Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#4601) kymco válasza Dalai Láma (#4600) üzenetére


kymco
veterán

Én a könyvben kb a 100. oldalig bírtam... ízlések és pofonok :)

www.refujvaros.hu

(#4602) AMD Power válasza Dalai Láma (#4600) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem se volt benne semmi olyan dolog mai nagyon bántó lett volna az egyház felé.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4603) kymco válasza AMD Power (#4602) üzenetére


kymco
veterán

Napokban tervezem, hogy megnézem.... majd referálok róla

www.refujvaros.hu

(#4604) kymco válasza AMD Power (#4602) üzenetére


kymco
veterán

Max annyi, hogy a vallást és a tudományt szembeállította... ami nem felel meg a valóságnak.
Csak a nagyon leegyszerűsített történelemismeret támasztja ezt alá...
Protestánsként nekem nem dolgom megvédeni a katolikus egyházat, de a kereszténységet igen... a kereszténység nem tudományellenes....

www.refujvaros.hu

(#4605) ponix


ponix
aktív tag

Üdvözletem ismét a topikban! Az eltünésem oka elég prózai! Nem volt netem egy darabig! De most, hogy megint van, ismét belekotnyeleskednék a topik életébe, ha nem gond! Ha gond, akkor is :DD

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4606) Dalai Láma válasza kymco (#4604) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ezt sokan megteszik. Ezen a szinten azt gondolják, hogy a tudomány a vallások által boncolgatott kérdésekre is választ ad, az egyházak pedig igyekeznek elnyomni a tudományt, nehogy kiderüljön az igazság.
És felhozzák a középkor történéseit, ahol tény, hogy sok természettudóst végeztek ki az elméletei miatt, vagy tették börtönbe.
De azt hiszem, ezen túl vagyunk, már II. János Pál is bocsánatot kért az egyház ezen tetteiért, meg Galileiért. Az evolúció elmélet is összhangban van a keresztény tanításokkal, hivatali egyházi álláspont szerint is.
Jedlik Ányos maga is bencés szerzetes volt, egyházi iskolákból pedig sok neves és világhírű tudós került ki, akik később is méltatták iskoláikat.

Ezek csak példák arra, hogy az egyház, mint intézmény sem tartja ellenségesnek a tudományt, sőt ők maguk is igyekeznek minél jobban megérteni azt. Jó példa erre Erdő Péter maga, aki bioetikai kérdésekben való állásfoglalás előtt hosszas beszélgetésen vett részt neves tudósokkal, biológusokkal, hogy minél jobban megismerje azt a területet, amiben majd ő maga is állást foglal.

A tudomány és a hit kapcsolata még szorosabb lehet, mint az egyház szervezet és tudomány kapcsolata. A tudomány út lehet Istenhez. Ide tartozik az a közhely, hogy Isten teremtett, és teremtésben lévő világának megismerése magához Istenhez is közelebb visz.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#4607) ponix válasza Dalai Láma (#4606) üzenetére


ponix
aktív tag

"már II. János Pál is bocsánatot kért az egyház ezen tetteiért,"

És akkor akit karóba húztak annak nem fájt? ettől! Vagy akit megégettek, annak nem fájt? Bocsánatot kért! És?

"bioetikai"

Mit jelent ez a szó?

Mi az, hogy bioetika? Szégyen ez a kifejezés! Azt sugallja, hogy van olyan történés az életben, amely nem etikus, de elfogadjuk!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4608) Noddy válasza ponix (#4607) üzenetére


Noddy
senior tag

"És akkor akit karóba húztak annak nem fájt? ettől! Vagy akit megégettek, annak nem fájt? Bocsánatot kért! És?"

Nem tudom mit vársz, a 200 évvel ezelőtt élt pápák biztos nem fognak bocsánatot kérni...
Vagy hogy ne bocsánatot kérjenek, hanem valami mást nyújtsanak cserébe? Gyújtsák fel magukat? :)

A bioetika elég húzós téma: abortusz, eutanázia, klónozás

Egyébként amennyire elutasító volt a tudomány haladásával szemben a régi időkben a katolikus egyház, most annyira megalkuvó. Inkább elferdítik a Biblia értelmezéseiket, csak hogy megfeleljenek a materialista, evolucionista nézeteknek. Átestek a ló túloldalára.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4609) Dalai Láma válasza ponix (#4607) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Fájt nekik a karóba húzás. De ahogy a kalandozások kora is elmúlt, és nem hiszem, hogy bűntudatod van emiatt, úgy annak a kornak is vége. Csak míg a magyarok nem kértek bocsánatot, az egyház igen. II. János Pál pápának semmi köze a középkor kegyetlenkedéseihez, a mai egyházi vezetőknek nincs közük, és ráhatásuk a múlt vezetőire.

