Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#3301) Hakudoshi válasza skype (#3299) üzenetére


Hakudoshi
tag

"maga a hús fogyasztása káros" :Y És mégis miben nyilvánul meg ez a "károsság"? :F

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#3302) kymco válasza Hakudoshi (#3294) üzenetére


kymco
veterán

Ez nem igaz :)
A siker relatív dolog. A megtérésem előtt sikeres voltam, de nem kívánom ma már vissza azt, amit akkori értékrendem szerint sikernek tartottam. A mostani sikeres életem akkor lenézett lett volna, de mivel ismerem mindkét értékrendszert, tudom, hogy a ma sikerei sokkal értékesebbek a múlt sikereinél....
Sokkal boldogabb vagyok, mert az emberi kapcsolataim felértékelődtek, és a tárgyak nem szorítják ki őket...
A nem hívő embereknél sokkal nagyobb arányban látom, hogy pld a munkahelyi siker, a tárgyak "gyűjtése" háttérbe szorítja az emberi kapcsolatait....
Tegnapelőtt mondta a nagylányom ovonénije, hogy beszélgetett egy apukával a gyermeke beszédhibájáról, és mikor megkérdezte, hogy miért nem viszi szakemberhez, a válasz az volt, hogy döntenie kell a pénz kereset és a gyermeke között... és ő a pénzkeresetet választotta...
Nem mondom, hogy általános, de pld a környezetemben pld a gyereknevelésben is óriási szakadék van a hívők éa nem hívők között, a hívő emberek javára többnyire... úgyhogy a siker és a boldogság más értékrendhez kötve jelenik meg nálunk, és mindennapi része az életünknek....
Én nem vagyok jobb nálad, de mellettem áll valaki, aki által több lehetek, mint ami vagyok... Képes arra, hogy a "hibáimból" gyógyítson, képes arra, hogy az elbukásaim után talpra állítson, szembesít a bűneimmel, de segít és nem elvet, és képes arra, hogy olyan dolgokat tegyek vele, amire nélküle képtelen lennék....
Én ezt semmiért nem cserélném el, mert ebben látom az élet teljességét...
Tehát nem vagyok különb nálad, de Jézussal én át tudom lépni korlátaimat...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#3303) skype válasza Hakudoshi (#3301) üzenetére


skype
tag

kétféle nézete van a dolognak.Van ezoterikus, és biológiai.Most a biológiairól írnák.Köztudott, vagy nem, hogy a húsoknak egyik alkotóeleme a húgysav. Ennek a disznóhúsban a legmagasabb az aránya. A húgysav pedig lerakódik az ízületekben, ami hosszú távon ízületi megbetegedésekhez vezet. És akinek egyszer ez van, az aszt kívánja, hogy soha az életben ne evett volna húst. Természetesen minden kezelhető gyógyszerrel. A gyógyszereknek pedig mellékhatásaik vannak, amik természetesen újabb gyógyszeres beavatkozással korrigálhatóak.És így tovább.

(#3304) skype válasza kymco (#3302) üzenetére


skype
tag

képes arra, hogy olyan dolgokat tegyek vele, amire nélküle képtelen lennék....

ezt részleteznéd légyszi!!!

(#3305) kymco válasza skype (#3304) üzenetére


kymco
veterán

Például tudok nem önző lenni... :)
Például túl tudok lépni a szocializációs és genetikai korlátaimon...
De hogy ne magamról beszéljek: van testvérem, aki képes nem inni alkoholt...

www.refujvaros.hu

(#3306) skype válasza kymco (#3305) üzenetére


skype
tag

Azt már megfigyeltem, hogy nagyon diplomatikusan fogalmazol.Ez egy nagyon jó tulajdonság. Néha irigyellek érte.

Például túl tudok lépni a szocializációs és genetikai korlátaimon...

Ezt bővebben kifejtenéd légyszi!

(#3307) kymco válasza skype (#3306) üzenetére


kymco
veterán

Édesapám kvázi alkoholista, családját verő ember volt, aki nem foglalkozott a gyerekeivel.. Ő soha, semmiért nem vállalt felelősséget, mindig más hibázott.... nos én nem ilyen vagyok... de könnyen lehettem volna...

www.refujvaros.hu

(#3308) skype válasza kymco (#3307) üzenetére


skype
tag

Lehettél volna, ha csak az ő vérét, sorsvonalát öröklöd. De nem csak az övét, hanem sok elötted élö nemzedékét is örökölted. Így a te sorsod nem feltétlenül kell hogy kövesse az övét. Az előtted levő rossz példa, és az Istenbe vetett hited lehetővé teszi, hogy a te életed más legyen.

