Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) No.01


No.01
őstag

Koszonom!

Menjunk at amoda folytatni?

Egyebkent maga a lampa dimmelheto. Pont ez a "gondom" is. Eddig csak egy szimpla billenokapcsolora volt bekotve, de sokszor van olyan, h mivel a lampan 4 spot van igy egyszeruen tul sok a 4000 lumen.

Mire kellene figyelnem kapcsolo vasarlasanal? A leirasban konkretan csak ennyit talaltam: "Csak olyan fázishasításos dimmert használjon,"amely megfelelő az adott transzformátorhoz (TRIAC)"

(#352) Real_Necro válasza No.01 (#351) üzenetére


Real_Necro
veterán

A 2x60W mire vonatkozik? Nem csak a búrára volt írva normál izzóhoz? Milyen fényforrások vannak a spotokban?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#353) No.01 válasza Real_Necro (#352) üzenetére


No.01
őstag

2 lampam van. Mind2 teljesen egyforma ezert irtam, h 2x 60 W.
Egy lampan van 4 spot, de a LED-ek nem cserelhetoek. A papairon meg annyi van, h 60W.

[ Szerkesztve ]

(#354) Real_Necro válasza No.01 (#353) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor spotonként gondolom max 15W, bár jó lenne tudni, mennyi a pontos, azért a 60W ledben nem kevés. Hát még a 2x annyi.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#355) No.01 válasza Real_Necro (#354) üzenetére


No.01
őstag

Ha 60W van megadva akkor gondolom ugy van ahogy mondod es 15W spotonkent.

Ez mennyire befolyasolja a kapcsolo valasztasomat? Mar huzodik egy ideje a dolog es gyorsan kelene eldontenem, h mit is szeretnek. A lakas tobbi reszen a Berker konnektorok es kapcsolok vannak igy ehhez a markahoz ragaszkodnek, de ha rakeresek akkor sajna nemigazan igazodom ki az opciok kozott.

(#356) Real_Necro válasza No.01 (#355) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én kipróbálnám egy sima dimmerrel. Ha tényleg ekkora a teljesítménye, akkor el kellene bírnia. Nekem bőven alatta volt teljesítményben, azért nem bírta.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#357) csemberlen válasza No.01 (#355) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem a 60w-os izzónak megfelelő a fény teljesitménye, nem hiszem, hogy 60W az a led teljesitménye lenne.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#358) No.01 válasza csemberlen (#357) üzenetére


No.01
őstag

Lehet... Passz! En lattam ma olyan oldalt ahol 4x 10W volt feltuntetve, de a legtobb helyen (a gayrtonal is) 60W szerepel.

Randomra beirva elso talalatkent Googli is ezt hozza.

Kozben tegnap hazafele bementem a helyi villasznszerelo boltba (erossen videk) ott azt ereztem h a LED-el meg azert vannak gondok mert az egyik azt mondta, h nem szamit barmelyik megteszi a masik kollega mar arnyaltabban fogalmazott, de konkretumot o sem mondott csak dobalozott a driver szoval amirol csak tegnap ugrott be, h a korabban lehuzosnak titulalt 2. szerelo is ezt emlegette.

2020-ban azert nem gondolnam, h ennek ennyire bonyolultnak kellene lennie... vagy tul sokat akarok? :U :DDD

(#359) Real_Necro válasza No.01 (#358) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szép ára van, ugyanakkor én csak azt találom erről, hogy nem dimmelhető.

Szerk.:
De mégis: [link]

Szóval Triacos dimmer kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#360) No.01 válasza Real_Necro (#359) üzenetére


No.01
őstag

Fogalmazzunk ugy, h ez csak a "hires" Magyarorszagon ennyi. A normal ara sem keves, de az itthoni elegge foldtol elrugaszkodott, mondhatni tipukus.

Igen a leirasban megtalaltam ezt a Triacos dimmer kifejezest, de ha konkretan rakeresek akkor ilyet nem talalok a keresett Berker-nel, de meg a nagyobb Scheinedernel sem. Persze lehet tobb hasonlo is van a szortimentjukben csak nincs kulon jelolve. Mindenesetre a gyartot ma megprobalom felhivni telefonon, hatha ugy gyorsabb/konnyebb.