De manapság divat beléjük törölni a sáros bakancsot, ahol lehet.

A bioetika azt jelenti, hogy az ember a biológiai tudását hogyan használja fel. Nem a biológia etikusságára vonatkozik, hanem az ember etikusságára a biológiai kérdésekben. És van olyan történés az életben, ami nem etikus. Vannak ilyen súlyos kérdések.

De ne ess abba a hibába, hogy ha egy szó számodra idegenül hat, az egész jelentésére kivetíted ezt az elutasítást. az etika mindig az ember felől közelít. Az ember viszonya más dolgokhoz, emberekhez, a biológiai történésekhez, stb.

"Azt sugallja, hogy van olyan történés az életben, amely nem etikus, de elfogadjuk!" Ezt nem is értem teljesen. Mi az, ami nem etikus, de elfogadjuk? És kik azok a mi?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#4610) Dalai Láma válasza Noddy (#4608) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Szerintem nem baj, hogy a tudományos tényeket nem kérdőjelezik meg. Ha valamilyen tudományos tény, elmélet nem lenne összhangban a kereszténységgel, akkor azt nem fogadnák el. De ilyen dolog nincs is, mert ennek a kettőnek illeszkednie kell egymáshoz, egyik sem kérdőjelezheti meg a másikat. A hit és a tudomány más kérdésekre adnak válaszokat.

De erről is sokat beszéltünk már itt.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#4611) ponix válasza Dalai Láma (#4609) üzenetére


ponix
aktív tag

Óriási tévedés! Én rosszul érzem magam amiatt, hogy egy olyan nép gyermeke vagyok, aki embereket kínzott meg! Ez nem játék! A Magyar harcosok nem kalandoztak! Ne bohóckodjunk már! Nincs szó kalandozásról! Kőkemény Magyar hadurakról, katonákról van szó! Nincs kalandozás! Védelem van, nem kalandozás!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4612) kymco válasza ponix (#4611) üzenetére


kymco
veterán

Felvilágosítalak: Nem védelem volt, mert pld a mai Franciaország területének támadása védelem szempontjából stratégiailag nem igazolható.
Sőt egyes kutatók szerint megbízásból, felbérelve hajtottuk végre a "kalandozásokat", mert másképp nem igazolható a hatalmas távolság, ugyanis a lopott cuccosokkal nem lehetett lóháton hazajönni, vagy inkább ennyiért nem érte volna meg.
Így egy mítosz leomlik, felbérelték bátor katonáinkat, hogy az egyik kiskirály érdekében messzi falvakat romboljanak le, ártatlan gyerekeket, asszonyokat öljenek meg....

A védelem érdekében :D

www.refujvaros.hu

(#4613) ponix válasza kymco (#4612) üzenetére


ponix
aktív tag

Nem tudjuk, hogy így volt-e! És amíg nem bizonyosodik be, 100 százalékosan, addig azt akarom hinni, és azt is hiszem, hogy a Magyar ember, az elsősorban ember, és csak sokad sorban ellensége bárkinek is! Én Magyar ember vagyok, és ilyen vagyok, és erre orientálódok!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4614) Noddy


Noddy
senior tag

"Ne ítéljetek, és nem ítéltettek. Ne kárhoztassatok, és nem lesz kárhoztatásotok. Bocsássatok meg, és nektek is megbocsáttatik."

Lukács 6,37

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4615) Dalai Láma válasza ponix (#4613) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Azoknak a magyaroknak genetikailag nem sok köze van hozzád. Vagy akármelyikünkhöz. Pénzért harcoltak mások oldalán. És 100%ig sose lesz bizonyítva, de sokkal több bizonyíték utal erre, mint bármi másra.

