Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#3401) skype válasza Noddy (#3397) üzenetére


skype
tag

Az a világ akkor omlik össze benne,ha az amiben eddig hitt, csak csupa ámítás, és hazugságok halmaza, és ő erre rájön.
Mert sajnos sokan nem látnak az orruknál tovább, vagy még addig sem.

(#3402) kymco válasza skype (#3401) üzenetére


kymco
veterán

Ha valaki olyanról ír, ami ellenkezik a világképemmel, akkor miért nem írhatom meg erről a véleményemet? Önmagában egy vélemény el nem fogadása hozzátartozik a mindennapi élethez....
És az sem mindegy, hogy az eltérő vélemény mire alapozódik... mert pld ha bulvárirodalom ihlette fantáziára, akkor nem hiszem, hogy káros dolog, a történelmi szemlélethez való visszavezetése a vitának....
Tehát még mindig az a bajom, hogy annyira általános vagy, hogy végül két hozzászólásodat egybevéve is csak erről a konkrétumok nélküli semmiről írsz, ami látszólag építő jellegű kritika, valójában, mivel a levegőben lóg, sok mindent mögé lehet gondolni....

www.refujvaros.hu

(#3403) skype válasza kymco (#3402) üzenetére


skype
tag

Sajnálom, ha megbántottalak az írásommal.Téged aztán igazán nem akarlak kritizálni.
Becsüllek azért mert kiállsz az igazadért, mégha ez néha egy kicsit túl fanatikusnak tűnik is.Az írásaidból úgy látom, hogy eddigi életed alapján sok minden történt már veled.Az hogy megtaláltad Jézust az Istent, szerintem igen nagy dolog. Sajnos kevés ember mondhatja ezt el magáról. De egyre vigyázz, az éremnek mindig két oldala van.
"Jesus loves us."

(#3404) kymco válasza skype (#3403) üzenetére


kymco
veterán

Nem bántottál meg :)

www.refujvaros.hu

(#3405) skype válasza kymco (#3404) üzenetére


skype
tag

Akkor jó!!! :))

(#3406) skype


skype
tag

Megint mindenki alszik.Egy kicsit gyengül a gazdasági helyzet, és már el is terelődik a figyelem a hitről.Pedig most lenne rá a legnagyobb szükség.

(#3407) Noddy válasza skype (#3406) üzenetére


Noddy
senior tag

Lehet, hogy még nem eléggé tudatosult az emberekben, hogy milyen nagy bajban vagyunk/vannak.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#3408) SystemRoot válasza Noddy (#3407) üzenetére


SystemRoot
őstag

A 29-33as válságon sem Isten segített, hanem egy újszerű gazdaságpolitika.
Egyébként valószínűsíthetően ez most közel sem lesz annyira súlyos.
Akkoriban ugyanis kegyetlen defláció volt, a gazdasági növekedés negatív volt. Most erről (még) szó sincs.

Amúgy tényleg nagyon lehalt ez a topik. :(

Lehet, az én Ateizmus topikom annyira jó lett, hogy a vallás topiknak leáldozott.:D ;]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3409) Noddy válasza SystemRoot (#3408) üzenetére


Noddy
senior tag

Szerinted az újszerü gazdaság politika honnan jött? :)
Biztos nem a darwini evolúció hozta létre.

Erről jut egyébként az eszembe, hogy mostanában olvastam egy-két érdekes és meglepő dolgot a racionális gondolkodás és az emocionális cselekvés evolúciós kapcsolatáról. Mej szerint a sutba lehet dobni az önzőgén teóriát, és van evolúciós alapja a vallásoságnak.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#3410) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Eléggé átalakúltak a szokásaink mindenki ritkán jár templomba. Karácsonykor nem nagy családi körben ünneplünk hanem elutazunk valhova kettesben. Elég sokan vannak a szabadkőműves valás gyakorlói is, akik végül si nem hirdetnek mást mint szabadságot a szellemnek(okkultizmus), nem beszéve az ateistákról akik akik meg minden elutasítanak.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3411) kál válasza zoltanz (#3410) üzenetére


kál
csendes tag

Ez így aztán nagyon egyszerű.Az ateisták nem utasítanak el "mindent".Egyébként a templom isten háza(melyiké:) ) Mi az a szabadkőműves vallás?