(#361) Real_Necro válasza No.01 (#360) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én vennék egy egyszerű triakost és kipróbálnám vele. Elvileg nem mehet tőle tönkre.

Egyébként van a Berkernek: [link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#362) No.01 válasza Real_Necro (#361) üzenetére


No.01
őstag

Felirtam par cikkszamot a listamra mert nem derult ki - szamomra - egyertelmuen, h milyen kulonbsegek vannak a kapcsolok kozott.
Bar a gyarto ugyfelszolgalata nagyon segitokesz volt. Toluk is varom a visszajelzest a delutan folyaman.

Nagyon koszonom! :R

(#363) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Egy új csillárba raknék LED fényforrásokat, amit fényerőszabályzós kapcsolóval használnék.
Milyen LED-et, és milyen dimmert ajánlanátok?

(#364) Real_Necro válasza Tetsuo (#363) üzenetére


Real_Necro
veterán

Milyen foglalat, milyen teljesítmény?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#365) Tetsuo válasza Real_Necro (#364) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

E14-es foglalat. Az "izzó" még nincs kiválasztva, normál fényerejű lenne, klasszikus dizájn, aránylag jó minőség, semmi extra, ha lehet flicker free...

(#366) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

A kérdésem arra utal, hogy mi az a kategória pl. Schneider és Legrand kapcsolók esetén, ami tuti jó, és nem villogtatja a lámpát, illetve melyik az az E14-es LED, ami jó minőségben dimmelhető?
Nem akarok halogént belekeverni, hanem full LED, vagyis alacsony teljesítményű lenne.
A modern, felosztott felületű kapcsolók helyett a klasszikus teljes felületen érintőset választanám, ha még van olyan.

(#367) Real_Necro válasza Tetsuo (#366) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem Osram a dimmelhető G9-es, de most is ment tönkre belőle és már egyet gariztattam is lumenetnél. Nézz körbe náluk milyen forma, teljesítmény, színhőmérséklet tetszik.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#368) Tetsuo válasza Real_Necro (#367) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszi. Milyen dimmerrel használod?

(#369) Real_Necro válasza Tetsuo (#368) üzenetére


Real_Necro
veterán

Régi hagyományos prodax, de nekem a 8 foglalatból kettőben maradt a halogén.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#370) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Shelly 1+button-t szerenék egy 3 eres AC tápkábelbe beépíteni kávéfőzőhöz.
A Shellynek csak a fázis és a nulla kell, jól gondolom hogy a födet elvágva hagyni nem szerencsés, inkább a shelly mellett párhuzamosan vezessem át? Esetleg csinált már ilyet valaki és meg tudja mondani befér-e a +1 ér a Shelly button burkolat alá?

Köszönöm!

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#371) Chal válasza Alg (#370) üzenetére


Chal
addikt

Ha a kávéfőző amúgy földelt, akkor igen, érdemes bekötni a földelést úgy, ahogy írtad.

Rengeteg Shellym van, de Buttonom nincs. Néztem róla most én is pár YT videót, mert engem is érdekel a kérdés. Viszont bizonytalan vagyok a dologban: az egyértelmű, hogy hagytak helyet a vezetékeknek, mivel a Shelly bekötései miatt (egy oldalon vannak) tesz egy fordulatot a házban az elmenő rész. Viszont mindenhol lapos kéteres kábelt látok, mintha a Button házán a ki/bemeneti nyílások is ehhez lennének kialakítva. Ha esetleg kipróbálod, akkor írd meg az eredményt. Sokat segítettem mi? :D

Amúgy hogy konstruktív is legyek: azzal nem árt tisztában lenni, hogy a Shelly1/PM egy egypólusú megoldás, azaz annak függvényében hogy hogy fogod a konnektorba dugni a Button dugvilláját, változni fog, hogy a fázist, vagy a nullát bontja. Ez szerencsétlen esetben okozhat meglepetéseket. Ha nincs mozgatva az a kávéfőző, akkor én e miatt inkább beépíteném a Shellyt a fali konnektor mögé.

[ Szerkesztve ]

(#372) Alg válasza Chal (#371) üzenetére


Alg
veterán

Az a baj szükség van a külön kapcsolóval való vezérlés lehetőségére, így falba építés nem jó, ezért kellene a Button...