És ettől, hogy ez így volt, büszke vagyok a magyarságomra. Annak ellenére, hogy tudom, hogy mennyi szemétség, vér és bűn tapad magyarokhoz. És remélem elsősorban ember, keresztény ember vagyok, és csak ezután magyar.

Ahhoz, hogy büszkén vállaljuk, hogy kik vagyunk, tisztában kell lenni a múltbéli hibákkal, bűnökkel is. Azt is nehétz tagadni, hogy a németek Istenhez fohászkodtak, hogy mentse őket meg a magyarok nyilaitól. Így is tudok büszke lenni. Remélem eljön az idő, mikor neked is sikerülni fog.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#4616) ponix válasza Dalai Láma (#4615) üzenetére


ponix
aktív tag

38 éves fejemmel, most kezdem érezni csak, hogy mennyire fontos a múlt! A történelmünk! Hogy mennyire fontos a nemzeti identitásunk! Fontos volt számomra eddig is, de most ezekben a napokban tudatosul ez bennem! Magam is csodálkozok rajta! Meg vagyok döbbenve magamon! Meg vagyok döbbenve azon is, hogy mennyire nem ismerem a történelmemet, illetve, amit történelemként tartok számon, az mekkora bődületes nagy hazugság áradat! Pillanatnyilag az éppen semmit nem hiszek el állapotban vagyok! Fog ez változni, néhány nap múlva biztosan rendeződik az agyam, de jelenleg, semmit nem hiszek el senkinek!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4617) ponix válasza ponix (#4616) üzenetére


ponix
aktív tag

http://www.youtube.com/watch?v=I_W_Xgt7QDw
http://www.youtube.com/watch?v=d8m8sQ6U57E&feature=related

Ezt mindenképpen hallgassátok meg! A szövegre figyelve!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4618) JJános válasza Dalai Láma (#4615) üzenetére


JJános
addikt

Ne haragudjál a kérdésemért! Te keresztény vagy? Egy ilyen névvel?

Bocsi, hogy hivatlanul jöttem. Ha valaki rosszat tett, és megbánta, és bocsánatot kért, akkor meg kell bocsátani! Még sokat kell visszaolvasnom, ezt csak úgy vaktában.

2007-05-06 óta itt!

(#4619) Vladi válasza ponix (#4611) üzenetére


Vladi
nagyúr

Höhö... Kicsit vicces már amiket írkálsz. :DDD

"Én rosszul érzem magam amiatt, hogy egy olyan nép gyermeke vagyok, aki embereket kínzott meg!"

Sz@r má neked. Én speciel kösz jól elvagyok a magyarságtudattal.

(#4618) JJános:

Akár az is lehet. És? Ő dolga, nem a tied. :P

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4620) JJános válasza Vladi (#4619) üzenetére


JJános
addikt

Nézd, abban igazad van, hogy az ő dolga, csak akkor ne irja, hogy keresztény(Krisztusi), mert ez nem összeegyeztethető.

2007-05-06 óta itt!

(#4621) Psychonaut válasza JJános (#4620) üzenetére


Psychonaut
addikt

Csak egy nicknév, nem jelent semmit szvsz... :U

(#4622) Dalai Láma válasza JJános (#4618) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez csak egy név. Ráadásul kb 8 évvel ezelőttről. A dalai lámát egyébként nagyon tisztelem, és nem lennék nagyobb keresztény attól, ha II. János Pál, vagy Jézus, esetleg ISten lenne a nickem. Volt már itt Isten nickkel emberke, de már nincs, mert nem volt egy nyerő név.

Mint ahogyan attól sem leszek magyarabb, ha nagy M-mel írom, hogy magyar vagyok. Ezek a dolgok belül vannak, és a tetteinkben. Az már gyanús, ha valaki kirakatba teszi mindezt. Ott valami (lelki)seb lehet a háttérben.

[ Szerkesztve ]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#4623) JJános válasza Psychonaut (#4621) üzenetére


JJános
addikt

Nézd, ha azt mondod makói vagy, akkor nem azt írod, hogy Jeruzsálemi. Nálam összeegyeztethetetlen a kettő. Bocsi.

2007-05-06 óta itt!