(#3412) zoltanz válasza kál (#3411) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szerintem az vesse a kereszténységre az első követ aki biztosan tudja, hogy alakúlt ki az élet (élettelenből élő) és maga az ember (mi is a lélek) és mi lesz a halál után.
Azert szerintem ateistának lenni elég könnyelműség, az UFO -k (földön kívűli életforma vagy "istenek" hozzánk képest) jártak a földön, de sajnos nagyon keveset tudunk.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3413) kál válasza zoltanz (#3412) üzenetére


kál
csendes tag

Szerintem sem magyarázható pusztán véletlenek sorozatával az élet kialakulása.Én nem hiszem,hogy biológiai gépek lennénk.Ami zavar az a jelenkori papok képmutatása.Nem kell tőlük az útmutatás mert 90%-uk bűnösebb életet él mint én.Nálunk az önkormányzat 2 gurigát költött a (egyik) pap KERÍTÉSÉRE. Ebből a pénzből az összes gyerek tankönyveit ki lehetett volna fizetni-nincs kommentár.Jó egypárért eljöhetnének az UFO-k.

(#3414) zoltanz válasza kál (#3413) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szerintem a földönkívüli inteligens lények nem biztos, hogy elrabolnak sajnos, nem vagyunk mi olyan érdekesek számukra, esetleg véletlenűl jártak erre. (vagy nagyon ritkán) Elég nagy az univerzum és van ahol az élet elöbb kialakúlt, biztosan fejletebbek az ott élők mint mi és inkább oda látogatnak. Mi galaxisunk közepesen öreg.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3415) dabadab válasza zoltanz (#3412) üzenetére


dabadab
titán

"Azert szerintem ateistának lenni elég könnyelműség"

Konnyelmuseg?...

DRM is theft

(#3416) kál válasza zoltanz (#3414) üzenetére


kál
csendes tag

Pedig egy-két idiótát (pl:Fletó) elvihetne a "nem annyira értelmes" földönkívüli oszt végezhetne
rajta szexuális kisérleteket egy pár évig :)
Komolyan: jó lenne ha még a mi életünkben megtörténne a kapcsolatfelvétel!!!

(#3417) SystemRoot válasza Noddy (#3409) üzenetére


SystemRoot
őstag

Csak nem Isten súgta meg? Amúgy nem volt annyira effektív a megoldás hogy Istentől való legyen, bocs.:)

Amúgy is miért ilyen késve jött? Nagyon sokan, ártatlanok éhen haltak miatta... :(

De hagyjuk ezt a gondoskodó Isten dolgot, számomra értelmetlen ilyenről beszélni.

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3418) SystemRoot válasza zoltanz (#3412) üzenetére


SystemRoot
őstag

A keresztény vallás igazságértékeinek megítéléséhez nincs szükség az általad említett válaszokra. Egyébként pedig ezek közül csak egy dologra nem tudunk egyelőre mit mondani és az az első sejtek (prokarióta, eukarióta) kialakulása. Lélek nincs (vallásos értelemben, egyébként definiálhatjuk ezzel az szóval a személyiséget), a halál után pedig nem lesz semmi.

"Azert szerintem ateistának lenni elég könnyelműség"

Logikusan megvizsgálva, ennek az ellenkezője az igaz. Istenben hinni könnyű.

Az Ufókról pedig nem tudom miről beszélsz hogy jártak itt. Ugyanis nem jártak (csak kóklerek terjesztenek ilyet), és a közelünkben biztosan nem is léteznek. Hogy egyébként mennyi az élet előfordulási valószínűség az univerzumban, akár még azt is lehetne feltételezni hogy nincsenek UFO-k egyáltalán, persze ez biztos abszurdnak tűnik.

Amúgy egész jól beindult a topik, csak ide kellet flamelnem.:D :DDD

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3419) kilozsul válasza zoltanz (#3410) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Ezt most nem igazán értem... :F

Azt a keresztényekre érted, hogy ritkán járnak templomba? Mert hát más ugye miért járna...

Azt azért vegyük tudomásul, hogy a karácsony (bármilyen furcsán is hangzik) nem igazán helytálló vallási ünnep. Jézus születése tudomásom szerint nem erre az időpontra esett, csak amikor a kereszténységet rákényszerítették több európai népre, valahogy be kellett adni nekik a vallási ünnepeket, és kézenfekvőnek látszott azokat a már meglévő ünnepeik helyére tenni vagy azok mellé kapcsolni. A karácsony időpontja azért ide esik, mert a téli napéjforduló a legtöbb népnél eleve ünnep volt.