(#3309) kymco válasza skype (#3308) üzenetére


kymco
veterán

24 évet éltem Jézus nélkül, azt hiszem tudom, hogy miről beszélek... könnyen lehettem volna, de nem lettem :) és ezért hálás vagyok Istennek...

www.refujvaros.hu

(#3310) skype válasza kymco (#3309) üzenetére


skype
tag

Hogy találtál Jézusra? Nem kötelező válaszolni.

(#3311) kymco válasza skype (#3310) üzenetére


kymco
veterán

Fogok, de most nem.... ma másra szántam az időm....

www.refujvaros.hu

(#3312) kymco válasza skype (#3310) üzenetére


kymco
veterán

Ő talált rám. Azt hiszem 1993-ig minden rendben volt a régi életemben. Sikeres egyetemista voltam a műegyetemen (majdnem kitűnő tanuló), szép és szerető feleségem volt, aki már 16 éves koromtól a társam volt. Apósom szenzációs módon a fenekünk alá tett egy lakást majd 80 nm-rel és egy autót is.
A feleségem dolgozott már, én pedig majdnem fizetésnyi tanulmányi ösztöndíjjal járultam hozzá a havi rezsihez.
Dehogy kellett nekem Isten. Kezdetben még nevettem is a sok birka keresztényen, akik nem maguk irányítják az életüket, hanem birkaként élnek Később ez szelídült, mert elfogadtam, hogy részét képezi az egyetemes kultúránknak, és találkoztam személyesen hívő emberekkel a környezetemben, akiken nem tudtam nevetni, hanem érthetetlenek voltak számomra, ugyanakkor tiszteletet ébresztettek döntéseikkel, szavaikkal.
Az emberek nálam kevésbé sikeres részét hajlamos voltam lenézni, esténként jókat mosolyogtunk az asszonnyal a környezetünkben élő kevésbé szerencsések szerencsétlenkedésein, de csak úgy kulturáltan... Csak a magam élete számított. Az életfilozófiám az volt, hogy siker (ami valójában a pénzt, a pozíciót jelentette) majd' mindenáron, ha kell embereken is átgázolva....
1993-ban váratlan dolog történt. Derült égből villámcsapásként kiderült, hogy a feleségem más férfiba szerelmes. Ekkor 7 év együttjárás, 3 év házasság volt mögöttünk. Váratlanul ért, mert én az államvizsgámmal voltam elfoglalva, no meg magammal. Szépen a család barátjából vetélytárs lett, majd szerető... ennyi.
Persze költöznöm kellett, persze, ott kellett hagynom a kocsit, persze az államvizsga után munkanélküli voltam... de a legnagyobb trauma az volt, hogy elvesztettem azt, akit mindennél jobban szerettem, és elvesztettem az életemet, amiben voltam, amit terveztem. Hirtelen senki lettem. Minden, ami meghatározott, ami fontos volt, amire alapoztam, amiért éltem megszünt egy ötperces beszélgetés alatt...
Mintha a két lábamat vesztettem volna el. Próbáltam öngyilkos lenni, de nem jött össze, mert nem volt erőm hozzá... Próbáltam visszakönyörögni régi életem, de egy cinikus, hideg falba ütköztem, ami nagyon megalázó volt. Azok sorstársa lettem, akiken nevettem olyan felszabadultan korábban.
Nos ekkor talált rém az Isten. Mint a klasszikus Ady versben, az Úr érkezésében

Mikor elhagytak,
Mikor a lelkem roskadozva vittem,
Csöndesen és váratlanul
Átölelt az Isten.

Nem harsonával,
Hanem jött néma, igaz öleléssel,
Nem jött szép, tüzes nappalon
De háborus éjjel.

És megvakultak
Hiú szemeim. Meghalt ifjuságom,
De őt, a fényest, nagyszerűt,
Mindörökre látom.