(#4624) Noddy válasza JJános (#4623) üzenetére


Noddy
senior tag

Indítsunk kampányt, hogy mindenki értékelje újra a nicknevét és indítsunk rohamot a moderátorok és rendszerkarbantartók felé, hogy írják át mindenkinek a nevét, mert mikor regisztrált más világnézeti elvei voltak...

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4625) Psychonaut válasza JJános (#4623) üzenetére


Psychonaut
addikt

De egy számítástechnikai fórumra választott nicknek szerintem semmiféle vallási üzenete nincsen, függetlenül a tartalmától. :B
És most nem akarok ezen vitázni, tekintve, hogy nem erről szól a topic. Emberek vagyunk, különbözünk.

(#4626) JJános válasza Noddy (#4624) üzenetére


JJános
addikt

Nem a névvel van problémám, hanem a tartalmával.
Akinek olyan nickneve van, mint ördög, démon...dalai láma, ez az ő dolguk, ők vállalták. Csak utánna ne beszéljenek Istenről, mert ez összeegyeztethetetlen.
Mint embereket sajnálom, bár szeretem, de a tartalmat, amit hordoznak elitélem.

És senkit nem akarok megsérteni.

2007-05-06 óta itt!

(#4627) Dalai Láma válasza JJános (#4626) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Összeegyeztethetetlen ... neked. Tapasztalataim szerint másoknak megy, kb 2 évente van 1-1 ember, aki ezen fenn szokott akadni. Így aztán továbbra is, ha van kedvem, beszélek Istenről.

Ha már összeegyeztethetetlenség: 1 Isten =Szentháromság. Jó egyeztetést ;)

ördög és dalai láma nem egy súlycsoport. De jó lenne, ha az avataromon is fenn akadnál, mert valójában nem vagyok sem kopasz, sem ősz. Így ez felfogható hazugságnak, ami nem összeegyeztethető a keresztény értékrenddel, szóval kétszeresen elbuktam.

Próbálj elvonatkoztatni. Vagy fussunk ezen még két kört, és kérd a moderátorokat, hogy ne engedjenek engem itt írogatni, mert az írásaim tartalma ellentétben áll a nickemmel.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#4628) JJános válasza Dalai Láma (#4627) üzenetére


JJános
addikt

Félreértesz. Szvsz.
Csak fel akartam hívni a figyelmed, hogy Jézusnak nincs semmi egyezsége az ördöggel.
Ha ezt te összeegyeztethetőnek tartod, az a te dolgod. Értem ez alatt, hogy csak két oldal van, és Isten, és a dalai láma nincsenek egy oldalon. Ezt a bibliából, és azon tanokból lehet tudni, hogy melyik mit hirdet.

A három egy Istent én össze tudom egyeztetni. Ennél nincs egyszerűbb, csak el kell hinni, hogy ez így van. Biblia ezt tanítja.

Az avataromról annyit, hogy hatvan éves vagyok, kopaszodó, és szemüveges. :DDD

2007-05-06 óta itt!

(#4629) Vladi válasza Dalai Láma (#4627) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hűhaa... nekem meg valójában 2 szemem van. :B :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4630) Dalai Láma válasza JJános (#4628) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Szerintem meg a Dalai Láma is üdvözülhet, és Isten gyermeke. És Isten ugyanannyira szereti, mint téged, vagy engem.

És a nicknevem és elveim 1000x könnyebben összeegyeztethetőek, mint a szentháromság és az egyetlen Isten. Az egyik két mondatban magyarázható, a másik pedig emberi értelemmel soha fel nem fogható. És ha ezen felül tudsz emelkedni, akkor a nick nevemmel sem lesz probléma. Ha mégis, akkor én gondoltam rosszul.

A Dalai Láma pedig igenis tisztelhető bölcsességéért, és emberi tulajdonságaiért. És nem hinném, hogy bármi köze lenne az ördöghöz. Hitem szerint tévedésben van, de nem az ördöggel cimborál.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#4631) JJános válasza Dalai Láma (#4630) üzenetére


JJános
addikt

Jól van befejezem, mert nem érted. Jelen pillanatban nem üdvözülhet, ez tiszta, mert olyan vallás tagja, amelyik Isten törvényével nem áll öszhangban. Sőt.
Jézus azt mondta, hogy nem a törvényeket eltörölni jöttem, hanem betölteni.

Egyébként elég nagy káosz van a fejedben, szívedben, egy kis kavarodás elfér benne.

