Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#4851) kymco válasza ádyz (#4845) üzenetére


kymco
veterán

Én is beszéltem vele... sőt ma még újra fogok vele beszélgetni.... :)

www.refujvaros.hu

(#4852) JJános válasza fordfairlane (#4840) üzenetére


JJános
addikt

Képes vagyok gondolkodni, ebben biztos vagyok. Honnan szedted, hogy nem? :(

2007-05-06 óta itt!

(#4853) kymco válasza fordfairlane (#4836) üzenetére


kymco
veterán

De van bizonyítva, csak ez még nem jutott el hozzád... Nekem ez bizonyosság... :)

www.refujvaros.hu

(#4854) fordfairlane válasza JJános (#4852) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hát akkor csak nem akarsz. Olyan dolgokat vársz el az evolúciótól, amit a teremtéstörténettől nem. Azt feltétel nélkül elhiszed, miközben olyan léceket helyezel az evolúció, mint tudomány elé, amit biztos nem visz át. Ezzel akarod megcáfolni az evolúcióelmélet tudományosságát? Ahhoz ez édeskevés.

x gon' give it to ya

(#4855) ponix válasza kymco (#4844) üzenetére


ponix
aktív tag

Honnan tudod, Te, hogy kit hogyan használ az Isten? És ha én vagyok a vessző? Mit ítélkezel felettem! Jézus maga még Júdás feletti ítélkezést sem hagyta jóvá! Mit ítélsz te meg engem? És ha én vagyok a vessző? Ha én vagyok a helység kalapácsa? Akkor mi van? Honnan tudod te azt? Az úr útjai kifürkészhetetlenek, nem debár?!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4856) ádyz válasza JJános (#4850) üzenetére


ádyz
addikt

Intim dolog? Ne nevettess mar... :N Szo szerint o beszelt hozzad? Nehezen hiszem el.

kymco: Ha te mondod...

(#4857) kymco válasza euchi (#4847) üzenetére


kymco
veterán

A hívő azért nem gondolkodik ezen, mert bizonyossága van...
Tényleg nem lombikban rekonstruálható, tudományosan lekövethető bizonyosság, csak a személyes kapcsolat bizonyossága....
Ezért korainak tartom az itéklezésed és bölcselkedésed egy kiragadott mondat kapcsán...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#4858) fordfairlane válasza kymco (#4853) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ezért is nem tudomány az, aminél minden részletben hinni kell. A mai embernek ezért is kevés ez a fajta magyarázat.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#4859) kymco válasza ponix (#4855) üzenetére


kymco
veterán

Én nem ítélkezem hanem szórakozom :D
Folytasd :)

www.refujvaros.hu

(#4860) kymco válasza fordfairlane (#4858) üzenetére


kymco
veterán

Attól, hogy nem tudomány, még nem az ellentéte...

www.refujvaros.hu

(#4861) fordfairlane válasza kymco (#4860) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyesek szerint a tudomány a hit ellentéte, mások szerint kiegészítik egymást. Én a történelmi múltjuk ismeretében hajlok az első verzióra.

Mod: Akármelyik is igaz, sok a súrlódás köztük.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#4862) kymco válasza ádyz (#4856) üzenetére


kymco
veterán

Az Istennel való személyes kapcsolat intim dolog... mint ahogy intim dolog a kedveseddel a kapcsolatod is.
Egy ilyen beszélgetésben olyan dolgok hangoznak el, amik másra nem tartoznak, sok esetben a legbelsőbb magánügyek....

www.refujvaros.hu

(#4863) kymco válasza fordfairlane (#4861) üzenetére


kymco
veterán

A második a szimpatikusabb, de egyik sem az igazi....más a kettő... leírja mindkettő a teremtett világot, de más szemszögből, vannak metszetek, vannak egymást le nem fedő területek... és a tudomány mai állása szerint sok fehér folt...

www.refujvaros.hu

(#4864) JJános válasza fordfairlane (#4854) üzenetére


JJános
addikt

Nem akarom cáfolni, csak próbáltam érveket összegyüjteni ellene.

Én úgy gondolom, hogy csak az egyik dolog történt. Én a teremtésben hiszek, ezért az evolúciót nem tudom elfogadni. Kizárt dolog!

