket, az érintkező gyakorlatilag akkora mint a csavar feje, és az is nagyon kicsi. Persze lehet hogy én nézek be valamit...

Esetleg tud valaki linket olyan boltra, ahol lehet kapni normál módon szerelhető C14 csatlakozót?

[ Szerkesztve ]

(#883) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziaszok, családi házban (nem én építettem) van egy olyan áramkör, amire én úgy tudom, hogy az összes emeleti lámpa van kötve. Itt rövidzárlat miatt lecsapja a biztosítékot, felnyomod és vagy azonnal vagy 1-2 másodpercen lecsapja.

Első lépésként az összes lámpából kivettem az égőket, de ez nem segített rajta. Itt mi lenne a további menete a hiba azonosításának? El kellene kezdeni lebontani a lámpatesteket? Vagy vannak olyan lépések, amiket kihagytam?

(#884) Real_Necro válasza Chal (#882) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem egyszerűbb a gyári kész kábeleket megvenni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#885) Chal válasza Real_Necro (#884) üzenetére


Chal
addikt

Van olyan kábelem aminek C20 a másik vége, vagy éppen egy rackelhető PDU, jobban örülnék neki ha olyan kábelt tudnék csinálni, amilyen éppen kell, az igazán egyszerű nekem ez lenne.

[ Szerkesztve ]

(#886) hódmaci válasza Mauzes (#883) üzenetére


hódmaci
senior tag

Lámpák kapcsolói OFF állásban?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#887) Mauzes válasza hódmaci (#886) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi, jó tipp, így találtam meg én is a problémát. Egy kültéri lámpa is az emeleti áramkörre volt kötve és az ON állásban volt. Sajna még nem ismerem a házat, most költözünk éppen.

(#888) viraga válasza Chal (#882) üzenetére


viraga
tag

Ha tömör rézvezeték lenne a kábelben, akkor nagyon egyszerű lenne, mert a lecsupaszolt rézből hajlítanál egy kört egy megfelelő átmérőjű szögön vagy magán a csavaron és kész. Soha nem jönne ki. Na persze nyilván sodrott a vezetéked. Jól látom, hogy a fázis és 0 fészekben aszimmetrikusan vannak a csavarok? Sztem nem nézel be semmit, ezeket egyszerűen úgy szánják (sajnos), hogy abból az irányból rakd be a vezetéket ahol a műanyag és a csavar között szélesebb rész van, mert itt el fog férni a szigeteléssel együtt. A lecsupaszolt részt tekerd a csavarra (úgy, hogy a lehető leghosszabban körbeölelje), így ha a csavart meghúzod, akkor az befelé húzza a vezetéket és nem kilökni akarja. Tehát a bevezetési oldal fontos. Ezért nem tükörképe egymásnak a fázis és 0 fészek, hogy mindkettőnél el tudd ezt játszani. Kicsit gány, de mivel a kép alapján ha oda kerül a csupasz vezeték ahová mondom, akkor nem nagyon fog tudni kihúzódni vagy fölfelé kinyomódni, mert itt a csavarfej és a műanyag között nagyon szűk a rés a kép alapján. Azzal segítesz a dolgon, ha előre megsodrod a lecsupaszolt rézszálakat kézzel, így nem fog szétterülni, szétesni meghúzásnál. Védőföld: ugyanez, csak sajnos műanyag fészek nincs. "Tekerdráacsavarra oszt jó lesz az, az úgyis csak a föld." Erre gondolt a gyártó.

B variáció, ha a fenti nem tetszik: keress olyan alátétet, ami pont belemegy a műanyag fészekbe (a fázis és 0 érintkezőknél), és nagyobb átmérőjű mint a csavarfej. A "rétegrend" csúszósaru-vezeték-alátét-csavarfej. Így nagyobb lesz a felület, nem nagyon tud hová elmenni a vezetéked.

C variáció: szemes saru vagy villás saru ha befér. Ezekkel az lehet a nehézség, hogy a kábeled külső köpenyéből csak nagyon rövidke vezetékeket bonthatsz ki, mert a szorító kengyelnek a teljes bontatlan kábelt illene szorítania, nem a külön ereket... És jó minőségű krimpelést kell csinálni, mert ha a saru és a vezeték között nem jó és biztos az érintkezés, akkor ugyanott vagy ahonnan indultál, csak a rossz érintkezés 1 centivel arrébb van :D.

D variáció: szigeteletlen érvéghüvely a vezetékek végére, krimpelés után ívesre formázva-görbítve hogy beférjen a fészekbe. Ennek az lehet az előnye a szemes saruval szemben, hogy talán könnyebb krimpleni a rövidke vezetékre. A sodrott vezeték szálait nem engedi szétmenni, a csavarral pedig a megfelelő formára fog tömörödni.

Neten a tédnél csak rosszabb szerelhető cuccok vannak a képek alapján...

(#889) Chal válasza viraga (#888) üzenetére


Chal
addikt

Én is gondoltam rá, hogy a csatlakozóban kialakított műanyag mélyedések + az érintkezők + a csavar adta volna a "költő" szerint a rögzítési lehetőséget, csak ezzel az a baj, hogy lötyög benne mindhárom érintkező, gyakorlatilag ha kettészedet a házat, akkor azonnal széthullik az egész. A csavar feje pedig olyan kicsi, hogy kb. 1mm átmérőjű vezetéket tudna csak az érintkezőhöz szorítani.

