Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#4443) Dany007 válasza Dalai Láma (#4441) üzenetére


Dany007
veterán

Értem h érted :) És nem is állítom szembe egymással. Sőt. Egyik segíthetne a másiknak.

Csak, mint írtam, számomra az a megdöbbentő, hogy a puszta hiten alapuló eseményeket jobban elhiszik az emberek, mint azt amit a tudomány bizonyított.
A különbség pedig benne van a leírtakban. A hit az 'csak' hit. Vagy elhiszed, vagy nem. Vagy hiszel benne, vagy nem.
De a tudomány az egy olyan dolog, amit akkor is észre veszel ha nem akarod, akkor is ha nem hiszel benne, az már van, és tény dolog. Ahhoz elég körbenézni.
És igen, ha lenne elég pénzed, akkor bizony megnézhetnéd Afrikát. De elég csak egy fénykép.
Persze v.színű neked se lesz lehetőséged kiutazni az űrbe és lecsekkolni a térképészek munkáját, de a lehetőség valós, és más emberek ezt már megtették.
Ezzel szemben Isten létezésére nemsok bizonyíték van (ebbe ne menjünk bele) és mégis milliárdnyian elhiszik. De a Holdra szállásban meg kételkednek...
Ez nekem olyan abszurd. Mint egy rossz angol poén.
Mittomén... "- okés kisfiam, elhiszem hogy tudsz repülni! - de azt nem hiszem el, hogy a papírlap fából készül... " vagy valami ilyesmi...

"Mármint, ha például minden kétséget kizáróan megtalálnák Jézus holttestét, és szent Józsefét is, és rokonságot állapítanának meg köztük."

Most ezzel azt mondod, ha bebizonyosodna, hogy a Biblia, Jézus története tényleg szó szerint valós, akkor el kéne felejteni a kereszténységet?
Szerintem ez csak megerősítené a hitet. Elvégre nem Isten maga szólna hozzánk. Hanem végre kapnánk egy _bizonyítékot_ a történetek igazára.
A hit megmaradna utána is ugyan úgy.
Attól még, hogy tudom hogy működik a lift még hiszek benne, hogy levisz a földszintre.
Sőt, mióta tisztában vagyok a működés elvével annál biztosabb vagyok benne, hogy le fog vinni.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.