De azokat, akik viszont csak az evolúciót fogadják el, nem vetem meg ezért.

2007-05-06 óta itt!

(#4865) KilgoreTrout válasza kymco (#4842) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

A második felére nme válaszoltál, szóval lehetségesnek tartod-e, hogy egy egyébként példás életet élő agonsztikus/ateista/más vallású is elnyerje Isten kegyelmét?

Na én most megyek, de egyébként rájöttem, hogy JJanos honnan szerzi szuper érveit. :D
Innen.

(#4866) ádyz válasza kymco (#4862) üzenetére


ádyz
addikt

De konkretan O beszel veled?

(#4867) Rive válasza kymco (#4816) üzenetére


Rive
veterán

Nem értem, hogy miért nem érted...
Mert nem ezt írtad oda. Én meg nem vagyok gondolatolvasó.

Amit írtál a pogány emberedről.. egy idealista kép.
Francokat: ez egy példa, egy eset, amivel kapcsolatban határoznod kéne végre.

lyen nincs.
Több olyan embert is láttam már, aki megfelel a példában írtaknak, szóval ezzel csak óvatosan.

Szóval jó vagy nem jó, döntsd el végre, hogy akkor egy pogány, aki a felebarátait segíti, másokért él, másoknak segít, nem öl, nem lop, nem hazudik, magának javakat nem gyűjt, tiszta szívvel éli ezt, satöbbi: az akkor erényes ember-e vagy sem. Nevezéktanba bújni nagyon nem menő.
Hasonlóképp döntést igényel akkor az is, hogy egy a fenti erényeket mélyen tisztelő (pogány) kultúra akkor mi a fene.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4868) JJános válasza ádyz (#4866) üzenetére


JJános
addikt

Konkrétan, és igen. Másnak nem is örültem volna.

2007-05-06 óta itt!

(#4869) euchi válasza kymco (#4857) üzenetére


euchi
aktív tag

Nézd, én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem szabad mindent feltétel nélkül elhinni. Kételkedni kell, kérdéseket föltenni, gondolkodni. Az viszi előre az emberiséget. Az vitte előre mindig is. Ha nem így lett volna, akkor pl. még ma is lapos lenne a Föld és az lenne a Naprendszer középpontja.

(#4870) Dany007 válasza JJános (#4848) üzenetére


Dany007
veterán

"Nem akarom bebizonyítani, hogy Istennel beszéltem. És azt sem akarom bebizonyítani, hogy veled beszéltem. Vagy hiszed, vagy nem."

De akkor mért 'ágaskodsz', hogy neked lehet egyáltalán igazad?
Nem akarod és nem tudod bizonyítani azokat, amiket mondasz. Akkor milyen alapon teszel olyan kijelentéseket? Milyet? Mint pl, hogy Isten teremtett mindent és mindenkit.
Ha nem tudod és nem is akarod bizonyítani ezt, akkor milyen alapon állítod? És milyen alapon vitázol?
Úgy nem lehet vitázni, hogy ez úgy van, csak azért mert én azt mondom...

"Az a kérdés, hogy te mit akarsz. Meggyőzni engem?"

Én nem akarlak hittéríteni : ) Undorító szokás.
Csak azt próbálom bizonygatni, hogy nem kéne olyan állításokat / kijelentéseket tenned, amit saját bevallásod szerint sem tudsz se akarsz bizonyítani...

De mért fontos ez? Hát azért, mert enélkül minden ember azt mond amit csak akar... És az bizony nem vezet sehova.

Azt is mondhatná, hogy El-mukahemuhanna teremtette az embert! Na? Elhiszed? Neeeem? Pedig tudnék hozni róla könyvet, szórólapot is. Még hívőknek is bemutatlak! És még a történetét is el tudnám mesélni!
És, akkor elhinnéd? Hát persze, hogy nem! Mert hiába mondok róla bármit is! Bármilyen meggyőzően ha nem tudom mivel bizonyítani, alátámasztani, így semmit nem ér!

(#4871) Rive válasza kymco (#4863) üzenetére


Rive
veterán

Valahol fentebb írtam, hogy a tudomány, bizony, hozott anyagból dolgozik. Ebből egyrészt az következik, hogy kit illet a reklamáció, másrészt az, hogy hit és tudomány között csak akkor lehet ellentét, ha valaki nem ebben a világban él.