Sok csoda vette kezdetét, és a nyári borús események után az ősz meghozta az újjászületésemet.
Csoda volt, hogy fel tudtam kutatni azt a hívő ismerősöm, aki 1990-ben otthagyta az egyetemet, és missziói munkát keresett. Egy nap elég volt hozzá....
Csoda volt, hogy lett munkám, és mikor onnan elég szemét körülmények között kirúgtak a próbaidő utolsó napján, nem estem kétségbe....
Csoda volt, hogy ahhoz a gyülekezethez kapcsolódhattam, akiket korábban szintén lenéztem... és csoda volt, hogy ezt a pökhendi, másokat lenéző ficsúrt, aki nevetett Isten dolgain, aki csak magával foglalkozott az Isten nem vetette el, hanem szeretettel átölelte és megmentette.
És 1993 óta megélem Isten jelenlétét az életemben. társat szerzett nekem, három gyermekkel ajándékozott meg, szerető gyülekezet vesz körül, és ami korábban nem volt, sok barátom van, akik számíthatnak mindig rám, és akikre mindig számíthatok.
Teljes az életem, mert velem van az, aki megteremtett, és ott vagyok, ahová teremtettem.

www.refujvaros.hu

(#3313) skype válasza kymco (#3312) üzenetére


skype
tag

Köszönöm!

(#3314) Hakudoshi válasza skype (#3303) üzenetére


Hakudoshi
tag

Nem a hús alkotóeleme a húgysav, hanem a nukleinsavakat felépítő purinvegyületek egyik lebontási terméke. Az igaz ugyan, hogy a túlzott húsfogyasztás ezáltal köszvényt okozhat, de egyrészt: Ahhoz tényleg mértéktelenül kell fogyasztani, másrészt: Kivéltel nélkül mindenféle (táp)anyagra igaz, hogy a hosszú távú, eltúlzott fogyasztása a szervezetre ártalmas, ez nem hús-specifikus dolog. :)

Egyébként a gyógyszereknek nem feltétlenül vannak mellékhatásai, legtöbbször egy adott mellékhatás csak a használók egészen kis százalékánál jelentkezik, valamint minél modernebb egy gyógyszer, annál kevesebb, és/vagy kevésbé súlyos mellékhatási vannak. Ezért van szükség a kutatásra. :R

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#3315) kymco válasza Hakudoshi (#3314) üzenetére


kymco
veterán

Egyébként a gyógyszereknek nem feltétlenül vannak mellékhatásai, legtöbbször egy adott mellékhatás csak a használók egészen kis százalékánál jelentkezik, valamint minél modernebb egy gyógyszer, annál kevesebb, és/vagy kevésbé súlyos mellékhatási vannak. Ezért van szükség a kutatásra.
Feltéve, ha a kutatások nem a profitot tartják szem előtt...
Volt egy ismerősöm, aki a 90-es évek elején részt vett egy gyógyszertesztben, ahol is a mellékhatások, azon belül a májat ért hatások voltak teritéken... Mivel a hatóanyagot egy amerikai cég akarta megvenni, hihetetlenül jó eredményeket adtak a vizsgálatok... de mivel a vizsgálatok egy részét az ismerősöm végezte, tájékoztatott, hogy ő nem ilyen adatokat adott le... májkárosodásokról szóltak a jelentései, de valahogy ezek útközben dicshimnusszá váltak... és ez nem vicc....
A hatóanyagot úgy tudom megvette az amerikai cég... a mai napig nem tudom, hogy milyen gyógyszer alapjául szolgál....

A másik pedig a paracetamol versus algopyrin... A tévhittel szemben a vénykötelessé tett algopyrin mellékhatásai genetikailag nem érintik a nem északi génállományú magyarokat... ergo százezer emberből talán egy érintett..
Ellenben a nem vényköteles paracetamol egy levélnyi beszedése megöli a májat függetlenül az érzékenységtől, genetikai állományunktól...
És a pénzpolitika a paracetamollal nyomja el a gyakorlatilag mellékhatásoktól mentes (gyomorvérzés, fekély minden nem szteroid fájdalomcsillapítót érint, így az algopyrint és a paracetamolt is, sőt az iboprufent is) algopyrint és társait... Tehát nem olyan szép a fejlődés sem a jelenben, se extrapolálva a jövőben sem...

www.refujvaros.hu

(#3316) skype


skype
tag

köszi srácok!