Egyet még. Nincs több út, csak kettő. Aki nem jó úton jár, annak a pokol rendeltetett.
Isten szigorú, és nem egy mindent megengedő. Szereti teremtményeit, de aki nem azon az úton jár, amit rendelt, annak annyi. Nem osztogatja kegyelmét, csak azoknak akik akaratában járnak. Tévelyedhetsz, a te dolgod. Mert minden szabad neked. De egyet jegyezz meg, ha lehet. Nem minden használ.

2007-05-06 óta itt!

(#4632) Psychonaut válasza JJános (#4631) üzenetére


Psychonaut
addikt

De hogy kerülhetek egy olyan Pokolba, aminek a létezésében nem is hiszek? :F
Ez nekem sosem volt tiszta. A jó keresztények a mennybe kerülnek, ez eddig oké. De a "rosszak" (aki nem hisz Istenben, más valláson van, Tízparancsolat valamelyikét megszegi, etc [hú, de kirekesztő vallás ez a kereszténység]) az hogy kerülhet egy olyan helyre, amiben nem is hitt, esetleg nem is tudott róla?

(#4633) Vladi válasza Psychonaut (#4632) üzenetére


Vladi
nagyúr

A törvény nem ismerete nem mentesít a bűn alól. Például tudtad, hogy az ajándékozás után is adóznod kéne? Ajándékozol egy kocsit a feleségednek. Na az után például.

Inkább az az érdekes kérdés, hogyha valaki - mondjuk 10. századi indiánok, akiknek ugye esélyük sem volt hallani a kereszténységről - valójában keresztényi életet él, bűntelen és jóravaló ember, az hová kerül? :F
Volt is erről valami, ha jól emlékszem és az volt az álláspont, hogy a mennybe.

Egyébként meg jah: "hú, de kirekesztő vallás ez a kereszténység" :K

(#4631) JJános:
Szerintem meg kezd ez a dolog vészesen személyeskedésbe és kioktatásba süllyedni.... nem kéne :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4634) Rive válasza JJános (#4631) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem a sok kioktatás tetejébe idézhetnél valamit a kedvemért abból a Biblia-dologból. Volt valami szó olyasmikről, hogy itélet meg megitéltetés, és hogy ez kinek is a dolga. Bizonyára fel tudod frissíteni az emlékeimet, volt ott valami JJános említve?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4635) Dalai Láma válasza Psychonaut (#4625) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ebben sok igazság van. Amikor regeltem, az új videokártyákhoz akartam hozzászólni, kérdezni a hálózatépítésről, és ki tudja, miről. Akkor még nem volt vallás topic sem. Már jópár éve fórumoztam itt, mire létrejött a vallás topic, vagy felfedeztem.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#4636) JJános válasza Rive (#4634) üzenetére


JJános
addikt

A tények makacs dolgok.
A szubjektív dolgok meg ítélgetések. Én ebben nem akartam részt venni, sajnálom ha mégis sikerült.

Ha a munkahelyen a főnököd elmondja a munkád, és ezt kell cselekedned, hogy jó dolgod legyen, és te nem ezt teszed, készülj arra, hogy kidob, és nem is hallgatja meg a miérted.

Isten is ilyen. Nem mondhatjuk, hogy de hát én ezt másképp gondoltam.
Nem lehet a dolgokat ennyire összemosni. Csak egy út visz hozzá, az is keskeny, és kevesen járnak rajt.
Nonszensz dolognak tartom, hogy valaki krisztusinak vallja magát, és mégis a másik oldal tetszik neki.

2007-05-06 óta itt!

(#4637) JJános válasza Psychonaut (#4632) üzenetére


JJános
addikt

Ne haragudj, nem akarlak megbántani.
Azt hogy te miben nem hiszel, nem számít. Vagy bárki.
A törvény attól még jogerős.

Erre legjobb példa a gravitáció. Felvisznek egy 100 emeletes ház tetejére, és azt mondják, hogy vigyázz le ne ess, mert véged. És ez akkor is igaz, ha te nem hiszel a gravitációban. Aki a világot megalkotta, joga van törvényeket rendelni hozzá.

2007-05-06 óta itt!