Ui.: illetve másképpen, könyebben érthetően fogalmazva az utóbbit: ha személyes 'hite' alapján meg akarja erőszakolni Isten művét... Azaz 'istenkáromlást' követ el :K Bár továbbra is minimum érdekes gondolatnak tűnik nekem a feltételezett függőségi viszony mellett ez a fogalom.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4872) kymco válasza Rive (#4867) üzenetére


kymco
veterán

Tehát több olyan embert ismersz, aki soha nem bántott meg senkit, soha nem volt önző, még a szűkebb családjában sem, soha nem gondolt rosszat másról, soha nem hallgatott, mikor ezzel másokat megmentett, de magát nehéz helyzetbe hozta...

Én azt írtam kétszer is, amit írtam, a másodikra meg is értetted....

www.refujvaros.hu

(#4873) JJános válasza Rive (#4867) üzenetére


JJános
addikt

Hadd válaszoljak. Hátha segít a megértésben.

"hogy akkor egy pogány, aki a felebarátait segíti, másokért él, másoknak segít, nem öl, nem lop, nem hazudik, magának javakat nem gyűjt, tiszta szívvel éli ezt, satöbbi: az akkor erényes ember-e vagy sem" Lehet erényes, mert az erény, ha valaki másoknak segít.

Ha ezt azért kérdezed, hogy majd milyen megítélésben for részesülni, akkor azt mondom, ez a dolog Istentől függ.
De mindenképp Isten fogja megjutalmazni, ez biztos.

2007-05-06 óta itt!

(#4874) kymco válasza euchi (#4869) üzenetére


kymco
veterán

Itt van mellettem a fiam és játszik. Kezdjek kételkedni a létében, abban, hogy a lego darabkák egymásra helyezése nem játék?
Te gondolhatnád, hogy igen, mivel nincs tapasztalatod a gyerekeimről... én nem, mert van.... Ez kb ilyen egyszerű nálam....
A keresztényeknél nem az a kérdés, hogy van-e Isten, mert a kapcsolat vele értelmetlenné teszi ezt, hanem az, hogy milyen... mert a kapcsolatban ismerjük meg a másikat... és sok esetben magunkat is.

www.refujvaros.hu

(#4875) kymco válasza Rive (#4871) üzenetére


kymco
veterán

Ezzel a fogalommal nem foglalkoznék... jelen helyzetben hidegen hagy... túlságosan pörög hozzá a topic :)

www.refujvaros.hu

(#4876) JJános válasza Dany007 (#4870) üzenetére


JJános
addikt

Az emberek lépten-nyomon olyan állításokat mondanak, amit nem lehet bizonyítani.

Ha azt mondom, hogy Isten teremtett mindent, akkor ezt azért teszem, mert van egy belső meggyőződésem, és nem gondolkozok azon, hogy ezzel valakit megsértek.

Ha te mondasz valamit, ami sért, akkor én azt gondolom, hogy még erről nem tudsz, vagy még nem találkoztál vele.

2007-05-06 óta itt!

(#4877) Rive válasza kymco (#4872) üzenetére


Rive
veterán

Figyi, legalább utólag ne próbáld meg átértelmezni, ami itt fentebb van feketén fehéren :((( Nem bűn leírni, hogy félreszaladtál, talán kevésbé ciki is.

Amúgy ez nagyjából 'igen'. Több olyan embert ismerek, aki ennek most megfelel. És egy példába bőven belefér, hogy megkérdezzem: szerinted mi lenne, ha holnap elütné valamelyik effélét egy autó és belehalna?

Ja, és közülük csak egy keresztény. És mostmár te is válaszolsz?

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4878) kymco válasza ádyz (#4866) üzenetére


kymco
veterán

Ja és fordítva... mint ahogy ezt megszokhattuk egy személyes kapcsolatban...

www.refujvaros.hu

(#4879) Rive válasza JJános (#4873) üzenetére


Rive
veterán

Jó. És akkor neked mi súgta, hogy minden további nélkül a pokolra predesztináld?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4880) JJános válasza Rive (#4871) üzenetére


JJános
addikt

Tedd is hozzá rögtön, hogy a te véleményed szerint. Mert így abszolut igazságnak látszik. Erre pedig egy válasz van Hazugságot beszélsz.