Igazából elég lenne egy egyszerű időzítő is hogy reggel mire felkelünk bemelegedjen a gép, csak azok letakarják a másik dugaljat ami kell a darálónak, és baromi randák a konyhapulton. Hosszabbítót/elosztót szintén nem szívesen néznék a pulton.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#373) Mawyx


Mawyx
senior tag

Sziasztok!
Villanyszerelésre egy kezdőnek megfelelő az olcsó gagyi de 1000V csavarhúzó Extol 1000V csavarhúzó készlet 53085 [link] vagy megéri picit drágábbat venni pl. Weidmüller csav.húzókészlet 9042260000 [link] , vagy VDE szigetelt villanyszerelő csavarhúzó készlet fázisceruzával, PH/PZ csavarhúzó 7 részes készlet Wiha 23710 [link] ?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#374) csemberlen válasza Mawyx (#373) üzenetére


csemberlen
őstag

Kezdő villanyszerelőnek, vagy aki csak magának barkácsol otthon?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#375) Mawyx válasza csemberlen (#374) üzenetére


Mawyx
senior tag

Kezdő villanyszerelőnek, aki még túrót sem keres, de szeretne elindulni az életben. Ha a márkátlan se ráz meg, akkor nyilván jó az is, de mennyire lehet hinni egy márkátlannak, a kínai nyomdafesték sok mindent elbír.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#376) JóGéza válasza Mawyx (#375) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Akarsz/fogsz feszültség alatt dolgozni?

(#377) Mawyx válasza JóGéza (#376) üzenetére


Mawyx
senior tag

Egyelőre feszültségmentes lesz a papír, aztán az éleben ez sosem így van, mert sokszor nem boríthatod sötétségbe az egész mindenséget egy kis szerelés miatt.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#378) Tetsuo válasza Mawyx (#377) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A kínai bőven jó. Nem kapna engedélyt, ha nem lenne biztonságos.
Amiben rosszabb, az a tartósság - végül lehet, hogy a drágább éri meg.

(#379) csemberlen válasza Mawyx (#375) üzenetére


csemberlen
őstag

Extol se fog rázni, pláne ha villanyász cipőben dolgozol, és a bal kezeffel nem markolsz gázcsövet. Én azért olyan készletet néznék ami amibe van installációs csavarhuzó is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#380) Real_Necro válasza csemberlen (#379) üzenetére


Real_Necro
veterán

Elműs emberkét láttam nem régen kesztyűben dolgozni. Az is egy megoldás... Mondjuk én szeretek biztosra menni, ahol tudok, áramtalanítok.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#381) Ferike81 válasza Mawyx (#377) üzenetére


Ferike81
senior tag

Rázni nem ráznak, mert valóban akkor engedélyt sem kapna a forgalmazásra. Viszont, ha valóban ezzel szeretnél foglalkozásszerűen dolgozni, pláne ha FAM is tervben van, akkor nem biztos, hogy nem érné meg egy komolyabb készletet apránként beszerezni. Jó persze nem egyből egy másfél millás Wiha vagy Haupa készlet a cél, de azért vannak jobb minőségű cuccok is elérhető áron. Arról nem is szólva, hogy a szigetelés nem minden. Én pl szeretem az Unior csavarhúzóit, és nem is drágák, és piszok jól bírják, nem pattant még el egynek sem a hegye. Ha áram alatt szeretnél dolgozni akkor mindenképpen megéri egy jobb felszerelés, mert nem pár tízezer forint az élet. Na és még ami fontos szerintem, ha valami szerszám villanyászszerszám, akkor azzal csak villanyt szerelj. Nem vésni vele, és nem traktort szerelni. Úgysem bírják ezer évig, pláne, ha mindenre használod.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#382) retesz147 válasza Mawyx (#373) üzenetére


retesz147
addikt

Haupa szettet is ajánlom. Mi azzal dolgozunk, jól bírják, nekem a fogása is tetszik.
De az Extol sem fog megrázni, sőt Aliexpressről rendeltem Bosi-t az se ráz.
Villanyszerelő cipő ajánlott, pl Giasco márka, drága, de jó.

Xiaomi 13 eu dev...