Végre egy kis élet itt is.Nem hiszem magamról, hogy mindenhez konyítok.Amiről itt írok azt általában másoktól hallom.Megbizonyosodni mindenről szinte lehetetlen. De ha ilyen kiegészítéseket olvashatok, akkor már megérte foglalkozni a témával. Mégegyszer kösz!

(#3317) Hakudoshi válasza kymco (#3315) üzenetére


Hakudoshi
tag

A kutatás sohasem a profitot tartja szem előtt. :)

A kutatási eredmények meghamisítói már annál inkább. :(

Én nem mondom azt, hogy nincs ilyen jelenség, mert van, ahogyan te is leírtad, de azért azt se felejtsük el, hogy egy ilyen esetre jut több száz olyan, ahol a dolgok korrekten működnek. :R

Egyébként az idő a legjobb döntőbíró, mert az ilyen esetek előbb-utóbb kiderülnek, és mivel közben is halad a kutatás, ezért egyre több és jobb alternatíva válik elérhetővé.

És azért azt se felejtsd el, hogy az algopyrin és a paracetamol sem mai találmányok. :K

mod: Szóval én a kutatásról beszéltem (=tudomány), nem pedig a gyógyszerpiac visszaéléseiről. (=politika)
A lényeg, hogy itt is csak az emberek tudatlansága okán van lehetőség a manipulációra.

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#3318) kymco válasza Hakudoshi (#3317) üzenetére


kymco
veterán

Persze, de azt ne felejtsük, hogy a kutatások nincsenek ingyen... sőt egyre költségesebbé válnak, így az aki a pénzt adja, a kutatások jövőjéről dönt...

www.refujvaros.hu

(#3319) skype


skype
tag

Az ember, aki mindig kutat, és kísérletezik, aki tönkreteszi a saját élővilágát, lakterét, a Földet.Mit számít, hogy ki mekorra koponya, ha eljön az az idő amikor már nem lesz hol élni. A sok rosszban azért van egyvalami jó is, az, hogy az ember Halandó!

(#3320) Hakudoshi válasza kymco (#3318) üzenetére


Hakudoshi
tag

Abban viszont nem dönthet, hogy végül mit fognak fölfedezni... :D

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#3321) kymco válasza Hakudoshi (#3320) üzenetére


kymco
veterán

Abban is... :) Mert a kutatást nem szponzorálja (nem lát fantáziát benne), akkor semmit.... ha igen, akkor bármit...

www.refujvaros.hu

(#3322) skype


skype
tag

Sziasztok srácok.Jó ét! :K

(#3323) rarri válasza Hakudoshi (#3320) üzenetére


rarri
senior tag

Szia ! :) Csak köszönni akartam,mindjárt megyek aludni, jóéjt! :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#3324) kymco válasza rarri (#3323) üzenetére


kymco
veterán

Azt lehetne priviben is :B Jó éjt neked is :)

www.refujvaros.hu

(#3325) Hakudoshi válasza rarri (#3323) üzenetére


Hakudoshi
tag

Oké köszi, néked is. :D

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#3326) SystemRoot válasza kymco (#3312) üzenetére


SystemRoot
őstag

tetszik nekem ez az életsztori, le is mentettem, eszembejutatott egy gondolatot, lehet hogy majd felhasználom egy írásomban, ha nem ellenzed persze.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3327) kymco válasza SystemRoot (#3326) üzenetére


kymco
veterán

Ha nem változtatod meg a jelentését vele, akkor nyugodtan...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#3328) SystemRoot válasza kymco (#3327) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nem, azt nem fogom. Teljesen ideális ilyen formában.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3329) skype


skype
tag

Sziasztok!
Egy kis gondolatébresztő!