(#4638) tibi666


tibi666
senior tag

nem tudom, hogy mi történt, de az elmúlt pár hétben elhagyott a Jóisten, már nem érzem azt a rendíthetetlenséget, azt a céltudatosságot, eltéríthetetlenséget, és a terelgető kezeket magam körül, mint korábban.

nem tudom, hogy mi lehet oka, már rengeteget mélyedtem el magamban, próbáltam rájönni, hogy vajon miért van ez.

csak egy dologra tudok gondolni, mégpedig arra, hogy valami nagyobb, komolyabb próbára készít most fel ezzel a kudarcsorozattal. illetve kezdtem egy kicsit elszállni magamtól, és fennhangon hangoztattam boldog boldogtalannak, hogy nekem minden összejön. most megmutatja, hogy bárki kegyvesztett lehet?

(#4639) Rive válasza JJános (#4637) üzenetére


Rive
veterán

Nem dolgod úgy tenni, mintha azt a törvényt te bárki másnál jobban értenéd.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4640) KilgoreTrout válasza tibi666 (#4638) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Hát ilyen nickkel nem is csoda :D
De ezt majd JJános biztos kifejti bővebben...

[ Szerkesztve ]

(#4641) JJános válasza Rive (#4639) üzenetére


JJános
addikt

Értem én, jó humorotok van.

Nem éppen azt gondolom, hogy én mindenkinél jobban tudom, mert nincs elrejtve bizony senki elöl. Nem is a személlyel van bajom, mert aki eddig nem értett valamit, az holnapra esetleg ebben meg tud változni.
Egy nagyon gonosz emberről rögtön lehet tudni, hogy nem jó oldalon áll. De ez nem mindig ilyen egyszerű. A gonosz is sokszor úgy jelenik meg mint világosság angyala. És ez már nehezebben átlátható.

Aki a dalai láma mögötti dolgokat össze tudja egyeztetni Isten dolgaival, az pedig olyan, mint aki szántszándékkal becsukja a szemét.

Aki a reinkarnációban hisz, az ő dolga. Csak onnantól ő a másik oldalhoz tartozik. Aki nem eszi meg az állatokat, mert az Lajoska, aki most épp birka képében van, az az ő dolga. Isten pedig azt mondta, hogy az eledel a hasnak, a has pedig az eledelnek rendeltetett.
Aki viseli a 666-os számot, az az ő dolga. De ha tudja, hogy az a szám kinek a száma, készüljön arra, hogy ez nem holmi gyerekes csínytevés, mert osztozott azzal a gonosz tartalommal, ami ez mögött áll.
Nálam ezek a dolgok egyszerűek. Csodálokozom, hogy másnál ez nem.

2007-05-06 óta itt!

(#4642) Sir Pocok válasza JJános (#4641) üzenetére


Sir Pocok
őstag

"Aki viseli a 666-os számot, az az ő dolga. De ha tudja, hogy az a szám kinek a száma, készüljön arra, hogy ez nem holmi gyerekes csínytevés, mert osztozott azzal a gonosz tartalommal, ami ez mögött áll.
Nálam ezek a dolgok egyszerűek. Csodálokozom, hogy másnál ez nem."

666:

Ha azt gondolom róla, hogy gonosz, rossz akkor valóban gonosz és rossz.
Ha azt gondolom róla, hogy jó, szép akkor valóban jó és szép.

Egyébként is a 666 pusztán egy szám.

Nálam ezek a dolgok egyszerűek. Csodálokozom, hogy másnál ez nem...
Kérdezz meg egy 3-4 éves gyereket erről a számról és érdekes választ fogsz kapni.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#4643) ponix válasza JJános (#4641) üzenetére


ponix
aktív tag

Nálad azért egyszerűek ezek a dolgok, mert a fanatizmusból ami árad az írásaidból, úgy gondolom, hogy valami Német Sándorista közegben szocializálódtál, és a leghalványabb szikrája sem mutatkozik annak, hogy önállóan kérdéseket tegyél fel! Vajon tényleg úgy van ahogy tanították neked? Biztos, hogy ez a Németh Sándor srác nem egy sötétség fejedelme, aki világosság angyalának mutatja magát!