Tehát teljesen jogosan ünnepel mindenki "karáncsony" időpontjában, akkor is ha nem keresztény, vagy még csak nem is vallásos mivel ez az ünnep sokkal régebbi lehet, mint maga a kereszténység.

Például én is szeretem a karácsonyt, mivel ilyenkor a mindenki nyugisabb, tudok találkozni azokkal az ismerőseimmel is, akik más városban, országban élnek de ilyenkkor hazajönnek kicsit, stb...

Ezt a mondatot pedig tényleg nem értem: "Elég sokan vannak a szabadkőműves valás gyakorlói is, akik végül si nem hirdetnek mást mint szabadságot a szellemnek(okkultizmus), nem beszéve az ateistákról akik akik meg minden elutasítanak."

Mi a baj azzal ha valaki pl szabadkőműves? Vagy éppen ateista? A "szabadságot a szellemnek" pedig kicsit sem okkultista dolog, már miért lenne az? Az én hitem is ezt hírdeti pl... És?

(#3420) zoltanz válasza SystemRoot (#3418) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"a halál után pedig nem lesz semmi."

Érdekes a klinikai halálon keresztűl ment emberek nem erről számolnak be. De nézz utána bátran ha nem hiszed.
Ott nem beszélhetünk agytevékenységről, öntudat vagy a lélek gondolkodási és következtetési képessége akkor is fennmarad, mikor nincs agytevékenység.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3421) zoltanz válasza kilozsul (#3419) üzenetére


zoltanz
nagyúr

De a szabadkőműves vallás nem utasítja el az okkultizmus ez helytállóbb. Egyébként minden vallásban találkozhatunk vele én a feketemágiára gondoltam a szabadkőműveseknél (Lucifer páholy nem igazán barátságos név)

Következő cikk:

Az okkultizmustól a tudományvallásig
írta Szőke Katalin

"A századfordulós Oroszország eklektikus szellemi útkereséseiről tudósít Maria Carlson: A divatos okkultizmus.
Állítólag Vjacseszlav Ivanov, Valerij Brjuszov és Andrej Belij a Lucifer páholy tagjai voltak."

[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3422) kál válasza SystemRoot (#3418) üzenetére


kál
csendes tag

Sejtek...valamit.Nos ahhoz mit szólsz,hogy a génkutatás jelenlegi állása szerint egy közös
őstől származunk(jelesül:egy férfi és két nő).Hát amikor először olvastam róla megborsóddzott a hátam,mert a másik nő az bizony.....
Utána semmi?Akkor jön a tiszta logika:voltál már ott?
Isten létezésének elfogadása sem könnyű(sok háború,emberirtások stb).A hit pedig egyben a TELJES értékrendszer elfogadását és ALKALMAZÁSÁT is jelenti.Hogy ez mennyire egyszerű....igaz?
UFO-val még nem találkoztam személyesen,de George Bushsal sem,csak könyvek és a média.

(#3423) dabadab válasza zoltanz (#3420) üzenetére


dabadab
titán

"Érdekes a klinikai halálon keresztűl ment emberek nem erről számolnak be."

Persze, de klinikai halalnak pont ugyannyi koze van az igazi halalhoz, mint a "kis halalnak" - bizonyos szemszogbol hasonlit ra, am megis teljesen mas dolog.

"Ott nem beszélhetünk agytevékenységről"

Dehogynem. Klinikai halalnak a legzes es a keringes leallasat hivjak, ilyenkor az agy meg tovabbketyeg. Amire te gondolsz, az az agyhalal, arrol pedig nincs hiteles feljegyzes, hogy akkor is lennenek ilyen jelensegek.

DRM is theft

(#3424) zoltanz válasza dabadab (#3423) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az agy nem ketyeg ez töténik:

Idézet:

"A klinikai halál állapotában az életjelenségek (keringés, légzés, agyműködés) átmenetileg szünetelnek."