2007-05-06 óta itt!

(#4881) ádyz válasza kymco (#4878) üzenetére


ádyz
addikt

Es elotted van?

[Ezt nagyon nehezen tudom elhinni]

(#4882) JJános válasza Rive (#4879) üzenetére


JJános
addikt

Nem predesztinálom! A megítélés Isten dolga, nem engedte meg ezt senki másnak, neked sem.

2007-05-06 óta itt!

(#4883) Dany007 válasza JJános (#4876) üzenetére


Dany007
veterán

"Az emberek lépten-nyomon olyan állításokat mondanak, amit nem lehet bizonyítani."

Einstein relativitás elmélete. A pontossága 1:10^14-enhez.
De asszem értem mire gondolsz, de akkor se volt így pontos.

"akkor ezt azért teszem, mert van egy belső meggyőződésem"

De ezzel semmi gond sincs! De fogadd el, hogy a Te belső meggyőződésed nem bizonyíték. Ezzel ne próbálj meggyőzni senkit! Mert nem lehet bizonyítani hogy igazat mondasz-e vagy sem.

(#4884) JJános válasza ádyz (#4881) üzenetére


JJános
addikt

Ezt úgy érted, hogy látom-é?
Erre is tudok választ neked, lehet. Csakhogy az én szemem olyankor csukva van.

2007-05-06 óta itt!

(#4885) Rive válasza JJános (#4882) üzenetére


Rive
veterán

Akkor ezt most nagyon sürgősen össze kéne vetned a korábbi hozzászólásaiddal.

És mielőtt hamisan vádolsz valakit, tán nem ártana megtanulnod gondolkodni sem. Vagy szerinted netán mégsem Isten teremtette a világot?

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4886) kymco válasza Rive (#4877) üzenetére


kymco
veterán

Nem én szaladtam félre, nyugodt a lelkiismeretem... a te félreértésed nem az én problémám... és a kérdésedre válaszoltam azzal, hogy olyan ember nincs, csak egy volt anno: Jézus Krisztus.... aki nem volt keresztény.... de ez elég speciális eset :)
Ha lenne ilyen ember, akkor jegye lenne a mennyek országába, csak hát akkor erről Isten is tudna, és nem kellett volna hagyni veszni a Fiát értünk... ha már elérhető az erkölcs csiszolásával....

www.refujvaros.hu

(#4887) kymco válasza ádyz (#4881) üzenetére


kymco
veterán

meg mögöttem, meg fölöttem, meg alattam, meg jobbr és balra és még bennem is :)

www.refujvaros.hu

(#4888) Rive válasza kymco (#4886) üzenetére


Rive
veterán

Pompásan elsiklottál a kérdés lényege mellett...

Mellesleg jelzem, én jelen időt használtam, te meg kiterjesztetted suttyombn egy teljes életútra.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4889) JJános válasza Dany007 (#4883) üzenetére


JJános
addikt

Bizonyítani nem lehet. De nem akarok senkit meggyőzni. Valaki vagy elhiszi, vagy nem.
Ha elhiszi, amit mondok, gondolkodni fog rajt. Ha nem, lehet, hogy akkor is. És akkor már nem hiába beszéltem.

2007-05-06 óta itt!

(#4890) JJános válasza Rive (#4885) üzenetére


JJános
addikt

Tévedsz. Mindez összefügg. Csak te benned nem. De.

2007-05-06 óta itt!

(#4891) kymco válasza Rive (#4888) üzenetére


kymco
veterán

A bíróságon nem a jelen tetteiért felesz általában, hanem az elmúlt időkért.... amiket tettél... tehát az, hogy most sikerült clear-rá válnom nem jelenti azt, hogy nem felelnék a múltamért....
Te túl sokat gondolsz rólam... nem terelek, nem kerülgetek dolgokat, nem suttyogok...
mire szeretnél választ, de ne ismételd magad, mert az eddigi ismétléseid ellenére is úgy tűnik, hogy nem értelek... fogalmazd át egy csekély értelmű víziló számára....