"Anyagszféra – tükörszféra
A dialektikus természetrend két fele. Az anyagszféra az a terület, ahol a tűz, a föld, a levegő és a víz elem megjelenik – az a terület, amelyben anyagi alakunkban élünk; a tükörszféra pedig a látható anyag éterikus mása, az, amelyben a halál után többek között a régi személyiség feloszlása és az új személyiség által történő újjáéledés folyamata lejátszódik. A pokol szféráján és a tisztulási térségen („tisztítótűzön”) kívül az a terület is a tükörszférában van, amelyet a természetvallások és az okkultizmus alaptalanul mennyországnak, az örök élet helyszínének neveznek. Valamennyi említett „égi terület” és az ott folytatott élet éppúgy véges, alá van vetve az időnek és az elmúlásnak, mint anyagtestben leélt életünk. A tükörszféra tehát a holtak ideiglenes tartózkodási helye, ami azonban nem azt jelenti, hogy az elhunyt személyiség ott új életre kelne. Mert a négyszeres személyiség életének nincs folytatása. Csak a tudat legbelső magja marad meg, a ún. szellemfelvillanás, a dialektikus szikra, amelyet átmenetileg az aurikus lénybe vonnak vissza; ez képezi majd egy vadonatúj személyiség tudati alapját, amelyet az aurikus lény épít fel az anyában ható erőkkel együttműködve.

A tükörszféra étereiben egyébként az ember és az emberiség minden gondolata, érzése és tette fel van jegyezve, illetve visszatükröződik. Innen ered a neve is. Az anyagtest halála után a többi test feloszlik a tükörszférában, mintegy előkészületként egy következő életre."

(#3330) Dany007 válasza kymco (#3312) üzenetére


Dany007
veterán

wow ez tényleg nagyon szép volt! :) Persze egyben fájdalmasan szomorú is.

Félre ne értsd. Véletlenül sem kötözködni akarok, csak pár dolog szemet szúrt, amihez lenne egy kevés megjegyzésem.
Tehát az elején azt írtad...
"Dehogy kellett nekem Isten. Kezdetben még nevettem is a sok birka keresztényen..."

Ergo mikor még meg volt mindened, kiegyensúlyozott élet, társ, megélhetés, körülmények mind egy fokkal jobb volt az átlagnál, akkor még nem kerested Istent, sőt meglehetősen negatívan tekintettél ezekre a dolgokra.
Viszont, amint beütött a gond, ráadásul mind rövid időn belül egyszerre, na akkor egyből megtaláltad. Úgyértem, talán akkor kezdted csak el keresni, amikor már minden más, amit addig fontosnak tartottál eltűnt.
Tehát te magad is olyan ember voltál, aki nem is kereste Isten társaságát, amíg megvolt mindene amire csak szüksége lehetett. Kis túlzással persze.
És több mint valószínünek tartom, ha akkor nem üt be az a szomorú este, vagy sajnálatos események sokasága, akkor mind a mai napig az az ember vagy aki akkor.
Félretéve a hit/vallás/Isten körüli vitáinkat én úgy érzem, ez a legtöbb ember hibája. Csak akkor fordul Istenhez ha már más nincs úgymond, és minden elveszett. Ő az utolsó akiben támaszt remél.
Más téma, hogy saját magam, és környezetem tapasztalatából, már előre látható, hogy ha két ember ilyen fiatalon köti össze az életét, akkor egy idő után (legalább) az egyik fél meggondolja magát. Szinte törvény szerű, hogy az első/második komoly/hosszabb távú kapcsolat soha sem az utolsó. Főleg ha ilyen fiatalon kezdődik. Ez nem csak a magam, hanem sok más, rengeteg ember / pár tapasztalata.
Sajnos ez tényleg így van, az első 3-5-7év nagyon szép és jó, de ha az ember még fiatal (20-28 közötti) akkor hajlamos a kíváncsiságra, az új dolgokra, az újdonságra. Főleg akik fiatal koruk óta vannak szorossan együtt, bennük 3-4-max 7 év után előjön egyfajta kiélési vágy. Mivel fiatal koruk óta csak és kizáróla egy emberrel töltötték mindennapjukat. Talán biológiai dolog is, de szerintem minden fiatalnak ki kell élnie magát, különben pszihológiai nyomokat hagyhat a dolog. Persze ez nem törvényszerű, mindig vannak kivételek, de ebben az esetben bizony ez tényleg csak a "szabályt" erősíti. Az elmúlt évek során sok száz emberrel beszéltem erről a témáról, bizony ez a tapasztalat. De ez is kell az életben.
Sajnos én is átéltem ezt, ill. hasonlót, tudom mennyire rossz lehetett neked akkor :(

Összeségében remélem, hogy most is, ismét szerelmes vagy! És újra sikeres embernek tartod magad, minden téren.