Google a barátod Wiki a barátnőd

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3425) dabadab válasza zoltanz (#3424) üzenetére


dabadab
titán

Na, ezert jo, ha az ember nagyjabol kepben van azzal kapcsolatban, amire guglizik. Az angol Wikipedia joval bovebben fogalmaz: "Measurable brain activity stops within 20 to 40 seconds", vagyis ketyeg az ott meg egy darabig, es az alapjan, amit a pszichedelikus szerekrol, az emberi emlekezet szubjektiv voltarol meg egyebekrol tudok, ez boven eleg ahhoz, hogy teljesen komolytalannak mondhassam ezt, mint bizonyitekot.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#3426) zoltanz válasza dabadab (#3425) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Csakhogy ez még mindig nem magyaráz semmit, nem 20-40 másodpercről van szó a klinikai halál esetében hanem 4-5 percről. Mi történik a fennmaradó időben amikor nincs agytevékenység: halál.

Pszichedelikus szerekről mit "tudsz" és hogy jön ide nekem is volt szerencsém, de ennek ahhoz semmi köze. Egy kis illuminált állapot meg forgó fények ennyi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3427) kilozsul válasza zoltanz (#3426) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Pszichedelikus szerekről mit "tudsz" és hogy jön ide nekem is volt szerencsém, de ennek ahhoz semmi köze. Egy kis illuminált állapot meg forgó fények ennyi.

Már ne haragudj, de ebből az látszik, hogy az ég világon semmit nem tudsz a pszihedelikus szerekről ;)

(#3428) zoltanz válasza kilozsul (#3427) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Gondulom azért mert nem is akarok. Nem? Tegye tönkre magát az aki akarja... Amúgy nem indikoltad a post -odat, mi van a pszichedelikus szererkben.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3429) kilozsul válasza zoltanz (#3428) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Csak ugye az a gond, hogy te azt állítottad ismered a hatásukat és ezzel le is tudtad a vitát :) A pszihedelikus szerek eléggé meg tudják változtatni az ember világnézetét, nem véletlenül volt a sámánoknak egész gyűjteménye belőle. Persze távol álljon tőlem, hogy azt állítsam ez valakinek is tuti jót tenne, de az ellenkezőjéről is elég sokan meg vannak ám győződve...

Bár szerintem sem tartozik a vallás témaköréhez a dolog, de rengeteg ember számol be arról, hogy szellemi inspirációt merítenek ilyen szerekből. Igazából csak tényszerűen állítottál olyat amiről a leghaloványabb fogalmad sem volt, ez szúrta picit a szememet...

(#3430) zoltanz válasza kilozsul (#3429) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezt elfelejtetted elolvasni:

"Egy kis illuminált állapot meg forgó fények ennyi."

Ne menjünk bele, mit ismerek és hogyan mert volt már kihalgatásom a rendörségen emiatt... Jó sokminden ismerek, nyugodj meg. Nincs kedvem újra zaklatásnak kitenni magam...

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3431) SystemRoot válasza zoltanz (#3420) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nem vagy tisztában a fogalmak jelentésével ezek szerint. A klinikai halál azt az átmeneti időszakot jelenti amikor a tüdő és a szív működése már leállt, de a sejtek és az agy még nem károsodott irreverzibilis módon az oxigénhiány miatt. Ilyenkor az agyi működés még fennáll. Sőt hogy mondjak egy meglepően extrém példát, azt olvastam hogyha valakinek levágják a fejét, akkor is az agya még működik pár másodpercig tehát még tud gondolkodni. A halál az egy átmenetes dolog, nehéz meghatározni hogy mikortól halott valaki.

Tehát amit itt mondasz: "Ott nem beszélhetünk agytevékenységről, öntudat vagy a lélek gondolkodási és következtetési képessége akkor is fennmarad, mikor nincs agytevékenység." Ez nem így van.

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3432) SystemRoot válasza kál (#3422) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát neked is hiányosak vagy tévesek az ismereteid. A legfejlettebb génkutatásban az feltételezhető hogy körülbelül 50-60 :U ősre vezethető vissza a géntérkép. És ez még bőven kutatás alatt áll mellesleg.

"A hit pedig egyben a TELJES értékrendszer elfogadását és ALKALMAZÁSÁT is jelenti.Hogy ez mennyire egyszerű....igaz?"

Ezen most felháborodhatnék hogy Te az ateistákat úgy állítod be hogy nem fogadják el az értékrendszert/erkölcsöt és nem tartják be. De elnézem neked. Ha tényeket akarnék felállítani akkor mondhatnám hogy több hívő volt erkölcstelen bűnöző mint ateista (még /százalékosan is) De egyáltalán miért következne mindennemű értékrendszer totális elvetése az ateizmusból??!