www.refujvaros.hu

(#4892) euchi válasza kymco (#4874) üzenetére


euchi
aktív tag

Nem dehogy. Ennyi erővel a saját létedben is kételkedhetnél. Félreértesz.
Ilyen kérdésekre gondoltam:
Elhiggyem-e amit nekem tanítottak? Biztos igaz amit mondtak?
Mikor még kicsi voltam nekem a szüleim mondták, hogy Isten létezik és a túlvilág is létezik. Akkor még naivan elfogadtam mint tényt.
De ahogy az ember idősödik, vagy fölteszi magának a fönti kérdéseket és elkezd gondolkodni, vagy megmarad gyermekien naiv.
De ez az élet minden területén igaz. Ha elolvasol az újságban egy cikket, vagy nézel egy ismeretterjesztő filmet akkor is kételkedned kell és gondolkodnod. Miért tegyed ezt másképp ha éppen a Bibliát olvasod? Miért tegyed ezt másképp ha szüleid, vagy a papot hallgatod?

(#4893) ádyz válasza JJános (#4884) üzenetére


ádyz
addikt

Tehat konkretan nem latod, csak azt hiszed, hogy latod.

(#4894) Rive válasza JJános (#4890) üzenetére


Rive
veterán

Zseniálisan érvelsz, mint mindig.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4895) kymco válasza euchi (#4892) üzenetére


kymco
veterán

A kereszténység nem arról szól, hogy elhiszem, amit tanítanak nekem, mert tanítással nem lehet hívővé lenni. A kereszténység azt jelenti, hogy Isten engedi, hogy megismerjem, és megismerve őt vele személyes kapcsolat alakul ki.
Tehát nem arrl van szó, hogy ülök a templomban, és elhiszem, mint egy előadást a pap beszédét.... Sokkal inkább az, hogy az Isten igéje által Isten személyesen szól hozzám...és én erre válaszolhatok.
A feleségem vállalkozást szeretne indítani. Beszélget erről Istennel, és Istennek vannak válaszai... pedig kevés gyöngyfűző vállalkozásra történő utalás hangzik el egy egy igehirdetésen... és mégis megéljük a csodát....

www.refujvaros.hu

(#4896) JJános válasza ádyz (#4893) üzenetére


JJános
addikt

Konkrétan nem látom, és nem is hiszem, hogy látom, de mivel válaszol, beszél hozzám, valahol a közelben kell lennie nem? :D
Egyet higyjél el, vagy fogadd el, hogy én hiszem, de nagyon jó, és fontos dolog az életemben!

2007-05-06 óta itt!

(#4897) JJános válasza Rive (#4894) üzenetére


JJános
addikt

Te is, ha ez vigasztal. Megizzasztottál, bár meg nem ingattál.

2007-05-06 óta itt!

(#4898) Rive válasza kymco (#4891) üzenetére


Rive
veterán

Pedig fentebb már előkerült az a csóka a szomszéd keresztről. Akkor neki csak protekja volt, hogy az az egy igazság, az a tiszta pillanat elegendő lett? Néhány ezer másik, akinek nem jutott ki a szomszéd kereszt, de felebarátait segíti, másokért él, másoknak segít, nem öl, nem lop, nem hazudik, magának javakat nem gyűjt, tiszta szívvel éli ezt, satöbbi legalább élete nagy részében az ráb@szott és kész?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4899) ádyz válasza JJános (#4896) üzenetére


ádyz
addikt

Ezt nem birja felfogni az agyam, hogy hogyan beszel. :F

[szamomra nem letezik isten, jezus, satobbi, lehet ezert nem fogom fel a dolgot.]

(#4900) kymco válasza Rive (#4898) üzenetére


kymco
veterán

A csóka a kereszten csodát élt meg, csoda, ami történt vele... halálos kínok között feltehetően egy nyomorúságos és erkölcstelen élet végén képes Jézust védelmébe venni, nem befelé fordul, nem kifelé átkozódik, amit pedig a szocializációja keményen sugallhat számára, hanem meglátja a haldokló emberben a Megváltót.
Ha valakinek van olyan találkozása, hogy meglátja Jézusban a személyes Megváltóját, akkor a döntése határozza meg sorsát. Ha nem kerül ilyen élethelyzetbe (kulturális akadályok), akkor Isten a szívét vizsgálja meg, mert a törvényeit beleírta a szívünkbe....

Ennyi elég?

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.