Nekem is volt némi problémám a Dalai Láma névvel, de kis gondolkodás után rá kell jönni arra, hogy semmi jelentősége! A Név egyébként sem név hanem egy tisztséget jelöl, feladatokkal együtt természetesen! Nem egyéb, mint szellemi vezető, éppen csak nem az általad bálványozott Német Sándorizmus tanait hirdeti! Mert a Németizmusnak bizony alig van köze a kereszténységhez, csak annyi amennyi a hívek manipulációjához feltétlenül szükséges!

Aztán ha bármiféle ismereted lenne a buddhizmusról, és a keresztény hitvilágról, akkor látnád, hogy alig van ellentmondás a kettő között! A kereszténységben önmagában több és nagyobb ellenmondás van, mint mondjuk Jézus tanításai, és a buddhizmus között! utána kell járni bizonyos dolgoknak, mielőtt ítélkezel, és azt állítod egy emberről, hogy bizony a másik oldalon áll, pusztán azért mert az ismerethiány amivel küzdesz, nem tudja benned összeegyeztetni a világ dolgait!

[link]
[link]
[link]

Szánj pár órát, hogy megismerkedj a világ dolgaival, és ne ítélkezz a bálványod tanításai alapján! Mert sem a bálványozás, sem a ítélkezés nem keresztényi magatartás! Tudod, előbb vedd ki a saját szemedből a gerendát, aztán majd mondhatod, felebarátodnak, hogy hadd vegyem ki a te szemedből a szálkát! Ezek a fránya pogány Magyarok meg rögtön népi mondást csináltak belőle mi? A saját házad táján sepregess, majd ha ott rend van átmehetsz a szomszédba is rendet rakni!

Egyébként a 666-os szám, az ember száma, oda is van írva a bibliában! Tök egyszerű elolvasni! Az, hogy ki milyen tartalommal tölti meg az már más kategória, mert aki gonosz tartalommal tölti meg az úgy is viselkedik, nem a szám lesz a probléma! Ez is egyébként a karizmatikus szekták bálványa, ez a 666-os szám semmit nem jelent annak aki nem bálványozza!

[ Szerkesztve ]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4644) JJános válasza ponix (#4643) üzenetére


JJános
addikt

A linkjeid persze nem néztem meg. És mindazt, amit írtál összemosásnak gondolom. Te csak gondolj mindent, ahogy akarod, de ha te ezzel embereket csapsz be, azt rajtad fogják számon kérni. És én minden embert tisztelek, mert Isten teremtményei vagyunk.

A 666-os szám az a "fenevad" száma. Ezt olvastam az én bibliámban. Jelenések könyve 13,18.
"Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat."

Bár az is oda van írva, hogy emberi szám. De nem azt jelenti, hogy az ember száma, mert oda van írva, hogy kié is az.

Németh Sándort nagyon utálhatod, és izmust is neveztél el róla, pedig ő is Isten teremtménye. És még engem is azonosítasz vele. Nem tudom miért teszed.
És még annyit, hogy a buddhizmus nem egyeztethető a Krisztusival.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#4645) Noddy válasza tibi666 (#4638) üzenetére


Noddy
senior tag

Üdv!

Nálam mikor úgy érzem, hogy Isten cserben, magamra hagyott, egy idő után rájövök, hogy nem ő hagyott el engem, hanem én hagytam el őt, szinte észrevétlenül és csak a hiányát érzem.
De az már nagyon jó ha érzed a hiányát. Néha az ego előretör és ez sajnos Isten háttérbe szorulásával jár. Ilyenkor én végig szoktam gondolni a dolgokat, hogy mi változott meg és gyakran arra jövök rá, hogy én mentem el rossz irányba.

Kis olvasni való:
Jelenések 13,11-18

# Azután láték más fenevadat feljõni a földbõl, a kinek két szarva vala, a Bárányéhoz hasonló, de úgy szól vala, mint a sárkány;
# És az elõbbi fenevadnak minden hatalmasságát cselekszi õ elõtte; és azt is cselekszi, hogy a föld és annak lakosai imádják az elsõ fenevadat, a melynek halálos sebe meggyógyult vala;
# És nagy jeleket tesz, annyira, hogy tüzet is hoz alá az égbõl a földre, az emberek láttára.
# És elhiteti a földnek lakosait a jelekkel, a melyek adatának néki, hogy cselekedje a fenevad elõtt; azt mondván a föld lakosainak, hogy csinálják meg a fenevadnak képét, a ki fegyverrel megsebesíttetett vala, + de megelevenedett.
# És adaték néki, hogy a fenevad képébe lelket adjon, hogy a fenevad képe szóljon is, és azt mívelje, hogy mindazok, a kik nem imádják a fenevad képét, megölessenek,
# Azt is teszi mindenkivel, kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az õ jobb kezökre vagy a homlokukra bélyeget tegyenek;
# És hogy senki se vehessen, se el ne adhasson semmit, hanem csak a kin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének + száma.
# Itt van a bölcsesség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert
emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat.

