Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#16709) kymco válasza llll (#16702) üzenetére


kymco
veterán

Emberi módon gondolkodsz, igaz ezzel nem mondtam újat. De hogy Isten mire tud tenni, nem hiszem hogy a mi gondolataink és képességeink határánál kell meghúzni a határt.
Naámán sikeres hadvezér volt, az arám seregek vezetője, de leprás lett. Hallott Elizeusról, Isten emberéről, akiről az a hír járta, hogy Isten erejével képes gyógyítani a gyógyíthatatlant.
Felkerekedett, és mikor Elizeus azt mondta neki, hogy a Jordánban mosakodjon meg és meggyógyul, kiakadt. Meg sem vizsgált, nem adott kenőcsöt, nem adott gyógyszert és még a zavaros Jordán vizénél is található jóval tisztább víz... így nem gyógyíthat....
de emberi gondolkozása ellenére, egy katonája tanácsára mégis megmártózott, és meggyógyult...
Emberileg ökörség volt Elizeus tanácsa, sőt, szerintem előtte sem és utána sem gyógyította a leprát a Jordán vize... de mégis Isten kezében működött...
Nekem ez a történet jól mutatja, hogy a mi gondolkozásmódunk korlátai nem kötik Istent. És mi még meg is mondjuk neki, hogy ez így hülyeség, nem logikus, így meg így kellet volna tenni...
Isten nem kegyetlen. Az ember megkapta a legnagyobbat, amit semmi más teremtmény nem: Isten képviselője lehet a teremtett világban, és uralkodhat a világ erőforrásain. Feladata, hogy őrizze és gondozza azt. Hihetetlenül nagy megbecsülés....
Lehet, hogy igazságtalan emberi mértékkel mérve. Nekem igazságtalannak tűnik, hogy egy ártatlan halála törli el a bűneimet... És ez azért lehetséges, mert Jahve a Szeretet.

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.