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3433) kál válasza SystemRoot (#3432) üzenetére


kál
csendes tag

Ennek a génkutatás dolognak valóban utána kellene olvasnom mert elég rég volt ilyen témájú könyv a kezemben.
Nem nagyon van mit elnézned mert ez az állítás nem okvetlenül zár ki téged az erkölcsös emberek közül.Nyilván létezik a két halmaznak közös része.
Beleestél abba a hibába,hogy egyenlőségjelet tettél a hit és a vallás közé.Hívő egyszerűen nem lehet " erkölcstelen bűnöző " mert onnantól nem hívő( paradoxon ).Mielőtt beleesnék a verembe melyet magam ástam: természetesen fentiek nem minden vallás követőire vonatkoznak!

(#3434) SystemRoot válasza kál (#3433) üzenetére


SystemRoot
őstag

Igen, nem árt ha olvasol egy kis biológiát, bár meglehetősen bonyolult terület a génkutatás. Mindenesetre ne azért olvass utána hogy vitázhass, hanem önnön tudásodért.

"Beleestél abba a hibába,hogy egyenlőségjelet tettél a hit és a vallás közé."

Én nem látom hogy hol tettem volna ilyen kijelentést, valamit itt csúsztatsz szerintem.
"Hívő egyszerűen nem lehet " erkölcstelen bűnöző " mert onnantól nem hívő (paradoxon )"
A paradoxon szót rosszul használod(mint sokan) nem azt jelenti amit mondani akarsz vele.
Egyébként pedig az a nagy helyzet hogy a hívők legtöbbje sem szentéletű, sőt sokuk borzalmas tetteit önámítással megmagyarázza magának és hívő marad. De van olyan ember is aki pusztán annyira irracionális hogy számára megfér a hit mellett a bűncselekedet.
Egyébként hogy alátámasszam valamiféle aktuális ténnyel magamat, az USA börtöneit túlnyomó többsében (keresztény) hívők alkotják (valami 80%+ra emlékszem... :U) És ezek misékre járnak a börtönben tudtommal és jelentések szolgálnak arról hogy Bibliát olvasnak...(:DDD)

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3435) zoltanz válasza SystemRoot (#3431) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem vagyok orvos úgyhogy nem kezdek el hosszú analízisbe a klinikai halálllal kapcsolatban . Az interneten talált ezzel foglalkozó tudományos oldalakon mind ezt írják, hogy nagyjában egészében a klinikai halál állapotában nincs semmi nemű értékelhető agytevékenység. Ha te ezt nem vagy hajlandó elfogadni, akkor inkább ne írj ezzel kapcsolatban. Ha találsz ellenkező állítást a neten és megbízható a forrás kérlek linkeld be.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3436) kymco válasza SystemRoot (#3408) üzenetére


kymco
veterán

Nem biztos, hogy a segítség azt jelenti, hogy megtömik a bukszád és a hűtődet....

www.refujvaros.hu

(#3437) kál válasza SystemRoot (#3434) üzenetére


kál
csendes tag

Nem tettél ilyen kijelentést,viszont a mondandódból következik. A förtelmes bűnöket a hit nevében követték el de a vallási tézisek ostoba vagy önkényes értelmezése miatt.Sőt rengetegszer előfordul-t,hogy egyenesen öncélú törvényeket alkottak.Nos az igazhitű muzulmán sem gyilkol embereket a hite miatt.Az önvédelem más tészta.
Paradoxon leegyszerüsítve:ellentmondás(akkor használjuk ezt)
Bárhogy is magyarázza tettét az illető nem lehet hívő: a tízparancsolat világos mint a nap.A börtönökkel kapcsolatban: az emberi lelkiismeret ugyan úgy létezik ott is.Tehát rávezethet a helyes útra bármikor az életed folyamán.
Még egyszer: azért ELLENTMONDÁS mert a bűn elkövetésével kizárja magát a halmazból amit hívőknek nevezünk.
A fanatikusok által elkövetett dolgok azért szomorúak,mert majdnem minden esetben alantas EMBERI érdekeket szolgálnak,és tudatlanságból fakadnak.Nem elég felismerni a rosszat amit tettem,tenni kell érte,hogy megváltozzak.Az út amelyen jársz,maga a cél!