Szerencsésebb szövegkörnyezettel együtt olvasni.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4646) Dalai Láma válasza tibi666 (#4638) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez egy teljesen normális érzés. És mint érzés, nem kell, hogy valóság legyen. Azaz Isten nem hagyott el. Ettől még lehet nagyon valóságos az érzés.

A távolodás és közeledés váltakozása teljesen normális dolog. A legközelebbi szeretteiddel kapcsolatban is érezheted azt, hogy kicsit nőtt a távolság közöttetek, máskor meg közelebb kerültök egymáshoz. Ettől még a szeretet megvan.

Nem lehetünk folyamatosan fent, minden változik.

És az is lehet, hogy nem az Isten akar próbára tenni téged, hanem egyszerű belső lelki folyamatokról van szó, egy természetes állapotról, amiből majd megint tovább tudsz lendülni, tovább épülni.

És persze ott van az a lehetőség is, amit írtál. Bár nekem ez túlságosan kicsinyes emberi tulajdonságnak tűnik, hogy aki túlságosan rendben van, abba belerúgunk egy kicsit, hogy azért neki se legyen túl jó.

A kudarcok természetesek, meg a sikerek is. És nem arról van szó, hogy a sikernél melletted van Isten, a kudarcnál pedig nincs. Isten mindig veled van, benned lakozik. És hogy kapcsolatba lépsz-e vele, megszólítod, az tőled függ, nem erőlteti rád magát (ezt csak gondolom, hogy így van).

Jézust a kereszten sem hagyta el az Atya. Pedig felfogható egy kudarcnak, egy mélypontnak, nagyon kemény próbatételnek. De mégsem hagyta el.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#4647) JJános válasza Dalai Láma (#4646) üzenetére


JJános
addikt

Ne haragudj, nem bántani akarlak, de nem tudom megállni. :(
Ha Jézust nem hagyta el az édes Atya, akkor amikor magára vette a világ bűneit, akkor Jézus miért mondta azt, hogy: - miért hagytál el Istenem?
Ez is csak egy jó nagy csúsztatás?
Isten bűn gyűlölő. Nem vállal közösséget a bűnnel. :(

2007-05-06 óta itt!

(#4648) tibi666


tibi666
senior tag

köszönöm a válaszaitokat!
valóban távolodtam tőle az elmúlt időben, úgy érzem.
de tanultam a leckéből, kellett a személyiségfejlődésemhez.

(#4649) Dalai Láma válasza JJános (#4647) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez a 21. zsoltár, olvasd csak el. Egy zsoltárt mondott el. Érdemes végigolvasni. Isten nem hagyta őt el. főleg, hogy ő maga Isten.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#4650) Psychonaut válasza JJános (#4637) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem, erre nem a legjobb példa a gravitáció. Elmondom miért nem (természetesen nem kioktatás, csak a magánvéleményem alátámasztása lesz). A gravitáció mint olyan, bizonyított tény. 1687-ben kiadott könyvében bizonyította Isaac Newton, mint az köztudott. Ezenkívül, a gravitáció érezhető. Tekintve, hogy nem tudok repülni, kénytelen vagyok ezt valamire visszavezetni, ez pedig a Föld onzása. De Istent, a Poklot, vagy akár a Mennyt senki nem bizonyította, soha, sehol (tudomásom szerint). Isten hatalma nem érezhető, legalábbis számomra nem.
Ha hiányos vallási ismereteim nem csalnak, akkor Isten a pásztor, és az emberek az ő bárányai. De akkor miért hagyja őket szenvedni (pl. Afrika) ? Nem az lenne a kötelessége, hogy megvédje a nyáját? :F

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.