Én a felé hajlok, hogy ez kifejezetten szemes saruhoz van gyártva.

(#890) szabifotos


szabifotos
senior tag

A villanyszerelésben is jelennek meg a hasznos/és kevéssé hasznos kütyük.
Áramkörkereső és konnektor teszter. Hátha valakit érdekel: LINK

Tök vicces, ahogy a (vélhetően idősebb, régi) szakik elutasítják ezeket. Pedig szerintem a helyén kell kezelni, és néha tényleg hasznos lehet 1-1 ilyen eszköz.

(#891) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, bérelt családi házban nem működik a csengő. Ilyen régebbi telefonos rendszer, ami elektromosan nyitható bejárati kapura van kötve. Nem tudom, milyen típus, a mostani tulaj sem tud róla semmit (így vette).

Kit lehet ilyenkor kihívni megszerelni, random villanyszerelőt? Az istennek nem találom, ki foglalkozik ezzel.

(#892) Exian válasza Mauzes (#891) üzenetére


Exian
őstag

Szerintem keress kaputelefon szerelőt. Azok sokféle kapunyitó, meg csengő cuccot láttak már. Amúgy ez nem a tulaj dolga lenne? :F

[ Szerkesztve ]

(#893) Mauzes válasza Exian (#892) üzenetére


Mauzes
őstag

Ő fizeti, de én intézem.

(#894) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok nagyon amatőr és lehet hülye kérdés, szal bocsi :DDD

Most egy Csatáriplaszt PVT F 3030-1Fm fogyasztásmérő szekrény van egy 25A-es méretlen kismegszakítóval...gondolkodunk bővíteni 3x16A-ra, de neten nézve jött egy rossz hír, ami nekem új...hogy ebbe a szekrénybe 1 fázisú mérő mehet, mondom wtf miért, mikor 4 méretlen kismegszakítónak is van helye....Néztem a Csat.plaszt PVT 3045 1/3 Fm 1 és 3 fázisos mérőszekrényt ami csak 15cm magsabb. Azon is 4 méretlen kismegszakító hely van és ahogy látom a mérőoóra kerszt ugyanúhy mint nálunk a 3030-ban és a szekrény maszkon sincs láthatóan nagyobb hely...

Kérdés miért nem lehet a PVT 3030-asba a 3fázisú mérőt betenni? Miben különbözik a dedikáltan 1 a vagyes 1 és 3 , illetve a dedikáltan 3 fázisos méröóraszekrény?? Nem lehet mégis berakni 3 fázist?

Nem szeretnénk ugyanis falat bontani és minden mást azért higy a 15cm magasabb , ugyanolyan mély és széles 3045-ös szekrényt berakjuk.

Van ötlet? :F :F

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#895) Real_Necro válasza Mauzes (#891) üzenetére


Real_Necro
veterán

Két fajta kaputelefont kötöttem eddig. Mindkettő kamerás volt.
Az egyiknél mind a külső, mind a belső egység külön tápon volt és csatornánként ment át a kép, hang és a kapunyitó jel/gomb. Az még CRT volt.
A másik bus rendszerre volt kötve, egy helyről kapta a tápot és azon ment a jel is. Az 2-3 év után meghülyült, a beltériket le kellett cserélni.
Ha amúgy is rossz, megnézném a helyedben milyen kábel van behúzva és ha megfelelő, tennék rá egy új eszközt. A kamerás nem lesz olcsó.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#896) Exian válasza Mauzes (#893) üzenetére


Exian
őstag

Akkor az még a jobbik eset egyébként :) Nálunk az volt minden bérelt lakásban/házban, hogy én intéztem és én is fizettem minden javítást, karbantartást... kifogtuk a "nekem így is jó" tulajokat, ha valamiből kicsit is jobbat szerettünk volna, csak saját zsebből lehetett.

(#897) csemberlen válasza Vartanus (#894) üzenetére


csemberlen
őstag

MERT a szolgáltató ezt kéri.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#898) Vartanus válasza csemberlen (#897) üzenetére


Vartanus
őstag

Rendben :)

És van valami valós oka, hogy külön van 1 és 3 fázisos mérőórához szekrény, mikor az órák fizikailag belemennének a 30x30x17-es 1fm-es szekrénybe is és mindkettő 63A-ig hitelesített?

vagy kérdezem úgy, hogy akkor mi értelme van az 1 fázisú PVT 3030-nál 4 méretlen kismegszakító helynek?

Nem kötekedés, pusztán tényleg érdekel a válasz :B :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#899) csemberlen válasza Vartanus (#898) üzenetére


csemberlen
őstag

Értelet nem kell keresni sajnos. A régi 3 fázisú óra nem fért volna bele a mostani szekrényedbe. Az új digitek bele férnének. Hívj fel egy közeli regisztrált szerelőt, hátha mégis van kiút.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#900) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, nem értek a villamossághoz, de ilyen a biztosíték tábla az új lakásomban:

Ha FI-relét szeretnék, akkor mi lenne a beépítés menete és kb mennyibe kerülne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.