Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#18373) 0xmilan válasza Geri Bátyó (#18372) üzenetére


0xmilan
addikt

"Miért kellene valakit korrigálni, ha "jó ember" , de a biblia 2000 éves felfogása szerint bűnös?"

Nagyon jó kérdés. Miért is korrigálna bárkit, aki a Biblia szerint bűnös; a könyv szerint, amit elvileg képvisel. Nem is tudom.
Amúgy nincs olyan, hogy "jó ember". [link]
A másik: a Biblia 2000 éves, nem a "felfogása". A Te dolgod, hogy nem tudod elfogadni, 2000 évvel ezelőtt se tudták, ebben semmi nem változott.
Nem értem hogy jön ide megint a vallásellenesség. Nem "egyházhoz" térsz meg - amúgy az egyház jelentése teljesen más, valószínűleg felekezetre gondolsz - , hanem Istenhez.
És igen, a hit a lényeg, de az alatt is teljesen mást értünk. :D

Teljesen logikus, hogy mindezzel nem értesz egyet. Fölösleges a világképeden keresztül nézni a kereszténységet, - amiben konkrétumok is vannak. - és a kettőt hasonlítgatni.
Az utolsó bekezdésedet nem teljesen sikerült értelmeznem.
Nem mondtam, hogy bűntelen vagyok, ha erre gondolsz.
A bűnök megbocsájtása tényleg fontos momentum, de nem a pápa dolga. Azzal, hogy "tolerál" ezt-azt, azok még nincsenek megbocsájtva.

(#18371) D1Rect Nem hívő - ha jól tudom - szempontból nyilván szimpi a pápa liberalista hozzáállása a dolgokhoz, de ezt azért kifejthetnéd kicsit részletesebben.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.