Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#16658) szab.tam válasza kymco (#16653) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát igen. ez megint egy nagyon nehéz kérdés.
csak itthoni példákkal tudok szolgálni...

hárman vagyunk testvérek. (nem fiatalok már..)

bátyám és nővérem nem kapálództak a konfirmáció ellen. ott valószínű hallhattak némi Igét.
amikor én életkorban odakerültem, nagyon határozottan tiltakoztam ellene. szüleim nem erőltették.
ki is maradt.
évtizedekkel régeben volt, de erre a részre nagyon határozottan emlékszem.

*****

egy elég kacifántos időszak után, minimális ismerettel mégis Isten meg tudott szólítani, és megtértem Hozzá, és elfogadtam Jézust Megváltómnak.
a konfirmált testvéreim hitét csak részben tudom megítélni, így talán erről nem írnék.

****

ezekből két, látszólagosan ellentmondásos dolog következik.

a liberális gyermeknevelés azt mondja, hogy a gyermek majd eldönti, ha nagy lesz.
igenám, de csak olyan dolgok közül tud választani, amit megismert, átlát, megért.
abból lehet majd választani.
ha eltiltjuk a hittantól, akkor azt ugye az ott esetlegesen tanultakból nem fog tudni merítkezni.

viszont itt vagyok én. tiltakoztam minden ellen, de Isten mégis valahogyan elvégezte, (sokáig tartott), majd támogatta bennem az Iránta való sóvárgást, és elkészítette a terepet, majd némi ismeret is kaptam, ami kiskoromban kimaradt.

*****

amikkel nem értek egyet:

amikor gyerekekeből kicsikarnak liturgikus módon hitvallást.
lásd pl. a konfirmációs fogadalom.
"önként tesz hitvallást". persze. önként. (egy rész lehet, de nem mindegyik...)
szegény tud mást tenni?

viszont a hittanórát, a konfirmációs előkészítőt, bármilyen Bibliát ismertető tanfolyamot, csendeshetet, stb-t maximálisan támogatok.
mert csak így tud ismeretet szerezni.

-> és valóban neki kel dönteni, miben hisz, és miben nem hisz. (azaz Kiben...)

****

lényeg:
igenis legyen ismerete, járjon hittanórára.
(ez pontosan olyan, mint a kötelező védőoltás, ami ellen azért nem sok szülő tiltakozik.)

de utána valóban neki kell döntenie.
(és nem odaállítani a "plénum" elé, amin esetleg csak gyorsan túl akar lenni, hogy megfelejen egyeseknek.)
mert ez komoly lelki károkat is okozhat.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.