(#3331) kymco válasza Dany007 (#3330) üzenetére


kymco
veterán

Az ember alapvetően "istentelen". Minden emberre igaz. Isten valóságosan (és nem a kultúra, származás kapcsán) akkor kerül az életünkbe, ha felfedi magát. Ez sok embernél (nálam is) úgy jött elő, hogy a "legvégsőkig" elmegy... és amikor már nincs megoldás horizontálisan, akkor fedezi fel a láthatóvá vált vertikális megoldást. De ez sem törvényszerű. Ismerek embereket, akit a legvégső állapot sem vitt Istenhez, és olyanokat is, akinek a látható életében nem volt legvégső állapot, és mégis hitben élnek....
Nálam és sok más embernél így jön el a kegyelem ideje...
Igazad van abban, hogy vsz ma is a korlátolt, önző kis életemet élném, ha nem történik velem ez a nyomorúság, de hála Istennek nem így történt.
Lehet ezt a "végsőkig húzom" mentalitást emberi hibának tartani, szerintem ez az emberi bűn egy megjelenési formája... aki nem "húzza a végsőkig", annak más aspektusból kell ugyanazzal a bűnnel megküzdenie... nem tudnám eldönteni, hogy melyik az egyszerűbb...
Második feleségemmel 12 éve vagyunk együtt, ebből 4 év együttjárás, 8 év házasság. 16 éves volt, mikor megismertem (én 27 éves), és én vagyok számára az első komoly kapcsolat. Fiatal volt, mikor elkötelezte magát mellettem, de miközben felnőtté vált, ez az elkötelezettség csak erősödött. Nem törvényszerű, hogy egy fiatalkori párválasztás kudarccal záródjon.
Jelenleg van 3 gyermekünk, és szorosabb a kapcsolatunk, mint a házasságunk első éveiben.....
Nem mondom, hogy tökéletes házasságban élünk, de az alapjai biztosak, és ezt nagyon jó megélni.

Én úgy gondolom ez a "kiélési vágy" elmélet a bűneink egyfajta átmatricázása, de ettől még nem változik a lényeg....
A házasság számomra nem a magam érdekeinek, élvezetének megvalósítása. A házasság olyan szeretetkapcsolat, ahol a másikkal szövetségben élem az életem, számíthatok rá és ő számíthat rám minden helyzetben. A kiélési vágy rólam szól, a tesztoszteronról, a vadászösztönömről.... az önzésemről. Én vagyok, aki körül forog a világ....
Megélem, hogyha nem vagyok önző, akkor is kapok, többet is időnként a vártnál, és ha őnző vagyok, akkor sem jutok előbbre, mert "éhes" maradok akkor is, mikor megkaptam, amire vágytam....

Én azt látom, hogy a kiélési vágy szabadon engedése nem kiéléshez, hanem kiégéshez vezet.
De nem akarok papolni. Vannak a mi házasságunknál is sokkal jobbak, még csak példálózni sem akartam a sajátoméval, csak megosztom veled a saját tapasztalataimat, ami szintén elég szép számmal összegyült az éveim során.... :)

www.refujvaros.hu

(#3332) SystemRoot válasza Dany007 (#3330) üzenetére


SystemRoot
őstag

Igen körülbelül ezért is menttem le magamnak. Valahogy érződik rajta az őszinteség, és gyönyörűen példázza azt hogy az emberi Istenhez fordulását mennyire tudja befolyásolni a lelki állapota és azt hogy korántsem racionális gondolatmenet során jut el a hithez.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3333) talmida


talmida
Közösségépítő

kymco, én is köszönöm, hogy megosztottad a történetedet! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#3334) kymco