(#383) Fecogame


Fecogame
veterán

Van arra tippetek hogy ennek a csatlakozónak mi lehet a neve? Ahogy a képen is látszik, az egyik csatlakozó már kitört belőle, ezért is kellene újat venni, csak nem tudom milyen néven keressek rá :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#384) Real_Necro válasza Fecogame (#383) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez valami adapter csatlakozója?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#385) Alg válasza Chal (#371) üzenetére


Alg
veterán

Rákérdeztem náluk, azt írták hogy a vezeték méretétől függ természetesen de nem garantált hogy elfér a földelés a button-ban.

Marad akkor az okosdugalj megoldásnak.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#386) Fecogame válasza Real_Necro (#384) üzenetére


Fecogame
veterán

Köszönöm a válaszod! Nem sajnos nem ilyen, de megoldom forrasztással a dolgot :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#387) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Szerelvénydobozt el lehet fedni igényesen vagy csak az a pattintós műanyagfedél van rá, ami kiesik a hozzáéréstől?

(#388) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani jól használható 3x1,5, 3x2,5 MMCU (MM Fal) csupaszoló szerszámot?

(#389) Teaway válasza Tetsuo (#387) üzenetére


Teaway
veterán

Úgy keresd, hogy rugóslábú fedél. Ez csak a fedél közepét húzza a fal felé, ezáltal szépen egyenletesen rásimul.

Nincs itthon csokid??

(#390) Tetsuo válasza Teaway (#389) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszi, de éppen az nem jó. Ennél erősebb, stabilabb megoldás kellene.

(#391) csemberlen válasza Tetsuo (#390) üzenetére


csemberlen
őstag

Elárulod az okot?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#392) Teaway válasza Tetsuo (#390) üzenetére


Teaway
veterán

1. Ez a legszebb és legstabilabb fedél.
2. Tavaly cseréltem az összes régit ilyenre, és még egy sem esett le.
3. A gondot az jelentheti, ha fullra van tömve vezetékekkel a doboz, és nincs elég helye a fülnek.

Nincs itthon csokid??

(#393) w.miki


w.miki
veterán

Yeelight YLKG07YL beköthető, "szabvány" EU-s fali kapcsoló helyére, vagy oda másmilyen kell

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#394) Tetsuo válasza Teaway (#392) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

És #391
Egyrészt valami csavaros megoldás stabilabb és igényesebb lehetne mindenképp, másrészt részben gyerek- vagy vízvédett is lehetne, biztos van rá igény.
Nem hittem el, hogy csak az olcsó megoldás létezik.

(#395) csemberlen válasza w.miki (#393) üzenetére


csemberlen
őstag

Az amcsinak más doboz kell a falba, nagyobb kocka.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#396) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok.

Kertbe szeretnék 220V-os vezetéket kivinni földkábelen, kerti és garázsvilágításhoz, valamint közvetlen mellé szeretnék automata öntözőrendszer vezetéket telepíteni (házilag)

A két vezetéket nagyjából egy ásónyomra ( 80 centire ) ásnám be a talajba. Gondolom célszerű egy 20 centi védőtávolságot hagyni a két vezeték közé, de milyen csőbe rakjam a villanyvezetéket hogy a későbbiekben ne legyen gond, illetve ne lehessen ásóval felsérteni?

Gondoltam, hogy berakom egy rugalmas műanyag védőcsőbe, majd az egészet egy vascsőbe, így talán kivédhető hogy belefollyon a víz vagy valaki ásóval, kapával megsértse. Vagy mit javasoltok erre?

(#397) Real_Necro válasza maglew (#396) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lépésálló cső is létezik, vagy ásó ellen még tudtommal szokták homok alapon vinni, téglával lefedve.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#398) Tetsuo válasza maglew (#396) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

220V? Vezetéket kivinni földkábelen? Egy ásónyomra, 80 cm-re? :F

(#399) maglew válasza Tetsuo (#398) üzenetére


maglew
aktív tag

Hát hogy legyen? Akartam 12 vagy 24 V-os rendszert de egy másik fórumon lebeszéltek hogy 80 méterre nagyon nagy lesz valami jelveszteség. Igazándiból kb 6 db lámpát kellene felraknom ami világít, mert folyton átesek a macskán. :)

(#400) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Kíváncsi lennék arra, hogy kinek mit jelent egy kiállás, tehát mondjuk egy 4-es fali aljzat hány kiállást jelent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.