(#3438) kymco válasza kál (#3433) üzenetére


kymco
veterán

Hívő egyszerűen nem lehet " erkölcstelen bűnöző " mert onnantól nem hívő( paradoxon )

Nem ez a hit és a hívő ember "definíciója" legalábbis a kereszténységnél....

www.refujvaros.hu

(#3439) kymco válasza kál (#3437) üzenetére


kymco
veterán

Még egyszer: azért ELLENTMONDÁS mert a bűn elkövetésével kizárja magát a halmazból amit hívőknek nevezünk
Ez sem igaz... a kereszténységre...

a tízparancsolat világos mint a nap. Ez alatt mit értesz? Pld mennyire világos a "Ne ölj!" parancsolat neked?

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#3440) kál válasza kymco (#3439) üzenetére


kál
csendes tag

Adjon az Úr türelmet....!
Ez lovaglás a szavakon.Az,hogy Te kit nevezel hívőnek a Te dolgod.A tízparancsolat világosan leírja a követendő erkölcsi szabályokat.Nem valami vallási vezetőnek tartozunk elszámolással tetteinkért,hanem saját magunknak.Bármely förtelmes bűnt követ el valaki - megtisztulhat.De sokszor a fizetett ár rettenetes.Saját lelkiismeretünk szigorú bíró!
"Ne ölj - mennyire világos ez ?"
Szerintem Te csak kötekedsz,és azt sem túl jól !

(#3441) kymco válasza kál (#3440) üzenetére


kymco
veterán

Abszolút félreértesz... komolyan érdekel a véleményed pld a "Ne lj!" parancsolatról... ugyanis a parancsolat ellenére Isten számtalanszor adott parancsot arra, hogy "Ölj!"...
A másik pedig, hogy mit nevezünk hívőnek.... nem olyan egyértelmű, hogy a te "magándefiníciód" az általánosan elfogadott... ergo nem lovagolok csupán szavakon, nem kötekedem.....
A kereszténység lényege nem az erkölcsi szabálykövetésben rejlik.... és ezt nem az ujjamból szoptam :)

www.refujvaros.hu

(#3442) dabadab válasza zoltanz (#3435) üzenetére


dabadab
titán

"Az interneten talált ezzel foglalkozó tudományos oldalakon mind ezt írják, hogy nagyjában egészében a klinikai halál állapotában nincs semmi nemű értékelhető agytevékenység."

Na, mivel egy kicst belekeveredtel a dologkba, ezert osszeszedem:

1. Klinikai halal alatt egy darabig van agytevekenyseg: az elejen is, meg (ha sikerult visszahozni onnan a pacienst, akkor) a vegen is.

2. Ennyi boven eleg ahhoz, hogy a feher fenyes hallucinaciot megelje az ember - aztan az errol szolo emlekekhez az agy meg teljesen gatlastalanul hozza tud kolteni egy jo par dolgot.

3. Arra vonatkozoan nincs semmi megbizhato beszamolo, hogy agyhalal ideje alatt lenne barmifele ontudat, logikai vagy kovetkeztetesi kepesseg.

DRM is theft

(#3443) zoltanz válasza dabadab (#3442) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"1. Klinikai halal alatt egy darabig van agytevekenyseg: az elejen is, meg (ha sikerult visszahozni onnan a pacienst, akkor) a vegen is."

Akkor te is egyetértesz, ezt írod van olyan szakasz "idő" (ahogy te fogalmazol "darabig van csak agytevékenység") amikor nincs agytevékenység klinikai halál állapotába. Jó lenne ha tudnál linket berakni amivel alátámasztod, ha már ilyesmikről írsz.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3444) kymco válasza SystemRoot (#3434) üzenetére


kymco
veterán

Jézus azt mondta, mikor bűnösök között volt, és ezért kritizálták a "tiszta" életű zsidók:
Nem az egészségesekhez jöttem, hanem a betegekhez... nem a bűntelenekhez, hanem a bűnösökhöz.

www.refujvaros.hu

(#3445) SystemRoot válasza zoltanz (#3435) üzenetére


SystemRoot
őstag

Azzal nincs baj hogy nem vagy orvos, de azzal már baj van hogy nem olvasol rendesen utána és azt állítod hogy olyat írnak amit valójában nem írnak.