kymco
veterán

Ma kékkeresztes istentisztelet volt a templomunkban.
A kékkereszt szolgálat főleg alkohol függőkön segít.
Jó volt sok szabadult alkoholistával találkozni.
Az egyikük elmondta, hogy az egész élete ráment az alkoholra. Elvesztette állását, elhagyta a felesége, letagadta a lánya, elvesztette lakását, elvesztette önbecsülését és végül elvesztette az életét is majdnem.
Addiktológiai központ, kórházak sora... minden orvos segíteni akart, de nem tudott. Menthetetlenül esett szét az egész élete... Ekkor jött egy lehetőség hogy Dömösre, az iszákos mentő misszióba mehessen. És ott új életet kapott Istentől.
Megszabadult attól, amitől eddig képtelen volt, az alkohol függőségétől :)
Van munkája, van hol laknia, van felesége, és a lányával is rendeződött a kapcsolata...
Elmondta, hogy tapasztalt orvosok Dömös előtt heteket adtak neki még... most pedig élettel telve itt volt közöttünk... :)
Nagyon szép volt a mai nap :)

www.refujvaros.hu

(#3335) Integra


Integra
titán

polgárpukkasztás:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3336) S W A T


S W A T
senior tag

Isten fentről vigyáz ránk , szeret , vigasztal , gyógyit.

Isten sok emberhez szól de sokan tudomást se veszmek Ő róla. Ez nagyon szomorú. Sokan nem fogadják el az Ő ajándékait pedig Ő mindennap adni szeretne.

Jézus szenvedett az emberek bűneiért feláldozta magát azokért akiket SZERET az emberekért. Engedjétek őt magatokhoz és hagyjátok hogy jobbá tegye az életeteket.

Kérjétek hogy bocsásson meg és Ő megbocsájtja bűneiteket.

Hivjátok az angyalokat és ők bármiben a segitségetekre sietnek.
csak kérni kell a segiséget.

A SZENTLÉLEK mindig mindenhol mindfen pillanatban velünk van.

Az Isten óvjon benneteket minden rossztól.

[ Szerkesztve ]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#3337) kymco válasza Integra (#3335) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem pusztán primitívség :)

www.refujvaros.hu

(#3338) S W A T válasza kymco (#3337) üzenetére


S W A T
senior tag

:)

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#3339) litta


litta
újonc

Sziasztok!

Ha szeretnétek jobban megérteni a Biblia üzenetet, nézzétek meg a következő honlapot, melyen a kereszténységgel kapcsolatos írásokat találhattok:

[L:www.ekklesia.hu]

A következő témákról olvashattok:

Biblia, Világ, Igazság, Szeretet, Egység, Szentség, Hit, Jézus, Megváltás, Keresztény
Alázat, Bűn, Ember, Feltámadás, Halál, Imádság, Isten országa, Istentisztelet

Üdvözlettel:

litta

[ Szerkesztve ]

(#3340) kymco válasza litta (#3339) üzenetére


kymco
veterán

Köszi :)

www.refujvaros.hu

(#3341) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Akit érdekel:
Mandala

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#3342) Hakudoshi válasza Don Vittorio (#3341) üzenetére


Hakudoshi
tag

...ezeket ugye valamilyen pszichedelikus szer hatása alatt készítik? :F

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#3343) Vladi válasza Hakudoshi (#3342) üzenetére


Vladi
nagyúr

Van akinek megy a nélkül is. ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3344) Hakudoshi válasza Vladi (#3343) üzenetére


Hakudoshi
tag

Ja, nem is az a kérdés, hanem az, hogy anélkül kinek juthat egyáltalán eszébe ilyesmi? :F

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#3345) kymco válasza Hakudoshi (#3344) üzenetére


kymco
veterán

De az is kérdés lehet, hogy kinek jut ez eszébe...

www.refujvaros.hu

(#3346) litta


litta
újonc

Sziasztok!
Láttam, szó esett Isten szeretetéről.
Azt hiszem, sokan emberi elgondolás alapján tekintenek Isten szeretetére.
Milyen Isten szeretete? Itt olvashatsz róla mélyebben:

Isten szeretet

[ Szerkesztve ]

(#3347) kymco válasza litta (#3346) üzenetére


kymco
veterán

Milyen gyülekezetbe jársz? Mi a személyes megtapasztalásod Jézus Krisztusról?

www.refujvaros.hu

(#3348) kymco


kymco
veterán

Akit érdekel: Hitvédelem, vallásismeret

www.refujvaros.hu

(#3349) tothm válasza kymco (#3347) üzenetére


tothm
őstag

Szia! Te hova jársz?

(#3350) kymco válasza tothm (#3349) üzenetére


kymco
veterán

Református keresztyén vagyok egy Budapest köveli város 8 éves gyülekezetében :)

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.