"[I]Historically, attempts to define the exact moment of death have been problematic. Death was once defined as the cessation of heartbeat (cardiac arrest) and of breathing, but the development of CPR and prompt defibrillation have rendered that definition inadequate because breathing and heartbeat can sometimes be restarted. This is now called "clinical death". Events which were causally linked to death in the past no longer kill in all circumstances; without a functioning heart or lungs, life can sometimes be sustained with a combination of life support devices, organ transplants and artificial pacemakers.

Today, where a definition of the moment of death is required, doctors and coroners usually turn to "brain death" or "biological death"; people are considered dead when the electrical activity in their brain ceases (cf. persistent vegetative state)."[/I]
[link]
[link]

"At the onset of clinical death, consciousness is lost within several seconds. Measurable brain activity stops within 20 to 40 seconds."

Namost nem kell orvosnak lenned hogy ezt értelmezd. Klinikai halál amikor leáll a keringés vagyis a sejtek oxigénnel való ellátása. Ekkor az agyban még 20-40 másodpercig nem sérülnek súlyosan a sejtek, de utána már visszafordíthatatlan a sérülés és leáll az agyi tevékenység, ez a valós halál, "brain death". Innen már nem hoztak vissza senkit hogy beszámoljon. Legfeljebb növényként tovább működtették a maradék sejtjeit.

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3446) SystemRoot válasza kál (#3437) üzenetére


SystemRoot
őstag

Az "ellentomdás" már jó szó, de ez nem egyenlő jelentésben a Paradoxonnal.

Amúgy arról van itt szó, hogy te a hívőt úgy definiálod hogy egyben szentéletű is. Na most ez logikailag inkonzisztens, mert mint kifejtettem hihet az is aki nem szentéletű, és a kettő meghatározás egybemosása nem indokolt.

Legerősebb példám most: Francois Villon. Kiváló költő, mélyen vallásos és tudtommal ölt embert.(és nem önvédelemből).

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3447) SystemRoot válasza zoltanz (#3443) üzenetére


SystemRoot
őstag

"Akkor te is egyetértesz, ezt írod van olyan szakasz "idő" (ahogy te fogalmazol "darabig van csak agytevékenység") amikor nincs agytevékenység klinikai halál állapotába."
Már elmondtam, de a biztonság kedvéért leírom még1x: amikor már nincs agytevékenység az már nem klinikai halál, hanem agyhalál. És abból még nem hoztak vissza úgy embert hogy beszámoljon, ugyanis ez azt jelenti hogy sérültek az agysejtjei és nem működik többé a "lelke".:)

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3448) SystemRoot válasza kymco (#3436) üzenetére


SystemRoot
őstag

Igen, akkor mit, lelki megnyugvást? Hát hidd el az a sok sok szerencsétlen aki nem tudott aludni az éhség kínzó fájdalmától nem nagyon nyughatott. Vagy a mennyekbe jutnak utána, ez szerinted a segítség? Ugyanis ez nem segítség az adott helyzeten. Különben is egyébként is oda juthattak volna.

#3444 kymco

Nemtom most nekem ezzel mit akarsz mondani, én csak bemutattam hogy a bűnös életű emberek az USÁban túlnyomórészt hívő. Továbbá arról nem volt szó hogy utólag tértek volna meg. Valószínűsíthető hogy már eleve hívők voltak mikor a bűnöket elkövették, hiszen az USÁban nagyon magas a hívők aránya, ebből pedig következik hogy a szabadon futkorászó bűnözők körében is.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3449) zoltanz válasza SystemRoot (#3447) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Wikipédia idézet:

-A klinikai halál állapotában az életjelenségek (keringés, légzés, agyműködés) átmenetileg szünetelnek.

-Az agyhalál állapotában a személy agya olyan mértékben károsodik, hogy többé nem képes a szervezet tudatos irányítására, a vegetatív idegrendszer teljes vagy parciális sérülésekor. Eszméletvesztés, kóma esetében lehetséges a károsodás nélküli felépülés.

[link]

Érdekes gyermekenél tovább tart a klinikai halál, és fagyos vízből mentetek már ki ember aki 40 percig volt ebben az "állapotban".

[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3450) dabadab válasza zoltanz (#3443) üzenetére


dabadab
titán

"van olyan szakasz "idő" (ahogy te fogalmazol "darabig van csak agytevékenység") amikor nincs agytevékenység klinikai halál állapotába."

Igen, es? Mi koze van ennek barmihez is?

DRM is theft

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.